Z kraju

8 marca nie protestujemy, lecz wspólnie działamy dla dobra kobiet

8 marca Konfederacja Kobiet RP uruchomiła oficjalnie dwa projekty, których celem jest integracja organizacji kobiecych oraz kobiet aktywnych w swoich lokalnych środowiskach.

Projekt Konfederacja Kobiet RP służy tworzeniu platformy integracji i współdziałania dla organizacji kobiecych o różnych profilach oraz dla organizacji podejmujących szeroko pojęte działania na rzecz kobiet i spraw dla kobiet kluczowych, w oparciu o wartości takie jak szacunek dla ludzkiego życia, małżeństwo i rodzina, macierzyństwo, naturalnie pojęta kobiecość.

– Celem inicjatywy jest przede wszystkim integracja organizacji kobiecych działających na rzecz kobiecości, macierzyństwa, małżeństwa i rodziny. Chcemy się wzajemnie wspierać, budować poczucie wspólnoty, informować o swoich propozycjach i działaniach, wymieniać się doświadczeniami, wspólnie wyrażać opinie w ważnych kwestiach społecznych. Wypracowana formuła projektu pozwoli prowadzić wspólne działania, przy pełnym zachowaniu własnej tożsamości przez każdą organizację – powiedziała Małgorzata Owczarska, prezes Konfederacji Kobiet RP.

Jak podkreśla Sylwia Zborowska z Centrum Wspierania inicjatyw dla Życia i Rodziny „Integracja środowisk kobiecych, które niekoniecznie chcą wychodzić na ulicę i protestować, jest niezbędna aby działać efektywnie. Naszym celem jest wspólne działanie na rzecz wypracowania rozwiązań służących kobietom i ich rodzinom, a także całemu społeczeństwu.”

Wśród organizacji, które już przystąpiły do projektu są: warszawskie Chrześcijańskie Spotkania Mam, inicjatywa Być Kobietą Urzekającą, łódzka Fundacja Życie, warszawskie Centrum Położnictwa i Rehabilitacji AGAPE, inicjatywa Mama Tata i Dzieci, portal Macierzyństwo w Praktyce, Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny, Narodowa Organizacja Kobiet, działająca obecnie w Świdnicy Fundacja Pistacja, Łódzki Oddział Stowarzyszenia Związek Dużych Rodzin Trzy Plus, inicjatywa Twe sukienki – sklep bez spodni, inicjatywa Kobiety Przeciwko Konwencji Antyrodzinnej, Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Legnickiej, fundacja Każdy Ważny z Olsztyna oraz Fundacja dla Życia i Rodziny im. św. Jana Pawła II z Częstochowy.

Konfederacja Kobiet RP przygotowała również propozycję dla kobiet, które nie działają w lokalnych organizacjach, ale identyfikują się z wartościami, promowanymi przez Konfederację Kobiet RP. Projekt Kobiety Rzeczypospolitej daje szansę na integrację kobiet i włączenie się w działania podejmowane przez Konfederację.

Małgorzata Owczarska wyjaśnia, że Projekt Kobiety Rzeczypospolitej jest odpowiedzią na wielokrotnie wyrażaną przez kobiety potrzebę integrowania. Wśród kobiet bardzo silna jest chęć przynależności do grupy i zaangażowania w obronę kluczowych wartości oraz realnej współpracy dla dobra kobiet i rodzin. Jednym z elementów, przyciągających do Konfederacji Kobiet RP, jest brak zgody na postulaty, formułowane przez osoby biorące udział w „czarnych marszach” czy protestach kobiet.

Konfederacja Kobiet RP integruje lokalne środowiska organizacje i grupy kobiet, angażujących się w promocję i obronę macierzyństwa, małżeństwa i rodziny. Naszym celem jest prezentowanie w przestrzeni publicznej stanowiska ogromnej większości kobiet, które w oparciu o wspólnie wyznawane wartości stają na straży rodziny, naturalnie rozumianej kobiecości oraz szacunku dla ludzkiego życia. Podejmujemy inicjatywy służące rozwojowi kobiet oraz ochronie rodzin. Działamy w kierunku społecznego dowartościowania roli żony i matki, a także sprawiedliwego docenienia pracy kobiet, zarówno zawodowej jak i tej wykonywanej w domu, na rzecz rodziny.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

187 komentarzy

187 Komentarzy

  1. John Deere Service Manuals

    27 listopada 2017 at 23:24

    The DubTurbo Beat Maker Software didn’t even exist back then…

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra