Z zagranicy

Imigranci z Syrii chcą… pozbawienia statusu uchodźców w Polsce

Polscy urzędnicy są oburzeni po tym, jak syryjska rodzina, która otrzymała w Polsce azyl uciekła do Niemiec i przez pełnomocnika prawnego żąda… pozbawienia azylu!
Syryjska rodzina, którą do Polski sprowadziła fundacja Estera, żąda pozbawienia statusu uchodźcy. „Status uchodźcy nadany nam w Polsce utrudnia nam obecne życie poza krajem pochodzenia” – napisali w liście do Urzędu do spraw Cudzoziemców. Syryjska rodzina przyjechała do Polski dwa lata temu na zaproszenie Fundacji Estera z Warszawy, którego prezes jest Miriam Shaded. Urzędnicy zajmujący się azylantami w Polsce są zbulwersowani pismem i komentują je jednoznacznie: To kpina z nas.Syryjska rodzina, nie czekając na rozpatrzenie wniosku o azyl, najprawdopodobniej wyjechała do Niemiec. Jednak zgodnie z procedurami Syryjczycy otrzymali azyl w Polsce zaocznie i związku z tym nie mogą liczyć na zasiłek socjalny w Niemczech. W związku z tym z pomocą prawnika żądają dziś natychmiastowego uchylenia decyzji o nadaniu statusu uchodźcy. Syryjska rodzina Obawia się przymusowego powrotu do Polski – kraju, w którym nie chcą żyć.Syryjska rodzina tłumaczy, że została wprowadzona w błąd i nakłoniona do złożenia wniosku o nadanie statusu uchodźcy. Syryjczycy twierdzą, że nie czują się uchodźcami i chcieli jedynie skorzystać z trzymiesięcznej wizy, by wyjechać z Polski.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

18 komentarzy

18 Komentarzy

 1. Tola

  30 marca 2017 at 20:14

  Jaka miła wiadomość. Widać jak bardzo „uciekają” przed wojna… wszyscy (może są nieliczne przypadki?) ciągną do Europy po zasiłki! Niech wszyscy pseudo uchodźcy uciekają z Polski a najlepiej z Europy! Niestety moje marzenie jest nierealne 🙁

 2. gosc

  30 marca 2017 at 23:17

  Nawet sprowadzanie niemuzułmańskich Syryjczyków okazało się kompletnym niewypałem. Nie zrobili nam dżihadu, ale żyć tu i pracować według reguł gospodarza też nie mają zamiaru. To pasożyty przybywające na socjal. „Uchodźcami” z Syrii to mogli być w Turcji.

 3. Taa

  31 marca 2017 at 07:09

  No i jeszcze uwzględnijcie, że skoro to przez tę Miriamkę przechodzi, to najprawdopodobniej są to rodziny KRZEŚCIJAŃSKIE, no bo jakże, Miriamka zawsze to podkreśla, że ona ratuje religijnych Świętego Krzyża od tego okropnego IZLAMU.

  I jeszcze jedno, nigdzie nie słyszałem/czytałem, nawet u Kolonko, żeby ją skonfrontowano mianowicie z tym: skoro ta Miriamka taka pół-Syryjka, pół-Polka, to czemu jej pasja zawiera się w ściąganiu do Polski Syryjczyków, a nie Polaków z Kazachstanu, czy Ukrainy, Litwy, i in. Przecież ona etniczna pół-Polka, tak? To pół-polskość gorsza, a pół-syryjskość lepsza? Ja dziękuję za takie ubogacanie.

  • Przecław

   31 marca 2017 at 08:09

   Sprowadzaniem Polaków z Kazachstanu, Ukrainy i Litwy zajmij się ty „Taa” zamiast przysrywać pani Shaded, co ma piernik do wiatraka ?

  • Bo

   31 marca 2017 at 23:18

   Prawda

  • Przecław

   1 kwietnia 2017 at 08:37

   Pani Shaded jest 100 procentową Polką pochodzenia syryjskiego. Życzyć należy sobie aby nasze Polki-Słowianki miały tak ugruntowaną polską świadomość narodową jak ona. Sprowadzanie tych nielicznych chrześcijańskich rodzin z Syrii na pewno nie jest sprzeczne z naszym interesem narodowym. To, czy ci ludzie zostaną potem w Polsce to już nie jest zależne od Miriam Shaded.
   Nigdy nie widziałem pani Shaded na żywo ani nie rozmawialem z Nią. Uważam, że każdy kto opluwa tę wspaniałą kobietę jest szubrawcem-plugawcem i sam wystawia sobie świadectwo.
   Pewne błędy w moich poprzednich wpisach wynikają z synchronizacji Chromebook’a w moim komputerze, której nie udało mi się wyłączyć.

 4. Przecław

  31 marca 2017 at 08:21

  ” którego prezes jest Miriam Shaded. ”
  To nie po polsku. Przypominam, że w polskim języku obowiązuje odmiana. Za takie zdanie nie przepuścił bym do następnej klasy.
  Jak napisać ? Uważam, że poprawnie jest: „którego prezeską jest Miriam Shaded”. Wielu ludzi nie chce odmienić tytułów funkcji zawodowych węglem rodzajów, ale jednocześnie obłuda nie pozwala im przyznać dlaczego dlaczego. Pań Miłosz usiłował obejść te meandry w ogóle omijając zasady pisowni, nie tędy droga.

  • Taa

   31 marca 2017 at 12:54

   „Przepuścił bym” pisze się łącznie, nie rozdzielnie. Nie znasz języka polskiego a jedynie szukasz „haka” bo drażni cię wymowa notki, jak i zapewne ogólne przesłanie Portalu. Taki z ciebie „Przecław” jak z Michnika Michnik.

 5. Przecław

  31 marca 2017 at 08:25

  Ja tam się wcale nie dziwię tej syryjskiej rodzinie i nie mam do niej żalu, niezależnie czy to muzułmanie, czy chrześcijanie. Niech każdy pomyśli się dlaczego. A dla pani Miriam Shaded wielki szacunek.

  • Taa

   31 marca 2017 at 13:07

   „Wielki szacunek” bo wprowadza jeszcze jedną pyskatą „mniejszość” do Polski. Chce być Syryjką, niech pomaga TAM. Już wiemy skąd jesteś.

 6. WAM MOWILEM

  31 marca 2017 at 12:18

  Coz to za kraj ta Polska ze nawet uchodźcy z niej uciekaja po kryjomu o zmroku. Czyż by do nich dotarło ze znalezli sie w bandustanie bialych niewolników ,ale tak szybko to zrozumieli ? To na prawde straszne !

  • Taa

   31 marca 2017 at 13:13

   „Czyż by” i „na prawdę” pisze się łącznie, nie rozdzielnie. „Przecław”, to ty?

 7. Andysmith

  1 kwietnia 2017 at 04:00

  o ku…wa ale szopka

  • Taa

   1 kwietnia 2017 at 05:36

   Nie „szopka” tylko dostaliście po kulfonach. Z szaconkiem do tego Portalu albo won.

 8. manicure

  3 kwietnia 2017 at 13:18

  Wow that was unusual. I just wrote an really long comment
  but after I clicked submit my comment didn’t appear.
  Grrrr… well I’m not writing all that over again. Anyway, just wanted to
  say superb blog!

  • Jadźka Klapiździachów

   4 kwietnia 2017 at 12:52

   pisz po polsku i nie wysilaj sie na angielski—write in polish or correct in english – ‚an’ ?

  • panda

   12 kwietnia 2017 at 09:44

   Nie bądżmy naiwniakami, jak ci na zachodzie. Ten przykład powinien nas usprawiedliwić za zamknięcie granic dla każdego Araba.

 9. cours de theatre paris

  1 czerwca 2017 at 23:06

  Really informative article post.Really looking forward to read more. Cool.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra