Z zagranicy

Kancelaria Orbana ubolewa, że nawet Niemcy nabrały się na kłamstwa Sorosa

Rząd Węgier wyraził ubolewanie, że „kłamstwa” urodzonego na Węgrzech amerykańskiego finansisty George’a Sorosa mogą zwieść nawet niemiecki rząd. Taką ocenę wydał w środę rzecznik węgierskiego rządu Zoltán Kovács w rozmowie z MTI w odpowiedzi na niemieckie obiekcje co do wprowadzonej na Węgrzech nowelizacji ustawy o szkolnictwie wyższym.

Kovács oświadczył, że niemiecki rząd nie prowadził konsultacji z węgierskim partnerem czy też ambasadą Węgier w Berlinie zanim zdobył się na obiekcje, podczas gdy Węgry są „gotowe odpowiedzieć na wszystkie pytania”. Rzecznik rządu Orbana przekonywał, że wprowadzona poprawka, która została przegłosowana we wtorek, a którą jej przeciwnicy postrzegają jako wymierzoną w budapesztański Centralny Uniwersytet Europejski, została w rzeczywistości stworzona w celu wyeliminowania nieregularności i „usunięcia nieuzasadnionych przywilejów niektórych wyższych uczelni na Węgrzech, dokonywanych kosztem innych”.

Zdaniem węgierskiego rządu przyjęta poprawka nie wprowadza żadnych warunków, które byłyby niemożliwe do spełnienia. Kovács zasugerował, że gdyby na Węgrzech uczelnie wyższe działały na takich zasadach jak w Niemczech, to „uniwersytet Sorosa” nie otrzymałby nawet licencji.

Źródło: dailynewshungary.com

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

10 komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra