Z zagranicy

Zamach bombowy w metrze w Sankt Petersburgu

10 osób zginęło, a 47 zostało rannych w wybuchu do którego doszło dziś około godziny 14:30 czasu lokalnego, w metrze w St. Petersburgu.

Dziś około godziny 14:30 czasu lokalnego, w metrze w Petersburgu eksplodowała bomba. Jak podało rosyjskie ministerstwo zdrowia, 10 osób zginęło, a 47 zostało rannych. Prokuratura Generalna Rosji potwierdziła wcześniejsze podejrzenia: eksplozja była wynikiem zamachu terrorystycznego. Do wybuchu doszło w pobliżu stacji Siennaja Płoszczad, będącej punktem przesiadkowym pomiędzy dwoma liniami petersburskiego metra: Prawobrzeżnej i Fruzeńsko-Nadmorskiej.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

25 komentarzy

25 Komentarzy

 1. stan

  3 kwietnia 2017 at 20:10

  Może wystarczy spytać jewrejów o zamach. Ci mają długą tradycję robienia zamachów w Rosji.

  • Robert B.

   3 kwietnia 2017 at 23:19

   To nie wiesz, że w myśl mantry „Oooniii tyyyleee przeeecieeerpieeeliii” o nich w ogóle nie mówimy?

   • Tomek

    6 kwietnia 2017 at 22:20

    Przecież wy o nich i tylko o nich cały czas mówicie… Co to niby za straszna i misternie utkana tajemnica, o której każdy prosty chłopek na forum sobie pisze?:)

   • Tomek

    6 kwietnia 2017 at 22:20

    Przecież wy o nich i tylko o nich cały czas mówicie… Co to niby za straszna i misternie utkana tajemnica, o której każdy prosty chłopek na forum sobie pisze?:)

 2. tma

  3 kwietnia 2017 at 20:10

  „A na wojnie świszczą kule,

  Lud się wali jako snopy,

  A najdzielniej biją króle,

  A najgęściej giną chłopy.”

  Maria Konopnicka

  • Robert B.

   3 kwietnia 2017 at 23:17

   Chłopy giną najgęściej, króle najdzielniej się biją, ą żydostwo poutykane po szynkach, kantorach, instytucjach tylko zaciera łapska, ile się dorobi i ile władzy przechwyci, jak goje se już flaków dostatecznie nawypruwają. Dopiero święty, bo żydowski, holokaust ten uzus naruszył i… odnoszę nieodparte wrażenie, że to właśnie TO tak ich w tym świętym, bo żydowskim, holokauście do tej pory tak oburza…

 3. Cyprian

  3 kwietnia 2017 at 22:03

  Towarzyszu Miłoszu.
  Dlaczego zilustrowaliście text o zamachu bombowym fotografią Putina? Czy sugerujecie, że to On jest sprawcą lub inspiratorem?

  • gosc

   3 kwietnia 2017 at 22:28

   Tym bardziej dziwnie to wygląda, w tym miejscu często dają zdjęcie autora.

   Po tym zamachu w Rosji, od razu jest zdjęcie sprawcy z monitoringu. Dla porównania w wydarzeniach na Ukrainie jest jedynie mityczna „siła trzecia”, brak sprawców i temat zamknięty.

 4. how to create web push notifications

  3 kwietnia 2017 at 23:10

  go out vladimir! go out!

 5. Robert B.

  3 kwietnia 2017 at 23:14

  TVP INFO przekaz dzisiaj był jasny: to zły do szpiiiikuuuu koooościiii Puuuutiiiin za tym stał, żeby se notowania podnieść, bo Nawalny, bo korupcja, bo demokracja… Ciekawe, że ta sama stacja OD RAZU wie, że to zły szpiiiikuuuu koooościiii Puuuutiiiin, a jednocześnie jak był wczoraj reportaż o Sorosie, to ani razu nie padło słowo-klucz… Nie żebym sugerował, że Żydzi mają z tym coś wspólnego, bo mogą nie mieć, ale to udawanie, że ich w ogóle „nie ma”, zaczyna już tak kłuć w oczy, że się niedobrze robi…

  • Robert B.

   3 kwietnia 2017 at 23:26

   „Niedobrze się robi” to złe sformułowanie. „To zaczyna być zauważalne” – lepiej oddaje istotę…

 6. gieptil

  4 kwietnia 2017 at 08:36

  Warto przypomnieć w Polsce nieznane fakty z roku 1993, gdy w Rosji doszło do rozpędzenia siłą parlamentu. Już kilka dni wcześniej w Moskwie działy się dziwne rzeczy. Jacyś nieznani w centrum Moskwy strzelali z karabinów do mundurowych. Strzelali gdzieś z góry, tam jest dużo wysokich budynków. Ginęli tajemniczo kolejni mundurowi, napięcie rosło. Później parlament usuną Jelcyna z urzędu, Jelcyn wysłał wojsko przeciw parlamentowi, doszło do walki ( bo w parlamencie też mieli trochę broni ). Ale co się szybko okazało, ktoś gdzieś z okien i dachów budynków strzelał DO OBYDWU STRON KONFLIKTU. Zginęło kilkaset osób, a być może kilka tysięcy. Tak wyglądają wielkie prowokacje.

  • gieptil

   4 kwietnia 2017 at 08:40

   Może dla młodzieży warto przypomnieć, że ten schemat prowokacji został później powtórzony na Majdanie. Ktoś z góry strzelał do obydwu stron konfliktu.

   • Robert B.

    4 kwietnia 2017 at 10:11

    No rozumiem, a potem… A potem… niechybnie okazuje się, że żydostwo przechwytuje władzę, bo – jak powiedziałeś pod artykułem Stanisława Michalkiewicza – „są lepsi”. Otóż, chyba nie zaprzeczysz, niewielu taki argument przekonuje. Najbardziej prawdopodobny przebieg to: oni za tym stoją. Is fecit cui prodest. Ten zrobił, komu się opłacało. A potem… A potem się miarka w regularnych cyklach historycznych przebiera i… następuje gwałtowny wzrost popytu na Ulmów… Potem są szlochy i ryki… A potem… Wszystko zaczyna się od nowa… Sądzisz, że obecnie już jesteśmy na prostej świetlanej drodze ku Królestwu Izraela rozciągniętemu nad całym światem? Że teraz nie ma miejsca jakiś cykl historyczny, który prędzej czy później się DOMKNIE?

 7. Soroka

  4 kwietnia 2017 at 10:08

  Pisacze @@ Robert B, gieptil, Paweł, stan i jeszcze paru, sprawiają że portal prawy.pl staje się portalem absurdu i głupoty, na którym żadna rzeczowa dyskusja jest niemożliwa. Jest tylko hejt i zianie nienawiścią do wszystkiego co nie jest ruskie.

  • Robert B.

   4 kwietnia 2017 at 10:12

   Portal absurdu i głupoty? Nie wchodzić! Folguj swojej rusofobii na niezależna.pl… Tam znajdziesz kompanów i to wielu…

  • gieptil

   4 kwietnia 2017 at 10:23

   @Soroka
   Wiesz dobrze, że jako agent pewnie tak 5 wywiadów ( ruskiego też ), jesteś tutaj pogardzany. Zdrajców zawsze otacza lodowaty chłód i pogarda.

  • Paweł

   4 kwietnia 2017 at 15:59

   @Soroka

   Śmieszny jesteś. Może podaj mi przykład rzeczowej dyskusji w Twoim wykonaniu? Rzucasz jedynie puste hasełka i zachowujesz się jak hipokryta.

 8. prawicowiec

  4 kwietnia 2017 at 14:39

  Wynocha z rusofilią !!!!!!!!!!!! Rosja to zło !!!!!!

  • gosc

   4 kwietnia 2017 at 15:40

   Wynocha z POPiSową żydofilią i ukrofilią.

   • prawicowiec

    4 kwietnia 2017 at 16:08

    Ty prorosyjska gnido zdajesz sobie sprawe że Rosja to apokaliptyczny niedżwiedz który wyrządził i nadal będzie wyrządzał wielkie zło światu ? Jeżeli nie toś głupi człowiek.

    • Paweł

     5 kwietnia 2017 at 16:45

     @prawicowiec

     Hahaha, naprawdę wierzysz w te brednie? Nikt nie wyrządził światu więcej zła od żydostwa.

 9. nn

  5 kwietnia 2017 at 14:42

  To rządowa ustawka słuzb pod dyktando Putina w kraju zaczęło wrzeć antyputinowskie manifestacje,dziwny majatek premiera Medwiediewa trzeba było szybko odwrócic uwagę świata od skorumpowanego kraju i rządu rosyjskiego i niszczenia przeciwników Putina to słuzby wymysliły sobie zamach.Nieraz tak było jak sie pod dupka paliło to juz nowa afera,nowy zamach czy dziwne zdarzenie żeby pokazac jacy to biedni żadna nowosc tylko wyrachowana gra polityczna Putina.A ten gaz w Syrii przeciwko ludności to tez sprawka Moskwy.

 10. manicure

  7 kwietnia 2017 at 14:20

  I need to to thank you for this very good read!! I certainly enjoyed every little bit of it.

  I have got you book marked to look at new stuff you post…

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra