Kościół

MEDYTACJE EWANGELICZNE Z DNIA 8 marca 2017

Środa – (Łk 11,29-32).

Gdy tłumy się gromadziły, Jezus zaczął mówić: To plemię jest plemieniem przewrotnym. Żąda znaku, ale żaden znak nie będzie mu dany, prócz znaku Jonasza. Jak bowiem Jonasz był znakiem dla mieszkańców Niniwy, tak będzie Syn Człowieczy dla tego plemienia.

Królowa z Południa powstanie na sądzie przeciw ludziom tego plemienia i potępi ich; ponieważ ona przybyła z krańców ziemi słuchać mądrości Salomona, a oto tu jest coś więcej niż Salomon. Ludzie z Niniwy powstaną na sądzie przeciw temu plemieniu i potępią je; ponieważ oni dzięki nawoływaniu Jonasza się nawrócili, a oto tu jest coś więcej niż Jonasz.

Bardzo trudno pisać rozważanie Ewangelii, które nigdy nie jest przypadkowe na dany dzień, gdy grzmią słowa Jezusa Chrystusa o plemieniu przewrotnym i o Niniwie, w dzień, w którym przez ulice miast ma się przetoczyć fala świadomych lub nie wyznawców aborcji.

Czym jest Syn Człowieczy dla plemienia przewrotnego?

Na to pytanie musi odpowiedzieć sobie każdy człowiek indywidualnie. Najpierw jednak musi sobie każdy z nas zdać sprawę ze swojej własnej przewrotności.

Co to znaczy ‘przewrotność’?

I znów, dla każdego oznacza to coś innego, według własnych słabości, na których zły pracuje pokusami.

Pokusy nie służą do upadania, ale do uświęcania. Od nas zależy jak kierujemy naszym pełnym pokus życiem. Bo nasze życie nie jest tylko pełne słabości i pokus. Ono jest przede wszystkim pełne Mocy Ducha Świętego i Łask! Taka jest prawdziwa kolej rzeczy!

Jednak to, czy na przyjmowanie Łask i na działanie Ducha Świętego w nas godzimy się, czy nie, zależy tylko i wyłącznie od nas. Nie od okoliczności, od kultury, od predyspozycji, warunków w jakich zostaliśmy wychowani… Nie! Od początku do końca zależy to od naszej zgody.

Bóg nie boi się wejścia w warunki najtrudniejsze! W nawet ‘najgorszą’ przeszłość, czy najbardziej splątany chaos życiowy. To zły podpowiada nam, że nasza kondycja jest ‘nienadająca się’ do tego, aby Bóg zaczął w nas działać! Dlatego ci, którzy przyjmują ten pomysł na własne życie od złego, szukają współtowarzyszy tej oszukańczej ‘niedoli’. To jest dramat, bo wielu daje się wplątać w grupy, którymi rządzi czyste zło, ukryte w półprawdach o rzekomym dobru!

Jednak musimy jasno zdać sobie sprawę z tego, że jesteśmy wolni całkowicie od uleganiu pokusom myślenia o sobie, jako o ludziach, których Bóg odrzuca! To jest kłamstwo!

Takie fałszywe podpowiedzi zawsze będą atakowały człowieka na różne sposoby. Ale te podpowiedzi nie mogą nam nic zrobić z jednego, jasnego i najwyraźniejszego ze wszystkich powodu:

Z POWODU ODDANIA ZA TO ŻYCIA SYNA BOŻEGO NA ODKUPIENIE KAŻDEGO CZŁOWIEKA.

W każdym końcu świata, nawet w najdalszym to odkupienie miało miejsce, o czym zaświadcza obecność Królowej z Południa. Wtedy i… dziś.

To jest Miłość Boga do każdego z nas. Miłość do końca i bez końca! To jest znak – a większego znaku nie ma, niż nieskończona Miłość Boga do każdego człowieka!

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

247 komentarzy

247 Komentarzy

  1. Bola Nation

    5 listopada 2017 at 05:30

    i would love to sip a cup of green tea each morning because it contains L-theanine which calms the mind~

  2. Reed

    12 listopada 2017 at 06:59

    Incredible points. Sound arguments. Keep up the good work.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra