Z zagranicy

Muzułmański terrorysta zaatakował w Londynie

youtube.com

Cztery osoby zginęły, a co najmniej dwadzieścia zostało rannych w wyniku ataku, do którego doszło w okolicach brytyjskiego parlamentu. Sprawcą jest najprawdopodobniej… jeden z najbardziej znanych terrorystów w Wielkiej Brytanii – Abu Izzadeen student Omara Bakri.

Powinien on nadal odbywać karę więzienia ponieważ w styczniu 2016 został skazany na karę 2 lat więzienia za naruszenie ustawy o terroryzmie poprzez nielegalne opuszczanie Wielkiej Brytanii.

Napastnik wjechał samochodem w przechodniów na moście Westminsterskim, próbował też staranować płot otaczający budynki parlamentu. Po wyjściu z pojazdu mężczyzna zaatakował policjantów nożem, jednego z nich śmiertelnie ranił. Napastnik został zastrzelony. Wśród ofiar znaleźli się także przypadkowi przechodnie z mostu Westminsterskiego rozjechani przez terrorystę.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

92 komentarze

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra