Z zagranicy

Na Ukrainie ostro odpowiadają Polakom w sprawie OUN – UPA i zaczynają się odgrażać

Od połowy stycznia tego roku rośnie niebezpiecznie napięcie w stosunkach polsko – ukraińskich. Zaczęło się od wysadzenia krzyża pomnika w Hucie Pieniackiej, zaraz potem było sprofanowanie pomnika katyńskiego w Bykowni pod Kijowem oraz cofnięcie zgody na wjazd na Ukrainę dla prezydenta miasta Przemyśla. W tej sytuacji posypały się wywiady i wypowiedzi dziennikarzy i polityków oraz osób mocno zaangażowanych z obu stron.

 

W pierwszych dniach lutego w rozmowie z tygodnikiem „Do Rzeczy” Jarosław Kaczyński powiedział: Nie możemy ciągle przez lata zgadzać się, by na Ukrainie budowano kult ludzi, którzy wobec Polaków dopuścili się ludobójstwa, i to takiego, że choć trudno było przebić w okrucieństwie Niemców, to oni ich przebili. Krótko mówiąc, to sprawa pewnego wyboru Ukrainy. Powiedziałem wyraźnie panu prezydentowi Poroszence, że z Banderą to oni do Europy nie wejdą. To jest sprawa dla mnie jasna, bo wykazaliśmy ogromną cierpliwość, ale są jej granice.”. Co ciekawe prezes Prawa i Sprawiedliwości (PiS) dodał znacząco, że prezydent Ukrainy udzielił mu „skomplikowanej odpowiedzi”.

Wyjawił też raz jeszcze kierunek polityczny największego, polskiego ugrupowania politycznego: „Prawo i Sprawiedliwość dąży w swojej polityce zagranicznej do zacieśnienia relacji z Ukrainą. Plany napotykają jednak na trudności. Największą z nich jest skłonność naszych sąsiadów do budowania swojej tożsamości na kulcie zbrodniarzy odpowiadających za ludobójstwo dokonane na Polakach. Nie może być na to zgody.”.

Z Banderą to oni do Europy nie wejdą! To mocne, mądre i b. potrzebne stanowisko Jarosława Kaczyńskiego, lidera PiS. Na uwagę zasługują również słowa: „…wykazaliśmy ogromną cierpliwość…”. Dokładnie tak! Kresowianie w Polsce długo czekali na takie słowa, niekiedy walczyliśmy samotnie dość długo, ale doczekaliśmy. Teraz liczymy na konsekwencję, wytrwałość i czyny! Te czyny to przede wszystkim konieczność zabezpieczenia wszystkich, możliwych miejsc zbiorowych rzezi i upamiętnienie tych miejsc choćby prostym krzyżem.

Rozumiem ze PiS chce na kanwie wprowadzania Ukrainy do Europy wolnych narodów, nieco przycisnąć w sprawie gloryfikowania zbrodniarzy przez liderów współczesnej Ukrainy z prezydentem Petro Poroszenko na czele oraz przy czynnym błogosławieństwie Cerkwi grecko – katolickiej, co szokuje szczególnie. Jednak to za mało! Ukraińcy zagnieździli się już na dobre w Polsce. Kiedy się umocnią, zaczną mieszać w Polsce, przeważnie w szeregach patriotycznych, przestrzegam przed tym szczególnie, gdyż Ukraińcy specjalnie lubią politykę zakulisowego napuszczania jednych na drugich. Trzeba jak najszybciej zablokować wpływy neobanderowców w Polsce! Trzeba jak najszybciej pomóc Polakom we Lwowie, a szczególnie na Żytomierszczyźnie. Trzeba uderzyć z całą siłą w propagandę neonanderowską w Polsce i na Ukrainie oraz w Kanadzie.

 

Polska nie zgadza się na promowanie oprawców i ludobójców

 

Z kolei tylko kilka dni wcześniej Prezes PiS Jarosław Kaczyński, komentując kwestię trudnych relacji z Ukrainą powiedział w rozmowie z TVP Rzeszów: „Jest ciągle niepewne czy Ukraina pójdzie w stronę, która w Polsce jest nie do zaakceptowania, czyli oparcia swojej historycznej legitymacji o tradycje UPA, o tradycje organizacji, które dopuściły się potwornych zbrodni na Polakach, czy też z tej drogi zrezygnuje.”. I dalej jasno zadeklarował: „My w każdym razie na pewno nie zejdziemy z tej linii i będziemy interesów Polski bronić; bo to jest interes. Jeżeli jakiś kraj by uznał, że mordowanie jego obywateli, masowe, wyjątkowo okrutne jest w jakimś szczególnym kontekście dopuszczalne, to można powiedzieć: wyrzekłby się swoich najbardziej elementarnych praw”.

W sprawie rzezi wołyńskiej, której ludobójczy charakter i prawdziwy przebieg Ukraina kwestionuje, poinformował, że grudniowe rozmowy z prezydentem Poroszenko miały: „taki przebieg, że pan prezydent Ukrainy nie może mieć wątpliwości, iż Polska na taką sytuację, w której oprawcy, masowi mordercy czy ludobójcy są na Ukrainie bohaterami, się nie zgadza; że promowanie takich postaw jest niedopuszczalne w cywilizowanym świecie”. I dodał b. klarownie: „Ja rozmawiałem dosyć długo z prezydentem Poroszenką w sposób całkowicie jednoznaczny.”.

Jarosław Kaczyński odniósł się także do kwestii zakazu wjazdu na Ukrainę, jaki otrzymał prezydent Przemyśla, Robert Choma: „Być może jest to niefortunna – z punkty widzenia Ukrainy – reakcja, a może jakieś inne czynniki zdecydowały.”. Z kolei na pytanie czy w tej kwestii między Polską a Ukrainę dojdzie do „zgrzytu” czy poważnej „rysy” na obustronnych relacjach, szef PiS odparł dyplomatycznie: „To jeszcze zobaczymy.”.

Kilka dni temu zakaz ten oficjalnie, ostatecznie cofnięto. Prezydent Przemyśla wybierał się do Lwowa, na zaproszenie polskiego konsulatu, gdy okazało się, że objęty został zakazem wjazdu na Ukrainę. Zakaz miały wydać Służby Bezpieczeństwa Ukrainy. Jednak na początku nie poinformowano prezydenta o powodzie przyznania takiego zakazu. Dopiero później rzecznik Służby Bezpieczeństwa przyznała, że Robert Choma nie może wjechać na Ukrainę z powodu działalności „antyukraińskiej” i wspierania „marszów antyukraińskich”.

Co ciekawe powód ten zapewne odnosił się do zaangażowania prezydenta w marsz upamiętniający bitwę pod Niżankowicami. W walkach, które odbyły się w grudniu 1918 roku, polegli polscy harcerze i uczniowie, broniąc Przemyśla przed Ukraińcami. Stanowcze protesty Polaków odniosły póki co skutek, bo w piątek SBU potwierdziła, że anulowała zakaz wjazdu do tego kraju dla prezydenta Chomy. Ambasador Ukrainy w Polsce Andrij Deszczyca decyzję dotyczącą prezydenta Przemyśla nazwał „pomyłką techniczną”, która została naprawiona. Informacje na ten temat są dostępne na stronie: http://www.pch24.pl/kaczynski-o-ukrainie–polska-nie-zgadza-sie-na-promowanie-oprawcow-i-ludobojcow,49089,i.html#ixzz4X8vv5SNA

 

Na Ukrainie ostro odpowiedzieli Polakom i zaczynają się wrogo odgrażać

 

Już 31 stycznia w wywiadzie na portalu Dyvys.info Wołodymyr Wiatrowycz Prezes Ukraińskiego Instytutu Pamięci Narodowej, ostro skrytykował lidera PiS Jarosława Kaczyńskiego za jego słowa na temat ukraińskiej polityki historycznej. Stwierdził bez ogródek i wprost: „Ani Polska, ani żadne inne państwo nie ma prawa żądać od drugiego państwa, żeby jakoś uzgadniało swoje rozumienie historii lub tym bardziej, aby wyrzekało się części swojej historii. Tego typu wypowiedzi bardzo przypominają te, które słyszeliśmy od naszego wschodniego sąsiada. (…) Uważam, że taka grubiańska deklaracja ze strony jednego z ważniejszych polskich polityków była bardzo niewłaściwa.”.

Dalej prezes UIPN stwierdził: „Na tym etapie udział polityków powinien się zakończyć. Zamiast tego znowu odnowili nikomu niepotrzebną dyskusję, znowu zaczęli mówić o jakichś ponownych przeprosinach. Myślę, że jeśliby te same procesy rozpoczęły się odnośnie polsko – niemieckiego pojednania to również nie sprzyjałoby normalnym stosunkom między obecną Polską i Niemcami. I postawiłoby sprawę istnienia obozów koncentracyjnych w Polsce do lat 60. ubiegłego stulecia. Myślę, że niektórzy polscy politycy chcą stworzyć dla polskiego społeczeństwa zręczny obraz narodu – ofiary, obraz, który zachwiał się w ciągu ostatnich 10 – 20 lat, biorąc pod uwagę krążące informacje o udziale Polaków w antyżydowskich pogromach.”.

Wiatrowycz dopytywany o wyjście z tej trudnej sytuacji odpowiedział: „To nie nadaje się do politycznych targów lub kompromisów”. I jeszcze na dokładkę dosmażył tego kotleta: „Tego typu deklaracje, które usłyszeliśmy od pana Kaczyńskiego są bardzo niepokojące. (…) Ci politycy, którzy artykułują takie wymagania nie widzą przyszłej Ukrainy jako prawdziwie niepodległej.”.

Artykuł na ten temat znajdziesz po tym adresem:

http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/wiatrowycz-ostro-odpowiada-kaczynskiemu-taka-grubianska-deklaracja-byla-niewlasciwa

Nie przebierał w słowach natomiast na Facebooku Bohdan Czerwak, gdzie napisał: „Jego [Jarosława Kaczyńskiego] stanowisko odnośnie OUN i UPA niczym nie różni się od stanowiska Kremla.”. To naturalnie odnośnie wypowiedzi szefa PiS Jarosława Kaczyńskiego o tym, że gloryfikowanie Stepana Bandery i zbrodniarzy z OUN-UPA uniemożliwi Ukrainie integrację z UE.

Po czym posunął się nawet do podłych gróźb względem Polaków, lider frakcji melnykowskiej OUN pyta bowiem publicznie: „Kreml naszą odpowiedź dostaje w Donbasie. Konkretnie – pod Awdijiwką. Kaczyński jest albo ślepy, albo głupi, skoro tego nie widzi. Myśli, że istnieje jakaś siła, która może zmienić nastawienie Ukraińców do OUN, UPA, Konowalca, Melnyka, Bandery, Olżycza, Szuchewycza. Taka siła nie istnieje. O czym przekonali się moskale. Polacy też chcą się przekonać?”.

Widać jednak że w swoich namiętnościach nie jest na Ukrainie osamotniony bowiem także lider batalionu ochotniczego OUN, Mykoła Kochaniwskij stwierdził, że ostatnia wypowiedź szefa PiS nt. Ukrainy była „absolutnie szowinistyczna”. Po czym stwierdził: „To tak samo, jakbyśmy mówili Polakom, że powinni usunąć ze swojej historii Piłsudskiego.”.

Te szokujące i jednoznaczne wypowiedzi znajdziesz pod adresem:

http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/lider-oun-grozi-polakom-uzyciem-sily-moskale-juz-sie-przekonali-polacy-tez-chca

 

To nie jest czas na brydża czy na partię szachów

 

Z powyższych treści jasno wynika zatem, że relacje polsko – ukraińskie znów znalazły się w punkcie martwym. Przed Rzezią Wołyńską bowiem żądano od Polaków, by wynieśli się za San, a dziś żąda się by zaakceptować ludobójców jako oficjalnych bohaterów Ukrainy. Naturalnie oba żądania nie mogły być przez Polaków spełnione z powodów jak najbardziej cywilizowanych i humanistycznych, jednym słowem obiektywnych! Najbardziej szokujący pozostaje fakt, że wg zapisków nawet duchowy przywódca Ukraińców abp Andrzej Szeptycki na wieść o rzeziach, miał pytać dlaczego Polacy nie chcą wynieść się po prostu za rzekę San. I dziś dokładnie tak samo abp Światosław Szewczuk i inni z Cerkwi grecko – katolickiej, pytają bez zmrużenia oka dlaczego Polacy nie chcą czcić Ich narodowych bohaterów. Zgroza!

W tym wszystkim na pozytywną uwagę zasługuje ostatnia, szczególna aktywność prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego oraz w jakimś sensie zauważalna, niemal zwyczajowo już, postawa uników, a nawet milczenia Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Niemrawa postawa głowy państwa współgra niestety z bezbarwnym wydaje się szefem polskiego MSZ Witoldem Waszczykowskim. Tymczasem to nie jest czas na brydża, czy na partię szachów! Sytuacja się zaostrza i mocno polaryzuje! Nie spełnienie pierwszego żądania ukraińskich nacjonalistów, skończyło się dla Polaków na Wołyniu i Kresach demonicznym ludobójstwem, jak zatem zakończy się to drugie żądanie, stawiane nam oto dziś.

Nieznani sprawcy po raz kolejny dali o sobie znać na Ukrainie. Po Hucie Pieniackiej i Bykowni przyszedł czas na Lwów. Tym razem obrzucili czerwoną farbą siedzibę polskiego konsulatu we Lwowie, a na jego parkanie pozostawili niedokończony napis „Nasza ziemia”.

Jan Piekło, ambasador RP w Kijowie poinformował, że w zajściu uczestniczyły dwie osoby. Dodał, że strona ukraińska bardzo szybko zareagowała na to zdarzenie. Do konsula generalnego we Lwowie Wiesława Mazura zadzwonił gubernator obwodu lwowskiego: „Wyraził ubolewanie i zadeklarował współpracę przy wykryciu sprawców. Jednocześnie zadeklarował pomoc przy usuwaniu tego napisu”. Jest to zatem kolejny tego typu incydent, jaki miał miejsce na Ukrainie w ostatnich tygodniach. 9 stycznia zdewastowany został pomnik Polaków pomordowanych w 1944 roku w Hucie Pieniackiej przez oddziały ukraińskiej dywizji SS-Galizien. 25 stycznia czerwoną farbą wymazano pomniki na cmentarzu ofiar NKWD w Bykowni, gdzie pochowano m.in. Polaków zamordowanych w czasie zbrodni katyńskiej.

Wcinający ze smakiem nasz chleb w ambasadzie w Kijowie Jan Piekło raczył stwierdzić: „Sprawcom chodzi o to, by się one popsuły; chcą doprowadzić do sytuacji, w której Polacy i Ukraińcy będą się o to nawzajem obwiniać.”. Ot i wszystko, co chciałoby się powiedzieć. Sprawa załatwiona. Tymczasem absolutnie niezałatwiona! Nie zmienia to bowiem faktu Panie ambasadorze Piekło, że od kiedy postępuje proces neobanderyzacji Ukrainy, takie sytuacje mają naturalne paliwo, by takie prowokacje i wprost akty wrogości łatwo rozpalać.

Sławomir Roch

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

66 komentarzy

66 Komentarzy

 1. baca

  12 lutego 2017 at 10:25

  Alez tam, przeciesz juz pan waszczykowski w tzw.polskim sejmie odszczekal wsio i przeprosil banderowcow za oszypke.A w nagrode pozwoli rozwlic jeszcze pare pomnikow i przyjmiemy kilkaset tysiecy tych skazonych bandera zwyrodnialcow spod znaku TRYZUBA!!!!!

  • cynik-antystyropian

   12 lutego 2017 at 11:49

   Kaczyński to stary wyga. Zobaczył, że traci poparcie ze strony polskich patriotów to nagle zaczął napominać braci ze wschodu. To czysta gra polityczna, ponieważ to jego partia kreowała się na patriotyczną.

   • PolishPolackski

    12 lutego 2017 at 13:30

    Też tak myślę.Cała ta sciema Kaczynskiego jest TYLKO I WYŁĄCZNIE grą pod publikę.

    Za naszymi plecami banderowsie squrwysyny dostaną pewno kilka milionów ojro.

    • Adam

     12 lutego 2017 at 18:05

    • Arni

     12 lutego 2017 at 18:44

     Dokładnie. W Lubelskim i Rzeszowskim, czyli mateczniku pisiorów sondaże zaczęły gwałtownie maleć. Więc trzeba było uspokoić nieco wyrolowanych wyborców.

    • polska

     12 lutego 2017 at 20:10

     Kaczyński,to żyd po matce,a żyd żydowi oka niewykole.

    • moherowy beret

     12 lutego 2017 at 20:55

     Polska dzięki swojej polityce pro ukraińskiej pogrąży się w kłopotach.
     Ten pomysł ściągania Ukraińców do Polski do pracy jest ukrainizacją Polski.Młodzi Polacy dalej wyjeżdżają z Polski,a na ich miejsce przybywają codziennie ukropy.Ekspert Cezary Mech jasno mówi co czeka Polskę:
     http://www.kresy.pl/wydarzenia,gospodarka?zobacz/imigracja-zarobkowa-z-ukrainy-zamraza-place-polakow-i-psuje-polska-gospodarke-twierdzi-ekspert

     • Forgetolerance

      13 lutego 2017 at 20:35

      Niełatwo Polaków zastąpić małpoludem, wiec potrzeba żeby inny wróg zalał Polskę , z pasozydem przy władzy. Taki sam cel jak dla krajów które już niesa europejskie.
      Tymczasem, Ukraina sprowadza takich np. z Jamaica, i funduje pobyt, szkole, życie , dupy, ( Ukrainki tez białe).
      Ten sam cel, bachory…

     • niepis

      14 lutego 2017 at 07:13

      Trzeba też pamiętać, że duża część mieszkańców Ukrainy to rdzenni Rosjanie. Czyli PiS sprowadza nam do kraju rosyjskich zielonych ludzików z terenu dawnego ZSRR. Czy PiS to ukryta opcja rosyjska?

   • Kresy

    13 lutego 2017 at 12:21

    Bzdura.

  • Kresy

   13 lutego 2017 at 12:20

   100/100

 2. tma

  12 lutego 2017 at 10:42

  Poroszenko pojechał po instrukcje do Berlina i wszytko jasne.
  Cele polityki pruskiej wobec Ukrainy:
  1) doprowadzić do całkowitego załamania państwa,
  2) zmusić młodzież ukraińską do wyjazdu do Niemiec do pracy – nawet 5 mln. – w tym celu będą zniesione wizy do strefy Schengen dla Ukraińców
  3) skłócić Ukraińców z Polakami, aby jak najmniej Ukraińców zostawało w Polsce, a wszyscy jechali do roboty do Reichu

  • Krzysztof

   16 lutego 2017 at 00:34

   Ja akurat nie widzę nic złego w tym, aby Ukraińcy wyjechali dalej na zachód. Nie dość, że Polacy nie będą musieli niańczyć Ukraińców, to na dodatek nachodźcy będą mieć trudniej w opanowaniu Zachodu. Polski rząd i Polacy powinni dbać o to, żeby wszyscy Polacy i ludzie polskiego pochodzenia mieli możliwość godnego życia w naszym kraju. Co zaś się tyczy imigrantów, to powinna być prowadzona restrykcyjna polityka emigracyjna. Powinni przyjmować tylko obcokrajowców, którzy stanowiliby znaczną wartość naddaną. Poza tym powinien zostać wydłużony okres starania się o obywatelstwo do 12 lat, a ponadto należy zlikwidować możliwość posiadania 2 obywatelstw jednocześnie.

 3. MNShadow

  12 lutego 2017 at 10:49

  Ukraina, jak widać kraj bez wielkiej i długiej historii stara się na siłę stworzyć bohaterów i nie mogą znieść tego że owi „bohaterzy” są ludobójcami. Tutaj zgadzam się z Kaczyńskim, z takimi wartościami nie dostaną się ani do Unii ani nie będą mieli szacunku przez cały świat zachodni. Ukraina która gloryfikuje ludobójców przypomina mi komunistyczną Rosję w której to zbrodniarze, mordercy i najgorsi władcy autorytarni kultywują swoje własne jednostki. Jakby Niemcy nazywali Hitlera „ojcem narodu niemieckiego” to chyba sami Niemcy byli by delikatnie burzeni jak to takiego zbrodniarza można tak nazywać. Ukraina swoich zbrodniarzy tak właśnie nazywa.

  Nie żebym był anty-ukraiński ale na własne życzenie Ukraina chce zostać osamotniona, a więc w konsekwencji pożarta przez Rosję w dłuższej perspektywie czasu.

  • frigus

   13 lutego 2017 at 22:07

   Polska,to także kraj bez bohaterów,trochę lepiej się jej poszczęściło w obecnej koniunkturze geopolityczne i to wszystko.Gdzie nie spojrzysz,piękny bruk,ławka,kościółek a przy tym tabliczka ile to pieniędzy na to dała unia…Do wejścia w UE byliśmy taką Ukrainą bis.A teraz zamknij oczy i spróbuj zobaczuś świat z drugiej strony granicy sąsiada?Wyobraż sobie,że zakazuje nam kultu zbrodniczego naczelnika?

   • tma

    13 lutego 2017 at 23:16

    Kult zbrodniczego naczelnika powinien być zakazany. OK.

   • JaF

    14 lutego 2017 at 16:01

    Albo jesteś głupi albo jesteś ukrem. Polska ma długą historię i jeszcze dłuższą listę bohaterów narodowych. Liste kanali i antybohateów też mamy. Od ukrów różni nas wiele. Największą różnica jest jednak to, że my nie czcimy ludzi, którzy są sprawcami lub dopuścili się tak odrażających zbrodni jak „gieroje ukraińscy” spod znaku czarno-czerwonej szmaty. Ukraińcy jako niby-naród mają tylko zwyrodnialców(całe UPA) lub owładnietych zemsta rogaczy pokroju Chmielnickiemu (syna zabił mu polski szlachcic, który przy okazji stukał żonę Bohdana).

 4. jok

  12 lutego 2017 at 11:15

  To może czas przestać w ciemno i bezkrytycznie popierać wszelkie ruchy „Kijowa”?A moze i pomyśleć o zmianie na stanowisko „szefa dyplomacji”?

  W końcu jakiś krok – miękki bo miękki, wyłącznie wyrażony w wywiadzie,, ale zawsze- w kierunku normalnej narracji, w stosunku do występów majdanowych…
  Czy wynika ze świadomości/wiedzy na razie chyba USA nie będzie dążyć do eskalacji majdanowo-ukraińskiego konfliktu z Rosją, a raczej wręcz na odwrót…

 5. jaro7

  12 lutego 2017 at 11:22

  „Na łamach „Ukraińskiego Tygodnia”, były redaktor naczelny tego tygodnika Jurij Makarow krytykując słowa Jarosława Kaczyńskiego nt. Bandery i OUN-UPA podkreśla, że Ukraińcy nigdy nie wyprą się swoich bohaterów, a Polacy sami dopuścili się ludobójstwa. „Dzisiaj pod Awdijiwką żołnierze-upowcy kontynuują swój wieczny bój”.
  Po pierwsze Wypowiedz Kaczyńskiego była klasycznym przekazem dla pisowych wyznawców,NIE pójda za tym czyny.
  Po drugie PiS chce iść dalej ,czyli ściągać upaińców,dawać im mieszkania i….obywatelstwo(pod pozorem żeby zachęcic ich do pracy w Polsce,co jest bzdurą bo po otrzymaniu obywatelstwa zrobia to co Polacy i pojada do pracy na..Zachód)
  Po trzecie coraz więcej ściąga sie upaińców na studia,by potem nimi obsadzać ważne stanowiska(zobaczcie jak upychali ich po mediach publicznych)
  Po czwarte Waszczykowski(beznadzieja) i Gosiewska(miłośniczka bandero-faszystów z pułku Azov)powiedzieli że nadal będzie wsparcie dla UPAiny i dalej bezkrytyczne i frajerskie,czyli w Banderolandzie wiedzą że mogą odpowiadać w dowolny sposób bo zmiany polityki …nie będzie.Czyli dalej będą pluć nam w twarz a Kaczyński i jego przyboczni będą bredzic że to deszcz pada.
  DRAMATEM mojego kraju jest to że jest BRAK prawdziwych patriotycznych elit!!!! Sa tylko polskojęzyczne „elyty”
  A propaganda w Dzienniku Telewizynym(zwanym inaczej TVPiS) jest tak koszmarna ,zakłamana i manipulacyjna że teraz wiadomo dlaczego PiS tak bardzo chciał przejąć TV.

  • wiesscar

   12 lutego 2017 at 12:18

   W PiS jest duzo kryptobanderowcow.

  • Kresy

   13 lutego 2017 at 12:29

   Czytając twoje brednie to jak czytać jakiegoś zaKODowanego POpapranca.

 6. wiesscar

  12 lutego 2017 at 12:25

  Sakiewicz zlagodzil linie. Kaczynski zlagodzil linie. Jednak obaj uczynili to taktycznie.
  Polska i narod polski jest w niebezpieczenstwie bo zagraza nam banderowska Ukraina.
  Banderowska Ukraina ma tradycje mordow okrutnych i podstepnych Polakow i chce od Polski zakerzonie.

  Wg mnie nalezy zamknac granice polsko- ukrainska, zerwac stosunki dyplomatyczne z banderowska Ukraina, zaprzestac wspierania tego panstwa.
  Niech znajda sobie innych frajerow do wspolpracy. Wszyscy sasiedzi Ukrainvow dobrze sie na nich poznali. Nikt nie chce z sasiadow z nimi miec nic do czynienia.

  • wiesscar

   12 lutego 2017 at 12:27

   Polacy z Ukrainy powinni byc zabrani – jesli chca mieszkac w Polsce. Trzeba im pomoc tu zamieszkac. Ukraincow nie wpuszczac do Polski.

  • wiesscar

   12 lutego 2017 at 12:30

   Korekta:
   Dokladniej bedzie tak:
   „Banderowska Ukraina ma tradycje mordow okrutnych i podstepnych dokonywanych na Polakach i chce od Polski zakerzonie.”

 7. wiesscar

  12 lutego 2017 at 12:49

  Kaczynski odtajnil notatki podwladnego Tuska Sikorskiego pokazujace ze rzad PO/PSL stawial w relacjach wschodnich Polski na relacje z Rosja a nie Ukraina.
  Nawet magdalenka rozumiala ze z banderowska Ukraina nie da sie wspolpracowac.

  • wiesscar

   12 lutego 2017 at 12:52

   prezydentowi Komorowskiemu wklepal nazista ukrainski jajko w plecy, jedna reke mu podal a druga walnal jajkiem w plecy na plaszcz,

   • czytający

    12 lutego 2017 at 13:07

    Tylko na Ukrainie ?
    A w RP to nie?

    http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/faszysci-z-przemysla-ukrainski-szowinista-na-lamach-naszego-slowa-atakuje-grupy-patriotyczne

    Prezydentowi Komorowskiemu w czasie jego wizyty w Kijowie i wychwalania przez niego Ukrainy, ukraiński parlament w odpowiedzi chlasnął w jego przymilającą się do nich gębę, ustawowym zakazem badań naukowych i kwestionowania hirojstva OUN/UPA.

    Poprzednio tak samo zrobił parlament lietuviski, ozdabiając charknięciem przymilającego się prezydenta RP Kaczynskiego, nakazując Polakom obywatelom Lietuvy używania zlituanizowanych nazwisk i zakazując ich polskich, ojczystych.

    Jaruzelskiego o dziwo, nawet w Moskwie tak nie traktowali.

 8. wiesscar

  12 lutego 2017 at 13:08

  banderyzacja jednostki moze zachodzic szybko, zwykly Ukrainiec moze sie zbanderyzowac w ciagu jednej nocy, zatem nie mozna odroznic zwyklego Ukrainca od zbanderyzowanego,
  taki przyklad: przyjmiemy do Polski np. 2 mln Ukraincow, cos sie wydarzy i Polska nagle oslabnie, stoimy wtedy przed ryzykiem ze w ciagu jednej nocy z tych 2 mln zwyklych Ukraincow 0,5 mln stanie sie banderowcami, w Polsce!,
  taki podstepny jest ‚wirus’ banderyzmu,
  podobnie bylo w 1943r – wieczor zwykly Ukrainie a wczesnym rankiem juz banderowiec,
  tak szybko ta ideologia moze przejac wladze w Ukraincu,

  • wiesscar

   12 lutego 2017 at 13:09

   i jak pisze Polska na przyklad nagle oslabnie to te pol miliona banderowcow zacznie okrutnie mordowac Polakow,
   przed takim ryzykiem narod polski moze stanac,

 9. wiesscar

  12 lutego 2017 at 13:23

  Polacy nie chca wojny domowej na Ukrainie.
  Jednak banderowcy polezli z zachodniej Ukrainy mordowac ludzi radzieckich (chodzi o mentalnosc) na wschodniej Ukrainie. Bo ta ludnosc radziecka nie przyjmie ideologii banderowskiej wiec banderowcy chca ja wymordowac. Sa na to dowody: wypowiedzi banderowcow.

  • wiesscar

   12 lutego 2017 at 13:26

   Niestety polski rzad bierze strone banderowcow w tej wojnie domowej na Ukrainie.
   Nie powinien tego czynic bo narod polski sobie teg nie zyczy.
   Narod polski nie zyczy sobie by polski rzad wspieral banderowcow.
   Bo banderyzm to samo zlo. Nie ma w tej ideologii nawet krzty dobra.

   • frigus

    13 lutego 2017 at 22:13

    wiesscar-Nie zażyłeś dziś leków.

    • Czes

     16 lutego 2017 at 17:22

     On nie bierze zadnych lekow a powinien,mysle ze jest na tanich narkotykach

 10. Andrzej

  12 lutego 2017 at 13:34

  W Polsce w ramach oszczędności „wygasza” się gimnazja, a w Legnicy dla kilkunastu ukraińców będzie szkoła podstawowa. Tak wbrew prezydentowi głosowali radni.

 11. gosc

  12 lutego 2017 at 15:57

  Kaczyński jeśli jest patriotą, powinien natychmiast zatrzymać napływ Ukraińców do Polski. Odesłać banderowców na UPAinę i zamknąć granice.
   
  PiS mówi jedno a robi co innego:
  Słowa – nie ma zgody na banderyzm. Czyny – sprowadzają ich setki tysięcy, wspierają polskimi pieniędzmi (500+, dodatkowe stypendia itp.), ułatwiają osiedlanie.
  Słowa – robimy wszystko by pensje Polaków rosły. Czyny – sprowadzają tanią siłę roboczą ze wschodu, umożliwiając utrzymanie jak najniższych wynagrodzeń dla Polaków.

 12. Pingback: Ukraińcy ostro odpowiadają Polakom w sprawie OUN – UPA i zaczynają się odgrażać « Dziennik gajowego Maruchy

 13. Jan

  12 lutego 2017 at 19:00

  nie ma co dalej pielegnowac milosci do Ukraincow,znaczy ze ta obecna ekipa rzadzaca to krypto hitlero-bolszewiki dla ktorych nie ma miejsca w cywilizowanych krajach,zbrodnie ich trzeba nazwac po imieniu jako ludobojstwo a nie bawic sie w popityczna poprawnosc,z takim podejsciem do tematu to bardziej przyjazni sa kacapy w stosunku do banderowcow,niestety nie widze mozliwosci poprawy stosunkow z banderowcami przy obecnym rzadzie Ukrainy,nierozumiem w jakim interesie dyplomacja Polski ciagnie obecna Ukraine do UE i NATO????

 14. M.T.

  12 lutego 2017 at 21:09

  … miałeś ch. złoty róg …
  Czy to usłyszy PIS za kilka lat ?
  Bo ja i moje otoczenie(rodzina , znajomi)raczej na PIS w przyszłych
  wyborach głosować już nie będziemy.
  Dlaczego ?
  -Za zgodę na CETA,
  -za wspieranie kijowskich rządów neobanderowców,
  -za plany budowy energetyki jądrowej,
  -za sprowadzanie obcych wojsk … a brak radykalnego wzmocnienia armii polskiej (liczebnie i sprzętowo).
  A miało być nie płynięcie w głównym nurcie i powstanie z kolan w polityce zagranicznej.
  Oczywiście nie chodzi o to ,żeby „walczyć ze wszystkimi” ,ale o prawdziwą niepodległość
  i prawdziwie demokratyczne, silne sprawne państwo,które dba o swojego obywatela a nie martwi się o obce interesy.

  • Leszek1

   12 lutego 2017 at 21:29

   @ M.T. Moze czarno widze, ale patrzac na dzialania obecnego rzadu, (a poprzedni byl wielokrotnie gorszy) mozna sie spodziewac, ze przyszlych wyborow juz nie bedzie, bo Polska zniknie z mapy swiata.

   • TZ.

    12 lutego 2017 at 23:34

    Zniknie, ale nie tak szybko. Dopiero jak się będzie rozpadać Unia Europejska. Wtedy z trupa Polski i Niemcy dostaną swoje, i Ruscy, i Ukraińcy.

 15. Leszek1

  12 lutego 2017 at 21:19

  „Kaczyński jest albo ślepy, albo głupi, skoro tego nie widzi. Myśli, że istnieje jakaś siła, która może zmienić nastawienie Ukraińców do OUN, UPA, Konowalca, Melnyka, Bandery, Olżycza, Szuchewycza. Taka siła nie istnieje. O czym przekonali się moskale. Polacy też chcą się przekonać?”. Jezeli Prezes cos powie to znaczy, ze powiedzial. I na tym koniec. Natomiast jezeli Banderowiec wyraza sie tak, jak w zalaczonym urywku, to jestem przekonany ze powyzsze slowa sygnalizuja tylko poczatek akcji, ktora obrodzi konkretnymi czynami. Wyglada na to, ze wszystko zostalo juz wczesniej ustalone i przebiega wedlug znanego scenariusza. Trudno podejrzewac „naszych” politykow, ze sa uposledzeni umyslowo. Nie wiedza co czynia i nie potrafia powiazac ze soba przyczyny ze skutkiem.

 16. wielokropek

  12 lutego 2017 at 22:16

  I dobrze, niech nas tak wkurzaja dalej… utwierdzaja nas w przekonaniu,ze to narodowcy powinni dojsc u nas do wladzy.A tego PiS nie chce,wiec ,zeby utrzymac poparcie moze zaczna miec w tej relacji jaja. Mam nadzieje, ze gadka Kaczysnkiego nie byla pusta. To jest wrazliwy temat w Polsce i jestesmy na to wyjatkowo wyczuleni.

 17. TZ.

  12 lutego 2017 at 23:49

  Kaczyński wyczuł, że nastawienie Polaków wobec Ukrainy jest zupełnie odwrotne niż demonstrował to on sam i PiS. Dlatego gada, jak gada. Pomaga mu w tym okres przejściowy w Waszyngtonie, gdzie następuje zmiana władzy. Obama trzymał Kaczyńskiego w sprawie Ukrainy na krótkiej smyczy, ponieważ jakiekolwiek spory polsko-ukraińskie szkodziły amerykańskiemu zaangażowaniu w wojnę przeciw Rosji na Ukrainie i w łupieniu tego kraju przez żydowska oligarchię. Teraz Trump jeszcze się nie zdecydował co ma zrobić z Ukrainą, więc Kaczyński ma pięć minut wolności słowa i wykorzystał je, żeby przymilić się do przyszłych wyborców. Jeśli Trump zadecyduje, że linia Obamy ma być kontynuowana, wojna na Ukrainie ma trwać, a samą Ukrainę trzeba złupić do szczętu, to skróci Kaczyńskiemu smycz i ten będzie zachowywał się tak, jak mu pan zza oceanu każe. Czyli będzie wspierał Ukrainę i banderowców. Dlatego, paradoksalnie, w interesie Polski jest, żeby Trump „skrócił front” antyrosyjski na Ukrainie, to wtedy Polska będzie mogła budować relacje z nią w oparciu o prawdę. O ile to w ogóle, biorąc pod uwagę nastawienie Ukraińców, jest możliwe.

  • myślę sobie że

   14 lutego 2017 at 11:59

   Dokładnie.
   Wasale Waszyngtonu w Polsce nie prowadzą niezależnej polityki.
   To tylko czadzenie tumanom.

 18. Grzech

  13 lutego 2017 at 07:15

  Można przymknąć gębę tym Ukraińcom. Zadanie dla genealogów. Odnaleźć polskie korzenie osób o jakże polskich nazwiskach Wiatrowycza Kochanowskij że tubą Ukrainy są zruszczeni Polacy którzy utracili tożsamość wskutek zmowy zaborców i cerkwi grekokatolickiej

 19. myślę sobie że

  14 lutego 2017 at 11:56

  Jest to kolejny oczywisty dowód, że polityka pobłażania dla banderowskiej Ukrainy przynosi dokładnie odwrotny skutek.

  Jedyną sensowną opcją jest wymuszenie na Ukrainie zmiany polityki historycznej. To Ukraina potrzebuje Polski, nie na odwrót.

  A tych wszystkich idiotów cieszących się z zalewu Polski przez „tanią siłę roboczą z Ukrainy” to bym wyeksmitował na Ukrainę. Niech tam robią interesy. A w Polsce niech polskie firmy za pieniądze polskiego klienta zatrudniają polskich pracowników.
  A jak jakiś nieudacznik twierdzi, że nie może więcej płacić, bo nie zarobi, to niech zwija interes i do zasiłkowni. Przecież potrzebna jest tania siła robocza…

 20. Wojciech

  14 lutego 2017 at 12:57

  Oj ty ciemny narodzie czy wierzysz dalej w propagandę popisu.Wszak liczą się fakty i antypolskie działania tych co przy władzy .Oni żeby się utrzymać jeszcze 3 lata przy żłobie nie takie rzeczy będą bredzić . Zacznijcie głosować na Polaków a nie na te wydmuszko okrągłostołowe .

  • czytający

   15 lutego 2017 at 10:33

   Propozycja dla polskich przyjaciół, skierowana.

   Dla takich polskich przyjaciół kierowana, co przedłożą propagandowe, WYIMAGINOWANE w banderowskim mózgu, cierpienia hiroja Bandery nad zadawane z jego woli zaplanowane bestialskie, REALNE cierpienia, tysięcy polskich niemowląt,dzieci, matek itd.

   Czytelnicy, bądźcie takimi przyjaciółmi.

   https://www.facebook.com/volodymyr.viatrovych/posts/10208441474773908

   • czytający

    15 lutego 2017 at 10:48

    Czytelnicy, skoro już zakceptowaliście fakt bycia, moralną ludzką padliną uważającą że istnieje DOBRY powód dla wykonania i naśladowania w przyszłości, zaplanowanych bestialskich, REALNYCH cierpień, tysięcy polskich niemowląt,dzieci, matek itd. to Wiatrowycz nada WAM w imieniu UIPN na najbliższym ukraińsko-polskim forum honorowy tytuł „Polskiego przyjaciela”.

    Zgłoszenia chętnych do tego tytułu, należy wysyłać na elektroniczny adres UIPN widniejący na stronie UIPN.

    Ten honorowy tytuł, Wiatrowycz nadaje również automatycznie dla wszystkich obywateli polskich, dotychczas nagrodzonych medalikami SBU.

 21. Franek

  16 lutego 2017 at 17:18

  Oh co za oszustwo ta strona,zyje w Polsce 60 lat I nic nie widze tylko szkalowanie Ukrainy I Ukraincow np. Polska zabronila wstepu nie dawno jakiemus zespolowi ukrainskiemu,byla wielka radosc I zadowolenie z tego powodu w calej Polsce ,Ukraincy w odwecie zabronili przyjazdu jekiemus glupkowi z Przemysla I podniosl sie straszny krzyk jak oni tak mogli?!Polacy to bardzo tepy I jednostronny narod.Ciekawy jestem dla kogo pracuje Isakowicz I ile za to bierze? Ktos wie?

 22. Franek

  16 lutego 2017 at 17:19

  Oh co za oszustwo ta strona,zyje w Polsce 60 lat I nic nie widze tylko szkalowanie Ukrainy I Ukraincow np. Polska zabronila wstepu nie dawno jakiemus zespolowi ukrainskiemu,byla wielka radosc I zadowolenie z tego powodu w calej Polsce ,Ukraincy w odwecie zabronili przyjazdu jekiemus glupkowi z Przemysla I podniosl sie straszny krzyk jak oni tak mogli?!Polacy to bardzo tepy I jednostronny narod.Ciekawy jestem dla kogo pracuje Isakowicz I ile za to bierze? Ktos wie?

  • Chłop z Mazur

   16 lutego 2017 at 21:25

   Tępy to ty jesteś Franek, a twoja tępota wynika z faktu, iż posiadasz dwie komórki mózgowe- jedna na uwięzi, a druga swobodna – proces myślowy u Ciebie następuje w wyniku przypadkowego zderzenia się tychże komórek czego efektem jest tępe wnioskowanie. W twoim przypadku na leczenie nie ma szans, więc nie afiszuj się swoim debilizmem, a jeśli Polakiem jesteś, to nie rób nam wstydu, bo to nie uchodzi.

 23. Pingback: Ukraińcy ostro odpowiadają Polakom w sprawie OUN – UPA i zaczynają się odgrażać – Site Title

 24. czytający

  18 lutego 2017 at 10:19

  Do tępych Franków w szczególności,ten wpis kierowany.

  Gloryfikatorzy sprawców Genocidum Atrox na Ukrainie, wybielacze i kłamcy w RP,często stosują jeden wyświechtany stalinowski zabieg.

  Mianowicie, tak jak w/g tego stalinowskiego chwytu, to nie Sowieci lecz Niemcy popełnili katyńską zbrodnię (wcześniej zaprzeczenie tej zbrodni,uciekli do Mandżurii),a zbrodni dokonał istniejący realnie, lecz nie mający żadnego związku z tą zbrodnią oddział armii niemieckiej w 1941r. tak w ukraiński IPN ze swoim szefem, realnie istniejącym sowieckim prtyzantom na Wołyniu,Podolu przypisuje sprawstwo Genocidum Atrox.

  W naracji gloryfikatorów,negacjonistów i wybielaczy to nie ukronaziści lecz sowieccy partyzanci tylko przebrani za banderowców, mordowali z wyszukanym bestialstwem np.polskie niemowlęta.
  Dodatkowo dodają, że Sowieci czynli to po to, aby upaćkać hirojstvo OUN/UPA.

  Komisja Burdenki i jej wywody to brat bliźniak jednojajowy, ukraińskiego IPN-u.
  Burdenko to bliźniak jednojajowy Wiatrowycza lub odwrotnie, nie ma znaczenia że istnieją w latach innych.
  Łajdactwo jest ponad pokoleniowe.

  Tak jak wtedy nie brakowało użytecznych idiotów aby kolportowac wymysły Burdenki tak i obecnie ich nie brakuje, aby z zapałem kolportować wymysły Wiatrowycza.

  Niezliczone dowody na istnienie takich idiotów,znajdują we wpisach i tego portalu i w całym necie.

  Motyka wybiera się do Kijowa aby dyskutować z Wiatrowyczem.
  Goetel dyskutował z Burdenką?

 25. czytający

  18 lutego 2017 at 20:29

  Ukraiński liberał, „niebanderowiec” zdaniem NEW ich kumpel, tak wytłumaczył przystępnie tym co nie rozumieją.

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,ukraina?zobacz/ukrainski-politolog-miedzy-upa-i-ak-doszlo-do-wojny

 26. Nathan To

  19 lutego 2017 at 18:20

  software nokia lumia 520 para pc

 27. Harlan Westgate

  19 lutego 2017 at 18:23

  buy used car in dubai

 28. Irish Yambao

  21 lutego 2017 at 16:08

  AAA rated repairs

 29. Gerri Sanke

  21 lutego 2017 at 16:13

  Evidence management system

 30. Carman Stalley

  22 lutego 2017 at 07:16

  Maklerzentrum beste krankenkasse

 31. Anne Hackborn

  22 lutego 2017 at 08:34

  Very affordable Shopping Online

 32. Enid Christenberry

  23 lutego 2017 at 21:56

  auto reply email

 33. Pingback: xmt85c4wx5ctwxw3tcerthve56

 34. KelChalkhic

  26 czerwca 2017 at 00:00

  Viagra Online A Basso Costo Buy Cialis Dog Allergic To Amoxicillin

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra