Felieton

Barszcz ukraiński

Na terenie Ukrainy od kilku tygodni dochodzi niemal już regularnie do incydentów wymierzonych w państwo polskie. Skala zjawiska narasta a władze ukraińskie nic z tym mnie robią, mając jedno proste i jak się okazuje skuteczne wytłumaczenie – za tym wszystkim stoi Rosja! Z punktu widzenia Ukrainy sytuacja jest idealna, winna jest Rosja a dodatkowo kosztem rzekomych rosyjskich działań można przytrzeć nosa Polsce, która ostatnio chwilami przebudzona z letargu próbuje przypomnieć sobie o swojej godności. Nie zrozumiałe w tej sytuacji jest jednak zachowanie Polski, choć może źle próbuję wyłuskać swoją myśl, bo jest ono zrozumiałe jak się spojrzy na kierunek polityczny, który obiera Warszawa za rządów neonaczelnika Kaczyńskiego i jego neosanacyjnej świty.

Polska w ukraińskie oskarżenia skierowane w kierunku Rosji weszła jak w masło, bez oporu i głęboko. Prawo mniej więcej chyba na całym świecie, nawet na San Escobar gdyby istniało, mówi, ze dopóki się komuś nie udowodni winy to jest on niewinny. Dla władz ukraińskich i polskich, sprawa jest jednak jasna, bez prowadzenia śledztwa wiadomo, że to Rosja. Oczywiście w dobrze prowadzonym śledztwie tej hipotezy jako jednej z kilku nie należy wykluczyć, dziw jednak, że brakuje innych. Przyjmując że tych kilku pierwszych profanacji pomników dokonali rzeczywiście Rosjanie, to jeśli Ukraina i Polska jednoznacznie uznały rosyjskie sprawstwo tych wydarzeń, to z punktu widzenia Rosji kolejne takie akcje mijałby się z celem bo pogłębiały by tylko negatywny obraz Rosji zarówno na Ukrainie, w Polsce jak w oczach światowej opinii publicznej. No właśnie ale przyjmijmy, że strona ukraińska zdaje sobie sprawę, że o sprawstwo Polska za każdym razem w ciemno posądzi Rosję to czy nie warto organizować taki akcji aby dzięki nim poróżnić jeszcze bardziej Polskę z Rosją? Sytuacja Ukrainy z każdym kolejnym miesiącem jest coraz gorsza bo lista przyjaciół złodziejskich rządów oligarchów systematycznie uszczupla. Ukraina szuka na gwałt państw, które udałoby się wkręcić w swój konflikt z Rosją. Stąd ostatnie próby destabilizacji na Białorusi i wsparcie udzielone przez ukraińskich neobanderowców dla próby wywołania Majdanu w Mińsku. Gdyby tak udało się obalić Łukaszenkę do władzy na Białorusi doszłyby środowiska nacjonalistów białoruskich z których przynajmniej część nie ukrywa swoich jawnych sympatii wobec ukraińskich kolegów a Rosję uważa za imperium zła. Wciągniecie do konfliktu Białorusi i Polski na pełną skalę, pozwoliłoby wydłużyć agonię Ukrainy o co najmniej o rok. Dla ukraińskich pasożytów każdy kolejny miesiąc przy korycie jest na wagę złota.

Pozostawmy temat dywagacji kto kogo z kim chciał skłócić organizując te akcje a skupmy się na tym co wydarzyło się w polskim konsulacie w Łucku. Do ostrzału użyto granatnika co według strony polskiej i ukraińskiej tylko potwierdza sprawstwo Rosji. Według mnie użycie granatnika niczego nie przesądza bo od czasów Majdanu na Ukrainie, w prywatnych rękach są na Ukrainie tysiące sztuk różnego rodzaju broni. Przecież tylko chociażby we Lwowie w trakcie Majdanu,banderowcy wrzucili przez okno do komisariatu policji granat zabijając dwóch policjantów a następnie przejmując całą broń która była na wyposażeniu tego komisariatu, podobne sytuacje miały miejsce również w innych miastach. Tysiące sztuk broni są w rękach aktywistów Prawego Sektora i innych banderowskich sotni oraz na wyposażeniu prywatnych armii poszczególnych oligarchów. Przypomnijmy tylko, że jakiś czas temu na terenie zachodniej Ukrainy grasowały bandy banderowców, które dokonywały samosądów z użyciem broni na osobach, które uznane zostały za tzw. „wrogów nacji”. Dziś pod tym względem nawiązując do terminologii westernowej można śmiało określić Ukrainę mianem „Dzikiego Wschodu”. I tu dochodzimy do kwestii dotyczącej kondycji i stanu w jakim znajduje się ukraińskie państwo. W ostatnich latach jeśli zdarzały się gdzieś w świecie takie ataki na przedstawicielstwa dyplomatyczne z użyciem tego rodzaju broni to miało to mogło to mieć miejsce w takich krajach jak Afganistan, Irak czy Syria a nie w Europie. Władze ukraińskie nie zdają sobie widać sprawy z powagi sytuacji i uważają, że zwalenie jak zawsze winy na Rosję jest wystarczającym usprawiedliwieniem dla ich rzeczywistej lub celowej nieudolności. Otóż jednak tak nie jest, każde bowiem poważne państwo, ochronę placówek dyplomatycznych uważa za swój priorytet. Na skutek napięcia na linii Turcja – UE pod ambasadą Turcji w Warszawie dzień i noc stoi patrol policji a proszę spróbować przechodząc chodnikiem na wysokości ambasady Izraela w Warszawie zacząć nieco dziwnie się zachowywać, idąc np z teczką, bardzo szybko wylądujecie państwo z głową na kostce brukowej skuci przez funkcjonariuszy odpowiednich służb. Prawda jest więc taka, że Ukraina albo nie chce, albo nie jest wstanie w tej chwili zapewnić bezpieczeństwa ani obywatelom swojego państwa, ani obywatelom i placówkom dyplomatycznym innych państw.

Nie bez znaczenia dla całej sprawy jest też miejsce w którym doszło do incydentu. Otóż Łuck w mojej opinii (osoby która dość dobrze siedzi w bieżącej problematyce ukraińskiej), jest jednym z trzech, czterech najsilniejszych bastionów banderyzmu na Ukrainie i śmiało może, jeśli nie liczbą aktywistów to na pewno ich fanatyzmem, bić się o palmę pierwszeństwa ze Lwowem.

Strona polska powinna według mnie dać wyraźny sygnał Ukrainie, że bez względu na to kto jest sprawcą tych wydarzeń Polska nie będzie pobłażać takim sytuacjom a strona ukraińska zobowiąże się do przeprowadzenia rzetelnego śledztwa, o wynikach którego poinformuje stronę polską. Dopóki mamy jednak u władzy ludzi „podnóżki”, skrzętnie wykonujących polecenia innych państw, dopóty skazani będziemy na pobłażanie stronie ukraińskiej.

Arkadiusz Miksa

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

86 komentarzy

86 Komentarzy

 1. tma

  31 marca 2017 at 18:47

  Państwo ukraińskie istnieje tylko teoretycznie. To zła wiadomość… dla wszystkich dookoła.

  • gosc

   31 marca 2017 at 19:25

   A państwo polskie, z władzą i mediami przyjmującymi bezwarunkowo zdanie państwa UPAdłego – to tragiczna wiadomość dla narodu polskiego.

 2. gieptil

  31 marca 2017 at 21:50

  A ja mam teorię jeszcze gorszą.
  Jak upadł Janukowycz? Zresztą całkiem dobrze zakolegowany z Amerykanami. Ale Saddam Husain też był z nimi dobrze zakolegowany. Frajer dał się nabrać na „kolegów” ;-)))))))). Więc Janukowycz upadł bo jakaś podobno jego ekipa zamordowała kilkadziesiąt osób na Majdanie. Jacyś podobno jego ludzie otworzyli ogień z karabinów i wymordowali kilkudziesięciu uczestników Majdanu. Prasa światowa dostała szału na tę zbrodnię, i Ukraina też dostała szału. I tak padł Janukowycz. Ale jeszcze w trakcie tej akcji ci mordercy zostali namierzeni przez kilka osób z kierownictwa Majdanu. Okazało się że są to ich koledzy z prawego sektora, jakaś elitarna jednostka zawodowców bodajże z Prawego Sektora. Prawdopodobnie wyszkolona na zachodzie, może w Polsce, i kierowani z zagranicy. Oficjalna wersja szła że to zły Janukowycz, po cichu szło po Ukrainie że to jacyś jakby nasi, Ukraińcy. O ile wiem śledztwo trwa do dzisiaj, trwanie polega na tym że się żadnego śledztwa nie prowadzi, nawet chyba dowody rzeczowe nie zostały zabezpieczone. To klasyka agenturalnej prowokacji, prawdopodobnie jest to już w podręcznikach służb specjalnych całego świata.

  • gieptil

   31 marca 2017 at 22:12

   Ale do rzeczy. Jak się dzisiaj zaczyna wojnę? Kiedyś tam dawno jakiś król stwierdzał że nakopie do dupy dla porządku jakiemuś księciu i zrobi z nim porządek. I ruszała armia. Obecnie są inne zwyczaje. Obecnie nie ma wojen napastniczych, tylko walka o pokój przeciw siłom zła. Więc musi być jakaś prowokacja, a jeszcze lepiej szereg prowokacji z licznymi trupami, aby było jasne kto jest siłą zła i komu należy wojnę wypowiedzieć.
   Tak od trzech latach po niszowych portalach chodzi temat, że Polska ma być wkręcona w wielką wojnę na wschodzie, po której z Polski zostaną prochy i ruiny. Temat chodzi, mało kto wierzy. A on jest realizowany na naszych oczach. Bo przecież nie może prezydent Duda ogłosić, że my temu ruskiemu do dupy dokopiemy, więc Polacy ruszajcie na śmiertelny bój. Musi być że zły ruski morduje bez krępacji Polaków. Ciężko to zainscenizować, ale jak widać są pewne możliwości. To widzimy dzisiaj już. Wkrótce powinny zacząć padać trupy, obecnie to tylko pierwszy akt tragedii, a na ścianie strzelba już wisi. Bez trupów scenariusz nieważny.
   Kilka miesięcy temu w Wielkiej Brytanii złożyło wizytę pół polskiego rządu, takie wizyty to naprawdę nietypowe wydarzenia. Podobno omawiali socjal na Polaków na wyspach. Ano ciekawe, w takim składzie. Ale mało kto zauważył, tam też był naczelny dowódca Wojska Polskiego na wypadek wojny. Socjal omawiał???
   Niedawno odwiedził Wielką Brytanię „poseł” Kaczyński. On jest mało jeżdżący po świecie, coś niezwykłego musi się dziać. Socjal omawiał???

   • gieptil

    31 marca 2017 at 22:26

    Polska armia za sprawą debilnej konstytucji ma dwóch zwierzchników, prezydenta i ministra obrony narodowej. W wypadku wojny może dojść do kolizji, nonsensów, nieporozumień i sprzecznych decyzji. Więc wcześniej należy dokładnie uzgodnić stanowiska.
    Gdyby Duda udał się z wizytą do MON były śmiechy po portalach jak prawy.pl, że Macierewicz wezwał go na dywanik. Więc tak się nie da. Wykreowano w ostatnich dwóch tygodniach fikcyjny konflikt Duda Macierewicz, który oni ( gdyby był prawdziwy ) mogli załatwić kilkoma telefonami. Dzisiaj mamy już telefony i politycy intensywnie się nimi posługują. Ale dzięki temu fikcyjnemu konfliktowi całe kierownictwo MON z czołowymi generałami WP zjawiło się w pałacu prezydenckim i odbyło wielogodzinną naradę. Obawiam się że tam właśnie omawiano różne szczegóły morderczej wojny w którą Polska właśnie wchodzi. Obym się mylił.

    • gieptil

     31 marca 2017 at 22:30

     Nad nami noc. Goreją gwiazdy,
     dławiący, trupi nieba fiolet.
     Zostanie po nas złom żelazny
     i głuchy, drwiący śmiech pokoleń.

     Tadeusz Borowski

 3. Bysiu

  1 kwietnia 2017 at 10:19

  Cytuję, Strona polska powinna według mnie dać wyraźny sygnał Ukrainie (…) a strona ukraińska zobowiąże się do przeprowadzenia rzetelnego śledztwa.
  (…..)
  Panie Redaktorze, tych winnych to będzie Pan miał na kopy, jakich Pan sobie wymarzy, ruskich, czeczeńskich, polskich, do wyboru i koloru, no nie bądźmy naiwni, to dla ukraińskich służb SBU pryszcz, przysłowiowa pestka. Jeśli ich jeszcze nie ma, to wiadomo, kto kogo wspiera i kryje, a później spowiadają się u tego samego batiuszki i ” modlą „ się w jednej cerkwi.
  Powiem krótko, jak widać mleko rozlało się na Majdanie, teraz już tylko zbieramy tego owoce. I jest to, delikatnie mówiąc, niepokojące.
  Zastanawiam się jedynie, co w tej sprawie zrobiły polskie służby ustawowo powołane do ochrony interesów Polski, czy i jak raportowały sytuację na UA. I jak raportują ją obecnie. Przecież po to są powołane. Cały czas w polskich mediach „słyszymy”, aż do obrzydzenia, prezentowaną jednie słuszną linię ukraińskich służb SBU. A my, Polacy, mamy jedynie to łykać jak świeże gołąbki. Czasami wydawać by się mogło, że za min coś się wydarzy. Wtóruje im większość wpływowych polskich polityków i celebrytów. Aż trudno się połapać kto i czyim jest agentem.
  Z poważaniem. Dziękuję za publikowane teksty, i komentarze.

  • gieptil

   1 kwietnia 2017 at 10:30

   Jak to co zrobiły polskie służby? Ostrzelały konsulat w Łucku. Jakiś amerykański oficer wytłumaczył im.
   – Wasz konsulat, więc go sobie sami ostrzelajcie, macie środki, macie ludzi, znacie teren. Ale jakby była potrzeba strącić samolot z pasażerami, to już my to załatwimy, mamy wprawę.

 4. manicure

  3 kwietnia 2017 at 13:52

  Hi this is kinda of off topic but I was wanting to know if
  blogs use WYSIWYG editors or if you have to manually
  code with HTML. I’m starting a blog soon but have no coding expertise so I wanted to get advice from someone with
  experience. Any help would be enormously appreciated!

 5. Pingback: xmt85c4wx5ctwxw3tcerthve56

 6. Pingback: دانلود شهرزاد قسمت دوازدهم فصل دوم

 7. Pingback: دانلود شهرزاد قسمت هشتم فصل دوم

 8. Pingback: دانلود شهرزاد قسمت نهم فصل دوم

 9. Pingback: قیمت پنجره

 10. Pingback: دانلود قسمت ششم فصل دوم شهرزاد

 11. Pingback: دانلود قسمت دوازدهم عاشقانه

 12. Pingback: Cherry Hilson

 13. Pingback: Jessie Volt

 14. Pingback: Mia Malkova

 15. Pingback: sosyalmarketim sakin kullanmayin

 16. Pingback: دانلود فصل دوم شهرزاد

 17. Pingback: دانلود شهرزاد قسمت هفتم فصل دوم

 18. Pingback: lesbian porn xxx

 19. Pingback: Indirect

 20. Pingback: casino

 21. Pingback: Loyola College for Sale

 22. Pingback: دانلود قسمت پنجم شهرزاد دوم

 23. Pingback: دانلود قسمت اول فصل دوم شهرزاد

 24. Pingback: bypass windows 7 administrator password

 25. Pingback: porno gratis

 26. Pingback: titleist 917 driver australia

 27. Pingback: videos porno

 28. Pingback: porno gratis

 29. Pingback: porno

 30. Pingback: videos porno

 31. Pingback: porno gratis

 32. ChasBiarge

  20 lipca 2017 at 12:07

  Amoxicillin 50mg Bmp 193 buy viagra online Viagra Originale O Generico

 33. Pingback: قیمت پنجره دوجداره در ایران

 34. KennHitthype

  20 lipca 2017 at 18:43

  Order Amoxicillin Without Prescription online pharmacy Order Kamagra

 35. Pingback: mysql training

 36. Pingback: پنجره ضد سرقت ایرانی

 37. Pingback: Acne Facial Treatments Coconut Creek

 38. Pingback: Facial Spa Services Deerfield Beach

 39. Pingback: Acne Facial Treatments Margate

 40. KelChalkhic

  23 lipca 2017 at 13:26

  Cialis Generico In Italia buy cialis Buy Doxycycline 20mg

 41. Pingback: پنجره

 42. Pingback: casino gamble video poker

 43. Pingback: دانلود قسمت ششم شهرزاد دوم

 44. Pingback: cheap hotel booking

 45. Pingback: Roof Repair Long Island

 46. Pingback: cheap zynga chips

 47. Pingback: clash royale hack

 48. Pingback: دانلود قسمت هفتم شهرزاد

 49. Pingback: پنجره

 50. Pingback: coin-banks review

 51. Pingback: coin-banks.com

 52. Pingback: bitcoin hft

 53. ChasBiarge

  2 sierpnia 2017 at 15:35

  Generic Priligy 60 Mg cialis Cilais Et Priligy

 54. Pingback: bitcoin trading

 55. Pingback: bitcoin hft

 56. Pingback: l�info ++

 57. Pingback: titleist 917 driver australia

 58. Pingback: دانلود شهرزاد قسمت 15

 59. Pingback: پنجره دوجداره

 60. Pingback: clash royale gems app

 61. Pingback: connect.syracuse.com/user/palacykotrebusy1/index.html

 62. Pingback: @zedomax

 63. Pingback: دانلود سریال شهرزاد قسمت 16

 64. Pingback: دانلود شهرزاد قسمت 16

 65. Pingback: Long Island Roofing

 66. Pingback: Recommended Site

 67. Pingback: 食品

 68. Pingback: work from home

 69. Pingback: دانلود فیلم

 70. Pingback: engine light

 71. Pingback: political polls

 72. Pingback: پنجره ضد سرقت المانی

 73. Pingback: game

 74. Pingback: فروش توری پنجره

 75. Pingback: پنجره دوجداره ویستایست

 76. Pingback: دانلود فیلم

 77. Pingback: latest mobile phones

 78. Pingback: Limo Vancouver BC

 79. Pingback: voucher codes

 80. Pingback: دانلود فیلم روز

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra