Z kraju

Jarosław Kaczyński: Zakaz aborcji eugenicznej „niedługo”

Jarosław Kaczyński/flickr.com/edward

Jarosław Kaczyński/flickr.com/edward

Prezes PiS Jarosław Kaczyński odpowiada na zarzuty obrońców życia dotyczące nieuchwalenia całkowitego zakazu aborcji w Polsce. W rozmowie z „Gościem Niedzielnym” dał jednak duże nadzieje na zmianę tego stanu rzeczy.

Prezes PiS w wywiadzie dla „Gościa Niedzielnego” odpowiada na pytania o priorytety partii i dlaczego PiS nie poparł zakazu aborcji.

W wywiadzie opublikowanym w najnowszym numerze „Gość Niedzielny” pyta Jarosława Kaczyńskiego o powody odrzucenia przez PiS obywatelskiego projektu zakazu aborcji oraz priorytety polityki PiS. Dziennikarz pyta, czy razie reforma sądownictwa jest ważniejsza niż ochrona życia bezbronnych, nienarodzonych dzieci. W odpowiedzi Jarosław Kaczyński daje mocne sygnały ws. wprowadzenia zakazu aborcji eugenicznej (która stanowi zdecydowaną większość przypadków legalnej aborcji w Polsce) – jednak wobec propozycji złożenia obietnicy wprowadzenia takiego zakazu prezes PiS nie jest konkretny.

„Polityk odpowiada za skutki swoich działań. Jeżeli jakaś operacja, nawet całkowicie uzasadniona i moralnie w najwyższym stopniu słuszna, w ostatecznym rozrachunku w oczywisty sposób będzie prowadziła do skutków przeciwnych, to trzeba się zastanowić, jak to zrobić inaczej. PiS w żadnym wypadku nie wycofuje się z dążenia do zakazu aborcji z powodu choroby dziecka. Jednak będziemy chcieli to przeprowadzić w sytuacji, która nie spowoduje tak ostrych protestów, jak miało to miejsce jesienią” – powiedział w wywiadzie.

Jak przyznał Jarosław Kaczyński, szanse na wprowadzenie zakazu aborcji eugenicznej w niedługiej przyszłości są duże. – Sądzę, że zakaz aborcji eugenicznej ma szanse na wprowadzenie w stosunkowo nieodległym czasie, choć w nieco inny sposób, niż próbowano do tej pory – powiedział.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

6 komentarzy

6 Komentarzy

 1. klioes vel pislamista

  6 kwietnia 2017 at 15:15

  Superbohaterka

  W tych strasznych czasach, gdy Kościół uciska
  A islam jeszcze nie wyzwolił nas,
  Jedna kobieta jest szczególnie bliska
  Nam, postępowcom wszystkich płci i ras.

  Obca jej była moralna rozterka,
  Którą katole swym sumieniem zwą.
  Natalia Przybysz – superbohaterka!
  Szlafrokiem w końcu czas nagrodzić ją.

  Za swą odwagę szczerego wyznania
  Szlafrok z serduszkiem oraz „Powerl Girl”
  Może z redakcji wziąć już do mieszkania…
  (Sponsor: „wysokieobcasy.pl”)

  Bo bohaterki nie mają rozterki;
  Skrobią i chwalą skrobankami się!
  A wy, katole niby mokre ścierki,
  Jesteście ciągle mając w sobie łzę!

  • klioes vel pislamista

   6 kwietnia 2017 at 16:34

   Wersja poprawiona:


   Superbohaterka

   W tych strasznych czasach, gdy Kościół uciska,
   A islam jeszcze nie wyzwolił nas,
   Szczególnie jedna kobieta jest bliska
   Nam, postępowcom wszystkich płci i ras.

   Bo obca jest jej moralna rozterka,
   Którą sumieniem katolicy zwą.
   Natalia Przybysz – superbohaterka!
   Wreszcie szlafrokiem czas nagrodzić ją.

   Za swą odwagę szczerego wyznania
   Szlafrok z serduszkiem i print „Powerl Girl”
   Do zbyt małego wziąć może mieszkania…
   (Sponsor: „wysokieobcasy.pl”)

   Bo bohaterki nie mają rozterki;
   Skrobią i chwalą skrobankami się!
   (Za to katole są jak mokre ścierki:
   Ciągle niejedną mają w sobie łzę.)

 2. Seff

  6 kwietnia 2017 at 18:02

  „Już wkrótce ujrzycie i przeżyjecie Boskie objawienie Chwały Mojego Syna, połączone z ukazaniem blasku jaśniejącego krzyża. Obłok Chwały ogarnie każdego z was tak, iż doświadczycie rzeczywistości Boga i Jego obecności. Ujrzycie nie tylko Chwałę Boga, ale także poznacie siebie i wasze uczynki w Jej Obliczu.” Ujrzą to ci którzy wprowadzili in vitro a także ci co mienią się katolikami a odrzucili 5 października 2016 obywatelski projekt STOP ABORCJI. Wy którzy oddajecie pokłon demonom uczestnicząc w czarnych marszach doznacie takiej trwogi, że niektórzy z Was umrą na miejscu. Chwila ta jest bardzo bliska. Albo się nawrócicie albo na wieki zginiecie.

  • Maks

   6 kwietnia 2017 at 19:48

   Tak, podobne pierdoły jak tutaj napisałeś, ludzie od 2000 lat powtarzają. Dla swoich celów, zazwyczaj, interpretując np. Nowy czy Stary Testament. I co? I nic. Kupa śmiechu.

 3. Masław

  6 kwietnia 2017 at 19:21

  Ale łże

 4. Piotr 36

  6 kwietnia 2017 at 19:55

  Teraz PiS będzie musiał pogadać z koleżankami z PO, KOD i innych przybudówek, w ramach POPiSowej współpracy, aby ci skutecznie organizowali „czarne marsze” (choćby nawet kilkuosobowe). Dostarczy to upragnionego argumentu dla Naczelnika, aby nie wprowadzać zakazu aborcji, dopóki będzie choćby jeden przeciwny obywatel RP. Życie gwiazd w kosmosie trwa miliardy lat, a galaktyk jeszcze dłużej. Dlatego, jeśli Naczelnik-sława-herojom mówi, że wprowadzi zakaz aborcji względnie krótko, to może mieć na myśli kilka tysięcy lat. Wszystko jest we wszechświecie względne. Także względna jest odległość, przejawiająca się w prawicowości PiS-u. Bo czymże wobec kosmicznych miliardów lat świetlnych, jest kilkunastometrowa odległość między krzesłami PiS-u a skrajnych lewaków na sali sejmowej?!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra