Felieton

Londyn i Petersburg czyli zamiast kredek będzie łomot

Ostatnio mieliśmy w Europie do czynienia z dwoma spektakularnymi atakami terrorystycznymi oddzielonymi od siebie tysiącami kilometrów. Najpierw z rozjeżdżaniem przechodniów na moście London Bridge i (prawie udaną) próbą wdarcia się do gmachu brytyjskiego parlamentu, a kilka dni później doszło do zamachu terrorystycznego w petersburskim metrze. Tylko, że poza religią sprawców wiele elementów obu zamachów jest zbieżnych. Jednak równie wiele rzeczy te zamachy różni. Jedną z takich kwestii jest sama reakcja na zamach.

O ile reakcja na zamach w Londynie była standardowa dla Zachodu – premier zapewniła, że nic się nie stało. Terroryści przegrają, a za chwilę wszyscy Brytyjczycy powrócą do normalności (aczkolwiek ich kraj normalnym być przestaje, ale i tak daleko im jeszcze do innego wzorca „normalności” – Szwecji). Ponieważ wszyscy Brytyjczycy to jedna, wielka rodzina (a brytyjscy muzułmanie to tylko troszkę brykający kuzyni). Teresa May to ta sama kobita, która będąc ministrem spraw wewnętrznych (do czego się nadawała zgoła jak Angela Merkel na carycę Unii Europejskiej) troszczyła się o to, żeby w policji było jak najwięcej kobiet, Murzynów i innych kolorowych (w tym także oczywiście Arabów, Pakistańczyków i innych muzułmanów). Oczywiście będąc wyżej rzeczonym ministrem nie zrobiła absolutnie nic, żeby 12 lat po pamiętnym zamachu na londyńskie metro uzbroić wszystkich policjantów w broń palną. Bo po co? Jak widać policjant bez spluwy jest takim samym frajerem jak nieuzbrojony Europejczyk – przez co ten biedny funkcjonariusz spod parlamentu nie żyje. Jedną ze standardowych reakcji jest również wymazywanie kredkami chodników. We flagi i pacyfy. Jak również wyciąganie fortepianu na ulicę i granie smutnych kawałków. A także zbiorowe przemarsze przeciw przemocy, czyli przepęd baranów apelujących do wilków, żeby ich nie zabijały. Skuteczność tego typu działań jest oczywiście lekko pół śmieszna.

Natomiast w Rosji nie będzie zmiłuj. Bez względu na to, czy rzeczywiście kolejny muzułmański szaleniec postanowił dać nauczkę niewiernym poprzez podłożenie bomby, czy nawet, a może zwłaszcza wtedy, gdyby to była prowokacja rosyjskich służb. W jednym i w drugim przypadku skończy się na rozwaleniu sporej liczby rozmaitych ugrupowań muzułmańskich. Często wcześniej już przez rosyjskie służby inwigilowanych i rozpracowywanych. Zastrzeli się pewną ilość pochodzących z Azji Środkowej i Kaukazu terrorystów, mafiosów, sutenerów, handlarzy narkotykami, żywym towarem i bronią (ciekawe czemu we wszystkich tych rodzajach działalności przodują muzułmanie z Kaukazu, a szczególnie Czeczeni?). Jednym słowem lud się ucieszy, Putinowi sondaże znowu wykażą 90 proc. poparcia i wszyscy będą szczęśliwi. Aż do następnego zamachu.

Reakcje na terroryzm można podzielić na rozsądne (Izrael, Rosja i USA z wyjątkiem prezydentury Obamy) czyli spuszczenie terrorystom takiego łomotu, że przez jakiś czas nie mogą się pozbierać i przez chwilę mamy spokój. I idiotyczne – Europa Zachodnia, gdzie staramy się nie dostrzegać, że rosną nam całe dzielnice agresywnych, roszczeniowych stosujących przemoc świrów. A za zamachy terrorystyczne nie odpowiadają ich sprawcy, tylko my jako społeczeństwo, ponieważ niedostatecznie ich przytulaliśmy do piersi i karmiliśmy socjalem. Szczytem takiego idiotyzmu jest Szwecja, gdzie ich czarna minister do spraw równouprawnienia chce rozdawać mieszkania synom marnotrawnym, czyli rzeźnikom, sadystom, gwałcicielom i mordercom z ISIS, którzy powrócili na łono państwa szwedzkiego. Które z tych rozwiązań jest lepsze pozostawię do osądu samym czytelnikom.

Michał Miłosz

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

22 komentarze

22 Komentarzy

 1. Robert B.

  6 kwietnia 2017 at 16:13

  Skoro czytelnikom, to czytelnikom. Ja bym tego Izraela tak nie wychwalał i tak się z nim nie solidaryzował… Ci, co mają trochę rozumu w głowie, dokładnie pamiętają, jaka była sekwencja zdarzeń:

  1) instalacja Izraela na Bliskim Wschodzie (czy jakikolwiek inny naród dostał kraj w prezencie za to, że „tyyyleee przeeecieeerpiaaał”? Ja się domagam precyzacji tego „tyyyleee”. Ile oni przecierpieli? Kiedy w końcu to ich „przeeecieeerpieeenieee” zostanie usatysfakcjonowane?),

  2) wyrąbywanie sobie przestrzeni życiowej przez bezcenny Izrael,

  3) wojny na bliskim Wschodzie,

  4) terroryzm islamski…

  To, że Izrael z nimi walczy, nie znaczy, że z Izraelem należy się solidaryzować. W tej sprawie wręcz przeciwnie…

 2. Hania

  6 kwietnia 2017 at 16:37

  Nie spodziewam się łomotu ze strony szefa belgijskiej policji…litości….

  http://www.wykop.pl/wpis/17086405/xddddddddddd-belgia/

 3. Tomek

  6 kwietnia 2017 at 19:45

  Niech się pan tak tą Rosją i Putinem nie jara. W 1999 roku zamachy na budynki mieszkalne w Rosji, które wyniosły do władzy Putina, pochłonęły 300 ofiar. Istnieją ewidentne dowody wskazujące na rolę FSB, nawet zatrzymano agentów owej służby podkładających ładunki. Od tego czasu w zamachach w Rosji (lub na Rosjan – patrz samolot lecący z Egiptu) zginęło ponad 1000 ludzi. W żadnym kraju Zachodniej Europy nie było tyle ofiar i takiego pokazu nieefektywności państwa w walce z terroryzmem (jedyny wyjątek to USA i 11 września, oczywiście, gdzie terrorystom udało się uderzyć w budynek w którym pracowały tysiące ludzi).

  A tu się niektórzy tak podniecają kremlowską propagandą, że Putin zapowiada, że „terrorystów nawet w kiblu dorwie”. Problem jest taki, że to propaganda dla baranów i barany na to się łapią. Mimo prężenia muskułów, prawda jest taka, że Rosja w walce z terroryzmem ponosi spektakularne porażki. Nawet swojego ambasadora nie byli w stanie ochronić (słyszał ktoś obecnie o takiej sytuacji, żeby ambasadora jakiegoś kraju Zachodniej Europy ot tak terrorysta z ISIS zabił)? Służby Zachodniej Europy w walce z terroryzmem są bardziej skuteczne, taka jest prawda. A to, że ludzie sobie malują coś tam na ulicy po zamachach, czy robią jakieś marsze, to też tylko barana może śmieszyć. Każdy tragedię przeżywa, jak przeżywa. Zwykli ludzie nie są od walki z terroryzmem, od tego są służby i państwo.

  • wiesscar

   6 kwietnia 2017 at 23:08

   Po zamachu na samolot rosyjski nad Synajem Rosja zbombardowala Daesh.

   • Tomek

    7 kwietnia 2017 at 12:58

    Wiele państw bombarduje Daesh, również z Zachodu, więc to akurat żaden ewenement.

  • Sewer

   7 kwietnia 2017 at 09:48

   Bzdury ! Mimo wszystko więcej zamachów zdążą sie na tym dobrze strzeżonym zachodzie. Po drugie, rysowanie kredą po chodnikach nie jest potrzebą serca tylko jedyna, akceptowana przez lewicowy zachód forma protestu. Inaczej stajesz się z automatu rasista i ksenofobem.

   • Tomek

    7 kwietnia 2017 at 13:34

    Bzdura? No to podaję statystyki.

    Oto zamachy w Rosji za czasów Putina:

    1999 – budynki mieszkalne na południu Rosji, 300 zabitych
    2002 – Grozny, 2 zabitych
    2002 – Kaspijsk, 44 zabitych
    2002 – teatr w Moskwie, 133 zabitych
    2003 – Stawropol, 41 zabitych
    2003 – Znamienskoje, 59 zabitych
    2004 – Biesłan, 334 zabitych
    2004 – zamachy na rosyjskie samoloty pasażerskie, 90 zabitych
    2004 – metro w Moskwie, 41 zabitych
    2008 – Władykaukaz, 12 zabitych
    2009 – Nazrań, 25 zabitych
    2009 – zamach na Newski Ekspress, 27 zabitych
    2010 – parlament w Groznym, 6 zabitych
    2010 – Kizlar, 12 zabitych
    2010 – metro w Moskwie, 39 zabitych
    2011 – lotnisko Demodiewo, 36 zabitych
    2012 – Machaczkała, 14 zabitych
    2013 – Wołgograd, 41 zabitych
    2015 – zamach na rosyjski samolot nad Egiptem, 224 zabitych
    2017 – Petersburg, 14 zabitych

    Razem około 1550 ofiar zamachów w Rosji „twardego i skutecznego Putina”, a pominąłem drobne zamachy, gdzie np. zginęła jedna osoba.

    W tym samym czasie w Zachodniej Europie były następujące zamachy (podobnie, jak przy Rosji, pomijam kilka najmniejszych):

    2002 – Helsinki, 7 zabitych
    2004 – Madryt, 192 zabitych
    2005 – Londyn, 52 zabitych
    2011 – Oslo (Breivik), 69 zabitych
    2012 – Tuluza, 3 zabitych
    2015 – Paryż (m.in. Charlie Hebdo), 17 zabitych
    2015 – Paryż (m.in. Bataclan), 137 zabitych
    2016 – Bruksela, 32 zabitych
    2016 – Nicea, 86 zabitych
    2016 – St. Etienne, 1 zabity
    2016 – Monachium, 9 zabitych
    2016 – Berlin, 12 zabitych
    2017 – Londyn, 4 zabitych

    Razem około 600 ofiar w tym samym czasie, czyli 2,5 razy mniej.

    A dodam jeszcze, żeby obraz statystyki był pełen, że Unia Europejska to 500 milionów ludzi, Rosja zaś 140 milionów. To pokazuje, że prawdopodobieństwo śmierci w zamachu w Rosji jest DZIESIĘĆ RAZY WIĘKSZE niż w krajach UE.

 4. cayt-london

  9 kwietnia 2017 at 17:48

  most westminster a nie london bridge ten jest znacnie dalej

 5. mobsex

  16 maja 2017 at 00:17

  Begun, the great internet education has.

 6. Stephan Roosevelt

  25 maja 2017 at 06:21

  Enjoyed looking at this, very good stuff, thank you.

 7. Tom Mcdaris

  27 maja 2017 at 08:06

  I appreciate, lead to I discovered just what I was taking a look for. You have ended my 4 day long hunt! God Bless you man. Have a great day. Bye

 8. Phila fitness

  1 czerwca 2017 at 15:52

  Just how can this be?

 9. shoes online boots

  11 czerwca 2017 at 19:02

  It is very essential to discover how to negotiate with your customers.|The solutions will direct you different hosting options. Registration is needed to verify your identification. When you shop on-line, you have a much wider choice to select from and an limitless amount of shops to choose from.|The exact same ten links are outlined, but they are icons rather of just hyperlinks. Jpearls offers the very best selection in pearl sets for numerous occasions. If you want to have it, go for some online shopping website.|It is said to give up to 7 hrs of speak time or around 28 hrs of songs playback time. You can easily drown yourself amongst all this info if you don’t consider it one step at a time.|Am I going to have numerous photos or videos on the website? Particularly following a turn-around and lengthy-haul flight extremely early in the early morning or late at evening. If they have live assistance get on and hearth absent.|Some men prefer to wear tailor produced fit while relaxation 1 go for designer suit. You can negotiate with the owners and just divide the revenue as soon as the item is sold. Are you looking for a gift for somebody special?|Always study the terms of services and their Privateness Statement. But don’t use them without the suggestion of physicians. It is advisable that you purchase these coupons from affiliated web sites.|Just wearing clothes gained’t do, sporting proper add-ons are also essential at the exact same time. Tickets, journey and guide promoting contributes a significant part of eBay transactions.Click info.

 10. Hello! I just would like to give a huge thumbs up for the great info you have here on this post. I will be coming back to your blog for more soon.

 11. kids shoe stores

  13 czerwca 2017 at 19:00

  I’ve tried on numerous denims that declare to be „short” in size and they go way previous my ankle.|PPC marketing is most advantageous for you for the beneath factors. The voice quality and songs playback quality each through the handset, loudspeaker and earplugs is good. Yes, only the best leading quality pearl jewellery!|You will be able to see a large selection of LED mild for bike in couple of minutes. Thus, on the whole you conserve a great deal on online shopping money-wise. Health is essential if you want to be successful in life.|Craiglist is also an additional place you can look for infant treatment goods at a bargain. Are you searching for a comfy nightgown or sexy ladies’s intimate lingerie? I am heading to keep it my little magic formula.|Well, if you are talking about comfy clothes, tees are the favorite of all. PPC marketing is most beneficial for you for the beneath factors. They like sporting flamboyant and glamorous dresses that will accentuate their look.|Create an account with the portal that is fairly famous amongst the large number of individuals. You can find amazing offers on baby care goods on eBay. This can direct to spam and unwanted advertisement and solicitations.|Adhere to the five steps above to make certain you don’t regret selecting the wrong internet hosting company. It tells people that he care about time. From Fashion pearl sets to Fashionable pearl set.|A man who wears a wristwatch understands what time it truly is when he would like to know. At that time, they attempt to have this cool apparel. Much website utilizes Spend pal which tends to make it easier to transfer cash.|See how long it takes for them to answer your query. So why ought to you store from an online shopping website instead of heading to a style shop or a shopping mall? If they have a discussion board, inquire them concerns.|You took your credit card figures and produced your orders. Well, in easy phrases, it means what it reads like – there are no concealed surprises! Looking for a handbag that matches your celebration gown?|I’ve bought garments for the children, white items for the house, gardening resources as nicely as food online. They might shed 10twenty five on these codes but the influx of new clients makes up the reduction.|Very best color for choosing the fit is dark Blue, various shades of black and grey. Buy jewelry online from Jpearls, it is total online shopping website. For now I would like to specifically talk about the Zojirushi NS-LAC05.|As soon as he gets your ask for, he will deliver you an email with the hyperlink to obtain the genie. Travel alarm clocks: Some arrive with a fold-over fashion case, an AM/FM radio, electronic designs and so on.|These five products are just a few of the many gift products for travelers that cost $25.00 or less. As a matter of fact, it is not just the cash component. Writing Posts on the Web- a.ka. „blogging”.|Women are luckier than men as they have a lot more add-ons than men do. At that time, they attempt to have this awesome apparel. 1 of the most popular is the Goal Credit score Card.|Many of the on-line buying Eire websites that promote males’s clothes have numerous clothing brands on offer. You can easily drown your self among all this information if you don’t take it 1 stage at a time.|Money ranks as one the greatest possessions these days. You’d be extremely difficult-pressed to find better offers in genuine life stores. Ensure that your online shopping website is up to date and present.|In the previous time, online shopping was quite not possible and hard to think. Ensure that your online shopping website is up to day and current. It is said to give up to seven hours of talk time or around 28 hours of songs playback time.|The net was my favoured location to shop anyway. They may lose 10twenty five on these codes but the influx of new clients makes up the reduction. It was now becoming called internet on-line shopping.|Searching on-line is the easiest way to get the best costs prior to you make a purchase. There is no secret, but instead, it’s just understanding what to do. You will receive your purchase inside assigned time at your door.|It is very important to learn how to negotiate with your clients. You can also select Brown but it is best to wear on weekends and casual occasions. More apps can be downloaded from blackberry application world.|Anytime you see a „full” tag on a shirt you ought to presume that it is quite larger than that of regular one. Our life stand on the basis of ‚s and one’s. Purchase buying Hitachi DH36DAL, the buyer saves cash.|Ask friends with children exactly where they found inexpensive infant treatment goods to help you out.

 12. Vida

  13 czerwca 2017 at 23:46

  Muchas gracias por esta información, porque es justo lo que necesitaba saber sobre este tema tan sutil, que usualmente es difícil de encontrar en la web.

 13. under armour outlet sydney

  15 czerwca 2017 at 08:57

  Hi, I would like to subscribe for this webpage to get most recent updates, thus where can i do it please help out.

 14. recycle ups batteries newbury

  18 czerwca 2017 at 12:46

  Thank you for the sensible critique. Me and my neighbor were just preparing to do a little research about this. We got a grab a book from our local library but I think I learned more from this post. I’m very glad to see such wonderful information being shared freely out there.

 15. The next time I read a blog, I hope that it doesnt disappoint me as much as this one. I mean, I know it was my choice to read, but I actually thought youd have something interesting to say. All I hear is a bunch of whining about something that you could fix if you werent too busy looking for attention.

 16. jenny

  22 czerwca 2017 at 06:47

  best diet pills healthy trim raspberry

 17. jenny

  23 czerwca 2017 at 04:55

  mega green t diet pills

 18. katies

  24 czerwca 2017 at 00:50

  ephedra diet pills 50mg clomid success

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra