Z kraju

Prezydent Andrzej Duda rozpoczął wizytę w Izraelu

Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą rozpoczęli w poniedziałek kilkudniową wizytę oficjalną w Izraelu i do Palestynie.

Podczas wizyty w Izraelu Prezydent RP Andrzej Duda spotka się z prezydentem i premierem Izraela oraz z prezydentem Palestyny; odwiedzi też Instytut Yad Vashem. Odznaczy też Orderem Orła Białego Szewacha Weissa – byłego przewodniczącego Knesetu, byłego przewodniczącego Rady Instytutu Pamięci Yad Vashem a w latach 2000-2003 ambasadora Izraela w Polsce.

– W programie wizyty Andrzeja Dudy, w części izraelskiej, jest rozmowa z wszystkimi najważniejszymi politykami Izraela. W środę Prezydent RP zostanie zaproszony na prywatną kolację przez premiera Izraela Benjamina Natanjahu; wraz z małżonką będą gośćmi pary premierowskiej Izraela – powiedział PAP minister w Kancelarii Prezydenta Krzysztof Szczerski.

Jak zaznaczył, „to będzie długa rozmowa poza konwencją protokolarną, obejmująca całość spraw dotyczących procesu pokojowego na Bliskim Wschodzie, a także relacje polsko-izraelskie”. Andrzej Duda spotka się też z prezydentem Reuwenem Riwlinem, a także z przewodniczącym Knesetu.

– Prezydent wygłosi też dwa ważne wystąpienia. Pierwsze w Centrum im. Menachema Begina o relacjach polsko-żydowskich, historycznych i współczesnych, o tych wszystkich elementach, które są też bardzo ważną częścią polityki historycznej prezydenta – dodał minister.

Podkreślił, że prezydent będzie miał też wystąpienia w Izraelskiej Radzie Stosunków Międzynarodowych na temat geopolityki, zagrożeń i wyzwań dla bezpieczeństwa i pokoju. – Odbędzie się tam konferencja, którą organizuje Rada wspólnie z Polskim Instytutem Spraw Międzynarodowych. Prezydent jest gościem honorowym tej konferencji – powiedział minister Szczerski.

Zapowiedział, że Andrzej Duda wraz prof. Szewachem Weissem odwiedzą Instytut Yad Vashem. – Pan prezydent w Jerozolimie odznaczy prof. Szewacha Weissa Orderem Orła Białego – poinformował minister.

Prezydent spotka się również z prezydentem Palestyny Mahmudem Abbasem, którego gościł w Warszawie w minionym roku. – To jest rewizyta. Kontakty polsko-palestyńskie są bardzo intensywne, także gospodarcze – dodał Krzysztof Szczerski.

Jak mówił, w Palestynie prezydent odwiedzi też sierociniec dla dzieci palestyńskich, który jest prowadzony m.in. przez polskie misjonarki. – Jedną z nich, s. Szczepanę, która jest legendą tego ośrodka, prezydent odznaczy bardzo wysokim odznaczeniem państwowym – zapowiedział minister.

Minister Szczerski podkreślił, że wizyta prezydenta Dudy w Izraelu i w Palestynie wpisuje się w „polską politykę obecności i zainteresowania problemami pokoju na świecie i bezpieczeństwa”. Jak dodał, „jest to też część pokazywania naszego zainteresowania tymi kwestiami w ramach ubiegania się o niestałe członkostwo w Radzie Bezpieczeństwa ONZ na lata 2018-2019”.

– Jeśli ta kampania zakończy się sukcesem, znajdując miejsce w Radzie Bezpieczeństwa, Polska będzie współodpowiedzialna za kształtowanie procesu pokojowego na Bliskim Wschodzie. Wizyta prezydenta pokazuje, że Polska jest jednym z tych krajów, które mają dobre relacje z oboma stronami tego konfliktu i jest w stanie być jednym z tych krajów, które mogą prowadzić dialog bliskowschodni – zauważył Krzysztof Szczerski.

Prezydencki minister poinformował, że do Izraela wraz z prezydentem uda się grupa przedstawicieli polskich start-upów. – Izrael jest dziś jednym z centrów kreatywnej przedsiębiorczości. Chcemy także tam pokazać młodych polskich przedsiębiorców. Dla nich będzie osobny program, osobne rozmowy, tak by mogli poznać potencjalnych partnerów dla swych pomysłów, dla swych firm – powiedział.

Oficjalny program wizyty Pary Prezydenckiej rozpocznie się we wtorek w Jerozolimie od ceremonii oficjalnego powitania Prezydenta RP Andrzeja Dudy przez Prezydenta Państwa Izrael Reuwena Riwlina. Zaplanowano wspólne oświadczenie prezydentów dla mediów.

Następnie Para Prezydencka złoży wizytę w Instytucie Yad Vashem, gdzie Andrzej Duda będzie miał wystąpienie. Przewidziane jest m.in. zwiedzanie ekspozycji stałej Muzeum Historii Holokaustu, wizytę w Sali Imion. Prezydent złoży też wieniec w Sali Pamięci.

Tego dnia Para Prezydencka uda się pod Ścianę Płaczu.

We wtorek po południu odbędzie się ceremonia wręczenia Orderu Orła Białego Szewachowi Weissowi. Zaplanowano przemówienie Andrzeja Dudy oraz Szewacha Weissa.

W środę w Betlejem prezydent Duda zostanie oficjalnie powitany przez prezydenta Palestyny Mahmuda Abbasa. Odbędą się rozmowy plenarne obu delegacji, po których zaplanowano spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z Mahmudem Abbasem. Następnie przywódcy obu państw spotkają się z mediami.

Po południu Para Prezydencka odwiedzi sierociniec „Dom Pokoju”. Prezydent odznaczy pracującą tam s. Szczepanę.

Po powrocie do Jerozolimy, w Centrum im. Menachema Begina prezydent wygłosi wystąpienie. Para Prezydencka zwiedzi też wystawę „Żydzi w Wojsku Polskim”

W czwartek w Jerozolimie prezydent weźmie udział w spotkaniu nt. relacji polsko-izraelskich oraz bezpieczeństwa międzynarodowego organizowanym przez Izraelską Radę Stosunków Międzynarodowych (Israel Council on Foreign Relations) i Polski Instytut Spraw Międzynarodowych, gdzie również zaplanowane jest jego wystąpienie.

Na zakończenie wizyty Andrzej Duda złoży wieniec na brytyjskim cmentarzu wojennym w Ramli, gdzie znajdują się 272 polskie groby żołnierskie z lat 1940-47.

Źródło: Prezydent.pl

Fot. Andrzej Hrechorowicz/KPRP

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

186 komentarzy

186 Komentarzy

 1. anty żyd

  16 stycznia 2017 at 21:18

  poleciał,oddać 65 miliardów dolarów.

 2. z-k

  16 stycznia 2017 at 21:37

  Przecież siedział ten satyr z wyciągniętymi kopytami podczas przemówienia Prezydenta przy niedawnym zapalaniu szabasowych świec w prezydenckim pałacu to czy nie mógł sobie wówczas ten medal wziąć i pojechać w cholerę na kolację z Michnikiem? KOD by zapłacił

  • Robert B.

   16 stycznia 2017 at 23:34

   Nie mógł. Chciał zainkasować kolejny hołd. Oni doskonale wiedzą, po co im te hołdy potrzebne… Podobnie wiedzą, o co im chodzi, gdy epatują głupich gojów tymi ckliwymi szmirami typu Pianista. Na mnie to już wrażenia nie robi, ale jak byłem młody i głupi, to robiło… Już oni znają różnego rodzaju mechanizmy psychiczne, mechanizmy społeczne… Przecież to ich plemienna specjalizacja… Pasożyt zawsze jest najbardziej zajęty stanem zdrowia (psychicznego i fizycznego) swojego żywiciela… Kwestia przytwierdzenia się na stałe do żywiciela to dla nich kwestia życia i śmierci…

  • Tomek

   18 stycznia 2017 at 01:04

   Robert B., gieptil, anty żyd – jest wpis o Izraelu, jest impreza, prawda chłopaki:)?

 3. Zona

  16 stycznia 2017 at 21:48

  Co przysłowiowe 5 dni spotkania jak nie w izraelu to z izraelskimi politykami albo jakieś celebracje z judaistami. Jakiś dramat. Medale, dialogowanie i gadki o bezpieczeństwie, geopolityce, zagrożeniach… Jaką „my” mamy wspólną geopolitykę z tym krajem skoro leży na innym kontynencie? Jakie wspólne zagrożenia skoro póki co nie bombarduje nikt w naszym imieniu Bogu ducha winnych Syryjczyków ani nie prześladuje Palestyńczyków. Co tu się w ogóle dzieje… Co tam pan Zagłoba mówił na uczcie u Radziwiłła? Swoją drogą fioletowe buty na wizytę międzynarodową?

  • Robert B.

   16 stycznia 2017 at 22:52

   Jak to jakie mamy sprawy? Oni mają do nas sprawę! Chcą tu „wrócić”, gdy coś pójdzie nie tak na Bliskim Wschodzie. A że pójdzie nie tak, to pewne… Jak mogłoby być inaczej z taką mentalnością? Wszędzie gdzie Żyd, tam i antysemityzm… Chcą „wrócić” z 65 miliardami w garści wyłudzonymi od nas i zostać szlachtą dla głupich polskich gojów, poddać gojów eksploatacji, czyli chcą robić to, co najlepiej umieją i lubią…

   • Tomek

    18 stycznia 2017 at 01:09

    Tak Robercie, niewątpliwie wszyscy Izraelscy Żydzi aż się palą by wrócić do Polski. I, niewątpliwie, każdy z nich marzy, żeby zrobić sobie z ciebie niewolnika do eksploatacji. Założą ci chomąto i będą orać tobą pole. Albo kazać ci buty sobie czyścić:)

    • Paweł

     18 stycznia 2017 at 20:06

     @Tomek

     Nie napisał, że wszyscy, ale Tomuś jak zwykle widzi to co chce. Odłóż już tę klawiaturę i spakuj plecak.

  • Czaruś

   17 stycznia 2017 at 09:48

   To zagrożenia dla naszego Narodu. Jak żydki przejmą naszą wodę pitną, mamy „przerąbane”. Już w Polsce działają filie żydowskich firm wodociągowych.

 4. stan

  16 stycznia 2017 at 22:19

  Żoneczka PADa odkrywa swoje korzenie, PAD złoży homagium … i może niech tam zostaną. Co się teraz przydarzy polskojęzycznej delegacji?

 5. Robert B.

  16 stycznia 2017 at 22:48

  Jak wybrali Trumpa, to Szydło od razu pojechała do Izraela na pielgrzymkę. Teraz „zażegnano” pucz, Duda od razu jedzie się tam do nich łasić. Rzygać się chce.

 6. Jendrek

  16 stycznia 2017 at 22:53

  Pisałem tutaj ponad rok temu,Duda ma żydowską żonę,oburzeni byli ludzie,nie na dUdę ale na mnie co za herezje wypisuje.Macie czarno na biłym teraz barany.On jest z poręki żydków prezydentem jak każdy wazny na tym świecie,a jak ktoś ma watpliwości że kaczor jest żydem to niech sie cofnie,bo można znależć w necie niestety skąd pochodzi,jesteśmy ogłupiani i tyle.Wierzę że Bóg się zdenerwuje i tą Sodomę zrówna z ziemią

  • Robert B.

   16 stycznia 2017 at 23:10

   Nie przesadzałbym z tą wszechmocą żydostwa. Tak dobrze jeszcze nie mają. Zwróciłbym uwagę na to, że mówiąc coś takiego, wpisujesz się niechcący w ich narrację. Oni lubią, żeby wszyscy się ich bali, żeby wszyscy ściszali głos, gdy mowa o Żydach. W krajach arabskich tak nie jest. Tam wydawane są „Protokoły”, mówione jest wprost o żydostwie, bo teraz – niestety – oni najbardziej doświadczają „specyfiki”… tego plemienia. I to się skończy dla nich na Bliskim Wschodzie tak, jak się skończył swego czasu kontakt z żydowską „specyfiką” publiki niemieckiej… Nawet sami zaczynają przebąkiwać, że „następny holokaust zgotują nam Arabowie”. Nic nie ma w tym dziwnego. Za tyle lat ich „działalności” w krajach arabskich? Odbiorą zapłatę znowu: z dołu i ryczałtowo, czyli tak jak lubią najbardziej…

   W jednym zgoda: żydostwo jest bezwzględne. Gojom nie mieści się w głowie, że można mieć takie intencje, takie plany i tak je metodycznie realizować. Nie mieści się, nie mieści, żydostwo zagarnia coraz więcej, aż w końcu miarka się przebiera… i… następuje zapłata… zapłata pięknym za nadobne… Wtedy wszystko, co zagarnęli, o dupę rozbić. Wtedy skamlają, żeby ich raaatooowaaać… Ja palcem nie kiwnę.

  • anty żyd

   17 stycznia 2017 at 21:31

   Zbigniew Stonoga-Odpowiedz na zarzuty,Dominika Duda.(YOU-TUBE)Polecam posłuchać.

 7. ges

  17 stycznia 2017 at 06:59

  sługusy izraela a nie para prezydencka Polski,

 8. TOR

  17 stycznia 2017 at 13:22

  pojechał do domu teściów ?

 9. Adam

  17 stycznia 2017 at 17:48

  Już DIABEŁEK zaciska rączki ze szczęścia.

 10. antyżyd

  19 stycznia 2017 at 12:03

  do,dupy bezwazeliny.

 11. Ochroniarz

  19 stycznia 2017 at 21:42

  Szalom! Prezydenciku kraju Polin jak żeś to zgrabnie ujął w swoim kolejnym płomiennym przemówieniu. Ach ci beznapletkowcy nie odpuszczą za cholerę. Boże daj nam wreszcie Polaka na prezydenta!

 12. Silvia Odete Morani Massad

  5 września 2017 at 17:53

  Very good post! We are linking to this particularly great content on our site.
  Keep up the great writing.

 13. www.ditkamusic.com

  7 września 2017 at 09:16

  Awesome! Its really awesome post, I have got much
  clear idea on the topic of from this piece of writing.

 14. www.astrodar.ru

  9 września 2017 at 05:44

  Your method of describing everything in this post is in fact nice, all
  be capable of easily be aware of it, Thanks a lot.

 15. de.unlimited-play.eu

  9 września 2017 at 21:36

  I am now not sure the place you’re getting your info, however good topic.
  I needs to spend a while learning more or figuring out more.
  Thanks for fantastic information I was searching for this information for
  my mission.

 16. https://pt.wikipedia.org

  9 września 2017 at 23:53

  Hi, this weekend is fastidious for me, because
  this moment i am reading this fantastic educational piece of writing here at my
  home.

 17. blog.santanaoutdoors.com

  12 września 2017 at 00:33

  I couldn’t resist commenting. Well written!

 18. http://www.victorytechltd.com

  14 września 2017 at 09:11

  Hi there! This is kind of off topic but I need some
  guidance from an established blog. Is it very difficult to
  set up your own blog? I’m not very techincal but I can figure things out pretty quick.
  I’m thinking about creating my own but I’m not sure where
  to start. Do you have any ideas or suggestions?
  With thanks

 19. good golf course

  17 września 2017 at 03:53

  Thanks for sharing your thoughts about royal dublin golf.

  Regards

 20. beaufort golf

  17 września 2017 at 04:13

  You’re so cool! I don’t suppose I’ve read through a single thing
  like that before. So wonderful to find another person with a few
  original thoughts on this topic. Really.. thank you for starting this up.

  This web site is something that is needed on the web, someone with a little originality!

 21. wiki.mylzh.net

  18 września 2017 at 09:44

  If some one wants expert view concerning blogging after that i propose him/her to visit this webpage, Keep up the nice
  work.

 22. bey2.altervista.org

  19 września 2017 at 11:41

  Great web site you have here.. It’s hard to find high quality writing
  like yours these days. I seriously appreciate people like you!
  Take care!!

 23. soccer jersey

  20 września 2017 at 18:50

  I take pleasure in, cause I discovered exactly what I was taking a look for.
  You have ended my four day lengthy hunt! God Bless you man. Have a great day.

  Bye

 24. soccer jersey

  21 września 2017 at 21:01

  I am truly grateful to the holder of this web page who
  has shared this fantastic article at at this place.

 25. Maybell

  24 września 2017 at 13:18

  Hi there! Would you mind if I share your blog with my twitter group?
  There’s a lot of folks that I think would really enjoy your content.

  Please let me know. Thanks

 26. http://purworejokita.com/

  24 września 2017 at 16:33

  I have read so many articles regarding the blogger lovers but this
  post is genuinely a good article, keep it up.

 27. Stephania

  25 września 2017 at 07:48

  I couldn’t resist commenting. Very well written!

 28. Maritza

  25 września 2017 at 07:58

  Your means of telling everything in this article is really good, every one be capable of simply be aware
  of it, Thanks a lot.

 29. http://skyit.org/

  25 września 2017 at 12:04

  Hmm is anyone else experiencing problems
  with the images on this blog loading? I’m trying to figure out if its a problem on my end or if it’s the blog.
  Any suggestions would be greatly appreciated.

 30. Rosaline

  26 września 2017 at 00:19

  I was wondering if you ever thought of changing the page
  layout of your site? Its very well written; I love what youve
  got to say. But maybe you could a little more in the way of content so people could connect with it better.
  Youve got an awful lot of text for only having one or 2 images.
  Maybe you could space it out better?

 31. Augustus

  26 września 2017 at 14:08

  I was able to find good info from your blog posts.

 32. Antonetta

  26 września 2017 at 18:43

  Hello there! This post could not be written any better!
  Reading this post reminds me of my previous room mate!
  He always kept chatting about this. I will forward this
  article to him. Pretty sure he will have a good read.

  Thank you for sharing!

 33. inkomtehnika.com

  27 września 2017 at 09:18

  Excellent blog right here! Also your site loads up fast!
  What web host are you the usage of? Can I am getting your affiliate hyperlink for your host?
  I wish my website loaded up as fast as yours lol

 34. Larzews

  28 września 2017 at 03:50

  Viagra 3 Day Delivery Strattera Online Uk Scam Comprar Cialis Generico En Farmacias cheap cialis Cheapest Viagra Professional 100 Buy Clomid Online

 35. confer heart protection

  28 września 2017 at 08:55

  Very descriptive post, I enjoyed that a lot. Will there be
  a part 2?

 36. confer heart protection

  4 października 2017 at 10:45

  Hello there! This post could not be written much better!
  Going through this post reminds me of my previous roommate!
  He constantly kept preaching about this. I will send this post to him.

  Fairly certain he’s going to have a great read. Thanks for
  sharing!

 37. Larzews

  5 października 2017 at 01:21

  Cialis Precio Oficial En Farmacia How To Buy Elocon Order Suhagra Online viagra Acheter Xenical En Ligne Pas Cher Meprate Opiniones Cialis

 38. soccer jerseys well-marked

  5 października 2017 at 08:29

  Sweet blog! I found it while browsing on Yahoo News.
  Do you have any tips on how to get listed in Yahoo News? I’ve been trying for a
  while but I never seem to get there! Thank you

 39. Larzews

  8 października 2017 at 00:04

  Acheter Du Viagra A Paris online pharmacy Nbrx Pharmacy Next Day Delivery Amoxicillin Safe Pregnancy Viagra Et Impuissance

 40. traveling jobs

  9 października 2017 at 01:00

  Hi there to every one, the contents existing at this web page are in fact
  remarkable for people knowledge, well, keep up the good work fellows.

 41. holiday travel

  9 października 2017 at 04:38

  I will immediately clutch your rss feed as I
  can’t in finding your email subscription hyperlink or newsletter service.
  Do you’ve any? Please allow me realize so that I may just subscribe.
  Thanks.

 42. ordinary travel

  9 października 2017 at 21:00

  It’s hard to find well-informed people in this particular topic, however,
  you sound like you know what you’re talking about! Thanks

 43. arsenal soccer

  10 października 2017 at 18:46

  I think the admin of this web site is truly working hard for his site, since here every data is quality based material.

 44. Larzews

  11 października 2017 at 02:56

  Generic Levaquin Cealis Soft viagra prescription Viagra Uk 150mg Cialis Mail Levitra Pareri

 45. make certain asbestos

  13 października 2017 at 14:12

  Wonderful beat ! I wish to apprentice while you amend your web site, how can i subscribe for a blog web site?
  The account aided me a acceptable deal. I had been tiny bit acquainted of this your broadcast provided bright clear concept

 46. http://acuriousmix.com/

  14 października 2017 at 08:27

  Wow, marvelous blog format! How lengthy have you been blogging for?

  you make running a blog glance easy. The overall
  glance of your web site is magnificent, as well as the
  content!

 47. Larzews

  14 października 2017 at 13:47

  Forum Viagra Soft Viagra Funktioniert Nicht viagra Zithromax Price Walmart Prix Viagra Pharmacie Paris Purchasing Keflex Online

 48. lelio vieira carneiro junior

  17 października 2017 at 22:23

  Hey there! This is kind of off topic but I need some advice from an established blog. Is it difficult to set up your own blog? I’m not very techincal but I can figure things out pretty fast. I’m thinking about making my own but I’m not sure where to begin. Do you have any points or suggestions? Cheers|

 49. Itamar Serp

  19 października 2017 at 07:01

  Hey there! I simply would like to offer you a huge thumbs up for the great information you have right here on this post. I will be returning to your website for more soon.|

 50. Jose Wilame Araujo Rodrigues

  19 października 2017 at 12:02

  I’m no longer positive the place you’re getting your information, but good topic. I must spend some time finding out much more or working out more. Thank you for fantastic info I used to be in search of this information for my mission.|

 51. Itamar Serp

  19 października 2017 at 14:29

  Great site you’ve got here.. It’s difficult to find quality writing like yours these days. I honestly appreciate people like you! Take care!!|

 52. tercio borlenghi jr

  19 października 2017 at 16:36

  I constantly emailed this blog post page to all my friends, as if like to read it then my links will too.|

 53. Itamar Serp

  20 października 2017 at 02:49

  Keep on writing, great job!|

 54. Carlos Eduardo Correa da Veig

  20 października 2017 at 15:42

  Way cool! Some very valid points! I appreciate you penning this write-up plus the rest of the site is also very good.|

 55. Larzews

  20 października 2017 at 21:35

  Where To Get Viagra viagra Propecia Pause

 56. Carlos Eduardo Correa da Veig

  21 października 2017 at 00:28

  This is a topic that’s close to my heart… Cheers! Exactly where are your contact details though?|

 57. Octavia

  21 października 2017 at 14:50

  What’s up, after reading this amazing article i am too cheerful to share my experience here with mates.

 58. Lelio Vieira Carneiro

  21 października 2017 at 18:21

  Saved as a favorite, I love your website!

 59. Luiz Gastão Bittencourt

  22 października 2017 at 02:37

  Its like you read my mind! You appear to know so much about this, like you wrote the book in it or something. I think that you can do with some pics to drive the message home a bit, but other than that, this is fantastic blog. A fantastic read. I will certainly be back.|

 60. Itamar Serp

  23 października 2017 at 09:06

  Why viewers still use to read news papers when in this technological globe all is accessible on web?

 61. Larzews

  23 października 2017 at 11:08

  Keflex For Uti Emedicine viagra Levitra 10mg 12 Stuck Cialis 5 Mg Prontuario Propecia Effective Generic Finasteride

 62. José Wilame Araújo Rodrigues

  23 października 2017 at 15:07

  Hello! Do you know if they make any plugins to help with SEO? I’m trying to get my blog to rank for some targeted keywords but I’m not seeing very good success. If you know of any please share. Many thanks!|

 63. Dadado Veig

  24 października 2017 at 19:27

  It’s hard to come by experienced people on this subject, however, you seem like you know what you’re
  talking about! Thanks

 64. Lelio Junior

  25 października 2017 at 21:18

  Excellent post! We will be linking to this great content on our website.

  Keep up the great writing.

 65. Grupo Coral fraude

  26 października 2017 at 00:49

  I get pleasure from, result in I discovered just what I used
  to be having a look for. You have ended my four day lengthy hunt!

  God Bless you man. Have a nice day. Bye

 66. Lelio Junior

  26 października 2017 at 04:28

  Wow, that’s what I was seeking for, what a information! present here at this blog,
  thanks admin of this site.

 67. besting timex

  26 października 2017 at 04:57

  You can certainly see your enthusiasm in the article you write.
  The sector hopes for more passionate writers such as you
  who aren’t afraid to mention how they believe. Always go after your heart.

 68. Dadado Veig

  26 października 2017 at 16:07

  whoah this blog is excellent i like studying your posts. Stay up the good work!
  You already know, lots of individuals are searching around for this info,
  you could aid them greatly.

 69. Dadado Veig

  26 października 2017 at 18:31

  Hello great blog! Does running a blog like this require a great
  deal of work? I have no knowledge of coding however I was hoping to start my own blog
  in the near future. Anyhow, should you have
  any recommendations or tips for new blog owners please share.
  I know this is off topic however I simply wanted to ask.
  Many thanks!

 70. Egli Diana Pinto

  26 października 2017 at 19:55

  Hi, just wanted to mention, I loved this article. It was inspiring.

  Keep on posting!

 71. Larzews

  29 października 2017 at 15:26

  Fluoxetine Discount Cheapeast Buy Kamagra Quick Delivery Viagra On Sale At Sears cialis online Risks Of Generic Viagra

 72. ip cameras

  31 października 2017 at 04:59

  I have read a few just right stuff here. Certainly worth bookmarking for
  revisiting. I wonder how so much attempt you place
  to make one of these great informative website.

 73. Luiz Gastao Bittencourt da Silva

  31 października 2017 at 18:03

  Ridiculous quest there. What occurred after? Good luck!

 74. home security systems

  1 listopada 2017 at 02:06

  I always used to study paragraph in news papers but now as I am a user of web
  so from now I am using net for articles, thanks to web.

 75. Larzews

  2 listopada 2017 at 22:50

  Furosemide 40 Mg Buy Online Buy Diflucan For Yeast Infection viagra Viagra Buy Cialis Professional Dosage

 76. tercio borlenghi junior

  3 listopada 2017 at 20:07

  You’re so interesting! I don’t believe I’ve truly read through a single thing
  like this before. So wonderful to find somebody with a few original thoughts on this
  subject matter. Seriously.. thank you for starting this up.
  This website is something that’s needed on the internet, someone with a
  bit of originality!

 77. Larzews

  4 listopada 2017 at 21:19

  Body Mass Priligy Vendita Online Italia Propecia In Zurigo viagra Generic Adderall Buy Canada Viagra X Donne Cialis Und Poppers

 78. Grupo Coral

  5 listopada 2017 at 14:59

  Hi there i am kavin, its my first time to commenting anyplace, when i read this piece
  of writing i thought i could also create comment due to this
  good article.

 79. Carlos Eduardo Correa da Veig

  6 listopada 2017 at 07:49

  It’s very simple to find out any matter on net as compared to books, as I found this
  paragraph at this site.

 80. website whenever

  6 listopada 2017 at 11:50

  I needed to thank you for this good read!! I absolutely loved every little bit of it.
  I have got you bookmarked to look at new stuff you post…

 81. Grupo Coral

  12 listopada 2017 at 13:37

  Greetings! Very helpful advice in this particular post!

  It is the little changes that will make the most important changes.

  Thanks a lot for sharing!

 82. find asbestos inside

  13 listopada 2017 at 01:13

  hello!,I like your writing so so much! share
  we keep up a correspondence more approximately your article on AOL?
  I require an expert in this area to resolve my problem. May
  be that is you! Taking a look ahead to see you.

 83. Umanizzare presídios

  13 listopada 2017 at 09:47

  Hello there! I simply would like to offer you a huge thumbs up for the great information you’ve got here on this
  post. I am coming back to your blog for more soon.

 84. Jose Wilame Araujo Rodrigues

  13 listopada 2017 at 10:41

  Hi there, this weekend is nice designed for me, since this
  time i am reading this enormous educational paragraph here at my house.

 85. Carlos Eduardo Correa da Veig

  13 listopada 2017 at 12:46

  Appreciate this post. Will try it out.

 86. home security camera systems reviews

  15 listopada 2017 at 15:01

  Thinking about concerned your family members?

 87. Larzews

  17 listopada 2017 at 20:37

  Super Avana Buy Generic Lasix cheap cialis Warfarin Amoxicillin

 88. nokia contract phones

  23 listopada 2017 at 07:25

  What’s up to all, since I am really keen of reading this website’s
  post to be updated on a regular basis. It carries fastidious material.

 89. Larzews

  30 listopada 2017 at 03:34

  Clomid Culturiste viagra Forum Priligy 2012 Viagra Cialis Meds Fr

 90. Larzews

  30 listopada 2017 at 11:19

  Order Now On Line Finasteride Flagyl Tablets Flarex Without A Rx 60 mgs dapoxtine with levitra Cialis Bestellen Rezept Doxycycline Cialis 20 Mg Effetti

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra