Felieton

Ukraińscy nacjonaliści wypowiadają wojnę? Atak z granatnika

Atak na konsulat polski na Ukrainie. Łuck.


Tego właśnie się obawiałem. Eskalacji. A ten atak w Łucku to pierwsze jej symptomy.
Winę za to ponoszą nasi politycy milcząc w wielu tematach… (Rażące zaniedbania polskich polityków w sprawie Ukrainy).

Udawanie, że nie ma tematu nacjonalizmu ukraińskiego opartego na ideologii nazistowskiej zaczyna przynosić negatywne efekty.

„….konsul Krzysztof Sawicki mówi w rozmowie telefonicznej: To był prawdziwy akt terroryzmu. Chcieli zabić ludzi – mówił z kolei w rozmowie z volyn24.com. W ataku na szczęście nikt nie ucierpiał….”

Oczywiście znów jest mowa o prowokacji – to stara śpiewka ukraińskich polityków.
Może i była to prowokacja – jednak muszę o tym napisać jako manipulacja medialna – ponieważ nikt dosłownie nikt z polityków polskich i ukraińskich nie bierze pod uwagę nacjonalistycznych elementów na Ukrainie.

Jest to zachowanie wielce niepokojące – ponieważ wskazuje pewne ograniczenie logiczne w analizie zdarzeń.
Nie znając sprawców powinno się brać pod uwagę kilka możliwości w tym te najbardziej prawdopodobne. Zaraz po ew. moskiewskim tropie, drugi wyraźny to nienawidzący Polski i Polaków nacjonaliści ukraińscy bezpośrednio czerpiący ze zbrodniczej ideologii Doncowa i jego wykonawców: Bandery Szuchewycza i innych.

Szczególnie pełne nienawiści i innych negatywnych aktów działania miały miejsce po zeszłorocznych działaniach mających na celu upamiętnienie zbrodni Ludobójstwa dokonanej przez nacjonalistów ukraińskich z różnych ugrupowań – min. OUN-UPA.
Motyw jest aż nadto widoczny.

A same działania nacjonalistów ukraińskich są znane z braku logiki i kierowania się impulsywną nienawiścią etniczną, rasizmem, skrajną formą nacjonalizmu; szowinizmem i opieraniu się na wzorcach nazistowskich.

Nie mając dowodów na sprawstwo trzeba brać i ich pod uwagę.

Zagrożenie jest oczywiste – nacjonaliści mogą teraz działać wszystko zwalając na domniemanych Rosjan. Idealny scenariusz do włączenia prześladowań Polaków jeszcze żyjących na Ukrainie.

Źródło: BezPrzesady.com

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

13 komentarzy

13 Komentarzy

 1. Andrzej

  29 marca 2017 at 15:20

  duda,kaczynski,kuchcinski,terlecki,targalski,waszczykowski,zurawski vel grajewski,pieklo,wildstain,choma ….to wam byc moze wkrotce przyjdzie spojrzec w oczy rodzinom pierwszych ofiar waszej ukrofilskiej-probanderowskiej polityki.

 2. Obserwujący

  29 marca 2017 at 15:30

  Banderowcy zaprzeczają dokonanym zbrodniom na Polakach – ludobójstwu, zaprzeczać będą nieustannie niszczeniu i bezczeszczeniu polskich symboli!
  To proste jak przysłowiowy drut!

 3. gieptil

  29 marca 2017 at 15:38

  Tak trafiłem dwa teksty o zamachu warszawskim, zwanym dla zmyłki smoleńskim. Teksty o tyle ciekawe że też zajmują się tym dlaczego prawda zupełnie oczywista ( że był zamach w Warszawie )nie może się przebić, mimo że pracownicy lotnictwa muszą się domyślać ( też ci z Okęcia ), pracownicy przemysłu lotniczego i też naukowcy z różnych lotniczych wydziałów. Muszą się orientować, że wszystkie wersje oficjalne ( Anodiny, Milera, Macierewicza ) to brednia oczywista. Odpowiedź jest oczywista – nieprawdopodobne wręcz sprostytuowanie w Polsce osób nieco lepiej wykształconych, nieco lepiej zarabiających i mających jakąś pozycję. Przynajmniej połowa z nich to chodząca propozycja – każdemu dam, byle tylko pieniążek dał. Kurwią się jak tylko mogą, jak się tylko uda, nie wszystkim się udaje, bo ci co płacą mają za dużo chętnych do prostytucji i muszą mocno przebierać w ofertach. Ale jak takiemu prostytutkowi uda się wygrać ten casting, to wkrótce wyperfumowany zasiada do bryczki co waży dwie tony i z pogardą patrzy na to polskie ciemne wschodnie bydło które chodzi po ulicach. Bo on już został prawdziwym EUROPEJCZYKIEM, on wie jak się zostaje prawdziwym Europejczykiem. Niestety przynajmniej połowa ludzi w Polsce którzy mają ( lub mogliby mieć ) coś realnie do powiedzenia dokładnie tak funkcjonuje, to jest kompletna miazga. Więc za dużo po przyszłości nie należy się spodziewać, to się nie może dobrze skończyć i wszyscy w okolicy już o tym wiedzą. To się nazywa „kronika zapowiedzianej śmierci”.
  A coś dodam, o czym u nas się nie mówi. W Rosji za Jelcyna gdy w ministerstwach siedzieli amerykańscy doradcy i pilnowali demontażu rosyjskiej gospodarki, w wielu zakładach zbrojeniowych dyrekcje i załogi (które często nie dostawały na czas pensji) kontynuowały własnym wysiłkiem ( bez odgórnego finansowania ) nowe rozwojowe programy militarne, z pobudek PATRIOTYCZNYCH. A czy słyszał ktoś w Polsce o czymś podobnym. Powszechne hasło było rozkradniemy, rozszabrujemy, rozwalimy – grabie grabią do siebie, kto będzie szybszy, to dla niego cenne punkty. Więc teraz nie płakać.

  http://www.gazetawarszawska.com/zamach/zamach-warszawski/4576-poltora-roku-temu-przewidzial-inz-k-cierpisz-wczorajsza-hece

 4. sfora.pl

  29 marca 2017 at 18:51

  Nieznane zdjecia ze Smolenska.Znowu rozpeta sie afera?

 5. gosc

  30 marca 2017 at 00:05

  Podczas dzisiejszej nocy nieznani sprawcy wybili okna w trzech oddziałach banków w Łucku. Informację potwierdziła rzeczniczka policji w Łucku Olga Buzułuk.
  Wybito łącznie siedem okien. Uszkodzone zostały okna Alfa-Banku oraz Prominvestbanku. Przedstawiciele banków na razie odmawiają komentarzy w tej sprawie.
  W wpisie na swoim profilu w serwisie Facebook dr Iwan Kaczanowski łączy obie sprawy, wskazując, że w tego typu incydenty Służba Bezpieczeństwa Ukrainy zazywczaj przypisuje rosyjskiej prowokacji bez żadnego śledztwa. Oczywiści podajrzani tacy jak przedstawiciele skrajnie prawicowych organizacji nie są nawet brani pod uwagę. Tego typu postępowanie władz i śledztwa nie kończące się oskarżeniem prawdziwych sprawców dają im wolną rękę na działania pełne przemocy – stwierdził Kaczanowski.
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz/w-noc-ostrzelania-polskiego-konsulatu-rozbijano-szyby-rosyjskich-bankow-w-lucku-foto

 6. Mieczysław S.Kazimierzak

  30 marca 2017 at 01:09

  Bardziej chodzi o SEMITYZACJĘ Europy.Temu służy proces od ŻYDOBOLSZEWIZMU,który przejął w działaniu rosyjski rasizm,do ŻYDOBANDERYZMU,który odwołując się do antypolskich,bandyckich korzeni zintensyfikował militaryzację handlu wojną i pokojem.Ma w tym również do odegrania swoją rolę TEOLOGIA JUDEOCHRZEŚCIJAŃSKA.
  Doskonali się sztukę wywoływania kryzysów,aby na nich zarabiać.W trwającej WOJNIE O PIENIĄDZ po jednej stronie koalicja PETRODOLAROWA,a po drugiej ANTYDOLAROWA bazująca na powiększających się zasobach chińskiego złota.EURO zabiega o powiększenie wpływów europejskich przez pryzmat gospodarki niemieckiej.
  Jak w każdej wojnie trzeba mieć strategię,a jaka jest i jaka powinna być EUROPY w tym POLSKI?!

 7. Tomek 39

  30 marca 2017 at 08:23

  Nue lubie ukraincow ake was kscapsko agenturo jeszcze bardziej

  • gieptil

   30 marca 2017 at 08:56

   No i 5 kopiejek za ten tekst dostaniesz. A kiedyś kulę w łeb dostaniesz. Polska wkrótce się obudzi i zacznie się likwidacja agentury wszelkiej.

 8. Soroka

  30 marca 2017 at 17:34

  „Ukraińscy nacjonaliści wypowiadają wojnę? Atak z granatnika”
  To znaczy że ukraińskim nacjonalistom zależy na antagonizowaniu Polski i Ukrainy?
  To na czyim wsparciu im zależy? Rosji?
  Na tak prymitywne przypisywanie takich wybryków Ukraińcom stać jedynie jakichś tępych ruskich agentów!

  • gosc

   30 marca 2017 at 22:41

   Odezwał się tępy banderofil / troll ukraiński

   • wb

    4 kwietnia 2017 at 16:32

    Każdy kto ma inne zdanie na ten temat jest trollem? Brawo

 9. WJTK

  1 kwietnia 2017 at 01:24

  Dla takich osób jak np. red. Sakiewicz, rzeź tysięcy Polaków na Wołyniu musiała być inspirowana przez agentów ruskich, bo przecież sami Ukraińcy by tego nie wymyślili, gdyż jak wiadomo kochali Lachów od niepamiętnych czasów. Jeżeli ktoś dziś śmie w to wątpić, to też musi być wg Sakiewicza lub Niesiołowskiego ruskim agentem, tak jak np. ks. Isakowicz-Zaleski. Tymczasem znane powiedzenie mówi „stara miłość nie rdzewieje”, co dobitnie potwierdzają ostatnie przykłady tej dynamicznie rozwijającej się miłości m.in. w Hucie Pieniackiej i Łucku. Na razie ta „miłość do Lachów” nie rozgorzała aż tak mocno, jak dwa lata temu do pobratymców w Odessie!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra