Z zagranicy

Irlandia chce zablokować wsparcie finansowe aborcjonistów przez Sorosa

Jak podało Radio Watykańskie – Komisja ds. Standardów w Służbie Publicznej Irlandii nakazała jednej z fundacji proaborcyjnych zwrot pieniędzy otrzymanych od fundacji Georga Sorosa – Open Society Foundation.

Chodzi o kwotę 25 tys. dolarów. W ten sposób państwo to nie chce dopuścić do finansowania lobbingu, który dąży do zmiany konstytucji, a konkretnie zapisu o ochronie ludzkiego życia od chwili poczęcia. Wsparcie od Fundacji Sorosa otrzymać miały również dwie organizacje, dążące do legalizacji aborcji: Irlandzkie Stowarzyszenie na rzecz Planowania Rodziny oraz tamtejsza komórka Amnesty International. Z otrzymanych od Sorosa pieniędzy nie zamierzają rezygnować. Twierdzą, że prowadzona przez nie działalność ma charakter charytatywny i edukacyjny, natomiast aborcja to nie polityka, ale „prawo człowieka”

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

318 komentarzy

318 Komentarzy

  1. Agenwin

    14 listopada 2017 at 23:27

    my file cabinets are made of recycled fiber, they are great for holding large file folders~

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra