Felieton

Ukraińscy nacjonaliści wypowiadają wojnę? Atak z granatnika

Atak na konsulat polski na Ukrainie. Łuck.


Tego właśnie się obawiałem. Eskalacji. A ten atak w Łucku to pierwsze jej symptomy.
Winę za to ponoszą nasi politycy milcząc w wielu tematach… (Rażące zaniedbania polskich polityków w sprawie Ukrainy).

Udawanie, że nie ma tematu nacjonalizmu ukraińskiego opartego na ideologii nazistowskiej zaczyna przynosić negatywne efekty.

„….konsul Krzysztof Sawicki mówi w rozmowie telefonicznej: To był prawdziwy akt terroryzmu. Chcieli zabić ludzi – mówił z kolei w rozmowie z volyn24.com. W ataku na szczęście nikt nie ucierpiał….”

Oczywiście znów jest mowa o prowokacji – to stara śpiewka ukraińskich polityków.
Może i była to prowokacja – jednak muszę o tym napisać jako manipulacja medialna – ponieważ nikt dosłownie nikt z polityków polskich i ukraińskich nie bierze pod uwagę nacjonalistycznych elementów na Ukrainie.

Jest to zachowanie wielce niepokojące – ponieważ wskazuje pewne ograniczenie logiczne w analizie zdarzeń.
Nie znając sprawców powinno się brać pod uwagę kilka możliwości w tym te najbardziej prawdopodobne. Zaraz po ew. moskiewskim tropie, drugi wyraźny to nienawidzący Polski i Polaków nacjonaliści ukraińscy bezpośrednio czerpiący ze zbrodniczej ideologii Doncowa i jego wykonawców: Bandery Szuchewycza i innych.

Szczególnie pełne nienawiści i innych negatywnych aktów działania miały miejsce po zeszłorocznych działaniach mających na celu upamiętnienie zbrodni Ludobójstwa dokonanej przez nacjonalistów ukraińskich z różnych ugrupowań – min. OUN-UPA.
Motyw jest aż nadto widoczny.

A same działania nacjonalistów ukraińskich są znane z braku logiki i kierowania się impulsywną nienawiścią etniczną, rasizmem, skrajną formą nacjonalizmu; szowinizmem i opieraniu się na wzorcach nazistowskich.

Nie mając dowodów na sprawstwo trzeba brać i ich pod uwagę.

Zagrożenie jest oczywiste – nacjonaliści mogą teraz działać wszystko zwalając na domniemanych Rosjan. Idealny scenariusz do włączenia prześladowań Polaków jeszcze żyjących na Ukrainie.

Źródło: BezPrzesady.com

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

8 komentarzy

8 Komentarzy

 1. sfora.pl

  29 marca 2017 at 18:51

  Nieznane zdjecia ze Smolenska.Znowu rozpeta sie afera?

 2. Tomek 39

  30 marca 2017 at 08:23

  Nue lubie ukraincow ake was kscapsko agenturo jeszcze bardziej

  • gieptil

   30 marca 2017 at 08:56

   No i 5 kopiejek za ten tekst dostaniesz. A kiedyś kulę w łeb dostaniesz. Polska wkrótce się obudzi i zacznie się likwidacja agentury wszelkiej.

 3. Soroka

  30 marca 2017 at 17:34

  „Ukraińscy nacjonaliści wypowiadają wojnę? Atak z granatnika”
  To znaczy że ukraińskim nacjonalistom zależy na antagonizowaniu Polski i Ukrainy?
  To na czyim wsparciu im zależy? Rosji?
  Na tak prymitywne przypisywanie takich wybryków Ukraińcom stać jedynie jakichś tępych ruskich agentów!

 4. WJTK

  1 kwietnia 2017 at 01:24

  Dla takich osób jak np. red. Sakiewicz, rzeź tysięcy Polaków na Wołyniu musiała być inspirowana przez agentów ruskich, bo przecież sami Ukraińcy by tego nie wymyślili, gdyż jak wiadomo kochali Lachów od niepamiętnych czasów. Jeżeli ktoś dziś śmie w to wątpić, to też musi być wg Sakiewicza lub Niesiołowskiego ruskim agentem, tak jak np. ks. Isakowicz-Zaleski. Tymczasem znane powiedzenie mówi „stara miłość nie rdzewieje”, co dobitnie potwierdzają ostatnie przykłady tej dynamicznie rozwijającej się miłości m.in. w Hucie Pieniackiej i Łucku. Na razie ta „miłość do Lachów” nie rozgorzała aż tak mocno, jak dwa lata temu do pobratymców w Odessie!

 5. barca tröja

  7 października 2017 at 07:40

  Good day! I just would like to offer you a big thumbs up for the excellent info you have got right here on this post. I will be coming back to your website for more soon.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra