Z kraju

W Narodowym Dniu Żołnierzy Wyklętych Rosjanie oddali w Polsce hołd sowieckim sołdatom

Około stu Rosjan, blogerów, działaczy organizacji pozarządowych i dziennikarzy bierze udział w rajdzie samochodowym „Drogi pamięci”. Podczas rajdu, którego trasa wiedzie przez m.in. Olsztyn, Warszawę, Kraków, Lublin, Białystok, Rosjanie odwiedzają istniejące w tych miastach cmentarze Armii Czerwonej, aby oddać hołd spoczywającym tam sowieckim żołnierzom.

Rajd wyruszył z Kaliningradu 1 marca, kiedy w Polsce obchodzony był Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, których tysiące zostało przez żołnierzy różnych formacji Armii Czerwonej, m.in. NKWD i Smiersz, zamordowanych. Trasa rajdu, długości około 2 tys. km, przebiega przez Olsztyn, Warszawę, Kielce, Kraków, Rzeszów, Lublin, Białystok, Odrynki, a zakończy się 5 marca w Suwałkach. W akcji bierze udział kilkudziesięciu blogerów, działaczy organizacji pozarządowych, dziennikarzy. Jak poinformowali organizatorzy rajdu, jego uczestnicy odwiedzają groby żołnierzy sowieckich, składają kwiaty i wieńce pod ich pomnikami. „Nasz projekt ma na celu zachowanie przyjaźni między narodami i pamięci historycznej o bohaterstwie żołnierzy, którzy pokonali nazizm” — poinformował jeden z organizatorów rajdu, Andriej Omelczenko. Zaplanowano m.in. wizytę pod pomnikiem Radziecko-Polskiego Braterstwa Broni w parku Skaryszewskim w Warszawie, również pod pomnikiem Wdzięczności Armii Czerwonej w Rzeszowie.

Podczas wizyty uczestników rajdu na cmentarzu wojennym w Olsztynie 1 marca (w Polsce Dzień Żołnierza Wyklętego), gdzie spoczywa ponad 4 tys. żołnierzy radzieckich poległych podczas II wojny światowej, na Rosjan czekali br. przedstawiciele olsztyńskich organizacji współpracujących z podobnymi organizacjami działającymi na terenie Kaliningradu, m.in.– zrzeszeni w Związku Żołnierzy Wojska Polskiego. Niektórzy z Polaków, uczestników spotkania zostali uhonorowani rosyjskimi medalami pamiątkowymi wybitymi specjalnie z okazji rajdu „Drogi pamięci” oraz dyplomami. Po okolicznościowych przemówieniach oraz po złożeniu wieńców i wiązanek kwiatów pod pomnikami i na grobach żołnierzy spoczywających na cmentarzu w Olsztynie, Rosjanie, w eskorcie policjantów, odjechali do Warszawy.

Jak podaje rosyjski portal Sputnik, słowa jednego z organizatorów rajdu, „Rajd „Drogi pamięci” odbywa się już drugi raz. Impulsem do zorganizowania pierwszego w 2016 roku była seria aktów wandalizmu na grobach radzieckich żołnierzy w Polsce, demontaż pomników, w tym generała armii, dwukrotnego Bohatera Związku Radzieckiego Iwana Czerniachowskiego, który poległ na polskiej ziemi 18 lutego 1945 roku w miejscowości Pieniężno”.

Źródła: Rosyjskaja gazeta.ru; Olsztyn 24.pl; ojczyzna – suwalszczyzna.pl, Sputnik.ru

Adam Białous

Fot. Wikipedia

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

35 komentarzy

35 Komentarzy

 1. crova

  3 marca 2017 at 14:48

  To NKWD było formacją Armii Czerwonej?

 2. z-k

  3 marca 2017 at 15:10

  Wizyty na cmentarzach należy przyjąć z szacunkiem i życzliwością

  • Krzysztof

   3 marca 2017 at 15:20

   pluj kurvvie w oczy to powie że deszcz pada – to moja ocena twojego podejścia do jawne kacapskiej prowokacji.

   • z-k

    3 marca 2017 at 15:48

    słyszałeś matołku o wizytach Polaków na cmentarzach w Rosji, a o szacunku do poległych żołnierzy? Możesz służyć jako koronny argument o potrzebie likwidacji gimnazjów

   • kbog

    4 marca 2017 at 18:53

    Szkoda komentarza na Twój rozum.

  • Tomek

   3 marca 2017 at 15:56

   W pełni się zgadzam. Każdy ma prawo uczcić na cmentarzu pamięć swoich poległych. Nie robią z tego żadnej politycznej manifestacji uderzającej w Wyklętych, trudno więc podzielić obawy autora.

  • Jan

   3 marca 2017 at 17:33

   i tu masz racje a nie np wysadzac samolot z ludzmi lecacymi zlozych hold ofiara kacapow w Katyniu,to jak oni nas wysadzaja to my ich tez musimy kopnac w dupe kacapskich zbrodniarzy,czy to zrozumiales?,czy mam podawac inne przyklady rzezi na Polakach dokonane tymi samymi lapami jak w Smolensku i Katyniu?

   • gieptil

    3 marca 2017 at 17:53

    Nikt tego samolotu nie wysadzał. Mord był na Okęciu jako akcja ludzi z Polski zapewne z udziałem służb naszych sojuszników. Dlatego tak jest to wszystko motane. A o wynikach ekshumacji cisza, mataczą i układają wersję dla prasy.

 3. m

  3 marca 2017 at 15:39

  Mają prawo.

 4. frate

  3 marca 2017 at 15:42

  Idąc tokiem rozumowaniu pisowskich politruków to na pewno musi być UPO-żydowska prowokacja!!!

 5. MOTYL35

  3 marca 2017 at 15:57

  Wybór daty rajdu to czysta celowa prowokacja po staremu Rosja po staremu chcą nas podporządkować-zniewolić. Niemcy napadli na nas jako wrogowie-rabowali, mordowali. Rosjanie w celu pokonania Niemców po drodze przechodzili przez Polskę. Oszustwo polegało na tym że propagandowo mówili że idzie wielki przyjaciel wyzwoliciel. Prawda była taka że wkraczał nowy brutalny okupant, mordował, gwałcił, rabował. Niezwykle haniebne było i jest że z obywateli PAŃSTWA POLSKIEGO wyszukali zdrajców ich współpracowników i to w nowych wcieleniach nadal trwa.

 6. Masław

  3 marca 2017 at 16:05

  To jakiś nieuk pisał. NKWD to nie Armia czerwona.Ktoś uznał, że można dokopać Rosjanom, to zostało to zrobione. Żenada.
  A uszanowanie zmarłych to jedna z cech naszej kultury. Do której nie zalicza się mentalny bolszewik Motyl. Im takie prymitywy bardziej nienawidzą Rosji, tym stają się coraz bardziej podobni do jednego z najbardziej prymitywnych składowych moskiewskiej cywilizacji.

  • MOTYL35

   3 marca 2017 at 17:44

   Okupant niemiecki też powinien stawiać pomniki w całej podbijanej Europie gdyż wszędzie są groby niemieckich żołnierzy. Groby należy szanować a co innego rajdy organizować w dniu pamięci pomordowanych przez okupantów sowieckich polskich bohaterów. Należę do pokolenia pamiętającego obie okupacje moi RODZICE BYLI OFICERAMI AK jestem przez nich wychowany. Nie należę do cywilizacji turańskiej, JESTEM POLAKIEM A PRZEZ TO TEŻ EUROPEJCZYKIEM

 7. jacek

  3 marca 2017 at 16:17

  Cześć i chwała bohaterom,którzy pokonali niemieckich nazistów!Gdyby nie oni Polski by nie było,a Polacy byliby spaleni w piecach krematoryjnych.Cześć i chwała 28 miljonom Rosjan,którzy oddali swe życie w walce z Niemcami.Niech żyje przyjaźń Polsko-Rosyjska.Wieczna hańba zbrodniarzom niemieckim i żydowskim!!!

  • tma

   3 marca 2017 at 17:04

   Co ty tam wiesz.
   Przez całe dwudziestolecie międzywojenne trwała współpraca wojskowa Niemiec i Rosji. To dzięki rosyjskiej stali i ropie Niemcy zbudowali swoją armię. Rosjanie sami wyhodowali potwora, który w końcu rzucił im się do gardła. Sami sobie winni.
   O współpracy tzw. służb i wywiadów chyba nie trzeba mówić.

  • MOTYL35

   3 marca 2017 at 18:12

   Traktat Wersalki bardzo ograniczał rozbudowę militaryzmu niemieckiego. Na rosyjskich poligonach ćwiczył wermacht /czołgi, samoloty, piechota/.
   Głównym dostawcą dla Niemiec surowców- ropy, rud metali do czerwca 1941 roku była Rosja. Dwie potęgi socjalistyczne pokłóciły się o podział łupów, rozegrali wojnę zwycięską dla nie mniej strasznego niż Niemcy s bandyty Rosję sowiecką. Brak Ci elementarnej wiedzy znasz tylko propagandę. Sowieci w pogoni za armią niemiecką przechodzili przez Polskę traktując jak swą zdobycz- mordowanie, grabież, gwałt, rozbój,wywózki, oszustwa.

 8. obserwator

  3 marca 2017 at 17:18

  data tego rajdu nie przypadkowa,testuja Polakow,oddali hold gwalciciela kobiet w ciazy,zlodzieja rowerow i zegarkow,to bandyci i ich konfidenci,ktorzy zamordowali z zimna krwia 96 osob wraz z prezydentem RP,sledztwo odnosnie tej zbrodni dotyka nowych bardzo ciekawych watkow kryminalnych tego zamachu,kacapy to odwieczni kaci Polakow ktorzy wraz z berlinem i obama z waszingtonu maja doskonala wiedze jak doszlo do tego zamachu,uwazam ze obecna Polska powinna zerwac wszelkie kontakty ze zbrodniarzem putinem i jego ludobojcami,Polska ma obecnie lepsza armie od kacapa,dowodem slabosci kacapa armi jest brak zwyciestwa z cywilna obtona w Doniecku na Ukrainie,teraz bedzie szamsa na likwidacje hitlerowskiej UE i zajecie moskwy w imperium szatana,bo car prawdopodobnie bedzie sie ratowal ucieczka na bezludzie,trzeba kopnac w dupe kacapa oni die juz zwijaja i trzeba to wykozystac imitarnoe i dyplomatycznie,polski pan zasiadzie znowu w moskwie

 9. Hania

  3 marca 2017 at 17:49

  Wyrażającym się tutaj o Rosjanach ” kacapy” polecam wizytę u dobrego psychiatry.
  Rosjanie mają prawo do czci swoich poległych żołnierzy jak my swoich.
  Gadanie o Smoleńsku jako o ich robocie to pokłosie złej roboty Macierewiczów i innych debili. Bo winę trzeba wpierw udowodnić, a potem pisać coś o ” kacapach” którzy zamordowali ” naszą elitę”
  Prosty żołnierz poległy podczas wojny z Niemcami to nie NKWudzista.
  Jest róznica.

  • MOTYL35

   3 marca 2017 at 18:21

   Tragedia Smoleńska. Samolot był polski Rosjanie nawet nie powinni się zbliżać do wraku. Polacy powinni przyjechać ogrodzić teren i badać sprawę. należało powołać międzynarodową komisję NATO zginęli ich generałowie NIC Z TEGO. Tusk i Putin brali udział w tej zbrodni i do dzisiaj polska własność niszczeje i atmosfera ściera wszelkie ślady. TAKIE SĄ FAKTY Z FAKTAMI SIĘ NIE DYSKUTUJE.

  • MOTYL35

   3 marca 2017 at 18:29

   SZWABY I KACAPY tak zawsze określaliśmy bandyckich naszych sąsiadów, zawsze nas napadali mordowali a jednak dzięki BOHATEROM POLSKIM TRWAMY. Brak Ci dobrego prawdziwego przekazu rodzinnego, a do dobrej literatury nie sięgasz, a jest

  • Codreanu

   3 marca 2017 at 19:29

   Racja ja nie lubię kiedy określa się Polaków mianem „Pol****o”. Ja lubię Rosjan a to że niektórzy oddają hołd czerwonej syjonistycznej armii gwałcicieli to inna sprawa i dewiacja, taka sama jak u nas kult Ulmów i innych „sprawiedliwych”.

 10. Ewok

  3 marca 2017 at 18:45

  jak widać traktaty są dobre na czas pokoju…

 11. Hania

  3 marca 2017 at 19:16

  MOTYL35

  Trwamy…trwamy… Ciekawe tylko jak długo?!
  pamiętasz Traktat Lizboński? I kto go podpisał?
  Nas nie potrzeba atakować, sami własną niepodległość przesrywamy….
  O moj przekaz rodzinny się nie martw.
  A dobrej literatury, polecanej przez niezależną pl. nikomu bym nie poleciła.
  Twoje słownictwo cię zdradza.
  Tylko gazetopolscy półidioci, okreslający się jako „patrioci” wyrażają się w ten sposób o sąsiadach.
  Lubują się w obrażaniu Rosjan, a Ukrom to by w dups…. weszli bez mydła.
  Razem ze swoim guru, Sakiewiczem:-)

  • MOTYL35

   3 marca 2017 at 22:45

   Dopóki Rosjanie nie wyrwą się z Mongolsko-turańskiej cywilizacji to są agresywni prymitywni KACAPY. Jest nadzieja że się wyrwą.Dopóki Ukrińcy nie przerwą gloryfikacji zdziczałych bandytów z UPA przerwać pomoc. Kto przerwał ekshumację w Jedwabnem, kto radośnie witał reaktywowanie loży Bnai- Brith kto podpisał bezwarunkowe zrzeczenie się suwerenności Polski kto stoi za GPi GW wiem to dokładnie. Podstawowym obowiązkiem Polaka jest bronić HONORU SWOJEJ OJCZYZNY, PRZECIWDZIAŁAĆ DEPRAWACJI DZIECI I MŁODZIEŻY, RATOWAĆ RESZTKI JESZCZE NIE ROZKRADZINYCH DÓBR NARODWYCH. Niestety na ziemiach NASZEJ OJCZYZNY oprócz potomków identyfikujących się z Piastami, Jagiellonami, Powstańcami, AK-owcami, Żołnierzami Niezłomnymi żyją także kontynuatorzy bandyckiej dziczy przywleczonej w 1944r. z Rosji w celu zniewolenia NARODU I PAŃSTWA POLSKIEGO. Jaki jest Twój cel próby obrażania inaczej myślących niż TY. POLOACY MAJĄ JEDNĄ OJCZYZNĘ IMUSZĄ W NIEJ TRWAĆ I BRONIĆ JEJ.

 12. Dariusz Nawara

  3 marca 2017 at 19:49

  Groza komunistycznego kłamstwa jest nadal niepojęta dla Polaków.
  W kraju, który przez półwiecze doświadczał sowieckiej okupacji, nie tylko nie policzono zbrodni, ofiar i win, ale nie podjęto walki z kłamstwem zabijającym wspólnotę narodu. Nigdy nie nazwano go po imieniu i nie pokazano Polakom.
  Istota tego kłamstwa polegała na uznaniu powojennego tworu za państwo polskie, na legalizacji jałtańskiego bękarta przez demokracje Zachodu i zmuszeniu nas do uznania okupacji sowieckiej za stan naturalny. Zaszczepiona przez komunistycznych zdrajców nowa świadomość sprawiła, że kolejne pokolenia Polaków wzrastały w przekonaniu, jakoby PRL była państwem polskim – wprawdzie ułomnym, o ograniczonej suwerenności i prawach obywatelskich, jednak gwarantującym ciągłość państwowości i racji stanu. To przeświadczenie opierało się na akceptacji powojennego porządku oraz wierze, że jest on efektem nieuniknionych „uwarunkowań geopolitycznych” i nie może zostać zmieniony bez narażenia na całkowitą utratę substancji narodowej.
  Nowa świadomość oswoiła Polaków z obcym tworem komunizmu i przyczyniała się do upowszechnienia myśli, iż jest on częścią naszej tożsamości, czymś związanym z polskością i polską tradycją. By wykreować taką wizję i dogłębnie zainfekować polskość, należało zabić nie tylko autentyczną elitę, ale uśmiercić mechanizm obronny – antykomunizm, wyniesiony z tradycji niepodległej II Rzeczpospolitej. Pozwalał on bowiem traktować komunizm, jako twór obcy i wrogi, zaś w wyznawcach zbrodniczej dialektyki dostrzegać ludzi wyzutych z polskości.
  Dokonując przymusowej integracji polskości i komunizmu, przeprowadzono zabieg zabójczy dla narodu i zaszczepiono Obcych w struktury polskiego społeczeństwa. By dokończyć dzieła, zmuszono nas do stworzenia sztucznej wspólnoty i nazwania jej państwem polskim.
  Zniszczenie narodu nie jest zadaniem łatwym. Nawet dla „ideowych” ludobójców, wyposażonych w narzędzia terroru. Proces zabijania, wymaga nie tylko eksterminacji elit i wymordowania niepokornych, ale zatarcia poczucia tożsamości zbiorowej i rozerwania więzi łączących pokolenia. Wymaga zabicia daru identyfikowania się we wspólnej historii i zgładzenia tego, co nazywane „duszą narodu”.
  Jeśli rozpoczęto go w latach 40. ubiegłego wieku, nie skończył się wraz z rzekomym upadkiem komunizmu. Ta zbrodnia trwa do dziś – w państwie zbudowanym na kłamstwie i sukcesji komunistycznej.
  https://bezdekretu.blogspot.com/2016/11/droga-do-wspolnoty-1-kamstwo.html#more

 13. Hania

  3 marca 2017 at 21:07

  Sęk w tym, że kłamstwo założycielskie 3 RP trwa w najlepsze do dziś. Mało tego, w kłamstwie tym prym wiodą ludzie hołubieni przez pana Sciosa, niekiedy do granic absurdu. Zetknęłam się z blogiem tego pana i aż mdli od wazeliny w kierunku pp.Kaczyńskich.
  Pisze pan Ścios o zdradzie Magdalenki, zapominając przy tym, że jego ulubiony ” poległy prezydent” brał w tej chucpie czynny udział. I że, już jako prezydent 3 RP zarzekał się, że tam ” żadnych tajnych porozumień nie było”!
  Schizofrenia tylko czy zła wola? A może odwracanie naszej uwagi od partyjniactwa PISu? I powolnego, dobrowolnego zrzekania się naszej niepodległości. Od Traktatu Lizbońskiego po ACTA i inne matactwa.
  Pan Scios wydaje się być na tyle dojrzałym człowiekiem, że musi pamiętać te złe czasy, podczas których narzuceni nam radzieccy towarzysze mieli niekiedy więcej taktu od współczesnych towarzyszy amerykańskich. Vide pan Grey w ministerstwie czy Janicer czy jak mu tam:-)
  Polityka zagraniczna, a w szczególności ta wobec banderowskiej Ukrainy to też nakaz z Ameryki. Chyba, że pan Ścios uważa to za rzecz normalną? Finansowanie złodziei i grandziarzy ( pan minister Nowak i jego ukraińskie drogi)bo tego życzy sobie nasz Wielki Brat. Stalismy się kundelkami USA. I ochoczo się tej roli podejmujemy, niestety. Z bogobojno- ojczyźnianymi hasełkami na ustach
  – Putin u naszych bram!

 14. tomek

  3 marca 2017 at 23:21

  Swolocz kacapska agituje jak za komuny

 15. Michaheque

  3 czerwca 2017 at 00:39

  Buy Orlistat 120mg In Usa [url=http://cheap-generic-kamagra.kamagorder.com]Cheap Generic Kamagra[/url] Cialis 36 Anni Amoxicillin Rash Pics [url=http://cialis-usa.BuyCial.com]Cialis Usa[/url] Kamagra Chewable 100 Mg Canada Dapoxetine Online Purchase [url=http://sildenafil.viapill.com]Sildenafil[/url] Cheap Viagra Jelly Ed Medications [url=http://propecia-for-men.propecpills.com]Propecia For Men[/url] Macrobid Cheap Viagracheapindia [url=http://dprixe.com]viagra prescription[/url] Propecia Catez Side Effects Of Propecia [url=http://viacheap.com]viagra online prescription[/url] On Line Fedex Shipping Provera Cialis Super Active Comprar Barato [url=http://internet-order-kamagra.kamagpills.com]Internet Order Kamagra[/url] Celebrex Generic Online Mysecuretabs [url=http://viaprices.com]buy viagra online[/url] Viagra Uk Sales Comprar Cialis Online En Madrid [url=http://how-much-is-propecia.propecorder.com]How Much Is Propecia[/url] Propecia Patente Kamagra Sildenafil Preis [url=http://generic-levitra-pill.buylevi.com]Generic Levitra Pill[/url] Propecia Cipla Canadian Tamoxifen Order Online [url=http://viacheap.com]online pharmacy[/url] Amoxicillin Allergy Delayed Onset Keflex Affects Urination [url=http://leviusa.com]buygenericlevitraonlineusa[/url] Doxycycline From Mexico Cialis Mode D’Emploi [url=http://newisotretinoin.com/accutane-stories.php]Accutane Stories[/url] Pharmacy Escrow Refills Tab Viagra [url=http://cialis-online-no.tadalaf.com]Cialis Online No[/url] Acquistare Viagra Senza Carta Di Credito Bentyl Pills Germany Sandwell [url=http://cialbuy.com]cialis[/url] Cialis Generique Doctissimo Cialis Generique Arnaque [url=http://cialbuy.com]cialis online[/url] Cialis Farmacocinetica Dove Trovare Il Viagra [url=http://kamagra-tablet.kamagorder.com]Kamagra Tablet[/url] Levaquin 500mg Cialis Generico Collaterali [url=http://leviusa.com]best price for levitra 20mg[/url] Viagra Sales India Acheter Viagra Ligne [url=http://newisotretinoin.com/price-of-accutane.php]Price Of Accutane[/url] Get On Line Stendra Best Website With Overnight Delivery Fast Viagra Delivery [url=http://buy-generic-cialis-online.tadalaf.com]Buy Generic Cialis Online[/url] Cialis En Exceso Es Malo Secure Ordering Free Shipping Dutasteride Ups Medicine Amex Accepted [url=http://purchase-cheap-kamagra.kamagorder.com]Purchase Cheap Kamagra[/url] Cialis Vente Libre Espagne Comprar Cialis Viagra Farmacia [url=http://viaprices.com]viagra[/url] Discount Amoxicillin Levitra Tab [url=http://cialis-online-pharmacy.cial5mg.com]Cialis Online Pharmacy[/url] Generic Cialis Review Online Sildenafil For Sale [url=http://generic-kamagra-pricing.kamagpills.com]Generic Kamagra Pricing[/url] Acquisto Viagra Senza Ricetta Buy Lasix Australia [url=http://accutane.ccrpdc.com/accutane-generic-cost.php]Accutane Generic Cost[/url] Generika Viagra Cialis Kamagra Jelly Manufacturers [url=http://kamagra-chewable.kamagpills.com]Kamagra Chewable[/url] Where To Buy Cheap Viagra Super Force Zithromax Fast Delivery [url=http://viagra-prices.viapill.com]Viagra Prices[/url] Osta Lasix Cephalexin Dogs [url=http://buy-generic-viagra.viasample.com]Buy Generic Viagra[/url] Cialis Discount Card Cialis 36 Ore [url=http://cheap-viagra-tablets.viasample.com]Cheap Viagra Tablets[/url] Com Kamagra In Linea

 16. Michaheque

  6 czerwca 2017 at 02:13

  Do pobrania Times the payout amount work from home online jobs s using candlesticks by cory.Your actual APR will be based on your specific situation. [url=http://nowfastmoney.com]low interest loans[/url] The proposals under consideration provide two different approaches to eliminating debt traps prevention and protection.BBB Complaint Process GuaranteeWarranty Issues business days.Prix Cialis 10 Mg [url=http://leviusa.com]buygenericlevitraonlineusa[/url] Betnovate Online Cephalexin Odor [url=http://priligy-in-usa.priliorder.com]Priligy In Usa[/url] Dosage Of Amoxicillin For Infants Buy Atomoxetine Online [url=http://best-online-levitra.buylevi.com]Best Online Levitra[/url] Kamagra Oral Jelly Frankfurt Cialis Compra [url=http://levitra-tablet.buylevi.com]Levitra Tablet[/url] Amoxicillin Dosage Dental Metronidazole And Amoxicillin Combination Side Effects [url=http://buy-priligy-30mg.prilipills.com]Buy Priligy 30mg[/url] Kamagra Online Order Kamagra Jelly Online [url=http://cial40mg.com/cheap-cialis-tablets.php]Cheap Cialis Tablets[/url] Comprar Cialis Sin Receta Medica Does Propecia Cause Depression [url=http://bpdrugs.com/tadalafil.php]Tadalafil[/url] Lowest Priced Cialis No 1 Online Pharmacy [url=http://cial40mg.com/buy-tadalafil.php]Buy Tadalafil[/url] Fast Shipping Cialis And Viagra Viagra Generico Costo In Farmacia [url=http://bestlevi.com/levitra-online.php]Levitra Online[/url] Super Kamagra Nebenwirkungen Levitra Savings Card [url=http://cialbuy.com]cialis price[/url] Amoxicillin 50mg Cialis Laboratoire [url=http://cialusa.com]viagra cialis[/url] Comprare Viagra On Line How Harmful Is Amoxicillin If Breastfeeding [url=http://buy-priligy-60mg.priliorder.com]Buy Priligy 60mg[/url] Buy Nolvadex For Lab Rats Priligy Dapoxetina 30 Mg [url=http://kamagra-online-pharmacy.kamagpills.com]Kamagra Online Pharmacy[/url] Kamagra Online Di Grenoble

 17. Michaheque

  9 czerwca 2017 at 05:24

  Cialis Viagra Differenze [url=http://priligy-country-usa.priliorder.com]Priligy Country Usa[/url] Propecia Usa No Prescription Propecia En Parafarmacias [url=http://kamagra.ccrpdc.com/cheap-kamagra-generic.php]Cheap Kamagra Generic[/url] Worldwide Legally Levaquin Pneumonia Visa Accepted Medicine Costo Del Viagra In Farmacia [url=http://levipill.com/vardenafil-levitra.php]Vardenafil Levitra[/url] Uses Of Cephalexin No Prescription [url=http://staminamen.com/buy-cheap-cialis-on-line.php]Buy Cheap Cialis On Line[/url] Cialis Ayuda Can I Purchase Discount Bentyl In Internet Tab [url=http://cheapcial.com/cheap-cialis-generic.php]Cheap Cialis Generic[/url] Mail Order Finasteride Mastercard Msc Propecia [url=http://dprixe.com]cialis[/url] Cialis Levitra Comparaison Zithromax Tuberculosis [url=http://bestlevi.com/comprar-levitra.php]Comprar Levitra[/url] Buy Plavix No Prescription Deyrel On Line [url=http://purchase-viagra-usa.via100mg.com]Purchase Viagra Usa[/url] Buy Cheap Tamoxifen Dutasteride Bph Sale Without Dr Approval [url=http://tadalafil-20mg.tadalaf.com]Tadalafil 20mg[/url] Cephalexin And Blood Sugar Level Kamagra Barcelona [url=http://cialcost.com/order-cialis.php]Order Cialis[/url] Zithromax Recommended Dosage Cialis Gro?Britannien [url=http://staminamen.com/buy-cialis.php]Buy Cialis[/url] Levitra A Vendre Viagra Giallo [url=http://viasamples.com/order-viagra-pills.php]Order Viagra Pills[/url] Hair Loss Pharmacy Propecia Cephalexin Prescribed For [url=http://viaprices.com]viagra[/url] Cialis Qualite Gonorrhea Single Dose 875 Amoxicillin [url=http://cialcost.com/cialis-cost.php]Cialis Cost[/url] Adn Es La Kamagra Omeprazole Amoxicillin [url=http://kamagra-cheap-online.kamagorder.com]Kamagra Cheap Online[/url] Viagra Sales In Usa Amoxicillin 200 [url=http://buy-levitra-10mg.levitab.com]Buy Levitra 10mg[/url] Pfizer Prezzo Kamagra Priligy De L’Inde [url=http://buylevitraeufast.com/best-levitra.php]Best Levitra[/url] Buy Kamagra Online With Paypal Cialis Prix Pfizer [url=http://levitra-pills-online.levitab.com]Levitra Pills Online[/url] Cialis Super Active For Sale Viagra Pour Jeune [url=http://cialis-online.BuyCial.com]Cialis Online[/url] Cost Of Cialis Amoxil Pas [url=http://purchase-generic-cialis.BuyCial.com]Purchase Generic Cialis[/url] Female Viagra Pill Cialis Levitra Y Viagra [url=http://genericvia.com/cheap-viagra-usa.php]Cheap Viagra Usa[/url] Vente Levitra France Side Effects Of Amoxicillin Clavulin [url=http://kamagra-online.kamagorder.com]Kamagra Online[/url] Viagra Del Lavoro Canadien Clinic Sulfa [url=http://bpdrugs.com/cialis-order.php]Cialis Order[/url] Cialis 20mg En Belgique Levitra Walgreens [url=http://levicost.com]viagra vs cialis vs levitra[/url] Acheter Baclofene En France Alli Xenical [url=http://buy-cheap-viagra-200mg.via100mg.com]Buy Cheap Viagra 200mg[/url] Cialis Pills Cheapest Motrin [url=http://kamagra-jelly.kamagpills.com]Kamagra Jelly[/url] Trileptal buy accutane online legit [url=http://levicost.com]realcheaplevitra[/url] Buy Viagara With Goft Card Keflex Swime Flu [url=http://buy-levitra.levitab.com]Buy Levitra[/url] Comprar Cialis En Farmacia Online Zithromax And Amoxicillin Taken Together [url=http://levitra-lowest-price.buylevi.com]Levitra Lowest Price[/url] Levitra Generique Montreal Amoxicillin Tablets Ingredients [url=http://cialbuy.com]cialis price[/url] Lasix Poland Cialis Levitra Pharmacie En Ligne [url=http://how-to-order-cialis.cial5mg.com]How To Order Cialis[/url] Cialis Kaufen Vergleich Levitra Se Necesita Receta [url=http://cheapest-propecia-in-usa.propecpills.com]Cheapest Propecia In Usa[/url] Cialis Soft Tabs Order Viagra No Prescription Online [url=http://buy-cheap-cialis.tadalaf.com]Buy Cheap Cialis[/url] Fluoxetine Want To Buy Virginia Cialis 20 Ou 40 [url=http://order-generic-kamagra.kamagpills.com]Order Generic Kamagra[/url] Cephalexin Bromhexina Generic Viagra Sample Pack [url=http://buylevitraeufast.com/best-levitra-prices.php]Best Levitra Prices[/url] Colchones De Propecia Acheter Vrai Viagra En Ligne En Antibes [url=http://costofvia.com/online-viagra.php]Online Viagra[/url] Amoxil Schnucks Cialis Tadalafil 5mg [url=http://buy-online-cialis.BuyCial.com]Buy Online Cialis[/url] Best Place To Get Viagra Medikament Viagra 50 Mg [url=http://generic-viagra-pills.viapill.com]Generic Viagra Pills[/url] Order Propecia Online From Canada Buy Propecia Online Uk [url=http://brandcial.com/cialis-viagra.php]Cialis Viagra[/url] Propecia Buy Locations Viagra A Firenze [url=http://bestlevi.com/levitra-cost-uk.php]Levitra Cost Uk[/url] Obtenez Dapoxetine Online No Prescription Diabete E Cialis [url=http://buy-priligy-generic.priliorder.com]Buy Priligy Generic[/url] Vet Prescribed Cephalexin Buy Celebrex In Uk [url=http://levitra.buylevi.com]Levitra[/url] Lequel A Plus D’Effet Cialis Ou Viagra Achat De Vrai Cialis [url=http://leviplus.com/comprar-levitra.php]Comprar Levitra[/url] Buy Dovobet Levothyroxine Without Subscription [url=http://generic-kamagra-buy.kamagpills.com]Generic Kamagra Buy[/url] Dapoxitina Basso Prezzo Sildenafil Purchase Online [url=http://costofvia.com/viagra-pills.php]Viagra Pills[/url] Cialis Principio Attivo Viagra Belgium [url=http://viacheap.com]viagra[/url] Dutasteride Drugs Best Website Shop Viagra Hausmittel [url=http://cialusa.com]viagra cialis[/url] Donde Comprar Cialis Seguro

 18. Michaheque

  13 czerwca 2017 at 08:59

  Dove Acquistare Viagra Generico [url=http://generic-kamagra-online.kamagorder.com]Generic Kamagra Online[/url] Achat Amoxicillin En Suisse Acheter Propecia Sindrome Di Klinefelter [url=http://leviplus.com/levitra-soft-tabs.php]Levitra Soft Tabs[/url] Uroxatral Acquista Viagra In Italia Propecia [url=http://buy-propecia-online.propecorder.com]Buy Propecia Online[/url] Cialis Serios Bestellen Viagra En Vente Libre Belgique [url=http://propecia.ccrpdc.com/get-propecia.php]Get Propecia[/url] Foro Cialis Sin Receta Otitis Media Treated With Amoxicillin [url=http://kamagorder.com]Buy Kamagra Online[/url] Lipitor No Prescription Needed Significado De Propecia [url=http://leviprix.com/buy-vardenafil.php]Buy Vardenafil[/url] Where To Buy Provera Amenorrhoea Non Presciption Cephalexin [url=http://cialcost.com/cialis-order.php]Cialis Order[/url] Bentyl Purchase C.O.D. Fedex Delivered On Saturday Discount Legally Free Shipping Zentel No Prescription Needed [url=http://propecia-pills-for-sale.propecpills.com]Propecia Pills For Sale[/url] Keflex Drug Interactions Where To Buy Erectile Dysfunction Pills [url=http://buylevitraeufast.com/generic-levitra.php]Generic Levitra[/url] Afin Priligy Dapoxetine Keflex Antibioltic [url=http://buy-priligy-online-usa.priliorder.com]Buy Priligy Online Usa[/url] Cialis Crampes Jambes Propecia Pve [url=http://leviprix.com/order-levitra.php]Order Levitra[/url] Difference Between Proscar Propecia Best Place To Buy Generic Viagra Uk [url=http://levicost.com]pill price levitra[/url] Baclofen Pas Cher 10mg Cialis 10mg Anwendung [url=http://where-can-i-buy-kamagra.kamagorder.com]Where Can I Buy Kamagra[/url] Canine Cephalexin Cialis Soft Meilleur Prix [url=http://order-viagra-online.via100mg.com]Order Viagra Online[/url] Purchase Nexium Canada Zithromax And Pneumonia [url=http://viaprices.com]viagra[/url] How To Buy Bentyl 20mg Want To Buy Bentyl Formulex [url=http://leviprix.com/best-online-levitra.php]Best Online Levitra[/url] Purchase Fluoxetine Discount Australia With Free Shipping Viagra Temps Reaction [url=http://where-to-buy-dapoxetine.prilipills.com]Where To Buy Dapoxetine[/url] Kamagra Use For Women Rayh Healthcare [url=http://shop-propecia.propecorder.com]Shop Propecia[/url] Viagra Nebenwirkungen Forum Viagra Reacciones Adversas [url=http://priligy-venta.priliorder.com]Priligy Venta[/url] Sildenafil 100mg Online Pharmacy Prix Xenical En Suisse [url=http://staminamen.com/online-cialis.php]Online Cialis[/url] Estrace 2mg Ivf Side Effects Baclofene Mecanisme D’Action [url=http://order-levitra.buylevi.com]Order Levitra[/url] Zithromax Child Dose Viagra Chi Non Lo Puo’ Usare [url=http://generic-propecia-cvs.propecpills.com]Generic Propecia Cvs[/url] Online Renova No Prescription Orlistat In Colorado Co Doctor [url=http://levicost.com]levitra sold over the counter[/url] Need Stendra Low Price Taking Expired Cephalexin [url=http://propecia.ccrpdc.com/propecia-ritalin.php]Propecia Ritalin[/url] Cialis 20 Mg 27 Viagra Generico Citrato De Sildenafila [url=http://viasamples.com/real-viagra-online.php]Real Viagra Online[/url] Levitra Generico 5mg Where To Get Antabuse In Massachusetts [url=http://staminamen.com/order-cialis-in-usa.php]Order Cialis In Usa[/url] Can’T Hear After Ear Infection Amoxicillin Quien Puede Tomar Viagra [url=http://cial5mg.com]Buy Cialis Online[/url] Cialis 5mg Anwendung Discount Tadalifil [url=http://cialcheap.com/order-cialis-in-usa.php]Order Cialis In Usa[/url] Priligy Dapoxetine Online Drugstore In House Pharmacy Uk [url=http://leviplus.com/buy-online-levitra.php]Buy Online Levitra[/url] Keflex Conjunctivitis Last Longer During Intercourse Naturally [url=http://buy-cialis-online.BuyCial.com]Buy Cialis Online[/url] Propecia Epididimitis Online Generic Viagra Reviews [url=http://shop-cialis-online.tadalaf.com]Shop Cialis Online[/url] Online Medications Zithromax 500mg For Uti [url=http://dprixe.com]viagra[/url] Isotretinoin Worldwide Comprar Cialis Femenino [url=http://priligy-online-usa.prilipills.com]Priligy Online Usa[/url] Amoxicillin Alcohol Viagra Livraison Express [url=http://propecia-buying.propecpills.com]Propecia Buying[/url] Bula Amoxil Bd Mellaril [url=http://generic-priligy-60mg.prilipills.com]Generic Priligy 60mg[/url] Cephalexin Expiration Rx Costomer [url=http://brandcial.com/buy-generic-cialis.php]Buy Generic Cialis[/url] Quetiapine Online Cialis Pas Chere [url=http://bpdrugs.com/cialis-viagra.php]Cialis Viagra[/url] Cialis Generico Da 5 Mg Levitra Cuanto Dura El Efecto [url=http://cheap-kamagra.kamagorder.com]Cheap Kamagra[/url] Propecia Eficaz Methadone And Keflex [url=http://staminamen.com/generic-cialis-cheapest.php]Generic Cialis Cheapest[/url] Pacific Care Pharmacy Doxycycline Cash Delivery Overseas [url=http://generic-cialis.BuyCial.com]Generic Cialis[/url] Antibiotic Zithromax Pictures Of Amoxicillin Hives [url=http://cialusa.com]buy cialis[/url] Cialis Mg Prezzo Levitra En Farmacias [url=http://priligy-usa.prilipills.com]Priligy Usa[/url] Meglio Levitra O Viagra

 19. KelChalkhic

  18 czerwca 2017 at 16:52

  Health Viagra [url=http://cial40mg.com/cialis-viagra.php]Cialis Viagra[/url] Cipla Pharmaceuticals

 20. Michaheque

  20 czerwca 2017 at 06:00

  No Rx Brand Viagra [url=http://buy-tadalafil-online.cialorder.com]Buy Tadalafil Online[/url] Buy Amoxicillin Online In The Uk Escitalopram 10 Mg Buy [url=http://cialcost.com/buy-cialis-cheap.php]Buy Cialis Cheap[/url] Cialis Acheter Paris Cialis Tablets Australia [url=http://cialis-professional.BuyCial.com]Cialis Professional[/url] Viagra Ohne Rezept Sildenafil You could be deployed at a moments notice.This may help to speed up the process. [url=http://easymoneyfast365.net]loans for people with bad credit[/url] By the sounds of it you only care about money.choose the right account for you.Pharmacy Canadian [url=http://brandcial.com/cost-of-cialis.php]Cost Of Cialis[/url] Best Online Site To Buy Sex Drugs Order now isotretinoin [url=http://newisotretinoin.com/eratin.php]Eratin[/url] Cialis Tension Arterial Priligy Terapia [url=http://newisotretinoin.com/accutane-acne.php]Accutane Acne[/url] Mutuabile Vendita Propecia Pinworm Medicine Vermin [url=http://levipills.com/price-of-levitra.php]Price Of Levitra[/url] Cialis Spanien Buy Viagra In Brisbane 58 [url=http://levitra-40mg-sale.buylevi.com]Levitra 40mg Sale[/url] Canada Orlistat Otc Componentes Del Viagra [url=http://leviplus.com/cheap-levitra-online.php]Cheap Levitra Online[/url] 5185.1 Levitra Bayer Preise [url=http://how-to-buy-priligy.prilipills.com]How To Buy Priligy[/url] Levitra Orodispersible Kamagra Oral Jelly Buy Online [url=http://cheap-generic-cialis.tadalaf.com]Cheap Generic Cialis[/url] Buy Ventolin On Line Kamagra Faq [url=http://levipill.com/levitra-pill.php]Levitra Pill[/url] Fucidin Usa Alternative Buy Prevacid From Canada [url=http://order-cialis-online.tadalaf.com]Order Cialis Online[/url] Viagra Prix Forum Lasix Pay Online American Express [url=http://levipills.com/cost-of-levitra.php]Cost Of Levitra[/url] Cialis Historia Cheap Viagra Overnight [url=http://costofvia.com/generic-viagra.php]Generic Viagra[/url] Generique Cialis Net Cytotec Brulure [url=http://genericvia.com/purchase-viagra.php]Purchase Viagra[/url] Amoxicillin Clavulonic Acid Cialis Y Viagra Generico [url=http://viagra-price.via100mg.com]Viagra Price[/url] Amoxicillin Allergy Steroids Acheter Clomid En Ligne Territoires Du Nord Ouest [url=http://staminamen.com/cialis-on-line.php]Cialis On Line[/url] Amoxicillin And Heart Attack Need Secure Ordering Clobetasol Medicine [url=http://buy-online-levitra.leviorder.com]Buy Online Levitra[/url] No Prescription Viagra Usa Viagra From Usa Pharmacy [url=http://dprixe.com]cialis and levitra[/url] Novo Sildenafil Cheap Generic Substitute Viagra [url=http://order-generic-propecia.propecpills.com]Order Generic Propecia[/url] Augmentin Or Amoxicillin Dog Uti Dosage Acquista Viagra Senza Ricetta [url=http://cheapcial.com/cialis-20mg-price.php]Cialis 20mg Price[/url] Comprar Cialis Oferta Discount Valtrex Coupons [url=http://etrobax.com]generic cialis[/url] Amoxicillin Abuse Doryx Bacterial Infections Buying Low Price Pharmacy On Line [url=http://sildenafil-100mg.viasample.com]Sildenafil 100mg[/url] Generic Cheapeast Doryx Discount Internet Bupropion Online Drugstore India [url=http://cialbuy.com]cialis[/url] Cialis Generico A Minor Prezzo Acquista Viagra Online [url=http://cialusa.com]generic cialis[/url] Macrobid Tablet For Sale Propecia Hiperplasia [url=http://purchase-viagra-cheap.canadianvia.com]Purchase Viagra Cheap[/url] Acheter Misoprostol Sur Internet Progesterone Low Price Ups [url=http://newisotretinoin.com/isotane.php]Isotane[/url] purchase isotretinoin without rx Cephalexin For Dog [url=http://leviusa.com]levitra professional[/url] Cephalexin And Pregnancy What Is Amoxicillin Used To Treat [url=http://priligy-venta-en-usa.prilipills.com]Priligy Venta En Usa[/url] Cialis 10 Precio Cheap Kamagra Jelly India 219 [url=http://canadian-viagra.viapill.com]Canadian Viagra[/url] Canadian Pharmacies Online Canadian Viagra Without Prescription [url=http://newisotretinoin.com/buy-isotane.php]Buy Isotane[/url] Levitra 10mg Forum Cephalexin For Dog No Prescriptions [url=http://genericvia.com/sildenafil-100mg.php]Sildenafil 100mg[/url] Orlistat 60 Mg Canada Acheter Kamagra Gel Montpellier [url=http://bpdrugs.com/cialis-generic.php]Cialis Generic[/url] Kamagra Oral Jelly 200 Mg Priligy Verschreiben [url=http://cialusa.com]cialis online pharmacy[/url] Viagra Indian Pharmacy Progesterone Website Pills C.O.D. No Prescription [url=http://brandcial.com/generic-cialis-pricing.php]Generic Cialis Pricing[/url] Legally Cash On Delivery Clobetasol Mastercard Accepted Internet Levitra Prix France [url=http://levitra-vardenafil.levitab.com]Levitra Vardenafil[/url] Will Cephalexin Help Pneumonia Secure ordering isotretinoin isotrex tab [url=http://order-viagra-online.via100mg.com]Order Viagra Online[/url] Buy Levitra European Drugs Online [url=http://bestlevi.com/levitra-brand-online.php]Levitra Brand Online[/url] Viagra Online Purcheses Buy Cheap Adderall [url=http://viasamples.com/fast-shipping-viagra.php]Fast Shipping Viagra[/url] Cialis 50 Ans Comprare Cialis In Egitto [url=http://cialcost.com/cialis-online-prices.php]Cialis Online Prices[/url] Donde Comprar Cialis Barcelona

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra