Felieton

Śmierć Lachom!

W Podkamieniu k. Lwowa „nieznani” sprawcy zdewastowali pomniki upamiętniające pomordowanych Polaków. Nieznani sprawcy to oczywiście eufemizm na określenie ukraińskich nacjonalistów spod znaku Bandery.

Wielu ludzi zapewne temu zaprzeczy, ponieważ oficjalna propaganda w Polsce, od wielu już lat, zaciemnia w tym względzie obraz rzeczywistości, przedstawiając Ukraińców, jako naszych „braci”. Niestety duża liczba rodaków dała się nabrać na filoukraińską narrację, służącą przekonaniu nas do pomysłu sprowadzania do naszej Ojczyzny rzesz Ukraińców. Władza, jaka by nie była, kierując się dziwaczną wizją geopolityczną, bądź też nakazem zza oceanu, niestrudzenie kopie dół pod polską racją stanu i naszym bezpieczeństwem.

Polacy zaledwie 70 lat temu doświadczyli na Kresach Południowo-Wschodnich niesłychanego bestialstwa ze strony Ukraińców, którym nie w smak była koegzystencja z nami w ramach Państwa Polskiego. Mrzonki o stworzeniu niepodległej Ukrainy zaprowadziły ich do sojuszu z nazistowskimi Niemcami, a potem wepchnęły w żelazny uścisk Związku Sowieckiego. Zwyrodnialcy z UPA z okrzykiem „śmierć Lachom!”, dokonali rzezi, za którą do dziś nie chcą nawet przeprosić, nie mówiąc już o zadośćuczynieniu rodzinom ofiar. Nierozliczona przeszłość kładzie się cieniem na wzajemnych relacjach, jednak rządzący Polską politycy zdają się tego nie dostrzegać.

Nie dostrzegają również zagrożenia, którym może stać się dla nas rosnący w siłę ukraiński szowinizm, skłaniający młodych Ukraińców do szukania odwetu za wyimaginowane krzywdy, których od nas rzekomo doznali. Z braku innych możliwości wyżywają się na pomnikach i cmentarzach, jednak to dopiero początek. Olbrzymia liczba Ukraińców mieszkających dzisiaj w Polsce nie wróży dobrze, a w wielu naszych miastach pojawiają się już graffiti o treści zbliżonej do wymalowanej na pomnikach ku czci naszych rodaków zamordowanych na Ukrainie.

Po zniszczeniu w styczniu pomnika w Hucie Pieniackiej, polskie władze wespół z Ukraińcami usilnie starały się zrzucić winę na Rosjan. Mogłoby to być możliwe, jednak w świetle innych tego typu zdarzeń, napaści, czy marszów gloryfikujących UPA i ukraińska dywizję SS-Galizien, trudno w to uwierzyć. Nie sposób zrzucić winy za antypolskie ekscesy na kogokolwiek innego niż na Ukraińców, którzy w dodatku nie robią nic, aby zapobiec barbarzyńskim aktom profanacji polskich nekropolii. Oni przecież tak ochoczo maszerują ulicami ukraińskich miast pod czerwono-czarnymi banderowskimi sztandarami, wykrzykując „gierojom sława”, co jest dostatecznym dowodem na żywiołowo rozwijający się kult zbrodniarzy z UPA.

Dlatego nie dajmy się więcej oszukiwać przebiegłym ukraińskim politykom i ich bezrefleksyjnym przyjaciołom w Polsce. Wszelkie kroki pojednawcze z ich strony, to tylko puste gesty, czynione na użytek bieżącej polityki. Nadszedł więc czas na to, aby polskie władze zweryfikowały swoje dotychczasowe podejście do zagadnienia ukraińskiego. Dość już tolerancji dla szerzącego się na Ukrainie antypolskiego kultu mordu i grabieży, mającego swoje korzenie we wciąż żywej tradycji banderowsko-hajdamackiej!

Jarosław Gryń

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

16 komentarzy

16 Komentarzy

 1. m

  15 marca 2017 at 10:06

  Franciszek:Radość Ewangelii napełnia serce i całe życie tych, którzy spotykają się z Jezusem. Ci, którzy pozwalają, żeby ich zbawił, zostają wyzwoleni od grzechu, od smutku, od wewnętrznej pustki, od izolacji. Z Jezusem Chrystusem radość zawsze rodzi się i odradza.
  http://prawy.pl/47632-medytacje-ewangeliczne-z-dnia-15-marca-2017/

 2. Misia

  15 marca 2017 at 10:36

  Wpolityce (pro-ukr opcja, choć nie tak bezczelnie wciskająca czytelnikom brednie, jak gazeta Sakowicza) publikuje enuncjacje grekokatolickiego hierarchy, który nawołuje do pojednania między „naszymi narodami”, jednocześnie wskazując na to, że „obie strony były tak samo winne” i nawiązując do rzekomych „zbrodni Polaków na Ukraińcach” (sic!) Po prostu NIE MA Z KIM ROZMAWIAĆ, bo pojednanie może oprzeć się tylko na wyznaniu win i poproszeniu o przebaczenie. Rezuny książkę bł. Bpa Chomyszyna uważają za moskiewską fałszywkę, to teflonowe mózgi przeżarte genetyczną nienawiścią do polskości. Dzięki za ten mądry głos. Niestety, głupcy u steru polskiego państwa są tak zarozumiali, że pozostawią te sprawy swojemu biegowi. Oni mają ochronę i jeżdżą limuzynami, im nic się nie stanie, nawet jak ukraińska dzicz zainstalowana w Polsce zacznie nas mordować po raz kolejny. Kresów nie mamy, ale ukraińską dzicz, owszem, i to dopiero początek masowej inwazji. ISIS to misiaczki przy bestiach ukraińskich z OUN-UPA i ich ochotniczych pomagierach, „zwykłych rezunach”.

 3. jaro7

  15 marca 2017 at 14:02

  świetny artykuł o postawie marszałka Karczewskiego(PiS) i Mamątow(PiS)w sprawie uchwały o zakazie propagowania nacjonalizmu upaińskiego i litewskiego.Pokaz debilizmu i zaprzaństwa.
  http://www.kresy.pl/publicystyka,opinie?zobacz/komu-marszalek-karczewski-chce-obrzydzic-polske
  WARTO PRZECZYTAĆ

 4. z-k

  15 marca 2017 at 16:28

  Masowe wymieszanie Polaków z Ukraińcami i wspieranie rezuńskiego „kalifatu” jest składową częścią budowy Wielkiego Żydolandu, dla zmylenia „przeciwnika” zwanego Międzymorzem, w którym banderowskie wnuczęta intensywnie szkolone obecnie w polskich szkołach policyjnych będą trzymały za pyski niepokornych Lachów. Dziadziusiowie w służbie niemieckiej robili to doskonale to i na wnuczkach grandziarska międzynarodówka polegać może.

 5. m

  15 marca 2017 at 19:39

  Straszna niemoc, brak wiary we własne siły przebijają z artykułu i komentarzy. Sytuacja jest przecież nieporównywalna do sytuacji Polaków na Wołyniu, o czy Wy mówicie?
  W ostateczności zorganizuje się akcję WISŁA II i po sprawie.

  • Paweł

   15 marca 2017 at 22:53

   @m

   Problem w tym, że wtedy byli Polacy. Obecnie Polaków jest mało. Dominuje poprawny politycznie (i sprawny umysłowo) twór, który z polską wojowniczością ma niewiele wspólnego. W dużej mierze to zasługa Twojego Franciszka i jego poprzedników.

   • m

    16 marca 2017 at 09:31

    Franciszek:Radość Ewangelii napełnia serce i całe życie tych, którzy spotykają się z Jezusem. Ci, którzy pozwalają, żeby ich zbawił, zostają wyzwoleni od grzechu, od smutku, od wewnętrznej pustki, od izolacji. Z Jezusem Chrystusem radość zawsze rodzi się i odradza.
    http://prawy.pl/47682-medytacje-ewangeliczne-z-dnia-16-marca-2017-r/#comment-179547

    • Paweł

     17 marca 2017 at 08:39

     @m

     Widzę, że ubiegasz się o tytuł naczelnego spamera. Ten watykański chłam mnie nie interesuje.

 6. Danka

  16 marca 2017 at 13:19

  Prezydent Duda bedac na nartach ze Slowakami wspominal cos o nawet Trojmorzu i otwarciu granic z Ukraina.UE ich nie chce, zwlaszcza Holandia, oligarchia juz podzielila ten tort czarnoziem stepowy miedzy, faktycznie, nie ukrainskimi z pochodzenia wlascicielami, jak podaja dociekliwi.Niech terrorysci poprawnosci masowej propagandy herr taki czy inny nie oczekuja, ze Polacy nie beda analizowac tego, co sie wokol dzieje i skad to pochodzi.Polacy pokonczyli studia, beda postrzegac swiat takim, jaki jest, a nie jak tepawi politrucy swiatowi chca, by byl postrzegany pod grozba kar i represji.Trzeba stanowczo wszelkim zakusom na wolnosc slowa sie przeciwstawiac i pokazywac je palcem.To totalitarne typy, chca zakneblowac wolna mysl.rozumienie swiata.Za glupi, za kiepscy, zeby to osiagnac, ale sa….i szkodza, chroniac aferalow wszelkiego autoramentu.Oczywiscie, ze zalew Polski Ukraincami, to sie moze skonczyc tym, czemu to masluzyc wg masonerii.Jezeli glupota zwyciezy i brak patriotyzmu.Najpierw niech zrobia u siebie reformy i dadza miejsca pracy Ukraincom.Polska jest w permanentnym kryzysie, zakrywanym taka sama od lat propaganda sukcesu.

 7. Andrzej

  16 marca 2017 at 16:15

  Chyba cos sie „drgnelo” w mozgach politykow. Jesli nie zmienia diametralnie polityki wschodniej to w nastepnych wyborach wyladuja na „smietniku” politycznym .

 8. Johnny Schaeffler

  27 maja 2017 at 23:53

  You’re so cool! I do not suppose I have read through something like that before. So good to find another person with unique thoughts on this subject matter. Seriously.. many thanks for starting this up. This website is something that’s needed on the web, someone with a bit of originality!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra