Z kraju

Genialne przemówienie Roberta Winnickiego w Sejmie! Bezlitosne dla PiS ale prawdziwe

Podczas środowej debaty nad wnioskiem o odwołanie Marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego (PiS) i zastąpienie go Rafałem Grupińskim (PO) poseł Robert Winnicki (Ruch Narodowy) dosłownie zmiażdżył postawy polityków Prawa i Sprawiedliwości. Jego podsumowanie, wyrażone w formie życzeń było dla tej formacji niemałym szokiem.

– Wyście wykazali 16 grudnia żelazną wolę i determinację, żeby te wydarzenia na sali sejmowej spacyfikować. Pokazaliście, że jesteście w stanie przełamać opór bardzo ostry i zdecydowany, że jesteście w stanie bardzo wiele zaryzykować dlatego, żeby pokazać, kto tu rządzi – mówił Robert Winnicki, zwracając się do posłów partii rządzącej.

– Więc ja wam życzę tej odwagi i determinacji, jaką pokazaliście 16 grudnia w sprawach naprawdę istotnych, a nie w sprawach wesołkowatości posła Szczerby. Życzę wam takiej odwagi w sprawie obrony Polski przed globalizacją, przed takimi traktatami jak CETA. Życzę wam odwagi w sprawie obrony życia poczętego, takiej właśnie odwagi, jaką żeście zaprezentowali 16 grudnia. Życzę temu rządowi i temu sejmowi takiej odwagi w sprawie obrony praw Polaków na Kresach, chociażby na Litwie, na Białorusi, na Ukrainie. Życzę, żeby taka odwaga towarzyszyła temu sejmowi i temu rządowi chociażby w tym, żeby wspierać polskich przedsiębiorców, a nie, by kolejny rok z rzędu ułatwiać życie międzynarodowym korporacjom i ich zwalniać z podatków – mówił, wyliczając jednocześnie wszystkie obszary, w których PiS nie tylko nie stanął na wysokości zadania, ale je zwyczajnie poddał z bliżej nieokreślonych przyczyn.

– Pokazaliście, że jesteście tymczasowym suwerenem, wy, partia rządząca. I pokażcie, że rzeczywiście chcecie ten kraj reformować, że zależy wam na suwerenności tego państwa. Bo to, że macie wszystkie instrumenty, to już pokazaliście. Tego od was oczekuje patriotyczna opinia publiczna – skonstatował Winnicki.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

30 komentarzy

30 Komentarzy

 1. Andrzej

  22 lutego 2017 at 12:29

  Winnicki to patriota . Uczcie sie posly od prawdziwego polaka !

 2. Arek

  22 lutego 2017 at 13:19

  Winnicki bez wątpienia zrobił postęp w sposobie myślenia szkoda że dopiero teraz jak mu się struktury posypały.

  • hugo

   22 lutego 2017 at 14:15

   A moze postep jest wlasnie dlatego, ze sie struktury posypaly….?

 3. MJE

  22 lutego 2017 at 13:24

  Gratuluję p. Winnickiemu! Prawo i Sprawiedliwość zrobiło wiele dobrego,jednak załatwienie tych spraw byłoby świadectwem prawdziwego patriotyzmu. Trzeba by jeszcze dołożyć odwagę wobec koncernów farmaceutycznych np.zniesienie obowiązku szczepień przeciw pneumokokom, który dotyczy tylko trzech państw w Europie, w tym Polski.

 4. Zygmunt

  22 lutego 2017 at 13:41

  Pan Winnicki ma całkowitą rację,podobnie jak p.prof. J.R.Nowak.PIS rozczarowuje prawie we wszystkich sprawach.Zapowiedzi były zupełnie inne.PIS tak działa jakby im nie zależało na Polsce i Polakach.Polska jest jedynym krajem, który nie sprowadził rodaków
  z d. imperium sowieckiego.Sprowadza na dużą skalę Ukraińców,którzy eliminują rodaków ze stanowisk.Widocznie dla nich Polaków w kraju jest za dużo.W kraju obowiązują obowiązkowe, szkodliwe zdaniem lekarzy szczepienia dzieci.Skandal.

  • Tatoo

   22 lutego 2017 at 15:46

   za półtora roku rządów i sprzątaniu po PO i ZSL/PSL nie można zrobić wszystkiego a tylko krzykacze tak uważają sami nie wiele robiąc.Winnicki potrafi tylko rozwalać a nie budować.

   • MNShadow

    23 lutego 2017 at 15:35

    Po części się z Tobą zgadzam Tatoo, 1,5 roku to faktycznie nie za dużo czasu aby posprzątać burdel po rządach po-pssl. Z drugiej strony w niektórych dziedzinach PiS faktycznie „zostaje z tyłu”. Problemem z CETA jest to że PiS najprawdopodobniej będzie chciało to przepchnąć. W obecnej sytuacji ciężko stwierdzić co pisiory planują na temat CETA. Dlatego Winnicki ma tutaj rację. Jeśli chodzi o Kresy, to PiS działa opieszale ale działa, nie to co było wcześniej, więc i tak jest już dobrze. A aborcją też przystopowali, choć byli za ochroną życia poczętego. Moim zdaniem czekają aż sytuacja trochę pofolguje i komisje unijne się odczepią od Polski. Potem dopiero zajmą się ochroną życia poczętego, przynajmniej tak wygląda moja opinia na ten temat.

   • ABC

    23 lutego 2017 at 19:23

    Anulowanie ustawy tzw 1066 o bratniej pomocy, mogli zrobić z marszu bez żadnych kosztów i wysiłku. A jednak nie zrobili.

    • Soplica

     27 lutego 2017 at 11:47

     Bo nie przyznają się że są też na „smyczy”, tylko innego pana ….

 5. czytający

  22 lutego 2017 at 13:52

  Kongresmeni też się „zorbanizowali” i żądają oraz widzą?
  A PIS czy widzi i żąda wiedzy o sorosdziałalności w RP, skoro tak cżęsto w EU, Orbanem się podpiera?

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,europa-poludniowa?zobacz/amerykanscy-kongresmeni-zaniepokojeni-finansowaniem-dzialalnosci-sorosa-w-europie

 6. gieptil

  22 lutego 2017 at 14:04

  Jak Robert Winnicki został szpetnie wydmuchany przez kolegów narodowców, co to ducha narodowego jak wiadomo pielęgnują, a gemby frazesu pełne mają ( powiedzmy mieli do czasu aż ich wybrali do Sejmu ). Dlatego biedak został sam jeden narodowiec w Sejmie.

  „Mandaty posłów na Sejm VIII kadencji z list komitetu Kukiz’15 uzyskało pięciu przedstawicieli Ruchu Narodowego (Adam Andruszkiewicz, Sylwester Chruszcz, Bartosz Józwiak, Tomasz Rzymkowski i Robert Winnicki)[25] oraz pięć innych osób popieranych przez partię (Marek Jakubiak, Jakub Kulesza, Jarosław Porwich, Anna Siarkowska i Rafał Wójcikowski).

  23 kwietnia 2016 rada polityczna RN zarekomendowała posłom RN utworzenie odrębnego koła w Sejmie[26]. Klub Kukiz’15 opuścił jednak (w maju) jedynie prezes RN Robert Winnicki, który po opuszczeniu RN przez pozostałych posłów pozostał jedynym reprezentantem tej partii w parlamencie.”

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Ruch_Narodowy

 7. Adam

  22 lutego 2017 at 14:46

  Brakuje w sejmie genialnego G.Brauna tak starannie obecnie pomijanego wykluczonego z debaty publicznej przez media głównego nurtu wraz z toruńskimi.

 8. Mieczysław S.Kazimierzak

  22 lutego 2017 at 14:50

  Aby lepiej zrozumieć GLOBALIZACJĘ można dostosować słownik Bertranda Russella dla KOMUNIZMU.

 9. gzk

  22 lutego 2017 at 16:15

  Popieram posła Winnickiego, ale ludzie co to za język? „wyście”,”żeście”. Przecież to nie przystoi człowiekowi na tym poziomie!

 10. Andzrzej

  22 lutego 2017 at 18:59

  Zgadzam się z ze słusznymi uwagami posła Winnickiego.Sądzę,ze PiS po roku rządzenia zawiódł wielu swoich wyborców i nie tylko swoich.Uważam,że nie chce dokonać gruntownych zmian w Polsce,gdyż ma „ciche” zobowiązania i powiązania z obecną opozycją w myśl zasady:
  „Wy nie ruszacie Naszych,nasi nie ruszają Waszych”.Ta polemika w Sejmie,kłótnie to aktorstwo dla „Ludu”,gdyż sądzą,że wszystko „kupimy”
  co nam się poda.Musimy jeszcze poczekać o ile się doczekamy naprawdę polskich rządów,rządzących reprezentujących nasze narodowe interesy.Na razie pozostaje to w sferze marzeń.

 11. Andzrzej

  22 lutego 2017 at 18:59

  Zgadzam się z ze słusznymi uwagami posła Winnickiego.Sądzę,ze PiS po roku rządzenia zawiódł wielu swoich wyborców i nie tylko swoich.Uważam,że nie chce dokonać gruntownych zmian w Polsce,gdyż ma „ciche” zobowiązania i powiązania z obecną opozycją w myśl zasady:
  „Wy nie ruszacie Naszych,nasi nie ruszają Waszych”.Ta polemika w Sejmie,kłótnie to aktorstwo dla „Ludu”,gdyż sądzą,że wszystko „kupimy”
  co nam się poda.Musimy jeszcze poczekać o ile się doczekamy naprawdę polskich rządów,rządzących reprezentujących nasze narodowe interesy.Na razie pozostaje to w sferze marzeń.

 12. ponton

  22 lutego 2017 at 19:23

  Już jeden był wielki narodowiec bodajże z tej samej formacji ,dzieciaki ubierał w te same mundurki a teraz podskakuje jak stara szkapa na pochodach k.o.d-owców i robi z siebie „papuge”

  • gieptil

   22 lutego 2017 at 20:03

   No właśnie. To chyba Wrzodak puścił kilka lat temu farbę gdzieś na egzotycznym portalu, że za lat dawnych czołowa kadra tzw. narodowców ( wtedy to była Młodzież Wszechpolska ) zaliczyła kursy liderów w ambasadzie Izraela. Nie pisał że akurat Giertych zaliczył te kursy, ale tak ogólnie. On wtedy miał z nimi bliskie kontakty, jako czołowy działacz Ligi Polskich Rodzin. Dla życia nie znających, takie kursy to jest klasyczna platforma werbunkowa dla wywiadów, jak ktoś się interesuje to wie. Jest to jakiś cyrk objazdowy z tymi naszymi nowymi „narodowcami”. Żeby tylko za dużo nie nabroili.

   • moherowy beret

    24 lutego 2017 at 21:31

    Takie werbowanie agentów,a potocznie liderów odbywało się nie tylko w izraelskiej ambasadzie,ale i w amerykańskiej,gdzie politycy SLD,PO i PIS zaliczali „kolokwia”.Premier Szydło była nawet na przeszkoleniu w USA w Departamencie Stanu.Kurs liderów.

 13. Polka

  22 lutego 2017 at 19:31

  Takich Robertów Winnickich Polska by musiała mieć co najmniej 30 milionów , żeby te plagę wytępić
  i powołać prawdziwie Polski Rząd z Polaków z krwi i kości a nie polskojęzycznych przebierańców , zdrajców.
  Innej możliwości nie ma .

  • MNShadow

   23 lutego 2017 at 15:44

   Trochę przesadzasz z liczbami 🙂 W Polsce jest niecałe 40 mln ludzi, a jaka frekwencja? Niedużo ponad 50%, czyli na wybory chodzi około 20 mln obywateli i to Oni rozdzielają swoje głosy na obecny podział władzy.

 14. czytający

  23 lutego 2017 at 21:17

  Polską politykę w Kijowie robi Piekło który ujawnił w imieniu RP że: Kaczyński ot tak sobie popieprzył o Banderze , najwidoczniej jest niespełna rozumu, raz mówi tak a raz siak a polska kasa oraz bezwarunkowe poparcie i tak nadal będzie na Ukrainę szło bez żadnych ograniczeń.

  http://zaxid.net/news/showNews.do?geroyizatsiya_banderi_ne_vpline_na_ukrayinskopolski_stosunki__posol_polshhi_yan_pyeklo&objectId=1418761

 15. Alex Donnally

  23 lutego 2017 at 21:46

  sac lancel brigitte bardot

 16. Piotr Kandyba

  24 lutego 2017 at 18:04

  A co genialnego ten młody człowiek robi ? Od wielu miesięcy poróżnią i dzieli nasze społeczeństwo swoimi wypowiedziami i postępowaniem. Co tak naprawdę oprócz gadania zrobił dla Polski? Konkretnie proszę.

  • Gniewko

   24 lutego 2017 at 18:19

   Kandyba pomyliłeś strony, antifa.org ew nowoczerska.de Tam idź się udzielaj.

   • Piotr Kandyba

    25 lutego 2017 at 07:45

    A konkretów nadal 0. Wzajemne poklepywanie się po plecach nic nie da. Mam nadzieję, że są tutaj mądrzy ludzie którzy potrafią dyskutować.

    • tma

     25 lutego 2017 at 17:18

     Konkrety są takie, że Winnicki ma stałą pensję poselską, immunitet, niemałą kasę na biuro poselskie i ułatwiony dostęp do mediów. Może gadać, co tylko chce bez żadnych konsekwencji. Jest rozpoznawalnym celebrytą – w sprzyjających okolicznościach można będzie go wylansować na prezydenta, a w najgorszych okolicznościach może reklamować niemieckie proszki do prania.
     Nie można powiedzieć, że nic nie osiągnął. Jak na młodego człowieka, to dużo.

    • potomek ocalonej

     26 lutego 2017 at 17:46

     Konkrety są natomiast ze strony spadkobierców i miłośników ludobójców z Genocidum Atrox.
     Ten konkret taki jest że wspaniałomyślnie przebaczają Polakom ich winy oraz proponują interes.
     Za pomniki ofiarom ludobójstwa na Ukrainie, pomniki sprawcom tego ludobójstwa w Polsce.
     Nawet przetłumaczyli geszfciarski fragment tekstu na polski aby Polacy, szybciej na ten znakomity geszeft poszli.

     „Ukraińcy ze społeczności lokalnej swoim kosztem odbudowali zdewastowany krzyż, co świadczy o tym, że jesteśmy gotowi poprzez konkretne działania oddawać hołd ofiarom tych przerażających wydarzeń. Z innej strony, liczymy na wzajemność z polskiej strony, która doprowadzi do odbudowy zdewastowanych miejsc pamięci Ukraińców na terenach Polski.”

     Wierzymy w mądrość naszych polskich sąsiadów!

     Вічна пам’ять убієнним мешканцям села Гута Пеняцька!

     Пробачаємо і просимо вибачення! Слава Україні!

 17. panda

  25 lutego 2017 at 23:37

  Nie muszę czytać artykułu, wystarczy mi tytuł, żeby rozpoznać autorkę.I jest to jak zwykle negatywne. Co sprawia, że ktoś uważa to za dziennikarstwo?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra