Z zagranicy

Francuscy żołnierze poszli do McDonalda, a w tym czasie ktoś ukradł im broń

Do godnego pożałowania incydentu doszło w miejscowości La Verpilliere, nieopodal Lyonu. Żołnierze pojechali nieoznakowaną furgonetką do fast foodu McDonald’s, by coś zjeść.

Zaparkowali samochód i pozostawili w nim broń. Kiedy posilali się, ktoś włamał się do furgonetki i ukradł dwa karabiny szturmowe wraz z amunicją.

Służby mundurowe ruszyły w pościg za bandytami, ale ich nie znaleźli. Na nic zdało się wparcie ze strony śmigłowców, które przeszukiwały okolicę – ani sprawców ani broni nie odnaleziono.

Sprawa z kradzieżą broni to kolejny przykład fatalnego wyszkolenia francuskich wojskowych. Aż strach pomyśleć, co stanie się z Francją, skoro ma takich obrońców.

Źródło: RMF

Fot. Wikipedia

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Kliknij, aby dodać komentarz

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra