Z kraju

Grafik Mateusz Obarek pozwał „Newsweek” za plagiat

Znany  grafik Mateusz Obarek domaga się przeprosin oraz 120 tys. zł odszkodowania odszkodowania za to, że w styczniu ubiegłego roku tygodnik Tomasza Lisa miał splagiatować jego plakat i użyć tej pracy do przygotowania okładki.

Na okładce „Newsweeka” przedstawiono Bartłomieja Misiewicza i Patryka Jakiego z czerwonymi krawatami w formie charakterystycznych schodów. A sama okładka jest łudząco podobny do plakatu reklamującego sztukę pt. „Kariera Nikodema Dyzmy” wystawianą przez olsztyński Teatr im. Stefana Jaracza. „Newsweek” miał się skontaktować się z autorem plakatu Mateuszem Obarkiem, chcąc, wykorzystać jego pracę. Autor miał kategorycznie odmówić „Newsweekowi”, a tygodnik pomimo tego, wykorzystał plakat teatralny bez zgody artysty. Dlatego w dniu 16 lutego Mateusz Obarek złożył do sądu pozew przeciwko „Newsweekowi”. Zarzucając tygodnikowi Tomasza Lisa wykorzystanie swojej pracy bez zgody. Mateusz Obarek domaga się 120 tysięcy złotych odszkodowania oraz umieszczenia przeprosin na pierwszej stronie tygodnika Newsweek.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

2 komentarze

2 Komentarzy

  1. Bitcoin pharmacy

    7 grudnia 2017 at 09:58

    tnanks for the info

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra