Z kraju

Paweł Kukiz: Jak długo jeszcze nasz Naród będzie się godził na rolę pańszczyźnianych chłopów, z którymi nie liczy się żadna władza?

Lider ugrupowania Kukiz’15 z okazji niedzieli zadał szereg niekoniecznie retorycznych pytań nie tylko rządzącym Polską, ale przede wszystkim samym Polakom.

„Jak długo jeszcze nasz Naród będzie się godził na rolę pańszczyźnianych chłopów, z którymi nie liczy się żadna władza? Kiedy w końcu Obywatele zażądają obniżenia progu frekwencyjnego przy referendum i obowiązku zastosowania się władzy do wyrażonej w niej woli Obywateli? Kiedy wreszcie zdechnie w ludziach ten homo sovieticus, który krzyczy, że „referenda to pieniądze wyrzucone w błoto”?” pytał Paweł Kukiz na swoim profilu na jednym z portali społecznościowych.

„Kiedy ludzie doznają „olśnienia” i zauważą, że to „polskie piekiełko” to nie problem personalny a strukturalny (ustrojowy), bo właśnie obecne PRAWO pozwala, by NIEKONTROLOWANĄ w żaden sposób władzę mogli posiadać złodzieje, nieudacznicy, dyletanci czy przekrętacze? Kiedy zrozumieją, że priorytetem jest pozyskanie przez Obywateli prawnych narzędzi do obywatelskiej kontroli nad władzą (własnie referenda, ordynacja większościowa), że bez tego lecimy po równi pochyłej w przepaść zafundowaną nam przez wciąż trwający postkomunistyczny ustrój?” indagował dalej.

„A jeśli kiedyś przyjdzie czas „olśnienia” to ostatnie pytanie – czy nie będzie już za późno?” zastanawiał się.

Ciekawe, jak do tych pytań ustosunkowali by się politycy zarówno obozu rządzącego, jak i opozycji totalnej, którzy są najbardziej zainteresowani w utrzymaniu obecnego systemu i status quo?

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Kliknij, aby dodać komentarz

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra