Wiara

MEDYTACJE EWANGELICZNE Z DNIA 20 marca 2017

Poniedziałek – (Mt 1,16.18-21.24a).
Jakub był ojcem Józefa, męża Maryi, z której narodził się Jezus, zwany Chrystusem. Z narodzeniem Jezusa Chrystusa było tak. Po zaślubinach Matki Jego, Maryi, z Józefem, wpierw nim zamieszkali razem, znalazła się brzemienną za sprawą Ducha Świętego. Mąż Jej, Józef, który był człowiekiem sprawiedliwym i nie chciał narazić Jej na zniesławienie, zamierzał oddalić Ją potajemnie. Gdy powziął tę myśl, oto anioł Pański ukazał mu się we śnie i rzekł: Józefie, synu Dawida, nie bój się wziąć do siebie Maryi, twej Małżonki; albowiem z Ducha Świętego jest to, co się w Niej poczęło. Porodzi Syna, któremu nadasz imię Jezus, On bowiem zbawi swój lud od jego grzechów. Zbudziwszy się ze snu, Józef uczynił tak, jak mu polecił anioł Pański.

Oto Bóg widzi myśli i nie ma nic ukrytego przed Nim. Skąd to wiadomo? Wszystko mamy zapisane, Bóg nie robi z tego żadnej tajemnicy: „Gdy powziął tę myśl, oto anioł Pański ukazał mu się…”

Jeśli mamy jakiekolwiek plany, zamiary, lęki, pragnienia, decyzje, Bóg je wszystkie widzi. Nie jest to zaprzeczeniem naszej wolności. Właśnie ta świadomość jest naszą drogą do wolności!

Jeśli bowiem wiemy, że Bóg, z którym jesteśmy w prawdziwej relacji, zna wszystkie nasze myśli, intencje, to wobec wzroku Bożego mobilizujemy się, aby własne zamiary poznawać w świetle Prawdy. Jeśli patrzy na nas Ktoś, Kto nas bardzo kocha i jest Miłością, Nieskończonym Dobrem, to chcemy sobą cieszyć owego Patrzącego. Tak jak dziecko chce być dobre w oczach rodzica, nie chce go zasmucać, tak samo każdy człowiek, który wie, że jest nieskończenie kochany przez Boga, nie chce Go zasmucać złymi wyborami.

Jeśli nie wiemy co czynić, to Bóg zawsze da nam wystarczające znaki, aby ze spokojem iść dalej w działaniu. Znaki adekwatne do misji jaką mamy spełnić.

Józef otrzymał zadanie nadzwyczajne, a że był człowiekiem, a więc miał swoje ograniczenia i słabości, potrzebował nadzwyczajnej pomocy ze strony Boga, jakim było objawienie się Anioła Bożego z konkretnym poleceniem.

Nie bójmy się oddawać Bogu wszystkich swoich lęków, zamiarów, planów. Bóg da wszystko, co potrzebujemy dla dobrej decyzji. Oddawajmy Mu wszystkie nasze myśli, a będziemy czyści.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

22 komentarze

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra