Z zagranicy

Imigranci z Syrii chcą… pozbawienia statusu uchodźców w Polsce

Polscy urzędnicy są oburzeni po tym, jak syryjska rodzina, która otrzymała w Polsce azyl uciekła do Niemiec i przez pełnomocnika prawnego żąda… pozbawienia azylu!
Syryjska rodzina, którą do Polski sprowadziła fundacja Estera, żąda pozbawienia statusu uchodźcy. „Status uchodźcy nadany nam w Polsce utrudnia nam obecne życie poza krajem pochodzenia” – napisali w liście do Urzędu do spraw Cudzoziemców. Syryjska rodzina przyjechała do Polski dwa lata temu na zaproszenie Fundacji Estera z Warszawy, którego prezes jest Miriam Shaded. Urzędnicy zajmujący się azylantami w Polsce są zbulwersowani pismem i komentują je jednoznacznie: To kpina z nas.Syryjska rodzina, nie czekając na rozpatrzenie wniosku o azyl, najprawdopodobniej wyjechała do Niemiec. Jednak zgodnie z procedurami Syryjczycy otrzymali azyl w Polsce zaocznie i związku z tym nie mogą liczyć na zasiłek socjalny w Niemczech. W związku z tym z pomocą prawnika żądają dziś natychmiastowego uchylenia decyzji o nadaniu statusu uchodźcy. Syryjska rodzina Obawia się przymusowego powrotu do Polski – kraju, w którym nie chcą żyć.Syryjska rodzina tłumaczy, że została wprowadzona w błąd i nakłoniona do złożenia wniosku o nadanie statusu uchodźcy. Syryjczycy twierdzą, że nie czują się uchodźcami i chcieli jedynie skorzystać z trzymiesięcznej wizy, by wyjechać z Polski.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

19 komentarzy

19 Komentarzy

 1. Tola

  30 marca 2017 at 20:14

  Jaka miła wiadomość. Widać jak bardzo „uciekają” przed wojna… wszyscy (może są nieliczne przypadki?) ciągną do Europy po zasiłki! Niech wszyscy pseudo uchodźcy uciekają z Polski a najlepiej z Europy! Niestety moje marzenie jest nierealne 🙁

 2. gosc

  30 marca 2017 at 23:17

  Nawet sprowadzanie niemuzułmańskich Syryjczyków okazało się kompletnym niewypałem. Nie zrobili nam dżihadu, ale żyć tu i pracować według reguł gospodarza też nie mają zamiaru. To pasożyty przybywające na socjal. „Uchodźcami” z Syrii to mogli być w Turcji.

 3. Taa

  31 marca 2017 at 07:09

  No i jeszcze uwzględnijcie, że skoro to przez tę Miriamkę przechodzi, to najprawdopodobniej są to rodziny KRZEŚCIJAŃSKIE, no bo jakże, Miriamka zawsze to podkreśla, że ona ratuje religijnych Świętego Krzyża od tego okropnego IZLAMU.

  I jeszcze jedno, nigdzie nie słyszałem/czytałem, nawet u Kolonko, żeby ją skonfrontowano mianowicie z tym: skoro ta Miriamka taka pół-Syryjka, pół-Polka, to czemu jej pasja zawiera się w ściąganiu do Polski Syryjczyków, a nie Polaków z Kazachstanu, czy Ukrainy, Litwy, i in. Przecież ona etniczna pół-Polka, tak? To pół-polskość gorsza, a pół-syryjskość lepsza? Ja dziękuję za takie ubogacanie.

  • Przecław

   31 marca 2017 at 08:09

   Sprowadzaniem Polaków z Kazachstanu, Ukrainy i Litwy zajmij się ty „Taa” zamiast przysrywać pani Shaded, co ma piernik do wiatraka ?

  • Bo

   31 marca 2017 at 23:18

   Prawda

  • Przecław

   1 kwietnia 2017 at 08:37

   Pani Shaded jest 100 procentową Polką pochodzenia syryjskiego. Życzyć należy sobie aby nasze Polki-Słowianki miały tak ugruntowaną polską świadomość narodową jak ona. Sprowadzanie tych nielicznych chrześcijańskich rodzin z Syrii na pewno nie jest sprzeczne z naszym interesem narodowym. To, czy ci ludzie zostaną potem w Polsce to już nie jest zależne od Miriam Shaded.
   Nigdy nie widziałem pani Shaded na żywo ani nie rozmawialem z Nią. Uważam, że każdy kto opluwa tę wspaniałą kobietę jest szubrawcem-plugawcem i sam wystawia sobie świadectwo.
   Pewne błędy w moich poprzednich wpisach wynikają z synchronizacji Chromebook’a w moim komputerze, której nie udało mi się wyłączyć.

 4. Przecław

  31 marca 2017 at 08:25

  Ja tam się wcale nie dziwię tej syryjskiej rodzinie i nie mam do niej żalu, niezależnie czy to muzułmanie, czy chrześcijanie. Niech każdy pomyśli się dlaczego. A dla pani Miriam Shaded wielki szacunek.

  • Taa

   31 marca 2017 at 13:07

   „Wielki szacunek” bo wprowadza jeszcze jedną pyskatą „mniejszość” do Polski. Chce być Syryjką, niech pomaga TAM. Już wiemy skąd jesteś.

 5. Andysmith

  1 kwietnia 2017 at 04:00

  o ku…wa ale szopka

  • Taa

   1 kwietnia 2017 at 05:36

   Nie „szopka” tylko dostaliście po kulfonach. Z szaconkiem do tego Portalu albo won.

 6. InventHelp inventor service

  25 lipca 2017 at 15:32

  Awesome blog.Thanks Again. Will read on…

 7. Escort Companions

  5 sierpnia 2017 at 17:50

  Enjoyed every bit of your article.Thanks Again. Cool.

 8. InventHelp George Foreman

  20 sierpnia 2017 at 00:27

  Very informative blog. Fantastic.

 9. UK company register

  20 sierpnia 2017 at 08:42

  Appreciate you sharing, great blog post.Much thanks again. Great.

 10. Thanks for sharing, this is a fantastic blog.Really thank you! Will read on…

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra