Z zagranicy

Pospolite ruszenie amerykańskich rabinów przeciwko Donaldowi Trumpowi

Setki amerykańskich rabinów podpisało list przeciwko powołaniu Davida Friedmana na ambasadora Stanów Zjednoczonych w Izraelu, zarzucając mu wyznawanie „ekstremistycznych ideologii”.

W opublikowanym w poniedziałek liści otwartym, podpisanym przez 600 amerykańskich rabinów i kantorów, Friedmanowi wypomniano jego żarliwe i często powtarzające się wsparcie dla nielegalnej działalności osadniczej na Zachodnim Brzegu Jordanu oraz jego silny sprzeciw wobec planów stworzenia dwóch państw: izraelskiego i palestyńskiego.

„Reprezentowane przez pana Friedmana stanowisko wspierające osadnictwo i sprzeciwiające się stworzeniu dwóch państw jest sprzeczne z naszymi poglądami, podobnie zresztą jak i poglądami większości amerykańskich Żydów, którzy postrzegają rozwój osadnictwa jako przeszkodę w osiągnięciu pokoju i którzy mocno popierają rozwiązanie w postaci stworzenia dwóch państw” stwierdzili rabini.

Jednocześnie dodali, że Friedman nie reprezentuje poglądów amerykańskiego społeczeństwa, natomiast jego zachowanie dyskwalifikuje go jako dyplomatę. „Ambasador ma za zadanie reprezentowanie całego narodu” napisali, dodając: „Obawiamy się bardzo, że zamiast reprezentować USA jako adwokat pokoju, pan Friedman będzie próbował kształtować amerykańską politykę zgodnie z linią wyznawanej przez siebie ekstremistycznej ideologii”.

Obecny prezydent Donald Trump zapowiedział nominację Friedmana na stanowisko ambasadora USA w Izraelu w zeszłym roku, jeszcze zanim objął urząd.

Źródło: PressTV

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

143 komentarze

143 Komentarzy

 1. Robert B.

  14 lutego 2017 at 11:31

  Ach, jak ci żiiiidzi się pięęęknie róóóżnią… Wypisz, wymaluj, jak nasze Wildsteiny i Szechtery… One też się tak pięęęknie róóóżnią…

  • myślę sobie że

   14 lutego 2017 at 11:38

   A może po prostu ludzie są różni?
   Myślenie że każdy Żyd czy inny człowiek jest zły z powodu swojej nacji to faszyzm w czystej postaci.
   I głupota.

   • Robert B.

    14 lutego 2017 at 12:21

    Owszem, są różni, ale nie na tyle, by NIE MIEĆ CECH WSPÓLNYCH, bo wtedy by ich nie było, a SĄ! SĄ i daje się to bardzo wyraźnie odczuć…

    • myślę sobie że

     14 lutego 2017 at 12:31

     Co nie znaczy, że wszyscy Żydzi muszą popierać konflikt żydowsko-palestyński.
     Mało tego. Są Żydzi otwarcie krytykujący państwo Żydowskie za politykę apartheidu w stosunku do Palestyńczyków.
     Sam jestem zaskoczony pozytywnie tym listem rabinów.

     • Robert B.

      14 lutego 2017 at 12:48

      Gdybym ich nie znał, to może byłbym „pozytywnie zaskoczony” tak jak ty. Ale ich znam bardzo dobrze i dlatego w każdym ich kolektywnym ruchu doszukuję się drugiego dna. Ad hoc przychodzi mi myśl Żyda Kissingera, że „za dziesięć lat Izraela nie będzie”. Najwyraźniej następuje jakiś nowy etap ze swoimi mądrościami, nowe przegrupowanie sił. Jedno jest pewne: ich mentalność się nie zmieni, nie zmieni się żywe wśród nich poczucie, że są predestynowani do politycznej władzy nad całym światem.

   • Codreanu

    14 lutego 2017 at 13:29

    A ci antysyjonistyczni żydzi jakie mają stanowisko wobec Holocaustu? Co myślą o nie-żydach? Jaki jest ich stosunek do chrześcijaństwa?

    • Robert B.

     14 lutego 2017 at 15:15

     Taka malutka uwaga: Nie ma powodu, by tak wywyższać holokaust pisząc jego nazwę z wielkiej litery. Skoro „II wojna światowa”, „I wojna światowa” itd. piszemy z małej, to i nazwę tego bądź co bądź epizodu historii piszemy z małej.

     • Tomek

      14 lutego 2017 at 15:32

      Jest, Robercie – zasady języka polskiego. „Holokaust” to nazwa własna pewnego wydarzenia (zagłady Żydów), podczas, gdy „holokaust” jest to termin z Biblii określającej całopalenie. Tak, jak piszesz „Grudzień” albo „Grudzień’70” jak masz na myśli to konkretne wydarzenie, a nie „grudzień”. Szacunek czy brak szacunku tu nie ma nic do rzeczy, brak znajomości reguł polskiego natomiast owszem.

      A co do II wojny światowej lub II Wojny Światowej, to również się mylisz – poprawne językowo są obie formy. Podobnie jak nazwy bitew, czy powstań.

      Oj, słabo z tym polskim językiem u takiego prawdziwego genetycznie polskiego patrioty…

     • Robert B.

      14 lutego 2017 at 15:57

      Do @Tomek:

      I te „zasady języka polskiego” rozstrzygają, że święty, bo żiiidooooski, holokaust to taka świętość, że mam obowiązek go pisać z wielkiej litery? Nie, więc nie będę pisał z wielkiej litery, bo mnie święty, bo żiiidooooski, holokaust interesuje tyle, ile żydostwo inne zagłady, czyli JEDNO WIELKIE ŚMIERDZĄCE GÓWNO. Pięknym za nadobne.

     • Tomek

      15 lutego 2017 at 09:21

      Do @Robert.
      Nie, Robercie, te reguły rozstrzygają, że masz pisać to słowo dużo literą, bo takie właśnie są reguły językowe w naszym polskim języku – czy ci się to podoba czy nie. Ale pisz sobie, co tam sobie chcesz. Buntuj się! Jeśli chcesz, możesz nawet zacząć bohatersko pisać przecież to słowo przez „ch”. Albo, w proteście przeciwko wstrętnemu polskiemu językowi zacząć mówić po mandaryńsku. Ale im dopieczesz wtedy, tym „żidkom”:)

     • Robert B.

      15 lutego 2017 at 17:31

      Do @Tomek:

      To są enuncjacje na miarę postępaka, ćwierćinteligenta. To nie są żadne „reguły języka polskiego”, tylko – jeżeli w ogóle – to „reguły obecnie obowiązującej pisowni języka polskiego”. Język polski funkcjonowałby i bez pisowni w jakiejkolwiek formie, tak jak reakcje chemiczne zachodziłby bez przypisania im takich a nie innych symboli…

     • Tomek

      15 lutego 2017 at 18:14

      Do @Robert B.

      Oj Robert, nie brnij dalej w tłumaczenia i się nie pogrążaj:). Walnąłeś gafę i próbujesz się teraz na siłę wyplątać. Przeczytaj sobie co to jest „reguła języka polskiego”, „reguła językowa” albo co to jest „język”. Nie żyjesz w dżungli amazońskiej albo w epoce kamienia łupanego (choć poglądy, jakie prezentujesz, nieraz może to sugerują:), tylko w XXI wiecznej Polsce – język polski jest językiem także pisanym, a więc walenie tego typu byków w pisowni (wbrew obecnie obowiązującym regułom pisowni, jak to określiłeś) to jest niepoprawne używanie samego języka. Porównanie z procesami chemicznymi jest zupełnie nietrafione. Twój błąd porównać można do zaprzeczenia funkcjonowania samego procesu chemicznego, jakbyś dajmy na to twierdził, że z dwóch atomów wodoru i tlenu nie powstaje woda, ale kwas siarkowy (albo, w twoim przypadku raczej, Dwużydzian Polaka:). Litery opisujące pierwiastki to opis naukowy zjawiska. Pisanie czegoś z małej czy z dużej litery nie jest już opisem naukowym, tylko samym językiem.

     • jok

      15 lutego 2017 at 20:55

      Robert B. Wypada tu zacytować Łysiaka sprzed kilku lat – mniejsza tu o pierwszą część wypowiedzi, ważna jest ta dalsza: „I tylko połowicznie zgadzam się z jego tezą, że „antysemityzm to choroba, która działa ogłupiająco” . Fakt, tak jest istotnie, a połowiczność prawdy polega tu na przemilczeniu rewersu tego medalu, czyli na drugim fakcie bezspornym: lizusowski filosemityzm również ogłupia, czasami dużo silniej, czego w III RP mamy mnóstwo przykładów, gdyż będąca akademią filosemityzmu michnikowszczyzna pracuje pełną parą już nieomal dwie dekady. ”
      O ile zresztą pamiętam, za komuny – kiedy też wszak funkcjonował język polski i zasady jego funkcjonowania – prawie nie używano słowa na „h”, gdy wspominano/pisano o zabijaniu Ż w czasie wojny, a wszak nie było żadnego „negacjonizmu”. Po prostu nie używano go lub używano rzadko i prawie na pewno nie z dużej litery. Odnoszę wrażenie ze słówko na h i to jeszcze z dużej, rozpropagowały „słuszne media” w „wolnej Polsce”, co i zaskutkowało zapewne „posłuszną” „zmianą zasad pisowni”.
      Nie do konca jest tu analogia, ale tak mi się nasunęło, że wszak nikt nie używał słowa nazizm, tylko hitleryzm. Z „unowocześnieniem”, „uzachodowieniem” języka polskiego zaczęto propagować „nazizm”…

     • Robert B.

      15 lutego 2017 at 22:10

      Do @Tomek:

      „Pisanie czegoś z małej czy z dużej litery nie jest już opisem naukowym, tylko samym językiem.” Czyli rozumiem, języki bez ortografii nie istnieją… Ciekawe, skąd zatem się wziął język polski, skoro wcześniej go nie zapisywano. Już abstrahując od setek obecnie żyjących języków funkcjonujących bez pisowni…

      Niestety, postępaku, wyżej dupy nie podskoczy nikt. Ty też. Twoja jest na poziomie postępackim, a więc nie za wysokim, bo zatwierdzonym przez Sanhedryn jako poziom odpowiedni dla głupich gojów…

      A teraz coś takiego: „Wprawdzie nikt nie jest zadowolony ze swojej fortuny, za to każdy – ze swego rozumu” [François de La Rochefoucauld]

     • Robert B.

      15 lutego 2017 at 22:16

      Do @Jok:

      Ta propaganda holokaustu ma jasno nakreślone cele. Żydom chodzi o zawrzeszczenie ich udziału w jeszcze większym ludobójstwie, ludobójstwie komunistycznym. Przy okazji chcą z siebie zrobić nietykalne krówska. A to jest im potrzebne do celu, który przyświecał żydokomunie: zawładnięciu całym światem. Oni bardzo dobrze wiedzą, CO robią… Na dłuższą metę nie uda im się to. Jak przegną pałkę, to znowu będą wielkie lamenty i szlochy „Raaaatuuuujcieeee naaaaas”…

     • Tomek

      16 lutego 2017 at 11:53

      @Do Robert B.
      Na marginesie, nie ma też w języku polskim słowa „postępak”. Ale cóż, urojenia to twoja specjalność – urojone teorie spiskowe, urojeni Żydzi na każdym kroku, urojone słowa czy reguły językowe. Natomiast cytat, który podałeś, pasuje do ciebie jak ulał – dobra puenta owej dyskusji.

    • Bo

     16 lutego 2017 at 18:13

     no a jaki…. wiadomo jaki

   • Paweł

    14 lutego 2017 at 16:25

    @myślę sobie że

    „Myślenie że każdy nie-żyd jest zły z powodu swojej nacji to faszyzm w czystej postaci.
    I głupota.”

    Streściłeś właśnie faszyzm żydowski zawarty w talmudzie.

    • Robert B.

     14 lutego 2017 at 16:51

     Dlatego po II wojnie światowej tak Talmud ukrywają. Wiedzą, że jego lektura jest dla nich druzgocąca, a właściwie wyjaśnia przyczyny holokaustu. Nie było miejsca dla dwóch narodów panów. Przecież to oczywiste.

     Skoro była wojna i brały w niej chcąc lub nie chcąc państwa położone na określonym obszarze ponosząc odpowiednie straty, to uznano, że nie ma powodu, by działaniom wojennym podlegali wszyscy oprócz „państwa żydowskiego”, tylko dlatego że udawało ono, że go „nie ma” licząc, że będzie tak jak zawsze: żydostwo na zapiecku podjudza obie strony i zaciera łapska myśląc o krociach, w jakie się obłowi, a jak wszystko się uspokoi, gdy goje sobie już dość flaków nawzajem nawypruwają, to ci powychodzą z nor i przechwycą jeszcze więcej władzy. Nie udało się. Była wojna, a skoro była, to i dotyczyła ich. Do tej pory nie mogą wyjść z szoku, że to w ogóle było możliwe…

     • wiesscar

      15 lutego 2017 at 13:37

      Tu ciekawe jest stwierdzenie: Nie bylo miejsca dla dwoch narodow panow. Wg mnie celne. Faktycznie Niemcy chcieli byc panami swiata i Zydzi chcieli byc panami swiata. Zatem Niemcy mordowali Zydow europejskich zeby pozbyc sie konkurencji w Europie.

     • Robert B.

      15 lutego 2017 at 16:41

      Do @Wiesscar:

      Żydzi NADAL chcą być panami świata. To widać, słychać i czuć. Oczywiście nie wszyscy bez wyjątku. Ich elity, ale te doły coś dziwnie zawsze wiedzą, jakie są aktualne mądrości etapu i się im bezwzględnie podporządkowują. Sprawa mentalnościowa. Dlatego mnie w ich przypadku mało co dziwi.

    • myślę sobie że

     14 lutego 2017 at 20:58

     Niestety szowinizm żydowski jest niczym innym jak faszyzmem.
     Nie pierwszym i nie ostatnim na tej planecie…

  • Tomek

   14 lutego 2017 at 15:24

   Robert, twoje komentarze za to nic się nie różnią. Ta sama przyczyna wszystkiego, niezależnie od tego, jaki temat komentujesz, te same teksty:). Jest coś stałego na tym świecie:)

   • Robert B.

    14 lutego 2017 at 15:58

    O tak! Jest „coś stałego na tym świecie”. Są to INTEHESY PESCNNEKO ISHAHELLA…

    • Tomek

     15 lutego 2017 at 09:28

     Raczej twoje problemy z ortografią i regułami języka polskiego… Stałe.

 2. Waszyngton OPANOWANY przez ŻYDOWSKICH globalistów

  14 lutego 2017 at 19:24

  Obecna metropolia polityczna Waszyngton DC(District of Columbia) założona 16 lipca 1790 stolica Stanów Zjednoczonych z okrążającym exterytorium funkcjonująca ODRĘBNIE od administracji Stanu w którym się znajduje to istne BAGNO polityczne OBECNIE opanowane w 95% przez ULTARA żydo-syjonistyczne LEWACTWO, bardzo AGRESYWNYCH bezkarnych i rozwydżonych żydo-komunistów GLOBALISTÓW.
  Obecny Waszyngton razem z okalającym jego terytorium District of Columbia jest OPANOWANY przez autetyczny PRZESTĘPCZY anty-amerykański GANG tzw. „partia demokratyczna” czyli autentyczny GNÓJ MORALNY i wszelkiej maści ZBOCZEŃCÓW, ZŁODZEJI i bezkarnych MORDERCÓW politycznych, którzy totalnie SZKODZĄ instytucji państwa USA, aby na garbie przeciętnych obywateli-PODATNIKA się jak najwięcej NAKRAŚĆ !
  W obecnym Waszyngtonie DC jest taka sama sytuacja, jaka była w 1989 roku, gdy wszelkie urzędy centralne Warszawy były CAŁKOWICIE opanowane przez zasiedziały dziesiątki lat ESTABŁYSZMENT żydo-komunistów PZPR i ich „sezonowe dzieci” wyhodowane jak BYDŁO strzegące „swojego” NAKRADZIONEGO majątki mające pełnie władzy w całym skorumpowanym PRL-u.
  Obecny Prezydent USA Donald Trump wielokrotnie wyrażał się o Waszyngtonie jak o GNOJÓWCE, KLOACE i rynsztoku tak:
  „Drain the SWAMP” [tłumaczenie: Osuszyć(spuścić) GNOJÓWKE”]

  D. Trump doskonale sobie zdaje sprawę z tego, że obecny Waszyngton DC, to autentyczna śmierdząca KLOAKA i GNOJÓWKA moralna – ZALEGALIZOWANI ZŁODZEJE kryminaliści żydo-neokoni GLOBALIŚCI-komuniści, których należy USUNĄC z polityki amerykańskiej, gdyż to oni ZGNOILI i zbankrutowali USA.
  Nie zapominać o tym, że w ostatnich wyborach prezydenckich 8 listopada 2016 roku 92% obywateli tam zamieszkałych w Waszyngtonie DC czy centralny ZWYRODNIAŁY ESTABŁYSZMENT, głosował za H.Clinton tą KRYMINALISTKĄ skorumpowaną zalegalizowaną złodziejką.
  Ta KLOKA i GNOJÓWKA Waszyngton DC to przecież główny ośrodek trzech gałęzi władzy federalnej:
  1-Ustawodawczej
  2-Wykonawczej
  3-Sądowniczej
  a także naczelne siedziby organizacji takich jak:
  4-Bank Światowy,
  5-Międzynarodowy Fundusz Walutowy,
  6-Organizacja Państw Amerykańskich,
  7-Międzyamerykański Bank Rozwoju
  8-Panamerykańska Organizacja Zdrowia,
  Także grup najważniejszych lobbingowych, związków i samorządów zawodowych.
  W Waszyngtonie zlokalizowane są również 174 placówki dyplomatyczne, liczne pomniki narodowe i muzea i ważne Uniwersytety kreujące ideologie i strategie dla USA. To wszystko jest totalnie OPANOWANE przez żydo-mafijne SKRAJNE LEWACTWO i autentycznych komunistów żydo-GLOBALISTÓW
  Nadzór nad Waszyngtonem sprawuje burmistrz zawsze LEWAK wykonujący polecenia GLOBALISTÓW z jej tajną „komisją trójstronną” i ŻYDO-MASONSKICH centralnych loży wraz z trzynastoosobową SKORUMPOWANA łapówkarską do DNA „radą miejską”, jednak najwyższą władzę ma w swoich rękach Kongres USA, który faktycznie jest ZDOMINOWANY przez GLOBALISTÓW oraz sektor ZBROJENIOWY, którzy mogą zmieniać lokalne prawa według WŁASNEGO uznania mających interes przeciętnych amerykańskich obywateli głęboko w DUPIE !
  W takiej atmosferze kloacznego GNOJU ESTABŁYSZMENTU żyd-masońskiego poruszał się biedny PRZEKUPIONY murzynek burak obama, który KUCAŁ oraz przyklaskiwał temu BANDYCKEMU „demokartcznemu estabłyszmentowi” a bogaty Donald Trump mówił wielokrotnie że on tą GNOJÓWKĘ spuszci tam gdzie jest miejsce czyli do RYNSZTOKA do GLEBY: a major campaign slogans: “DRAIN the SWAMP”
  Tym „SWAMPEM” też są rabini i czy żydowski CHABAD będzi kontrolować Trumpa???
  Zapoznaj się:
  http://talbot.nowyekran.pl.neon24.pl/post/135003,inside-job

 3. Drain UKRAINSKI i ŻYDOWSKI swamp w Polsce!

  14 lutego 2017 at 20:03

  Drain the UKRAINIAN and Jewish Swamp in Poland – President Trump, February 2017
  https://www.youtube.com/watch?v=hrbLGiArPIE

 4. Tomek

  15 lutego 2017 at 09:27

  Pani redaktor osiąga już mistrzostwo w wychwalaniu Trumpa, z wiadomych względów. Pisać, że Trumpa, prezydenta bardzo mocno Żydom sprzyjającego (nikt wcześniej nawet nie myślał o przeniesieniu ambasady do Jerozolimy i uznaniu jej za stolicę Izraela) krytykują Żydzi … Nawet w Wyborczej by takich głupot nie wymyślili. Izrael akurat jest przeszczęśliwy z wyboru Trumpa na prezydenta. Chyba bardziej tylko się Putin cieszy. I pani redaktor:)

 5. wiesscar

  15 lutego 2017 at 13:32

  Judaizm i syjonizm.
  Czesc rabinow jest syjonistami.
  Czesc rabinow jest przeciwko syjonizmowi.
  Syjonizm jest zydowskim szowinizmem narodowym.
  Judaizm jest religia narodowa zydowska.
  Chodzi o fundament tozsamosci:
  dla judaistow wazni sa zydzi czyli wyznawcy judaizmu,
  dla syjonistow wazni sa Zydzi a wiec zydzi czyli judaisci i Zydzi nie-judaisci.
  Syjonizm jest szerszym ruchem od judaizmu. Swieckim i prawicowym.
  Mimo iz chce ogarnac wszystkich Zydow swoja idea to lewica zydowska syjonizmu nie lubi. Bo syjonizm jest prawcowy i nacjonalistyczny. Lewica jest trockistowska a wiec religijnie indyferentna /obojetna/ i narodowo wstrzemiezliwa.

  • wiesscar

   15 lutego 2017 at 13:55

   Lewica wychodzi ideowo od ludzkosci do jednostki a prawica wychodzi ideowo od jednostki do ludzkosci. Po drodze miedzy jednostka a ludzoscia czy ludzkoscia a jednostka sa posrednie zbiorowosci/grupy/wspolnoty ludzi.
   Jednostka – plemie – narod – ludzkosc.
   Prawica akcentuje indywidualizm i personalizm a lewica kolektywizm i komunizm (wspolnosc).
   Syjonizm jest prawicowy w sensie podejscia do idei zydowskosci od strony narodowej i religijnej – wspolna historia. Betar (Bejtar) byl organizacja syjonistyczna.
   Zarazem jednak nalezy pamietac ze faszyzm jest skrajna lewica a nie prawica bo odrzuca personalizm.
   Zatem mozna w syjonizmie znalezc elementy prawicowe czyli nacjonalizm (wrecz szowinizm) jak tez lewicowe jak kibuce (wspolnoty rolne).
   To co chyba decyduje to stosunek do wlasnosci. Syjonizm chyba zaklada prymat wlasnosci prywatnej nad panstwowa.

 6. jok

  15 lutego 2017 at 21:18

  To tylko świadczy – moim skromnym zdaniem, że „wszystkie strony dyskursu społecznego muszą być nasze”.

  No i takie „spory” mają wyczerpywać zasięg dyskusji publicznej, tj. można być za ż-skim lewicowym Washington Post (lub New York Post) lub ż-skim neokonowym Washington Times (lub New York Post) i nic poza te wyznaczone granice.

  Wielu wyborców tzw. demokratów, w tym Żydów jest wszak „propalestyńskich”, no i rzecz jasna za masową imigracją kolorową do USA (i innych eks tzw. krajów białego człowieka), także potencjalnych wrogów Żydów. Czy zapomnieli o swoim pochodzeniu? Raczej tą drogą – zajmowania i kontrolowania „dyskursu”, a także „ubarwiania” społeczeństw, realizują swoje zadanie w zarządzaniu „dialogiem społecznym”, kierując się zasadą – jak to określa k. MacDonald i nie tylko on – „czy to jest dobre dla Ż”.

  Jak pamiętamy była zimna wojna, obie strony wrogo do siebie nastawione, wręcz była to podstawa światowej polityki, a na górze obu stron – niekoniecznie na samym widocznym czele- przedstawiciele „nacji”, którzy raczej nie zapominali o powyższej zasadzie, czy to mieli paszport amerykański czy sowiecki (radziecki – jak ktoś woli)….

  • wiesscar

   15 lutego 2017 at 21:43

   Potem operacja MOST. I z Rosji przez Warszawe polecieli do Izraela.

  • Robert B.

   16 lutego 2017 at 10:47

   A potem… pałka się przegina i przychodzi czas wyrównania rachunków po całej linii, z dołu i ryczałtowo – czyli tak jak lubią najbardziej… A potem… szlochy i lamenty… „Raaaatuuuujcie naaaas! My są luuuuuucie!”. Palcem w bucie nie kiwnę.

   • Tomek

    16 lutego 2017 at 12:38

    Robert, to naprawdę rozczulające, jak sobie fantazjujesz, marzysz… Ale zejdź na ziemię. Prędzej świnia niebo zobaczy, niż ty kolejny Holokaust czy pogrom. Nawet takiego tyciego, malutkiego…

    • Robert B.

     16 lutego 2017 at 13:48

     Skoro tak wiesz, czego nie zobaczę, to może wiesz, co zobaczę. Może wiesz, kiedy zobaczę na ziemi Królestwo Izraela?

 7. Tomek

  16 lutego 2017 at 14:39

  Myślę, że już je widzisz:) Wszędzie – biorąc pod uwagę twoje komentarze.

  • Robert B.

   16 lutego 2017 at 14:45

   Ach, jak to musi boleć. Tyle propagandy holokaustu, tyle wmawiania i epatowania, a tu gówno, Żydzi nie zostali świętymi krowami… Głupie goje ciągle się im przyglądają i ciągle wyciągają TE SAME wnioski… Najwyraźniej jest coś na rzeczy… I co z tym zrobicie?

 8. Milton Topacio

  20 lutego 2017 at 23:01

  top cubans

 9. Marvin Ermogemous

  20 lutego 2017 at 23:45

  New Yorker Online Shop

 10. Dusti Wanta

  21 lutego 2017 at 14:35

  I needed to compose you the very small note so as to say thanks over again for those marvelous strategies you have contributed in this case. This has been simply pretty open-handed of people like you to allow easily all that a number of people might have marketed for an ebook to get some money for their own end, most importantly seeing that you could possibly have tried it if you ever desired. Those points also served to be the great way to fully grasp that other individuals have the identical dream just as mine to know many more when considering this problem. I am sure there are some more enjoyable moments ahead for individuals who browse through your website.CosmosEntertainment

 11. Pete Platter

  21 lutego 2017 at 16:06

  trannies escorts

 12. Shandra Wadford

  22 lutego 2017 at 05:53

  Hey! Do you use Twitter? I’d like to follow you if that would be okay. I’m definitely enjoying your blog and look forward to new updates.

 13. Vena Cowser

  22 lutego 2017 at 07:21

  Bus do Niemiec

 14. Devon Torruellas

  22 lutego 2017 at 07:21

  Lexi Belle

 15. Everette Ham

  22 lutego 2017 at 19:59

  some times its a pain in the ass to read what blog owners wrote but this website is very user pleasant! .EBestWebHost

 16. mommy makeover st louis

  23 lutego 2017 at 00:57

  I really wanted to jot down a small note to be able to appreciate you for the superb pointers you are placing at this website. My time consuming internet investigation has now been rewarded with professional information to exchange with my co-workers. I ‘d tell you that most of us site visitors are extremely fortunate to be in a really good community with many awesome individuals with interesting things. I feel very fortunate to have used your entire web site and look forward to some more thrilling moments reading here. Thanks a lot once again for a lot of things.

 17. Daryl Bowlen

  23 lutego 2017 at 04:24

  „I see your site needs some unique & fresh content”

 18. Allie Parks

  23 lutego 2017 at 06:47

  I love gathering useful info, this post has got me even more info! .EBestWebHost

 19. Paris Askari

  23 lutego 2017 at 21:45

  livejasmin hack avis

 20. tummy tuck

  23 lutego 2017 at 23:07

  Another wonderful publish on running a blog! Thanks so much to take time to share a person information and wisdom along with other writers.

 21. Gaston Rincon

  23 lutego 2017 at 23:26

  I’m also writing to make you be aware of of the nice experience my cousin’s child encountered using your site. She figured out many things, which included what it is like to possess a very effective coaching nature to let other folks completely master some impossible issues. You actually surpassed visitors’ expectations. Many thanks for showing such insightful, safe, revealing and also unique tips on your topic to Julie.CosmosEntertainment

 22. Irena Madise

  24 lutego 2017 at 01:58

  I really like what you guys are up too. This type of clever work and exposure! Keep up the amazing works guys I’ve added you guys to my own blogroll.

 23. Victoria Brasser

  24 lutego 2017 at 05:05

  I conceive other website owners should take this internet site as an model, very clean and superb user pleasant layout.EBestWebHost

 24. celebrity

  3 marca 2017 at 03:34

  Im grateful for the article post.Really thank you!

 25. Appointment & Queue Management Qatar

  4 marca 2017 at 19:50

  The next time I read a blog, I hope that it doesnt disappoint me as much as this one. I mean, I know it was my choice to read, but I actually thought youd have something interesting to say. All I hear is a bunch of whining about something that you could fix if you werent too busy looking for attention.

 26. this sheat

  4 marca 2017 at 23:35

  lo2m2J Thank you, I ave recently been looking for info about this subject for ages and yours is the greatest I ave discovered till now. But, what about the bottom line? Are you sure about the source?

 27. online bijuteri satışı

  5 marca 2017 at 14:27

  An impressive share, I just given this onto a colleague who was doing a little analysis on this. And he in fact bought me breakfast because I found it for him.. smile. So let me reword that: Thnx for the treat! But yeah Thnkx for spending the time to discuss this, I feel strongly about it and love reading more on this topic. If possible, as you become expertise, would you mind updating your blog with more details? It is highly helpful for me. Big thumb up for this blog post!

 28. how to patent your idea

  5 marca 2017 at 20:40

  Very neat article post.Really looking forward to read more. Fantastic.

 29. рефан парфюми

  7 marca 2017 at 22:09

  There is noticeably a bundle to know about this. I assume you made certain nice points in features also.

 30. muayyene kanser

  9 marca 2017 at 02:04

  This really answered my problem, thank you!

 31. I am often to blogging and i really appreciate your content. The article has really peaks my interest. I am going to bookmark your site and keep checking for new information.

 32. Nice post. I learn something more challenging on different blogs everyday. It will always be stimulating to read content from other writers and practice a little something from their store. I’d prefer to use some with the content on my blog whether you don’t mind. Natually I’ll give you a link on your web blog. Thanks for sharing.

 33. cheap shoes website

  12 marca 2017 at 09:23

  Hey, you used to compose magnificent, but the last few posts have been kinda uninteresting… I miss your excellent writings. Past a number of posts are just a minor bit out of track! come on!

 34. айфел парфюм

  12 marca 2017 at 18:02

  I’d have to check with you here. Which is not something I usually do! I enjoy reading a post that will make people think. Also, thanks for allowing me to comment!

 35. Robbie Beile

  14 marca 2017 at 13:41

  I’m truly enjoying the design and layout of your website. It’s a very easy on the eyes which makes it much more enjoyable for me to come here and visit more often. Did you hire out a designer to create your theme? Exceptional work!

 36. Julian Thomas

  14 marca 2017 at 14:27

  Super-Duper blog! I am loving it!! Will come back again. I am taking your feeds also.

 37. Chong Rudnicki

  14 marca 2017 at 15:17

  You made some clear points there. I did a search on the topic and found most guys will consent with your site.

 38. ladies casual shoes

  16 marca 2017 at 11:28

  I’m incredibly pleased to uncover this internet site. I want to to thank you for your time due to this great study!! I undoubtedly liked each and every bit of it and i also have you guide marked to verify out new things on your net site

 39. Youre so cool! I dont suppose Ive read anything like this before. So nice to find somebody with some original thoughts on this subject. realy thank you for starting this up. this website is something that is needed on the web, someone with a little originality. useful job for bringing something new to the internet!

 40. shopping clothes online

  18 marca 2017 at 11:12

  Hey, you utilized to publish magnificent, but the last few posts have been kinda uninteresting… I miss your fantastic writings. Past a number of posts are just a minor bit out of track! come on!

 41. top cam sites

  20 marca 2017 at 07:20

  Those are yours alright! . We at least need to get these people stealing images to start blogging! They probably just did a image search and grabbed them. They look good though!

 42. buy online shoes

  21 marca 2017 at 21:41

  I’m incredibly pleased to uncover this internet site. I want to to thank you for your time due to this fantastic go through!! I undoubtedly liked every bit of it and i also have you book marked to check out new items on your world wide web web site

 43. айфел парфюм

  22 marca 2017 at 01:05

  There are certainly a lot of details like that to take into consideration. That is a great point to bring up. I offer the thoughts above as general inspiration but clearly there are questions like the one you bring up where the most important thing will be working in honest good faith. I don?t know if best practices have emerged around things like that, but I am sure that your job is clearly identified as a fair game. Both boys and girls feel the impact of just a moment’s pleasure, for the rest of their lives.

 44. ейфел парфюм

  22 marca 2017 at 10:13

  Hello! I just would like to give a huge thumbs up for the great info you have here on this post. I will be coming back to your blog for more soon.

 45. eyfel parfum

  22 marca 2017 at 17:42

  It’s hard to find knowledgeable people on this topic, but you sound like you know what you’re talking about! Thanks

 46. Technology

  24 marca 2017 at 05:28

  If you are still on the fence: grab your favorite earphones, head down in direction of a Least complicated Invest in and request to plug them into a Zune then an iPod and view which 1 seems superior in the direction of by yourself, and which interface creates on your own smile far more. Then you can expect to know which is immediately for oneself.

 47. Chris Dehner

  24 marca 2017 at 11:39

  There are a few fascinating points soon enough in the following paragraphs but I do not determine if they all center to heart. There is certainly some validity but I am going to take hold opinion until I take a look at it further. Excellent write-up , thanks and that we want a lot more! Combined with FeedBurner likewise

 48. content samurai software

  24 marca 2017 at 12:52

  Hey There. I found your blog using msn. This is an extremely well written article. I’ll be sure to bookmark it and return to read more of your useful information. Thanks for the post. I’ll definitely comeback.

 49. Harvey Cavrak

  24 marca 2017 at 15:28

  Useful info. Lucky me I discovered your web site unintentionally, and I’m shocked why this accident didn’t came about in advance! I bookmarked it.

 50. white fascinator base

  25 marca 2017 at 09:56

  I was just looking for this info for some time. After six hours of continuous Googleing, finally I got it in your web site. I wonder what’s the lack of Google strategy that don’t rank this type of informative websites in top of the list. Generally the top web sites are full of garbage.

 51. shoes to buy

  25 marca 2017 at 16:02

  Hi, just needed to mention, I appreciated this weblog post. It was valuable. Keep on posting! Also go to my web website; ครีมหน้าขาว

 52. Automotive

  25 marca 2017 at 16:57

  This is becoming a little bit much more subjective, however I much prefer the Zune Sector. The interface is colourful, incorporates additional aptitude, and some great features which includes ‚Mixview’ that let on your own abruptly check out similar albums, new music, or other end users similar in the direction of what you might be listening to. Clicking on just one of people will heart on that products, and yet another preset of „neighbors” will arrive into belief, permitting your self to navigate close to looking into through related artists, songs, or people. Talking of users, the Zune „Social” is much too exceptional fun, enabling you come across some others with shared preferences and getting to be buddies with them. By yourself then can hear in the direction of a playlist built based mostly on an amalgamation of what all your pals are listening towards, which is on top of that exciting. Those apprehensive with privateness will be relieved in the direction of understand you can stay clear of the public versus watching your individual listening habits if by yourself hence acquire.

 53. Sarita Kepp

  27 marca 2017 at 04:13

  business name generator Good day! Would you mind if I share your blog with my facebook group? There’s a lot of folks that I think would really appreciate your content. Please let me know. CheersGoBizAp.com

 54. Dallas Stupar

  27 marca 2017 at 07:08

  business card size Wow! This blog looks exactly like my old one! It’s on a entirely different topic but it has pretty much the same layout and design. Superb choice of colors!GoBizAp.com

 55. What I have generally told folks is that when searching for a good internet electronics retail outlet, there are a few issues that you have to take into consideration. First and foremost, you should really make sure to choose a reputable as well as reliable shop that has enjoyed great reviews and rankings from other consumers and business sector leaders. This will make certain you are getting through with a well-known store providing you with good service and aid to the patrons. Many thanks for sharing your thinking on this blog site.

 56. nike outlet

  29 marca 2017 at 13:32

  I delight in, cause I discovered exactly what I used to be looking for. You’ve ended my four day long hunt! God Bless you man. Have a nice day. Bye

 57. old it recycling

  31 marca 2017 at 07:59

  Hey very nice site!! Man .. Beautiful .. Amazing .. I’ll bookmark your web site and take the feeds additionally…I’m satisfied to seek out numerous helpful info here in the post, we’d like work out more strategies in this regard, thank you for sharing.

 58. it disposal

  31 marca 2017 at 08:30

  Hello there, You’ve done a fantastic job. I will certainly digg it and personally suggest to my friends. I am confident they will be benefited from this site.

 59. old computer equipment recycling

  31 marca 2017 at 08:36

  As soon as I observed this web site I went on reddit to share some of the love with them.

 60. server recycling

  31 marca 2017 at 12:58

  Very interesting topic , thankyou for posting . „Men who never get carried away should be.” by Malcolm Forbes.

 61. it recycling companies

  2 kwietnia 2017 at 17:22

  I have not checked in here for a while since I thought it was getting boring, but the last few posts are great quality so I guess I will add you back to my daily bloglist. You deserve it my friend 🙂

 62. laptop recycling

  2 kwietnia 2017 at 17:41

  I like this weblog so much, bookmarked. „To hold a pen is to be at war.” by Francois Marie Arouet Voltaire.

 63. ionian travel sailing mcpy

  2 kwietnia 2017 at 20:20

  In between me and my partner we have owned additional MP3 avid gamers over the yrs than I can depend, which includes Sansas, iRivers, iPods (classic & touch), the Ibiza Rhapsody, and so forth. But, the very last several several years I have settled down towards a single line of gamers. Why? Simply because I was satisfied in direction of locate how well-designed and fun toward employ the service of the underappreciated (and extensively mocked) Zunes are.

 64. click through the following web page

  3 kwietnia 2017 at 02:16

  Im grateful for the blog.Really thank you! Keep writing.

 65. travel and sailing

  4 kwietnia 2017 at 02:26

  Sorry for the huge review, but I am rather loving the fresh Zune, and hope this, as nicely as the Great evaluations some other Those people comprise penned, will help your self make your mind up if it truly is the directly choice for yourself.

 66. Esteban Byro

  4 kwietnia 2017 at 17:31

  size 12 women shoes

 67. recycle old computers

  5 kwietnia 2017 at 15:09

  Wonderful site. A lot of useful information here. I’m sending it to several buddies ans also sharing in delicious. And of course, thanks for your effort!

 68. data cente equipment recycling

  5 kwietnia 2017 at 15:28

  I really like your writing style, fantastic information, regards for putting up :D. „I will show you fear in a handful of dust.” by T. S. Eliot.

 69. computer equipment disposal

  6 kwietnia 2017 at 09:44

  I really appreciate this post. I have been looking all over for this! Thank goodness I found it on Bing. You’ve made my day! Thanks again!

 70. it disposal companies

  6 kwietnia 2017 at 10:02

  Very nice post. I just stumbled upon your blog and wanted to say that I’ve truly enjoyed surfing around your blog posts. In any case I will be subscribing to your feed and I hope you write again very soon!

 71. cheerleading sports

  6 kwietnia 2017 at 10:09

  I will equipment this research toward Two models of us residents: recent Zune owners who are thinking of an up grade, and human beings trying in direction of determine involving a Zune and an iPod. (There are other players worth taking into consideration out there, including the Sony Walkman X, nonetheless I count on this offers oneself plenty of information and facts in direction of deliver an informed alternative of the Zune vs avid gamers other than the iPod line as well.)

 72. how to pick powerball numbers

  8 kwietnia 2017 at 12:09

  I really liked your blog.Really thank you! Great.

 73. safety security technology

  8 kwietnia 2017 at 16:37

  This is taking a little bit further more subjective, but I substantially like the Zune Market place. The interface is vibrant, incorporates much more aptitude, and some awesome characteristics together with ‚Mixview’ that permit by yourself out of the blue look at equivalent albums, audio, or other users very similar toward what you might be listening toward. Clicking on a person of those will middle upon that solution, and yet another preset of „neighbors” will come into view, letting oneself toward navigate near researching by similar artists, songs, or people. Chatting of people, the Zune „Social” is additionally fantastic enjoyable, allowing oneself come across others with shared tastes and turning into pals with them. Your self then can hear toward a playlist generated dependent upon an amalgamation of what all your mates are listening to, which is in addition interesting. Individuals nervous with privacy will be relieved to understand you can stop the public against watching your individual listening habits if you as a result decide.

 74. bulk computer disposal

  10 kwietnia 2017 at 03:30

  You can definitely see your enthusiasm within the work you write. The world hopes for more passionate writers like you who are not afraid to say how they believe. All the time follow your heart. „A simple fact that is hard to learn is that the time to save money is when you have some.” by Joe Moore.

 75. weee recycling

  10 kwietnia 2017 at 03:49

  I like what you guys are up too. Such smart work and reporting! Carry on the superb works guys I’ve incorporated you guys to my blogroll. I think it’ll improve the value of my web site :).

 76. motuandpatlugames.com

  11 kwietnia 2017 at 00:36

  Im obliged for the blog article.Thanks Again. Keep writing.

 77. nfl hats|cheap mlb hats|cheap nba hats}

  14 kwietnia 2017 at 13:59

  Pretty nice post. I just stumbled upon your weblog and wanted to say that I’ve really enjoyed surfing around your blog posts. In any case I will be subscribing to your feed and I hope you write again soon!

 78. motupatlugameshd

  16 kwietnia 2017 at 03:00

  I think this is a real great post.Really looking forward to read more. Want more.

 79. server recycling

  16 kwietnia 2017 at 08:07

  You really make it seem so easy with your presentation but I find this topic to be actually something that I think I would never understand. It seems too complicated and extremely broad for me. I’m looking forward for your next post, I’ll try to get the hang of it!

 80. computer equipment recycling

  16 kwietnia 2017 at 08:25

  You have observed very interesting details ! ps nice website . „There’s always one who loves and one who lets himself be loved.” by W. Somerset Maugham.

 81. hamptonbaylightinghd

  16 kwietnia 2017 at 12:21

  Really appreciate you sharing this article post.Really thank you! Will read on…

 82. Maile Hunsaker

  19 kwietnia 2017 at 04:42

  It is really a nice and useful piece of information. I am glad that you shared this useful information with us. Please stay us up to date like this. Thank you for sharing.

 83. limo rentals limousines

  19 kwietnia 2017 at 20:22

  Involving me and my partner we’ve owned further more MP3 avid gamers around the many years than I can rely, such as Sansas, iRivers, iPods (classic & touch), the Ibiza Rhapsody, and many others. But, the very last few a long time I have resolved down towards one line of players. Why? Mainly because I was joyful in direction of obtain how well-designed and exciting toward seek the services of the underappreciated (and broadly mocked) Zunes are.

 84. the stay cations

  20 kwietnia 2017 at 06:40

  If you happen to be nonetheless upon the fence: grab your beloved earphones, mind down to a Most straightforward Invest in and ask toward plug them into a Zune then an iPod and perspective which one seems superior to by yourself, and which interface can make yourself smile even further. Then you are going to recognize which is immediately for your self.

 85. Gus Kramer

  20 kwietnia 2017 at 12:44

  Please let me know if you’re looking for a author for your blog. You have some really good articles and I believe I would be a good asset. If you ever want to take some of the load off, I’d absolutely love to write some articles for your blog in exchange for a link back to mine. Please blast me an e-mail if interested. Thank you!

 86. online defensive driving course.

  21 kwietnia 2017 at 06:26

  Hmm is anyone else experiencing problems with the images on this blog loading? I’m trying to determine if its a problem on my end or if it’s the blog. Any responses would be greatly appreciated.

 87. sports and athletics

  21 kwietnia 2017 at 08:57

  Apple at present consists of Rhapsody as an application, which is a perfect start out, nonetheless it is already hampered via the incapability in the direction of keep domestically upon your iPod, and consists of a dismal 64kbps little bit value. If this improvements, then it will considerably negate this comfort for the Zune, but the Ten tunes for every thirty day period will nonetheless be a large moreover in Zune Pass’ want.

 88. online defensive driving course.

  21 kwietnia 2017 at 18:12

  When I initially commented I clicked the „Notify me when new comments are added” checkbox and now each time a comment is added I get three e-mails with the same comment. Is there any way you can remove me from that service? Thanks a lot!

 89. swimming sports

  22 kwietnia 2017 at 00:11

  Involving me and my husband we’ve owned much more MP3 avid gamers about the a long time than I can rely, together with Sansas, iRivers, iPods (classic & touch), the Ibiza Rhapsody, etcetera. But, the ultimate handful of years I have resolved down toward 1 line of avid gamers. Why? Considering that I was joyful towards locate how well-designed and pleasurable to employ the service of the underappreciated (and broadly mocked) Zunes are.

 90. motuandpatlugames.in

  22 kwietnia 2017 at 12:22

  This is one awesome blog post.Much thanks again. Will read on…

 91. Visit This Web Page

  22 kwietnia 2017 at 20:38

  Good day! Do you know if they make any plugins to help with SEO? I’m trying to get my blog to rank for some targeted keywords but I’m not seeing very good success. If you know of any please share. Appreciate it!

 92. travel and sailing

  23 kwietnia 2017 at 01:32

  I am going to machines this examine toward Two models of persons: recent Zune homeowners who are thinking about an up grade, and people today trying to make your mind up in between a Zune and an iPod. (There are other avid gamers really worth thinking about out there, which include the Sony Walkman X, however I anticipate this provides yourself ample details in direction of generate an knowledgeable conclusion of the Zune vs avid gamers other than the iPod line as very well.)

 93. Aldo Gogins

  23 kwietnia 2017 at 17:55

  kids footwear online

 94. it recycling companies

  24 kwietnia 2017 at 13:45

  Utterly indited content material, Really enjoyed reading.

 95. bulk computer recycling

  24 kwietnia 2017 at 14:13

  You are my inspiration , I have few blogs and rarely run out from to post .I conceive this internet site has some rattling superb info for everyone. „He who has not looked on Sorrow will never see Joy.” by Kahlil Gibran.

 96. eyfel parfum

  24 kwietnia 2017 at 16:07

  You should take part in a contest for one of the best blogs on the web. I will recommend this site!

 97. айфел парфюм

  24 kwietnia 2017 at 22:32

  Nice post. I learn something more challenging on different blogs everyday. It will always be stimulating to read content from other writers and practice a little something from their store. I’d prefer to use some with the content on my blog whether you don’t mind. Natually I’ll give you a link on your web blog. Thanks for sharing.

 98. silver hats for weddings

  26 kwietnia 2017 at 14:41

  Hello. fantastic job. I did not expect this. This is a impressive story. Thanks!

 99. Adult webcam sex video

  26 kwietnia 2017 at 22:31

  In the end, just what a wonderful site and beneficial threads, I will distribute inbound link – save this web site? Relation, Audience.

 100. pale pink wedding hats

  28 kwietnia 2017 at 04:16

  Hello. remarkable job. I did not anticipate this. This is a splendid story. Thanks!

 101. silver feather fascinators

  28 kwietnia 2017 at 06:29

  I’ve been browsing online more than 3 hours today, yet I never found any interesting article like yours. It’s pretty worth enough for me. In my view, if all site owners and bloggers made good content as you did, the web will be a lot more useful than ever before.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra