Wiara

Prof. Robert George: Bądźmy autentycznymi świadkami Ewangelii

Już nie jest łatwo być wierzącym chrześcijaninem, dobrym katolikiem, autentycznym świadkiem prawd Ewangelii – stwierdził prof. Robert George, wykładowca Princeton podczas szczytu Legatus w Orlando na Florydzie.

Profesor z ubolewaniem zauważył, że „ludzie nadal identyfikują się jako katolicy, chociaż nie wierzą w to, co Kościół naucza w kwestiach takich jak małżeństwo, moralność seksualna, czy świętość ludzkiego życia”, a przynajmniej nie mówią o tych sprawach głośno.

W jego ocenie „piastująca normy kulturalnej ortodoksji, którą musimy nazwać ‚poprawnością polityczną’” będzie nadal dawała dobre samopoczucie katolikom, którzy wstydzą się Ewangelii, „albo tym, którzy chcą działać publicznie, niezależnie od tego, jak się tego wstydzą”.

Wykładowca Princeton, który stał na czele obrońców życia i małżeństwa, przypomniał słuchającym słowa Chrystusa: „Jeżeli kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje” [Mt 16, 24]. – My amerykańscy katolicy, staliśmy się wygodniccy, zapomnieliśmy, bądź zlekceważyliśmy ponadczasową prawdę Ewangelii. Teraz nie będzie tego ignorowania – zaznaczył.

– Czy jesteśmy przygotowani, aby dać publiczne świadectwo masowej politycznej niepoprawności prawd Ewangelii, prawd, których tuzy kulturowej elity uformowanej przez dogmaty ekspresywnego indywidualizmu oraz liberalizmu mojego pokolenia nie chcą słyszeć? – pytał. Słowa te wywołały owacje na stojąco. Prof. George natomiast konkludował:

„Pamięć o triumfalnym wjeździe Jezusa do Jerozolimy przyblakła. Tak, został on powitany – nie tak znowu dawno temu – przez tłumy ludzi, machających palmami i wznoszących okrzyki „Hosanna Synowi Dawida”. Wjechał do Jeruzalem Europy oraz Jeruzalem Ameryk i został ogłoszony Panem i Królem. Ale to wszystko już przeszłość. Nadszedł Piątek. Zachwyt Jezusem i Jego Ewangelią oraz Kościołem się skończył.

Obawa umieszczenia dobrobytu w niebezpieczeństwie nawarstwiła się, interesów, które zbudowaliśmy, zawodowej i społecznej pozycji, którą zyskaliśmy, zabezpieczenie i spokój, jakimi się cieszymy, szanse na światowy rozwój, jakimi się dzielimy, związki, które pielęgnujemy, relacje, które są nam drogie, przyzwalamy, damy ciche przyzwolenie na destrukcję niewinnych ludzkich żyć, lub zniszczenie małżeństwa? Będziemy się starali „dopasować”, aby zostać zaakceptowanym, żyć wygodnie w Babilonie? Jeżeli tak, przemówi niech nasze milczenie. Słowa te będą słowami św. Piotra, grzejącego się przy ogniu: „Jezus z Nazaretu? Mówię wam, że Go nie znam”.

Zachowanie przesłania Ewangelii Jezusa Chrystusa zawiera w całości nauczanie Jego Kościoła na temat głębokiej i integralnej godności osoby ludzkiej oraz natury małżeństwa jako więzi małżeńskiej, złączenia w jedno ciało…

Pytanie o wiarę i wierność, które jest nam dzisiaj tutaj stawiane nie jest tym stawianym Piotrowi – z pewnością jesteście Jego uczniami – raczej czy opowiadacie się za świętością ludzkiego życia, godności małżeństwa jako związku męża i żony? Nauczanie to nie jest całością Ewangelii – chrześcijaństwo wymaga znacznie więcej niż potwierdzenia. Ale jest integralne z Ewangelią – nie jest opcjonalne ani nie ma od niego dyspensy. Być autentycznym świadkiem Ewangelii oznacza ustanowienie tych prawd pośród reszty ludzi. Ewangelia, jak powiedział św. Jan Paweł Wielki, jest Ewangelią Życia. Ale jest też Ewangelią rodziny.

I to są integralne wymiary Ewangelii, co do których siły kulturowe oraz dzień dzisiejszy domagają się, abyśmy im zaprzeczyli czy stłumili. Pewnego dnia będziemy musieli zdać sprawozdanie z tego, co robiliśmy i czego nie udało nam się zrobić… Jedna rzecz będzie się tylko liczyła: pozwólcie, że wyrażę się najbardziej jasno jak mogę – czy stanęliśmy w prawdzie, mówiąc na głos i publicznie, ponosząc koszty bycia uczniem, które są nieodłącznie związane z byciem wiernym świadkiem prawdy, nakładane przez kulturę, która odwróciła się od Boga i Jego praw, lub czy wstydziliśmy się Ewangelii?

Jeżeli zaprzeczamy prawdom Ewangelii, jesteśmy jak Piotr, powtarzający „Nie znam tego człowieka”. Jeżeli jesteśmy milczący, jesteśmy jak inni apostołowie, pogrążeni w strachu. Ale jeżeli głosimy prawdy Ewangelii, naprawdę stajemy u stóp krzyża z Maryją, Matką Jezusa i uczniem Janem, którego Jezus umiłował. Pokazujemy przez naszą wierność, że nie wstydzimy się Ewangelii. Dowodzimy, że jesteśmy prawdziwymi uczniami Jezusa, pragnącymi nieść Jego krzyż i iść zanim nawet na Kalwarię.

Jednak, aby nie oblać testu, jak zapewne wielu, pamiętajmy, że zbliża się Wielkanoc. Jezus zmyje grzech i śmierć. Doświadczymy lęku, dokładnie tak samo jak apostołowie – to jest nieuniknione. Jak sam Jezus w Getsemiani, wolelibyśmy nie pić tego kielicha. Jakże bardziej chcielibyśmy być chrześcijanami akceptowanymi, wygodnymi katolikami. Ale nasze zawierzenie Jemu, nasza nadzieja Jego zmartwychwstania, nasza wiara w naszego Ojca w Niebie może pokonać lęk. Z łaski Najwyższego nadchodzi Wielkanoc. Nie wstydźmy się Ewangelii. Nigdy.
Źródło: LifeSiteNews

 

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

21 komentarzy

21 Komentarzy

 1. Tesha Krenke

  22 lutego 2017 at 07:15

  odszkodowania uk

 2. Luis Crofton

  22 lutego 2017 at 08:59

  polo Ralph Lauren pas cher

 3. mobsex

  15 maja 2017 at 20:32

  well, monetizing websites and stuffs should be great. making money on the internet is a great way to earn money“

 4. 3gp porn

  15 maja 2017 at 21:04

  Thank you for an additional informative website. The location else might I get that type of information written in such an perfect manner? I’ve a mission that I’m basically now working on, and I have been on the look out for such details.

 5. poker online indonesia

  24 maja 2017 at 15:19

  Thanks for your outstanding submitting! I must say i appreciated looking at the idea, you may be an incredible author.Let me ensure that Prof. Robert George: Bądźmy autentycznymi świadkami Ewangelii – Prawy.pl My partner and i take a note of your blog post and might keep coming back in the future. I want to promote anyone carry on the great producing, use a good nighttime!. poker online indonesia [url=http://www.feraripoker.org/]poker online indonesia[/url]

 6. Floria Fickas

  25 maja 2017 at 13:52

  Some genuinely interesting information, well written and broadly speaking user pleasant.

 7. poker online indonesia

  25 maja 2017 at 22:06

  I have a friend who is an expert about this matter when I discussed your post Prof. Robert George: Bądźmy autentycznymi świadkami Ewangelii – Prawy.pl he was very interested. poker online indonesia

 8. hot pink purple fascinators

  26 maja 2017 at 13:34

  I like this blog so much, saved to fav. „I don’t care what is written about me so long as it isn’t true.” by Dorothy Parker.

 9. Mitchell Twisdale

  27 maja 2017 at 12:05

  Well I sincerely enjoyed studying it. This article provided by you is very practical for good planning.

 10. Contrave

  2 czerwca 2017 at 00:21

  Fascinating.

 11. yityjdjktry

  3 czerwca 2017 at 10:07

 12. It’s hard to find knowledgeable people on this topic, but you sound like you know what you’re talking about! Thanks

 13. Lisabeth

  14 czerwca 2017 at 08:35

  Ha superado mis expectativas…. No esperaba que fuera a coincidir de tal manera con lo que necesitaba comprender. Te agradezco enormemente la información!

 14. mens shoes online sale

  18 czerwca 2017 at 09:11

  Note: Facebook will assign you an unsightly URL for your web page.|Let us review in short couple of of the most happening bidding sites in the country. It greatly curtails the endless surfing via each service provider web site. Registration is required to verify your identity.|You require to conscious of these simply because you are most most likely going to ship products in most transactions. Few LED mild for bicycle function from battery, few work from the energy of paddles.|Post useful posts and hyperlinks to related information of curiosity to your goal market. Hitachi DH36DAL is a unique kind of drill that serves more than one purpose. I am heading to maintain it my little magic formula.|You can easily avail the on-line facility and get home delivery as well! If you follow some precautionary measures it will be much more secure on buying at ebay. And the car made its auspicious entrance.|Your Facebook fan web page should help your clients enhance themselves or their lives in some tangible way.

 15. battery recycling slough

  18 czerwca 2017 at 16:33

  Magnificent site. Plenty of useful information here. I’m sending it to a few pals ans also sharing in delicious. And obviously, thanks for your sweat!

 16. Pingback: 4cyn5et4m5t94c5t9m4vn54cx65

 17. Pingback: http://falschgeldkaufen.blogspot.com/2017/01/wo-kann-ich-falschgeld-kaufen.html

 18. This really answered my problem, thank you!

 19. katie

  24 czerwca 2017 at 00:14

  best diet pills uk only italian

 20. katies

  26 czerwca 2017 at 01:05

  best diet pills healthy trim reviews

 21. There are certainly a lot of details like that to take into consideration. That is a great point to bring up. I offer the thoughts above as general inspiration but clearly there are questions like the one you bring up where the most important thing will be working in honest good faith. I don?t know if best practices have emerged around things like that, but I am sure that your job is clearly identified as a fair game. Both boys and girls feel the impact of just a moment’s pleasure, for the rest of their lives.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra