Captain Fantastic – bardzo niebezpieczny film

Wyświetlany właśnie w kinach w całej Polsce amerykański film obyczajowy „Captain Fantastic” to niestety bardzo dobrze zrobiony film. Niestety, bo obraz ten w bardzo pozytywnym świetle ukazujący zwolenników totalitarnych ideologii odpowiedzialnych za ludobójstwa.

 

Zbiorowym bohaterem filmu jest ojciec i jego sześcioro dzieci. Rodzina wzbudza w widzach ogromną sympatie. Dzieci są śliczne, mądre i zaradne. Rodzina mieszka w górach daleko od cywilizacji. Ojciec oraz dzieci polują na zwierzęta by je zjadać i hodują własne warzywa. Rodzina rozwija nieustannymi ćwiczeniami swoje ciała, i lekturami książek naukowych swoje umysły. Dzieci nieustannie mają kontakt z bronią (nożami i łukami), są niezwykle grzeczne i posłuszne. Ojciec swój autorytet wśród dzieci zbudował w oparciu na rozszerzaniu ich horyzontów intelektualnych i wspieraniu dziecięcej ciekawości świata.

Dla dzieci, wychowanych w puszczy i znających świat z książek naukowych, kapitalistyczna Ameryka jawi się jako groteska. Dzieci zaszokowane są otyłością Amerykanów, ich głupotą i prostackimi rozrywkami. Dla dzieci niezrozumiała są zakłamanie i hipokryzja burżujów.

Niestety takie pozytywne ukazanie rodziny ma wzbudzić w widzach pozytywne skojarzenia dla poglądów jakie wyznaje rodzina. Najstarszy syn jest maoistą (był trockistą), najmłodszy fascynuje się Pol Potem. Rodzina jako święto obchodzi dzień urodzin Noama Chomsky (żydowskiego naukowca o lewicowych poglądach). Z racji, że członkowie rodziny przerastają innych ludzi inteligencja, wiedza i empatią, w widzach (nie zorientowanych co do zbrodniczego charakteru lewicowych utopii) wykształca się przeświadczenie, że wyznawanie skrajnie lewicowych poglądów to przejaw wyższości moralnej i intelektualnej.

Co interesujące rodzina nie nie jest wegetarianami. Nie pojawia się w filmie wątek gender. Więc widać, że lewica amerykańska to nie tylko nowa lewica zdominowana przez tematy obyczajowe i ekologiczna, ale i stara lewica wolna od gejów i wegan.

Szczęście rodziny niszczy tragiczna śmierć matki i podstępne działanie ojca zmarłej, co ważne chrześcijanina. Ukazana z ogromną sympatią rodzina (ojciec z dziećmi) żywią głęboka nienawiść do chrześcijaństwa. Które ukazane jest jako ponura, pełna hipokryzji, despotyczna ideologia wyznawana przez złych ludzi. W przeciwieństwie wyznawanego przez sympatyczną rodzinę radosnego ateizmu.

Reżyserem i scenarzystą filmu jest Matt Ross.

Jan Bodakowski

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

21 komentarzy

21 Komentarzy

 1. Pingback: obat sipilis dan kecing nanah

 2. Pingback: Diagnosis Kondiloma Akuminata

 3. Pingback: Cara Alami Menyembuhkan Kondiloma

 4. Pingback: obat kutil yang ampuh

 5. Pingback: obat kutil hitam

 6. Pingback: Kutil Kelamin Pada Lelaki}

 7. natural remedy spinal stenosis

  14 listopada 2017 at 23:40

  Awesome post.

 8. Pingback: obat sipilis

 9. Pingback: wasir berdarah

 10. Pingback: obat herbal kencing nanah

 11. Pingback: Obat Generik Untuk Kutil Kelamin

 12. Pingback: obat wasir herbal

 13. Pozycjonowanie Sklepu Internetowego Cennik

  29 listopada 2017 at 11:03

  Absolutely indited content , regards for selective information .

 14. Pozycjonowanie Stron Cennik Wroclaw

  2 grudnia 2017 at 02:57

  Merely a smiling visitor here to share the love (:, btw great design .

 15. indonesia wooden furniture

  3 grudnia 2017 at 12:07

  Keep functioning ,terrific job!

 16. Pozycjonowanie Stron Cena

  6 grudnia 2017 at 03:58

  Very wonderful information can be found on blog . „Compassion for myself is the most powerful healer of them all.” by Theodore Isaac Rubin.

 17. Cheap Flights

  18 grudnia 2017 at 19:37

  Very well written information. It will be beneficial to anyone who usess it, including me. Keep up the good work – for sure i will check out more posts.

 18. Pingback: Obat kutil kelamin

 19. Pingback: Bentol Di Selakangan Pria

 20. Pingback: Obat Kutil Kelamin Yg Dijual Di Apotik

 21. Pingback: Jual Obat Kutil Kelamin Sigli}

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra