Felieton

17 stycznia – Czy dialog z judaizmem ma sens?

Od wielu wrogie siły sabotujące działania Kościoła katolickiego chcą wykorzenić z Kościoła katolicyzm i zastąpić go bluźnierczym uwielbieniem dla judaizmu i religii Holokaustu. Służy temu również i dzień dialogu z judaizmem. Warto więc przypomnieć pełne mowy nienawiści wobec chrześcijan modlitwy judaistów i nauczanie Talmudu szkalujące Jezusa.

Żydowskie modlitwy przybliżył polskiemu czytelnikowi Paweł Lisicki w wydanej przez Fabrykę Słów książce „Krew na naszych rękach?”. Żydzi od wieków przeklinają chrześcijan, Jezusa i jego nauczaniu. Dziś znane są (pochodzące od XI do XIX wieku) 124 rękopisy antyewangelii. W rękopisach tych Matka Boska przedstawiana jest jako prostytutka, a Jezus jako bękart i magik.

Od wieków Żydzi obchody święta Purim wykorzystywali do antykatolickich ekscesów (zakazał je w IV wieku cesarz Teodozjan). W V wieku Sokrates Scholastyk opisywał jak w 415 żydzi w Purim ukrzyżowali i zabili w czasie purimowej zabawy chrześcijańskiego chłopca.

W swoich modlitwach żydzi mianem Amalekitów (ludu wyrżniętego przez Izraelitów w Starym Testamencie) określali chrześcijan, uznając, że eksterminacja wyznawców Jezusa jest obowiązkiem religijnym.

Przez wieki Żydzi demonstrowali swoją nienawiść do krzyża. Na jego widok pokazywali swoje genitalia, oddawali mocz na krucyfiksy, niszczyli przydrożne krzyże i kapliczki. Od XIII wieku żydzi profanowali Hostie – wiązało się to z ogłoszeniem przez IV Sobór Laterański dogmatu o realnym przeistoczeniu i wprowadzeniu święta Bożego Ciała.

Żydowskie modlitwy z okazji judaistycznych świąt pełne były złorzeczenia wobec chrześcijaństwa. Pomimo to Kościół katolicki przeciwstawiał się nienawiści wobec żydów. Nienawiść świeckich wobec żydów spowodowana była żydowskim wyzyskiem ekonomicznym (między innymi lichwą i zbieraniem podatków z których duża część trafiała do żydowskich kieszeni a nie do państwa) i wspieraniem przez żydów islamskiej agresji na Europę.

Dość poważnym błędem jest postrzeganie judaizmu jako religii, która w niezmienionej formie przetrwać miała od czasów biblijnych Izraelitów, religii z której wyrosnąć miało chrześcijaństwo. W rzeczywistości chrześcijaństwo i judaizm wyrosły z monoteizmu biblijnych Izraelitów. Chrześcijaństwo to przyjęcie Jezusa zapowiadanego przez biblijnych proroków i zachowanie wybraństwa bożego. Judaizm to odrzucenie Jezusa, a więc i starotestamentowych proroków oraz wybraństwa. Dziś prawdziwym i jedynym Izraelem, narodem wybranym, jest katolicyzm. Judaizm to błędna nauka, która przez wieki kształtowała się w wyniku nienawiści do Jezusa i jego nauki.

Wyrazem nienawiści do Jezusa i jego nauki jest to, jak Jezus jest opisany w Talmudzie. Ostateczna wersja Talmudu powstała w III i IV wieku. W Talmudzie znalazły się nauki żydowskie o Jezusie z pierwszych wieków. Jezus opisywany jest w Talmudzie (konkretnie w tych wersjach, które mogły by być przeczytane przez nie Żydów) bez podania imienia. Taka praktyka podyktowana była pogardą żydów dla Jezusa, który ich zdaniem nie był godzien by pamiętano o jego imieniu. Jezus w Talmudzie nazywany jest mianem ”peloni” czyli ”niejaki”.

Według Talmudu Jezusa i jego naukę należy zapomnieć i odrzucić, bo Jezus miał być oszustem, zdrajcą i niewiernym. Autorzy Talmudu, opisując Jezusa, parodiują opowieści ewangeliczne, nadając im odmienne przesłanie. W Talmudzie żydzi deklarują swoją dumę z zabicia Jezusa, z racji na to, że Jezus był, ich zdaniem, bluźnierca i bałwochwalca. Według nauk Talmudu Jezus i jego uczniowie mieli trafić do piekła, gdzie Jezus mam przez wieczność cierpieć męki przebywając w kotle gotującego się kału.

Talmud głosi, że Jezus był bękartem, syn rzymskiego żołnierza ”Pantery” lub „Pandery” (słowo to brzmi podobnie po hebrajsku jak dziwka, mit nie żydowskiego pochodzenia rozpowszechniali też niemieccy narodowi socjaliści). Jezus, według Talmudu, miał poznać arkana magii w Egipcie i wykorzystywać diabelską czarną magię do dokonywania cudów. Maryja, Matka Jezusa, według Talmudu, miała być prostytutką i fryzjerką, a więc Jezus, zgodnie z naukami Talmudu, był synem dziwki.

Według Talmudu nie było niepokalanego poczęcia, a Jezus był równie niemoralny jak jego matka – według Talmudu Maria Magdalena była nie tylko kochanką Jezusa, ale i jego siostrą, z którą Jezus współżył, gdy ta miała okres i którą miał zdradzać z innymi kobietami.

Tematykę nienawiści Talmudu do Jezusa w poruszył Piotr Zychowicz w swojej rozmowie (zamieszczonej w pracy „Żydzi”) z Peterem Schäferem (autorem książki „Jesus in the Talmud”). Zdaniem Petera Schäfera Talmud (napisany w duchu polemiki z Ewangeliami) głosił, że Jezus był bękartem, synem Panthery i Maryi. Według Talmudu Jezus miał mieć dzieci ze swoja kochanką Marią Magdaleną, i miał być czarnoksiężnikiem. Nie da się ukryć związków talmudycznych treści o Jezusie z treściami gnostyckimi i heretyckimi. Według Talmudu Jezus został przez żydów ukamienowany a jego zmasakrowane zwłoki powieszono na drzewie. Talmud negatywnie też oceniał chrześcijan jako bałwochwalców, uprawiających rytualne orgie seksualne, kanibali zjadających dzieci. Antychrześcijańskie treści w Talmudzie były w pierwszych wiekach paliwem dla prześladowań chrześcijan, jakich dokonywali Żydzi.

Treści zawarte w Talmudzie a dotyczące Jezusa opisał w książce „Żydowskie dzieje i religia” Izrael Szahak. Według Izraela Szachaka Talmud i inne pisma talmudyczne zawierają wiele bluźnierstw pod adresem Jezusa. Pisma talmudyczne i Talmud zarzucają Jezusowi, że był zboczeńcem seksualnym, głoszą, że Jezus za karę będzie gotował się w odchodach, dodają po imieniu Jezusa „niechaj sczeźnie imię tego niegodziwca”.

Talmud zdaniem Izraela Szahaka nakazuje publiczne palenie Nowego Testamentu, nakaz ten jest do dzisiaj aktualny i praktykowany. „23 marca 1980 roku spalono w Jerozolimie, ceremonialnie i pod auspicjami Jad Leachim, żydowskiej organizacji religijnej, subsydiowanej przez izraelskie Ministerstwo ds. Wyznań, setki egzemplarzy Nowego Testamentu”. Żydzi by nie dopuścić do publikacji książek obnażających bluźnierstwa Talmudu przekupywali władze, by zakazały rozpowszechniania takich tekstów.

 

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

955 komentarzy

955 Komentarzy

 1. Robert B.

  17 stycznia 2017 at 22:20

  „Dialog” z judaizmem jest po pierwsze herezją, ponieważ nie ma żadnych dyskusji między religiami. Religie są apodyktyczne. Albo ją przyjmujesz w całości albo won. O czym tu „dialgować” z tym judaizmem? Taka dyskusja może doprowadzić tylko do jednego: do rozwodnienia doktryny strony, która gotowa jest na ustępstwa. Rozwodnienie doktryny = zanik religii. Dlatego należy ten „dialog” raz na zawsze skończyć. Żydzi wiedzą dokładnie, o co im chodzi w tym nawoływaniu do „dialogowania”.

  A po drugie „dialog” nie jest możliwy, gdy po drugiej stronie są Żydzi. To inna moralność, inna mentalność, inne podejście do takich fundamentalnych pojęć, jak choćby prawda (ja szczerze wątpię, by oni w ogóle rozumieli, co to znaczy „prawda”). Ten, kto próbował z nim „dialogować”, wie, co mówię.

 2. stan

  17 stycznia 2017 at 23:28

  Samo słowo dialog zrobiło zawrotną karierę pod koniec XX w., jako wyrażające niby głęboką troskę o wzajemne porozumienie wszystkich ze wszystkimi (dobra ze złem), i w takim znaczeniu przedtem nieznane. Należy do nowomowy – wymyślone przez oszustów.

  • Leszek1

   18 stycznia 2017 at 15:56

   @stan. Bardzo dobra definicja „dialogu”. „Dialog” i dialog to wyrazy przeciwstawne.

 3. wiesscar

  17 stycznia 2017 at 23:42

  z okazji swiat swiat w tvp info rozmawiali przedstawiciele katolicyzmu, protestantyzmu, islamu i judaizmu, po jednej osobie z kazdej religii,
  rabin powiedzial jasno: judaizm nie ma nic wspolnego z chrzescijanstwem i katolicyzmem,
  ja tez tak uwazam, to sa calkiem inne religie i nie maja ze soba nic wspolnego,

 4. wiesscar

  17 stycznia 2017 at 23:45

  katolicy i zydzi moga prowadzic dialog dotyczacy zycia – wielu aspektow zycia na ziemi czlowieka: polityka, gospodarka, kultura poza aspektem religijnym,
  nie ma punktow stycznych w zadnym miejscu obu religii,

 5. jok

  18 stycznia 2017 at 00:21

  Raczej nie ma żadnego sensu – pisał o tym m.in. ks. Chrostowski.

  A „dialog” czy to na płaszczyźnie religijnej czy świeckiej wygląda raczej tak: ze strony ż. są wytrawni tropiciele „polskiego antysemityzmu, a ze strony polskiej/katolickiej …. wytrawni tropiciele „polskiego antysemityzmu”.

 6. George

  18 stycznia 2017 at 09:53

  Czy dialog z judaizmem ma sens? Oczywiście że nie ma. Dni judaizmu w Polsce to efekt znacznych wpływów żydowskiej diaspory i w Kościele i w rządzących elitach w naszym kraju. Najlepszym przykładem jest tutaj wprowadzony nie wiadomo po co i dlaczego zwyczaj palenia świec chanukowych w Pałacu Prezydenckim zainicjowany przez Lecha Kaczyńskiego, będący manifestacją wpływu Żydów na naczelne organa państwa. Prezydenci się zmieniają, a świece jak płonęły tak płoną. Widać Żydom w Polsce nikt nie podskoczy.

 7. hansi

  18 stycznia 2017 at 09:54

  Przyłączam się do Przedmówców w 100%.
  NIE MA czegoś takiego, jak „Judeo-Chrześcijanizm”.
  Nigdy nie było i nie będzie.
  To chory wytwór Chazarni, mający jeden tylko cel – rozwodnić i zlikwidować NASZE – jakiekolwiek ostatnie już bastiony, chroniące nasze korzenie i naszą integralność w ogóle, jak narodu i jako społeczeństwa, mając nas zamienić po prostu w bydło…
  Jak na razie – udaje się do Chazarni wyśmienicie…
  Mają wielowiekowe doświadczenie w zwalczaniu wszystkiego, co żywe, z wyjątkiem tego, co nosi czarny kapelusz i pejsy… I oskarżaniu potem wszystkiego dookoła, jak to patologicznie wręcz rasistowska, ksenofobiczna i faszystowska żydownia strasznie cierpi i jest prześladowana…
  Tyle ode mnie…

 8. Soroka

  18 stycznia 2017 at 10:59

  Tak jest, gdy zakłamuje się znaczenie słów! Hierarchowie Kościoła, zamiast mówić tak-tak, nie-nie, to mówią ble, ble, ble!
  Dialog, jest to dyskusja dwóch różniących się stron na argumenty prawdziwe, przy dobrej woli obu stron.
  Pomiędzy katolikami i żydami dialogu nie ma! Ze strony katolickiej jest to naginanie się do podporządkowania się judaizmowi, a ze strony żydowskiej jest wynoszenie się nad katolicyzm i usiłowanie podporządkowania sobie katolicyzmu i zniszczenia go.
  Dni judaizmu ogłoszone w Kościele katolickim, są przejawem odejścia hierarchów Kościoła od Nauki Chrystusa!
  Każdy, kto chce, może zapoznać się z zasadami religii katolickiej, bo nic nie ma ukryte i każdy kto chce, może do niej przystąpić. Owocem takich „dialogów”, będzie jeszcze większy antgonizm i wrogość. Nikogo nie da się siłą zmusić do wyznawania czegokolwiek, bo to jest wewnętrzne przekonanie każdego człowieka.

  • Robert B.

   18 stycznia 2017 at 11:02

   Ty myślisz, że takie babcie, które klepię zdrowaśki, rozumieją te wszystkie doktrynalne zawiłości? Nie! One tego nie rozumieją i Żydzi to wiedzą. Wiedzą, że jak rozwodnią chrześcijaństwo, to to zniknie jak sól w ukropie. To hierarchowie są od obrony doktryny. Skoro oni godzą się na „dialogi” z judaizmem, to są tylko dwa wyjścia: a) durnie, b) V kolumna.

  • purchase viagra

   16 maja 2017 at 07:37

   I have exactly what info I want. Check, please. Wait, it’s free? Awesome!

  • online viagra

   16 maja 2017 at 09:44

   铭盛卡行(QQ1228557129)所出售卡均为一级卡源,全新无任何交易记录,资料齐全,真实身份办理,亦可指定名字办理,诚信淘宝担保交易! 例如—可以给你淘宝店刷提高您的淘宝信用记录。 例如—你想接受汇款,但又不想让对方知道自己的真实姓名。 例如—您想给领导送礼办点事情,但是又不想让自己的隐私暴露!这时您就需要到我们提供办理的卡,我们的卡可以让您随意的a转帐–送礼。给客户保密了隐私的同时也去除了客户的后顾之忧。本团队以真实代开卡【QQ:1228557129】办理、分别提供7大银行卡;中国银行—工商银行—建设银行—农业银行—交通银行—招商银行—邮政银行[网上银行(口令卡,电子证书,U盾)长期供应,保证全新开户,保证开户资料齐全,保证带真实有效开户原件,承接指定名字开户我们的宗旨是:质量+速度+信誉!我们希望与 有长期需要的客户建立长期合作关系,彼此信任,共同赢利。如有需要请联系!非诚勿扰! 客户的满意是我们的心愿欢迎光顾公司宗旨: 公司执行国家金融方针和政策,在法律、法规规定的范围内开展业务, 自主经营、自负盈亏、自我约束、自担风险、切实为小企业、农民、农业及农村经济的发展服务。公司文化: 诚信—用心做事,诚信为人 规范—规范管理,依法治企 高效—真诚服务,高效便捷 和谐—同舟共济,创建和谐公司口号: 以实力、效率立足于市场 用服务、便捷来赢得口碑 崇尚职业道德,遵守法律法规 急您所急、思您所思温馨提示:在本卡行购买的卡可用于收藏使用!

  • generic viagra

   16 maja 2017 at 12:40

   You couldn’t pay me to ignore these posts!

  • sildenafil

   16 maja 2017 at 21:17

   Grymt bra hockey match, märkligt men sant att man inte är mer besviken efter 0 5 i baken men det tyder på att ssk gjorde en bra borta match trots den klara torsken. Malmö var grymt bra har inte sett laget spela med sådan hetta och passion på flera år.Nu bryter vi ihop och kommer igen mot Uppsala på Tisdag :))

  • Normally I’m against killing but this article slaughtered my ignorance.

  • car insurance in boca raton fl

   17 maja 2017 at 20:50

   Great article but it didn’t have everything-I didn’t find the kitchen sink!

  • At last, someone who comes to the heart of it all

  • finance cars with insurance

   18 maja 2017 at 07:53

   „Dość” jest w gestii Admina. Wiesz, że nie powie „dość”.Ja omijam ten cyrk, ale wczoraj zachÄ™cona przez Echo – poczytaÅ‚am. UÅ›miaÅ‚am siÄ™, bynajmniej nie półgÄ™bkiem. :)))))I przy tym zostanÄ™: albo omijać, albo Å›miać siÄ™. Pozdrawiam !Masz racjÄ™, ale biorÄ…c pod uwagÄ™ niepewnÄ… sytuacjÄ™ co do zdrowia psychicznego autorki, to nie wiadomo, czy wypada siÄ™ Å›miać. Poza tym, nie wszyscy majÄ… takie wyrobione poczucie humoru:)Administracja powinna być najlepiej zorientowana w sytuacji.

  • best car insurance for veterans

   18 maja 2017 at 13:57

   Hey, killer job on that one you guys!

  • can i drive without car insurance

   18 maja 2017 at 16:45

   I’ve been looking for a post like this for an age

  • car insurance rates general

   18 maja 2017 at 21:19

   What an awesome way to explain this-now I know everything!

  • Har du läst Charlotte Perkins Gilmans novell "The Yellow Wallpaper"? Där kan man verkligen tala om tapetskräck! Hett tips.HÃ¥ller för övrigt med om "Tistelblomman".

  • insurance quote online chat

   19 maja 2017 at 02:53

   Shoot, so that’s that one supposes.

  • reviews on car insurance

   19 maja 2017 at 04:48

   That’s a slick answer to a challenging question

  • car insurance brokers in chicago

   19 maja 2017 at 04:54

   Engin bey,Evet çok iyi anlıyorum, Adobe Air ‘i hazırladığın web projelerinin admin panelinde kullanmayı düşünüyorum ve sanırım güzel sonuçlar çıkacak.Kitabınızı aldım ve sizi heprik ederim çok baÅŸarılı buldum. Aslında benim çalışma flatformum Dreamweaver olmasına ramen iyi bir kaynak oldu.

  • pemco auto insurance quote

   19 maja 2017 at 05:12

   Your post has lifted the level of debate

  • cheap car insurance for mini cooper

   19 maja 2017 at 06:20

   Hi!Just a little curioius. How come you use a boom bra? There is no way that the boom head would come close to the board.Best regardsPatrik Lind

  • thai car insurance quote

   19 maja 2017 at 06:48

   Det er et vildt flot tæppe, så jeg deltager med 4 lodder :-)(fast læser, tilmeldt nyhedsbrev, synes godt om Facebook-gruppen og har skrevet og linket til din give-away)

  • other half of car insurance

   19 maja 2017 at 10:25

   pacate comparatia cu BBC nu va functiona niciodata, BBC emite intr-o limba cunoscuta de peste 1-2 mld de oameni si este un canal foarte urmarit in fostele colonii britanice.TVR ar trebui sa aiba un rol cultural si informativ, informatii corecte si obiective.Nu cred ca e greu de realizat la peste 60 mil Euro cat inteleg ca au venituri anual

  • aarp weekend car rental

   19 maja 2017 at 13:12

   Tip top stuff. I’ll expect more now.

  • car in insurance group 5

   20 maja 2017 at 19:27

   Probabilmente è solo la fase iniziale che lascia perplessi. A differenza di Facebook, Google si sta aprendo lentamente e la sua diffusione è comunque più rapida di quanto si possa pensare.Le donne in generale sono poco propense a lasciare il conosciuto per l’incerto, e per ora Google è l’incerto e non ha l’appeal delle app di facebook…

  • progressiveautoinsurance

   20 maja 2017 at 21:48

   Posts like this make the internet such a treasure trove

  • Holy Toledo, so glad I clicked on this site first!

  • insurance annual statement

   21 maja 2017 at 02:50

   That’s a sensible answer to a challenging question

  • IJWTS wow! Why can’t I think of things like that?

  • feehan insurance agency

   21 maja 2017 at 08:14

   Heck yeah this is exactly what I needed.

  • georgetown insurance group

   21 maja 2017 at 10:04

   There is a critical shortage of informative articles like this.

  • insurance bar

   21 maja 2017 at 10:28

   It’s a relief to find someone who can explain things so well

  • diamond auto insurance mesa az

   21 maja 2017 at 13:19

   Nå har jeg fulgt deg så lenge utan å kommentere, og må bare si at tingene dine er utrulig flotte og kjempeinnspirerende! du er min nye helt. Smil fra Torun!

  • cheap insurance rochester ny

   21 maja 2017 at 23:21

   Just the type of insight we need to fire up the debate.

  • autoinsurance

   22 maja 2017 at 00:22

   This site is like a classroom, except I don’t hate it. lol

  • small chip in windshield

   22 maja 2017 at 02:40

   The answer of an expert. Good to hear from you.

  • Last one to utilize this is a rotten egg!

  • group one cars

   22 maja 2017 at 07:16

   That’s an inventive answer to an interesting question

  • car insurance for nj

   22 maja 2017 at 12:00

   Dank für dein Kompliment. Es freut mich sehr, dass dir die Seite gefällt. Radikale gibt es in jeder Religion und überall, genauso wie du geschrieben hast. Es kommt darauf an, wie Journalisten, Medien und Politiker mit diesen Themen umgehen. Sie können aus einem “Dorfthema” ein globales Problem machen. @ MohammadVielen Dank Bruder Mohammad. Möge Allah dich segnen und dir ein langes Leben schenken. Vielleicht könntest du mir nochmal deine Telefonnummer geben, damit ich dich inschaallah kontaktieren kann.

  • car insurance pembroke pines fl

   24 maja 2017 at 15:17

   Cheers pal. I do appreciate the writing.

  • Well macadamia nuts, how about that.

  • good2go car insurance

   24 maja 2017 at 16:51

   AKAIK you’ve got the answer in one!

  • extra insurance when renting a car

   24 maja 2017 at 17:16

   At last, someone who knows where to find the beef

  • co-op car insurance free phone

   24 maja 2017 at 18:05

   God, I feel like I should be takin notes! Great work

  • car rental italy insurance

   24 maja 2017 at 22:07

   That’s an expert answer to an interesting question

  • insurance on a 2010 ford fusion

   24 maja 2017 at 23:56

   Glad I’ve finally found something I agree with!

  • cheap insurance irving tx

   25 maja 2017 at 04:17

   Keep these articles coming as they’ve opened many new doors for me.

  • auto insurance tavares fl

   25 maja 2017 at 09:36

   Why does this have to be the ONLY reliable source? Oh well, gj!

  • farm bureau auto insurance nebraska

   25 maja 2017 at 10:39

   Meine liebe bins noch mal.kanst du mir dein tel meilen für die bestellung.ruf dich dann an kans kaum erwarten meine kunden lieeeeben den schmuck.schublädli sind schon in arbeit.umarme dich daniela

  • find me the cheapest car insurance

   25 maja 2017 at 11:39

   rest assured of the best possible results….the number of people turning to the internet for almost all their needs is increasing by the day. this is largely attributed to the fact that the internet is a convenient place. what’s more, this is where the job gets done…

  • acord evidence of auto insurance

   25 maja 2017 at 16:32

   Learning a ton from these neat articles.

  • liberty car insurance blanchardstown

   25 maja 2017 at 22:52

   Fatih / MBA öÄŸrencisi olarak böyle birÅŸeyden haberdar olmadığımdan dolayı üzülüyordum ki kaydedildiÄŸini öÄŸrendim ve sevindim. Umarım en kısa sürede yayınlanır ve kaçıranların eÄŸitimi izleme ÅŸansı olur. Mert hocam bir daha webinar planlanıyorsa bunu önceden duyurursanız sevinirim.

  • I’m impressed you should think of something like that

  • car insurance brampton

   26 maja 2017 at 02:38

   Emilio2 / Completamente de acuerdo. Por poner un ejemplo, la Sanidad pública nos costaba 32 mil millones antes de estar trasferida a las autonomías, ahora nos cuesta 64 mil millones, justo el doble, pero el usuario recibe los mismos servicios

  • types of gasoline

   26 maja 2017 at 12:45

   The honesty of your posting is there for all to see

  • auto insurance classes online

   26 maja 2017 at 20:58

   Dag nabbit good stuff you whippersnappers!

  • smith auto memphis

   27 maja 2017 at 04:04

   Sebastian, en los Perfiles personales puedes escoger (en privacidad) si es visible para los buscadores, pero las Páginas… todas son indexadas por los buscadores. No te preocupes.

  • discounts on insurance

   27 maja 2017 at 14:40

   These topics are so confusing but this helped me get the job done.

  • ameriprise insurance reviews

   27 maja 2017 at 15:13

   Shoot, who would have thought that it was that easy?

  • does aaa offer car rental insurance

   27 maja 2017 at 18:05

   As Charlie Sheen says, this article is „WINNING!”

  • insurance cost comparison

   27 maja 2017 at 18:40

   A piece of erudition unlike any other!

  • Shoot, who would have thought that it was that easy?

  • insurance concepts dunn nc

   28 maja 2017 at 07:31

   If you want to get read, this is how you should write.

  • cheap car insurance for girl drivers

   28 maja 2017 at 17:34

   Thought it wouldn’t to give it a shot. I was right.

  • auto owners insurance sandusky mi

   29 maja 2017 at 12:13

   Clear, informative, simple. Could I send you some e-hugs?

  • cheap car insurance warren michigan

   29 maja 2017 at 14:47

   Glad I’ve finally found something I agree with!

  • aaa auto insurance change address

   29 maja 2017 at 15:16

   Learning a ton from these neat articles.

  • cheapest estate car to insure uk

   29 maja 2017 at 17:22

   I hate my life but at least this makes it bearable.

  • cheap health insurance plans in sc

   29 maja 2017 at 20:58

   You’ve impressed us all with that posting!

  • insrance quotes in Virginia Beach, VA

   1 czerwca 2017 at 03:01

   I feel satisfied after reading that one.

  • best auto insurance deals in Dumfries

   1 czerwca 2017 at 17:13

   I’m so glad that the internet allows free info like this!

  • I hate my life but at least this makes it bearable.

  • A provocative insight! Just what we need!

  • affordable auto insurance Rock Hill SC

   2 czerwca 2017 at 14:57

   Keep these articles coming as they’ve opened many new doors for me.

  • Shoot, so that’s that one supposes.

  • best auto insurance in Roanoke VA

   2 czerwca 2017 at 23:20

   Hey, that post leaves me feeling foolish. Kudos to you!

  • average car insurance rates in Hays KS

   3 czerwca 2017 at 02:18

   It’s my opinion that a foreclosed can have a significant effect on the client’s life. House foreclosures can have a Six to 10 years negative relation to a debtor’s credit report. A borrower having applied for a mortgage or almost any loans for that matter, knows that the worse credit rating is definitely, the more tricky it is for any decent mortgage loan. In addition, it might affect the borrower’s capacity to find a quality place to lease or rent, if that gets to be the alternative housing solution. Great blog post.

  • I don’t think we’ve done one for a few posts actually, but either way….Brent – 4Caera – 1Jen – 1David – 1Faith – 2Amber – 2Tammy – 1Trevor – 1Lora (for a free week off) – 1Julie – 1Teresa – 1Rebecca – 1One more star for exotic bird bingo! (Mike gets it)

  • us agency car insurance Reston VA

   3 czerwca 2017 at 19:04

   parce qu’aucun socialiste n’a sali la France?Vous avez la mémoire courte.Dites moi voir,donnez moi le nom d’un président socialiste honorable,il n’y a eu qu’ président de gauche,nous avons vu son honorabilité et surtout son courage.

  • car insurance

   5 czerwca 2017 at 16:04

   Great hammer of Thor, that is powerfully helpful!

  • Great article but it didn’t have everything-I didn’t find the kitchen sink!

  • car insurance quotes Flushing MI

   5 czerwca 2017 at 22:10

   Your answer lifts the intelligence of the debate.

  • affordable auto insurance Forsyth GA

   6 czerwca 2017 at 02:08

   I’m shocked that I found this info so easily.

  • What’s it take to become a sublime expounder of prose like yourself?

  • car insurance quotes Norman OK

   6 czerwca 2017 at 08:15

   Holy concise data batman. Lol!

  • auto insurance rates Bismarck ND

   6 czerwca 2017 at 11:01

   Right on-this helped me sort things right out.

  • auto acceptance insurance Nashua NH

   6 czerwca 2017 at 11:22

   Didn’t know the forum rules allowed such brilliant posts.

  • car insurance rates Norristown PA

   6 czerwca 2017 at 13:25

   I hate my life but at least this makes it bearable.

  • I could read a book about this without finding such real-world approaches!

  • cheap auto ins providers NE list

   7 czerwca 2017 at 13:09

   like other geniuses, talented writers are largely…made, not born.first of all, language itself, writers’ most important commodity, is an acquired ability. human beings are born with the potential to speak, but to realize this potential we have to learn from our elders. if a child grows up…

  • At last! Someone with the insight to solve the problem!

  • inexpensive auto insurance in Minnesota

   7 czerwca 2017 at 17:42

   I could read a book about this without finding such real-world approaches!

  • Willis, MI cheap auto policy

   7 czerwca 2017 at 18:15

   ¿Y no es bueno que las alforjas tengan la posibilida de transpirar, por si tienes que meter algo húmedo… ? También se puede llevar una bolsa estanca para las cosas más críticas, que iría entre ambas alforjas encima del transportín… Bueno es lo que hemos aplicado alguna vez, (claro que no hemos llegado a tener lluvias torrenciales, solo llulvias medias incesantes en todo el día, y fue suficiente con los cubre-alforjas),

  • liability auto insurance online AZ

   7 czerwca 2017 at 18:23

   Ben de bu videoyu yakınlarda izledim birkaç kere. Şimdi videonun özetini çıkarmayı düşünüyorum bir kağıda:) Bence teslimiyet sabretmekden de farklı bir kavram. Öyle bir enerji veya form ki sabredilecek hiç birşey yok bu algı biçiminde.Eckhart Tolle un tüm videolarını izlenmeye değer, youtube da Ally7ist isimli bir kullanıcı kaliteli bir biçimde türkçe altyazı ile sunuyor.

  • I guess finding useful, reliable information on the internet isn’t hopeless after all.

  • That’s a posting full of insight!

  • car I nsurance in Gainesville

   8 czerwca 2017 at 05:43

   That’s not just the best answer. It’s the bestest answer!

  • Czesc Kuba, co tam slychac?U nas zimno, mokro i szaro. Darek juz nie chodzi na ryby, za zimno mu he, he.Wedki wisza w piwnicy i czekaja do wiosny.Pozdrawiamy i buziaki przesylamy

  • Tip top stuff. I’ll expect more now.

  • Okay I’m convinced. Let’s put it to action.

  • cheapest car insurance Marrero LA

   13 czerwca 2017 at 19:02

   For the love of God, keep writing these articles.

  • list of auto insurances in Villa Park IL

   13 czerwca 2017 at 19:27

   Well I guess I don’t have to spend the weekend figuring this one out!

  • full coverage car insurance Laredo TX

   13 czerwca 2017 at 21:47

   This information is off the hizool!

  • best auto insurance in Mason OH

   14 czerwca 2017 at 02:18

   Glad I’ve finally found something I agree with!

  • low income car insurance dmv Newnan GA

   14 czerwca 2017 at 07:31

   I’m quite pleased with the information in this one. TY!

  • affordable car insurance Riverview FL

   14 czerwca 2017 at 10:30

   I found myself nodding my noggin all the way through.

  • auto insurance Hephzibah GA

   14 czerwca 2017 at 10:48

   I don’t know who you wrote this for but you helped a brother out.

  • immobilienkredit rechner

   14 czerwca 2017 at 16:05

   I came, I read this article, I conquered.

  • low income auto insurance dmv Sylmar CA

   14 czerwca 2017 at 17:25

   Kudos! What a neat way of thinking about it.

  • I’m so glad that the internet allows free info like this!

  • low income auto insurance Woodland CA

   15 czerwca 2017 at 08:03

   Deadly accurate answer. You’ve hit the bullseye!