Felieton

Potworny przemysł na najczulszych pragnieniach

Przemysł bez duszy

Brak wiedzy o realizmie tego, co dzieje podczas całej procedury in vitro jest dość powszechny. Widać to chociażby po aprobacie sporej części obywateli, która opowiada się na przykład za dofinansowywaniem zabiegu z publicznych środków.

 

W czasach, w których żyjemy, trzeba jasno zobaczyć, iż przemysł aborcyjny i in vitro jest jednym z najpotworniejszych pomysłów ludzkiej inteligencji, choć z samej wagi potworności tego zjawiska wciąż całe masy ludzi nie zdają sobie w ogóle sprawy.

Musimy też jasno powiedzieć, iż przemysł aborcyjny i przemysł in vitro to ten sam przemysł ludobójczy, z tą tylko różnicą, że zewnętrznie inaczej przebiega, ale tylko pod pewnymi względami. Te dwie procedury różnią się co do intencji czynu, także co do celu, ale nie co do skutku! Zarówno w przypadku in vitro jak i aborcji nie działa możliwość usprawiedliwienia czynu, jako czynu o podwójnym skutku, zamierzonym i niezamierzonym, gdyż ostatecznie życie ludzkie, jest postawione niżej od innych priorytetów. Krótko mówiąc ktoś realnie traci życie dla celu niższego niż wartość jego życia.

Spróbujmy jednak zobaczyć ilu ludzi prawdziwie jest ofiarą przemysłu aborcyjnego i przemysłu in vitro:

Po pierwsze giną osoby, których życie zostało poczęte. Po drugie ofiarami tych przemysłów są całe rodziny, które poddały się owym procesom. Kobieta i mężczyzna, którzy w jakimś stopniu zindoktrynowani, pozwolili obcym ludziom naruszyć własną świętą intymność i własne intymne pragnienie zrodzenia dzieci, prędzej czy później odczują konsekwencje owej metody, której się poddali. Przy okazji przypomnijmy, że dziedziną faktycznie leczącą niepłodność jest naprotechnologia.

Intymne pragnienia

Podczas procedury in vitro, najpiękniejsze z pragnień rodziców zostaje perfidnie wykorzystane, zmanipulowane i zbezczeszczone! Ten błąd wyboru, dokładnie tak samo jak każdy życiowy błąd, niesie skutki. Jakkolwiek byśmy nie rozważali, nigdy nie możemy pominąć jednego. Gdy czyjeś dramatyczne wejście w procedury manipulujące życiem ludzkim już miało miejsce, ale gdy w końcu dojdzie się do zobaczenia czym to rzeczywiście było, gdy być może dozna się nawet wstrząsu z powodu poznania całkowitej prawdy o in vitro, czy aborcji, to właśnie paradoksalnie w tym momencie człowiek może odkryć swoje… uwolnienie, które może odnaleźć tylko w Bogu!

Tak się dzieje w życiu każdego człowieka, jeśli podejmuje się realistyczne, rozeznanie własnego czynu, jakikolwiek by on nie był. Prawda wyzwala, dlatego szczęście w naszym życiu zawsze jest możliwe, bo Prawdą jest Jezus Chrystus.

Idźmy dalej

Po trzecie musimy też zobaczyć, że kolejnymi ofiarami przemysłu in vitro i aborcyjnego są także wszyscy pracownicy medyczni, którzy brali, czy biorą czynny lub bierny udział w tychże procedurach oraz wszyscy propagatorzy owych koncepcji w imię pozornie słusznych celów. Ofiarami są również edukatorzy, politycy, działacze na rzecz pseudo-wolnych wyborów, ideolodzy cywilizacji śmierci uświadomieni lub nie, wszyscy jakkolwiek promujący aborcję, czy in vitro. Każdemu człowiekowi przyjdzie bowiem zmierzyć się ze wszystkimi konsekwencjami czynów, do których jakkolwiek przyłożyło się rękę. Przecież każdy z nas prędzej czy później staje z prawdą o swoich czynach. powtórzmy znów – Prawdą jest Jezus Chrystus, pełnia Przebaczenia.

Bez oskarżania

Ofiarami są także i ci, którzy ulegli pokusie pychy, to znaczy pozornego poczucia władztwa nad życiem, ambicjonalność bowiem wielu naukowców jest tak naprawdę fundamentem kolejnych wież Babel, budowanych także i na polu medycyny. Tej wieży bowiem my ludzie nigdy nie przestaliśmy budować, dlatego zostało to dla nas zapisane na zawsze, abyśmy to mogli widzieć i strzec się przed tym. Ofiarami są też właściciele i pracownicy firm farmaceutycznych, produkujących środki dla procedur aborcyjnych i in vitro. Nawet ten, który milczeniem, to znaczy zwykle lękowym zaniechaniem wyrażenia sprzeciwu wobec aborcji czy in vitro w konkretnych, wymagających tego sytuacjach, przykłada się do ich akceptacji, również jest ofiarą cywilizacji śmierci w jakimś stopniu.

Bez względu na własne doświadczenia, wszyscy razem musimy zobaczyć siebie samych w procesie próby ideologizowania nas, aby wspólnie dźwigać się z ewentualnych pułapek cywilizacji śmierci. Musimy dzielić się wiedzą medyczną, psychologiczną i etyczną, ale tak samo wspierać się duchowo w tym wszystkim, by wspólnie i stanowczo zatrzymać tę cywilizację! Tu nie chodzi o żadne oskarżanie, ale o to, aby nawzajem siebie nieść do Prawdy, to znaczy do prawdziwej wolności!

Popsuć pragnienia

In vitro i aborcja to poligon wojny światów. To bardzo perfidna walka złego, której perfidia polega na tym, że toczy się ona na polu ludzkich szczerych i najbardziej intymnych pragnień! Walka złego o to, aby w ludziach przeżywających rodzicielstwo na swój indywidualny sposób, z radościami ale i trudami włącznie, przekierować decyzyjność człowieka na zły tor.

Gdy się to udaje, następuje kolejny etap. Złemu chodzi o to, aby człowiek nie żałował swego czynu, aby spychał problem, wypierał go, nie rozeznawał, zagłuszał, a przede wszystkim, by nie kierował się do wybaczającego Boga. Tak prawdopodobnie najczęściej rodzą się bardziej lub mniej uświadomione pomysły do działań grupowych, aby jeden dla drugiego stał się usprawiedliwieniem. Protesty, czarne marsze itd… Tylko że to nie działa, bo nie może!

Zło bez szans wobec Przebaczenia

Żyjemy w trudnych czasach, w których bardzo mocno manipuluje się rodzicielstwem. Za tą manipulacją stoi czyste zło, które uderza w tak przebiegły sposób, że wielokrotnie trudno człowiekowi zidentyfikować tę perfidię. A jednak mamy wszystkiego wystarczająco!

Bóg pokonał zło! W Nim jest całkowita nasza wolność. Całkowita wolność naszego rodzicielstwa także! On stoi za każdym poczętym życiem! To nie wiedza, doświadczenie czy trendy medyczne są podstawą każdego rodzicielstwa, ale sam Bóg!

A jeśli już weszliśmy na zły tor, to nie po to aby nim iść, ale aby go zobaczyć i w wolny sposób z niego zejść. Bóg przebacza i daje zadania nowe i jeszcze piękniejsze, im trudniejsze, tym… właśnie piękniejsze!

Komu więc warto zaufać w naszych wyborach? Realnemu Stwórcy? Czy temu, który perfidnie nas okłamuje, abyśmy myśleli, że jesteśmy bogami? Ten całkowicie wolny wybór należy indywidualnie do każdego z nas. Indywidualnie – to znaczy nie grupowo, cywilizacyjnie, czy kulturowo. Mamy w sobie tę wolność. Ona nie jest poza nami! I właśnie od Boga ją mamy!

Polecamy fachową wiedzę w temacie:

http://prawy.pl/48428-zagrozenia-zdrowia-i-zycia-dziecka-w-wyniku-koncepcji-in-vitro-prof-dr-hab-med-a-t-midro/ profesor genetyki

http://prawy.pl/48440-prof-urszula-dudziak-prawda-i-klamstwa-na-temat-in-vitro/ profesor psychologii

Katarzyna Chrzan

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

88 komentarzy

88 Komentarzy

 1. Marks

  30 marca 2017 at 23:16

  Proszę spytać się dzieci urodzonych z in vitro, co myślą, czytając takie artykuły, gdzie pisze pani, że są wynikiem „potwornego, ludobójczego przemysłu”. Albo spytać się rodziców, którzy dzięki in vitro mogą mieć dziecko i cieszą, czy czują się „skrzywdzonymi ofiarami”.

  Odnosi się pani do jakichś mistycznych, domniemywanych przez panią ingerencji „złego” (diabła), natomiast prawda jest taka, że właśnie to, co pani pisze, jest złe. De facto, pani bowiem odmawia konkretnemu człowiekowi prawa do życia. To dokładnie tak jak aborcja – skutek jest taki, że dziecko się nie urodzi. Że w wyniku in vitro dochodzi obumierania zarodków? Proszę wybaczyć, ale jeśli zakaże pani procedury in vitro to żaden zarodek nie powstanie i żaden człowiek się nie urodzi. A dzięki in vitro rodzi się człowiek.

  A co do natomiast podanych na końcu linku do informacji mających rzekomo wskazywać na gorszy stan zdrowia ludzi urodzonych w wyniku in vitro, to proszę wybaczyć, ale będziemy się bawić w eugenikę? Chyba nie napisze pani np., że dzieci z zespołem Downa nie powinny mieć prawa się urodzić.

  • m

   31 marca 2017 at 07:58

   A potem, takie dziecko urodzone poczęte in vitro zaczyna się zastanawiać, dlaczego to JA ocalałem, dlaczego pan laborant wybrał właśnie mnie, żebym się urodził …
   Tylko nie mów mi, że obumieranie zarodków to normalna sprawa, bo to nie to samo.
   Zupełnie, tak podejrzewam, jak ci, którzy przeżyli obozy koncentracyjne (NIEMIECKIE!) zastanawiali się całe życie, dlaczego właśnie oni przeżyli.
   Pewnie tak samo zastanawiają się dzieci, które dowiedzą się, że ich mama dokonała aborcji, jak w przypadku tej piosenkarki, która głośno się tym pochwaliła – trauma na całe życie.
   Ja bym nie pytał, Marks. Ani dzieci, ani rodziców.

   • Maks

    31 marca 2017 at 15:11

    A ja znam akurat i ludzi, którzy mają dzieci in vitro, i ludzi którzy sami się z in vitro urodzili. I uwierz, ale to co napisałeś o niby ich rzekomych udrękach uznaliby za jakiś kosmos.

    A porównanie narodzin człowieka z in vitro do obozu koncentracyjnego? Wybacz, ale trzymajmy pewien poziom dyskusji i nie sprowadzajmy argumentacji do absurdu.

 2. Grzech

  31 marca 2017 at 06:53

  Nie ma tutaj nic co by udowadniało pani tezę że in vitro to zło wcielone. Nie na temat

 3. Cukr

  31 marca 2017 at 10:46

  Co za nawiedzeni ludzie pisza takie bzdury. Przeczytalem to cos bo ciezko to nazwac artykulem ani jednego faktu ani jednego przykladu. Potok slow bez zadnego poparcia tych dyrdymalów. Kurcze ten portal politycznie jest powaznie dobry, ale te artykuly religijne sa na poziome wyborczej

 4. Panczur

  31 marca 2017 at 11:57

  Ale Pani Katarzyna strasznie chrzani…

 5. juras

  16 kwietnia 2017 at 21:41

  Ciemne Pisssdy, nikt aborcji dla przyjemnosci nie dokonuje,,,

 6. cách làm mứt me viên

  28 czerwca 2017 at 15:45

  As technologies have enhanced, Forex has become more available leading to an unprecedented development in trading.

 7. kevin

  31 lipca 2017 at 19:29

  voilà un petit test pour voir. En effet je veux absolument que mes liens s’indexent bordel. Ca fait trop là sinon mes amis.

 8. Silvia Odete Morani Massad

  5 września 2017 at 18:10

  If you are going for best contents like myself, only go to
  see this web site everyday as it presents feature contents, thanks

 9. cards double interest

  6 września 2017 at 23:24

  I have read so many content concerning the blogger lovers except this post is in fact
  a good article, keep it up.

 10. I have to thank you for the efforts you have put in writing this blog.
  I am hoping to view the same high-grade content from you in the future as
  well. In fact, your creative writing abilities has inspired me to get my own website now 😉

 11. real estate flipping

  10 września 2017 at 08:26

  It’s an awesome piece of writing designed for all
  the internet people; they will get benefit from it I am sure.

 12. https://pt.wikipedia.org/

  11 września 2017 at 05:39

  Greetings! Very helpful advice within this article!
  It is the little changes that produce the most
  important changes. Thanks a lot for sharing!

 13. penny stocks yield

  11 września 2017 at 11:22

  In fact no matter if someone doesn’t be aware of afterward its up to other users that they will help, so here
  it happens.

 14. door edges

  12 września 2017 at 07:42

  Its like you read my mind! You appear to know a lot about this, like you
  wrote the book in it or something. I think that you could do
  with a few pics to drive the message home a little bit, but
  instead of that, this is fantastic blog. An excellent read.

  I will definitely be back.

 15. sell things online for free

  13 września 2017 at 11:40

  I think the admin of this web page is truly working hard for
  his web page, for the reason that here every data is quality based
  information.

 16. killarney golf

  16 września 2017 at 13:32

  A fascinating discussion is definitely worth comment.
  I do think that you need to write more on this issue,
  it may not be a taboo subject but typically folks don’t discuss these issues.
  To the next! All the best!!

 17. Sheila

  19 września 2017 at 23:00

  It’s awesome for me to have a website, which is beneficial
  for my know-how. thanks admin

 18. diskusari.com

  20 września 2017 at 08:45

  Hello, just wanted to mention, I liked this post.

  It was helpful. Keep on posting!

 19. Irma

  20 września 2017 at 13:14

  Sweet blog! I found it while surfing around on Yahoo News. Do you have any suggestions on how to get listed in Yahoo News?

  I’ve been trying for a while but I never seem to get there!
  Thank you

 20. Colette

  20 września 2017 at 18:32

  Great article, just what I needed.

 21. http://investingworld.in

  21 września 2017 at 09:54

  Appreciate this post. Let me try it out.

 22. Devin

  22 września 2017 at 10:06

  Thank you for the auspicious writeup. It in fact was a amusement account it.
  Look advanced to far added agreeable from you! By the way, how could we communicate?

 23. Arnold

  22 września 2017 at 21:17

  You ought to be a part of a contest for one of
  the most useful blogs on the net. I’m going to recommend this site!

 24. 168.1.199.185

  25 września 2017 at 08:30

  Thanks for finally writing about >Potworny przemysł na najczulszych pragnieniach – Prawy.pl <Loved it!

 25. Danelle

  25 września 2017 at 22:56

  whoah this blog is magnificent i like studying your
  articles. Stay up the good work! You know, a lot of persons
  are hunting round for this information,
  you could aid them greatly.

 26. www.pryt.com.br

  26 września 2017 at 03:21

  Hey there! I just want to offer you a big thumbs up for the excellent information you have got right here on this post.
  I will be coming back to your website for more soon.

 27. dating web page

  26 września 2017 at 18:36

  Fantastic blog you have here but I was wanting to know if you
  knew of any forums that cover the same topics talked about
  here? I’d really like to be a part of online community where I can get advice from other experienced people that share the same interest.

  If you have any recommendations, please let me know.

  Appreciate it!

 28. heart protection

  27 września 2017 at 05:20

  Appreciate the recommendation. Let me try it out.

 29. Marita

  27 września 2017 at 23:57

  It’s enormous that you are getting thoughts from
  this post as well as from our discussion made here.

 30. having holiday travel

  28 września 2017 at 05:06

  Its like you read my mind! You seem to know so much about this, like you wrote
  the book in it or something. I think that you can do with a few
  pics to drive the message home a bit, but other than that, this is great
  blog. A fantastic read. I’ll definitely be back.

 31. Alana

  28 września 2017 at 17:07

  Hmm is anyone else having problems with the pictures on this blog loading?

  I’m trying to figure out if its a problem on my end or if it’s the blog.
  Any suggestions would be greatly appreciated.

 32. Ann

  29 września 2017 at 08:23

  Hi, i believe that i saw you visited my web site thus i got here to return the choose?.I am trying to find issues to
  improve my web site!I suppose its good enough to use a few of your ideas!!

 33. www.academiadecodigo.online

  29 września 2017 at 12:25

  If you are going for finest contents like me, just pay a quick visit this website
  every day since it provides feature contents, thanks

 34. Tiffiny

  29 września 2017 at 22:42

  At this moment I am ready to do my breakfast, later than having my breakfast coming over again to read further news.

 35. I could not resist commenting. Well written!

 36. well-known dating sites

  30 września 2017 at 19:30

  Undeniably believe that that you stated. Your favourite reason seemed to be at the internet the simplest thing to remember of.
  I say to you, I certainly get annoyed while other folks consider worries that they just don’t realize
  about. You controlled to hit the nail upon the top as well as
  outlined out the entire thing with no need side effect , other folks can take a signal.
  Will probably be again to get more. Thank you

 37. Ali

  1 października 2017 at 18:27

  Write more, thats all I have to say. Literally, it seems as though you relied on the video to make your point.
  You obviously know what youre talking about, why throw away your intelligence on just posting videos to your weblog when you could be giving us something informative to read?

 38. soccer shoes pattern

  1 października 2017 at 21:45

  Its like you read my mind! You seem to know a lot about this,
  like you wrote the book in it or something. I think
  that you could do with some pics to drive the message home a bit,
  but other than that, this is great blog. A fantastic read.
  I’ll definitely be back.

 39. heart disease multiply

  2 października 2017 at 13:02

  If some one needs expert view on the topic of running a
  blog then i advise him/her to pay a quick visit this web site,
  Keep up the fastidious work.

 40. irregular heart rhythms

  4 października 2017 at 00:11

  This blog was… how do you say it? Relevant!!
  Finally I’ve found something that helped me. Thanks!

 41. Hildegard

  4 października 2017 at 14:39

  I visited multiple websites however the audio feature for audio songs current at this web site is in fact fabulous.

 42. confer heart protection

  6 października 2017 at 10:58

  At this moment I am going away to do my breakfast, once having
  my breakfast coming again to read other news.

 43. Donette

  6 października 2017 at 11:26

  Very soon this web page will be famous amid all blog people, due to it’s fastidious articles
  or reviews

 44. butt workout

  9 października 2017 at 22:20

  Hi, i think that i saw you visited my weblog thus i came
  to “return the favor”.I am attempting
  to find things to enhance my site!I suppose its ok to use some
  of your ideas!!

 45. getting heart disease

  11 października 2017 at 01:22

  Good post however , I was wanting to know if you could write a litte
  more on this topic? I’d be very grateful if you could elaborate
  a little bit more. Cheers!

 46. phones reduces

  12 października 2017 at 16:38

  Informative article, exactly what I needed.

 47. custom soccer jerseys

  13 października 2017 at 12:36

  My family members always say that I am wasting my time
  here at net, however I know I am getting experience all the time by
  reading thes pleasant articles or reviews.

 48. actually asbestos

  14 października 2017 at 16:10

  you’re truly a just right webmaster. The website loading
  velocity is amazing. It seems that you are
  doing any distinctive trick. Also, The contents are masterpiece.
  you’ve done a wonderful activity in this subject!

 49. lelio vieira carneiro junior

  15 października 2017 at 00:30

  A motivating discussion is definitely worth comment. There’s no doubt that that you need to write more on this issue, it might not be a taboo subject but generally people do not discuss such topics. To the next! Best wishes!!|

 50. Itamar Serpa

  17 października 2017 at 16:01

  Thanks for sharing such a fastidious thought, paragraph is fastidious, thats why i have read it completely|

 51. Browse through millions of mp3 tracks

  18 października 2017 at 00:33

  I used to be recommended this blog by way of my cousin. I am not positive whether this submit is written by way of him as nobody else recognise such distinct approximately my difficulty. You’re amazing! Thanks!|

 52. Umanizzare

  18 października 2017 at 06:35

  Greate pieces. Keep writing such kind of information on your site. Im really impressed by your site.

 53. Umanizzare Gestão Prisional Ltda

  18 października 2017 at 09:01

  If some one wishes expert view about running a blog after that i recommend him/her
  to pay a visit this website, Keep up the pleasant job.

 54. Itamar Serpa

  18 października 2017 at 11:30

  This text is worth everyone’s attention. Where can I find out more?|

 55. Luiz Gastão Bittencourt

  18 października 2017 at 11:45

  hi!,I love your writing so so much! proportion we keep in touch more about your post on AOL? I need an expert in this area to unravel my problem. May be that is you! Looking ahead to look you. |

 56. Jose Wilame Araujo Rodrigues

  18 października 2017 at 13:33

  Thanks for the auspicious writeup. It in truth used to be a leisure account it. Glance complex to far delivered agreeable from you! By the way, how can we keep up a correspondence?|

 57. Carlos Eduardo Veiga

  19 października 2017 at 16:14

  Hello, i think that i saw you visited my blog so i came to “return the favor”.I’m attempting to find things to enhance my site!I suppose its ok to use a few of your ideas!!|

 58. Lelio Vieira Carneiro Junior

  19 października 2017 at 20:34

  I do not even know how I ended up here, but I thought this post was good. I don’t know who you are but definitely you are going to a famous blogger if you aren’t already 😉 Cheers!|

 59. Lélio Vieira Carneiro Junior

  20 października 2017 at 08:25

  hello!,I love your writing so a lot! proportion we be in contact extra approximately your post on AOL?
  I need a specialist in this area to resolve my problem.
  Maybe that is you! Having a look ahead to look you.

 60. Egli Diana Pinto

  20 października 2017 at 12:43

  My brother suggested I might like this web site. He was totally right. This post actually made my day. You cann’t imagine simply how much time I had spent for this info! Thanks!|

 61. Carlos Eduardo Correa da Veig

  21 października 2017 at 16:26

  Thank you for the good writeup. It in fact was a amusement
  account it. Look advanced to far added agreeable from you!

  By the way, how can we communicate?

 62. Umanizzare presidios

  22 października 2017 at 14:00

  Great post but I was wanting to know if you could write a litte more on this subject?
  I’d be very grateful if you could elaborate a little bit further.
  Appreciate it!

 63. Lélio Vieira Carneiro Junio

  23 października 2017 at 09:23

  Hi there, just wanted to say, I enjoyed this blog post.
  It was practical. Keep on posting!

 64. Grupo Coral fraude

  25 października 2017 at 02:15

  you’re in point of fact a good webmaster. The
  site loading pace is amazing. It sort of feels that you are doing any unique trick.
  Also, The contents are masterwork. you have done a wonderful task in this topic!

 65. Umanizzare presídios

  25 października 2017 at 05:54

  It’s awesome in favor of me to have a website, which is helpful for
  my knowledge. thanks admin

 66. Grupo Serval presídios

  25 października 2017 at 09:39

  Article writing is also a excitement, if you be acquainted with then you can write if not it is complex to write.

 67. Lelio Vieira Carneiro

  26 października 2017 at 04:25

  Incredible quest there. What occurred after? Good luck!

 68. Lelio Vieira Carneiro Junior

  27 października 2017 at 17:32

  Spot on with this write-up, I honestly believe this site needs far
  more attention. I’ll probably be back again to see more, thanks for the information!

 69. reverse phone directory

  28 października 2017 at 04:53

  I couldn’t resist commenting. Exceptionally well written!

 70. Umanizzare Gestão Prisional Ltda

  28 października 2017 at 07:21

  Wow, superb blog layout! How long have you been blogging for?

  you made blogging look easy. The overall look of your site is fantastic, as well
  as the content!

 71. Lelio Vieira Carneiro Junior

  28 października 2017 at 10:29

  Wow, awesome blog layout! How long have you been blogging for?
  you make blogging look easy. The overall look of your website is
  excellent, let alone the content!

 72. Itamar Serp

  28 października 2017 at 12:29

  I was suggested this website by my cousin. I’m not sure whether this post is written by him as no one else know such detailed about my difficulty.
  You are amazing! Thanks!

 73. purchasing timex

  29 października 2017 at 07:52

  Wow, this article is nice, my younger sister is analyzing such
  things, so I am going to tell her.

 74. certain asbestos

  31 października 2017 at 23:16

  I’d like to find out more? I’d like to find out some additional information.

 75. wireless home security camera

  1 listopada 2017 at 01:20

  Thanks for the good writeup. It in reality used to be a entertainment account
  it. Glance complex to far brought agreeable from you!

  By the way, how can we be in contact?

 76. smart phones

  1 listopada 2017 at 18:50

  I think the admin of this site is really working hard
  in favor of his website, since here every material is
  quality based data.

 77. domain names

  3 listopada 2017 at 06:30

  It’s remarkable for me to have a web page, which is good for
  my experience. thanks admin

 78. Luiz Gastão Bittencourt

  4 listopada 2017 at 13:08

  Your means of telling all in this piece of writing is truly fastidious, all be able
  to easily be aware of it, Thanks a lot.

 79. bigger website

  5 listopada 2017 at 20:27

  I’m extremely impressed along with your writing abilities as neatly as
  with the format for your weblog. Is this a paid subject or did you modify it your self?
  Either way stay up the nice quality writing, it is uncommon to see
  a great blog like this one these days..

 80. short websites

  7 listopada 2017 at 03:21

  Great article, totally what I wanted to find.

 81. Philipp

  11 listopada 2017 at 02:10

  I have read so many articles or reviews about the blogger
  lovers however this paragraph is actually a good paragraph,
  keep it up.

 82. http://lee-field.co.uk

  11 listopada 2017 at 14:46

  Keep on writing, great job!

 83. Florence

  14 listopada 2017 at 15:54

  I all the time emailed this weblog post page to all
  my associates, because if like to read it afterward
  my contacts will too.

 84. doku.spiria.me

  15 listopada 2017 at 08:10

  Hi! This post could not be written any better! Reading this post reminds me of my old
  room mate! He always kept talking about this. I will forward
  this article to him. Fairly certain he will have a
  good read. Thanks for sharing!

 85. n8vb.duckdns.org

  18 listopada 2017 at 20:46

  These are truly great ideas in concerning blogging. You have touched some pleasant points
  here. Any way keep up wrinting.

 86. Stefan

  17 grudnia 2017 at 09:20

  At this time it sounds like Expression Engine is the preferred blogging platform
  available right now. (from what I’ve read) Is that what you’re using on your blog?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra