Z zagranicy

Organizacje pro-life: Watykan odchodzi od swojej roli bastionu przeciwko agresywnej, globalnej kulturze śmierci

Katolicy muszą „dać odpór” zacieśniającemu się sojuszowi Watykanu z Organizacją Narodów Zjednoczonych dokonującemu się za pontyfikatu papieża Franciszka – wzywają zgromadzone w ponadnarodowej koalicji Voice of the Family organizacje broniące życia i rodziny w wydanej niedawno analizie.

Ów sojusz – ostrzegają – uwiarygadnia globalną, proaborcyjną (gdzie aborcja jest postrzegana jako główne narzędzie kontroli populacji) agendę i bezpośrednie zagrożenie, jakie stwarza dla rodziny. Nie byłby on możliwy – zauważają – za pontyfikatu Jana Pawła II i Benedykta XVI ze względu na „bezpośrednie i poważne zagrożenie, jakie stwarza dla dzieci i rodziny”.

Koalicja największych organizacji pro-life z całego świata wydała 16-stronicową analizę, w której sugeruje, że Watykan odszedł od swojej głównej roli bastionu przeciwko agresywnej, globalnej kulturze śmierci. W raporcie zwrócono szczególną uwagę na wsparcie Stolicy Apostolskiej dla ONZ-owskiej Agendy 2030 dla Zrównoważonego Rozwoju (2030 Agenda for Sustainable Development). Autorem raportu jest Matthew McCusker, analityk w mającym swoją siedzibę w Wielkiej Brytanii Stowarzyszeniu na Rzecz Obrony Dzieci Nienarodzonych (Society for the Protection of Unborn Children).

Raport VofF wyjaśnia, w jaki sposób forsowane przez ONZ cele zrównoważonego rozwoju działają na rzecz globalnej antykoncepcji jak również planu kontroli urodzeń realizowanego z pomocą procedur aborcyjnych.

Dokument ten został opublikowany sześć dni przed tym, jak antykatolicki zwolennik kontroli populacji ludzkiej Paul Ehrlich został zaproszony do przemówienia podczas rozpoczętej w poniedziałek watykańskiej konferencji poświęconej „biologicznej zagładzie”.

Raport krytykuje także wejście Watykanu w wymierzoną w rodzinę dziedzinę tzw. edukacji seksualnej. Twórcy raportu ostrzegają, że papież Franciszek, dokładnie tak samo jak ONZ w swoich celach zrównoważonego rozwoju, w swojej adhortacji Amoris Laetitia wyznacza kierunek sankcjonowania zajęć lekcyjnych z edukacji seksualnej poprzez pominięcie obowiązku rodziców w tej materii.

VofF ujawnia, że w zeszłym roku Watykan wydał po Amoris Laetitia program nauczania o seksualności dla liceów, który „pogwałca katolickie nauczanie w obszarze seksualności”. Jeden z katolickich psychiatrów posunął się nawet do stwierdzenia, że program jest „pornograficzny” i „nadużywający dzieci”.

Raport ponadto sugeruje, że wyraźna aprobata papieża dla edukacji seksualnej w Amoris Laetitia pozwoli Światowej Organizacji Zdrowia wprowadzić na całym świecie swoje radykalne „Standardy dla edukacji seksualnej w Europie”. Zgodnie z nimi:

– Dzieci w wieku 0-4 powinny nauczyć się „zadowolenia i przyjemności z dotykania własnego ciała”, „wczesnodziecięcej masturbacji” oraz „prawa do odkrywania własnych tożsamości płciowych”;

– Dzieci w wieku 4 – 6 powinny uczyć się o „związkach jednopłciowych” oraz „szacunku dla innych norm odnośnie do seksualności”;

– Dzieci w wieku 9-12 lat mają znać „różnice między kulturową tożsamością płciową a płcią biologiczną”, „prawa seksualne” zdefiniowane przez aborcyjnego giganta, zbrodniczej Federacji Planned Parenthood;

– Dzieci powyżej 15 roku życia mają uczyć się „akceptacji i uwielbienia dla różnic seksualnych”, „pogwałcania praw seksualnych” i „prawa do aborcji”.

Franciszek wspiera cele zrównoważonego rozwoju

Papież Franciszek przemawiał na forum ONZ we wrześniu 2015 roku podczas Światowego Szczytu w Nowym Jorku z okazji przyjęcia celów zrównoważonego rozwoju, nazywając ten krok „ważnym znakiem nadziei”.

Dwa miesiące później wychwalał porozumienie klimatyczne z Paryża, które przyjmuje cele zrównoważonego rozwoju. We wrześniu 2016 roku papież powtórzył, że jest „zadowolony” z powodu przyjęcia celów zrównoważonego rozwoju w porozumieniu paryskim.

Jest to o tyle porażające, że – jak przypomina raport VofF, cele 3 i 5 spośród celów zrównoważonego rozwoju wzywają do „powszechnego dostępu do zdrowia seksualnego i reprodukcyjnego oraz praw reprodukcyjnych”, pod którymi to pojęciami kryje się aborcja, antykoncepcja i sterylizacja.

Zgodnie ze standardami przyjętymi przez WHO, aborcja stanowi „integralną część” zdrowia seksualnego i reprodukcyjnego. Organizacja rozwinęła program znany pod nazwą Innov8, mający na celu implementację celu 3 w krajach zależnych od pomocy. Strategia przewiduje wykorzystanie przedszkoli jako nośnika promocji dostępu do aborcji i antykoncepcji w całej Afryce.

Raport stwierdza wyraźnie: „ONZ i jego zwolennicy mocno pracowali w celu zwiększenia stosowania antykoncepcji oraz zwiększenia dostępu aborcji na całym świecie, pod przykrywką „powszechnego dostępu do usług związanych ze zdrowiem seksualnym i reprodukcyjnym”.

Twórcy raportu zauważają, że nie tylko sam Franciszek, lecz również inne watykańskie osobistości promują cele zrównoważonego rozwoju w sposób, który byłby nie do pomyślenia podczas poprzednich pontyfikatów.

Wśród hierarchów prym wiedzie abp Jean-Marie Mupendawatu z Pontyfikalnej Rady Pracowników Służby Zdrowia, który na forum WHO w Genewie w maju 2016 roku powiedział, że Stolica Apostolska z radością przyjmuje cele zrównoważonego rozwoju. Nie wspomniał o jakichkolwiek wątpliwościach Watykanu co do sformułowania „zdrowie seksualne i reprodukcyjne”, co wytknęli mu twórcy raportu.

Z kolei bp Sanchez Sorondo, kanclerz Pontyfikalnej Akademii Nauk Społecznych (PASS) oraz przewodniczący Pontyfikalnej Akademii Nauk (PAS) zezwolił proaborcyjnym działaczom, będącym zwolennikami antykoncepcji, a jednocześnie wielkimi promotorami celów zrównoważonego rozwoju przemawiać podczas konferencji w Watykanie.

Dla przykładu Jeffrey Sachs i sekretarz generalny ONZ Ban Ki-Moon przemawiali w kwietniu 2015 roku podczas konferencji poświęconej zmianom klimatycznym i zrównoważonemu rozwojowi, która była współfinansowana przez Sorondo. Sachs, szef Szczytu Ziemi i doradca Ban Ki-Moona, znany jest z nieustannego promowania kontroli populacji, włącznie z aborcją jako środkiem prowadzącym do tego celu. Wziął on udział w co najmniej dziesięciu ostatnich wydarzeniach w Watykanie za pontyfikatu papieża Franciszka i spotkał się z papieżem na prywatnej audiencji – nie ukrywają twórcy raportu.

Konferencja, która miała miejsce w kwietniu 2015 roku, została podsumowana zarówno przez bp. Sorondo, jak i przewodniczącą PASS, Margaret Archer, w pisemnym oświadczeniu „przyjmującym z radością cele zrównoważonego rozwoju” mimo ich zawartości i faktu, że wzywają do „powszechnych zdrowia seksualnego i reprodukcyjnego oraz praw”.

Kiedy Stefano Gennarini, przewodniczący mającego swoją siedzibę w Stanach Zjednoczonych Centrum dla Rodziny i Praw Człowieka (Center for Family and Human Rights (C-Fam)) usiłował ostrzec bp. Sorondo przed niebezpieczeństwami związanymi z udzielaniem wsparcia wspomnianym wyżej celom, biskup go zignorował.

– Cele zrównoważonego rozwoju nawet nie wspominają aborcji, czy kontroli populacji. Mówią o dostępie do planowania rodziny, zdrowiu seksualnym i reprodukcyjnym oraz prawach reprodukcyjnych – Sorodno miał powiedzieć (wg twórców raportu) Gennariniemu.

W poniedziałek jeden z czołowych popularyzatorów kontroli populacji oraz zawzięty przeciwnik Kościoła katolickiego dr Paul Ehrlich przemawiał podczas konferencji zorganizowanej przez PAS i PASS poświęconej uchronieniu świata przed wyginięciem.

„Ehrlich jest zagorzałym zwolennikiem aborcji, sterylizacji i antykoncepcji. Jest najbardziej znany z wydanej w 1968 roku pracy „The Population Bomb”, w której fałszywie przepowiada, że setki milionów ludzi umrą z głodu w latach 1970′, włącznie z 65 mln Amerykanów” przypominają autorzy raportu, dodając, iż przekonywał on, że przymusowe prawa dotyczące kontroli urodzeń, a nawet prawa dotyczące przymusowej aborcji, mogą zostać podtrzymane nawet w obecnie obowiązującej Konstytucji USA, jeżeli kryzys populacyjny stanie się na tyle duży, że zagrozi społeczeństwu.

Ehrlich nazwał Kościół katolicki „jedynym prawdziwym złem, siłą regresywną na planecie”, ponieważ sprzeciwia się aborcji, sterylizacji oraz antykoncepcji. Teraz natomiast twierdzi, że chociaż jest „przerażony” kierunkiem obranym przez papieża dla Kościoła, to ma nadzieję, że papież pozwoli na „nowoczesną antykoncepcję” jako „jedyne etyczne rozwiązanie” w celu zmniejszenia populacji.

Watykańska konferencja dopuściła do głosu w charakterze prelegenta także innemu propagatorowi kontroli urodzeń, Johnowi Bongaartsowi, wiceprzewodniczącemu Rady Populacji. Skrytykował on w swoim przemówieniu Kościół katolicki za jego sprzeciw wobec antykoncepcji.

Wierni biskupi, księża i świeccy muszą dać odpór

Organizacja Voice of the Family wzywa wszystkich wiernych biskupów, księży oraz osoby świeckie do dania odporu zakusom zagrażającym życiu dzieci poczętych oraz rodzinie, nawet jeżeli pochodzą z najwyższych szczebli kościelnej hierarchii.

„Dzieci, narodzone i nienarodzone, są poważnie zagrożone przyjęciem celów zrównoważonego rozwoju przez ONZ we wrześniu 2015 roku” napisali twórcy raportu.

Źródło: LifeSiteNews

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

35 komentarzy

35 Komentarzy

 1. kwak

  1 marca 2017 at 23:36

  Ciekawe… przejawia cechy Antychrysta, „wrażliwy ekolog i pacyfista”, zwolennik synkretyzmu, ulubieniec światowych mediów, honorowy członek rotarian….co będzie dalej?

 2. Paweł

  2 marca 2017 at 10:21

  Watykan już wieki temu odszedł od swej roli. Watykan należy uznać za wrogie, antypolskie i antychrześcijańskie państwo. Dziwne, że mało kto zwraca uwagę, że katolicyzm jest niczym innym jak religią, która służy jedynie Watykanowi i podległym mu hierarchom. Państwo w państwie.

 3. Slawomir Tomasz Roch

  2 marca 2017 at 11:00

  Szok! Kosternacja! Zgorszenie! Takie uczucia rodza sie spontanicznie w sercu czlowieka wierzacego, wiernego Chrystusowi, po przeczytaniu tego felietonu, wszak Chrystus jest Panem Zycia a nie smierci!

 4. Jan

  2 marca 2017 at 13:36

  Watykan stal sie juz kosciolem swietego judasza,papiestwo skonczylo sie na Benedykcie XVI,teraz mamy masona Franciszka ktory przeszedl na ciemna strone mocy szatana,nalezy odciac kosciol katolicki od Watykanu!!!

  • prrrrrr!

   2 marca 2017 at 14:58

   spokojnie panie Janie!
   Trochę logiki życzę!
   Bo brak jest logiki w pana wezwaniu:” Franciszek mason!” więc pana wniosek:” odciąć Kościół katolicki od Watykanu!”
   Spoko! Spoko! Emocje wyłączyły rozum u pana?
   Gdyby zawołał pan:”Franciszek mason! Odciąć Kościół katolicki od Franciszka!” –
   to byłby to logiczny wniosek! Ale nie rozróżniać funkcjonariusza od FUNKCJI (ustanowionej przez Chrystusa!) to grube nieporozumienie!

   • Jan

    2 marca 2017 at 22:39

    moze i ma pan racje ale ten caly Watykan ma od dawna problemy homoseksualne,pedofilskie ,juz nie mowiac o finansach,Watykan jest brudny od zarania lat i prowadzil interesy z wloska i nie tylko bo i kacapska mafia ,naszlikowany kacapa wplywami,powinien sie oczyscic ze zlej mocy zeby przewodzic kosciolowi Chrystusa Pana,,papiestwo skonczylo sie na papiezu Benedykcie,obecny papiez jest z nadania szatana i niszczy kosciol rzymsko-katolicki,po owocach ich latwo rozpoznac i po konszachtak z lewackimi zwyrodnialcami i mordercami dzieci nienarodzonych

   • Paweł

    3 marca 2017 at 09:16

    @prrr

    Kiedyż to Chrystus ustanowił Watykan swoim królestwem?

    • prrrrrr!

     3 marca 2017 at 16:10

     „Ty jesteś Piotr (Skała) i na tej Skale zbuduję Kościół mój i bramy piekielne go nie przemogą. Tobie dam klucze Królestwa Niebieskiego” itd.
     W Rzymie jest grób Piotra ……nie ma sensu czepiać się słówek….
     chodzi o rolę PIOTRA-ZASTĘPCY CHRYSTUSA….Watykan to jakby stolica Kościoła – i dla mnie to wazne

     • Paweł

      5 marca 2017 at 15:22

      @prrr

      Problem w tym, że pole do interpretacji jest bardzo szerokie.

 5. cyk

  4 marca 2017 at 20:04

  na dodatek do tych wszystkich nieszczesc w moim kosicle zaczeli sie modlic o sprawiedliwosc spoleczna:-(zastanawiam sie czy to „radosna”tworczosc tutejszego proboszcza,czy odgorny nakaz?

 6. Olin Frazey

  27 maja 2017 at 14:12

  I haven¡¦t checked in here for a while because I thought it was getting boring, but the last few posts are good quality so I guess I will add you back to my everyday bloglist. You deserve it my friend 🙂

 7. Diet pills

  2 czerwca 2017 at 04:13

  Thought provoking.

 8. Felecia

  14 czerwca 2017 at 12:34

  Relmente me gusta este artículo. Me ha dejado claras muchas cosas que no sabía y me ha aportado nueva información que nutre aquello que sabía sobre este tema.

 9. recycle lead acid batteries slough

  18 czerwca 2017 at 18:20

  I conceive you have noted some very interesting details , appreciate it for the post.

 10. pron best

  10 lipca 2017 at 20:54

  hk1Lqx Touche. Sound arguments. Keep up the good work.

 11. Mirina Collection Scam

  13 lipca 2017 at 12:11

  The next time I read a blog, I hope that it doesnt disappoint me as much as this one. I mean, I know it was my choice to read, but I actually thought youd have something interesting to say. All I hear is a bunch of whining about something that you could fix if you werent too busy looking for attention.

 12. I’d have to check with you here. Which is not something I usually do! I enjoy reading a post that will make people think. Also, thanks for allowing me to comment!

 13. KelChalkhic

  19 lipca 2017 at 05:01

  Levitra En Ligne Pas Cher viagra Viagra Generico Costo

 14. cours de theatre paris

  20 lipca 2017 at 08:14

  Im obliged for the article post.Much thanks again. Want more.

 15. Colby Falacco

  21 lipca 2017 at 07:09

  Your place is valueble for me. Thanks!…

 16. cloth store online

  22 lipca 2017 at 13:22

  {The reality is standing for long could be known as as a time waste, which individuals cannot afford.

 17. seo plugin

  27 lipca 2017 at 03:02

  Hello Web Admin, I noticed that your On-Page SEO is is missing a few factors, for one you do not use all three H tags in your post, also I notice that you are not using bold or italics properly in your SEO optimization. On-Page SEO means more now than ever since the new Google update: Panda. No longer are backlinks and simply pinging or sending out a RSS feed the key to getting Google PageRank or Alexa Rankings, You now NEED On-Page SEO. So what is good On-Page SEO?First your keyword must appear in the title.Then it must appear in the URL.You have to optimize your keyword and make sure that it has a nice keyword density of 3-5% in your article with relevant LSI (Latent Semantic Indexing). Then you should spread all H1,H2,H3 tags in your article.Your Keyword should appear in your first paragraph and in the last sentence of the page. You should have relevant usage of Bold and italics of your keyword.There should be one internal link to a page on your blog and you should have one image with an alt tag that has your keyword….wait there’s even more Now what if i told you there was a simple WordPress plugin that does all the On-Page SEO, and automatically for you? That’s right AUTOMATICALLY, just watch this 4minute video for more information at. Seo Plugin

 18. ChasBiarge

  31 lipca 2017 at 18:39

  Priligy Leaflet cialis Tadalista Canada No Perscription

 19. human hair weave

  31 lipca 2017 at 20:38

  livraison très rapide – joli petit human hair weave https://www.youtube.com/watch?v=koiFnDsfNPU au contraire cette rive – conforme a ok

 20. KelChalkhic

  31 lipca 2017 at 23:19

  Viagra Buy In Canada generic cialis Medicaments Cialis 20 Mg

 21. percolator coffee pot

  2 sierpnia 2017 at 17:20

  certainly like your website however you need to check the spelling on quite a few of your posts. Several of them are rife with spelling problems and I to find it very troublesome to inform the truth nevertheless I will surely come again again.

 22. софия прага самолет

  9 sierpnia 2017 at 20:02

  Aw, this was a really nice post. In idea I would like to put in writing like this additionally – taking time and actual effort to make a very good article… but what can I say… I procrastinate alot and by no means seem to get something done.

 23. best milf fuck ever

  13 sierpnia 2017 at 04:39

  thanks for the ijnfo

 24. milf porn picture gallery

  14 sierpnia 2017 at 12:59

  thasnks for the info

 25. Berry

  14 sierpnia 2017 at 23:47

  lose weight fast healthy diet

 26. Jesse Grillo

  19 sierpnia 2017 at 18:19

  Try to make the guest blog as excellent as possible by promoting and dropping links. I know you would like Indiana. You think about this topic from far more than one view point.

 27. Mira Blanga

  22 sierpnia 2017 at 02:30

  I found your blog site website on google and observe a few of your early content. Carry on in the direction of keep up the fairly constructive perform. I accurately a lot more up your RSS feed to my MSN Information Reader. Looking for in advance towards examining far more from oneself later on!?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra