Z kraju

Prezydent Andrzej Duda rozpoczął wizytę w Izraelu

Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą rozpoczęli w poniedziałek kilkudniową wizytę oficjalną w Izraelu i do Palestynie.

Podczas wizyty w Izraelu Prezydent RP Andrzej Duda spotka się z prezydentem i premierem Izraela oraz z prezydentem Palestyny; odwiedzi też Instytut Yad Vashem. Odznaczy też Orderem Orła Białego Szewacha Weissa – byłego przewodniczącego Knesetu, byłego przewodniczącego Rady Instytutu Pamięci Yad Vashem a w latach 2000-2003 ambasadora Izraela w Polsce.

– W programie wizyty Andrzeja Dudy, w części izraelskiej, jest rozmowa z wszystkimi najważniejszymi politykami Izraela. W środę Prezydent RP zostanie zaproszony na prywatną kolację przez premiera Izraela Benjamina Natanjahu; wraz z małżonką będą gośćmi pary premierowskiej Izraela – powiedział PAP minister w Kancelarii Prezydenta Krzysztof Szczerski.

Jak zaznaczył, „to będzie długa rozmowa poza konwencją protokolarną, obejmująca całość spraw dotyczących procesu pokojowego na Bliskim Wschodzie, a także relacje polsko-izraelskie”. Andrzej Duda spotka się też z prezydentem Reuwenem Riwlinem, a także z przewodniczącym Knesetu.

– Prezydent wygłosi też dwa ważne wystąpienia. Pierwsze w Centrum im. Menachema Begina o relacjach polsko-żydowskich, historycznych i współczesnych, o tych wszystkich elementach, które są też bardzo ważną częścią polityki historycznej prezydenta – dodał minister.

Podkreślił, że prezydent będzie miał też wystąpienia w Izraelskiej Radzie Stosunków Międzynarodowych na temat geopolityki, zagrożeń i wyzwań dla bezpieczeństwa i pokoju. – Odbędzie się tam konferencja, którą organizuje Rada wspólnie z Polskim Instytutem Spraw Międzynarodowych. Prezydent jest gościem honorowym tej konferencji – powiedział minister Szczerski.

Zapowiedział, że Andrzej Duda wraz prof. Szewachem Weissem odwiedzą Instytut Yad Vashem. – Pan prezydent w Jerozolimie odznaczy prof. Szewacha Weissa Orderem Orła Białego – poinformował minister.

Prezydent spotka się również z prezydentem Palestyny Mahmudem Abbasem, którego gościł w Warszawie w minionym roku. – To jest rewizyta. Kontakty polsko-palestyńskie są bardzo intensywne, także gospodarcze – dodał Krzysztof Szczerski.

Jak mówił, w Palestynie prezydent odwiedzi też sierociniec dla dzieci palestyńskich, który jest prowadzony m.in. przez polskie misjonarki. – Jedną z nich, s. Szczepanę, która jest legendą tego ośrodka, prezydent odznaczy bardzo wysokim odznaczeniem państwowym – zapowiedział minister.

Minister Szczerski podkreślił, że wizyta prezydenta Dudy w Izraelu i w Palestynie wpisuje się w „polską politykę obecności i zainteresowania problemami pokoju na świecie i bezpieczeństwa”. Jak dodał, „jest to też część pokazywania naszego zainteresowania tymi kwestiami w ramach ubiegania się o niestałe członkostwo w Radzie Bezpieczeństwa ONZ na lata 2018-2019”.

– Jeśli ta kampania zakończy się sukcesem, znajdując miejsce w Radzie Bezpieczeństwa, Polska będzie współodpowiedzialna za kształtowanie procesu pokojowego na Bliskim Wschodzie. Wizyta prezydenta pokazuje, że Polska jest jednym z tych krajów, które mają dobre relacje z oboma stronami tego konfliktu i jest w stanie być jednym z tych krajów, które mogą prowadzić dialog bliskowschodni – zauważył Krzysztof Szczerski.

Prezydencki minister poinformował, że do Izraela wraz z prezydentem uda się grupa przedstawicieli polskich start-upów. – Izrael jest dziś jednym z centrów kreatywnej przedsiębiorczości. Chcemy także tam pokazać młodych polskich przedsiębiorców. Dla nich będzie osobny program, osobne rozmowy, tak by mogli poznać potencjalnych partnerów dla swych pomysłów, dla swych firm – powiedział.

Oficjalny program wizyty Pary Prezydenckiej rozpocznie się we wtorek w Jerozolimie od ceremonii oficjalnego powitania Prezydenta RP Andrzeja Dudy przez Prezydenta Państwa Izrael Reuwena Riwlina. Zaplanowano wspólne oświadczenie prezydentów dla mediów.

Następnie Para Prezydencka złoży wizytę w Instytucie Yad Vashem, gdzie Andrzej Duda będzie miał wystąpienie. Przewidziane jest m.in. zwiedzanie ekspozycji stałej Muzeum Historii Holokaustu, wizytę w Sali Imion. Prezydent złoży też wieniec w Sali Pamięci.

Tego dnia Para Prezydencka uda się pod Ścianę Płaczu.

We wtorek po południu odbędzie się ceremonia wręczenia Orderu Orła Białego Szewachowi Weissowi. Zaplanowano przemówienie Andrzeja Dudy oraz Szewacha Weissa.

W środę w Betlejem prezydent Duda zostanie oficjalnie powitany przez prezydenta Palestyny Mahmuda Abbasa. Odbędą się rozmowy plenarne obu delegacji, po których zaplanowano spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z Mahmudem Abbasem. Następnie przywódcy obu państw spotkają się z mediami.

Po południu Para Prezydencka odwiedzi sierociniec „Dom Pokoju”. Prezydent odznaczy pracującą tam s. Szczepanę.

Po powrocie do Jerozolimy, w Centrum im. Menachema Begina prezydent wygłosi wystąpienie. Para Prezydencka zwiedzi też wystawę „Żydzi w Wojsku Polskim”

W czwartek w Jerozolimie prezydent weźmie udział w spotkaniu nt. relacji polsko-izraelskich oraz bezpieczeństwa międzynarodowego organizowanym przez Izraelską Radę Stosunków Międzynarodowych (Israel Council on Foreign Relations) i Polski Instytut Spraw Międzynarodowych, gdzie również zaplanowane jest jego wystąpienie.

Na zakończenie wizyty Andrzej Duda złoży wieniec na brytyjskim cmentarzu wojennym w Ramli, gdzie znajdują się 272 polskie groby żołnierskie z lat 1940-47.

Źródło: Prezydent.pl

Fot. Andrzej Hrechorowicz/KPRP

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

35 komentarzy

35 Komentarzy

 1. anty żyd

  16 stycznia 2017 at 21:18

  poleciał,oddać 65 miliardów dolarów.

 2. z-k

  16 stycznia 2017 at 21:37

  Przecież siedział ten satyr z wyciągniętymi kopytami podczas przemówienia Prezydenta przy niedawnym zapalaniu szabasowych świec w prezydenckim pałacu to czy nie mógł sobie wówczas ten medal wziąć i pojechać w cholerę na kolację z Michnikiem? KOD by zapłacił

  • Robert B.

   16 stycznia 2017 at 23:34

   Nie mógł. Chciał zainkasować kolejny hołd. Oni doskonale wiedzą, po co im te hołdy potrzebne… Podobnie wiedzą, o co im chodzi, gdy epatują głupich gojów tymi ckliwymi szmirami typu Pianista. Na mnie to już wrażenia nie robi, ale jak byłem młody i głupi, to robiło… Już oni znają różnego rodzaju mechanizmy psychiczne, mechanizmy społeczne… Przecież to ich plemienna specjalizacja… Pasożyt zawsze jest najbardziej zajęty stanem zdrowia (psychicznego i fizycznego) swojego żywiciela… Kwestia przytwierdzenia się na stałe do żywiciela to dla nich kwestia życia i śmierci…

   • gieptil

    17 stycznia 2017 at 11:12

    Żyd lubi się bawić. Ja ich rozumię, bo Polacy też lubią się bawić. Ale ktoś musi pokrywać koszty wesołej imprezy. No i padło na nas. ;-))))))))))))))
    https://www.youtube.com/watch?v=L6sx8vjbWN8

    • gieptil

     17 stycznia 2017 at 11:18

     Tak naprawdę Żydzi są do dzisiaj mentalnymi dziećmi, to biedny naród poszkodowany umysłowo. Ale ja nie wiem czy oni są bożymi dziećmi? Może i są???

     • Robert B.

      17 stycznia 2017 at 11:23

      Ja widzę w nich daleko idącą specjalizację… Nie przychodzi mi lepsze słowo na myśli niż pasożytnictwo. Tak jak mówi Michalkiewicz, Żydzi mają pewną przewagę (moim zdaniem wynikającą z braku skrupułów, z bezwzględności) ale pod warunkiem, że goje zachowują się w stosunku do nich sportowo. Gdy to sportowe zachowanie znika, przewaga żydostwa też natychmiast znika. Oni całym swym jestestwem się tego domagają (ty to nazywasz infantylnością, ja konsekwencją ich plemiennej specjalizacji)…

     • anty żyd

      17 stycznia 2017 at 16:32

      nie,sa Bozyni dziecmi,to dzieci diabła,sa Jezus im to powiedział.

    • Robert B.

     17 stycznia 2017 at 11:19

     Według mnie to oni lubią panować. Przekonanie, że są przeznaczeni do panowania nad gojami, jest w nich wtłaczane od samej kołyski przez mamełe, tatełe i rebe… Potem wyłazi im to każdym porem ich ciała, choćby nie wiem jak się mitygowali… Oczywiście goje tego nigdy nie zaakceptują, co powoduje różne napięcia z „Ostatecznymi Rozwiązaniami” włącznie…

     • gieptil

      17 stycznia 2017 at 11:26

      Oni jednak mają duży problem z takimi półżydami jak ja, którzy na pamięć znają te ich żydowskie sztuczki przebiegłe. A było nie pierdolić tych gojek bez pamięci. Tu oni wpadają. ;-)))))))))))))

     • Robert B.

      17 stycznia 2017 at 11:40

      Do @gieptil:

      Hmm… Ja nie mam korzonków. Myślę jednak, że nie trzeba ich mieć, żeby się szybko zorientować, o co im chodzi… Mogą się kryć, ile wlezie, ale nie żyją w próżni. Goje na nich patrzą i poddają ocenie… Ciekawe, że ta ocena jest zawsze negatywna w tak odległych przestrzennie, czasowo i duchowo kulturach… Cóż za spisek…

     • gieptil

      17 stycznia 2017 at 12:26

      Do @Robert.
      Nie masz racji. Większość gojów łyka jak paszę treściwą dla była rzeźnego. Ale są półgoje i półżydzi. A było tak nie pierdolić tych gojek? A była pokusa. No i co teraz??? ;-))))))))))))))

     • gieptil

      17 stycznia 2017 at 12:34

      Ja myślę że mam jeszcze bardziej przewrotny umysł od Kaczyńskiego. I ja nie wiem skąd mi się to wzięło? ;-)))))))) No taki już jestem, i jestem polskim patriotą, po prostu przejebane. ;-))))))))))))))))))

      https://www.youtube.com/watch?v=vJArZ1jvMLo

  • Tomek

   18 stycznia 2017 at 01:04

   Robert B., gieptil, anty żyd – jest wpis o Izraelu, jest impreza, prawda chłopaki:)?

 3. Zona

  16 stycznia 2017 at 21:48

  Co przysłowiowe 5 dni spotkania jak nie w izraelu to z izraelskimi politykami albo jakieś celebracje z judaistami. Jakiś dramat. Medale, dialogowanie i gadki o bezpieczeństwie, geopolityce, zagrożeniach… Jaką „my” mamy wspólną geopolitykę z tym krajem skoro leży na innym kontynencie? Jakie wspólne zagrożenia skoro póki co nie bombarduje nikt w naszym imieniu Bogu ducha winnych Syryjczyków ani nie prześladuje Palestyńczyków. Co tu się w ogóle dzieje… Co tam pan Zagłoba mówił na uczcie u Radziwiłła? Swoją drogą fioletowe buty na wizytę międzynarodową?

  • Robert B.

   16 stycznia 2017 at 22:52

   Jak to jakie mamy sprawy? Oni mają do nas sprawę! Chcą tu „wrócić”, gdy coś pójdzie nie tak na Bliskim Wschodzie. A że pójdzie nie tak, to pewne… Jak mogłoby być inaczej z taką mentalnością? Wszędzie gdzie Żyd, tam i antysemityzm… Chcą „wrócić” z 65 miliardami w garści wyłudzonymi od nas i zostać szlachtą dla głupich polskich gojów, poddać gojów eksploatacji, czyli chcą robić to, co najlepiej umieją i lubią…

   • Tomek

    18 stycznia 2017 at 01:09

    Tak Robercie, niewątpliwie wszyscy Izraelscy Żydzi aż się palą by wrócić do Polski. I, niewątpliwie, każdy z nich marzy, żeby zrobić sobie z ciebie niewolnika do eksploatacji. Założą ci chomąto i będą orać tobą pole. Albo kazać ci buty sobie czyścić:)

    • Paweł

     18 stycznia 2017 at 20:06

     @Tomek

     Nie napisał, że wszyscy, ale Tomuś jak zwykle widzi to co chce. Odłóż już tę klawiaturę i spakuj plecak.

  • Czaruś

   17 stycznia 2017 at 09:48

   To zagrożenia dla naszego Narodu. Jak żydki przejmą naszą wodę pitną, mamy „przerąbane”. Już w Polsce działają filie żydowskich firm wodociągowych.

 4. stan

  16 stycznia 2017 at 22:19

  Żoneczka PADa odkrywa swoje korzenie, PAD złoży homagium … i może niech tam zostaną. Co się teraz przydarzy polskojęzycznej delegacji?

 5. Robert B.

  16 stycznia 2017 at 22:48

  Jak wybrali Trumpa, to Szydło od razu pojechała do Izraela na pielgrzymkę. Teraz „zażegnano” pucz, Duda od razu jedzie się tam do nich łasić. Rzygać się chce.

 6. Janusz

  16 stycznia 2017 at 22:50

  Żydzi w Wojsku Polskim? Wow! To będzie o centrali żydokomuny w Polsce? O zbrodniach psychopatki (taki tam u nich standard) Krwawej Luny i jej słynnym biurze matrymonialnym, przydzielającym znaczącym, albo dobrze rokującym gojom służbowe żydówki Esterki w charakterze ślubnych małżonek? O Salomonie Morelu też będzie? No, o tym sadystycznym żydzie, który mordował więźniów roztrzaskując im głowy nogą od krzesła, bo – jak twierdził – szkoda mu było nabojów? A o żydowskich obozach koncentracyjnych w Polsce? W końcu przez te obozy w ciągu powojennej dekady przeszło ca. 1,5 mln Polaków… Nie w kij dmuchał. I nie byle jakie były, bo w tych samych barakach co Auschwitz na przykład – p. Matesz Wyrwich napisał o nich książkę, jest w księgarniach. Wojskowa żydokomuna przemieniła Polskę po wojnie w jeden wielki obóz koncentracyjny, byli z tego dumni. A coś o majorze Baumanie, jako wspomnienie pośmiertne? W końcu prominentny żołnierz… Generalnie temat rzeka, zbrodnie żydowskie popełniane na Polakach można im przypominać godzinami – tylko czy p. prezydent będzie miał aż tyle czasu?

  • Robert B.

   16 stycznia 2017 at 22:55

   To ty nie wiesz, że jak Żyd popełnia zbrodnię, to „przestaje być Żydem”, albo to jest „sprawa jednostkowa”, więc nie ma o czym mówić.. Ciekawe, że jak mowa o świętym, bo żydowskim, holokauście, to ta sama narracja nie obowiązuje. Ciekawe, że od holokaustu każdy Żyd chce kupony odcinać, a przecież to też „sprawa jednostkowa”. Każdy, który umierał, umierał indywidualnie.

   • Robert B.

    16 stycznia 2017 at 22:59

    Aha! Jest jeszcze jedna rzecz: mówienie o żydowskich zbrodniach, to antysemityzm, a antysemityzm to największa zbrodnia pod słońcem, bo prowadzi do holokaustu. A że holokaust to „zbrodnia absolutna”, „coś poza czasem”, „mensura omnium rerum”, „era pre- i postholokaustowa itd., to żydostwo ma być bezkarne.

 7. Jendrek

  16 stycznia 2017 at 22:53

  Pisałem tutaj ponad rok temu,Duda ma żydowską żonę,oburzeni byli ludzie,nie na dUdę ale na mnie co za herezje wypisuje.Macie czarno na biłym teraz barany.On jest z poręki żydków prezydentem jak każdy wazny na tym świecie,a jak ktoś ma watpliwości że kaczor jest żydem to niech sie cofnie,bo można znależć w necie niestety skąd pochodzi,jesteśmy ogłupiani i tyle.Wierzę że Bóg się zdenerwuje i tą Sodomę zrówna z ziemią

  • Robert B.

   16 stycznia 2017 at 23:10

   Nie przesadzałbym z tą wszechmocą żydostwa. Tak dobrze jeszcze nie mają. Zwróciłbym uwagę na to, że mówiąc coś takiego, wpisujesz się niechcący w ich narrację. Oni lubią, żeby wszyscy się ich bali, żeby wszyscy ściszali głos, gdy mowa o Żydach. W krajach arabskich tak nie jest. Tam wydawane są „Protokoły”, mówione jest wprost o żydostwie, bo teraz – niestety – oni najbardziej doświadczają „specyfiki”… tego plemienia. I to się skończy dla nich na Bliskim Wschodzie tak, jak się skończył swego czasu kontakt z żydowską „specyfiką” publiki niemieckiej… Nawet sami zaczynają przebąkiwać, że „następny holokaust zgotują nam Arabowie”. Nic nie ma w tym dziwnego. Za tyle lat ich „działalności” w krajach arabskich? Odbiorą zapłatę znowu: z dołu i ryczałtowo, czyli tak jak lubią najbardziej…

   W jednym zgoda: żydostwo jest bezwzględne. Gojom nie mieści się w głowie, że można mieć takie intencje, takie plany i tak je metodycznie realizować. Nie mieści się, nie mieści, żydostwo zagarnia coraz więcej, aż w końcu miarka się przebiera… i… następuje zapłata… zapłata pięknym za nadobne… Wtedy wszystko, co zagarnęli, o dupę rozbić. Wtedy skamlają, żeby ich raaatooowaaać… Ja palcem nie kiwnę.

  • anty żyd

   17 stycznia 2017 at 21:31

   Zbigniew Stonoga-Odpowiedz na zarzuty,Dominika Duda.(YOU-TUBE)Polecam posłuchać.

 8. ges

  17 stycznia 2017 at 06:59

  sługusy izraela a nie para prezydencka Polski,

 9. Adam

  17 stycznia 2017 at 09:36

  Zastanawiającą sprawą jest przemilczenie = manipulacja z milczącą akceptacją w sprawie bezdowodowego bez ekshumacyjnego kłamstwa Jedwabieńskiego ze strony mediów toruńskich w którym to przedstawieniu oskarżycielskim uczestniczył odznaczany dzisiaj Szewach Weiss wtórujący dolewający oliwy do owego kłamstwa komucha Kwaśniewskiego https://youtu.be/xW-1czwsWoc?t=142 W sprawach Ukraińskich jest już lepiej po wczorajszej emisji o mordzie Polaków przez upowców w klasztorze w Kamieńcu wbrew wygłupom PISowskim polegającym na próbie zakłamywania prawdy historycznej kosztem tzw. partnerstwa strategicznego na kolanach i ponad wszystko.

 10. TOR

  17 stycznia 2017 at 13:22

  pojechał do domu teściów ?

 11. Adam

  17 stycznia 2017 at 17:48

  Już DIABEŁEK zaciska rączki ze szczęścia.

 12. Kwal

  17 stycznia 2017 at 22:17

  Jako obywatel Polski stanowczo protestuję przeciwko odznaczeniu Schewacha Weissa Orderem Orła Białego. Akt ten to naplucie w twarz Narodowi Polskiemu i profanacja tego znamienitego odznaczenia. Rasowy żyd, jakim jest Schewach Weiss nie zasługuje na tak godne potraktowanie. To odwieczny wróg polski w Polsce mieszkający i po polsku mówiący, szerzący antypolonizm i szkalujący Polaków na każdym kroku. Celem jego jego jest bezprawne okradzenie Polski na 65 milionów dolarów. W dniu dzisiejszym kundel Duda piastujący stanowisko rezydenta polskiego przejdzie do historii jako zdrajca najwyższych Polskich wartości… Obecne ziemie które okupuje Izrael to są rdzenne ziemie Palestyńskie jako że, ten Naród był tam od zawsze. Naród żydowski jako taki nigdy nie istniał tylko został wymyślony przez ciemnych rabinów, którzy ubzdurali sobie, że bóg ich wybrał do naprawy i przewodzenia światu. Kłamstwo to jako talmudyczna bzdura powtarzane jest na całym świecie aż po dziś dzień. Żydzi to naród wiecznych tułaczy, oszustów i złodziei. To naród mącicieli, intrygantów i zdrajców…a jak trzeba to i morderców !

 13. antyżyd

  19 stycznia 2017 at 12:03

  do,dupy bezwazeliny.

 14. Ochroniarz

  19 stycznia 2017 at 21:42

  Szalom! Prezydenciku kraju Polin jak żeś to zgrabnie ujął w swoim kolejnym płomiennym przemówieniu. Ach ci beznapletkowcy nie odpuszczą za cholerę. Boże daj nam wreszcie Polaka na prezydenta!

 15. moryc

  20 stycznia 2017 at 01:34

 16. marju73

  23 stycznia 2017 at 17:40

  Proponuję przeczytać to http://www.wicipolskie.org/?p=21942

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra