Felieton

Od grafologów do grafomanów

Muszę pochwalić się słowami pana Zagłoby: „mości panowie, proroctwa mnie wspierają!”. Oto kiedy pani Maria Kiszczakowa, najwyraźniej za radą męża, który – czując zbliżającą się śmierć – prawdopodobnie udzielił jej następującej rady: Kiedy ja zamknę oczy, parasol ochronny nad tobą zostanie natychmiast zwinięty, więc Marysiu nie trzymaj w domu tych kompromatów, jeśli nie chcesz skończyć tak, jak Jaroszewiczowie. Pozbądź się tego – ale tak, żeby cała Polska widziała, że u ciebie nic już nie ma, a wtedy będziesz sobie żyła aż do naturalnej śmierci.

Kiedy więc pani Kiszczakowa przekazała dokumenty Instytutowi Pamięci Narodowej, powiedziałem podczas audycji w rządowej telewizji, że na jednej ekipie grafologów się nie skończy. Będzie powołana następna – oczywiście jeszcze bardziej niezależna, a jeśli i ta ustali coś, co nie będzie zgadzało się z tak zwaną „legendą Lecha Wałęsy”, to pojawi się kolejna, jeszcze bardziej niezależna – i tak aż do skutku, to znaczy – do momentu, kiedy grafologów zastąpią grafomani, którzy spreparują Złotą Legendę Lecha Wałęsy Do Użytku Mikrocefali, żeby i oni mieli w co wierzyć.

I oto były prezydent naszego nieszczęśliwego kraju właśnie zapowiedział powołanie nowej ekipy grafologów, więc tylko patrzeć, jak pojawią się i grafomani. Jest to prawdopodobne tym bardziej, że – jak podejrzewam – Lech Wałęsa tylko dlatego przestał być konfidentem SB, bo został przejęty przez wywiad wojskowy, który podjął trud wystrugiwania z niego dygnitarza. Warto przypomnieć, że „lewica laicka”, czyli dawni stalinowcy w rodzaju Bronisława Geremka, czy Jacka Kuronia, początkowo miała swojego „wałęsę” w osobie Zbigniewa Bujaka, który, jako naturszczyk, też nadawał się na robotniczego przywódcę. Widocznie jednak ktoś, a właściwie KTOŚ przekonał i „drogiego Bronisława” i Jacka Kuronia, żeby dali sobie spokój z tym całym Bujakiem, bo po co tu jakiś Bujak, którego trzeba by od nowa wystrugiwać z banana, kiedy jest tu oto samorodny przywódca robotniczy, „wierny syn Kościoła”, jak się należy, który nie tylko wie, z której strony chleb jest posmarowany, ale przede wszystkim – że nie kąsa się ręki, która ten chleb daje. Zatem kiedy w ramach przygotowań do transformacji ustrojowej, „lewica laicka” przy dyskretnej pomocy wywiadu wojskowego przeprowadziła selekcję kadrową w strukturach podziemnych, wymiksowując stamtąd „ekstremę”, wszystko było już pod należytą kontrolą – oczywiście z Kukuńkiem na czele.

I to jest właśnie przyczyna, dla której michnikowszczyna z taką determinacją broni „legendy Lecha Wałęsy” nie tylko wbrew oczywistym faktom, ale również – co zresztą wywołuje mimowolny efekt komiczny – mimo objawów gonitwy myśli u byłego prezydenta, któremu „koncepcje” na temat „Bolka” mnożą się w głowie jak króliki. Zresztą może to nie gonitwa myśli, może to tylko pozór, będący tak naprawdę rezultatem wykonywania przez niego instrukcji na wypadek dekonspiracji. Chodzi o mnożenie coraz bardziej karkołomnych i coraz mniej prawdopodobnych „wyjaśnień”, które doprowadzą do zniechęcenia opinii publicznej do zdekonspirowanej rewelacji. Nie wiadomo, co gorsze, czy gonitwa myśli, czy wykonywanie instrukcji, bo jeśli Lech Wałęsa w 2017 roku wykonuje instrukcję swoich przełożonych, to skąd możemy mieć pewność, że tylko tę, że nie wykonuje również innych instrukcji? Michnikowszczyna broni „legendy Lecha Wałęsy”, bo jej własna legenda, podobnie jak legendy innych legendarnych „ojców założycieli III RP” są na niej zbudowane na podobieństwo domku z kart. Usunięcie jednej karty z tej misternej konstrukcji powoduje natychmiastową katastrofę całej budowli.

Ale nie tylko o te nieszczęsne „legendy” tu chodzi. Najważniejszą bowiem funkcją „Legendy Lecha Wałęsy” podobnie jak legend pozostałych legendarnych postaci drobniejszego płazu, jest legitymizowanie okupacji naszego nieszczęśliwego kraju przez tajne służby z komunistycznym rodowodem, to znaczy – przez „trzecie pokolenie UB”. Legendy bowiem mają wszystkich przekonać, że z tą III Rzeczpospolitą to wszystko naprawdę, że historie o jej cudownych narodzinach, to nie jest rzeczywistość podstawiona, tylko do bólu autentyczna. To na wielu ludzi działa i to nie tylko na łotrów, którzy z okupacji naszego nieszczęśliwego kraju przez „trzecie pokolenie UB” obcinają sobie kupony, ale również na takich, którzy nic z tego materialnie nie mają, a tylko pragną, żeby wszystko „ładnie wyglądało” niczym zidiociały generał w powieści Zofii Nałkowskiej, który – oglądając publiczność zgromadzoną na wyścigach konnych – z zadowoleniem konstatuje: „demokracja, arystokracja, porządek!”.

Nie ma przypadków, są tylko znaki – mawiał świętej pamięci ksiądz Bronisław Bozowski”. Zatem nie jest przypadkiem, że w miarę zaostrzania się obrony „legendy Lecha Wałęsy, do której ostatnio zostało zmobilizowane nawet stadko celebrytów, rozmaite szubrawe typy nasilają kampanię szkalowania „żołnierzy wyklętych” – że „zbrodniarze”, „bandyci” i tak dalej. Żołnierzy, którzy wbrew wszystkiemu dochowali wierności Rzeczypospolitej, za co przez okupantów zostali wymordowani, wdeptani w ziemię i skazani na zapomnienie, żeby pamięć o nich nie odrodziła się w następnych pokoleniach mniej wartościowego narodu tubylczego.

Tymczasem nastąpiła zmiana pokoleniowa; wyrosło „trzecie pokolenie Armii Krajowej”, które rozkopało śmietnik historii, odrzucając „legendy”, przy pomocy których nasi okupanci usiłowali zasypać historyczną prawdę i natrafiło na kości bohaterów, wydobywając ich z zapomnienia. To jest dla naszych okupantów groźne, toteż nic dziwnego, że „trzecie pokolenie UB” zwalcza „trzecie pokolenie Armii Krajowej”, również przy pomocy podstawionych bohaterów i ich spreparowanych „legend”.

 

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

69 komentarzy

69 Komentarzy

 1. Van Robbs

  21 lutego 2017 at 16:06

  cold stone creamery for sale

 2. Nathaniel Ristig

  21 lutego 2017 at 16:13

  Work From Home Companies Information

 3. tomek

  21 lutego 2017 at 16:15

  Wiadomo ze sluzby prylowșkie ni braly na TW byle jakiego Kowalskiego, braly zadziornych zmieniaczy systemu im bardziej zadziorny tym bardziej nadawal sie na TW i takie zakapiory jak bolek bujak rulewski borusewicz frasyniuk byli w pierwszej lidze a ich perypetie to bylo zwykle lokowanie produktu , natomiast moski to wyzsza jakosc pilotowana przez usrael byla przewidziana na moderatorow ,doradcow i oglupiaczy.

 4. m

  21 lutego 2017 at 16:40

  „Zatem nie jest przypadkiem, że w miarę zaostrzania się obrony „legendy Lecha Wałęsy, do której ostatnio zostało zmobilizowane nawet stadko celebrytów, rozmaite szubrawe typy nasilają kampanię szkalowania „żołnierzy wyklętych” – że „zbrodniarze”, „bandyci” i tak dalej. Żołnierzy, którzy wbrew wszystkiemu dochowali wierności Rzeczypospolitej, za co przez okupantów zostali wymordowani, wdeptani w ziemię i skazani na zapomnienie, żeby pamięć o nich nie odrodziła się w następnych pokoleniach mniej wartościowego narodu tubylczego.” – „Dobrzy ludzie z gestapo, czyli Paweł Kukiz przemawia Michnikiem” (http://kontrowersje.net/dobrzy_ludzie_z_gestapo_czyli_pawe_kukiz_przemawia_michnikiem); tak mi się skojarzyło.

 5. Soroka

  21 lutego 2017 at 17:34

  „Lech Wałęsa tylko dlatego przestał być konfidentem SB, bo został przejęty przez wywiad wojskowy, który podjął trud wystrugiwania z niego dygnitarza.”
  Na początku lat dziewięćdziesiątych, gdy jechałem do pracy autobusem ( wtedy tak się jeździło),kierowca miał puszczone Radio Katowice. Tam mówili, że brytyjski wywiad podał, iż Wałęsa jest agentem GRU. Wtedy mnie to oburzyło, a na dodatek kolega z pracy (partyjny) powiedział mi, że gdyby Wałęsa nie był ich, to już by go nie było. To mnie jeszcze bardziej oburzyło.
  Panie Michalkiewicz! Po ćwierćwieczu od tamtego czasu, nie mam żadnych wątpliwości, że Wałęsa został przejęty przez wywiad wojskowy, ale przez ruski i uważam, że jego dokumentów współpracy należy szukać w Moskwie.
  Ciekawe kiedy przestaniemy kłamać i zaczniemy otwarcie mówić, że Solidarność założyli ruscy, a jeżeli nie założyli, to przejęli, bo potrzebowali pretekstu uzasadniającego koncentrowanie wojsk przed napadem na Zachodnią Europę. Jednak dzięki naszemu Największemu Bohaterowi Panu Pułkownikowi Ryszardowi Kuklińskiemu, całe te ruskie knowania, które brały w rachubę całkowite zniszczenie Polski ( 40 centrów w Polsce zaatakowanych bronią jądrową przez Zachód, w celu odcięcia tzw drugiej fali), zostały unicestwione. Dzięki naszemu Największemu Bohaterowi Polska istnieje do dzisiaj, a obronieni przez Pana Pułkownika Ryszarda Kuklińskiego, Największego Bohatera Polski nasi zachodni „przyjaciele”, dzięki pomocy funkcjonariuszom ruskiego okupanta w Polsce, mogą nas teraz wykańczać, bo nie mamy elity, tylko sługusów obcych i złodziei.

 6. Bernard Cranor

  22 lutego 2017 at 07:14

  herbs for anxiety

 7. Beulah Zoll

  22 lutego 2017 at 08:56

  que puede web cordoba

 8. Exie Rombs

  22 lutego 2017 at 08:58

  raspberry ketone plus

 9. Renda Redler

  22 lutego 2017 at 15:10

  You must take part in a contest for top-of-the-line blogs on the web. I will recommend this website!CosmosEntertainment

 10. Mitchel Rouly

  22 lutego 2017 at 17:16

  very good submit, i definitely love this web site, carry on itTubeSync

 11. Todd Lourdes

  22 lutego 2017 at 17:21

  A powerful share, I just given this onto a colleague who was doing slightly evaluation on this. And he in reality purchased me breakfast as a result of I discovered it for him.. smile. So let me reword that: Thnx for the deal with! However yeah Thnkx for spending the time to discuss this, I really feel strongly about it and love studying extra on this topic. If possible, as you turn out to be experience, would you thoughts updating your weblog with extra details? It is highly helpful for me. Big thumb up for this blog post!TubeSync

 12. jacek

  22 lutego 2017 at 17:37

  Zasługą Lecha Wałęsy jest to,że nie dopuśćił do kolejnego powstania,które Polsce chciała zafundować trockistowska żydomasonerja z KOR-u,a nie to że skacząc przez płot „obalił komunę”,flaszkę z Kiszczakiem i został prezydentem.”Bolkową”przeszłóść powinien wytłumaczyć,a nie wygadywać dyrdymały i farmazony.

 13. Antionette

  22 lutego 2017 at 19:16

  I got what you intend, thanks for putting up.EBestWebHost

 14. Ebony

  22 lutego 2017 at 19:21

  yay google is my king assisted me to find this outstanding internet site! .EBestWebHost

 15. Hank Ousdahl

  22 lutego 2017 at 20:51

  I like this web blog very much so much excellent info .EBestWebHost

 16. Tiera Gabeline

  22 lutego 2017 at 22:20

  Enjoyed examining this, very good stuff, appreciate it.CosmosEntertainment

 17. Cicely Arbon

  23 lutego 2017 at 07:42

  I together with my guys ended up looking at the good procedures located on your web page and then immediately came up with a horrible feeling I had not expressed respect to the blog owner for those secrets. The people are actually consequently happy to learn them and already have definitely been having fun with them. Appreciation for indeed being very accommodating as well as for pick out variety of incredible themes most people are really eager to be aware of. My personal honest regret for not expressing appreciation to earlier.EBestWebHost

 18. Tina Drakos

  23 lutego 2017 at 09:25

  you got a very excellent website, Glad I detected it through yahoo.CosmosEntertainment

 19. Rafał Karkosz

  23 lutego 2017 at 12:13

  CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM!!!
  NORYMBERGA DLA KOMUNY!!! … i przywrócenie kary śmierci!

 20. Mariette Bahl

  23 lutego 2017 at 21:53

  restaurants in yarm

 21. japanese daddy

  2 marca 2017 at 11:26

  I really enjoy the article.Much thanks again. Really Great.

 22. this sheat

  4 marca 2017 at 20:32

  PVDvFU Your style is unique compared to other people I have read stuff from. Thank you for posting when you ave got the opportunity, Guess I will just book mark this site.

 23. mike tyson

  5 marca 2017 at 21:00

  MpL3P3 Way cool! Some very valid points! I appreciate you writing this post and the rest of the site is extremely good.

 24. ideas inventions

  5 marca 2017 at 21:21

  Im thankful for the blog article. Really Great.

 25. online heels shopping

  10 marca 2017 at 23:30

  Hey, you utilized to write magnificent, but the last couple of posts have been kinda boring… I miss your fantastic writings. Past several posts are just a minor bit out of track! come on!

 26. women shoes online

  14 marca 2017 at 05:27

  Hi, just wanted to mention, I enjoyed this site publish. It was beneficial. Keep on posting! Also pay a visit to my net weblog; ครีมหน้าขาว

 27. Brittani Magette

  14 marca 2017 at 14:52

  Fantastic beat ! I wish to apprentice whilst you amend your site, how can i subscribe for a weblog web site? The account aided me a appropriate deal. I were tiny bit acquainted of this your broadcast offered bright clear idea

 28. Kimberley Wolfard

  14 marca 2017 at 14:55

  I’ve been browsing online more than three hours today, yet I never found any interesting article like yours. It’s pretty worth enough for me. Personally, if all web owners and bloggers made good content as you did, the internet will be a lot more useful than ever before.

 29. read full report

  16 marca 2017 at 15:06

  982044 711306Would really like to always get updated wonderful internet site ! . 460373

 30. econs tuition

  16 marca 2017 at 15:35

  568631 196894You created some decent factors there. I looked on the internet for the issue and discovered most individuals will go along with together with your web site. 228850

 31. shop online boots

  20 marca 2017 at 07:08

  Hi, just wished to mention, I loved this site post. It was useful. Keep on posting! Also visit my world wide web blog; ครีมหน้าขาว

 32. shop online for clothes

  22 marca 2017 at 19:24

  Hi, just desired to mention, I loved this weblog submit. It was beneficial. Keep on posting! Also go to my web website; ครีมหน้าขาว

 33. shoe warehouse

  23 marca 2017 at 03:28

  Really very good blog submit. I definitely enjoy this site. Keep writing!

 34. lime green fascinator and bag

  23 marca 2017 at 13:25

  I think other website proprietors should take this site as an model, very clean and excellent user genial style and design, as well as the content. You’re an expert in this topic!

 35. Guy Trusillo

  24 marca 2017 at 13:16

  Nice and concise article, many things i never knew. . . We never know how much talent is devastated this way.

 36. review of content samurai

  24 marca 2017 at 13:18

  I agree with all the ideas which you presented in your post. They are really convincing and will certainly work. But the positions are too short for novices. Could you please expand a little next time? Thanks for the post.

 37. Education

  24 marca 2017 at 20:41

  This is getting a little bit a lot more subjective, but I significantly like the Zune Current market. The interface is vibrant, incorporates further aptitude, and some neat attributes together with ‚Mixview’ that make it possible for on your own suddenly see identical albums, new music, or other consumers similar in direction of what you’re listening in direction of. Clicking upon 1 of individuals will center upon that product or service, and a different fastened of „neighbors” will occur into viewpoint, making it possible for yourself in the direction of navigate about investigating as a result of equivalent artists, songs, or users. Conversing of people, the Zune „Social” is far too fantastic pleasurable, allowing for oneself come across others with shared choices and starting to be friends with them. On your own then can hear to a playlist produced based on an amalgamation of what all your good friends are listening in the direction of, which is also fascinating. Those people fearful with privacy will be relieved toward know by yourself can keep away from the general public towards watching your specific listening routines if on your own consequently choose.

 38. black headband fascinator uk

  25 marca 2017 at 04:29

  Pretty section of content. I just stumbled upon your blog and in accession capital to assert that I acquire actually enjoyed account your blog posts. Anyway I will be subscribing to your feeds and even I achievement you access consistently quickly.

 39. Hindi Songs Download

  25 marca 2017 at 09:53

  I appreciate you sharing this blog. Want more.

 40. Best Writing Jobs

  25 marca 2017 at 11:45

  I really enjoy the article.Really looking forward to read more.

 41. Business

  25 marca 2017 at 19:36

  Apple currently includes Rhapsody as an application, which is a fantastic start out, nevertheless it is by now hampered via the lack of ability in the direction of retail store locally on your iPod, and is made up of a dismal 64kbps little bit price. If this adjustments, then it will considerably negate this advantage for the Zune, nonetheless the Ten tunes for each month will even now be a large additionally inside of Zune Pass’ like.

 42. Riley Feltham

  27 marca 2017 at 06:23

  mybiz Pretty section of content. I just stumbled upon your site and in accession capital to assert that I get actually enjoyed account your blog posts. Any way I’ll be subscribing to your augment and even I achievement you access consistently fast.GoBizAp.com

 43. evening shoes for women

  28 marca 2017 at 23:27

  I enjoy reading via an report that can make males and women believe. Also, thanks for enabling for me to comment!

 44. nike outlet

  29 marca 2017 at 12:07

  Furthermore, i believe that mesothelioma is a unusual form of cancers that is generally found in these previously familiar with asbestos. Cancerous tissue form within the mesothelium, which is a protecting lining that covers most of the body’s bodily organs. These cells typically form from the lining with the lungs, tummy, or the sac which encircles the heart. Thanks for sharing your ideas.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra