Z kraju

TVP SA naciska na ZDF, aby ta przeprosiła za polskie obozy zagłady

Na wniosek Reduty Dobrego Imienia Telewizja Polska S.A. wystosowała oficjalne pismo do niemieckiej telewizji ZDF, w którym prosi o należyte wykonanie wyroku sądu i przeproszenie za polskie obozy śmierci. Poniżej przytaczamy treść korespondencji:

TVP S.A. zwraca się z uprzejmą prośbą o wypełnienie przez ZDF obowiązku wykonania wyroku Sądu Apelacyjnego w Krakowie z dnia 22 grudnia 2016 roku poprzez należne przeprosiny w niniejszej sprawie. Dotychczasowe działania ZDF w tej sprawie są dla nas niezrozumiałe i nieakceptowalne. Przychylamy się do stanowiska byłego więźnia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz pana Karola Tendery, że udzielona do tej pory forma przeprosin nie wypełnia postanowienia Sądu Apelacyjnego w Krakowie, popartego przez Sąd Krajowy w Moguncji, który nadał klauzulę wykonalności w przedmiotowej sprawie.

Prosimy o ustosunkowanie się do naszej prośby w możliwie krótkim czasie TVP S.A. podziela w pełni oburzenie opinii publicznej w Polsce, co zmusza nas do zajęcia stanowiska w tej sprawie i ewentualnego zawieszenia współpracy, w przypadku braku jednoznacznego odcięcia się ZDF od fałszywego określenia „polskie obozy śmierci”. Byłaby to sytuacja godna ubolewania uwzględniając dobrą dotychczasową współpracę między telewizjami.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

4 komentarze

4 Komentarzy

 1. Czesław

  20 marca 2017 at 16:55

  To w TVP nie ma ani jednego Żyda żeby tych Niemców doprowadzić do porządku. A jak nie ma, w co nie chce mi się wierzyć, to niech Pan Prezydent Duda zwróci się o pomoc do Szewacha Weissa.

 2. Soroka

  20 marca 2017 at 19:06

  A może jeszcze ich w dupkę pocałować?
  Jeżeli jest takie prawo, że polskie sądy mogą skazywać w takich sprawach, a skazany tego nie wypełnia, to Polska powinna się zwrócić oficjalną notą do Niemiec o respektowanie prawa, a jeżeli dalej nic, to do Trybunału Sprawiedliwości UE, a jeżeli dalej nic, to wszystkie traktaty UE do kibla, a z hitlerowską telewizją wynocha z Polski !

 3. fifacoinsbuy legit

  21 marca 2017 at 11:00

  There’s certainly a great deal to find out about this topic.
  I really like all of the points you made.

 4. cs go skin betting websites

  22 marca 2017 at 04:44

  Hi there, this weekend is pleasant in favor of me, since this point in time i am
  reading this fantastic informative post here at my residence.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra