Z zagranicy

Na Ukrainie ostro odpowiadają Polakom w sprawie OUN – UPA i zaczynają się odgrażać

Od połowy stycznia tego roku rośnie niebezpiecznie napięcie w stosunkach polsko – ukraińskich. Zaczęło się od wysadzenia krzyża pomnika w Hucie Pieniackiej, zaraz potem było sprofanowanie pomnika katyńskiego w Bykowni pod Kijowem oraz cofnięcie zgody na wjazd na Ukrainę dla prezydenta miasta Przemyśla. W tej sytuacji posypały się wywiady i wypowiedzi dziennikarzy i polityków oraz osób mocno zaangażowanych z obu stron.

 

W pierwszych dniach lutego w rozmowie z tygodnikiem „Do Rzeczy” Jarosław Kaczyński powiedział: Nie możemy ciągle przez lata zgadzać się, by na Ukrainie budowano kult ludzi, którzy wobec Polaków dopuścili się ludobójstwa, i to takiego, że choć trudno było przebić w okrucieństwie Niemców, to oni ich przebili. Krótko mówiąc, to sprawa pewnego wyboru Ukrainy. Powiedziałem wyraźnie panu prezydentowi Poroszence, że z Banderą to oni do Europy nie wejdą. To jest sprawa dla mnie jasna, bo wykazaliśmy ogromną cierpliwość, ale są jej granice.”. Co ciekawe prezes Prawa i Sprawiedliwości (PiS) dodał znacząco, że prezydent Ukrainy udzielił mu „skomplikowanej odpowiedzi”.

Wyjawił też raz jeszcze kierunek polityczny największego, polskiego ugrupowania politycznego: „Prawo i Sprawiedliwość dąży w swojej polityce zagranicznej do zacieśnienia relacji z Ukrainą. Plany napotykają jednak na trudności. Największą z nich jest skłonność naszych sąsiadów do budowania swojej tożsamości na kulcie zbrodniarzy odpowiadających za ludobójstwo dokonane na Polakach. Nie może być na to zgody.”.

Z Banderą to oni do Europy nie wejdą! To mocne, mądre i b. potrzebne stanowisko Jarosława Kaczyńskiego, lidera PiS. Na uwagę zasługują również słowa: „…wykazaliśmy ogromną cierpliwość…”. Dokładnie tak! Kresowianie w Polsce długo czekali na takie słowa, niekiedy walczyliśmy samotnie dość długo, ale doczekaliśmy. Teraz liczymy na konsekwencję, wytrwałość i czyny! Te czyny to przede wszystkim konieczność zabezpieczenia wszystkich, możliwych miejsc zbiorowych rzezi i upamiętnienie tych miejsc choćby prostym krzyżem.

Rozumiem ze PiS chce na kanwie wprowadzania Ukrainy do Europy wolnych narodów, nieco przycisnąć w sprawie gloryfikowania zbrodniarzy przez liderów współczesnej Ukrainy z prezydentem Petro Poroszenko na czele oraz przy czynnym błogosławieństwie Cerkwi grecko – katolickiej, co szokuje szczególnie. Jednak to za mało! Ukraińcy zagnieździli się już na dobre w Polsce. Kiedy się umocnią, zaczną mieszać w Polsce, przeważnie w szeregach patriotycznych, przestrzegam przed tym szczególnie, gdyż Ukraińcy specjalnie lubią politykę zakulisowego napuszczania jednych na drugich. Trzeba jak najszybciej zablokować wpływy neobanderowców w Polsce! Trzeba jak najszybciej pomóc Polakom we Lwowie, a szczególnie na Żytomierszczyźnie. Trzeba uderzyć z całą siłą w propagandę neonanderowską w Polsce i na Ukrainie oraz w Kanadzie.

 

Polska nie zgadza się na promowanie oprawców i ludobójców

 

Z kolei tylko kilka dni wcześniej Prezes PiS Jarosław Kaczyński, komentując kwestię trudnych relacji z Ukrainą powiedział w rozmowie z TVP Rzeszów: „Jest ciągle niepewne czy Ukraina pójdzie w stronę, która w Polsce jest nie do zaakceptowania, czyli oparcia swojej historycznej legitymacji o tradycje UPA, o tradycje organizacji, które dopuściły się potwornych zbrodni na Polakach, czy też z tej drogi zrezygnuje.”. I dalej jasno zadeklarował: „My w każdym razie na pewno nie zejdziemy z tej linii i będziemy interesów Polski bronić; bo to jest interes. Jeżeli jakiś kraj by uznał, że mordowanie jego obywateli, masowe, wyjątkowo okrutne jest w jakimś szczególnym kontekście dopuszczalne, to można powiedzieć: wyrzekłby się swoich najbardziej elementarnych praw”.

W sprawie rzezi wołyńskiej, której ludobójczy charakter i prawdziwy przebieg Ukraina kwestionuje, poinformował, że grudniowe rozmowy z prezydentem Poroszenko miały: „taki przebieg, że pan prezydent Ukrainy nie może mieć wątpliwości, iż Polska na taką sytuację, w której oprawcy, masowi mordercy czy ludobójcy są na Ukrainie bohaterami, się nie zgadza; że promowanie takich postaw jest niedopuszczalne w cywilizowanym świecie”. I dodał b. klarownie: „Ja rozmawiałem dosyć długo z prezydentem Poroszenką w sposób całkowicie jednoznaczny.”.

Jarosław Kaczyński odniósł się także do kwestii zakazu wjazdu na Ukrainę, jaki otrzymał prezydent Przemyśla, Robert Choma: „Być może jest to niefortunna – z punkty widzenia Ukrainy – reakcja, a może jakieś inne czynniki zdecydowały.”. Z kolei na pytanie czy w tej kwestii między Polską a Ukrainę dojdzie do „zgrzytu” czy poważnej „rysy” na obustronnych relacjach, szef PiS odparł dyplomatycznie: „To jeszcze zobaczymy.”.

Kilka dni temu zakaz ten oficjalnie, ostatecznie cofnięto. Prezydent Przemyśla wybierał się do Lwowa, na zaproszenie polskiego konsulatu, gdy okazało się, że objęty został zakazem wjazdu na Ukrainę. Zakaz miały wydać Służby Bezpieczeństwa Ukrainy. Jednak na początku nie poinformowano prezydenta o powodzie przyznania takiego zakazu. Dopiero później rzecznik Służby Bezpieczeństwa przyznała, że Robert Choma nie może wjechać na Ukrainę z powodu działalności „antyukraińskiej” i wspierania „marszów antyukraińskich”.

Co ciekawe powód ten zapewne odnosił się do zaangażowania prezydenta w marsz upamiętniający bitwę pod Niżankowicami. W walkach, które odbyły się w grudniu 1918 roku, polegli polscy harcerze i uczniowie, broniąc Przemyśla przed Ukraińcami. Stanowcze protesty Polaków odniosły póki co skutek, bo w piątek SBU potwierdziła, że anulowała zakaz wjazdu do tego kraju dla prezydenta Chomy. Ambasador Ukrainy w Polsce Andrij Deszczyca decyzję dotyczącą prezydenta Przemyśla nazwał „pomyłką techniczną”, która została naprawiona. Informacje na ten temat są dostępne na stronie: http://www.pch24.pl/kaczynski-o-ukrainie–polska-nie-zgadza-sie-na-promowanie-oprawcow-i-ludobojcow,49089,i.html#ixzz4X8vv5SNA

 

Na Ukrainie ostro odpowiedzieli Polakom i zaczynają się wrogo odgrażać

 

Już 31 stycznia w wywiadzie na portalu Dyvys.info Wołodymyr Wiatrowycz Prezes Ukraińskiego Instytutu Pamięci Narodowej, ostro skrytykował lidera PiS Jarosława Kaczyńskiego za jego słowa na temat ukraińskiej polityki historycznej. Stwierdził bez ogródek i wprost: „Ani Polska, ani żadne inne państwo nie ma prawa żądać od drugiego państwa, żeby jakoś uzgadniało swoje rozumienie historii lub tym bardziej, aby wyrzekało się części swojej historii. Tego typu wypowiedzi bardzo przypominają te, które słyszeliśmy od naszego wschodniego sąsiada. (…) Uważam, że taka grubiańska deklaracja ze strony jednego z ważniejszych polskich polityków była bardzo niewłaściwa.”.

Dalej prezes UIPN stwierdził: „Na tym etapie udział polityków powinien się zakończyć. Zamiast tego znowu odnowili nikomu niepotrzebną dyskusję, znowu zaczęli mówić o jakichś ponownych przeprosinach. Myślę, że jeśliby te same procesy rozpoczęły się odnośnie polsko – niemieckiego pojednania to również nie sprzyjałoby normalnym stosunkom między obecną Polską i Niemcami. I postawiłoby sprawę istnienia obozów koncentracyjnych w Polsce do lat 60. ubiegłego stulecia. Myślę, że niektórzy polscy politycy chcą stworzyć dla polskiego społeczeństwa zręczny obraz narodu – ofiary, obraz, który zachwiał się w ciągu ostatnich 10 – 20 lat, biorąc pod uwagę krążące informacje o udziale Polaków w antyżydowskich pogromach.”.

Wiatrowycz dopytywany o wyjście z tej trudnej sytuacji odpowiedział: „To nie nadaje się do politycznych targów lub kompromisów”. I jeszcze na dokładkę dosmażył tego kotleta: „Tego typu deklaracje, które usłyszeliśmy od pana Kaczyńskiego są bardzo niepokojące. (…) Ci politycy, którzy artykułują takie wymagania nie widzą przyszłej Ukrainy jako prawdziwie niepodległej.”.

Artykuł na ten temat znajdziesz po tym adresem:

http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/wiatrowycz-ostro-odpowiada-kaczynskiemu-taka-grubianska-deklaracja-byla-niewlasciwa

Nie przebierał w słowach natomiast na Facebooku Bohdan Czerwak, gdzie napisał: „Jego [Jarosława Kaczyńskiego] stanowisko odnośnie OUN i UPA niczym nie różni się od stanowiska Kremla.”. To naturalnie odnośnie wypowiedzi szefa PiS Jarosława Kaczyńskiego o tym, że gloryfikowanie Stepana Bandery i zbrodniarzy z OUN-UPA uniemożliwi Ukrainie integrację z UE.

Po czym posunął się nawet do podłych gróźb względem Polaków, lider frakcji melnykowskiej OUN pyta bowiem publicznie: „Kreml naszą odpowiedź dostaje w Donbasie. Konkretnie – pod Awdijiwką. Kaczyński jest albo ślepy, albo głupi, skoro tego nie widzi. Myśli, że istnieje jakaś siła, która może zmienić nastawienie Ukraińców do OUN, UPA, Konowalca, Melnyka, Bandery, Olżycza, Szuchewycza. Taka siła nie istnieje. O czym przekonali się moskale. Polacy też chcą się przekonać?”.

Widać jednak że w swoich namiętnościach nie jest na Ukrainie osamotniony bowiem także lider batalionu ochotniczego OUN, Mykoła Kochaniwskij stwierdził, że ostatnia wypowiedź szefa PiS nt. Ukrainy była „absolutnie szowinistyczna”. Po czym stwierdził: „To tak samo, jakbyśmy mówili Polakom, że powinni usunąć ze swojej historii Piłsudskiego.”.

Te szokujące i jednoznaczne wypowiedzi znajdziesz pod adresem:

http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/lider-oun-grozi-polakom-uzyciem-sily-moskale-juz-sie-przekonali-polacy-tez-chca

 

To nie jest czas na brydża czy na partię szachów

 

Z powyższych treści jasno wynika zatem, że relacje polsko – ukraińskie znów znalazły się w punkcie martwym. Przed Rzezią Wołyńską bowiem żądano od Polaków, by wynieśli się za San, a dziś żąda się by zaakceptować ludobójców jako oficjalnych bohaterów Ukrainy. Naturalnie oba żądania nie mogły być przez Polaków spełnione z powodów jak najbardziej cywilizowanych i humanistycznych, jednym słowem obiektywnych! Najbardziej szokujący pozostaje fakt, że wg zapisków nawet duchowy przywódca Ukraińców abp Andrzej Szeptycki na wieść o rzeziach, miał pytać dlaczego Polacy nie chcą wynieść się po prostu za rzekę San. I dziś dokładnie tak samo abp Światosław Szewczuk i inni z Cerkwi grecko – katolickiej, pytają bez zmrużenia oka dlaczego Polacy nie chcą czcić Ich narodowych bohaterów. Zgroza!

W tym wszystkim na pozytywną uwagę zasługuje ostatnia, szczególna aktywność prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego oraz w jakimś sensie zauważalna, niemal zwyczajowo już, postawa uników, a nawet milczenia Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Niemrawa postawa głowy państwa współgra niestety z bezbarwnym wydaje się szefem polskiego MSZ Witoldem Waszczykowskim. Tymczasem to nie jest czas na brydża, czy na partię szachów! Sytuacja się zaostrza i mocno polaryzuje! Nie spełnienie pierwszego żądania ukraińskich nacjonalistów, skończyło się dla Polaków na Wołyniu i Kresach demonicznym ludobójstwem, jak zatem zakończy się to drugie żądanie, stawiane nam oto dziś.

Nieznani sprawcy po raz kolejny dali o sobie znać na Ukrainie. Po Hucie Pieniackiej i Bykowni przyszedł czas na Lwów. Tym razem obrzucili czerwoną farbą siedzibę polskiego konsulatu we Lwowie, a na jego parkanie pozostawili niedokończony napis „Nasza ziemia”.

Jan Piekło, ambasador RP w Kijowie poinformował, że w zajściu uczestniczyły dwie osoby. Dodał, że strona ukraińska bardzo szybko zareagowała na to zdarzenie. Do konsula generalnego we Lwowie Wiesława Mazura zadzwonił gubernator obwodu lwowskiego: „Wyraził ubolewanie i zadeklarował współpracę przy wykryciu sprawców. Jednocześnie zadeklarował pomoc przy usuwaniu tego napisu”. Jest to zatem kolejny tego typu incydent, jaki miał miejsce na Ukrainie w ostatnich tygodniach. 9 stycznia zdewastowany został pomnik Polaków pomordowanych w 1944 roku w Hucie Pieniackiej przez oddziały ukraińskiej dywizji SS-Galizien. 25 stycznia czerwoną farbą wymazano pomniki na cmentarzu ofiar NKWD w Bykowni, gdzie pochowano m.in. Polaków zamordowanych w czasie zbrodni katyńskiej.

Wcinający ze smakiem nasz chleb w ambasadzie w Kijowie Jan Piekło raczył stwierdzić: „Sprawcom chodzi o to, by się one popsuły; chcą doprowadzić do sytuacji, w której Polacy i Ukraińcy będą się o to nawzajem obwiniać.”. Ot i wszystko, co chciałoby się powiedzieć. Sprawa załatwiona. Tymczasem absolutnie niezałatwiona! Nie zmienia to bowiem faktu Panie ambasadorze Piekło, że od kiedy postępuje proces neobanderyzacji Ukrainy, takie sytuacje mają naturalne paliwo, by takie prowokacje i wprost akty wrogości łatwo rozpalać.

Sławomir Roch

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

213 komentarzy

213 Komentarzy

 1. tma

  12 lutego 2017 at 10:42

  Poroszenko pojechał po instrukcje do Berlina i wszytko jasne.
  Cele polityki pruskiej wobec Ukrainy:
  1) doprowadzić do całkowitego załamania państwa,
  2) zmusić młodzież ukraińską do wyjazdu do Niemiec do pracy – nawet 5 mln. – w tym celu będą zniesione wizy do strefy Schengen dla Ukraińców
  3) skłócić Ukraińców z Polakami, aby jak najmniej Ukraińców zostawało w Polsce, a wszyscy jechali do roboty do Reichu

  • Krzysztof

   16 lutego 2017 at 00:34

   Ja akurat nie widzę nic złego w tym, aby Ukraińcy wyjechali dalej na zachód. Nie dość, że Polacy nie będą musieli niańczyć Ukraińców, to na dodatek nachodźcy będą mieć trudniej w opanowaniu Zachodu. Polski rząd i Polacy powinni dbać o to, żeby wszyscy Polacy i ludzie polskiego pochodzenia mieli możliwość godnego życia w naszym kraju. Co zaś się tyczy imigrantów, to powinna być prowadzona restrykcyjna polityka emigracyjna. Powinni przyjmować tylko obcokrajowców, którzy stanowiliby znaczną wartość naddaną. Poza tym powinien zostać wydłużony okres starania się o obywatelstwo do 12 lat, a ponadto należy zlikwidować możliwość posiadania 2 obywatelstw jednocześnie.

 2. jok

  12 lutego 2017 at 11:15

  To może czas przestać w ciemno i bezkrytycznie popierać wszelkie ruchy „Kijowa”?A moze i pomyśleć o zmianie na stanowisko „szefa dyplomacji”?

  W końcu jakiś krok – miękki bo miękki, wyłącznie wyrażony w wywiadzie,, ale zawsze- w kierunku normalnej narracji, w stosunku do występów majdanowych…
  Czy wynika ze świadomości/wiedzy na razie chyba USA nie będzie dążyć do eskalacji majdanowo-ukraińskiego konfliktu z Rosją, a raczej wręcz na odwrót…

 3. Andrzej

  12 lutego 2017 at 13:34

  W Polsce w ramach oszczędności „wygasza” się gimnazja, a w Legnicy dla kilkunastu ukraińców będzie szkoła podstawowa. Tak wbrew prezydentowi głosowali radni.

 4. wielokropek

  12 lutego 2017 at 22:16

  I dobrze, niech nas tak wkurzaja dalej… utwierdzaja nas w przekonaniu,ze to narodowcy powinni dojsc u nas do wladzy.A tego PiS nie chce,wiec ,zeby utrzymac poparcie moze zaczna miec w tej relacji jaja. Mam nadzieje, ze gadka Kaczysnkiego nie byla pusta. To jest wrazliwy temat w Polsce i jestesmy na to wyjatkowo wyczuleni.

 5. Grzech

  13 lutego 2017 at 07:15

  Można przymknąć gębę tym Ukraińcom. Zadanie dla genealogów. Odnaleźć polskie korzenie osób o jakże polskich nazwiskach Wiatrowycza Kochanowskij że tubą Ukrainy są zruszczeni Polacy którzy utracili tożsamość wskutek zmowy zaborców i cerkwi grekokatolickiej

 6. Franek

  16 lutego 2017 at 17:18

  Oh co za oszustwo ta strona,zyje w Polsce 60 lat I nic nie widze tylko szkalowanie Ukrainy I Ukraincow np. Polska zabronila wstepu nie dawno jakiemus zespolowi ukrainskiemu,byla wielka radosc I zadowolenie z tego powodu w calej Polsce ,Ukraincy w odwecie zabronili przyjazdu jekiemus glupkowi z Przemysla I podniosl sie straszny krzyk jak oni tak mogli?!Polacy to bardzo tepy I jednostronny narod.Ciekawy jestem dla kogo pracuje Isakowicz I ile za to bierze? Ktos wie?

 7. Franek

  16 lutego 2017 at 17:19

  Oh co za oszustwo ta strona,zyje w Polsce 60 lat I nic nie widze tylko szkalowanie Ukrainy I Ukraincow np. Polska zabronila wstepu nie dawno jakiemus zespolowi ukrainskiemu,byla wielka radosc I zadowolenie z tego powodu w calej Polsce ,Ukraincy w odwecie zabronili przyjazdu jekiemus glupkowi z Przemysla I podniosl sie straszny krzyk jak oni tak mogli?!Polacy to bardzo tepy I jednostronny narod.Ciekawy jestem dla kogo pracuje Isakowicz I ile za to bierze? Ktos wie?

 8. Nathan To

  19 lutego 2017 at 18:20

  software nokia lumia 520 para pc

 9. Irish Yambao

  21 lutego 2017 at 16:08

  AAA rated repairs

 10. Gerri Sanke

  21 lutego 2017 at 16:13

  Evidence management system

 11. Carman Stalley

  22 lutego 2017 at 07:16

  Maklerzentrum beste krankenkasse

 12. Anne Hackborn

  22 lutego 2017 at 08:34

  Very affordable Shopping Online

 13. Enid Christenberry

  23 lutego 2017 at 21:56

  auto reply email

 14. Pingback: دانلود قسمت هشتم شهرزاد دوم

 15. Pingback: دانلود شهرزاد قسمت نهم فصل دوم

 16. Pingback: پنجره

 17. Pingback: Hundeskove i Midtjylland

 18. Pingback: دانلود قسمت سیزده عاشقانه

 19. Pingback: porno gratis

 20. Pingback: Admission via Good Donation in any medical college

 21. Pingback: videos porno

 22. Pingback: دانلود قسمت هفدهم عاشقانه

 23. Pingback: آموزش ساخت پنجره دوجداره

 24. Pingback: دانلود موزیک

 25. kevin

  1 sierpnia 2017 at 00:19

  voilà un petit test pour voir. En effet je veux absolument que mes liens s’indexent bordel. Ca fait trop là sinon mes amis.

 26. Pingback: دانلود عالیجناب دوم

 27. Pingback: دانلود

 28. Pingback: دانلود فیلم

 29. tinyurl.com

  28 sierpnia 2017 at 00:47

  Right away I am going away to do my breakfast, after having my breakfast coming over again to read further news.

 30. best adsense alternative

  29 sierpnia 2017 at 05:07

  Need to monetize your blog or a better adsense alternative? Google: Best Adsense Alternatives 2 Finger Johnny

 31. Pingback: garden bridges california

 32. Pingback: grafisch.JouwVindplaats.nl

 33. Pingback: Limo Vancouver BC

 34. Pingback: https://genius.com/jamessmith2390

 35. Pingback: alcachofa de la ducha

 36. Pingback: buy proxy

 37. Pingback: window price

 38. Pingback: دانلود

 39. Pingback: فیلم اکسیدان

 40. Pingback: iron stair parts

 41. Pingback: Saiba mais

 42. Pingback: dropship websites for sale

 43. Pingback: دانلود

 44. Pingback: قیمت پنجره

 45. Pingback: پنجره دوجداره

 46. Pingback: Web Design

 47. Pingback: garden bridge

 48. Pingback: garden bridge

 49. Pingback: Chi

 50. Pingback: Nursery Rhymes

 51. Pingback: usi tech info

 52. Pingback: صيانة

 53. Pingback: barulho de vento no ouvido o que pode ser

 54. Pingback: karajupvc

 55. Pingback: steel chef

 56. Pingback: دانلود فیلم

 57. Pingback: online casino games

 58. Pingback: پنجره

 59. Pingback: دانلود فیلم

 60. Pingback: download

 61. Pingback: window

 62. Pingback: دانلود

 63. Pingback: garden bridges San Jose

 64. Pingback: real estate wordpress theme

 65. Pingback: Bad Credit Remortgages

 66. Pingback: watch movies online

 67. Bad Credit Remortgages

  18 września 2017 at 02:54

  Remortgage with Bad Credit If you are a homeowner and need to raise cash for something – for example, a new car, a holiday or home renovations – a remortgage is an excellent method of releasing capital in an existing property. You can often also obtain a better deal at the same time, making it a win-win situation. However, if you have suffered financial problems since your initial mortgage was obtained, you might find that certain doors are now closed to you, and that might include the door to your current lender. As your circumstances have changed, the fact they gave you your initial mortgage is no guarantee they will agree to offer a remortgage deal. Even if they do, the terms they offer might be less favourable than your current deal. Having an adverse credit score can be an obstacle and present a real challenge to be overcome. If you are in this position take heart, as a bad credit score does not necessarily mean that you’ll be unable to remortgage your property. There are likely to be options available to you. To help you understand the situation, let’s first take a look at why lenders might be unwilling to offer you a remortgage deal. Bad credit calculator Find out if you can get a mortgage with our new calculator. Check here Why Might Lenders Be Unwilling to Remortgage? Most high street lenders will look upon bad credit remortgage applications in the same way they’d consider, and probably turn down, initial mortgage applications from people with bad credit. From a financial standpoint, a history of bad credit or an existing bad credit score is indicative of poor money management skills, and this makes those applicants a high risk for lenders. However, as with most things involving finance, there are a number of truths and myths which can become blurred. The biggest misconception is that the answer to a bad credit remortgage application will always be a resounding ‘no’. In truth, most homeowners will be able to obtain a remortgage deal, even with a number of credit issues on their record, such as: Missed or Late Payment Debt Management Plan Discharged Bankruptcy Defaults (a series of missed payments) County Court Judgments (CCJs) Individual Voluntary Arrangement (IVA) Every case is judged upon its own individual merits, which means we can’t guarantee remortgaging with bad credit will be possible. However, having said that, while each adverse credit event represents a black mark on a person’s credit record and has an impact on their credit score, none of them should be considered an immovable barrier to obtaining a remortgage deal. Can I get a bad credit mortgage? We Can Help Today How does a credit score work? Your credit score is the result of an assessment of financial and other information gathered about you by Experian, Equifax and Callcredit – the three main credit reference agencies that operate in the UK. They get their information from two main sources: other lending companies that have agreed to share data about their customers, and public records. Lending companies share information including how much a customer is in debt to them, how promptly they pay their bills, and if they pay in full, and whether their credit cards are maxed out. The information gathered from public records includes details of adverse credit events such as CCJs, bankruptcies and IVAs, plus information held on the electoral roll. High street lenders interpret this data in line with their own criteria and arrive at a credit score, based on which they will say ‘yes’ or ‘no’ to a remortgage application. If the decision isn’t clear cut, they might say ‘yes’, but charge higher fees and/or a higher rate of interest. They do this for two reasons; to offset what they see as an additional risk and because they know they can, as borrowers with a poor credit rating have fewer options than those with an exemplary record. What is my credit rating? Finding our your credit rating is easy. Find out your credit report Adverse credit events stay on a person’s record for six years, after which they are removed. In the majority of cases, even if the six year period isn’t up yet, the further in the past something is, the less impact it will have on your credit score and therefore on a lender’s decision. However, even after they have ‘dropped off’ the record, if you are asked about certain types of adverse credit event – such as a previous bankruptcy or property repossession – you must declare it. While there are options available to those with an adverse credit score looking to remortgage a property, it is always recommended that you look to improve your credit score wherever possible. How does a credit score work? There are some positive steps you can take that will improve your situation and encourage lenders to look more favourably upon your application. Arguably the most important thing you can do is to improve your credit score. Improving your credit score is a continuous process, not something that can be achieved overnight – you must persevere with it to get results. However, if you are taking the right steps, you will soon begin to see some small improvements. Having a healthy credit score will make a huge difference to your future financial dealings. We always recommend speaking to a qualified adviser with regard to putting together a plan to improve your credit score; however, there are some immediate actions you can take to put your credit rating back on track. These include: Get a copy of your credit report from each of the UK’s three credit reference agencies – Experian, Equifax and Callcredit – and check that the details they hold are correct (they may hold different details, so do get your report from all three, not just one) Regularly update the personal details held on your credit report Make sure you are registered on the electoral roll Keep track of your credit card balances; ideally try to always pay more than the minimum to drive the balance down, and take care not to go over your agreed credit limit Use your calendar to make sure you pay your bills on time and manage your monthly income Cancel all lines of credit that are not in use, such as store cards or ‘just in case’ credit cards (but see below for an alternative option) Build up a positive credit history; for example, if you have a credit card that you don’t use, rather than cancelling it, use it at least once a month, perhaps for buying petrol or groceries – but make sure you pay it off in full every time, don’t build up additional debt Resist the temptation to take out payday loans, as they are considered to be a red flag showing that you cannot manage your finances month to month Moving forward, leave any good debt on your report For more suggestions as to how you can repair your credit rating, check out our page of simple tips. Additional actions to take Something else to bear in mind if any missed payments show on your credit record is whether they were due to events outside of your control. If, for example, your employer went out of business, leaving you financially stranded, then you should contact each credit reference agency and explain what happened. They have the ability to add a note of correction to your credit file explaining the circumstances, which may well mitigate the effect of the default on future credit decisions. There are other things you can do that, while they do not in themselves boost your credit rating, will help you to avoid falling into future difficulties, and perhaps to pay things off faster. For example, take on some freelance work or a second job, or look for a job that pays more or is closer to home (so you save money on commuting). Make sure you aren’t paying more than you need to for things like your mobile phone, cable TV, fuel and broadband, and if you have a gym membership but can’t remember the last time you were there, cancel it. The more you have left after paying your bills, the better your chances of passing the affordability test. What is the affordability test? Every application for a mortgage or a remortgage is subject to an affordability assessment, and this is the case no matter what the credit status of the applicant might be. Potential lenders will look at income versus expenditure, taking everything into account, to arrive at a debt-to-income ratio. Since June 2014 the Financial Conduct Authority’s recommendation is that the debt-to-income ratio should be no higher than 45 for an offer of a mortgage or remortgage to be made. If you want to do a quick, rough calculation to see where you stand, then: make a list of all income you will receive over the year and divide by 12 (if all your income comes in monthly, just add it up) add up all your monthly bills – mortgage, credit card, etc. – then list all your other bills, whether quarterly, annual or whatever; add the monthly cost of these additional bills to your original total divide your monthly expenses by your monthly income and multiply the answer by 100, which will give you your debt-to-income ratio, expressed as a percentage The lower the number, the better. You can lower your debt-to-income ratio by either reducing your debt or increasing your income. What if you can’t wait for your credit score to improve over time? For those in need of a more immediate remortgaging solution, there are specialist lenders who work with applicants with low credit scores, offering deals that cannot be obtained from high street lenders. So if your need is urgent and you are asking yourself, ‘Can I remortgage with bad credit?’ the answer is ‘yes’. Get in touch today for free initial advice and no-obligation quotes from our team of experienced bad credit brokers. How can we help? Just Mortgage Brokers have experience of working with property owners at all levels, from those who are relatively new homeowners to highly experienced landlords with extensive property portfolios. We also have unlimited access to the UK mortgage market and many years of experience of working with a network of bad credit lenders across the country. That means we are not restricted to products from any one particular lender but can work with a diverse range of specialist lenders to secure the remortgage deal you require. This combination of impartiality and unlimited market access gives us the very best chance of obtaining a competitively priced bad credit remortgage. We know exactly where to turn to find a mortgage to suit the particular needs of each and every client, regardless of their credit history. If you have a history of bad credit and are looking to remortgage a property, speak to Just Mortgage Brokers today to get the right deal for you.

 68. Pingback: Easiest Way To Make Money

 69. Pingback: Cruel Smoking Femdom An Ashtray Foot Stool Slave

 70. Gale

  20 września 2017 at 06:02

  Philly Layout Bagels is doing the job upon their brick and mortar – seem for their clean retailer inside Fishtown this coming summer time! They will be instantly inside Palmer Park, upcoming in the direction of Steep & Grind off of Frankford Street.

 71. Pingback: vape mods ebay

 72. Pingback: buy illegal backlinks

 73. Pingback: دانلود فیلم نهنگ عنبر 2

 74. Pingback: nursing test banks

 75. Pingback: learn colors for kids with balls

 76. Pingback: Poker Online

 77. Pingback: https://trello.com/jimstephens10

 78. Pingback: Judi Online

 79. Pingback: https://gitlab.com/JimStephens32

 80. Pingback: wrestling socks

 81. Pingback: buy porn collection google

 82. Pingback: freight forwarder

 83. Pingback: پنجره

 84. publix delivery groceries

  28 września 2017 at 12:09

  Greetings! Very useful advice in this particular post! It’s the little
  changes that will make the largest changes. Thanks for sharing!

 85. Pingback: Get More Information

 86. Pingback: پنجره کرج

 87. Pingback: if virgo man love you

 88. Pingback: آینه بغل

 89. Pingback: Nursing cover

 90. Pingback: دانلود فیلم نهنگ عنبر

 91. Pingback: brutalxxxporn sex story

 92. Pingback: pornapp downloader

 93. Pingback: Nursing scarf

 94. Pingback: Billige Canada Goose Jakker

 95. Larzews

  3 października 2017 at 03:09

  Side Effects Amoxicillin Infant vardenafil hcl 20mg tab Healthy Male Viagra Reviews Cialis Spermienqualitat Levitra Orosolubile Torrinomedica

 96. Pingback: Full Report

 97. Pingback: SkinAlley

 98. Pingback: missguided coupon code

 99. Pingback: Taruhan Olahraga

 100. Pingback: Judi Bola Eropa Dunia

 101. Pingback: missguided coupon code

 102. Pingback: maxima investments

 103. Larzews

  6 października 2017 at 16:31

  Hvor Kjope Propecia Azithromycin Part Of Keflex Family levitra online Acheter Du Xenical Moins Cher Amoxicillin Canadian Pharmacy Kamagra

 104. Pingback: porn movie

 105. Pingback: Olahraga Terbaik

 106. Pingback: boymorgaitrop

 107. Pingback: Visi Kulit Bundar

 108. Pingback: فیلم نهنگ عنبر

 109. Pingback: buy hacklinks

 110. Pingback: Buy illegal backlinks

 111. tinder dating site free

  12 października 2017 at 09:40

  Hello There. I discovered your blog using msn. This is a really neatly written article.
  I will make sure to bookmark it and come back to learn extra of
  your helpful information. Thanks for the post.
  I’ll certainly comeback.

 112. Larzews

  12 października 2017 at 23:28

  Levitra 10 Mutuelle Generale Cialis Comprare Online Generico Kamagra Canada generic viagra Mass Spectroscopy For Amoxicillin

 113. tinder

  13 października 2017 at 11:53

  Hey just wanted to give you a quick heads up. The text in your content seem
  to be running off the screen in Firefox. I’m not sure if this is a formatting issue or something to do with internet browser compatibility
  but I figured I’d post to let you know. The style
  and design look great though! Hope you get the problem fixed soon. Thanks

 114. Pingback: drink coasters

 115. Pingback: Oddsmonkey

 116. Pingback: دانلود فیلم نهنگ عنبر 2 با لینک مستقیم

 117. Pingback: compatibility by date of birth free

 118. Larzews

  14 października 2017 at 10:02

  Buy Metronidazole 500mg No Prescription Medicament Misoprostol C Est Pours Quoi viagra online Cialis Dosi

 119. Pingback: Oddsmonkey

 120. Pingback: Oddsmonkey

 121. Pingback: Oddsmonkey

 122. Pingback: Oddsmonkey

 123. tinder dating

  16 października 2017 at 03:15

  Your method of telling the whole thing in this piece of writing is really pleasant, all
  can without difficulty understand it, Thanks a lot.

 124. Pingback: Oddsmonkey

 125. Pingback: Oddsmonkey

 126. Pingback: eyevage review

 127. Pingback: christmas 2017 coupon codes

 128. Pingback: zenofem

 129. Pingback: consumerhealthdigest.com/sleep-aid-reviews/somulin.html

 130. Pingback: steel funnel set

 131. Pingback: prostara review

 132. Pingback: فیلم نهنگ عنبر

 133. Pingback: Baby breastfeeding cover

 134. Pingback: Sell illegal backlinks

 135. Pingback: Jueza Berdion

 136. nba store toronto

  19 października 2017 at 22:36

  I have been browsing online more than 3 hours today, yet I never found any interesting article like yours. It is pretty worth enough for me. In my view, if all webmasters and bloggers made good content as you did, the net will be a lot more useful than ever before.

 137. Pingback: mobile accessories

 138. Larzews

  23 października 2017 at 05:32

  Viagra Pfizer Acheter Cabergoline Legally Doryx With Next Day Delivery Pharmacy Price viagra online prescription Cvs Propecia Price

 139. Pingback: duvporn

 140. Pingback: unexplained

 141. Judi Bola Online 999

  24 października 2017 at 05:12

  of course we need to know our family history so that we can share it to our kids..

 142. tinder dating

  24 października 2017 at 21:48

  Attractive component of content. I just stumbled upon your weblog and in accession capital to say that I acquire actually enjoyed account your weblog posts.

  Any way I will be subscribing to your augment and even I fulfillment you get right of entry
  to persistently quickly.

 143. tinder

  25 października 2017 at 10:46

  I was wondering if you ever thought of changing the page layout of your blog?
  Its very well written; I love what youve got to say.
  But maybe you could a little more in the way of content so people could connect with it better.
  Youve got an awful lot of text for only having 1 or two pictures.

  Maybe you could space it out better?

 144. Pingback: Full Report

 145. tinder dating site

  26 października 2017 at 06:50

  I do consider all of the concepts you have introduced in your post.
  They are really convincing and can certainly work. Still, the posts are too short for starters.
  Could you please extend them a little from next time?
  Thank you for the post.

 146. Judi Bola

  27 października 2017 at 01:43

  Think about this: Never put all your eggs in one basket.

 147. tinder

  27 października 2017 at 18:03

  Heya are using WordPress for your site platform? I’m new to the
  blog world but I’m trying to get started and set up my own. Do
  you require any coding knowledge to make your
  own blog? Any help would be greatly appreciated!

 148. tinder dating site

  28 października 2017 at 12:54

  Useful info. Fortunate me I found your web site
  by chance, and I’m shocked why this twist of fate did not came about earlier!
  I bookmarked it.

 149. Larzews

  28 października 2017 at 13:08

  Uso Viagra Embarazo Kamagra Oral Jelly Walmart generic viagra Levitra In Women Discount Clobetasol Medicine Tablets Over Night

 150. tinder dating

  28 października 2017 at 14:35

  Hi there, all the time i used to check blog posts here early in the daylight, for
  the reason that i love to learn more and more.

 151. Pingback: http://poyczkipod5.thezenweb.com/

 152. Pingback: Fleshjack Pink Wonder Wav

 153. Pingback: warszawa agencja interaktywna

 154. Larzews

  29 października 2017 at 14:27

  Amoxil Clav Tablets Real Progesterone Express Delivery Cialis 5 Mg Prezzo Farmacia viagra Cout Du Levitra 20mg

 155. Pingback: Arvind Pandit

 156. Pingback: data cente equipment recycling

 157. Pingback: payday loans

 158. Pingback: savporn

 159. Pingback: Laptop Disposal slough

 160. Pingback: Los Angeles Seo Services

 161. Pingback: computer recycle

 162. Pingback: Arabic songs

 163. Pingback: listen to this podcast

 164. Pingback: click the next post

 165. Pingback: harga saham

 166. Pingback: This Internet site

 167. Pingback: cheap essays online

 168. Pingback: Danie

 169. Pingback: josep maria mainat español

 170. Pingback: Peter Schatzberg

 171. Bola-Vegas

  8 listopada 2017 at 17:05

  Woah! I’m really enjoying the template/theme of this blog. It’s simple, yet effective. A lot of times it’s hard to get that “perfect balance” between user friendliness and visual appearance. I must say that you’ve done a superb job with this. Additionally, the blog loads very quick for me on Chrome. Superb Blog!

 172. Pingback: laser dentist near me

 173. Larzews

  10 listopada 2017 at 05:14

  Cephalexin Clap viagra Canada Prednisone Pharmace Online

 174. Pingback: sex polls

 175. Pingback: programa de ventas

 176. Pingback: Ezme

 177. JeffMymn

  13 listopada 2017 at 04:09

  Priligy Dapoxetine En Inde Tadacip 60mg Viagra Order cialis buy online Buy Zithromax Z Daily Use Cialis Without Prescription

 178. Pingback: pirater un compte facebook

 179. best pron

  14 listopada 2017 at 12:23

  oKYu9d I value the blog article.Really thank you!

 180. big black cocks

  15 listopada 2017 at 23:35

  Major thankies for the blog post. Want more.

 181. pirater un compte facebook

  16 listopada 2017 at 00:33

  pirater un compte facebook

 182. Kitchens Oldham

  16 listopada 2017 at 08:06

  You are my inspiration , I have few web logs and rarely run out from to brand.

 183. Agenwin

  16 listopada 2017 at 08:45

  Hello there, I found your site by the use of Google even as searching for a similar subject, your web site came up, it appears good. I’ve bookmarked it in my google bookmarks.

 184. pirater un compte facebook

  16 listopada 2017 at 11:54

  pirater un compte facebook

 185. Eyelash Extensions

  16 listopada 2017 at 21:29

  Usually I do not read article on blogs, but I would like to say that this write-up very pressured me to take a look at and do so! Your writing taste has been surprised me. Thanks, quite great article.

 186. Larzews

  17 listopada 2017 at 03:11

  Amoxil Forte Syrup Impact Levitra levitra cheap Dapoxetina Vendita Online Kamagra 100mg Saint

 187. poker

  17 listopada 2017 at 10:21

  pirater un compte facebook

 188. Pingback: автовыкуп

 189. Pingback: momschips review

 190. loft conversions london

  17 listopada 2017 at 20:17

  I think this is a real great blog article.Thanks Again. Will read on

 191. Pingback: sex toys

 192. commercial tents

  18 listopada 2017 at 20:28

  Sac Louis Vuitton Pas Cher Sac Louis Vuitton Pas Cher

 193. Discount Codes

  18 listopada 2017 at 22:11

  You made some good points there. I looked on the net for more information about the issue and found most people will go along with your views on this web site.

 194. Pingback: free google blackhat methods

 195. Pingback: michael kors online

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra