Z kraju

W kościele nie wolno mówić o gender? Bezprecedensowa rozprawa przeciw ks. abp. Michalikowi już we wtorek

Czy podczas kazania ks. abp. Józef Michalik miał prawo powiedzieć o ideologii gender? Zdaniem pewnej feministki nie. Czy rzeczywiście? To będzie musiał ustalić sąd. W przypadku wyroku uznającego winnym Przewodniczącego KEP, państwo da wyraźny sygnał: „księża, siedźcie cicho!”

 

Przed wrocławskim sądem rozpocznie się we wtorek cywilny proces, który działaczka ruchu feministycznego Małgorzata Marenin wniosła przeciwko ks. abp. Józefowi Michalikowi za jego wypowiedź podczas kazania wygłoszonego 16 października ub. roku. Tego dnia, podczas Mszy Św. Sprawowanej w intencji ks. abp. Henryka Gulbinowicza sprawowanej we wrocławskiej katedrze ks. abp Józef Michalik nawiązał do opisywanych w mediach przypadków pedofilii, sugerując, że jest ona pokłosiem postępującej ideologii gender.

 

„Wiele dziś mówi się – i słusznie – o karygodnych nadużyciach dorosłych wobec dzieci. Tego rodzaju zła nie wolno tolerować. Ale nikt nie odważy się pytać o przyczyny, żadna stacja telewizyjna nie walczy z pornografią, promocją fałszywej, egoistycznej miłości między ludźmi. Nikt nie upomina się za dziećmi cierpiącymi przez brak miłości rozwodzących się rodziców, a to są rany bolesne i długotrwałe” – powiedział przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

 

Dodał także: że „na naszych oczach następuje promocja nowej ideologii gender. Już kilkanaście najwyższych uniwersytetów w Polsce wprowadziło wykłady z tej nowej, niezbyt jasnej ideologii, której programową radę stanowią najbardziej agresywne polskie feministki, które od lat szydzą z Kościoła i etyki tradycyjnej, promują aborcję i walczą z tradycyjnym modelem rodziny i wierności małżeńskiej”.

 

W prywatnym akcie oskarżenia Małgorzata Marenin, która jest działaczką świętokrzyskich struktur Twojego Ruchu, napisała, że ks. abp Michalik pomówił ją jako przedstawicielkę ruchu feministycznego oraz jako osobę po rozwodzie, wychowującą dziecko w niepełnej rodzinie o postępowanie, które poniża ją w opinii publicznej i naraża na utratę zaufania potrzebnego w działalności społecznej. Jej zdaniem abp Michalik w homilii wskazał jako współodpowiedzialne za zjawisko pedofilii "agresywne feministki" oraz rodziców decydujących się na rozwód.

 

Michał Polak

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

11 komentarzy

11 Komentarzy

 1. KORWINISTA

  18 stycznia 2014 at 17:03

  wytwarza sie ciekawa sytuacja, czy warto było się bratac z wladza demokratyczna jakby nie było, czyli zwolennikami około polowy narodu ?

 2. nsz-ZJ

  18 stycznia 2014 at 19:17

  ale wredne narzędzie palikociarskie na usługach SZATANA.nawet mąż z nia nie wytrzymał i dał w trampki.żydokomuno!palikociarnio!szechterowe i urbanowe dzieci!pomioty blumsztajnów przeszczepy precz od cienia KOŚCIOŁA!!!

 3. kin

  18 stycznia 2014 at 20:46

  Gdzie diabeł nie może, tam pośle babe….

 4. stoLica

  18 stycznia 2014 at 22:40

  Różaniec, różaniec, różaniec, pokuta, pokuta, pokuta, działanie, działanie, działanie. Oto jak pokonać lewaków i szatana, odzyskać kraj, by Polska stała się królestwem Jezusa i Maryi.

 5. Jarosław

  18 stycznia 2014 at 23:38

  Pani Małgorzata Marenin zapomniała dodać, że Kopernik też była kobietą. 😉 A tak na poważnie wiadomość ta wywołała we mnie smutek.

 6. Łukasz

  19 stycznia 2014 at 15:43

  Czyli rację miał Pan Cejrowski, że feminizm rodzi się, gdy z chłopem nie wyszło. 😉

 7. Henryk

  19 stycznia 2014 at 19:11

  @KORWINISTA!
  Demokracja polega mniej więcej na tym, na czym polega wolny rynek.
  Jedni trują ludzi demokracją, a inni wolnym rynkiem!

 8. gangrena

  20 stycznia 2014 at 00:20

  dobrze, koniec agentury watykanu!!!

 9. jacek

  20 stycznia 2014 at 15:11

  Bezczelność zboczeńców-satanistów Palikota nie ma granic.Teraz czekamy na podanie do sądu Pana Boga za X przykazań!

 10. korwinista

  1 lutego 2014 at 19:43

  @Henryk

  Głupszyś od stołowej nogi. Mniej więcej…

 11. Rhett

  20 września 2017 at 03:47

  I am within just glimpse of 2 tickets for this pub crawl function! If absolutely everyone is made up of add-ons or can no more time shift, I will order them against on your own! Be sure to electronic mail me! Thank oneself!!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra