Z zagranicy

Erdogan: Turcy są przyszłością Europy

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan wezwał mieszkających w UE tureckich obywateli, aby mieli przynajmniej po pięcioro dzieci tak, żeby w dość krótkim czasie zwiększyć liczebnie populację Turków w Europie ze względu na rosnące napięcie między UE a Ankarą.

Turecki przywódca, a prywatnie ojciec czwórki dzieci, wygłosił taki apel w piątek podczas swojej podróży po Eskisehir. Cztery lata wcześniej wezwał tureckie kobiety do rodzenia co najmniej trójki dzieci, aby wspomóc rozwój populacji, podkreślając iż posiadanie jednego czy dwóch dzieci będzie „bankructwem” dla narodu.

– Miejsca, w których obecnie żyjecie i pracujecie są waszą ojczyzną. Wrośnijcie w nią. Otwierajcie więcej biznesów, wysyłajcie dzieci do lepszych szkół, sprawcie, by wasza rodzina żyła w lepszym sąsiedztwie, jeździjcie najlepszymi samochodami, mieszkajcie w najpiękniejszych domach. A wszystko dlatego, że jesteście przyszłością Europy – mówił Erdogan, zwracając się do tureckiej diaspory.

Relacje między Turcją, a Unią Europejską, w szczególności zaś przynależącymi do niej Holandią oraz Niemcami wybuchły po tym, jak Amsterdam i Berlin uniemożliwiły tureckim ministrom uczestnictwo w demonstracjach w kampanii za głosowaniem na „Tak” w zbliżającym się referendum w sprawie zmiany systemu politycznego z parlamentarnego na prezydencki.

Źródło: Press TV

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

104 komentarze

104 Komentarzy

  1. Grupo Coral fraude

    6 listopada 2017 at 01:02

    Very energetic blog, I loved that bit. Will there be a part 2?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra