Z zagranicy

Organizacje pro-life: Watykan odchodzi od swojej roli bastionu przeciwko agresywnej, globalnej kulturze śmierci

Katolicy muszą „dać odpór” zacieśniającemu się sojuszowi Watykanu z Organizacją Narodów Zjednoczonych dokonującemu się za pontyfikatu papieża Franciszka – wzywają zgromadzone w ponadnarodowej koalicji Voice of the Family organizacje broniące życia i rodziny w wydanej niedawno analizie.

Ów sojusz – ostrzegają – uwiarygadnia globalną, proaborcyjną (gdzie aborcja jest postrzegana jako główne narzędzie kontroli populacji) agendę i bezpośrednie zagrożenie, jakie stwarza dla rodziny. Nie byłby on możliwy – zauważają – za pontyfikatu Jana Pawła II i Benedykta XVI ze względu na „bezpośrednie i poważne zagrożenie, jakie stwarza dla dzieci i rodziny”.

Koalicja największych organizacji pro-life z całego świata wydała 16-stronicową analizę, w której sugeruje, że Watykan odszedł od swojej głównej roli bastionu przeciwko agresywnej, globalnej kulturze śmierci. W raporcie zwrócono szczególną uwagę na wsparcie Stolicy Apostolskiej dla ONZ-owskiej Agendy 2030 dla Zrównoważonego Rozwoju (2030 Agenda for Sustainable Development). Autorem raportu jest Matthew McCusker, analityk w mającym swoją siedzibę w Wielkiej Brytanii Stowarzyszeniu na Rzecz Obrony Dzieci Nienarodzonych (Society for the Protection of Unborn Children).

Raport VofF wyjaśnia, w jaki sposób forsowane przez ONZ cele zrównoważonego rozwoju działają na rzecz globalnej antykoncepcji jak również planu kontroli urodzeń realizowanego z pomocą procedur aborcyjnych.

Dokument ten został opublikowany sześć dni przed tym, jak antykatolicki zwolennik kontroli populacji ludzkiej Paul Ehrlich został zaproszony do przemówienia podczas rozpoczętej w poniedziałek watykańskiej konferencji poświęconej „biologicznej zagładzie”.

Raport krytykuje także wejście Watykanu w wymierzoną w rodzinę dziedzinę tzw. edukacji seksualnej. Twórcy raportu ostrzegają, że papież Franciszek, dokładnie tak samo jak ONZ w swoich celach zrównoważonego rozwoju, w swojej adhortacji Amoris Laetitia wyznacza kierunek sankcjonowania zajęć lekcyjnych z edukacji seksualnej poprzez pominięcie obowiązku rodziców w tej materii.

VofF ujawnia, że w zeszłym roku Watykan wydał po Amoris Laetitia program nauczania o seksualności dla liceów, który „pogwałca katolickie nauczanie w obszarze seksualności”. Jeden z katolickich psychiatrów posunął się nawet do stwierdzenia, że program jest „pornograficzny” i „nadużywający dzieci”.

Raport ponadto sugeruje, że wyraźna aprobata papieża dla edukacji seksualnej w Amoris Laetitia pozwoli Światowej Organizacji Zdrowia wprowadzić na całym świecie swoje radykalne „Standardy dla edukacji seksualnej w Europie”. Zgodnie z nimi:

– Dzieci w wieku 0-4 powinny nauczyć się „zadowolenia i przyjemności z dotykania własnego ciała”, „wczesnodziecięcej masturbacji” oraz „prawa do odkrywania własnych tożsamości płciowych”;

– Dzieci w wieku 4 – 6 powinny uczyć się o „związkach jednopłciowych” oraz „szacunku dla innych norm odnośnie do seksualności”;

– Dzieci w wieku 9-12 lat mają znać „różnice między kulturową tożsamością płciową a płcią biologiczną”, „prawa seksualne” zdefiniowane przez aborcyjnego giganta, zbrodniczej Federacji Planned Parenthood;

– Dzieci powyżej 15 roku życia mają uczyć się „akceptacji i uwielbienia dla różnic seksualnych”, „pogwałcania praw seksualnych” i „prawa do aborcji”.

Franciszek wspiera cele zrównoważonego rozwoju

Papież Franciszek przemawiał na forum ONZ we wrześniu 2015 roku podczas Światowego Szczytu w Nowym Jorku z okazji przyjęcia celów zrównoważonego rozwoju, nazywając ten krok „ważnym znakiem nadziei”.

Dwa miesiące później wychwalał porozumienie klimatyczne z Paryża, które przyjmuje cele zrównoważonego rozwoju. We wrześniu 2016 roku papież powtórzył, że jest „zadowolony” z powodu przyjęcia celów zrównoważonego rozwoju w porozumieniu paryskim.

Jest to o tyle porażające, że – jak przypomina raport VofF, cele 3 i 5 spośród celów zrównoważonego rozwoju wzywają do „powszechnego dostępu do zdrowia seksualnego i reprodukcyjnego oraz praw reprodukcyjnych”, pod którymi to pojęciami kryje się aborcja, antykoncepcja i sterylizacja.

Zgodnie ze standardami przyjętymi przez WHO, aborcja stanowi „integralną część” zdrowia seksualnego i reprodukcyjnego. Organizacja rozwinęła program znany pod nazwą Innov8, mający na celu implementację celu 3 w krajach zależnych od pomocy. Strategia przewiduje wykorzystanie przedszkoli jako nośnika promocji dostępu do aborcji i antykoncepcji w całej Afryce.

Raport stwierdza wyraźnie: „ONZ i jego zwolennicy mocno pracowali w celu zwiększenia stosowania antykoncepcji oraz zwiększenia dostępu aborcji na całym świecie, pod przykrywką „powszechnego dostępu do usług związanych ze zdrowiem seksualnym i reprodukcyjnym”.

Twórcy raportu zauważają, że nie tylko sam Franciszek, lecz również inne watykańskie osobistości promują cele zrównoważonego rozwoju w sposób, który byłby nie do pomyślenia podczas poprzednich pontyfikatów.

Wśród hierarchów prym wiedzie abp Jean-Marie Mupendawatu z Pontyfikalnej Rady Pracowników Służby Zdrowia, który na forum WHO w Genewie w maju 2016 roku powiedział, że Stolica Apostolska z radością przyjmuje cele zrównoważonego rozwoju. Nie wspomniał o jakichkolwiek wątpliwościach Watykanu co do sformułowania „zdrowie seksualne i reprodukcyjne”, co wytknęli mu twórcy raportu.

Z kolei bp Sanchez Sorondo, kanclerz Pontyfikalnej Akademii Nauk Społecznych (PASS) oraz przewodniczący Pontyfikalnej Akademii Nauk (PAS) zezwolił proaborcyjnym działaczom, będącym zwolennikami antykoncepcji, a jednocześnie wielkimi promotorami celów zrównoważonego rozwoju przemawiać podczas konferencji w Watykanie.

Dla przykładu Jeffrey Sachs i sekretarz generalny ONZ Ban Ki-Moon przemawiali w kwietniu 2015 roku podczas konferencji poświęconej zmianom klimatycznym i zrównoważonemu rozwojowi, która była współfinansowana przez Sorondo. Sachs, szef Szczytu Ziemi i doradca Ban Ki-Moona, znany jest z nieustannego promowania kontroli populacji, włącznie z aborcją jako środkiem prowadzącym do tego celu. Wziął on udział w co najmniej dziesięciu ostatnich wydarzeniach w Watykanie za pontyfikatu papieża Franciszka i spotkał się z papieżem na prywatnej audiencji – nie ukrywają twórcy raportu.

Konferencja, która miała miejsce w kwietniu 2015 roku, została podsumowana zarówno przez bp. Sorondo, jak i przewodniczącą PASS, Margaret Archer, w pisemnym oświadczeniu „przyjmującym z radością cele zrównoważonego rozwoju” mimo ich zawartości i faktu, że wzywają do „powszechnych zdrowia seksualnego i reprodukcyjnego oraz praw”.

Kiedy Stefano Gennarini, przewodniczący mającego swoją siedzibę w Stanach Zjednoczonych Centrum dla Rodziny i Praw Człowieka (Center for Family and Human Rights (C-Fam)) usiłował ostrzec bp. Sorondo przed niebezpieczeństwami związanymi z udzielaniem wsparcia wspomnianym wyżej celom, biskup go zignorował.

– Cele zrównoważonego rozwoju nawet nie wspominają aborcji, czy kontroli populacji. Mówią o dostępie do planowania rodziny, zdrowiu seksualnym i reprodukcyjnym oraz prawach reprodukcyjnych – Sorodno miał powiedzieć (wg twórców raportu) Gennariniemu.

W poniedziałek jeden z czołowych popularyzatorów kontroli populacji oraz zawzięty przeciwnik Kościoła katolickiego dr Paul Ehrlich przemawiał podczas konferencji zorganizowanej przez PAS i PASS poświęconej uchronieniu świata przed wyginięciem.

„Ehrlich jest zagorzałym zwolennikiem aborcji, sterylizacji i antykoncepcji. Jest najbardziej znany z wydanej w 1968 roku pracy „The Population Bomb”, w której fałszywie przepowiada, że setki milionów ludzi umrą z głodu w latach 1970′, włącznie z 65 mln Amerykanów” przypominają autorzy raportu, dodając, iż przekonywał on, że przymusowe prawa dotyczące kontroli urodzeń, a nawet prawa dotyczące przymusowej aborcji, mogą zostać podtrzymane nawet w obecnie obowiązującej Konstytucji USA, jeżeli kryzys populacyjny stanie się na tyle duży, że zagrozi społeczeństwu.

Ehrlich nazwał Kościół katolicki „jedynym prawdziwym złem, siłą regresywną na planecie”, ponieważ sprzeciwia się aborcji, sterylizacji oraz antykoncepcji. Teraz natomiast twierdzi, że chociaż jest „przerażony” kierunkiem obranym przez papieża dla Kościoła, to ma nadzieję, że papież pozwoli na „nowoczesną antykoncepcję” jako „jedyne etyczne rozwiązanie” w celu zmniejszenia populacji.

Watykańska konferencja dopuściła do głosu w charakterze prelegenta także innemu propagatorowi kontroli urodzeń, Johnowi Bongaartsowi, wiceprzewodniczącemu Rady Populacji. Skrytykował on w swoim przemówieniu Kościół katolicki za jego sprzeciw wobec antykoncepcji.

Wierni biskupi, księża i świeccy muszą dać odpór

Organizacja Voice of the Family wzywa wszystkich wiernych biskupów, księży oraz osoby świeckie do dania odporu zakusom zagrażającym życiu dzieci poczętych oraz rodzinie, nawet jeżeli pochodzą z najwyższych szczebli kościelnej hierarchii.

„Dzieci, narodzone i nienarodzone, są poważnie zagrożone przyjęciem celów zrównoważonego rozwoju przez ONZ we wrześniu 2015 roku” napisali twórcy raportu.

Źródło: LifeSiteNews

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

26 komentarzy

26 Komentarzy

 1. m

  1 marca 2017 at 20:48

  „Berek” Piotra Wielguckiego i wszystko jasne.
  Tutaj można się zapoznać z pierwszymi rozdziałami książki: http://prohibita.pl/p096,ksiazka.html#.WLb4mW819OQ

 2. Vik

  1 marca 2017 at 22:52

  Franek to mason, komuch i być może również zbok. To nie jest ani papież ani ksiądz, ani człowiek uczciwy.

  Świat stanął na głowie. Ale i pan Międlar zgłupiał i mięsem ciska! Do dupy z takim patriotą. Nie wspomnę o księżostwie, nawet zawieszonym.

  http://polskaniepodlegla.pl/kraj-swiat/item/10674-jacek-miedlar-o-swojej-roli-w-serialu-policjantki-i-policjanci-wysypala-sie-obsada-pomoglem-z-dobrego-serca

  No i kogo tu szanować?

  • skwaszona i struta

   2 marca 2017 at 13:04

   Przykro, że pan Międlar dał się tak głupio skompromitować i „puścić w maliny”!
   Jeszcze bardziej przykro, że zawiódł mocno tych, którzy mu ufali i bronili.
   Zachował się jak niedojrzały, zarozumiały smarkacz…
   Może jednak dobrze, że tak szybko zdemaskowano „głębię” jego „wartości moralnych i katolickich”
   Pozostał niesmak….
   „Przeminęła z wiatrem” szansa p.Jacka na bycie autorytetem dla młodych!
   Bardzo tanio się pan zbłaźnił panie Jacku! Bardzo tanio…

   • Masław

    3 marca 2017 at 16:11

    To tylko szczegół, a łachudry to wykorzystują./ Tzn., że Międlar jest szansą, skoro próbują już kompromitować młokosa? Zostałeś rozpracowany lewaku mentalny.

   • tma

    7 marca 2017 at 06:14

    Pan ksiądz Jacek od początku był łatwy do rozszyfrowania.

 3. kwak

  1 marca 2017 at 23:36

  Ciekawe… przejawia cechy Antychrysta, „wrażliwy ekolog i pacyfista”, zwolennik synkretyzmu, ulubieniec światowych mediów, honorowy członek rotarian….co będzie dalej?

 4. Paweł

  2 marca 2017 at 10:21

  Watykan już wieki temu odszedł od swej roli. Watykan należy uznać za wrogie, antypolskie i antychrześcijańskie państwo. Dziwne, że mało kto zwraca uwagę, że katolicyzm jest niczym innym jak religią, która służy jedynie Watykanowi i podległym mu hierarchom. Państwo w państwie.

 5. Slawomir Tomasz Roch

  2 marca 2017 at 11:00

  Szok! Kosternacja! Zgorszenie! Takie uczucia rodza sie spontanicznie w sercu czlowieka wierzacego, wiernego Chrystusowi, po przeczytaniu tego felietonu, wszak Chrystus jest Panem Zycia a nie smierci!

 6. Slawomir Tomasz Roch

  2 marca 2017 at 11:51

  Niezwykle wazne swiadectwo organizacji pro – life z calego swiata, skupionych w kolacji Voice for the life, ktore spotkaly sie i wspolnie napisaly i opublikowaly ten raport. Po temu jest b. wazna analiza obecnie zachodzacych procesow na swiecie, ktorej nie mozna absolutnie lekcewazyc, czy ignorowac. W swietle tutaj opisanych faktow papiez Franciszek i ludzie z jego najblizszego otoczenia maja nie tylko ozywione kontakty ze Swiatowa Organizacja Zdrowia ale wspolpracuja w b. waznych dla zycia obszarach. Skandaliczny problem w tym ze raport organizacji broniacych zycia b. jasno i klarownie ujawnia druzgocace dane, ze ONZ oraz Swiatowa Organizacja Zdrowia sluza w gigantycznych obszarach swojej dzialalnosci cywilizacji smierci. Papiez Franciszek i Watykan wiedza o tym bezsprzecznie, maja tego calkowita swiadomosc, a jednak publicznie wspolpracuja z tymi, ktorzy ustanawiaja na swiecie cywilizacje smierci. To jest szokujace bez dwoch zdan. Zgroza bije z tego raportu! Z Panem Bogiem

 7. Jan

  2 marca 2017 at 13:36

  Watykan stal sie juz kosciolem swietego judasza,papiestwo skonczylo sie na Benedykcie XVI,teraz mamy masona Franciszka ktory przeszedl na ciemna strone mocy szatana,nalezy odciac kosciol katolicki od Watykanu!!!

  • prrrrrr!

   2 marca 2017 at 14:58

   spokojnie panie Janie!
   Trochę logiki życzę!
   Bo brak jest logiki w pana wezwaniu:” Franciszek mason!” więc pana wniosek:” odciąć Kościół katolicki od Watykanu!”
   Spoko! Spoko! Emocje wyłączyły rozum u pana?
   Gdyby zawołał pan:”Franciszek mason! Odciąć Kościół katolicki od Franciszka!” –
   to byłby to logiczny wniosek! Ale nie rozróżniać funkcjonariusza od FUNKCJI (ustanowionej przez Chrystusa!) to grube nieporozumienie!

   • Jan

    2 marca 2017 at 22:39

    moze i ma pan racje ale ten caly Watykan ma od dawna problemy homoseksualne,pedofilskie ,juz nie mowiac o finansach,Watykan jest brudny od zarania lat i prowadzil interesy z wloska i nie tylko bo i kacapska mafia ,naszlikowany kacapa wplywami,powinien sie oczyscic ze zlej mocy zeby przewodzic kosciolowi Chrystusa Pana,,papiestwo skonczylo sie na papiezu Benedykcie,obecny papiez jest z nadania szatana i niszczy kosciol rzymsko-katolicki,po owocach ich latwo rozpoznac i po konszachtak z lewackimi zwyrodnialcami i mordercami dzieci nienarodzonych

   • Paweł

    3 marca 2017 at 09:16

    @prrr

    Kiedyż to Chrystus ustanowił Watykan swoim królestwem?

    • prrrrrr!

     3 marca 2017 at 16:10

     „Ty jesteś Piotr (Skała) i na tej Skale zbuduję Kościół mój i bramy piekielne go nie przemogą. Tobie dam klucze Królestwa Niebieskiego” itd.
     W Rzymie jest grób Piotra ……nie ma sensu czepiać się słówek….
     chodzi o rolę PIOTRA-ZASTĘPCY CHRYSTUSA….Watykan to jakby stolica Kościoła – i dla mnie to wazne

     • Paweł

      5 marca 2017 at 15:22

      @prrr

      Problem w tym, że pole do interpretacji jest bardzo szerokie.

 8. cyk

  4 marca 2017 at 20:04

  na dodatek do tych wszystkich nieszczesc w moim kosicle zaczeli sie modlic o sprawiedliwosc spoleczna:-(zastanawiam sie czy to „radosna”tworczosc tutejszego proboszcza,czy odgorny nakaz?

 9. 3gp porn

  20 maja 2017 at 16:21

  There are some interesting points in time in this article but I don’t know if I see all of them center to heart. There is some validity but I will take hold opinion until I look into it further. Good article , thanks and we want more! Added to FeedBurner as wellyou have a great blog here! would you like to make some invite posts on my blog?

 10. Olin Frazey

  27 maja 2017 at 14:12

  I haven¡¦t checked in here for a while because I thought it was getting boring, but the last few posts are good quality so I guess I will add you back to my everyday bloglist. You deserve it my friend 🙂

 11. website tutorial

  30 maja 2017 at 22:17

  Between me and my husband we’ve owned even further MP3 gamers about the years than I can depend, such as Sansas, iRivers, iPods (classic & touch), the Ibiza Rhapsody, etcetera. But, the ultimate number of a long time I have solved down towards a person line of gamers. Why? Considering that I was joyful towards uncover how well-designed and pleasurable in the direction of retain the services of the underappreciated (and commonly mocked) Zunes are.

 12. Diet pills

  2 czerwca 2017 at 04:13

  Thought provoking.

 13. Felecia

  14 czerwca 2017 at 12:34

  Relmente me gusta este artículo. Me ha dejado claras muchas cosas que no sabía y me ha aportado nueva información que nutre aquello que sabía sobre este tema.

 14. purple shoes

  15 czerwca 2017 at 03:24

  RIM’s new Blackberry curve 9220, attractively priced at Rs 10,990 is particularly focused at the kids in India.|But again, this is permanent and you will not be able to alter it as soon as set.

 15. recycle lead acid batteries slough

  18 czerwca 2017 at 18:20

  I conceive you have noted some very interesting details , appreciate it for the post.

 16. cheap womens shoes

  18 czerwca 2017 at 19:58

  You can effortlessly drown your self amongst all this information if you don’t consider it 1 stage at a time.|A Fb fan web page is a mini web site inside the bigger social networking site. This will save you cash if there occurs to be a extremely great sale at one particular retailer. Second, you need to produce a company plan.|So, what these companies do in order to attract individuals into using surveys is by paying them to consider it. This consists of maintaining a list of products with you, which you really want to buy.|You can make use of the break for on-line shopping for purses. Using my buddy’s guidance I started to do more research into online discount codes, vouchers and coupon codes. Negotiation is also essential in getting suppliers.|One such instance is Vince which is a leading brand name name when it arrives to branded clothes for ladies. In the prior time, on-line shopping was quite impossible and difficult to think.|You can find incredible deals on baby care products on eBay. You can make use of the split for on-line shopping for handbags. If you adhere to some precautionary measures it will be more safe on buying at ebay.|I found a broad range of goods that I think numerous a traveler would enjoy for under $25.00. Since the time of their emergence, portable hard disks have usually been the one and only muse of tech lovers.|1 such instance is Vince which is a leading brand name name when it comes to branded clothes for ladies. There are money back choices on masses of items including cash benefits from trustworthy merchants.|Now you do not need to look and carry paper cuttings to conserve cash. Just adding Meta tags or key phrase will not help on your own. Cancel any subscriptions that you’re not utilizing – you can usually re-subscribe at a later on day.|When you use this card, every greenback that you will spend will earn you reward factors.

 17. katie

  24 czerwca 2017 at 01:10

  diet pills 02910 us

 18. KelChalkhic

  25 czerwca 2017 at 10:17

  Buy Propecia Hair Loss Buy Levitra Online On Sale Online Direct Dutasteride Website Internet Fedex

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra