Z zagranicy

Marine Le Pen: Unia Europejska umrze

Nadszedł czas konfrontacji globalistów z patriotami. Nadeszła godzina pokonania globalistów – mówiła kandydatka Frontu Narodowego na prezydenta Francji Marine Le Pen podczas spotkania z wyborcami w Lille.

– Unia Europejska umrze, ponieważ ludzie jej już nie chcą. Aroganckie i hegemoniczne imperia są przeznaczone na zatracenie – tłumaczyła, zaznaczając, iż miejsce obecnej wspólnoty zajmą współpracujące ze sobą państwa narodowe.

– Walka toczy się o naszą tożsamość i suwerenność – mówiła Le Pen, wspominając przy tym zagrożenie islamizmem. Ostro wypowiedziała się przeciwko „islmskiemu totalitaryzmowi” i multikulturalizmowi. Obiecała zrobić porządek ze strefami rządzącymi się prawem szariatu, odbić je z rąk islamistów, aby Francja zachowała integralność terytorialną. – Nie, nie chcemy imigrantów pani Merkel, nie chcemy imigracji ekonomicznej, która obniża nasze zarobki, a jest korzystna tylko dla prywaciarzy – zwróciła się do wyborców.

Podkreślała, że Unią Europejską rządzą Niemcy w taki sposób, aby podejmowane decyzje były zgodne z ich interesami, częstokroć przeciwstawnymi do interesów francuskich. – Francji każdego dnia amputowana jest część suwerenności – mówiła. – Chcemy odzyskać niepodległość naszego kraju. Chcemy odzyskać praworządność i wolność – wyliczała.

– Francuzów uwiera podległość intelektualna i akceptacja dla tego, że klucze do naszego kraju, naszego domu, Francji przekazano władzom zagranicznym, znanemu wszystkim komisarzowi nieposiadającemu legitymacji władzy, oligarchom światowego porządku w postaci ministrów w Brukseli, którzy traktują nas jak kolonię. Nie ma na to naszej zgody. Francja jest naszym krajem i tylko my możemy ustanawiać w niej prawo – stwierdziła.

– To ponadnarodowa władza zakazuje nam patriotyzmu – zauważyła. Zapowiedziała renegocjację traktatów unijnych i wynegocjowanie od UE przywrócenia Francji jej suwerenności monetarnej, prawodawczej i terytorialnej.

Marine Le Pen oświadczyła także, że jej główni rywale w wyścigu o fotel prezydenta: uważany za konserwatystę Francois Fillon oraz centrysta Emmanuel Marcon są winni zdrady ze względu na prezentowane prounijne i prorynkowe stanowiska.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

8 komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra