Z kraju

Posłowie na polskim niebie za budżetowe pieniądze

Jak poinformowało nas Biuro Komunikacji Społecznej Kancelarii Sejmu – zgodnie z art. 43 ustawy o wykonywaniu mandatu posła i senatora poseł ma prawo do bezpłatnych przelotów w krajowym przewozie lotniczym. Powyższe uprawnienie realizowane jest zgodnie z zasadami określonymi w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 28 grudnia 2001 r. w sprawie trybu korzystania przez posłów i senatorów z bezpłatnych przejazdów i przelotów na terenie kraju (Dz. U. z 2002 r., Nr 1 poz. 13, z późn. zm.).

Uprawnienie posłów do bezpłatnych przejazdów i przelotów na terenie kraju nie jest ograniczone limitem. Posłowie sami podejmują decyzje, kiedy i w jaki sposób korzystają z tego uprawnienia, sami też dokonują odpowiednich rezerwacji zgodnie z ww. rozporządzeniem.

Zadaniem Kancelarii Sejmu jest zaś stworzenie posłom warunków umożliwiających realizację uprawnienia do bezpłatnych przejazdów i przelotów na terenie kraju. Kancelaria zawiera zatem umowy z przewoźnikami i rozlicza należności za usługi przewozowe świadczone na rzecz posłów. Dane na temat przejazdów i przelotów posłów, jakimi dysponuje Kancelaria Sejmu ograniczają się przede wszystkim do tych danych (liczba przejazdów/przelotów, należność), które są niezbędne do rozliczania usług przewozowych. Podkreślenia wymaga fakt, że rzeczywiste dane dotyczące tras oraz terminów przejazdów i przelotów krajowych realizowanych przez posłów, w przypadku, gdy były dokonywane zmiany w rezerwacji, mogą różnić się od tych w posiadaniu których jest Kancelaria Sejmu.

W tej kadencji Sejmu do końca listopada (uwzględniając ten z przełomu listopada i grudnia) było 31 posiedzeń Sejmu. Zatem jeżeli posłowie korzystają z samolotu w celu przylotu na posiedzenie to zaliczyli 31 przelotów w obie strony, czyli 62 przeloty pojedyncze. Zatem oczekiwaliśmy w przybliżeniu taką właśnie liczbę przelotów poselskich. Oczekiwaliśmy i przeliczyliśmy się. Niektórzy posłowie latają praktycznie co 2-3 dni, a koszt przelotu wskazuje że to raczej są loty z LOTem w obie strony. Rekordzistami w zakresie liczby i kosztów przelotów okazali się Michał Dworczyk z PIS – 172 przeloty za prawie 98,5 tys zł, Szymon Ziółkowski z PO – 168 przelotów za ponad 96,1 tys zł, Jacek Protasiewicz z Europejskich Demokratów, ex PO – 162 przeloty za ok. 92,8 tys. zł, Borys Budka z PO – 160 przelotów za ok 91,6 tys zł, Grzegorz Furgo z Nowoczesnej 150 przelotów za 85,86 tys.zł. Łącznie tylko do końca listopada ubr poselskie latanie kosztowało podatników ok. 7,178 mln zł do czego należy dorzucić przeloty rozliczone na zasadzie refundacji niecałe 4 tys. zł.

Przeloty rozliczone krajowe VIII Kadencja 2015-2016 (dane dotyczące przelotów zrealizowanych przez posłów w grudniu 2016, przekazane Kancelarii Sejmu w drugiej połowie stycznia 2017 r., są obecnie sprawdzane pod względem ich zgodności ze zrealizowanymi zleceniami na przeloty);

Przejazdy kolejowe z miejscami sypialnymi czy autobusowe rozliczone na zasadzie refundacji cieszyły się o wiele mniejszym powodzeniem wśród posłów.

Przejazdy kolejowe i autobusowe na zasadzie refundacji

Jednakże jak informuje Kancelaria Sejmu – nie ma szczegółowych informacji na temat przejazdów realizowanych przez posłów w wagonach z miejscami do siedzenia w pociągach „PKP Intercity” S.A. i „Przewozów Regionalnych” sp. z o. o. oraz w autobusach Polskiej Izby Gospodarczej Transportu Samochodowego i Spedycji sp. z o. o., z uwagi na ryczałtowy sposób rozliczania należności za przejazdy posłów w ww. środkach transportu.

Miliony na przeloty, nieznane realne koszty na przejazdy, ponad 800 tys. zł na noclegi – wybrańcy narodu, w tym także ci głośno upominający się o demokrację i praworządność, nieźle żyją i bawią się – za nasze.

Źródło: SERWIS21

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

7 komentarzy

7 Komentarzy

 1. panMarek

  4 lutego 2017 at 22:08

  To jest nienormalne państwo. W tym ubeckim „państwie” wszystko opiera się na przesądzie, że 20 ministrów potrafi lepiej wydać zarobione pieniądze przez tych 27 000 000 pracujących, niż ci którzy je zarobili.
  To jest taki nowoczesny zabobon jakby powiedział o. Bocheński.
  I kto jest winny?!
  Niestety, ale winni są właśnie ci pracujący w liczbie 27 000 000, którzy jako przygłupiaści wyborcy, sprowadzają nam na nasze głowy to nieszczęście poprze ciągłe co 4 lata wybieranie potomków ubeckich dynastii przywleczonych w ’44 na ruskich tankach, razem z wszami i WSI.

  • Leszek1

   5 lutego 2017 at 16:38

   Dobrze mowisz, tylko powiedz jeszcze w jaki sposob Polacy moga wybierac inaczej niz miedzy Dzuma i Cholera.

 2. III RP chory na RAKA folwark Orwela

  5 lutego 2017 at 04:23

  Co najmniej od kilku lat wielu politycznych gadaczy i przedstawicieli różnych środowisk apeluje o SAMO-OKROJENIE tego ANTY-polskiego parlamentu, który jest absolutnie NIE potrzebny w takiej wielkości jaki on jest na potrzeby Polski.
  Faktycznie to właśnie ci „posłowie i senatorowie” swoimi decyzjami nie karaną ROZRZUTNOŚCIĄ ZBANKRUTOWALI polskich obywateli i działają na jego oczywistą SZKODĘ, a zwłaszcza ci FOLKSDOJCZE z PO, jężdzący co parę dni do pedalskiej Brukseli ORGANIZUJĄC tam SABOTAŻ interesu polskich obywateli razem anty-polskim MAFIOZĄ bandytą Tuskiem.
  Ci neo-banderowcy i żydy z anty-polskiego gangu PiS niczym się nie różnią od FOLSDOJCZY gangsterów PO.
  Parlament w III RP tak WIELKI tzn. liczebny tak WIELKI jest NIE potrzebny !
  Ten „polsko-języczny” Sejm za czasów władzy przestępczego GANGU PO jako pruska FRAKCJA, a teraz jako NEO-banderowska anty-polska zgraja gangsterów rządzących PiS na czele żydo-ukraincem Kaczyńskim jest za.
  W Kongresie Stanów Zjednoczonych, największego mocarstwa na świecie, zasiada 100 senatorów (Izba Senatu) i 435 kongresmenów (Izba Reprezentantów). Przypomnę, że zarządzają krajem liczącym ok. 320 milionów mieszkańców i zajmującym powierzchnię ok. 9 373 000 km kwadratowych.
   
  A w SKORUMPOWANEJ III RP co jest ?
  Powierzchnia lekko ponad 312 000 km kwadratowych i ok. 38 milionów mieszkańców.
  Ilu posłów i senatorów? 100 senatorów i 460 posłów!
  Czyli kraina pod względem terytorialnym 30 razy MNIEJSZA i 10 razy mniejsza pod względem ludności ma IDENTYCZNĄ liczbę tzw. „parlamentarzystów” – to jest właśnie ta PRANOJA w III z największą ilością studiujących kierunek …POLITOLOGIĘ …SIĆ!
  PYTAM – po CO taka zgraja DARMOZJADÓW do pustego gadania faktycznych LOKAJI niemickich PO lub PRZYDUPASÓW żydowskich-neobanderowskich PiS na USŁUGACH żyda ambasadora USA w Warszawie!
  Po CO, aż tylu PIERDZUCHÓW urzędników kryminalistów w III RP i tym „parlamencie” którzy zadłużyli swoim pierdzeniem w foteliki zagranicznymi KREDYTAMI na kąto do spłacenia tych kredytów jeszcze NIE urodzonych polskich obywateli na 500 miliardów dolarów ?
  To NIE jest „parlament” tylko zwykła banda SQURRWYSYNÓW złodzeji!
  Jeśli ktoś kupuje na CUDZĄ kartę kredytową coś na CUDZY kredyt, to jest SĄDZONY za ZŁODZEJSTWO !
  Tymczasem, te anty-polskie QURRWY ZŁODZEJE „posły” ustalili sobie takie swoje GÓWNIANE „prawa” ale na KREDYT finansowy do spłacenia na tych co się nawet jeszcze NIE urodzili !
  To jest dopiero chamskie zuchwałe SQURRWYNSTWO tych autentycznych ZŁODZEJI „posłów”!
  Lać ich w mordę na ulicy – PIES ich YEBAŁ tych anty-polskich SQURRWYSYNÓW „parlamentarzystów” – TFFFFU na nich !
  W tej gównianej III RP przeciętni obywatele muszą dokonać siłowego PRZEWROTU, gdyż ta banda ZASEDZIAŁYCH posłów sprzedawczyków od DZIESIĘCIOLECI jak np. ta anty-polska sprzedajna GNIDA nasiłowski … i temu podobnych agentów.
  Takie ZMURSZAŁE zasiedziałe gnidy jak nasiłowski PODPALĄ całą Polskę aby ZADOŁOWAĆ, gdyż tacy jak to NIGDY dobrowolnie nie opuszcża parlamentu.
  KONIECZNIE trzeba ZMENIĆ tą KOMUNISTYCZNĄ anty-polską konstytucję, do której musi być wprowadzany ZAPIS bez dyskusji, że będzie KARA ŚMIERCI za ZBODNIĘ Zdrady Stanu jak na przykład dla takich „posłów” FOLKSDOJCZ jak Schetyna, Glapinski czy Kopacz … i im PODOBNYCH sprzedawczyków.
  Musi być ZMNIEJSZENIE co najmniej o POŁOWĘ liczby tych DARMOZJADÓW „posłów” i „senatorów”, którzy będą głosować ZGODNIE z poleceniem LOKALNYCH sejmików, które oni FAKTYCZNIE MUSZĄ reprezentować w Sejmie państwowym, a nie jakieś tam GANGI partyjne skorumpowanych gnojków opłacanych łapówkami zagranicznych OBCYCH interesów.
  Obecnie te zbankrutowane SPRZEDAJNE gangi partyjne PO-PiS-PSL-nowocześni ZŁODZEJA Petru NIE reprezentują POLSKICH interesów, tylko ZAGRANICZNE globalistycznych ŻYDOWSKICH międzynarodowych gangsterów obławiających się na garbie polskich przeciętnych obywateli.
  BUDŻET na Sejm MUSI być OBCIĘTY o połowę, ponieważ te PIERDZIUCHY tzn. posłowie i senatorowie, to nie tylko koszty utrzymania aktualnie zasiadających w ławach poselskich i senatorskich.
  To także POTĘŻNE koszty tzw. odpraw poselskich, dozgonnych rent i WYSOKIE jak na warunki polskie, emerytur – płaconych przez dziesiątki lat dla MŁODYCH cwaniaków w wieku produkcyjnym.
  Właśnie dlatego jest taka BITWA o dostanie się w magiczną klikę z IMUNITETEM co jest PRZEPUSTKĄ do bezkarnego RABOWANIA polskiego podatnika przez tych „posłów” osłów czy „senatorów” tzn. dorwanie się do worka z pieniędzmi podatnika, aby ci „posłowie” mogli się tam NAKRAŚĆ wraz z całymi swoimi rodzinami + brać ŁAPÓWKI od zagranicznych KORPORACJI reprezentując ich interesy z POMINIECIEM interesu polskich obywateli.
  Premier Węgier Viktor Orban w 2013 roku ZMNIEJSZYŁ liczbę posłów w parlamencie (Zgromadzeniu Narodowym) z 386 do 199.
  Można zmniejszyć też w III RP.
  Można i KONIECZNIE trzeba ZMNIEJSZYĆ liczbę parlamentarzystów w Polskim parlamencie !!!
  Fidesz na Węgrzech gdy wygrał wybory dotrzymał słowa o ZMNIEJSZENIU liczby parlamentarzystów !
  Teraz ZMNIEJSZONY parlament węgierski LEPIEJ funkcjonuje niż TŁUMNY poprzedni !
  Po CO jest w polskim parlamencie taka anty-polska ZARAZA jak taka TĘPA autentyczna PROŚCIARA krzywonos czy jakaś tam „pomazka” lub zgraja anty-polskich SQURRWYSYNÓW na podobieństwo tych anty-polskich FOLKSDOJCZY jak szczerba lub mieszkowski … i temu podobne GÓWNO.

  • Jendrek

   5 lutego 2017 at 15:02

   popieram,mądry wywód.przeraża mniw ,że większość całkiem mądrych publicystow boi się słowa żyd..Gadowski Ziemkiewicz itp

 3. Jendrek

  5 lutego 2017 at 14:56

  /ja się kurwa pytam,czemu te barany które mają pensję parokrotnie wyższą nik przeciętny Polak mają latać za free?te łachudry latają sobie na nasz koszt po całym świecie np do Ugandy na konferenje o prawach zwierząt,co to w mordę ma być?

 4. kjope cialis pa nett

  6 lutego 2017 at 02:28

  kjop cialis pa nett http://no.pharmshop.website/cialis/ cialis uten resept

 5. Leonard Schembra

  22 lutego 2017 at 07:18

  3

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra