Wiara

MEDYTACJE EWANGELICZNE Z DNIA 13 MARCA 2017

 Poniedziałek (Łk 6,36-38)


Bądźcie miłosierni, jak Ojciec wasz jest miłosierny. Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni; nie potępiajcie, a nie będziecie potępieni; odpuszczajcie, a będzie wam odpuszczone. Dawajcie, a będzie wam dane; miarę dobrą, natłoczoną, utrzęsioną i opływającą wsypią w zanadrza wasze. Odmierzą wam bowiem taką miarą, jaką wy mierzycie.

I to takie proste… aby samemu nie być sądzonym, wystarczy… nie sądzić! Aby nie być potępionym, nie potępiać. Niby wszystko jasne, ale kiedy tak naprawdę nie sądzę i nie potępiam?

Nasze emocje niekiedy mocno wciskają się ze swoim pomysłem do naszych słów o kimś. Najczęściej leczymy swoje słabości, wskazując słabości innego człowieka. To jest w nas jak nałóg! Musimy sobie to szczerze powiedzieć!

Ale to nie jest leczenie. To tylko doraźny środek przeciwbólowy, który oszukuje nasz stan faktyczny. My sami musimy się najpierw wyleczyć, a wtedy na nikogo nie wylejemy naszych chorób. Sami jednak nigdy się nie wyleczymy. Tylko Bóg może to zrobić całkowicie. I robi to podczas każdej szczerej Spowiedzi Świętej, podczas modlitwy… Im bardziej jesteśmy świadomi naszych słabości, im mocniej widzimy jak bardzo to my sami potrzebujemy litości Boga, tym mniej sądzimy, czy potępiamy drugiego człowieka. To jest bardzo trudne dla naszych grzesznych skłonności. Jezus mówi: Nie potępiajcie! To oznacza, że… potępiamy.

Nie mamy żadnej miary na żadnego człowieka. Każda miara jest kłamstwem, zawsze. Dlaczego? Ponieważ nie mamy oglądu całościowego losów ludzkich. Nawet siebie do końca nie rozumiemy.

Bóg daje tyle światła, ile nam potrzeba. Abyśmy nie oceniali i abyśmy zdawali sobie sprawę z tego, jak bardzo nie potrafimy kochać, co widać po tym jak… oceniamy ludzi.

Jeśli to o sobie samych zrozumiemy, otworzymy się na wielka Łaskę Boga, która tylko czeka na to nasze otwarcie się, by uczyć nas kochać ludzi, jak siebie samego. To Bóg nas tego uczy. Sami z siebie tego nie potrafimy.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

203 komentarze

203 Komentarzy

 1. deparazitare aer conditionat

  3 listopada 2017 at 18:18

  Un aparat de aer conditionat bine intretinut, curatat periodic, va functiona excelent o perioada lunga de timp si va tine departe de casa ta alergenii. Daca alegi sa amani curatarea lui, mai devreme sau mai tarziu aparatul se va defecta si va necesita reparatii costisitoare.

 2. تور داخلی

  6 listopada 2017 at 01:26

  Could not disagree with the main ideas. Wonder how things will develop over the coming years.

 3. Silas Casilla

  17 grudnia 2017 at 23:18

  I could not resist commenting. Exceptionally well written!|

 4. Antoine Presnell

  18 grudnia 2017 at 12:29

  Hey very nice blog!|

 5. Michel Lall

  20 grudnia 2017 at 20:22

  Incredible points. Solid arguments. Keep up the good spirit.|

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra