Z kraju

8 marca nie protestujemy, lecz wspólnie działamy dla dobra kobiet

8 marca Konfederacja Kobiet RP uruchomiła oficjalnie dwa projekty, których celem jest integracja organizacji kobiecych oraz kobiet aktywnych w swoich lokalnych środowiskach.

Projekt Konfederacja Kobiet RP służy tworzeniu platformy integracji i współdziałania dla organizacji kobiecych o różnych profilach oraz dla organizacji podejmujących szeroko pojęte działania na rzecz kobiet i spraw dla kobiet kluczowych, w oparciu o wartości takie jak szacunek dla ludzkiego życia, małżeństwo i rodzina, macierzyństwo, naturalnie pojęta kobiecość.

– Celem inicjatywy jest przede wszystkim integracja organizacji kobiecych działających na rzecz kobiecości, macierzyństwa, małżeństwa i rodziny. Chcemy się wzajemnie wspierać, budować poczucie wspólnoty, informować o swoich propozycjach i działaniach, wymieniać się doświadczeniami, wspólnie wyrażać opinie w ważnych kwestiach społecznych. Wypracowana formuła projektu pozwoli prowadzić wspólne działania, przy pełnym zachowaniu własnej tożsamości przez każdą organizację – powiedziała Małgorzata Owczarska, prezes Konfederacji Kobiet RP.

Jak podkreśla Sylwia Zborowska z Centrum Wspierania inicjatyw dla Życia i Rodziny „Integracja środowisk kobiecych, które niekoniecznie chcą wychodzić na ulicę i protestować, jest niezbędna aby działać efektywnie. Naszym celem jest wspólne działanie na rzecz wypracowania rozwiązań służących kobietom i ich rodzinom, a także całemu społeczeństwu.”

Wśród organizacji, które już przystąpiły do projektu są: warszawskie Chrześcijańskie Spotkania Mam, inicjatywa Być Kobietą Urzekającą, łódzka Fundacja Życie, warszawskie Centrum Położnictwa i Rehabilitacji AGAPE, inicjatywa Mama Tata i Dzieci, portal Macierzyństwo w Praktyce, Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny, Narodowa Organizacja Kobiet, działająca obecnie w Świdnicy Fundacja Pistacja, Łódzki Oddział Stowarzyszenia Związek Dużych Rodzin Trzy Plus, inicjatywa Twe sukienki – sklep bez spodni, inicjatywa Kobiety Przeciwko Konwencji Antyrodzinnej, Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Legnickiej, fundacja Każdy Ważny z Olsztyna oraz Fundacja dla Życia i Rodziny im. św. Jana Pawła II z Częstochowy.

Konfederacja Kobiet RP przygotowała również propozycję dla kobiet, które nie działają w lokalnych organizacjach, ale identyfikują się z wartościami, promowanymi przez Konfederację Kobiet RP. Projekt Kobiety Rzeczypospolitej daje szansę na integrację kobiet i włączenie się w działania podejmowane przez Konfederację.

Małgorzata Owczarska wyjaśnia, że Projekt Kobiety Rzeczypospolitej jest odpowiedzią na wielokrotnie wyrażaną przez kobiety potrzebę integrowania. Wśród kobiet bardzo silna jest chęć przynależności do grupy i zaangażowania w obronę kluczowych wartości oraz realnej współpracy dla dobra kobiet i rodzin. Jednym z elementów, przyciągających do Konfederacji Kobiet RP, jest brak zgody na postulaty, formułowane przez osoby biorące udział w „czarnych marszach” czy protestach kobiet.

Konfederacja Kobiet RP integruje lokalne środowiska organizacje i grupy kobiet, angażujących się w promocję i obronę macierzyństwa, małżeństwa i rodziny. Naszym celem jest prezentowanie w przestrzeni publicznej stanowiska ogromnej większości kobiet, które w oparciu o wspólnie wyznawane wartości stają na straży rodziny, naturalnie rozumianej kobiecości oraz szacunku dla ludzkiego życia. Podejmujemy inicjatywy służące rozwojowi kobiet oraz ochronie rodzin. Działamy w kierunku społecznego dowartościowania roli żony i matki, a także sprawiedliwego docenienia pracy kobiet, zarówno zawodowej jak i tej wykonywanej w domu, na rzecz rodziny.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

18 komentarzy

18 Komentarzy

 1. top vpn services

  14 marca 2017 at 13:52

  sweeetyy

 2. Travis Barefoot

  8 maja 2017 at 00:41

  water ionizer

 3. Zachary Callaham

  27 czerwca 2017 at 10:44

  friv games

 4. Terrell Mejia

  29 czerwca 2017 at 05:36

  ppi claims

 5. Elvina Bausman

  9 lipca 2017 at 03:10

  mortgage rates

 6. An interesting discussion is worth comment. I think that you should write more on this topic, it might not be a taboo subject but generally people are not enough to speak on such topics. To the next. Cheers

 7. draftkings promo code

  15 lipca 2017 at 05:27

  New draftkings promo code, win big

 8. draftkings promo code

  15 lipca 2017 at 07:53

  New draftkings promo code, win big

 9. draftkings promo code

  15 lipca 2017 at 11:40

  New draftkings promo code, win big

 10. Ingrid Bekker

  18 lipca 2017 at 02:22

  Hi there! Do you know if they make any plugins to safeguard against hackers? I’m kinda paranoid about losing everything I’ve worked hard on. Any tips?

 11. LIVE SEX

  18 lipca 2017 at 11:48

  Check our site for unlimited NSFW sex action!

 12. After study a few of the blog posts on your website now, and I truly like your way of blogging. I bookmarked it to my bookmark website list and will be checking back soon. Pls check out my web site as well and let me know what you think.

 13. fanduel promo

  19 lipca 2017 at 11:32

  Fantastic items from you, man. I have take note your stuff previous to and you’re simply too fantastic. I really like what you’ve bought here, really like what you’re saying and the way in which during which you assert it. You’re making it enjoyable and you still take care of to stay it sensible. I can not wait to read much more from you. That is really a great web site.

 14. singapore pr application

  20 lipca 2017 at 02:21

  I like this post. Thanks.

 15. Sunshine Grzesik

  21 lipca 2017 at 05:10

  An interesting discussion is worth comment. I think that you should write more on this topic, it might not be a taboo subject but generally people are not enough to speak on such topics. To the next. Cheers

 16. live sex

  23 lipca 2017 at 04:36

  Our bodies are slow to traverse great distances, they have trouble meeting other bodies, they sit alone in rooms on Saturday nights. They want to have sex, but don’t make the effort to connect, and so they have to make do alone. A future where humans can’t put on haptic playsuits and fuck each other in the Matrix is like a future without self-driving cars or space travel: Until we get there, we will be imagining it.

 17. PORN

  23 lipca 2017 at 08:19

  Naked girls dancing, only at our new website!

 18. pr application

  23 lipca 2017 at 23:29

  Good posts!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra