Z zagranicy

Donald Trump – Kongres wkrótce dostanie dowody, że byłem podsłuchiwany

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump zapowiedział, że wkrótce jego administracja przekaże komisji wywiadu Izby Reprezentantów dowody na to, że rząd  Baracka Obamy założył podsłuchy w sztabie wyborczym w Nowym Jorku, kiedy Donald Trump był kandydatem Republikanów.

– Wkrótce, w ciągu najbliższych dwóch tygodni, zobaczycie kilka interesujących spraw, które wyjdą na jaw” – zapowiedział na antenie telewizji Fox News Trump. – Termin „Podsłuchiwanie” jest szeroki i „obejmuje śledzenie i wiele innych rzeczy”. W swoim tweecie słowo podsłuch napisałem w cudzysłowie. Nikt w ogóle nie mówi o tym, że to było w cudzysłowie, a to ma duże znaczenie. Cóż, zobaczymy, czy uda mi się to udowodnić, czy nie. – mówił prezydent.
Wczoraj oskarżenia Trumpa były jednym z tematów posiedzeń trzech komisji Kongresu przeprowadzonych przy drzwiach zamkniętych. Po posiedzeniu komisji wywiadu Izby Reprezentantów zarówno jej przewodniczący, uchodzący za sojusznika prezydenta Republikanin Devin Nunes, jak i częsty krytyk Trumpa Adam Schiff, najwyższy rangą Demokrata w tej komisji, wyrazili poważne wątpliwości co do udowodnienia zarzutów Trumpa. Podobnego zdania jest  republikański senator Lindsey Graham, członek senackiej komisji sprawiedliwości.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

5 komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra