Z kraju

8 marca nie protestujemy, lecz wspólnie działamy dla dobra kobiet

8 marca Konfederacja Kobiet RP uruchomiła oficjalnie dwa projekty, których celem jest integracja organizacji kobiecych oraz kobiet aktywnych w swoich lokalnych środowiskach.

Projekt Konfederacja Kobiet RP służy tworzeniu platformy integracji i współdziałania dla organizacji kobiecych o różnych profilach oraz dla organizacji podejmujących szeroko pojęte działania na rzecz kobiet i spraw dla kobiet kluczowych, w oparciu o wartości takie jak szacunek dla ludzkiego życia, małżeństwo i rodzina, macierzyństwo, naturalnie pojęta kobiecość.

– Celem inicjatywy jest przede wszystkim integracja organizacji kobiecych działających na rzecz kobiecości, macierzyństwa, małżeństwa i rodziny. Chcemy się wzajemnie wspierać, budować poczucie wspólnoty, informować o swoich propozycjach i działaniach, wymieniać się doświadczeniami, wspólnie wyrażać opinie w ważnych kwestiach społecznych. Wypracowana formuła projektu pozwoli prowadzić wspólne działania, przy pełnym zachowaniu własnej tożsamości przez każdą organizację – powiedziała Małgorzata Owczarska, prezes Konfederacji Kobiet RP.

Jak podkreśla Sylwia Zborowska z Centrum Wspierania inicjatyw dla Życia i Rodziny „Integracja środowisk kobiecych, które niekoniecznie chcą wychodzić na ulicę i protestować, jest niezbędna aby działać efektywnie. Naszym celem jest wspólne działanie na rzecz wypracowania rozwiązań służących kobietom i ich rodzinom, a także całemu społeczeństwu.”

Wśród organizacji, które już przystąpiły do projektu są: warszawskie Chrześcijańskie Spotkania Mam, inicjatywa Być Kobietą Urzekającą, łódzka Fundacja Życie, warszawskie Centrum Położnictwa i Rehabilitacji AGAPE, inicjatywa Mama Tata i Dzieci, portal Macierzyństwo w Praktyce, Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny, Narodowa Organizacja Kobiet, działająca obecnie w Świdnicy Fundacja Pistacja, Łódzki Oddział Stowarzyszenia Związek Dużych Rodzin Trzy Plus, inicjatywa Twe sukienki – sklep bez spodni, inicjatywa Kobiety Przeciwko Konwencji Antyrodzinnej, Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Legnickiej, fundacja Każdy Ważny z Olsztyna oraz Fundacja dla Życia i Rodziny im. św. Jana Pawła II z Częstochowy.

Konfederacja Kobiet RP przygotowała również propozycję dla kobiet, które nie działają w lokalnych organizacjach, ale identyfikują się z wartościami, promowanymi przez Konfederację Kobiet RP. Projekt Kobiety Rzeczypospolitej daje szansę na integrację kobiet i włączenie się w działania podejmowane przez Konfederację.

Małgorzata Owczarska wyjaśnia, że Projekt Kobiety Rzeczypospolitej jest odpowiedzią na wielokrotnie wyrażaną przez kobiety potrzebę integrowania. Wśród kobiet bardzo silna jest chęć przynależności do grupy i zaangażowania w obronę kluczowych wartości oraz realnej współpracy dla dobra kobiet i rodzin. Jednym z elementów, przyciągających do Konfederacji Kobiet RP, jest brak zgody na postulaty, formułowane przez osoby biorące udział w „czarnych marszach” czy protestach kobiet.

Konfederacja Kobiet RP integruje lokalne środowiska organizacje i grupy kobiet, angażujących się w promocję i obronę macierzyństwa, małżeństwa i rodziny. Naszym celem jest prezentowanie w przestrzeni publicznej stanowiska ogromnej większości kobiet, które w oparciu o wspólnie wyznawane wartości stają na straży rodziny, naturalnie rozumianej kobiecości oraz szacunku dla ludzkiego życia. Podejmujemy inicjatywy służące rozwojowi kobiet oraz ochronie rodzin. Działamy w kierunku społecznego dowartościowania roli żony i matki, a także sprawiedliwego docenienia pracy kobiet, zarówno zawodowej jak i tej wykonywanej w domu, na rzecz rodziny.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

2 komentarze

2 Komentarzy

  1. top vpn services

    14 marca 2017 at 13:52

    sweeetyy

  2. Travis Barefoot

    8 maja 2017 at 00:41

    water ionizer

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra