Z kraju

Oświadczenie Instytutu Ordo Iuris dotyczące ustaleń z władzami Uniwersytetu Warszawskiego

Publikujemy oświadczenie, jakie wydał Instytut na Rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris w kwestii ustaleń z władzami Uniwersytetu Warszawskiego.

 

Oświadczenie Instytutu Ordo Iuris dotyczące ustaleń z władzami Uniwersytetu Warszawskiego

Rebecca Kiessling jest osobą operującą racjonalną argumentacją przemawiającą za koniecznością prawnej ochrony dzieci poczętych w wyniku gwałtu zadanego kobiecie. Sama jest dzieckiem poczętym w tak traumatycznych okolicznościach i żyje tylko dlatego że ówczesne przepisy prawa amerykańskiego całkowicie chroniły życie dziecka i zakazywały aborcji.

Ubolewamy, że medialna agresja radykalnych środowisk, operująca często pomówieniem i fałszem, okazuje się być skuteczną metodą osiągania celów w przestrzeni akademickiej, która powinna chronić możliwość prezentowania racjonalnej argumentacji. 

Chociaż więc trudno jest zaakceptować tezę, by jedynym wyznacznikiem akademickości była formuła debaty, tym niemniej mec. Rebecca Kiessling jest żywo zainteresowana konfrontacją swoich argumentów z argumentami osób prezentujących odmienne stanowisko. Dlatego też podczas rozmowy z Rektorem UW, zaproponowano zmianę formuły wykładu na formę debaty.

Wobec sceptycyzmu ze strony Rektora, co do praktycznych możliwości przeprowadzenia zmiany w krótkim czasie, zaproponowano przełożenie spotkania na sobotę i zorganizowania go na terenie UW w formie debaty właśnie. Rektor przystał na tę propozycję wyrażając gotowość wsparcia przy zaproszeniu osoby, która byłaby skłonna tę debatę z Rebeccą Kiessling odbyć.

Jednocześnie, w sytuacji, gdy — mimo podjętych starań — nie będzie chętnej osoby do podjęcia debaty z Rebeccą Kiessling, będzie mogła ona zaprezentować swoje argumenty samodzielnie. 
Joanna Zając

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

223 komentarze

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra