Z zagranicy

Pospolite ruszenie amerykańskich rabinów przeciwko Donaldowi Trumpowi

Setki amerykańskich rabinów podpisało list przeciwko powołaniu Davida Friedmana na ambasadora Stanów Zjednoczonych w Izraelu, zarzucając mu wyznawanie „ekstremistycznych ideologii”.

W opublikowanym w poniedziałek liści otwartym, podpisanym przez 600 amerykańskich rabinów i kantorów, Friedmanowi wypomniano jego żarliwe i często powtarzające się wsparcie dla nielegalnej działalności osadniczej na Zachodnim Brzegu Jordanu oraz jego silny sprzeciw wobec planów stworzenia dwóch państw: izraelskiego i palestyńskiego.

„Reprezentowane przez pana Friedmana stanowisko wspierające osadnictwo i sprzeciwiające się stworzeniu dwóch państw jest sprzeczne z naszymi poglądami, podobnie zresztą jak i poglądami większości amerykańskich Żydów, którzy postrzegają rozwój osadnictwa jako przeszkodę w osiągnięciu pokoju i którzy mocno popierają rozwiązanie w postaci stworzenia dwóch państw” stwierdzili rabini.

Jednocześnie dodali, że Friedman nie reprezentuje poglądów amerykańskiego społeczeństwa, natomiast jego zachowanie dyskwalifikuje go jako dyplomatę. „Ambasador ma za zadanie reprezentowanie całego narodu” napisali, dodając: „Obawiamy się bardzo, że zamiast reprezentować USA jako adwokat pokoju, pan Friedman będzie próbował kształtować amerykańską politykę zgodnie z linią wyznawanej przez siebie ekstremistycznej ideologii”.

Obecny prezydent Donald Trump zapowiedział nominację Friedmana na stanowisko ambasadora USA w Izraelu w zeszłym roku, jeszcze zanim objął urząd.

Źródło: PressTV

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

105 komentarzy

105 Komentarzy

 1. Robert B.

  14 lutego 2017 at 11:31

  Ach, jak ci żiiiidzi się pięęęknie róóóżnią… Wypisz, wymaluj, jak nasze Wildsteiny i Szechtery… One też się tak pięęęknie róóóżnią…

  • myślę sobie że

   14 lutego 2017 at 11:38

   A może po prostu ludzie są różni?
   Myślenie że każdy Żyd czy inny człowiek jest zły z powodu swojej nacji to faszyzm w czystej postaci.
   I głupota.

   • Robert B.

    14 lutego 2017 at 12:21

    Owszem, są różni, ale nie na tyle, by NIE MIEĆ CECH WSPÓLNYCH, bo wtedy by ich nie było, a SĄ! SĄ i daje się to bardzo wyraźnie odczuć…

    • myślę sobie że

     14 lutego 2017 at 12:31

     Co nie znaczy, że wszyscy Żydzi muszą popierać konflikt żydowsko-palestyński.
     Mało tego. Są Żydzi otwarcie krytykujący państwo Żydowskie za politykę apartheidu w stosunku do Palestyńczyków.
     Sam jestem zaskoczony pozytywnie tym listem rabinów.

     • Robert B.

      14 lutego 2017 at 12:48

      Gdybym ich nie znał, to może byłbym „pozytywnie zaskoczony” tak jak ty. Ale ich znam bardzo dobrze i dlatego w każdym ich kolektywnym ruchu doszukuję się drugiego dna. Ad hoc przychodzi mi myśl Żyda Kissingera, że „za dziesięć lat Izraela nie będzie”. Najwyraźniej następuje jakiś nowy etap ze swoimi mądrościami, nowe przegrupowanie sił. Jedno jest pewne: ich mentalność się nie zmieni, nie zmieni się żywe wśród nich poczucie, że są predestynowani do politycznej władzy nad całym światem.

   • Codreanu

    14 lutego 2017 at 13:29

    A ci antysyjonistyczni żydzi jakie mają stanowisko wobec Holocaustu? Co myślą o nie-żydach? Jaki jest ich stosunek do chrześcijaństwa?

    • Robert B.

     14 lutego 2017 at 15:15

     Taka malutka uwaga: Nie ma powodu, by tak wywyższać holokaust pisząc jego nazwę z wielkiej litery. Skoro „II wojna światowa”, „I wojna światowa” itd. piszemy z małej, to i nazwę tego bądź co bądź epizodu historii piszemy z małej.

     • Tomek

      14 lutego 2017 at 15:32

      Jest, Robercie – zasady języka polskiego. „Holokaust” to nazwa własna pewnego wydarzenia (zagłady Żydów), podczas, gdy „holokaust” jest to termin z Biblii określającej całopalenie. Tak, jak piszesz „Grudzień” albo „Grudzień’70” jak masz na myśli to konkretne wydarzenie, a nie „grudzień”. Szacunek czy brak szacunku tu nie ma nic do rzeczy, brak znajomości reguł polskiego natomiast owszem.

      A co do II wojny światowej lub II Wojny Światowej, to również się mylisz – poprawne językowo są obie formy. Podobnie jak nazwy bitew, czy powstań.

      Oj, słabo z tym polskim językiem u takiego prawdziwego genetycznie polskiego patrioty…

     • Robert B.

      14 lutego 2017 at 15:57

      Do @Tomek:

      I te „zasady języka polskiego” rozstrzygają, że święty, bo żiiidooooski, holokaust to taka świętość, że mam obowiązek go pisać z wielkiej litery? Nie, więc nie będę pisał z wielkiej litery, bo mnie święty, bo żiiidooooski, holokaust interesuje tyle, ile żydostwo inne zagłady, czyli JEDNO WIELKIE ŚMIERDZĄCE GÓWNO. Pięknym za nadobne.

     • Robert B.

      15 lutego 2017 at 17:31

      Do @Tomek:

      To są enuncjacje na miarę postępaka, ćwierćinteligenta. To nie są żadne „reguły języka polskiego”, tylko – jeżeli w ogóle – to „reguły obecnie obowiązującej pisowni języka polskiego”. Język polski funkcjonowałby i bez pisowni w jakiejkolwiek formie, tak jak reakcje chemiczne zachodziłby bez przypisania im takich a nie innych symboli…

     • Tomek

      15 lutego 2017 at 18:14

      Do @Robert B.

      Oj Robert, nie brnij dalej w tłumaczenia i się nie pogrążaj:). Walnąłeś gafę i próbujesz się teraz na siłę wyplątać. Przeczytaj sobie co to jest „reguła języka polskiego”, „reguła językowa” albo co to jest „język”. Nie żyjesz w dżungli amazońskiej albo w epoce kamienia łupanego (choć poglądy, jakie prezentujesz, nieraz może to sugerują:), tylko w XXI wiecznej Polsce – język polski jest językiem także pisanym, a więc walenie tego typu byków w pisowni (wbrew obecnie obowiązującym regułom pisowni, jak to określiłeś) to jest niepoprawne używanie samego języka. Porównanie z procesami chemicznymi jest zupełnie nietrafione. Twój błąd porównać można do zaprzeczenia funkcjonowania samego procesu chemicznego, jakbyś dajmy na to twierdził, że z dwóch atomów wodoru i tlenu nie powstaje woda, ale kwas siarkowy (albo, w twoim przypadku raczej, Dwużydzian Polaka:). Litery opisujące pierwiastki to opis naukowy zjawiska. Pisanie czegoś z małej czy z dużej litery nie jest już opisem naukowym, tylko samym językiem.

     • jok

      15 lutego 2017 at 20:55

      Robert B. Wypada tu zacytować Łysiaka sprzed kilku lat – mniejsza tu o pierwszą część wypowiedzi, ważna jest ta dalsza: „I tylko połowicznie zgadzam się z jego tezą, że „antysemityzm to choroba, która działa ogłupiająco” . Fakt, tak jest istotnie, a połowiczność prawdy polega tu na przemilczeniu rewersu tego medalu, czyli na drugim fakcie bezspornym: lizusowski filosemityzm również ogłupia, czasami dużo silniej, czego w III RP mamy mnóstwo przykładów, gdyż będąca akademią filosemityzmu michnikowszczyzna pracuje pełną parą już nieomal dwie dekady. ”
      O ile zresztą pamiętam, za komuny – kiedy też wszak funkcjonował język polski i zasady jego funkcjonowania – prawie nie używano słowa na „h”, gdy wspominano/pisano o zabijaniu Ż w czasie wojny, a wszak nie było żadnego „negacjonizmu”. Po prostu nie używano go lub używano rzadko i prawie na pewno nie z dużej litery. Odnoszę wrażenie ze słówko na h i to jeszcze z dużej, rozpropagowały „słuszne media” w „wolnej Polsce”, co i zaskutkowało zapewne „posłuszną” „zmianą zasad pisowni”.
      Nie do konca jest tu analogia, ale tak mi się nasunęło, że wszak nikt nie używał słowa nazizm, tylko hitleryzm. Z „unowocześnieniem”, „uzachodowieniem” języka polskiego zaczęto propagować „nazizm”…

     • Robert B.

      15 lutego 2017 at 22:10

      Do @Tomek:

      „Pisanie czegoś z małej czy z dużej litery nie jest już opisem naukowym, tylko samym językiem.” Czyli rozumiem, języki bez ortografii nie istnieją… Ciekawe, skąd zatem się wziął język polski, skoro wcześniej go nie zapisywano. Już abstrahując od setek obecnie żyjących języków funkcjonujących bez pisowni…

      Niestety, postępaku, wyżej dupy nie podskoczy nikt. Ty też. Twoja jest na poziomie postępackim, a więc nie za wysokim, bo zatwierdzonym przez Sanhedryn jako poziom odpowiedni dla głupich gojów…

      A teraz coś takiego: „Wprawdzie nikt nie jest zadowolony ze swojej fortuny, za to każdy – ze swego rozumu” [François de La Rochefoucauld]

     • Tomek

      16 lutego 2017 at 11:53

      @Do Robert B.
      Na marginesie, nie ma też w języku polskim słowa „postępak”. Ale cóż, urojenia to twoja specjalność – urojone teorie spiskowe, urojeni Żydzi na każdym kroku, urojone słowa czy reguły językowe. Natomiast cytat, który podałeś, pasuje do ciebie jak ulał – dobra puenta owej dyskusji.

    • Bo

     16 lutego 2017 at 18:13

     no a jaki…. wiadomo jaki

   • Paweł

    14 lutego 2017 at 16:25

    @myślę sobie że

    „Myślenie że każdy nie-żyd jest zły z powodu swojej nacji to faszyzm w czystej postaci.
    I głupota.”

    Streściłeś właśnie faszyzm żydowski zawarty w talmudzie.

    • Robert B.

     14 lutego 2017 at 16:51

     Dlatego po II wojnie światowej tak Talmud ukrywają. Wiedzą, że jego lektura jest dla nich druzgocąca, a właściwie wyjaśnia przyczyny holokaustu. Nie było miejsca dla dwóch narodów panów. Przecież to oczywiste.

     Skoro była wojna i brały w niej chcąc lub nie chcąc państwa położone na określonym obszarze ponosząc odpowiednie straty, to uznano, że nie ma powodu, by działaniom wojennym podlegali wszyscy oprócz „państwa żydowskiego”, tylko dlatego że udawało ono, że go „nie ma” licząc, że będzie tak jak zawsze: żydostwo na zapiecku podjudza obie strony i zaciera łapska myśląc o krociach, w jakie się obłowi, a jak wszystko się uspokoi, gdy goje sobie już dość flaków nawzajem nawypruwają, to ci powychodzą z nor i przechwycą jeszcze więcej władzy. Nie udało się. Była wojna, a skoro była, to i dotyczyła ich. Do tej pory nie mogą wyjść z szoku, że to w ogóle było możliwe…

     • wiesscar

      15 lutego 2017 at 13:37

      Tu ciekawe jest stwierdzenie: Nie bylo miejsca dla dwoch narodow panow. Wg mnie celne. Faktycznie Niemcy chcieli byc panami swiata i Zydzi chcieli byc panami swiata. Zatem Niemcy mordowali Zydow europejskich zeby pozbyc sie konkurencji w Europie.

     • Robert B.

      15 lutego 2017 at 16:41

      Do @Wiesscar:

      Żydzi NADAL chcą być panami świata. To widać, słychać i czuć. Oczywiście nie wszyscy bez wyjątku. Ich elity, ale te doły coś dziwnie zawsze wiedzą, jakie są aktualne mądrości etapu i się im bezwzględnie podporządkowują. Sprawa mentalnościowa. Dlatego mnie w ich przypadku mało co dziwi.

    • myślę sobie że

     14 lutego 2017 at 20:58

     Niestety szowinizm żydowski jest niczym innym jak faszyzmem.
     Nie pierwszym i nie ostatnim na tej planecie…

  • Tomek

   14 lutego 2017 at 15:24

   Robert, twoje komentarze za to nic się nie różnią. Ta sama przyczyna wszystkiego, niezależnie od tego, jaki temat komentujesz, te same teksty:). Jest coś stałego na tym świecie:)

   • Robert B.

    14 lutego 2017 at 15:58

    O tak! Jest „coś stałego na tym świecie”. Są to INTEHESY PESCNNEKO ISHAHELLA…

    • Tomek

     15 lutego 2017 at 09:28

     Raczej twoje problemy z ortografią i regułami języka polskiego… Stałe.

 2. Tomek

  15 lutego 2017 at 09:27

  Pani redaktor osiąga już mistrzostwo w wychwalaniu Trumpa, z wiadomych względów. Pisać, że Trumpa, prezydenta bardzo mocno Żydom sprzyjającego (nikt wcześniej nawet nie myślał o przeniesieniu ambasady do Jerozolimy i uznaniu jej za stolicę Izraela) krytykują Żydzi … Nawet w Wyborczej by takich głupot nie wymyślili. Izrael akurat jest przeszczęśliwy z wyboru Trumpa na prezydenta. Chyba bardziej tylko się Putin cieszy. I pani redaktor:)

 3. wiesscar

  15 lutego 2017 at 13:32

  Judaizm i syjonizm.
  Czesc rabinow jest syjonistami.
  Czesc rabinow jest przeciwko syjonizmowi.
  Syjonizm jest zydowskim szowinizmem narodowym.
  Judaizm jest religia narodowa zydowska.
  Chodzi o fundament tozsamosci:
  dla judaistow wazni sa zydzi czyli wyznawcy judaizmu,
  dla syjonistow wazni sa Zydzi a wiec zydzi czyli judaisci i Zydzi nie-judaisci.
  Syjonizm jest szerszym ruchem od judaizmu. Swieckim i prawicowym.
  Mimo iz chce ogarnac wszystkich Zydow swoja idea to lewica zydowska syjonizmu nie lubi. Bo syjonizm jest prawcowy i nacjonalistyczny. Lewica jest trockistowska a wiec religijnie indyferentna /obojetna/ i narodowo wstrzemiezliwa.

  • wiesscar

   15 lutego 2017 at 13:55

   Lewica wychodzi ideowo od ludzkosci do jednostki a prawica wychodzi ideowo od jednostki do ludzkosci. Po drodze miedzy jednostka a ludzoscia czy ludzkoscia a jednostka sa posrednie zbiorowosci/grupy/wspolnoty ludzi.
   Jednostka – plemie – narod – ludzkosc.
   Prawica akcentuje indywidualizm i personalizm a lewica kolektywizm i komunizm (wspolnosc).
   Syjonizm jest prawicowy w sensie podejscia do idei zydowskosci od strony narodowej i religijnej – wspolna historia. Betar (Bejtar) byl organizacja syjonistyczna.
   Zarazem jednak nalezy pamietac ze faszyzm jest skrajna lewica a nie prawica bo odrzuca personalizm.
   Zatem mozna w syjonizmie znalezc elementy prawicowe czyli nacjonalizm (wrecz szowinizm) jak tez lewicowe jak kibuce (wspolnoty rolne).
   To co chyba decyduje to stosunek do wlasnosci. Syjonizm chyba zaklada prymat wlasnosci prywatnej nad panstwowa.

 4. jok

  15 lutego 2017 at 21:18

  To tylko świadczy – moim skromnym zdaniem, że „wszystkie strony dyskursu społecznego muszą być nasze”.

  No i takie „spory” mają wyczerpywać zasięg dyskusji publicznej, tj. można być za ż-skim lewicowym Washington Post (lub New York Post) lub ż-skim neokonowym Washington Times (lub New York Post) i nic poza te wyznaczone granice.

  Wielu wyborców tzw. demokratów, w tym Żydów jest wszak „propalestyńskich”, no i rzecz jasna za masową imigracją kolorową do USA (i innych eks tzw. krajów białego człowieka), także potencjalnych wrogów Żydów. Czy zapomnieli o swoim pochodzeniu? Raczej tą drogą – zajmowania i kontrolowania „dyskursu”, a także „ubarwiania” społeczeństw, realizują swoje zadanie w zarządzaniu „dialogiem społecznym”, kierując się zasadą – jak to określa k. MacDonald i nie tylko on – „czy to jest dobre dla Ż”.

  Jak pamiętamy była zimna wojna, obie strony wrogo do siebie nastawione, wręcz była to podstawa światowej polityki, a na górze obu stron – niekoniecznie na samym widocznym czele- przedstawiciele „nacji”, którzy raczej nie zapominali o powyższej zasadzie, czy to mieli paszport amerykański czy sowiecki (radziecki – jak ktoś woli)….

  • wiesscar

   15 lutego 2017 at 21:43

   Potem operacja MOST. I z Rosji przez Warszawe polecieli do Izraela.

  • Robert B.

   16 lutego 2017 at 10:47

   A potem… pałka się przegina i przychodzi czas wyrównania rachunków po całej linii, z dołu i ryczałtowo – czyli tak jak lubią najbardziej… A potem… szlochy i lamenty… „Raaaatuuuujcie naaaas! My są luuuuuucie!”. Palcem w bucie nie kiwnę.

   • Tomek

    16 lutego 2017 at 12:38

    Robert, to naprawdę rozczulające, jak sobie fantazjujesz, marzysz… Ale zejdź na ziemię. Prędzej świnia niebo zobaczy, niż ty kolejny Holokaust czy pogrom. Nawet takiego tyciego, malutkiego…

    • Robert B.

     16 lutego 2017 at 13:48

     Skoro tak wiesz, czego nie zobaczę, to może wiesz, co zobaczę. Może wiesz, kiedy zobaczę na ziemi Królestwo Izraela?

 5. Tomek

  16 lutego 2017 at 14:39

  Myślę, że już je widzisz:) Wszędzie – biorąc pod uwagę twoje komentarze.

 6. Milton Topacio

  20 lutego 2017 at 23:01

  top cubans

 7. Marvin Ermogemous

  20 lutego 2017 at 23:45

  New Yorker Online Shop

 8. Pete Platter

  21 lutego 2017 at 16:06

  trannies escorts

 9. Vena Cowser

  22 lutego 2017 at 07:21

  Bus do Niemiec

 10. Devon Torruellas

  22 lutego 2017 at 07:21

  Lexi Belle

 11. Daryl Bowlen

  23 lutego 2017 at 04:24

  „I see your site needs some unique & fresh content”

 12. Paris Askari

  23 lutego 2017 at 21:45

  livejasmin hack avis

 13. Appointment & Queue Management Qatar

  4 marca 2017 at 19:50

  The next time I read a blog, I hope that it doesnt disappoint me as much as this one. I mean, I know it was my choice to read, but I actually thought youd have something interesting to say. All I hear is a bunch of whining about something that you could fix if you werent too busy looking for attention.

 14. рефан парфюми

  7 marca 2017 at 22:09

  There is noticeably a bundle to know about this. I assume you made certain nice points in features also.

 15. cheap shoes website

  12 marca 2017 at 09:23

  Hey, you used to compose magnificent, but the last few posts have been kinda uninteresting… I miss your excellent writings. Past a number of posts are just a minor bit out of track! come on!

 16. Julian Thomas

  14 marca 2017 at 14:27

  Super-Duper blog! I am loving it!! Will come back again. I am taking your feeds also.

 17. shopping clothes online

  18 marca 2017 at 11:12

  Hey, you utilized to publish magnificent, but the last few posts have been kinda uninteresting… I miss your fantastic writings. Past a number of posts are just a minor bit out of track! come on!

 18. white fascinator base

  25 marca 2017 at 09:56

  I was just looking for this info for some time. After six hours of continuous Googleing, finally I got it in your web site. I wonder what’s the lack of Google strategy that don’t rank this type of informative websites in top of the list. Generally the top web sites are full of garbage.

 19. shoes to buy

  25 marca 2017 at 16:02

  Hi, just needed to mention, I appreciated this weblog post. It was valuable. Keep on posting! Also go to my web website; ครีมหน้าขาว

 20. nike outlet

  29 marca 2017 at 13:32

  I delight in, cause I discovered exactly what I used to be looking for. You’ve ended my four day long hunt! God Bless you man. Have a nice day. Bye

 21. old computer equipment recycling

  31 marca 2017 at 08:36

  As soon as I observed this web site I went on reddit to share some of the love with them.

 22. it recycling companies

  2 kwietnia 2017 at 17:22

  I have not checked in here for a while since I thought it was getting boring, but the last few posts are great quality so I guess I will add you back to my daily bloglist. You deserve it my friend 🙂

 23. laptop recycling

  2 kwietnia 2017 at 17:41

  I like this weblog so much, bookmarked. „To hold a pen is to be at war.” by Francois Marie Arouet Voltaire.

 24. Esteban Byro

  4 kwietnia 2017 at 17:31

  size 12 women shoes

 25. bulk computer disposal

  10 kwietnia 2017 at 03:30

  You can definitely see your enthusiasm within the work you write. The world hopes for more passionate writers like you who are not afraid to say how they believe. All the time follow your heart. „A simple fact that is hard to learn is that the time to save money is when you have some.” by Joe Moore.

 26. online defensive driving course.

  21 kwietnia 2017 at 06:26

  Hmm is anyone else experiencing problems with the images on this blog loading? I’m trying to determine if its a problem on my end or if it’s the blog. Any responses would be greatly appreciated.

 27. Aldo Gogins

  23 kwietnia 2017 at 17:55

  kids footwear online

 28. eyfel parfum

  24 kwietnia 2017 at 16:07

  You should take part in a contest for one of the best blogs on the web. I will recommend this site!

 29. Chara Cheffer

  4 maja 2017 at 23:31

  peep toe shoes

 30. Alta Cleghorn

  5 maja 2017 at 01:04

  online shop sneakers

 31. Pearlie Bouchey

  5 maja 2017 at 23:18

  cheap online shoe stores for men

 32. Lauren Saba

  7 maja 2017 at 19:13

  shopping online for shoes

 33. 论文代写

  7 maja 2017 at 21:24

  Hi, I would like to subscribe for this webpage to get most recent updates, thus where can i do it please help out.

 34. Nelly Dones

  9 maja 2017 at 08:27

  kids footwear online

 35. mobsex

  9 maja 2017 at 21:41

  This is the right blog for anyone who wants to find out about this topic. You realize so much its almost hard to argue with you (not that I actually would want…HaHa). You definitely put a new spin on a topic thats been written about for years. Great stuff, just great!

 36. Benjamin Tymon

  10 maja 2017 at 20:25

  shoes for men

 37. Mellissa Lipper

  12 maja 2017 at 21:29

  purchase footwear high heel shoes online

 38. Pingback: Homepage

 39. Gene

  23 maja 2017 at 13:11

  Después de leer estas líneas me han surgido un montón de preguntas. Con este post ha nacido en mí más interés del que tenía antes de leerlo.

 40. Diet pills

  2 czerwca 2017 at 10:03

  I think you have something to say om this.

 41. This is the right blog for anyone who wants to find out about this topic. You realize so much its almost hard to argue with you (not that I actually would want…HaHa). You definitely put a new spin on a topic thats been written about for years. Great stuff, just great!

 42. Kassandra

  12 czerwca 2017 at 19:48

  Es bastante bueno. Lo recomiendo sin lugar a dudas.

 43. Quinn

  14 czerwca 2017 at 18:43

  Después de leer estas líneas me han surgido un montón de preguntas. Con este post ha nacido en mí más interés del que tenía antes de leerlo.

 44. Public Works SF

  15 czerwca 2017 at 08:05

  Regards for helping out, superb info.

 45. Project Wreckless

  15 czerwca 2017 at 18:29

  Great blog right here! You seem to put a significant amount of material on the site rather quickly.

 46. clothes online shop

  15 czerwca 2017 at 18:52

  {Don’t get me wrong, we aren’t going hungry, but things are not fantastic at the second.

 47. library

  17 czerwca 2017 at 07:40

  Have you always been concerned about these issues?

 48. Pier 70 Partners

  24 czerwca 2017 at 18:23

  Just stumble upon your blog from from time to time. nice article

 49. Harley Dekle

  7 lipca 2017 at 03:54

  you could have an amazing weblog right here! would you prefer to make some invite posts on my blog?

 50. Accommodation

  15 lipca 2017 at 18:37

  When we look at these issues, we know that they are the key ones for our time.

 51. Trudi Toy

  16 lipca 2017 at 01:40

  Nice weblog here! Additionally your web site quite a bit up fast! What host are you using? Can I am getting your associate hyperlink in your host? I wish my web site loaded up as fast as yours lol

 52. Bruce Sabbatini

  18 lipca 2017 at 01:36

  excellent post, very informative. I ponder why the other experts of this sector do not notice this. You should continue your writing. I’m confident, you have a huge readers’ base already!

 53. This web site is really a walk-through for all of the info you wanted about this and didn’t know who to ask. Glimpse here, and you’ll definitely discover it.

 54. singapore pr application

  19 lipca 2017 at 02:48

  Great post here!

 55. pr application

  20 lipca 2017 at 01:39

  I like this post. Thanks.

 56. ChasBiarge

  21 lipca 2017 at 03:28

  Provera With Doctor Consult Irvine cialis Buy Byetta Without Presciption

 57. KennHitthype

  21 lipca 2017 at 06:10

  Amoxil 500mg online pharmacy Buy Viagra 100mg Uk

 58. Bernard Huitron

  21 lipca 2017 at 10:26

  There is noticeably a bundle to know about this. I assume you made certain nice points in features also.

 59. love bangle occasion r茅plique

  21 lipca 2017 at 21:13

  Bring back the full video news cast of the “NBC Nightly News with Brian Williams” on Roku Newscaster. It was the only show that is available in video format on the day taped. We have been loyal viewers of the Nightly News via Roku Newscaster for quite some time. We tried the NBC News Channel and do not like the format. There’s a million individual news clips that have an advertisement at the beginning of each, and were very short and choppy. Big mistake!
  love bangle occasion r茅plique [url=http://www.gioiellifini.nl/fr/replica-cartier-love-plated-real-18k-yellow-gold-bracelet-p21.htm]love bangle occasion r茅plique[/url]

 60. amour bracelet or rose copie

  21 lipca 2017 at 21:13

  It’s wet paint, not powder coat – I sprayed it “Metallic black” with three coats of clear on top. This particular hue is a jet black with only the faintest flecks of metallic shimmer apparent – you can really only see it glimmer in the sunlight.
  amour bracelet or rose copie [url=http://www.amoregioielli.ru/fr/replica-cartier-white-gold-plated-screw-love-bracelet-set-with-4-diamonds-p708/]amour bracelet or rose copie[/url]

 61. bangle cartier 2017 imitation

  21 lipca 2017 at 21:14

  oops,sorry about the duplication of the first seven paras.
  bangle cartier 2017 imitation [url=http://www.gioiellifini.nl/fr/replica-cartier-love-bracelet-pink-gold-plated-real-with-10-diamonds-p9.htm]bangle cartier 2017 imitation[/url]

 62. online footwear shopping

  23 lipca 2017 at 06:18

  Your boots will require to be in a conventional color this kind of as darkish brown or black.|It is not great to limit your self to 1 kind of footwear. Most males put on D-width footwear whilst women wear B-width shoes. This kind of a problem varies from 1 manufacture to another.|It is following all the major source of income for the greatest lookup engines these days. There are brands which display their goods online. You can steer clear of this kind of a situation by getting a pair of footwear online.|This is certainly extremely simple and it is very convenient too. The greatest advantage of buying on-line is that you can see a wide variety of items from your house. Vimax pills can be discovered on amazon marketplace.|People who sell Vigrx Furthermore over there are mere people. Also, services like Paypal can ensure that your shoe purchase is secure. It counters the issue by supplying them with good shock absorption throughout strides.|To produce a good impact in one shot, one has to know well how to carry their charisma of attracting other people. It is the greatest technology in shoes factories. Online sale provides the best footwear add-ons and footwear.|This season only rajon rondo had also do five video games assists 69 times.

 63. apply pr in singapore

  23 lipca 2017 at 23:16

  Good posts!

 64. KelChalkhic

  24 lipca 2017 at 00:40

  Propecia Caro online pharmacy Viagra Plus Fort

 65. Would you be interested in exchanging links?

 66. Donny Sobczynski

  27 lipca 2017 at 05:42

  After research a couple of of the weblog posts in your website now, and I truly like your way of blogging. I bookmarked it to my bookmark website list and will be checking again soon. Pls take a look at my web page as well and let me know what you think.

 67. Chemicals eCommerce

  29 lipca 2017 at 21:53

  Thanks a lot for giving everyone an extraordinarily nice possiblity to check tips from this website. It is always very great and as well , stuffed with a good time for me and my office co-workers to search your site on the least three times in 7 days to learn the fresh things you have got. And of course, I’m certainly motivated for the mind-blowing thoughts served by you. Some 4 tips on this page are completely the most effective we’ve had.

 68. black and cream fascinators

  30 lipca 2017 at 00:03

  whoah this blog is great i love reading your posts. Keep up the great paintings! You realize, many individuals are searching around for this info, you can help them greatly.

 69. coffee percolater

  31 lipca 2017 at 17:40

  Thank you, I have recently been searching for info approximately this subject for ages and yours is the best I have discovered till now. But, what in regards to the bottom line? Are you positive concerning the source?

 70. click to find out more

  9 sierpnia 2017 at 21:17

  I just want to mention I am just newbie to blogging and certainly enjoyed this web-site. More than likely I’m going to bookmark your site . You amazingly come with wonderful stories. Cheers for sharing your blog site.

 71. Darinnania

  11 sierpnia 2017 at 12:02

  http://revia.phartesdomusa.org naltrexone generic name

 72. milf booty ass

  13 sierpnia 2017 at 07:43

  thanks for tyhe info

 73. jewelry

  13 sierpnia 2017 at 19:26

  Very often I go to see this blog. It very much is pleasant to me. Thanks the author

 74. Pet business

  13 sierpnia 2017 at 20:34

  Hello There. I found your blog using msn. This is a really well written article. I will be sure to bookmark it and return to read more of your useful information. Thanks for the post. I’ll definitely comeback.

 75. Paulita

  15 sierpnia 2017 at 01:04

  best fat loss tips

 76. Kuwait Transport Company

  15 sierpnia 2017 at 10:43

  Thanks for another great post. Where else may anybody get that type of info in such an ideal way of writing? I have a presentation next week, and I’m at the search for such information.

 77. Jesse Grillo

  19 sierpnia 2017 at 06:31

  I know you would like Kentucky. This will definitely be very useful for me when I get a chance to start my write up.

 78. Bookshop eCommerce

  19 sierpnia 2017 at 22:02

  I am not certain the place you’re getting your info, however good topic. I needs to spend a while finding out more or figuring out more. Thank you for great info I used to be searching for this information for my mission.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra