Felieton

Żydokomuna przejdzie na islam?

Wprawdzie rozmaici mądrale zaprzeczają istnieniu żydokomuny, uważając ją za fantasmagorię wylęgłą w głowach umysłowo chorych nienawistników, ale warto zwrócić uwagę, że liczba rzeczy, których oficjalnie „nie ma”, w związku z czym człowiekom przyzwoitym, co to rozpoznają się po charakterystycznym zapachu, nie wypada w nie wierzyć, jest całkiem spora. Na przykład – izraelska broń jądrowa.

Jest rozkaz, że Izrael żadnej broni jądrowej „nie ma” i żyją jeszcze ludzie pamiętający, jak to dziennikarka Helena Thomas podczas jednej z konferencji prasowych w Białym Domu zapytała prezydenta Obamę, czy wie, jakie państwo na Bliskim Wschodzie ma broń jądrową. Prezydent już chciał odpowiedzieć, ale ugryzł się w język i zaczął coś bełkotać, konferencję przerwano, a następnego dnia żydowskie media podniosły straszliwy klangor, oskarżając panią Thomas o „antysemityzm”, co doprowadziło do cofnięcia jej akredytacji przez Biały dom. Rzecz w tym, że w latach 70-tych uchwalona została ustawa zakazująca udzielania amerykańskiej pomocy krajom łamiącym zakaz rozprzestrzeniania broni jądrowej. Otóż gdyby prezydent Obama przyznał, że wie, iż broń jądrową ma Izrael, który mimo to korzysta z amerykańskiej pomocy, to mógłby zostać oskarżony o spisek przeciwko Stanom Zjednoczonym i pozbawiony urzędu. Nic zatem dziwnego, że się zacukał – no i że miłujący pokój Żydzi, rzucili się z wrzaskiem na panią Helenę Thomas, niczym na świętego Szczepana, bo któż by się nie zmartwił mogąc utracić amerykańskie alimenty? Toteż prezydent Obama wolał o niczym nie wiedzieć, podobnie jak sędziowie i prokuratorzy przesłuchiwani przez sejmową komisję badającą aferę Amber Gold.

 

Nawiasem mówiąc, ta komisja również sprawia wrażenie, jakby starannie unikała zauważenia słonia w menażerii i na liście świadków, jakich zamierza przesłuchać, przezornie nie umieściła ani jednego generała, ani nawet żadnego pułkownika. Najwyraźniej Wielce Czcigodni Posłowie skądś wiedzą, że nie wolno im przyjmować do wiadomości dalszego istnienia Wojskowych Służb Informacyjnych, których też oficjalnie „nie ma”, ale co z tego, że „nie ma”, kiedy pracowicie skompletowana już w „wolnej Polsce” agentura nie tylko jak najbardziej jest, ale w dodatku doskonale wie, komu zawdzięcza swoją pozycję społeczną i materialną i zrobi wszystko, by ochronić fundament, na którym ten dobrobyt i ta stabilność się opiera. Identycznie zachował się niezawisły sąd rozpatrujący sprawę spiskujących przeciwko III Rzeczypospolitej kelnerów. Jak pamiętamy, za głównego i najważniejszego organizatora tego spisku uznał on pana Marka Falentę, co wzbudza podejrzenia, że zauważenie kogoś jeszcze ważniejszego, niż pan Falenta, niezawisły sąd musiał mieć surowo zakazane i w rezultacie nieprędko, albo wcale nie nie dowiemy, jacy to pierwszorzędni fachowcy kelnerom pomagali i czego spodziewali się w zamian. Skoro tedy tylu rzeczy objawiających swoje istnienie poprzez rozmaite fakty konkludentne, oficjalnie „nie ma”, to dlaczegóż nie może do nich należeć również żydokomuna? Rosyjski minister spraw zagranicznych Aleksander książę Gorczakow mawiał, że nie wierzy z nie zdementowane informacje, toteż jest wysoce prawdopodobne, że wobec tylu energicznych zaprzeczeń istnieniu żydokomuny byłby przekonany o jej istnieniu. 

 

No dobrze – ale cóż to właściwie jest, ta cała żydokomuna? Jak sama nazwa wskazuje, są to Żydzi, ale nie wszyscy, tylko ci, którzy z takich czy innych względów angażują się w komunistyczną rewolucję. To nie muszą być rewolucjoniści zawodowi, chociaż są oczywiście i tacy, ale również osoby po dziurki w nosi tkwiące w systemie kapitalistycznym, a nawet uchodzący za jego najtwardsze jadro – jak na przykład słynny finansowy grandziarz Jerzy Soros. On też angażuje się w komunistyczną rewolucję, a w dodatku również ją finansuje. Nie sadzę, by robił to dlatego, że w skrytości ducha kocha komunizm, bo wydaje mi się, że na to jest zbyt inteligentny. Komunizm to może kochać ktoś taki, jak przyjaciel Adama Michnika, Daniel Cohn-Bendit, albo Sławomir Sierakowski – ale nie Jerzy Soros. A jednak Jerzy Soros finansuje komunistyczną rewolucję, więc warto by postawić pytanie, dlaczego właściwie to robi? Wydaje mi się, że zarówno on, podobnie jak wielu innych Żydów nie będących ideowymi komunistami, angażuje się w komunistyczną rewolucję pragnąc zniszczenia znienawidzonej cywilizacji łacińskiej.

 

Żydzi bowiem, chociaż na niej pasożytują, to łacińskiej cywilizacji nienawidzą. Nienawidzą bowiem jej filarów w postaci greckiego stosunku do prawdy, zasad rzymskiego prawa i etyki chrześcijańskiej, jako podstawy systemu prawnego. Grecki stosunek do prawdy w postaci przekonania, iż prawda istnieje obiektywnie, nie daje się pogodzić z żydowskim stosunkiem do prawdy, która jest wartościowa o tyle, o ile jest w danym momencie użyteczna. Zasady prawa rzymskiego są dla cywilizacji żydowskiej po prostu obce, a z kolei chrześcijaństwo, przez swój uniwersalizm nie tylko podważa, ale w pewnym sensie nawet ośmiesza żydowskie uroszczenia do wyjątkowości w Kosmosie. Ten konflikt interesów pojawił się już w starożytności, kiedy głoszącego chrześcijaństwo św. Pawła Żydzi oskarżyli, że działa „przeciwko narodowi”. Najwyraźniej szóstym zmysłem odgadli, że chrześcijański uniwersalizm godzi w rdzeń żydowskiej tożsamości.

 

Ale to nie wyczerpuje wszystkich przyczyn. Uważam, że kolejną, a nawet najważniejszą przyczyną jest uczucie zemsty za masakrę dokonaną na Żydach przez Niemców w czasie II wojny światowej. O mściwości żydowskiej możemy wiele się dowiedzieć nawet z Biblii, więc odstąpienie od zemsty na Europejczykach choćby za to, że to upokorzenie Żydów w i d z i e l i , trzeba by uznać za rzecz przeciwną naturze. Toteż nadreprezentacja Żydów w awangardzie komunistycznej rewolucji i to nawet takich, którzy do komunizmu najmniejszych skłonności nie mają, na tym tle staje się zrozumiała. Nie chodzi o to, by obłąkany świat się ziścił, tylko o to, by poddane komunistycznemu duraczeniu europejskie narody doprowadzić do stanu bezbronności, a następnie wydać je na pastwę wojowniczego islamu, do którego Żydzi również teraz, podobnie jak w przyszłości, bez trudu się akomodują. Jak dotąd, tylko węgierski premier Wiktor Orban odważył się powiedzieć o tym otwartym tekstem, podczas gdy inni Umiłowani Przywódcy nie tylko chowają głowy w piasek, ale w ten sposób – oczywiście „bez swojej wiedzy i zgody” – staremu grandziarzowi się nadstawiają.

Stanisław Michalkiewicz

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

388 komentarzy

388 Komentarzy

 1. Danka

  3 kwietnia 2017 at 13:47

  Nielegalna III RP? niewygodne.info.pl
  Pomimo niewystarczajacej frekwencji SN siegnal po popezednia ustawe z 92 r i uznal referendum konstytucyjne za wazne.Ustawa z 95 r stawia juz wymog ponad 50%. Kto dopasowal ustawe do …no wlasnie,do czego w rezultacie?
  Pierwszym Prezesem Sadu Najwyzszego byl wowczas Adam Strzembosz do 17 pazdz.1998 r.Odznacxony przez Komorowskiego Orderem Orla Bialego/foto na wikipedii/ Szukalam, kto byl szefem Trybunalu Konstytucyjnego i uznalcos takiego. Szok! Prezesem Trybunalu Konstytucyjnego byl w tym samym okresie tenze sam Adam Strzembosz.

 2. Danka

  3 kwietnia 2017 at 14:09

  Niewygodne.info.pl
  /…/
  „Frekwencja wyniosła 42,8%, TAK

  jaki %
  policzyć,

  Proszę

  46,55%.

  NIE

  a

  53,45%,

  głosowało

  uprawnionych ją przyjął?”.

  którzy zagłosowali za

  głosowania,

  do

  uprawnionych

  proc.

  przyjęciem uchwalonej przez Zgromadzenie Narodowe zdominowane przez postkomunistów z SLD i PSL konstytucji, nie jest

  nawet nie 1/4

  bowiem,

  społeczeństwa w bezpośrednim akcie głosowania, nie poparła tej ustawy zasadniczej.

  Co ciekawe – niska frekwencja (42,86 proc.) nie przeszkodziła Sądowi Najwyższemu uznać wyniku referendum za wiążącego. Co prawda

  przygotowania

  trybie

  o

  r.

  1992

  kwietnia

  23

  dnia

  z

  ustawa

  uchwalenia Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej, stwierdzała jasno, że konstytucja zatwierdzona przez Zgromadzenie Narodowe miała

  frekwencji, niemniej

  od

  niezależnie

  referendum

  w

  przyjęta

  przyjęta trzy lata później Ustawa o referendum z 29 czerwca 1995 r.

  państwa jest

  dla

  istotnej

  sprawie

  w

  referendum

  stanowiła,

  wiążące, gdy bierze w nim udział więcej niż połowa uprawnionych do głosowania. Pomimo zapisu z ustawy o referendum z 1995 r. o warunku koniecznym do spełnienia przesłanki ważności referendum /ponad 50% frekwencja/…

  Sad
  Najwyższy uznał, że ważniejsza jest w tym przypadku ustawa z 1992 roku o trybie przygotowania i uchwalenia Konstytucji RP. Na tej podstawie stwierdził ważność referendum w/s przyjęcia konstytucji pomimo frekwencji niższej niż 50 proc.

 3. Robert B.

  3 kwietnia 2017 at 15:39

  W tym kontekście zwróciłbym jeszcze uwagę na ostatni program Pospieszalskiego, gdzie jakiś Żydek rozckliwiał się, jak to żydostwo w Polsce jest zagrożone przez islamistów, jak to oni się organizują, szkolą… i… No właśnie! Czy PAŃSTWO POLSKIE się temu przygląda? Państwo polskie zdaje sobie sprawę, że to OBCY ELEMENT i że takie „organizowanie się”, „szkolenie” musi mieć pod kontrolą? Państwo polskie pozwala na powstawanie obcej armii w swym łonie? Jakoś się klangor po tym programie w tej sprawie nie podniósł. Za to były same „och i achy”, jakie te Żydki są poszkodowane, że tych Żydków można tylko podziwiać za ich zaradność i przenikliwość, że my tyyyyyyleeeee mamy z nimi wspólnego, no i oczywiście miały miejsce tradycyjne hołdy pod szyldem „Oooniii tyyyleee przeeecieeerpieeeliii”…

  • Robert B.

   3 kwietnia 2017 at 15:44

   A red. Gadowski powiedział, że Żydzi są dozbrajani przez Izrael i że mają siatkę szpiegowską w tych środowiskach islamistycznych (to dopiero ciekawa sprawa). Co oni jeszcze w Polsce MAJĄ?

   • Danka

    3 kwietnia 2017 at 16:14

    Odp….sie od Rodziny Ulmow „i im podobnych”,Nie siej nienawisci.Pan red.Michalkiewicz lansowal malzonke Radk, Anne Applebaum, na jego miejsce jako Marszalka Sejmu.Dzialo sie to w Belchatowie, jest na you tube „zona sikorskiego jest madrzejsza….” Skrajna lewaczka, uczestniczka spotkan masonskiej Grupy Bilderber.Pan redaktor wiele czasu poswiecal roztrzasaniuu kazdego bzdurnego tekstu z GazWub, jak malo kto przyczyniaal sie do zainteresowania tym, co btam produkuja dla „naszego nieszcxesliwego kraju”.Ulubione okreslenie red.Michalkiewicza.Kraj nasz szczesliwy, godny, prawdziy”….. Nie potrzeba siac defetyzmu.

    • Robert B.

     3 kwietnia 2017 at 16:19

     Otóż nie! Nie „odpierdolę się” od Ulmów w takim sensie, że nikt mi nie wmówi, że największym heroizmem dla goja jest poświęcić się dla Żyda.

     Reszty niestety nie rozumiem. Wypowiedź jest bełkotliwa.

     • Danka

      3 kwietnia 2017 at 16:27

      Acha! Niczego nie rozumiesz, oprocz swojego belkotu z piekla rodem.

     • Robert B.

      3 kwietnia 2017 at 16:31

      Chyba jednak rozumiem… Wyznawczyni… jedynie słusznej obecnie linii… reprezentowanej przez tzw. media niepokorne… Z tego punktu widzenia – rozumiem…

    • Paweł

     3 kwietnia 2017 at 16:42

     @Danka

     Nienawiść sieją żydostwo, lewactwo i zakłamany rząd.

     • Danka

      3 kwietnia 2017 at 16:51

      Jezelu to Ty jestes tym Pawlem, ktory atakowal Prymasa Wyszynskiego w temacie z dzialu Wiara o Putinie, Fatimie….”, to uwazam Cie za dywersanta lewackiego, bo to sa poglady wlasnie Anne Applebaum.Tez uwazasz, ze powinna zostac Marszalkiem Sejmu polskiego?

     • Paweł

      4 kwietnia 2017 at 16:10

      @Danka

      Tak, to ja atakowałem tego podłego zdrajcę. Wyszyński był przecież lewakiem i komunistą więc kolejny nietrafiony zarzut z Twojej strony. Ps. Taka ciekawostka: Glemp dziwnie przypominał urbana. Uszy, głowa..

     • Danka

      4 kwietnia 2017 at 20:20

      „Tak, to ja atakowałem tego podłego zdrajcę. Wyszyński był przecież lewakiem i komunistą więc kolejny nietrafiony zarzut z Twojej strony.”

      Lecz sie, ja tu nie pomoge.

     • Paweł

      5 kwietnia 2017 at 16:48

      @Danka

      Takie dyskusje prowadź sobie z Soroką, bo on również jest na poziomie piaskownicy.

 4. Danka

  3 kwietnia 2017 at 16:44

  Zdrajcow rodzimych, przekupnych dwulicowcow na pasku obcych u nas pod dostatkiem.Zeby to triumfowalo, wystarczy nic nie robic i szukac Zyda.A pchac sie tabunami w ich objecia, do studiow….Obluda.

  • Paweł

   4 kwietnia 2017 at 16:21

   @Danka

   Sprawdź sobie prawdziwe nazwiska „elity polskiej” a później zastanów się co napisałaś.

 5. Soroka

  3 kwietnia 2017 at 17:51

  Danusiu z tymi dwoma nie dyskutuj, bo oni tu walczą o ruskie interesy. Szkoda dla nich słów.

  • Robert B.

   3 kwietnia 2017 at 17:56

   A rozumiem! Ruskie interesy… Czyli jednak ruskie interesy „są”. A czy „są” żydowskie interesy? Czy Żydzi „są”?

   • Danka

    4 kwietnia 2017 at 02:32

    ;l;);) „Uderz w stol, a nozyce sie odezwa”/););)

    • Robert B.

     4 kwietnia 2017 at 10:02

     Boże, jakie to prościutkie, naiwniutkie, bezradne…

  • Paweł

   4 kwietnia 2017 at 16:11

   @Soroka

   Znów dziecinada w wykonaniu Soroki.

 6. Soroka

  3 kwietnia 2017 at 18:04

  Chciałem zwrócić uwagę na słowo „żydokomuna”. To słowo oznacza jedynie Żydów robiących geszefta z ruskimi. Ideologia komunistyczna, kapitalistyczna i wszelka inna, jest tylko opium dla ludu, aby go szlamować. Najlepiej to widać po tych wszystkich tzw. komuchach, gdzie oni mają wszystkie ideologie. To są po prostu materialiści, a ich celem życia jest używanie świata i każdy środek na drodze do tego celu dla nich jest dobry.
  Kto wierzy materialiście, nie ważne w jakim makijażu, ten naraża się na całkowite zrujnowanie pod każdym względem. Materializm jest religią diabła!
  Żydokomuna oczywiście jest w Polsce, a jej główne siedlisko jest wokół gazówy.
  @@ Robert i Paweł! Żydokomuna to wasi Żydzi! Oni w Polsce pracują dla ruskich.

  • Robert B.

   3 kwietnia 2017 at 18:28

   No tak… Rosjanie sami sobie zrobili w kraju krwawą rewolucję, lud pracujący miast i wsi się wziął i zorganizował na takim terytorium, żeby kraj zniszczyć, zapóźnić cywilizacyjnie, wymordować 60 milionów ludzi, a Żydki oczywiście nie mają z tym nic wspólnego. Żydki oprócz tego, że „tyyyleee przeeecieeerpiaaałyyy”, to widocznie „byyyłyyy leeepszeee od Rosjan” i władza, korzyści z tej krwawej łaźni wpadły im w łapska właśnie z tego powodu, więc nie można im NICZEGO zarzucać… To ciekawe, że już tyle było sygnałów, że goje tego nie kupują (jednym z takich sygnałów był słynny holokaust), a żydostwo ciągle swoje…

  • Danka

   3 kwietnia 2017 at 18:45

   Dzieki, Soroka, ja wiem.Robert B to chyba alter ego Glipcostamcostam.Uazam, ze trzeba reagowac i zamknac paszcze plujomiotowi na Swieta Rodzine i innych ratujacych zycie ludzkie. Bestie nie maja na to glowy, bestie maja lby jak hydra-do urwania.Im mniej, tym mniej odrosnie i bedzie pluc jadem.

   • Robert B.

    3 kwietnia 2017 at 19:01

    Buhaha! Święta rodzina. bo się dali zabić za Żydów. Weź się jeszcze nawróć na holokaustyzm… Takie jest twoje przeznaczenie…

   • Robert B.

    3 kwietnia 2017 at 19:03

    Chętnie się dowiem o ratowaniu „życia ludzkiego” w kierunku: Żyd ratuje – goj jest ratowany… Coś ci o takim fenomenie wiadomo? Czy to już sianie nienawiści? A może wprost – myślozbrodnia antysemityzmu?

    • Danka

     3 kwietnia 2017 at 19:18

     Wiadomo.Chrystus Zbawiciel byl Zydem i powiedxial nam, co mamy robic, kiedy ktos potrxebuje pomocy: „Bylem glodny…..”

     • Robert B.

      3 kwietnia 2017 at 19:21

      No i właśnie dlatego takich jak ty oni traktują jak nawóz historii. Na żaden inny tytuł ktoś tak pozbawiony instynktu samozachowawczego nie zasługuje…

     • Małgosia

      3 kwietnia 2017 at 22:54

      Danusiu, Chrystus nie był Żydem! Chrystus jest Bogiem, który zstąpił na ziemię wśród Żydów by dać szansę ludziom na zbawienie a Żydzi tą możliwość ODRZUCILI. W tej chwili większość z nich jest materialistami a to co pisze Soroka, że materializm jest religią diabła ma potwierdzenie w obecnej rzeczywistości. Danusiu, jeżeli chcesz pomóc żydom to módl się o ich nawrócenie, żeby naprawili swój błąd sprzed 2 tys. lat.

     • Soroka

      4 kwietnia 2017 at 10:22

      Małgosiu! Chrystus był Żydem, bo urodził się z Żydówki. Nie wszyscy Żydzi odrzucili Jezusa. Ci co poszli za Nim, stali się chrześcijanami i poszli pomiędzy inne narody i jako Żydzi przestali funkcjonować, bo chrześcijaństwie narodowość nie ma fundamentalnego znaczenia. Żydami pozostali ci, którzy w pretorium wołali „Ukrzyżuj Go”. Ci w rzeczywistości byli wyznawcami materializmu i tak pozostało do dzisiaj.
      Błędu sprzed 2 tys lat nie da się naprawić. To raczej nie jest błąd, ale owoc ataku diabła na wszystko co Boskie. Ten atak ciągle trwa. Dzisiaj także chrześcijanie są zabijani za bycie wiernymi Panu Bogu. Chrystus był tym pierwszym.

     • Paweł

      4 kwietnia 2017 at 16:13

      @Soroka

      Jakiś dowód, że Chrystus i Maryja byli żydami? Nie mam na myśli wyznania. W Biblii nie ma słowa o tym, że Maryja była z pochodzenia żydówką.

     • Soroka

      4 kwietnia 2017 at 18:04

      Ty na pewno jesteś przekonany, że była Rosjanką.

     • Paweł

      5 kwietnia 2017 at 16:50

      @Soroka

      Arianką. Pokaż mi mój komentarz sprzyjający sowieckiej Rosji, albo zamknij jadaczkę.

 7. Danka

  3 kwietnia 2017 at 18:48

  Poprawka: tym mniej bedzie pluc jadem.

 8. Robert_ksiazczyk

  3 kwietnia 2017 at 21:39

  oczywiscie panie profesorze, wymownym dowodem panskiej tezy jest , byl, ojciec sw. Jan Pawel II. Dopoki zyl, zydokomuna obawiala sie go z prostej przyczyny; albowiem Jan Pawel II byl na tyle odwazny i inteligentny by przedstawic naukowe dowody empiryczne i obronic je. Od kiedy umarl, mozemy zaobserwowac zdwojone ataki zydokomuny i ich klakierow drobniejszego plazu. Pozdrawiam serdecznie.

 9. jaro7

  3 kwietnia 2017 at 22:32

  Działaniami George’a Sorosa zaniepokojeni są republikańscy senatorzy Mike Lee, Jim Inhofe, Thom Tillis, Ted Cruz, David Perdue i Bill Cassidy. Podejrzewają oni, że poprzez swoją Fundację na rzecz Społeczeństwa Otwartego Soros trasferował poważne środki do Macedonii by doprowadzić do odsunięcia od władzy prawicowej partii VMRO-DPMNE. To co szczególnie zaniepokoiło senatorów, to fakt, że Fundacja Sorosa zużywała na swoją kampanię politycznej dywersji nie tylko prywatne środki finansowe miliardera, ale też pieniądze amerykańskiego podatnika. Co najmniej 5 milionów dolarów jakie Soros wydał w Macedonii na wsparcie organizacji lewicowych i liberalnych pochodziło z amerykańskiego państwowego programu „pomocowego” USAID. W dodatku działania sponsorowanych przez Sorosa organizacji miał wspierać ambasador USA w Macedonii Jess Baily.
  MOŻE się mu dobiorą do 4 liter.

 10. stan

  3 kwietnia 2017 at 22:36

  Komuna sowiecka została rozmontowana w sposób planowy przez swoich założycieli – międzynarodowe żydostwo. JPII ma się nijak do tej akcji. To taka histeria wytworzona przez dobrze poinformowanych, bajka, mitologia, iluzja sprawczej mocy JPII. Żydostwo uznaje JPII za swojego papieża, podobnie jak Polacy … niektórzy.

 11. ?

  3 kwietnia 2017 at 22:39

  …a ja chciałbym wiedzieć, jak p. Redaktor rozumie zdanie: „nie wierzyć w niezdementowane informacje”? Następują w nim po sobie trzy przeczenia, bo dementować oznacza także zaprzeczać (odwoływać). Jak zatem należy, zgodnie z logiką, to zdanie zrozumieć?

  • Danka

   4 kwietnia 2017 at 00:19

   TO TAKI slang z okopow, budowanie konstrukcji myslowych na podstawie wiary ufnej w zdementowane newsy.Ryzykowne bez szerszrj perspektywy …..Mozna zawsze zdac sie, jak tu, red.Michalkiewicz czyni namadrzejszych od wlasnych mezow.Danka 16:21
   link do filmu z wypowiedxia red.Michalkiewicza o zonie Radka Sikorskiego, ze widzi ja na fotelu marszalka Sejmu.

 12. best ad networks

  3 kwietnia 2017 at 23:27

  good guy

 13. Karol

  4 kwietnia 2017 at 03:08

  Żydzi współtworzyli komunę na długo przed II wojną światową. Mściwość za zbrodnie holocaustu nie może być więc głównym powodem ich miłości do tego systemu. Myślę, że komuna była dla nich środkiem do zdobycia władzy nad gojami. Jednym z kilku. Z komuną Żydzi przeliczyli. Nie okazała się ona zbytnio popularna wśród gojów. Dlatego wymyślili coś innego. Zamiast praw klasy robotniczej bronią teraz kobiety i gojów. Tradycyjnie dążą do skłócenia gojów i zniszczenia starego świata. Po to, aby łatwiej rządzić.

  • wiesscar

   4 kwietnia 2017 at 12:22

   Żydzi religijni czyli żydzi nie mogli być komunistami czyli materialistami.
   Zatem komunistami byli Żydzi ateiści bądź agnostycy. Michnik jest chyba ateista albo agnostykiem. Wspierał Żydowke Wolińska i pewnie innych Żydów którzy mordowali Polaków a byli komunistami.
   By ich nie osądzono za mordy komunistyczne i zbrodnie komunistyczne.
   Zatem ten naród Żydzi i żydzi wzajemnie się wspiera: czy mordują czy kradną to kłopot potem by złapać, osądzić.
   Mają prawników i sprzyjają swoim.
   Mają szabesgojow którzy robią co Żydzi im karzą. Taki rodzaj zamordyzmu.

   • wiesscar

    5 kwietnia 2017 at 16:06

    każą,

 14. gazeawrszawska.com

  4 kwietnia 2017 at 11:47

  żydowski terror wymirzony w gazetewarszawska.

 15. gazeawrszawska.com

  4 kwietnia 2017 at 11:48

  Nie tylko polskie chamy zapalaja hanukka.

 16. Danka

  4 kwietnia 2017 at 16:11

  Jak dlugo Admimistracja bedzie tolerowac te prymitywne prowokacje, skierowane przeciw patriotom, ktorzy tu pisz? Takie g…o wam odpowiada,ze nie reagujecie?

  • Robert B.

   4 kwietnia 2017 at 19:38

   I ty, naiwniaro ostatnia, jesteś niby tą „patriotką, która tu pisze”? Gratuluję dobrego samopoczucia…

 17. Danka

  5 kwietnia 2017 at 03:01

  Bierz kolejna kukle i ganiaj z nia po ulicach,ale skoncz te bluzgi pelne nienawisci, bo niedobrze mi. Potem kazdy kto na tym portalu ant-takim i anty-siakim pisal, bedzie mial przyczrepiona latke anty-takiej/takiego i anty-siakiego.Mocno sie starasz, ale wlasnie zobaczyles, ze karty zostaly przejrzane.Odpocznij.Jestem patriotka i troche mnie to kosztuje, wiec zjezdzaj.

  • Robert B.

   5 kwietnia 2017 at 09:21

   Jesteś prostaczką z prościutkim myśleniem. Takich jak ty można bardzo łatwo użyć do swoich celów. I jesteś do nich używana.

  • Robert B.

   5 kwietnia 2017 at 09:23

   Jeżeli ty truchlejesz na myśl, że ktoś ci przyklei łatkę, to jaką ty jesteś patriotką? Jesteś tchórzem. Pospolitym tchórzem. Niczym więcej. I prostaczką, co widać po sposobie pisania.

   • Danka

    5 kwietnia 2017 at 15:11

    Szkodliwe go….nazwac g….em, to nie prostactwo, to patriotyzm.

    • Robert B.

     5 kwietnia 2017 at 23:45

     Szkodliwi są właśnie tacy jak ty, czyli tacy, którzy uważają, że jak się mówi o żydostwie, to należy przybrać czołobitną pozę, marsową minę, rewerentny ton głosu i wydawać z siebie tylko peany na ich cześć. Szkodliwi są tacy, którzy uważają, że ich „nie ma”. Wyjątkowo szkodliwi i niebezpieczni, bo sprowadzają na nas katastrofę.

     A prostactwem można odznaczać się też osoba, która podziela mój punkt widzenia. To nie o to tutaj chodzi. Tu chodzi o twój sposób argumentowania i pisania. Jesteś po prostu jakąś prostą babą, której się Bóg wie co wydaje na temat swojej inteligencji i przenikliwości. IQ masz niskie, co widać, słychać i czuć, jak się czyta te twoje nędzne intelektualnie wypociny…

     • Danka

      6 kwietnia 2017 at 00:06

      Spod Twojego „piora” takie prostackie wyplwociny, to komplement i oklaski.Dla mnie.
      Prosciutki to Ty jestes jak drut.Co mi sie wydaje, to Twoja lepetyna nie jest w zasiegu.Uwazaj, bo Ci zylka peknie. Kompletnie nie roxumiesz, dlaczego tak reaguje na Twoje prowokacykne, chamskie, prymitywne bluzgo na Zydow. Jedtes zwyklym prowokatorem, ktorych pelno na portalach, a Merkelowa mp
      juz chce kasy od wlascicieli portali za tresci antyimigranckie.I nie o to chodzi, ze ona chce, tylko o to, kto najbardziej „drze jape”, zeby np.zaszkodzic jakiejs grupie np.patriotom.Pisac mozna o wszystkim i wyrazac swoje opinie.Tu jeszcze mozna.

     • Danka

      6 kwietnia 2017 at 00:11

      A wode po sobie juz spusciles?

     • Robert B.

      6 kwietnia 2017 at 10:33

      Do @Danka:

      Twoje umiejętności pisarskie w pełni… czyli prostactwo myśli i słowa…

      Ale ad rem: to, że TU uważasz, że o Żydach nie wolno mówić, bo nam coś przykleją, to jest TWOJA sprawa. Ja tak nie uważam. Wprost przeciwnie. Należy o nich mówić i to jak najwięcej, żeby analizować płynące z ich strony zagrożenie, a jest ono olbrzymie, bo żydostwo jest tradycyjnie obok Niemców największym wrogiem Polski.

     • Danka

      6 kwietnia 2017 at 14:31

      Wytrzyj te piane, bo zalewa Ci klawiature. Prowokator z Ciebie bardzo kiepski.Ja o stosunkach polsko-zydowskich napisalam kilka tekstow na moim blogu, w sprawie klamstw o Jedwabnem rowniez. Ty szczujesz nie na Zydow,ale na patriotow, wkrecajac sie w te spory.Potem bedzie larum,ze to anty……cos tam i my to tez. A paszol won do swoich! Z pewnym blogerem zrobilismy swoje jawne na blogach sledztwo, co to za typ bluzgal na Polske,ze go tak skrzywdzila. Odnalazl sie w Kanadzie na stronach gazwyb.,gdzie dalej ledwo piszac po polsku judzil na Polakow.Tak ze „zwyciestwa prowokacji” tu nie bedzie. Ulubiona powiesc pana redaktora Michalkiewicza/Jozefa Mackiewicza-skazanego na kare smierci przez AK za kolaboracje z okupantem i pisanie do niemieckich gadzinowek/, ktory to bardzo chce Applebaum widziec na fotelu Marszalka Sejmu. A to dopiero ciekawostka:)

     • Robert B.

      6 kwietnia 2017 at 16:47

      Powtarzam: jeżeli tych chcesz wrogów zwalczać udając, że ich nie ma, bojąc się ich nazwać, bo „przykleją ci łatkę”, to już w samych przedbiegach jesteś przegrana. I o to im właśnie chodzi. Zrobili z ciebie nawóz historii, którym dla nich jesteś. Udałaś im się, tresura przyniosła skutek…

      Bloga piszesz? Z takimi umiejętnościami retorycznymi? Z taką ortografią? Z taką interpunkcją? Boże, widzisz i nie grzmisz…

     • Paweł

      6 kwietnia 2017 at 16:48

      @Danka

      No proszę, podpierasz się Józefem Mackiewiczem, ale zdaje się, że „W cieniu krzyża” nie czytałaś? Chyba, że po prosu nie zrozumiałaś co tam jest napisane? A jest tam wiele o Twoim „bohaterze” Wyszyńskim.

      Ps. kto normalny przejmuje się oskarżeniem o antysemityzm? Jest to pojęcie faszystowskie i rasistowskie i należy doprowadzić do tego, żeby jego używanie było karane.

 18. Gregor S

  5 kwietnia 2017 at 13:50

  Myślę, że ostatnie działania światowego żydostwa w postaci sprowadzania islamistów do UE miały na celu skompromitowanie unii europejskiego i w konsekwencji jej rozpad. Rynek UE stał się bowiem zbyt konkurencyjny dla USA a euro zaczęło zagrażać dolarowi. Stąd też wszystkie działania począwszy od „imigrantów” po Brexit obliczone są na rozpad struktur UE (następna w kolejności jest moim zdaniem Francja) Co będzie potem trudno przewidzieć. W razie masowego odrodzenia się w Europie nacjonalizmów muzułmanie spełnią rolę bufora, takiego trochę kozła ofiarnego, na którym skupi się gniew ludu. Tym samym żydzi, mistrzowie generowania konfliktów i tzw. wojen zastępczych będą w ten sposób odwracać uwagę od prawdziwego źródła zła. Trzeba pamiętać, że tzw. islamscy terroryści szkolą się w ośrodkach tworzonych przez CIA i Mossad, a w szeregi ISIS wstępują najemnicy także z Europy, często nie mający nic wspólnego z islamem. Jest to po prostu gigantyczny obóz szkoleniowy, do którego trafiają wyrzutki, przestępcy, desperaci głównie dla pieniędzy i z braku perspektyw.
  Poza tym, kto wie, może żydoameryka znów liczy na jakiś większy konflikt w Europie do którego przystąpi w roli „rozjemcy”. A może spodziewa się, że niedługo rozpoczną się masowe zamieszki w Stanach (gdzie zubożenie i rozwarstwienie społeczeństwa postępuje znacznie szybciej niż w Europie) i chcą, żeby w tym czasie również Europa pogrążyła się w zamęcie.
  Przy okazji polecam posłuchać wykładów George’a Friedmana, jednego z architektów polityki globalizmu (mówi on wprost o imperializmie USA i korumpowaniu europejskich polityków jako sposobie uprawiania polityki amerykańskiej).

 19. Danka

  6 kwietnia 2017 at 00:15

  A skad masz yaka wiedze gdzie ich szkola? Wywalili cie z kursu?

 20. Danka

  6 kwietnia 2017 at 18:14

  Pawel 16:48
  Nie rozumiesz, co czytasz? Ja podaje Jozefa Mackiewicza jako przyklad negatywny,a nie „podpieram sie ” nim. Jezeli to on jest autorem „W cieniu krzyza”, to nic dziwnego,ze masz tak namieszane co do Prymasa Tysiaclecia w glowie. To wlasnie Mackiewicz byl zdrajca I kolaborantem niemieckim w czasie okupacji. Udzielal sie medialnie.Przed krotka kulka uratowal go kryminalista ,ale zdolny pisarz. Mackiewicz zwial na Zachod, a prawa do jego dziel ma krewna Michnika o nazwisku Szechter. I tyle w temacie.
  Wymiociny Gli-costam pod nickiem alter ego – RobertB zostawiam bez komentarza. Nie chce mi sie z takim prymitywem dyskutowac.Dno. I nie ma to nic wspolnego z anty-cos tam, bo to prymitywny prowokator,Gli-cos tam pisal sam,ze jest pol-Zydem. Pisze najczesciej via telefon I stad literowki I oszczednosc wysilku dla takiego adwersarza jak on.Co innego merytoryczna dyskusja o problemach, czy o historii,o wzajemnych relacjach, a co innego odnoszenie sie do jego bluzgow I rzeczywistej nienawisci wobec narodu zydowskiego, jaka tu prezentuje RobertB,czy Gli-costam….

  • Robert B.

   7 kwietnia 2017 at 00:15

   Rzeczywista nienawiść wobec narodu żydowskiego? A co powinienem reprezentować, żeby się uwiarygodnić w oczach takiego kogoś jak ty? Rzeczywistą miłość do narodu żydowskiego? Bo kto tak powiedział? Kto powiedział, że z żydostwem nie można nic innego robić jak ich bezwarunkowo uwielbiać?

   • Danka

    7 kwietnia 2017 at 13:53

    Nikt Ci nie kaze kochac tego, czy innego narodu. Narody masz szanowac i trzymac swoje bluzgi na uwiezi. Masz problem, wyraz go ,pytaj, szukaj, ale nie obrazaj narodu jako calosci. Tu -stop.

   • Danka

    7 kwietnia 2017 at 14:27

    Robert B. 00:15 wikipedia.pl
    Janusz Korczak, właściwie Henryk Goldszmit[a],
    ps. „Stary Doktor” lub „Pan Doktor”[b] (ur. 22 lipca 1878 lub 1879 w Warszawie, zm. w sierpniu 1942 w Treblince[4]) –
    polsko-żydowski lekarz, pedagog, pisarz, publicysta i działacz społeczny.
    Teoretyk i praktyk wychowania, twórca oryginalnego systemu pracy z dziećmi, opartego na partnerstwie, samorządnych procedurach i instytucjach oraz pobudzaniu samowychowania.
    Badacz świata dzieci. /…/
    . W 1926 zainicjował pierwsze pismo redagowane w większości przez dzieci – „Mały Przegląd”. Jako Żyd-Polak poczuwał się do podwójnej identyfikacji narodowej[5].
    Major rezerwy lekarz Wojska Polskiego II RP.

    W latach 1919–1920 w czasie wojny polsko-bolszewickiej pełnił służbę lekarza w Wojsku Polskim w zmilitaryzowanych szpitalach w Łodzi, Szpitalu Ujazdowskim i na Kamionku w Warszawie[21].

    Przyjaciele Korczaka byli gotowi umożliwić mu wyjście z getta i zorganizowanie kryjówki po „aryjskiej” stronie, jednak on sam nie był tym nigdy zainteresowany.
    /…/
    Tak zapamiętała marsz na Umschlagplatz Irena Sendlerowa:

    “ Był już wtedy bardzo chory, a mimo to szedł wyprostowany, z twarzą przypominającą maskę, pozornie opanowany: Szedł przodem tego tragicznego pochodu.
    Najmłodsze dziecko trzymał na ręku, a drugie maleństwo prowadził za rączkę. We wspomnieniach różnych osób jest tak, a w innych inaczej, co nie znaczy, że ktoś się myli.
    Trzeba tylko pamiętać, że droga z Domu Sierot na Umschlagplatz była długa. Trwała cztery godziny. /…/”

 21. manicure

  7 kwietnia 2017 at 14:22

  Wow, marvelous weblog layout! How lengthy have
  you ever been running a blog for? you make blogging look easy.
  The total glance of your site is fantastic, let alone the content!

  • Danka

   7 kwietnia 2017 at 14:29

   Welcome, Dear friend!:) We are happy to see your comment:)All the best:)

 22. Pingback: xmt85c4wx5ctwxw3tcerthve56

 23. Pingback: http://falschgeldkaufen.blogspot.com/2017/01/wo-kann-ich-falschgeld-kaufen.html

 24. Pingback: alcohol consumption

 25. Pingback: دانلود قسمت هشتم شهرزاد دوم

 26. Pingback: دانلود شهرزاد قسمت هشتم فصل دوم

 27. Pingback: دانلود قسمت دوازدهم عاشقانه

 28. Pingback: دانلود قسمت دهم فصل دوم شهرزاد

 29. Pingback: August Ames

 30. Pingback: Marley Brinx

 31. Pingback: dolandirici

 32. Pingback: Jada Stevens

 33. Pingback: سریال عاشقانه

 34. Pingback: Hundeskove i Midtjylland

 35. Pingback: دانلود قسمت 11 شهرزاد 2

 36. Pingback: دانلود قسمت سوم شهرزاد دوم

 37. Pingback: دانلود قسمت پنجم شهرزاد دوم

 38. Pingback: Kszaszcz

 39. The Law Office of Nicholas S. Hamm

  18 lipca 2017 at 13:13

  It’а†s actually a nice and helpful piece of information. I am happy that you shared this useful info with us. Please keep us informed like this. Thanks for sharing.

 40. CBD Lotion

  18 lipca 2017 at 13:31

  Thanks, I ave been searching for details about this subject for ages and yours is the best I ave found so far.

 41. learn more

  18 lipca 2017 at 15:55

  Really informative article post.Thanks Again. Really Great.

 42. CBD Skin Products For psoriasis

  18 lipca 2017 at 17:43

  You ave made some good points there. I looked on the net for more

 43. It as laborious to search out knowledgeable people on this matter, but you sound like you realize what you are speaking about! Thanks

 44. amazon e gift

  19 lipca 2017 at 00:14

  Microsoft Access is more than just a database application.

 45. How to get rid of toenail fungus

  19 lipca 2017 at 02:44

  post and if I could I wish to suggest you few interesting

 46. Pingback: porno gratis

 47. KelChalkhic

  19 lipca 2017 at 04:25

  Generic Fluoxetine Bulimia Delivered On Saturday Visa Accepted Tucson cialis Levitra Medicament En Baisse

 48. Consultoría SEO

  19 lipca 2017 at 07:47

  Wow, wonderful blog layout! How long have you been blogging for? you made blogging look easy. The overall look of your website is fantastic, let alone the content!

 49. new sports news

  19 lipca 2017 at 09:13

  You have made some decent points there. I looked on the internet to learn more about the issue and found most people will go along with your views on this web site.

 50. for more information

  19 lipca 2017 at 12:03

  Woman of Alien Great perform you have got done, this great site is admittedly great with great facts. Time is God as strategy for trying to keep anything from taking place directly.

 51. The Law Office of Nicholas S. Hamm

  19 lipca 2017 at 13:14

  that it can easily likewise remedy additional eye mark complications to ensure you can certainly get one

 52. learn more

  19 lipca 2017 at 13:51

  Rattling clear site, thankyou for this post.

 53. o no gratis Take a look at my site videncia gratis

 54. CBD Liquid Energy

  19 lipca 2017 at 16:59

  Im no pro, but I consider you just crafted a very good point point. You certainly know what youre talking about, and I can really get behind that. Thanks for staying so upfront and so truthful.

 55. CBD Gummy

  19 lipca 2017 at 17:18

  Muchos Gracias for your blog article.Thanks Again. Want more.

 56. for more information

  19 lipca 2017 at 17:55

  usually posts some extremely exciting stuff like this. If you are new to this site

 57. Pingback: videos porno

 58. Pingback: porno gratis

 59. snowsuits for newborns

  20 lipca 2017 at 08:23

  Your style is really unique in comparison to other people I have read stuff from. I appreciate you for posting when you ave got the opportunity, Guess I will just bookmark this web site.

 60. shop cheap baby clothes online

  20 lipca 2017 at 09:35

  I wanted to thank you for this fantastic write-up, I certainly loved every little bit of it. I have bookmarked your internet site to look at the latest stuff you post.

 61. Wilberth Luis Cancho Meza

  20 lipca 2017 at 12:21

  This is really interesting, You are a very skilled blogger. I ave joined your feed and look forward to seeking more of your wonderful post. Also, I have shared your website in my social networks!

 62. m88

  20 lipca 2017 at 14:40

  My dream retirement involves traveling domestically and internationally to perform on environmental causes.

 63. căn hộ chung cư tecco

  20 lipca 2017 at 17:06

  I think this is a real great blog article.Thanks Again. Keep writing.

 64. click here

  20 lipca 2017 at 20:45

  Thank you for the auspicious writeup. It in fact was a amusement account it. Look advanced to more added agreeable from you! By the way, how could we communicate?

 65. las vegas seo companies

  20 lipca 2017 at 21:04

  Wow, wonderful blog layout! How long have you been blogging for? you make blogging look easy. The overall look of your web site is magnificent, as well as the content!

 66. ad

  20 lipca 2017 at 21:44

  Yahoo results While searching Yahoo I found this page in the results and I didn at think it fit

 67. Pingback: پنجره دوجداره وین تک

 68. Pingback: قیمت پنجره

 69. Football Manager Players

  21 lipca 2017 at 07:06

  Wow, great post.Much thanks again. Want more.

 70. visit website

  21 lipca 2017 at 07:47

  Looking mail to reading added. Enormous article.Really looking to the fore to interpret more. Keep writing.

 71. cbd skin care lotion

  21 lipca 2017 at 09:12

  This is one awesome blog.Really looking forward to read more. Want more.

 72. Pingback: آموزش پنجره دوجداره

 73. Pingback: پنجره ضد سرقت ایرانی

 74. online marketing

  21 lipca 2017 at 16:54

  soldes lancel ??????30????????????????5??????????????? | ????????

 75. data cabling denver

  21 lipca 2017 at 17:34

  In any case I all be subscribing to your rss feed and I hope

 76. Pingback: Facial Spa Services Southwest Ranches, Florida

 77. Pingback: Acne Facial Treatments Lauderdale Lakes

 78. Pingback: Acne Facial Treatments Lazy Lake

 79. CBD Pain Relief Cream

  24 lipca 2017 at 11:54

  Your current posts often possess a lot of really current info. Where can you come up with this? Just declaring you might be very formative. Thanks once again

 80. http://clip7.tk

  24 lipca 2017 at 12:03

  Thank you, I have just been looking for information approximately this subject for ages and yours is the best I have discovered so far. But, what about the conclusion? Are you positive in regards to the supply?

 81. Pingback: پنجره دوجداره

 82. best memory foam mattress topper

  24 lipca 2017 at 14:27

  Its not my first time to pay a visit this website, i am

 83. Rodrigo Chesher

  24 lipca 2017 at 18:03

  Thanks for this terrific post, I am glad I observed this site on yahoo.

 84. Pingback: دانلود موزیک

 85. alasche shark tank

  24 lipca 2017 at 21:59

  Really appreciate you sharing this post.Really thank you!

 86. loose diamond

  24 lipca 2017 at 23:16

  Ollie Bizarro Everything is very open with a precise description of the issues. It was definitely informative. Your site is extremely helpful. Thanks for sharing!

 87. watch movies online

  25 lipca 2017 at 00:33

  Looking forward to reading more. Great article post.Really looking forward to read more. Really Great.

 88. Maris Ariaza

  25 lipca 2017 at 06:26

  wonderful post. Ne’er knew this, thankyou for letting me know.

 89. get more information

  25 lipca 2017 at 09:41

  Wow, awesome blog format! How long have you been blogging for? you make blogging look easy. The whole look of your web site is fantastic, let alone the content material!

 90. Bennett Ginanni

  25 lipca 2017 at 10:57

  Just a smiling visitant here to share the love (:, btw great design and style .

 91. Qualitas Autos

  25 lipca 2017 at 11:29

  There is clearly a bunch to identify about this. I assume you made various nice points in features also.

 92. Thu Vajda

  25 lipca 2017 at 14:03

  I got what you intend, regards for putting up.Woh I am thankful to find this website through google.

 93. everest base camp trekking packages

  25 lipca 2017 at 14:37

  You completed a number of first rate points near. I appeared by the internet for the problem and found the majority folks will go along with along with your website.

 94. Payday UK

  25 lipca 2017 at 14:57

  you could have a great blog here! would you prefer to make some invite posts on my weblog?

 95. residential electrician

  25 lipca 2017 at 15:29

  I really relate to that post. Thanks for the info.

 96. moothies

  25 lipca 2017 at 16:50

  Nice blog here! Also your web site loads up fast! What web host are you using? Can I get your affiliate link to your host? I wish my web site loaded up as quickly as yours lol

 97. Sports

  25 lipca 2017 at 19:10

  Im obliged for the blog post.Really looking forward to read more. Really Great.

 98. alprazolam xanax

  25 lipca 2017 at 20:52

  Some truly choice content on this website , bookmarked.

 99. Marica Werlinger

  25 lipca 2017 at 21:14

  This weblog aided me!

 100. הדברה בראש העין

  26 lipca 2017 at 02:20

  Really enjoyed this article.Really thank you! Awesome.

 101. Arletha Morini

  26 lipca 2017 at 07:45

  Some truly nice and useful info on this site, besides I believe the design and style contains fantastic features.

 102. aptoide

  26 lipca 2017 at 10:38

  It as not that I want to copy your internet site, but I really like the pattern. Could you tell me which style are you using? Or was it especially designed?

 103. how to build muscle

  26 lipca 2017 at 11:34

  Pretty! This was an incredibly wonderful article. Many thanks for providing these details.

 104. Pingback: cum

 105. Free Mp3 Download

  27 lipca 2017 at 00:15

  These are generally probably the most awesome and fashion chanel bags I ave actually had. And really fashionable. Worth every single cent.

 106. hunting bows

  27 lipca 2017 at 12:54

  Thank you ever so for you post.Really thank you! Really Cool.

 107. Very fantastic information can be found on site.

 108. realtors in hampton roads

  27 lipca 2017 at 15:06

  I really liked your blog post.Really looking forward to read more. Really Cool.

 109. 2017- 18 nfl live stream

  27 lipca 2017 at 15:28

  Your blog is amazing dude. i love to visit it everyday. very nice layout and content

 110. psychic phone readings

  28 lipca 2017 at 08:12

  Very neat blog.Thanks Again. Really Cool. here

 111. UK immigration

  28 lipca 2017 at 08:33

  to do with Lady gaga! Your own stuffs nice.

 112. Pingback: St. Louis Wedding Photographers

 113. whore

  28 lipca 2017 at 20:05

  This webpage doesn at show up appropriately on my droid you may want to try and repair that

 114. Pingback: zynga poker chips

 115. commercial hvac repair

  29 lipca 2017 at 00:22

  Wow, great blog post.Really looking forward to read more.

 116. Pingback: visitez le site

 117. screen writers guild

  29 lipca 2017 at 03:12

  It is in reality a great and helpful piece of information. I am glad that you just shared this helpful info with us. Please keep us informed like this. Thank you for sharing.

 118. Domainer Network

  29 lipca 2017 at 10:20

  Very interesting post. Great Job! This is what I was looking for!

 119. Multi-function printer

  29 lipca 2017 at 11:44

  Wow, fantastic weblog structure! How long have you ever been running a blog for? you make blogging look easy. The overall glance of your web site is excellent, as well as the content material!

 120. Pingback: jake burgess springfield mo

 121. como vender mucho en mi negocio

  30 lipca 2017 at 14:34

  You completed certain good points there. I did a search on the theme and found the majority of persons will have the same opinion with your blog.

 122. Pingback: دانلود قسمت هفتم شهرزاد

 123. togel singapura

  31 lipca 2017 at 15:08

  This submit truly made my day. You can not consider simply how a lot time

 124. ChasBiarge

  31 lipca 2017 at 18:20

  Levitra Every Day [url=http://cheapviapill.com]viagra[/url] Stendra 50mg Ed Can I Purchase

 125. KelChalkhic

  31 lipca 2017 at 23:00

  Kamagra Par Internet [url=http://lowpricevia.com]viagra online prescription[/url] order accutane no prescription

 126. Pingback: Led Recessed light

 127. Pingback: Judi Poker Online

 128. Indie Artist

  1 sierpnia 2017 at 12:20

  Loving the weblog.. thanks! So pleased to possess located this submit.. Truly appreciate the posting you made available.. Take pleasure in the admission you delivered..

 129. Togel online

  1 sierpnia 2017 at 14:58

  Major thanks for the blog post.Really looking forward to read more. Keep writing.

 130. judi online

  1 sierpnia 2017 at 17:19

  Thanks so much for the blog post.Much thanks again. Awesome.

 131. Pingback: پنجره دوجداره

 132. to learn more

  1 sierpnia 2017 at 18:53

  This is one awesome post.Really looking forward to read more. Will read on

 133. automated trading

  1 sierpnia 2017 at 19:15

  Really appreciate you sharing this blog article.Really looking forward to read more. Really Great.

 134. pretty helpful stuff, overall I feel this is well worth a bookmark, thanks

 135. www.bestwebhostinginc.com

  2 sierpnia 2017 at 00:12

  Thank you ever so for you blog.Much thanks again. Really Cool.

 136. vancouver body rubs

  2 sierpnia 2017 at 03:17

  internet explorer crashing on launch How to build a wordpress site while domain is on redirect.?

 137. This website was how do you say it? Relevant!! Finally I have found something that helped me. Thanks!

 138. Pingback: coin-banks

 139. israeli souvenirs

  2 sierpnia 2017 at 13:03

  wow, awesome blog post.Really looking forward to read more. Really Great.

 140. agen casino

  2 sierpnia 2017 at 15:15

  What as up, I log on to your new stuff daily. Your story-telling style is witty, keep up the good work!

 141. domino qq

  2 sierpnia 2017 at 16:27

  My brother recommended I might like this web site. He was entirely right. This post actually made my day. You can not imagine just how much time I had spent for this info! Thanks!

 142. domino qq

  2 sierpnia 2017 at 16:51

  mulberry alexa handbags mulberry alexa handbags

 143. This is one awesome article.Really thank you! Really Great.

 144. Only wanna input that you have a very decent website , I like the design it actually stands out.

 145. Its hard to find good help I am regularly proclaiming that its difficult to find good help, but here is

 146. Pingback: coin-banks.com

 147. magazin shina spb

  3 sierpnia 2017 at 15:32

  Very informative article.Really looking forward to read more. Keep writing.

 148. recipes for better tasting semen

  3 sierpnia 2017 at 16:22

  pretty valuable material, overall I feel this is worth a bookmark, thanks

 149. Temporary Walls NYC

  3 sierpnia 2017 at 17:13

  You made some clear points there. I did a search on the subject and found most individuals will consent with your site.

 150. domino qq

  3 sierpnia 2017 at 18:28

  I think this is a real great post.Really thank you! Awesome.

 151. domino qq

  3 sierpnia 2017 at 18:53

  Normally I do not read post on blogs, however I would like to say that this write-up very pressured me to check out and do so! Your writing taste has been surprised me. Thank you, quite nice post.

 152. domino qq

  3 sierpnia 2017 at 21:46

  Wow! This blog looks just like my old one! It as on a completely different topic but it has pretty much the same layout and design. Outstanding choice of colors!

 153. visit website

  3 sierpnia 2017 at 22:10

  This is really interesting, You are a very skilled blogger. I ave joined your rss feed and look forward to seeking more of your excellent post. Also, I ave shared your site in my social networks!

 154. Remy Hair Extensions Wholesale Cheap

  4 sierpnia 2017 at 00:15

  Thanks so much for the blog article.Much thanks again.

 155. ShinyPiter ru

  4 sierpnia 2017 at 08:07

  What the amazing post you ave made. I merely stopped into inform you I truly enjoyed the actual read and shall be dropping by from time to time from right now on.

 156. Wholesale FSO CBD Oil

  4 sierpnia 2017 at 08:31

  This site truly has all the information and facts I needed concerning this subject and didn at know who to ask.

 157. Pingback: دانلود قسمت هشتم شهرزاد دوم

 158. join uber

  4 sierpnia 2017 at 17:06

  Way cool! Some very valid points! I appreciate you penning this post and also the rest of the site is extremely good.

 159. diet moi

  5 sierpnia 2017 at 14:39

  Some really prime posts on this web site , saved to bookmarks.

 160. Quay ke quang cao

  5 sierpnia 2017 at 16:16

  Nice blog here! Also your site loads up very fast! What host are you using? Can I get your affiliate link to your host? I wish my site loaded up as quickly as yours lol

 161. Pingback: anime

 162. thuoc cuong duong

  6 sierpnia 2017 at 00:28

  There as certainly a lot to know about this topic. I love all the points you ave made.

 163. Pingback: دانلود فیلم

 164. phan mem ban hang

  6 sierpnia 2017 at 12:10

  Within the occasion you can email myself by incorporating suggestions in how you have produced your web site search this brilliant, I ad personally have fun right here.

 165. Pingback: vpm

 166. Thiet ke web

  6 sierpnia 2017 at 15:32

  Some genuinely nice stuff on this internet internet site , I it.

 167. candles holders

  6 sierpnia 2017 at 17:41

  The info mentioned within the article are several of the very best readily available

 168. Pingback: hack tool for clash royale

 169. Pingback: دانلود شهرزاد قسمت 13

 170. landscaping

  7 sierpnia 2017 at 10:15

  spraying METALS into our atmosphere is going to be out in the sun.

 171. how to get free imvu credits

  7 sierpnia 2017 at 11:07

  you could have an important weblog here! would you prefer to make some invite posts on my weblog?

 172. Ceramic tiles

  7 sierpnia 2017 at 11:33

  Very nice post. I just stumbled upon your blog and wanted to say

 173. visit website

  7 sierpnia 2017 at 12:26

  There is evidently a lot to identify about this. I assume you made various nice points in features also.

 174. 6OMB

  7 sierpnia 2017 at 12:40

  There is clearly a lot to realize about this. I suppose you made various nice points in features also.

 175. translate english to russian

  7 sierpnia 2017 at 12:52

  Major thanks for the article post.Much thanks again. Awesome.

 176. Ross River fever outdoor sports

  7 sierpnia 2017 at 14:24

  Red your weblog put up and liked it. Have you ever considered about guest posting on other relevant blogs comparable to your website?

 177. Pingback: دانلود شهرزاد 13

 178. CBD Lotion

  7 sierpnia 2017 at 18:22

  Wow, awesome blog layout! How long have you been blogging for? you made blogging look easy. The overall look of your site is magnificent, as well as the content!. Thanks For Your article about sex.

 179. Pingback: دانلود شهرزاد قسمت 15 پانزده

 180. Pingback: پنجره دو سه جداره

 181. pills for yeast infections

  7 sierpnia 2017 at 21:33

  This is one awesome article post.Really looking forward to read more. Great.

 182. embroidery digitization

  8 sierpnia 2017 at 06:29

  pretty practical material, overall I feel this is worth a bookmark, thanks

 183. miracle bust

  8 sierpnia 2017 at 08:16

  Regards for this marvellous post, I am glad I observed this internet internet site on yahoo.

 184. you ave got an awesome weblog here! would you like to make some invite posts on my weblog?

 185. Virginia Beach luxury homes

  8 sierpnia 2017 at 12:34

  It is best to take part in a contest for among the best blogs on the web. I all recommend this site!

 186. Pingback: Accounting firms in chicago

 187. Agen Taruhan Piala Dunia 2018

  9 sierpnia 2017 at 04:08

  Say, you got a nice article post.Really thank you!

 188. Pingback: casino blackjack

 189. crypto fantasy sports

  9 sierpnia 2017 at 05:59

  You ave made some decent points there. I looked on the internet for additional information about the issue and found most people will go along with your views on this site.

 190. Pingback: www.authorstream.com/emilium2/

 191. pet store honolulu

  9 sierpnia 2017 at 12:18

  You have brought up a very wonderful points , thanks for the post.

 192. Training Programs for Unemployed

  9 sierpnia 2017 at 13:18

  Of course, what a great blog and educative posts, I will bookmark your site.Have an awsome day!

 193. Car selling in singapore

  9 sierpnia 2017 at 17:03

  Im thankful for the blog.Really looking forward to read more. Much obliged.

 194. Tax Preparation

  9 sierpnia 2017 at 17:31

  Muchos Gracias for your post.Really thank you! Really Cool.

 195. Accounting System

  9 sierpnia 2017 at 17:58

  This excellent website certainly has all of the info I needed about this subject and didn at know who to ask.

 196. CBD Syrups

  9 sierpnia 2017 at 18:25

  We hope you will understand our position and look forward to your cooperation.

 197. Wholesale CBD Gummies

  9 sierpnia 2017 at 18:53

  usually posts some very exciting stuff like this. If you

 198. Pingback: KLIK

 199. Wholesale CBD Oral Sprays

  9 sierpnia 2017 at 19:22

  Loving the publish.. all the best So pleased to get identified this post.. sure, analysis is having to pay off. My personal web browsings seem full.. thank you.

 200. new construction homes in Hampton Roads

  9 sierpnia 2017 at 20:47

  my review here Where can I find the best online creative writing courses?

 201. Pingback: blazing key

 202. visit website

  10 sierpnia 2017 at 07:53

  Very good blog post. I definitely appreciate this website. Stick with it!

 203. kik usernames

  10 sierpnia 2017 at 08:52

  Usually I do not learn article on blogs, however I wish to say that this write-up very pressured me to take a look at and do it! Your writing taste has been surprised me. Thanks, very great article.

 204. click here

  10 sierpnia 2017 at 09:52

  You have made some decent points there. I checked on the internet for more information about the issue and found most people will go along with your views on this web site.

 205. Wholesale CBD Syrups

  10 sierpnia 2017 at 11:47

  What as Happening i am new to this, I stumbled upon this I ave found It positively useful and it has helped me out loads. I hope to contribute & help other users like its helped me. Good job.

 206. new construction homes Virginia Beach

  10 sierpnia 2017 at 15:36

  I truly appreciate this article post.Thanks Again. Really Great.

 207. TOYS

  10 sierpnia 2017 at 16:34

  Just Browsing While I was surfing yesterday I saw a great article concerning

 208. google traduttore inglese italiano

  10 sierpnia 2017 at 18:03

  Very informative blog post. Really Great.

 209. click here

  11 sierpnia 2017 at 10:17

  I was looking for the report in Yandex and suddenly came across this page. I found a little information on my topic of my report. I would like more, and thanks for that..!

 210. Pingback: Tamara

 211. Oracle Database SQL

  11 sierpnia 2017 at 16:21

  You made some clear points there. I did a search on the issue and found most people will consent with your website.

 212. A00-212 Questions

  11 sierpnia 2017 at 16:49

  therefore where can i do it please assist.

 213. Pingback: he said

 214. Pingback: Roofing Long Island

 215. astrologer in delhi

  12 sierpnia 2017 at 05:07

  I value the post.Really thank you! Much obliged.

 216. COPD

  12 sierpnia 2017 at 07:03

  Precisely what I was looking for, thanks for posting.

 217. Clotilde

  12 sierpnia 2017 at 18:18

  Really informative article post.Really thank you! Much obliged.

 218. Prints Services Near Me

  12 sierpnia 2017 at 21:10

  Well I sincerely liked studying it. This tip offered by you is very practical for correct planning.

 219. visit website

  13 sierpnia 2017 at 00:56

  This is one awesome blog.Really looking forward to read more. Great.

 220. Pingback: دانلود عالیجناب قسمت اول

 221. masseur domicile sur paris

  13 sierpnia 2017 at 02:26

  Thanks for sharing, this is a fantastic article.Much thanks again. Much obliged.

 222. residential window cleaners perth

  13 sierpnia 2017 at 02:57

  This is a topic that as close to my heart Take care! Where are your contact details though?

 223. Pingback: 食品

 224. Pingback: truck

 225. Pingback: دانلود فیلم

 226. Pingback: this pet

 227. Pingback: game

 228. Pingback: political polls twitter

 229. decorative gates

  14 sierpnia 2017 at 09:51

  Right away I am ready to do my breakfast, later than having my breakfast coming again to read more news.

 230. skip hire full guide

  14 sierpnia 2017 at 11:50

  Say, you got a nice article post.Really thank you! Keep writing.

 231. Pingback: certina

 232. web design

  14 sierpnia 2017 at 12:48

  There is noticeably a bundle to understand about this. I suppose you have made certain nice points in functions also.

 233. Youwin giriş

  14 sierpnia 2017 at 12:55

  I appreciate you sharing this blog.Really looking forward to read more. Really Great.

 234. Dodge lift kits

  14 sierpnia 2017 at 14:42

  You have made some really good points there. I looked on the net for more info about the issue and found most individuals will go along with your views on this site.

 235. Pingback: saiba mais

 236. make money online with binary options

  14 sierpnia 2017 at 16:08

  This page certainly has all of the information I needed concerning this subject and didn at know who to ask.

 237. Justinbet canlı bahis

  14 sierpnia 2017 at 17:25

  Very neat blog article.Thanks Again. Awesome.

 238. Pingback: http://urladda.com/5J5z

 239. Great, thanks for sharing this article post.Much thanks again. Cool.

 240. general contractor los angeles

  14 sierpnia 2017 at 22:12

  This unique blog is really educating and factual. I have found a bunch of helpful advices out of this source. I ad love to come back again and again. Thanks a bunch!

 241. Tummy Tuck Allen

  14 sierpnia 2017 at 22:40

  This is one awesome article. Keep writing.

 242. Types of Hacking

  14 sierpnia 2017 at 23:35

  I am so grateful for your post.Really thank you! Keep writing.

 243. Pingback: پنجره ضد سرقت ترک

 244. Pingback: شرکت تولیدی پنجره دوجداره ایرانی

 245. Pingback: آموزش پنجره دوجداره

 246. Pingback: قیمت پنجره دوجداره در ایران

 247. Pingback: mixtape hosting

 248. Pingback: دانلود

 249. Viral Facts

  15 sierpnia 2017 at 15:40

  What as up, just wanted to say, I loved this article. It was funny. Keep on posting!

 250. Pingback: دانلود

 251. Black jack

  15 sierpnia 2017 at 23:52

  I am so grateful for your post.Thanks Again. Really Great.

 252. Pingback: Move Out Cleaning harker heights TX

 253. feng shui fish

  16 sierpnia 2017 at 13:22

  Wow, great blog.Really looking forward to read more. Keep writing.

 254. دانلود

  16 sierpnia 2017 at 15:22

  Very good blog.Really looking forward to read more. Keep writing.

 255. Regulated Forex broker

  16 sierpnia 2017 at 16:13

  I truly appreciate this post. I ave been looking everywhere for this! Thank goodness I found it on Bing. You have made my day! Thx again!

 256. Pingback: mizuno jpx 900 forged irons australia

 257. دانلود

  16 sierpnia 2017 at 23:25

  Say, you got a nice blog post. Really Great.

 258. Breanna

  17 sierpnia 2017 at 01:26

  Valuable information. Lucky me I found your site by accident, and I am shocked why this accident did not happened earlier! I bookmarked it.

 259. structured cabling service

  17 sierpnia 2017 at 17:41

  Really informative blog post.Thanks Again. Great.

 260. Pingback: s�informer ici

 261. international health insurance

  17 sierpnia 2017 at 23:46

  It as really a nice and useful piece of info. I am glad that you shared this useful information with us. Please keep us informed like this. Thanks for sharing.

 262. good reviews of thermostat

  18 sierpnia 2017 at 03:51

  There may be noticeably a bundle to find out about this. I assume you made sure good points in features also.

 263. what to do to make money online

  18 sierpnia 2017 at 05:51

  up losing many months of hard work due to no data backup.

 264. CBD isolate Pills

  18 sierpnia 2017 at 09:42

  Impressive how pleasurable it is to read this blog.

 265. spa marketing

  18 sierpnia 2017 at 10:41

  You have brought up a very wonderful points , thanks for the post.

 266. shohreh bagherian

  18 sierpnia 2017 at 11:41

  Thanks-a-mundo for the article. Fantastic.

 267. how to money make online

  18 sierpnia 2017 at 11:57

  Thanks for sharing, this is a fantastic post.Much thanks again. Much obliged.

 268. Pingback: coupon codes

 269. Auto Mechanic

  18 sierpnia 2017 at 13:59

  I think this is a real great post.Really looking forward to read more. Will read on

 270. دانلود فیلم ایرانی

  18 sierpnia 2017 at 15:11

  thoroughly mixed. Promotional merchandise is a great approach to advertise your organization.

 271. دانلود فیلم سریال

  18 sierpnia 2017 at 17:11

  Im obliged for the blog post.Thanks Again. Great.

 272. Kitchen Renovation Contractors Winnipeg

  18 sierpnia 2017 at 18:17

  Im thankful for the blog article.Much thanks again.

 273. سكس تبادل زوجات مترجم

  18 sierpnia 2017 at 20:19

  I truly appreciate this blog post.Thanks Again. Will read on

 274. los angeles

  19 sierpnia 2017 at 00:12

  Wow! This blog looks just like my old one! It as on a totally different subject but it has pretty much the same page layout and design. Superb choice of colors!

 275. IELTS exam in Karachi

  19 sierpnia 2017 at 05:17

  What as up everyone, I am sure you will be enjoying here by watching these kinds of comical video clips.

 276. Pingback: sell home

 277. Pingback: aws online course

 278. IELTS teacher in Karachi

  19 sierpnia 2017 at 11:19

  I truly appreciate this blog.Thanks Again.

 279. Nona

  19 sierpnia 2017 at 12:28

  Thank you for another excellent post. Where else could anybody get that kind of info in such a perfect way of writing? I have a presentation next week, and I am on the look for such info.

 280. cape coral movers

  19 sierpnia 2017 at 14:24

  It is really a nice and helpful piece of information. I am satisfied that you just shared this helpful tidbit with us. Please stay us up to date like this. Thank you for sharing.

 281. engine light

  19 sierpnia 2017 at 14:53

  Really appreciate you sharing this blog article.Really looking forward to read more. Great.

 282. translate english to russian

  19 sierpnia 2017 at 15:23

  You made some good points there. I looked on the internet for the issue and found most persons will go along with with your website.

 283. Pingback: rent home

 284. Pingback: دانلود فیلم

 285. pretty nice post, i surely like this web site, persist in it

 286. Pingback: Turismo dominicano

 287. pittsburgh wedding photographers

  20 sierpnia 2017 at 02:48

  lot of work? I am brand new to blogging but I do write in my diary

 288. Lapel pins

  20 sierpnia 2017 at 07:07

  Very interesting points you have noted , thanks for putting up.

 289. myntra offers

  20 sierpnia 2017 at 09:15

  Looking forward to reading more. Great blog post.Much thanks again. Keep writing.

 290. Pingback: دانلود فیلم ایرانی

 291. visa My

  21 sierpnia 2017 at 02:12

  Thankyou for helping out, wonderful information.

 292. Pingback: upvc

 293. giay bao ho nhap khau

  21 sierpnia 2017 at 04:19

  You can certainly see your enthusiasm within the paintings you write. The sector hopes for even more passionate writers like you who are not afraid to say how they believe. Always follow your heart.

 294. phan mem crm

  21 sierpnia 2017 at 06:26

  Really appreciate you sharing this post.Really thank you! Great.

 295. Pingback: پنجره

 296. Lacrosse Gloves

  21 sierpnia 2017 at 12:21

  I value you sharing your viewpoint.. So pleased to get identified this article.. Definitely practical outlook, appreciate your expression.. So happy to possess found this submit..

 297. day dai an toan lam viec tren cao

  21 sierpnia 2017 at 12:46

  This is a topic that as close to my heart Cheers! Where are your contact details though?

 298. Pingback: پنجره دوجداره

 299. gang tay chong cat

  21 sierpnia 2017 at 14:51

  Im obliged for the article.Really looking forward to read more. Will read on

 300. microdermabrasion at home reviews

  21 sierpnia 2017 at 20:55

  Looking forward to reading more. Great article.

 301. food and cocktail recipes

  21 sierpnia 2017 at 21:08

  Im obliged for the blog article.Really looking forward to read more.

 302. http://thebitcoincode.at/

  22 sierpnia 2017 at 01:11

  Very informative article.Thanks Again. Cool.

 303. this website

  22 sierpnia 2017 at 01:57

  This website was how do you say it? Relevant!! Finally I ave found something which helped me. Thanks a lot!

 304. facial treatments in dubai

  22 sierpnia 2017 at 02:59

  You made some good points there. I did a search on the topic and found most people will approve with your blog.

 305. Russian translator

  22 sierpnia 2017 at 03:59

  I value the post.Really thank you! Will read on

 306. windows wales

  22 sierpnia 2017 at 04:29

  Major thanks for the blog.Much thanks again. Really Great.

 307. pvc panelling

  22 sierpnia 2017 at 05:33

  sky vegas mobile view of Three Gorges | Wonder Travel Blog

 308. Pingback: авто-ключар

 309. invest in hollywood movies

  22 sierpnia 2017 at 10:34

  Looking forward to reading more. Great blog post.Thanks Again. Will read on

 310. xxx 18 online

  22 sierpnia 2017 at 11:47

  Studying this write-up the donate of your time

 311. can ho dam sen

  22 sierpnia 2017 at 12:05

  There is noticeably a bundle to know about this. I assume you made sure nice factors in features also.

 312. Shop Custom Vanity Reviews

  22 sierpnia 2017 at 18:19

  This is one awesome blog article.Thanks Again. Awesome.

 313. vape

  22 sierpnia 2017 at 18:52

  pre it can take place. Google Ads Our sites contain advertising from Google; these use cookies to ensure you get adverts

 314. web hosting

  23 sierpnia 2017 at 02:55

  Religious outlet gucci footwear. It as safe to say that they saw some one

 315. hoverboard

  23 sierpnia 2017 at 03:26

  whoah this blog is magnificent i love reading your articles. Keep up the good work! You know, many people are hunting around for this info, you can aid them greatly.

 316. northern virginia air conditioning repair

  23 sierpnia 2017 at 05:00

  wow, awesome article.Really looking forward to read more. Much obliged.

 317. صور

  23 sierpnia 2017 at 09:18

  I will right away snatch your rss feed as I can at to find your email subscription link or e-newsletter service. Do you have any? Please permit me know in order that I could subscribe. Thanks.

 318. Locked keys in ca

  23 sierpnia 2017 at 11:07

  You made some decent points there. I checked on the internet for more information about the issue and found most individuals will go along with your views on this website.

 319. window

  23 sierpnia 2017 at 13:41

  Thanks for sharing, this is a fantastic article.Thanks Again. Much obliged.

 320. web hosting greece

  23 sierpnia 2017 at 13:53

  What as up, I check your blogs regularly. Your story-telling style is awesome, keep it up!

 321. taxi from coventry to heathrow airport

  23 sierpnia 2017 at 14:57

  Really appreciate you sharing this blog article.Really looking forward to read more. Great.

 322. Pingback: پنجره ضد سرقت

 323. how to make your life better

  23 sierpnia 2017 at 17:37

  The text in your content seem to be running off the screen in Opera.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra