Z kraju

Jarosław Kaczyński: Zakaz aborcji eugenicznej „niedługo”

Jarosław Kaczyński/flickr.com/edward

Jarosław Kaczyński/flickr.com/edward

Prezes PiS Jarosław Kaczyński odpowiada na zarzuty obrońców życia dotyczące nieuchwalenia całkowitego zakazu aborcji w Polsce. W rozmowie z „Gościem Niedzielnym” dał jednak duże nadzieje na zmianę tego stanu rzeczy.

Prezes PiS w wywiadzie dla „Gościa Niedzielnego” odpowiada na pytania o priorytety partii i dlaczego PiS nie poparł zakazu aborcji.

W wywiadzie opublikowanym w najnowszym numerze „Gość Niedzielny” pyta Jarosława Kaczyńskiego o powody odrzucenia przez PiS obywatelskiego projektu zakazu aborcji oraz priorytety polityki PiS. Dziennikarz pyta, czy razie reforma sądownictwa jest ważniejsza niż ochrona życia bezbronnych, nienarodzonych dzieci. W odpowiedzi Jarosław Kaczyński daje mocne sygnały ws. wprowadzenia zakazu aborcji eugenicznej (która stanowi zdecydowaną większość przypadków legalnej aborcji w Polsce) – jednak wobec propozycji złożenia obietnicy wprowadzenia takiego zakazu prezes PiS nie jest konkretny.

„Polityk odpowiada za skutki swoich działań. Jeżeli jakaś operacja, nawet całkowicie uzasadniona i moralnie w najwyższym stopniu słuszna, w ostatecznym rozrachunku w oczywisty sposób będzie prowadziła do skutków przeciwnych, to trzeba się zastanowić, jak to zrobić inaczej. PiS w żadnym wypadku nie wycofuje się z dążenia do zakazu aborcji z powodu choroby dziecka. Jednak będziemy chcieli to przeprowadzić w sytuacji, która nie spowoduje tak ostrych protestów, jak miało to miejsce jesienią” – powiedział w wywiadzie.

Jak przyznał Jarosław Kaczyński, szanse na wprowadzenie zakazu aborcji eugenicznej w niedługiej przyszłości są duże. – Sądzę, że zakaz aborcji eugenicznej ma szanse na wprowadzenie w stosunkowo nieodległym czasie, choć w nieco inny sposób, niż próbowano do tej pory – powiedział.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

77 komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra