Z kraju

Genialne przemówienie Roberta Winnickiego w Sejmie! Bezlitosne dla PiS ale prawdziwe

Podczas środowej debaty nad wnioskiem o odwołanie Marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego (PiS) i zastąpienie go Rafałem Grupińskim (PO) poseł Robert Winnicki (Ruch Narodowy) dosłownie zmiażdżył postawy polityków Prawa i Sprawiedliwości. Jego podsumowanie, wyrażone w formie życzeń było dla tej formacji niemałym szokiem.

– Wyście wykazali 16 grudnia żelazną wolę i determinację, żeby te wydarzenia na sali sejmowej spacyfikować. Pokazaliście, że jesteście w stanie przełamać opór bardzo ostry i zdecydowany, że jesteście w stanie bardzo wiele zaryzykować dlatego, żeby pokazać, kto tu rządzi – mówił Robert Winnicki, zwracając się do posłów partii rządzącej.

– Więc ja wam życzę tej odwagi i determinacji, jaką pokazaliście 16 grudnia w sprawach naprawdę istotnych, a nie w sprawach wesołkowatości posła Szczerby. Życzę wam takiej odwagi w sprawie obrony Polski przed globalizacją, przed takimi traktatami jak CETA. Życzę wam odwagi w sprawie obrony życia poczętego, takiej właśnie odwagi, jaką żeście zaprezentowali 16 grudnia. Życzę temu rządowi i temu sejmowi takiej odwagi w sprawie obrony praw Polaków na Kresach, chociażby na Litwie, na Białorusi, na Ukrainie. Życzę, żeby taka odwaga towarzyszyła temu sejmowi i temu rządowi chociażby w tym, żeby wspierać polskich przedsiębiorców, a nie, by kolejny rok z rzędu ułatwiać życie międzynarodowym korporacjom i ich zwalniać z podatków – mówił, wyliczając jednocześnie wszystkie obszary, w których PiS nie tylko nie stanął na wysokości zadania, ale je zwyczajnie poddał z bliżej nieokreślonych przyczyn.

– Pokazaliście, że jesteście tymczasowym suwerenem, wy, partia rządząca. I pokażcie, że rzeczywiście chcecie ten kraj reformować, że zależy wam na suwerenności tego państwa. Bo to, że macie wszystkie instrumenty, to już pokazaliście. Tego od was oczekuje patriotyczna opinia publiczna – skonstatował Winnicki.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

38 komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra