Z zagranicy

Francja: Islamista zaatakował żołnierza maczetą

Francuski żołnierz otworzył ogień do muzułmanina, który krzycząc”Allahu Akbar” rzucił się na niego z maczetą, usiłując wedrzeć się do Luwru. Policja nie ma wątpliwości, że atak miał charakter terrorystyczny.

Szef francuskiej policji Michel Cadot potwierdził podczas specjalnie zwołanej konferencji prasowej, że napastnik był uzbrojony w kilka maczet. W jego plecaku nie znaleziono ładunków wybuchowych.

Z doniesień wynika, że terrorysta został raniony w nogi i brzuch. Zaatakowany żołnierz został ranny w ramię.

Okolice Luwra zostały otoczone kordonem bezpieczeństwa. Ewakuowano wszystkich przebywających w lokalnym centrum handlowym. Turyści przebywający w muzeum zostali przekierowani do pokoi w celu zapewnienia im bezpieczeństwa.

Źródło: The Local

Fot. Twitter

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

215 komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra