Z zagranicy

Węgierski rząd: TAK dla prokreacji, NIE dla GMO i muzułmańskich imigrantów

Rząd Węgier przedstawi nowe korzyści, jakie będą przysługiwały rodzicom z większą liczbą dzieci. Ma to zachęcić pary do posiadania potomstwa – poinformował podczas czwartkowego briefingu szef Kancelarii Premiera János Lázár.

Lázár dodał, że zmiany zostaną dokonane w ramach przygotowań do długofalowego narodowego programu, który ma potrwać do 2060 roku, mającego na celu wydłużenie życia i obniżenie wieku umierania. Zmiany nastąpią także w systemie edukacji, przeznaczone dla poszukujących pracy w UE Węgrów. Rząd oczekuje, że do 2030 roku uda się zwiększyć liczbę urodzin o 5 procent. Oczekuje także, że średnio Węgrzy będą dożywać 85 lat (kobiety) i 80 lat (mężczyźni).

Podczas briefingu Lázár poinformował, że rząd uczyni wszystko, aby nie wpuścić na rynek węgierski genetycznie modyfikowanej żywności, jeżeli zaś chodzi o pasze – przedstawi narodowy program zastąpienia importowanej soi.

Odnosząc się do przemówienia premiera Viktora Orbána w Węgierskiej Izbie Handlu, Lázár powiedział, że szef węgierskiego rządu wypowiedział się przeciwko unijnej legislacji osiedlającej na terytorium Węgier muzułmańskich imigrantów bez zgody samych Węgrów, ponieważ homogeniczność stanowi siłę, która podnosi konkurencyjność Węgier, podczas gdy kraje wielokulturowe – co podkreślał – tę ostatnią tracą. Lázár zaznaczył jednocześnie, że wypowiedź Orbána nie dotyczyła społeczności romskiej na Węgrzech.

Źródło: dailynewshungary.com

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

2 komentarze

2 Komentarzy

 1. Zygmunt

  3 marca 2017 at 13:37

  Brawo nasi bracia Węgrzy.Polski rząd powinien brać przykład.

 2. Tomasz

  3 marca 2017 at 19:34

  Orban moim prezydentem.
  Taki mam sen.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra