Z zagranicy

Marine Le Pen w Lyonie atakuje globalizację i radykalny islam

Kandydatka Frontu Narodowego Marine Le Pen prezentując swój program wyborczy w Lyonie powiedziała, że globalizacja powoli dławi społeczeństwa na śmierć. Jej ugrupowanie obiecuje Francuzom referendum dotyczące członkostwa Francji w Unii Europejskiej, jeżeli nie uda się renegocjować warunków przynależności do wspólnoty.

Front Narodowy kreuje się na jedyną prawdziwie antyestablishmentową partię, natomiast jego liderka liczy, że zwycięży na fali zmian zapoczątkowanych przez wybór Donalda Trumpa na prezydenta USA i decyzji Brytyjczyków o Brexicie.

Marine Le Pen przekonywała, że Front Narodowy jest jedyną partią odpowiadającą na potrzeby Francuzów. Tłumaczyła, że jedyne czego chce, to „wolny, niepodległy i demokratyczny kraj”. Globalizacja – przekonywała – oznacza „produkowanie niewolników za sprzedaż bezrobociu”, podczas gdy rozwiązania proponowane przez Front Narodowy stanowią „lokalną rewolucję” kierowaną przez „inteligentny protekcjonizm i ekonomiczny patriotyzm”.

Le Pen powiedziała, że UE była „porażką”, która „nie dotrzymuje żadnej ze swoich obietnic”, i obiecała renegocjowanie członkostwa Francji, a jeżeli to się nie uda – referendum co do dalszego członkostwa.

Odnosząc się do ataku maczetą, do jakiego doszło w mijającym tygodniu w Luwrze, ostrzegła, że zagrożenie radykalnym islamem tworzy ciemny obraz Francji „w niewoli islamskiego fundamentalizmu”, gdzie kobietom „nie wolno wchodzić do kawiarni, ani nosić spódnic”.

We Francji – jak podkreślała – mieszka pięć milionów muzułmanów, co daje największą mniejszość muzułmańską na zachodzie Europy.

– Ludzie się budzą – mówiła Le Pen w Lyonie. – Widzą Brexit, widzą Trumpa i mówią sami do siebie: „warto iść do głosowania” – dodała.

Źródło: BBC

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

8 komentarzy

8 Komentarzy

 1. stan

  5 lutego 2017 at 21:12

  Francja to truchło. V kolumna muzułmańska czeka na sygnał.

 2. Leszek1

  5 lutego 2017 at 21:48

  Le Pen ma przed soba przyszlosc. Widac, ze pragnie isc droga Trumpa i Orbana. Moze i nasz Kaczynski zdazy sie przekwalifikowac, bo to zdolny polityk. ( Jak do tej pory, slowo „polityk” kojarzy sie wylacznie ze zlodziejem i agentem obcych interesow.)

 3. Roman

  6 lutego 2017 at 10:12

  Niestety, Francja jest już stracona, wszystko za późno. Le Pen wyborów nie wygra z kilku powodów. Jednym z nich i chyba najważniejszym jest to, że społeczeństwo w większości ma już wyprane mózgi. Lewactwo plus arabusy na francuskich papierach wybiorą poprawność. Łudzę się, że będzie inaczej, ale tak nie będzie.

 4. semperparatus

  6 lutego 2017 at 15:12

  Marine sprzedała wiele swoich wcześniejszych narodowych pryncypiów za perspektywę zwycięstwa wyborczego…zdradziła program swojego ojca…Jean Marie Le Pena…Czy to jej przyniesie sukces?Zobaczymy…Mimo jej wszystkich „zgniłych’kompromisów…dla swiata byłoby lepiej żeby wygrała…i pogrzebała wreszcie tą żydowsko-pedalską „chujnię”…

 5. Leonila Dehne

  22 lutego 2017 at 08:46

  gitar dersleri

 6. Richard Knilands

  22 lutego 2017 at 08:59

  AHU valves

 7. Jere Wollyung

  23 lutego 2017 at 21:56

  louboutin femme

 8. KelChalkhic

  2 sierpnia 2017 at 18:49

  Tadalis Sx Ordonnance viagra Buy Cod Zentel Nadoxin Internet

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra