Z kraju

W sprawie operacji Wisła niszczono dokumenty i w Polsce i na Ukrainie

Środowiska kresowe złożyły w polskim parlamencie ekspertyzy historyczne dotyczące operacji Wisła. Ich przedstawiciele domagają się odkłamania historii i wycofania się przez parlament z przyjętej przez Senat w 1990 roku uchwały potępiającej operację Wisła.

– Zwracaliśmy się z prośbą, aby obie izby podjęły uchwały, że operacja Wisła zakończyła ludobójstwo dokonywane przez Ukraińców na Polakach na Kresach. Niestety odpowiedzi brak – nie krył rozczarowania Witold Listowski, prezes Patriotycznego Związku Organizacji Kresowych i Kombatanckich podczas sobotniej konferencji poświęconej 70 rocznicy operacji Wisła, wskutek której udało się zahamować dokonywane przez Ukraińców na Polakach ludobójstwo.

– My Polacy od lat słyszymy o potężnej traumie narodu żydowskiego, o potężnej traumie narodu niemieckiego, a nie możemy się doczekać prawdy o tym, co się działo z Polakami na Wołyniu – dodał senator Grzegorz Peczkis (PiS).

– Wydawać by się mogło, że fakty obronią się same. Zachowało się wiele źródeł pisanych. Tak się jednak nie dzieje. Operacją Wisła zajmowali się przedstawiciele ukraińskiej mniejszości w Polsce – dr Lucyna Kulińska nie ma złudzeń, komuś bardzo zależy na tym, aby prawda na temat operacji Wisła nie przebijała się do społecznej świadomość, a w świat szły ukraińskie kłamstwa o rzekomo zbrodniczym charakterze tej akcji. – Niewiele osób wie, że zarówno w Polsce, jak i na Ukrainie niszczono dokumenty dotyczące ludobójstwa dokonywanego przez Ukraińcach na Kresach. Wycinanie nożyczkami, wyrywanie stron, zamazywanie długopisem – wyliczała. – Kiedy u władzy był AWS byłam najbardziej szykanowana podczas poszukiwania dokumentów operacji Wisła – nie kryła rozczarowania. – Prawda nie jest w stanie się obronić, jeżeli fałsz ma tylu obrońców – skonstatowała.

– Nas się usiłuje wmontować w jakieś straszne historie – mówiła, odnosząc się do prób wybielania Ukraińców i potępiania operacji Wisła. Dr Lucyna Kulińska obala wiele funkcjonujących w obiegu publicznym mitów, również ten, że banderowcy zaciekle walczyli z sowietami. Otóż dotarła ona do dokumentów, z których wynika, że Ukraińcy współpracowali z sowietami, nie zaś z nimi walczyli. Byli też dużo bardziej liczni niż strona ukraińska usiłuje obecnie przedstawiać. – W oficjalnych dokumentach wojewody lubelskiego można przeczytać, że upowców było 10 tys. tylko na terenie Lubelszczyzny – zauważyła.

Zarówno dr Kulińska, jak i przemawiający po niej prof. Czesław Partacz byli zgodni co do konieczności przeprowadzenia operacji Wisła. – Działalność UPA i dalsze mordowanie Polaków musiało zostać przerwane – zaznaczał prof. Partacz. – Nacjonaliści ukraińscy do dzisiaj nie mogą się z tym pogodzić. Chcą oni wygrać wojnę, którą przegrali w 1947 roku – zauważył.

 

Metodyczne grzebanie prawdy

 

Polski liberalizm pozwolił na wykształcenie ogromnej rzeszy inteligencji ukraińskiej. Pojawiła się w Polsce spora grupa historyków-negacjonistów ukraińskiego pochodzenia – mówił prof. Partacz, w tym m.in. upatrując przyczyn, dla których tak wielu jest obecnie wśród historyków negacjonistów wołyńskich. Zwrócił przy tym uwagę, że problemem są nie tylko intelektualiści, ale również politycy. – Pan Bóg za co chce nas ukarać, że odbiera rozum 3/4 elit politycznych? – pytał.

Przypomniał, że Lech Kaczyński wydał wspólnie z prezydentem ukraińskim dokument potępiający przesiedlenia. Wcześniej operację Wisła potępili prezydenci Aleksander Kwaśniewski i Bronisław Komorowski, przy czym ten ostatni nie miał większego problemu z przyjmowaniem rezunów.

– Pewne siły słabo myślące w Polsce myślą, że każda Ukraina jest dobra – nie krył prof. Partacz, który nie ma wątpliwości, że obecna Ukraina „to jest największy bankrut w Europie zaczadzony ideologią”. – To państwo jest zagrożeniem dla Polski i dla Polaków. Tu nie chodzi tylko o akcję Wisła, ale o naszą przyszłość. Kto wie, czy na granicy z Ukrainą nie będziemy musieli stawiać muru, tyle że wtedy będzie za późno – skonstatował.

– Cała dyskusja o operacji Wisła od dwudziestu paru lat nie ma charakteru historycznego – wtórował mu dr Andrzej Zapałowski. – Trwa operacja, która ma na celu narzucenie narracji, która jest sprzeczna z logiką i z faktami – zauważył, odnosząc się do coraz liczniejszych wywiadów udzielanych przez historyka-negacjonistę Piotra Tymę, chętnie publikowanych przez media. W wywiadach tych zawarł on mity, żeby obalić które, trzeba byłoby – jak zauważył dr Zapałowski – napisać książkę.

– Czy bojówkarz UPA atakujący polską wioskę to są ofiary? – pytał. – O ofiarach można mówić, kiedy się działy akcje odwetowe, ale to nie jest 7,5 tysiąca. Jak można było w ogóle postawić taką tezę, że większość było ofiar ukraińskich na terenach Polski? – indagował, odnosząc się do obecnych w publicystyce kłamstw.

– To OUN ponosi odpowiedzialność za wszelkie konsekwencje operacji Wisła, ponieważ zmusiła polski rząd do jej przeprowadzenia – podsumował.

W podobnym tonie wypowiedział się dr Bogusław Kuźniar. – Przesiedlenia przymusowe były uzasadnione. Przesiedlenia dokonywano w sposób humanitarny. Przesiedlenia poprawiły kondycję finansową Ukraińców, ponieważ opuszczali ubogie chałupy, a otrzymywali w zamian bogate, niemieckie gospodarstwa – wyliczał.

Część środowisk kresowych wystosowała do polskiego parlamentu pismo, w którym domagają się ustawy sejmowej, w której powinno się znajdować potępienie dokonanego na Polaków ludobójstwa, ukarania zbrodniarzy, ścigania z mocy prawa symboli banderowskich, likwidacja istniejących nielegalnych pomników OUN-UPA oraz odkłamanie historii.

Kresowianie domagają się także likwidacji pisma Ukraińców w Polsce „Nasze Słowo”, organu propagandowego Związku Ukraińców w Polsce.

Fot. Anna Wiejak

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

97 komentarzy

97 Komentarzy

 1. Hania

  11 marca 2017 at 19:39

  Związek Kresowian i Klub Polonia Christiana zaprasza na spotkanie, które odbędzie się w Kędzierzynie- Koźlu

  ” Ukraina pomiędzy zbrodnią, a moralnym odrodzeniem”
  Wykład poprowadzą profesorowie M.Ryba i W.Osadczy.
  Spotkanie rozpocznie się w dniu 13 marca o g. 17 w sali Żyrandolowej w Miejskim Ośrodku Kultury w Koźlu przy ul Skarbowej.

  • Mieczysław S.Kazimierzak

   11 marca 2017 at 23:06

   W czasie walki ZŁA ze ZŁEM to jest FASZYZMU z KOMUNIZMEM wobec Polski nie były lojalne MNIEJSZOŚCI NARODOWE:ŻYDOWSKA i UKRAIŃSKA.
   Trucizny mogą być różne,a pod względem politycznym wartości CYWILIZACJI PODWÓJNEJ MORALNOŚCI,czyli ŻYDOWSKIEJ,jak ją określił Feliks Koneczny,autor oryginalnego podziału na CYWILIZACJE.
   Aby lepiej zrozumieć GLOBALIZM można dostosować słownik Bertranda Russella dla KOMUNIZMU.
   W trwającej WOJNIE O PIENIĄDZ po jednej stronie koalicja PETRODOLAROWA,a po drugiej ANTYDOLAROWA,bazująca na powiększających się zasobach chińskiego złota.EURO zabiega o powiększenie wpływów europejskich przez pryzmat gospodarki niemieckiej.
   Doświadczamy procesu od ŻYDOBOLSZEWIZMU,który przejął w działaniu rosyjski rasizm,do ŻYDOBANDERYZMU,który zintensyfikował militaryzację handlu wojną i pokojem.Jak na ironię losu odwołując się przy tym też do antyPOLSKICH,bandyckich korzeni.
   Jak w każdej wojnie trzeba mieć strategię,a jaka jest i jaka powinna być POLSKA.
   ROSJA przyjmuje pozycję „obrotowego” w pojedynku USA-Chiny.

   • DarrDarek

    14 marca 2017 at 12:08

    Stara chrześcijańska zasada mówi: „nie wdawaj się w dyskusje ze złem; postaw złu barierę”. Takim wdawaniem się w dyskusje ze złem są rozmowy z banderowcami. Banderowcy to zło, które mordowało nie tylko Polaków, ale i Ukraińców. Ukraińcy do dziś nie mogą się wyzwolić spod tego zła, a dzisiejsza bieda i wojna domowa jaką mają to jest taki Dopust Boży z ostrzeżeniem, że może być jeszcze gorzej, gdy nie porzucą drogi zła.

    Inna wersja konszachtów ze złem, to dzisiejsze państwa post-chrześcijańskie organizowane na bazie idei marksizmu. Nawet terminologia „dyskusji” politycznych, to takie marksistowskie kalki, które niewiele tłumaczą ludziom wpadającym w operowanie tymi kalkami pojęciowymi.

    Wyznawcy zła toczą rodzaj szachowego pojedynku ze narodami post-chrześcijańskimi. Pojedynek ma na celu opanowanie narodów i powrót zła duchowego (bo również pionki zła są tylko zwodzonymi przez zło pionkami ludzkimi w ręku króla zła duchowego). Jak wygląda powrót zła? Tak jak wyglądały masowe zbrodnie w Związku Sowieckim. Tak jak wyglądały masowe zbrodnie dokonywane przez III Rzeszę.

    Dziś walczyć możemy tylko przez nagłaśnianie Prawdy. Gdy źli ludzie opanują nas na tyle, że nie będzie wolno nawet mówić prawdy, wtedy zaczną się rządy zła. Ludzie władzy pierwsi poniosą karę w piekle za swoją małość, tchórzostwo i uwielbienie mamony, za stawanie się pionkami zła, które „tylko wykonywały rozkazy”.

 2. Jazon59

  11 marca 2017 at 19:55

  Wali8ć upowców
  a nazwy oun upa należy pisać z małej litery

 3. moherowy beret

  11 marca 2017 at 20:30

  Z przerażeniem dowiaduję się,że Ukraińcy są w polskim sejmie i samorządach.Historycy ukraińskiego pochodzenia negują Ludobójstwo na Kresach,potępiają Akcję Wisła.Polacy są znowu bezbronni.Jak to może być?W Polsce Polacy nie mogą dojść do głosu,a prym wodzą krypto Ukraińcy?

 4. Arkadiusz Miksa

  11 marca 2017 at 20:53

  to była bardzo udana konferencja!

 5. wiesscar

  11 marca 2017 at 20:57

  Akcja Wisla byla konieczna by bandy UPA mozna bylo pokonac. Ludnosc o sympatiach banderowskich wspierala bowiem logistycznie bandy UPA.
  Mieszkam w Nowym Sączu i jestem z racji zamieszkania Polakiem i Lachem sądeckim.
  Zatem dzieki Akcji Wisla Polacy mozemy tu spokojnie mieszkac. Dziekuje Polakom rodakom za Akcje Wisla.
  Banderyzm nalezy zwalczac zawsze i wszedzie gdzie wystepuje.
  Akcja Wisla byla przeprowadzona w sposob humanitarny. Gdyby ta ludnosc nie wspierala UPA to by byla ta operacja przesiedlencza niepotrzebna ale niestety wspierala. Szkoda tylko ze tej ludnosci nie odeslano do ZSRR.

  • Misia

   18 marca 2017 at 00:06

   Otóż to, nie odesłano ich do ZSRS, bo rezuny miały destabilizować ewentualne próby Polaków wybicia się na niepodległość.

 6. wiesscar

  11 marca 2017 at 20:59

  Konieczne sa WOT bo sadze ze bedzie w Polsce problem z banderowcami których PiSowcy sprowadzaja w setkach tysiecy do Polski. Wsrod pisowcow jest duzo kryptobanderowcow. Banderyzm w Polsce powinien byc zakazany. Pomniki UPA zakazane. Symbole UPA zakazane.

  • gieptil

   11 marca 2017 at 21:38

   PiS jest zbrodniczą antypolską, antykatolicką, satanistyczną sektą zmierzającą do zamordowania katolickiej Polski. Ma na swoich usługach przynajmniej tysiąc płatnych funkcjonariuszy, którzy też tutaj licznie się pojawiają. Nie dziwi że PiS entuzjastycznie popiera zbrodniczych banderowców – zabić katolicką Polskę to ich hasło. Oczywiście robią takie fiki miki ornamentykę, że są katolikami i polskimi patriotami.

   • wiesscar

    11 marca 2017 at 21:49

    Taka jest sytuacja ze głosuję na PiS i popieram PiS. Krytykuje jednak odchylenie syjonistyczne i banderowskie tej partii.

   • Adam

    13 marca 2017 at 16:45

    Klepiesz totalne głupoty. Co by nie powiedział o PISie to jednak PIS przeforsował uchwałę o ludobójstwie Polaków na Wołyniu i Małopolsce Wschodniej. To dzięki PISowi
    ustanowiono święto 11 lipca za sprawą ludobójstwa na Wołyniu. W PISie nie ma posłów
    typu Sycz którego ojciec był rezunem w UPA skazanym na karę śmierci. To za PO wymyślono potworki językowe o zbrodniach UPA mających znamiona ludobójstwa. Jednak PIS w tej sprawie nokautuje PO. Najbardziej wyraziście zachowują się posłowie Kukiz 15 i PSL.
    Wolę zdecydowanie PIS niż kosmopolitów z PO w której w dużej części są różne wrogie Polsce nacje.

    • Ula

     13 marca 2017 at 21:55

     Sprawdz kiedy to zrobili, i dlaczego kilka dni po 11.07.2016.

     • wiesscar

      14 marca 2017 at 18:06

      Zrobili to pod naciskiem. Także ja dzwoniłem gdzie mogłem. Uchwała jest ale trzeba się domagać ustawy.
      Po tej dacie bo USA zażądała by Polska przed szczytem NATO w Warszawie nie wnosiła żadnego antybanderowskiego prawa w Sejmie.
      USA i Kanada – tam dużo banderowców i lobbuja władze żydowskie USA by naciskamy Warszawę. Chodziło Kijowie o to by świat się nie dowiedział szeroko o ludobójstwie banderowców na Polakach. Temat znają specjaliści od tematyki ale opinia publiczna na świecie o tym nie wie.

  • wiesscar

   12 marca 2017 at 12:22

   W programie ” W tyle wizji” byl kiedys glos telefoniczny widza z poznanskiego.
   Otoz w jakiejs wiosce chodzi grupka mlodziezy meskiej ukrainskiej i ma na ubraniu male naszywki z flaga banderowska.
   Tak to pewnie wyglada w calej Polsce.
   Na razie ta symbolika banderowska jest delikatnie zaznaczona ale z czasem … .
   Madremu dosc – taki zwrot ojca dyrektora.

 7. wiesscar

  11 marca 2017 at 21:04

  W Poludniku Wildsteina /tuz po poludniu na TVP2/: Bronislaw Wilstein, dziennikarka Przelomiec /Studio Wschod/ i Rej /redaguje jakas V kolumne rosyjska w Polsce/ wyrazali zadowolenie z tego ze miliony Ukraincow w Polsce sie osiedlaja. Zawisza slabo ripostowal bo go przegadali.

  • wiesscar

   11 marca 2017 at 21:47

   Syn Wildsteina jezdzil na wschodnia Ukraine do tych banderowskich batalionow ochotniczych. Moze szpiegowal dla Izraela? Takze pisowcy jezdzili.

 8. Czarek

  11 marca 2017 at 21:06

  Cała nasza historia jest od lat zakłamywana przez sługusów obcych państw. Rządzą nami polskojęzyczni, mający zmienione na polskie nazwiska obcych nacji. Posłuchajcie wielu mądrych ludzi – prawdziwych historyków. W dzisiejszym kazaniu Ks. Piotr Natanek przybliżył historię Polski, warto posłuchać: http://www.christusvincit.tv.

 9. wiesscar

  11 marca 2017 at 21:10

  Ukraincy z zachodniej Ukrainy to glownie grekokatolicy. Jest trochę prawoslawnych Cerkwi kijowskiej i Cerkwi wszechrusi.
  Dla Polakow katolikow grozniejsi sa Ukraincy grekokatolicy bo wsrod nich glownie sa banderowcy i kler grekokatolicki byl zamieszany w mordy na Polakach – swiecili narzedzia do mordow a nierzadko sami brali udzial w mordach na Polakach.

 10. wiesscar

  11 marca 2017 at 21:13

  Druga zwrotka hymnu Ukrainy mowi ze granica zachodnia Ukrainy oparta ma byc o rzeke San.

  • wiesscar

   11 marca 2017 at 21:16

   Sprowadzajac roznych podobnych do Pieklo i do Tyma ich rodakow narod polski narazi sie w przyszlosci na tragedie.
   Zabiora Polsce tzw. zakerzonie, wymorduja okrutnie Polakow, beda wspolpracowac z Niemcami by narod polski ciemiezyc.
   Obecnie dzieci i mlodziez ukrainska jest na Ukrainie intensywnie banderyzowana.

   • Misia

    18 marca 2017 at 00:21

    Człowieku, dlaczego używasz tego określenia? Nie ma żadnego zakerzonia i nie było, to bydlę, Lord Curzon, chciał mniejszej Polski, ale to miał być teren dla Rosji, nikt o dziczy ukraińskiej nie pamiętał tak, jak Niemcy, ktorzy ich chcieli wysłać pod armaty Moskwy. Ale, jak wiadomo, rezuny najchętniej walczą z kobietami i dziećmi.

  • Misia

   18 marca 2017 at 00:17

   Kresy.pl opublikowały mapę Ukrainy, z Przemyślem i Zamościem !!!, oczywiście z Chełmem, opublikowaną przez ukraińskie MSZ z okazji 70-lecia powstania Ukrainy na tweeterze (nie przejęzyczyłam się, oni uważają, że Ukraina powstała 70 lat temu. Wprawdzie tylko w majaczeniach kilku antypolskich rezunów, ale zawsze to coś już jest) Lublin na samej granicy z tweetera, ale apetyt rośnie w miarę jedzenia, więc na miejscu Lublinian już bym szukała przodków rezunów. Tyle, że taki Ukrainiec to nie bardzo wie, kto był jego dziadkiem (ojcostwo niepewne) więc taka legenda powinna być krótka, na Piotra Konaszewicza-Sahajdacznego nie ma się co powoływać. Ukraincy zas…li Lwów i chcą ruszyć dalej na zachód.

  • Misia

   18 marca 2017 at 00:17

   Kresy.pl opublikowały mapę Ukrainy, z Przemyślem i Zamościem !!!, oczywiście z Chełmem, opublikowaną przez ukraińskie MSZ z okazji 70-lecia powstania Ukrainy na tweeterze (nie przejęzyczyłam się, oni uważają, że Ukraina powstała 70 lat temu. Wprawdzie tylko w majaczeniach kilku antypolskich rezunów, ale zawsze to coś już jest) Lublin na samej granicy z tweetera, ale apetyt rośnie w miarę jedzenia, więc na miejscu Lublinian już bym szukała przodków rezunów. Tyle, że taki Ukrainiec to nie bardzo wie, kto był jego dziadkiem (ojcostwo niepewne) więc taka legenda powinna być krótka, na Piotra Konaszewicza-Sahajdacznego nie ma się co powoływać. Ukraincy zas…li Lwów i chcą ruszyć dalej na zachód.

 11. wiesscar

  11 marca 2017 at 21:23

  Moja propozycja: ustalic gorny limit Ukraincow w Polsce razem z obywatelami polskimi pochodzenia ukrainskimi na 1,5 miliona osob. Powyzej tej liczby nie wpuszczac kolejnych Ukraincow do Polski.
  Tranzyt przez Polske dopuszczalny ale ma byc wjazd do Polski, przejazd i wyjazd z Polski i to ma byc dokladnie kontrolowane.

  • wiesscar

   11 marca 2017 at 21:26

   Jezeli jakis Ukrainiec z tych 1,5 miliona wyjedzie z Polski to moze na jego miejsce wjechac. Tylko ma sie zgadzac liczba wyjeżdżających i wjezdzajacych.
   Ideologia banderowska w Polsce zakazana powinna byc i powinno to zostac ogloszone szeroko by Ukraincy nie mogli podawac potem ze o tym nie wiedzieli.

   • wiesscar

    11 marca 2017 at 21:29

    Kapitalisci w Polsce musieli by to przyjac. Jak by mieli cos przeciwko to niech sobie buduja fabryki na Ukrainie.
    Oni bowiem w razie czego maja kase i uciekna z Polski a mnie banderowcy moga okrutnie zamordowac.

  • Misia

   18 marca 2017 at 00:23

   Po co Ci 1,5 mln rezunów, tych, którzy juz są, jest za wielu, te Tokarczuki, Stasiuki, Tymy, berdychowscy, kluzik, to nie wystarczy?

 12. wiesscar

  11 marca 2017 at 21:40

  Asymilacja Ukraincow w Polsce.
  Na to bym nie liczyl. To glownie grekokatolicy. To slowianie o mentalnosci w znacznym stopniu azjatyckiej bo byli pod wladza Turkow i Tatarow dlugi czas. Co Turcy wyrzadzili Ormianom (a wiec chrzescijanom z dluga tradycja religijna) na poczatku XXw – wiemy.

  • wiesscar

   11 marca 2017 at 21:41

   Ukraincom podobaja sie Niemcy i ich z historii nazizm.

 13. jaro7

  11 marca 2017 at 21:42

  Wołanie na pustyni,Pis prowadzi polityke pro banderowską i to się nie zmieni jeżeli ludzie nie odsunął ich od władzy i nie dopuszcza do niej PO i N.Dziwi mnie słabość środowiska Kresowego,jest ich i ich potomków około 5 milionów i jak widac po sondażach wielu z nich głosuje na PiS a wcześniej PO.Ludzie zjednoczcie sie i zaapelujcie do swoich ludzi by nie głosowali na te partie.Czas w końcu na POLSKI rząd ,dość juz polskojęzycznych które nam szkodzą.

  • wiesscar

   11 marca 2017 at 21:56

   Chcesz by rzadzili Polska PO i N?
   To glownie mniejszosci: niemiecka, zydowska, ukrainska … .

   • Ula

    13 marca 2017 at 21:57

    A nie ma nikogo innego?

 14. wiesscar

  11 marca 2017 at 21:43

  Michnikowi, Kaczynskiemu i Sakiewiczowi zalezy by jak najwiecej Ukraincow nasprowadzac do Polski i by wielu ustawic we wladzy panstwa polskiego.

  • wiesscar

   11 marca 2017 at 21:45

   Sa w policji, sa IPN, sa w prokuraturze.
   Seremet jest ponoc pochodzenia ukrainskiego. Gdzie ich nie ma?

   • biurowec

    12 marca 2017 at 07:06

    RPO też.

  • czytający

   12 marca 2017 at 07:04

   Dokumenty nie tylko o tzw. akcji Wisła, lecz i o Genocidum Atrox niszczono i niszczy się nadal oraz artefakty świadczące o polskości ofiar.

   W UA(zachodniej części) trwa masowy proceder „przerabiania” szczątek polskich ofiar Sowietów na hirojiw OUN.

   Tak przywitali konsula RP we Lvivi.

   „We Lvivie hirojsko już nowego konsula powitali.
   https://vk.com/wall-66210801_1143924

   • czytający

    12 marca 2017 at 07:16

    I objaśnili, dlaczego Wolski we Lvivie będzie postępować jak konsul RP w Łucku.

    Dlatego
    „Kotsyubinsky Olexandr replied to Alexander
    Александр, звісно ти правий, але є одне але, тільки після зміни менталітету ми побудуємо державу. А менталітет можна змінити лише шляхом диктату.

    І ще одне, задумайся чому поляки не виставляють претензії до Волині(підказка в картинці)
    yesterday at 5:25 pm”

 15. wiesscar

  11 marca 2017 at 22:01

  Kolejna wazna sorawa to taka by Polska zachowala neutralnosc odnosnie wojny domowej na Ukrainie i sporu banderowcow z putinowcami.
  Gdyby banderowcy zaczeli mordowac Polakow to polska armia powinna wejsc na Ukraine by naszych rodakow ratowac. Bezzwlocznie bo banderowcy to sadysci.

  • czytelnik

   12 marca 2017 at 07:46

   Ale JUŻ zastraszają i wyganiają z JEJ Lwowa.
   Np. Marię Pysz rodowitą lwowiankę i polską patriotkę.

   Albo żądają od Polaków.
   „To ciekawe:”Wołodymyr Wiatrowycz zaapelował do polskich historyków by nie prowadzili polityki „winy zbiorowej” wobec Ukraińców, którzy walczyli o niepodległość, by wymienili nazwiska winnych zbrodni wojennych i tych, którzy mordowali ludność cywilną oraz by powrócili do fachowego dialogu w kręgu historyków, a nie polityków”. Panie wiatrowycz już wymieniam: szuchewycz, klaczkwśkyj, diaczenko, iwachiw, sydor, łytwynczuk, stelmaszczuk, stupnyckyj, olijnyk, worobeć, pawłyszyn, łućkyj, chrkiw, łewkowycz, polowyj, butkowśkyj, walszynśkyj, czornyj, szkitak, hrycaj, hasyn, jakubowśkyj, twerdochlib, onyszkewycz (ojciec polskiego ministra ON z unii wolności), kuk itp. Poza tym ss glaicja, nachtigall i roland. Z oun-b: rebet, stećko, bandera, łebed, stepaniak itp. Do tej banderowskiej gnidy nie dociera, że nikt w Polsce nie pisze o „winie zbiorowej”. Cały czas Polska wskazuje konkretne formacje” oun-b, upa (podległa po oun- b), bataliony nachtigal i roland, ss galicja, katów powstania warszawskiego od Diaczenki, bataliony policyjne, legion ukraińskich nacjonalistów. Potępiaj wiec to całe nazistowskie ścierwo niewydarzony szefie „u kraińskiego” IPN. Obecnie idzie to w zupełnie innym kierunku. Poza tym cywilizacja łacińska nie działa jak tataro – mongolska ukraińska. Organizacja, która dopuściła się ludobójstwa jest organizacją ZBRODNICZĄ. Potępia się ją jako całość a następnie analizuje kto mordował a kto nie. Jeśli ktoś mordował to dostaje karę a jeśli nie mordował to wieczna hańba (vide Norymberga). Nikt nie mówi że waffen ss jest bohaterska bo 40% jej żołnierzy nie mordowało tylko dzielnie walczyło z sowietami. Mówi się że 60 % mordowało i tę organizację się potępia. Polscy historycy powinni tego człowieka, brzydko mówiąc olewać ciepłym moczem. Rozmowa z tym człowiekiem to rzucanie pereł przed wieprze.”

 16. Hania

  11 marca 2017 at 22:03

  Polecam wykład dr Palskiego.
  Długaśny ale doskonały!

  https://www.youtube.com/watch?v=JzgLTACdzbs

 17. wiesscar

  11 marca 2017 at 22:06

  Macierewicz i Kownacki wygadywali glupoty w rodzaju ze za mordy banderowcow na Polakach odpowiadaja czerwonoarmisci i ZSRR. To nieprawda.
  Obawiam sie jak Macierewicz przygotuje WOT do obrony Polski. Pewnie tylko przed Rosja. Natomiast moze wystapic tez zagrozenie dla narodu polskiego ze strony banderowcow.

 18. wiesscar

  11 marca 2017 at 22:28

  Na gazeta.pl i na wyborcza.pl bronilem w komentarzach zasadnosci Akcji Wisla.
  Na wyborcza.pl dostalem bana /jakis inny powod/ na dlugie lata wiec bede pisal komentarze na gazeta.pl.
  Pieklo po Majdanie mowil ze do Akcji Wisla wroci ZUwP ale teraz uwarunkowania takie ze nie wskazane by na to die zalic.
  /program tv mniejszosci ukrainskiej na TV Krakow/.

 19. Marysia

  12 marca 2017 at 01:30

  Znalezione w sieci,
  Nowe fakty ws. protestu Kresowian w Lublinie: Ukraińcy wezwali policję
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/nowe-fakty-ws-protestu-kresowian-w-lublinie-ukraincy-wezwali-policje

 20. Cyna

  12 marca 2017 at 01:36

  znalezione_w_internecie : Z dr Andrzejem Zapałowskim, historykiem, wykładowcą akademickim, ekspertem ds. bezpieczeństwa, prezesem rzeszowskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Geopolitycznego, rozmawia Mariusz Kamieniecki.
  l „Środowiska ukraińskie angażują się tak mocno w różnego rodzaju działania mające pokazać ukraińskość ich ziem. Jest to bardzo niebezpieczne, tym bardziej że w ostatnich latach obserwujemy osiedlanie się w Przemyślu inteligencji ukraińskiej z innych terenów Polski. Mamy zatem do czynienia z manifestacją ukraińskości. Z drugiej strony pojawiają się wypowiedzi, jak chociażby cytowanego konsula honorowego Ukrainy Aleksandra Baczyka, który chce osiedlać w Polsce Ukraińców z Ukrainy. W domyśle chodzi o zasiedlanie terenów, na których rany po zbrodniczej działalności UPA wciąż jeszcze się nie zabliźniły. Patrząc perspektywicznie, za kilkanaście lat możemy mieć do czynienia z sytuacją, kiedy określone grupy zaczną prowadzić działalność separatystyczną na terenie Polski, działania nawołujące do przyłączenia np. Przemyśla do Ukrainy. Tak czy inaczej działalność Związku Ukraińców w Polsce i Aleksandra Baczyka jest nastawiona na ukrainizację Przemyśla i okolic. Nie byłoby problemu, gdyby pan Baczyk nawoływał do osiedlania się Ukraińców na obszarze centralnej, północnej Polski czy chociażby w Małopolsce. Natomiast jeżeli wskazuje się miasto Przemyśl, na terenie którego w polskiej szkole z językiem wykładowym ukraińskim świętuje się dzień powstania UPA czy jako honorowych gości zaprasza się przedstawicieli skrajnie faszyzujących posłów, jak Iryna Farion z nacjonalistycznej partii Swoboda, która wyraźnie optuje za oderwaniem części ziem od Polski, to jest to powód do niepokoju. To pokazuje, że środowisku aktywistów ukraińskich w Przemyślu jest bardzo blisko do skrajnego nacjonalizmu ukraińskiego i nie można tego usprawiedliwiać czy tłumaczyć przejawem ukraińskiej tradycji. (…) były szef przemyskiego oddziału Związku Ukraińców w Polsce Jarosław Sidor powiedział kiedyś wprost, że „jest zwolennikiem powrotu Ukraińców z województw zachodnich i północnych na tereny południowo-wschodniej Polski, czyli na swoje ziemie etniczne, ziemie ojców i dziadów” .http://www.naszdziennik.pl

 21. Czesław

  12 marca 2017 at 07:19

  Już pod koniec II-ej wojny światowej St.Zj. podjęły walkę z ZSRR i do tego celu przeznaczyły Polaków i Ukraińców. Różne formacje mniejszości narodowych współpracujące z Hitlerem były przekazywane Stalinowi. Natomiast formacji OUN-UPA nie oddano Stalinowi tylko osadzono przeważnie w Kanadzie. Wykorzystano do tego zabieg formalny że to byli obywatele II-ej RP. Po okrągłym stole kolejne nasze władze są z inwigilowane przez CIA i MOSAD a więc są na ich usługach, tak jak za PRL-u KGB. Interes Polski i Polaków się nie liczy, Kaczyński to cynicznie wykorzystuje Polaków do zrealizowania jakiegoś mitycznego państwa stworzonego z Polaków i Ukraińców w imię interesów USA i Izraela.

 22. najem

  12 marca 2017 at 09:42

  Niszczono bo się bali odpowiedzialności

 23. jaro7

  12 marca 2017 at 11:41

  „Na Ukrainie nieznani sprawcy sprofanowali polskie pomniki, ku czci zamordowanych profesorów we Lwowie oraz pomordowanych przez UPA w Podkamieniu. Na obu upamiętnieniach umieszczono napisy „śmierć Lachom” (Polakom) oraz oblano je czerwoną farbą.”
  Stało się to 10 marca ,a w mediach cisza.

 24. wiesscar

  12 marca 2017 at 12:32

  Banderyzm to gorsza odmiana nazizmu nawet od hitleryzmu.
  Banderowska Ukraina jesli taka powstanie bedzie smiertelnym zagrozeniem dla narodu polskiego i panstwa polskiego.
  Powstanie jak sadze juz niedlugo bo na Ukrainie banderyzuje sie dzieci i mlodziez.

 25. Helek

  12 marca 2017 at 13:35

  Szowinizm na Ukrainie.
  Musisz to wiedzieć! Wałęsa wiedział co się działo na Ukrainie gdy groził wyrzucaniem przez okna?
  https://www.youtube.com/watch?v=F1Igbm4LwEA

 26. obserwator

  12 marca 2017 at 14:14

  zero pomocy dla hitlero-banderowcow i zbrodniarzy,juz nie tylko wolyn ale i oddes w 2014 roku,gdzie doszlo do ludobojstwa w czasie referendum w tym miescie,onr i banderowcy ze swastykami hitlerowcow bezkarnie mordowali ludzi i podpalali budynki publiczne oraz zakatowali 52 osoby bezkarnie,nie interweniowala tamtejsza milivja ani straz pozarna nie gasila budynkow!!!!,gdzie byly media,gdzie wiadomosci o straszliwej tej zbrodni kiedy synowie i wnukowie oprawcow z wolynia morduja teraz bezkarnie ludzi w oddesie !!!!,dlaczego media zajmuja sie bzdurami i pilnuja polskiego rzadu podczas kiedy na ukrainie sa mordowani bezkarnie ludzie????,precz z hitlero-bolszewikami,bandera i stalonowcami!!!!,Polska tylko dla Polakow!!!!,usunac ukraincow z Polski!!!!

 27. m

  12 marca 2017 at 17:27

  Franciszek tam mówił o Biblii: A gdybyśmy tak wracali po nie [Pismo], gdybyśmy o nim zapomnieli? Gdybyśmy ciągle nosili je przy sobie, nawet w wersji kieszonkowej? Gdybyśmy czytali wiadomości od Boga tak, jak czytamy wiadomości na naszych telefonach komórkowych?
  (http://prawy.pl/47491-medytacje-ewangeliczne-z-dnia-12-marca-2017/)

 28. Mieczysław S.Kazimierzak

  13 marca 2017 at 00:00

  Mówi sam za siebie tytuł książki „ZBRODNIE BEZ KARY”,której autorem jest Łukasz Kuźmicz,wydanej przez Agencję Poligraficzno-Wydawniczą SANDRA,Rzeszów 2006.

 29. TZ.

  14 marca 2017 at 13:03

  Akcja Wisła to jedna z niewielu zasług reżimu komunistycznego dla Polski.

 30. fast vpn connection

  14 marca 2017 at 13:41

  please plase lady

 31. Augusto de Arruda Botelho

  16 marca 2017 at 15:59

  My brother suggested I would possibly like this web
  site. He was entirely right. This publish actually made my day.
  You cann’t consider simply how so much time I had spent
  for this information! Thank you!

 32. Breanna

  18 marca 2017 at 02:01

  Hey there, I think your site might be having browser compatibility issues.
  When I look at your blog in Safari, it looks fine but when opening
  in Internet Explorer, it has some overlapping. I just wanted to give
  you a quick heads up! Other then that, wonderful blog!

 33. legit madden mobile coin sellers

  18 marca 2017 at 04:59

  This piece of writing will help the internet people for creating new website or even a blog from start
  to end.

 34. Natasha

  18 marca 2017 at 11:46

  Hello, I enjoy reading through your article post.

  I wanted to write a little comment to support you.

 35. Antoinette

  19 marca 2017 at 12:07

  Hi, I read your new stuff daily. Your humoristic style is witty, keep doing what you’re doing!

 36. cs go skins trade up contract

  19 marca 2017 at 21:14

  Hi, i think that i saw you visited my weblog so i came to
  “return the favor”.I’m trying to find things
  to enhance my website!I suppose its ok to use a few of your ideas!!

 37. insportzknox.com.au

  19 marca 2017 at 22:25

  I feel that is among the so much important information for me.
  And i’m satisfied studying your article. However should commentary on few general issues, The web site style is great, the articles is actually nice :
  D. Just right job, cheers

 38. fifa 17 coins cheap mmoga

  20 marca 2017 at 01:36

  I’m really impressed with your writing skills as well as with the layout on your weblog.
  Is this a paid theme or did you customize it yourself?

  Anyway keep up the nice quality writing, it is rare to see a
  nice blog like this one today.

 39. Pingback: Operacja „Wisła” zakończyła banderowskie ludobójstwo | POLECAM! BARDZO WAŻNE DLA KAŻDEGO POLAKA! | forumemjot dla Polski

 40. Itamar Serpa Fernandes

  21 marca 2017 at 01:43

  Good day very cool site!! Guy .. Excellent .. Superb ..
  I’ll bookmark your site and take the feeds additionally?
  I’m satisfied to search out so many helpful information here
  within the put up, we need work out extra strategies on this regard, thank you
  for sharing. . . . . .

 41. Joesph

  21 marca 2017 at 02:31

  Thanks for a marvelous posting! I certainly enjoyed reading it,
  you’re a great author. I will be sure to bookmark your blog and will often come back very soon. I
  want to encourage yourself to continue your
  great writing, have a nice day!

 42. Sherlene

  21 marca 2017 at 14:58

  Nice post. I was checking continuously this blog and I am impressed!

  Extremely helpful information particularly the last part 🙂 I care for such info much.
  I was seeking this particular information for a very long time.

  Thank you and best of luck.

 43. Courtney

  21 marca 2017 at 23:00

  Hello all, here every one is sharing these familiarity,
  so it’s pleasant to read this website, and I used
  to visit this webpage every day.

 44. www.thegruntledemployeebook.com

  22 marca 2017 at 03:24

  I used to be able to find good advice from your content.

 45. credit card cost

  22 marca 2017 at 05:14

  I need to to thank you for this wonderful read!! I absolutely
  loved every bit of it. I have you book marked to look at new things
  you post…

 46. Shayna

  22 marca 2017 at 05:57

  Hello! This is my 1st comment here so I just wanted to give a quick shout out and tell you
  I truly enjoy reading your articles. Can you recommend any other blogs/websites/forums that go over the same subjects?
  Thanks!

 47. Philomena

  22 marca 2017 at 06:07

  You made some good points there. I checked on the net to learn more about the issue and found most people will go along with your views on this website.

 48. Darryl

  22 marca 2017 at 06:27

  I have read a few just right stuff here. Certainly worth bookmarking for revisiting.
  I wonder how much effort you place to make any such excellent
  informative web site.

 49. needs business coaching

  22 marca 2017 at 17:18

  I am regular reader, how are you everybody? This paragraph posted
  at this web site is in fact pleasant.

 50. Itamar Serpa Fernandes

  22 marca 2017 at 20:35

  Hey! Quick question that’s completely off topic. Do you know how
  to make your site mobile friendly? My weblog looks
  weird when viewing from my iphone 4. I’m trying to find
  a theme or plugin that might be able to resolve this issue.

  If you have any recommendations, please share. With thanks!

 51. sales arena

  22 marca 2017 at 23:56

  Heya are using WordPress for your site platform?
  I’m new to the blog world but I’m trying to get started and
  create my own. Do you require any html coding knowledge
  to make your own blog? Any help would be greatly appreciated!

 52. corrupt financial

  23 marca 2017 at 00:02

  Have you ever considered about adding a little bit more than just your
  articles? I mean, what you say is important and all. But think about if you added some great graphics or video clips to give your posts more,
  „pop”! Your content is excellent but with pics and videos,
  this blog could certainly be one of the very best in its field.
  Great blog!

 53. Josie

  23 marca 2017 at 04:56

  Great blog here! Also your web site loads up fast! What host are you using?
  Can I get your affiliate link to your host? I wish my site loaded up as quickly as yours lol

 54. reputable financial

  23 marca 2017 at 07:48

  You could definitely see your enthusiasm within the article you write.
  The arena hopes for more passionate writers like you who are not afraid to mention how they believe.
  At all times go after your heart.

 55. Georges Sadala

  23 marca 2017 at 09:55

  Hi! This is kind of off topic but I need some help from an established blog.

  Is it very hard to set up your own blog? I’m not very techincal but I can figure things out
  pretty fast. I’m thinking about setting up my own but I’m not sure where to start.
  Do you have any tips or suggestions? Many thanks

 56. Georges Sadala

  23 marca 2017 at 11:14

  I am regular reader, how are you everybody? This piece of
  writing posted at this web site is actually pleasant.

 57. financial services marketing

  23 marca 2017 at 11:42

  Wow, that’s what I was exploring for, what a stuff!
  present here at this weblog, thanks admin of this web site.

 58. Georges Sadala

  23 marca 2017 at 12:08

  You need to be a part of a contest for one of the best websites on the internet.

  I am going to recommend this blog!

 59. Georges Sadala

  23 marca 2017 at 14:23

  I am not sure where you’re getting your info, but good topic.
  I needs to spend some time learning more or understanding more.
  Thanks for fantastic info I was looking for this info for my mission.

 60. I like the helpful information you provide for your
  articles. I will bookmark your weblog and test again right here regularly.
  I am moderately certain I’ll learn many new stuff proper here!
  Best of luck for the following!

 61. computer keyboard holder

  24 marca 2017 at 06:33

  Hi to all, how is all, I think every one is getting more from
  this web site, and your views are pleasant designed for new viewers.

 62. Egli Diana Pinto

  24 marca 2017 at 13:06

  Yes! Finally someone writes about ig.

 63. Augusto de Arruda Botelho

  24 marca 2017 at 20:27

  I’ve been surfing on-line greater than three hours
  as of late, yet I never discovered any interesting article like yours.
  It’s lovely price sufficient for me. Personally, if all site owners and bloggers made excellent
  content as you probably did, the web will probably
  be much more helpful than ever before.

 64. small business owner

  24 marca 2017 at 20:52

  I do agree with all the concepts you have introduced for your post.

  They’re very convincing and can certainly work. Nonetheless,
  the posts are very quick for starters. May you please extend them a little
  from next time? Thank you for the post.

 65. Augusto de Arruda Botelho

  24 marca 2017 at 21:43

  It’s impressive that you are getting ideas from this piece of writing as well as from our dialogue made here.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra