Z zagranicy

Ukraińcy będą szmuglować broń dla „biednych uchodźców” w UE?

Obywatele Ukrainy będą zwolnieni z obowiązku posiadania wiz. Parlament Europejski przegłosował w czwartek przyjęcie nieformalnego porozumienia z Radą Europejską.

Zgodnie z nowym prawem Ukraińcy, którzy posiadają paszporty biometryczne, będą mogli wjeżdżać na terytorium UE bez wiz na 90 dni w każdym 180-dniowym okresie roku, w celach turystycznych, w celu odwiedzenia krewnych, czy przyjaciół, lub też w celach biznesowych. Ci Ukraińcy, którzy chcą udać się do krajów wspólnoty w poszukiwaniu pracy będą musieli wizy posiadać, chyba że wybierają się do takich krajów jak Irlandia, Wielka Brytania, Islandia, Liechtenstein, Norwegia czy Szwajcaria.

Problem w tym, że Ukraińcy, korzystając ze złagodzenia reżimu wizowego, mogą chcieć podejmować na czarno prace sezonowe, co zresztą już czynią. Mogą też zechcieć w ramach „turystyki” szmuglować broń już nie tylko do Polski, co robią od co najmniej roku, ale do innych krajów wspólnoty i na przykład dozbrajać muzułmańskich imigrantów, będących w rzeczywistości zakamuflowanymi bojownikami Państwa Islamskiego. O współpracy między Ukraińcami a islamistami już wiele razy było głośno, tym razem jednak zadanie będą mieli znacznie ułatwione.

Złagodzenie reżimu wizowego zaaprobowało 521 eurodeputowanych, 75 opowiedziało się przeciw, zaś 36 – wstrzymało od głosu.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

23 komentarze

23 Komentarzy

 1. gieptil

  6 kwietnia 2017 at 19:44

  Co to za automatyczna armata którą Pani Anna zapodała nam w obrazku? ;-)))))))) Ja myślę że takiej broni to oni chyba nie będą szmuglować. Przypomina armatę amerykańskiego samolotu szturmowego A-10 Thunderbolt.
  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/f/f7/A10gun3.jpg/220px-A10gun3.jpg

 2. Misia

  6 kwietnia 2017 at 20:19

  Dobrze, może rezuny pojadą dalej na zachód do roboty, zawsze zarobią tam więcej. Tak jak żebracy, niektórzy pamiętają, ilu ich było w l. 90-tych, a po wejściu Słowacji, a później Bułgarii i Rumunii do UE ta plaga pojechała dalej.

 3. gosc

  6 kwietnia 2017 at 20:59

 4. m

  6 kwietnia 2017 at 21:07

  „Problem w tym, że Ukraińcy, korzystając ze złagodzenia reżimu wizowego, mogą chcieć podejmować na czarno prace sezonowe, co zresztą już czynią.” – też tak czyniłem, tuż po 1989 roku.

 5. gieptil

  6 kwietnia 2017 at 21:07

  Na tę okazję trafiłem taką piosenkę. Rezerwa nie pęka.

  https://www.youtube.com/watch?v=s6lRPWH5k9k

 6. Tomek

  6 kwietnia 2017 at 22:03

  Głupia propaganda, że aż się niedobrze robi. Ciekawe, co by pani powiedziała, jakby jakieś amerykańskie gazety pisały, że zniesienie wiz dla Polaków spowoduje, że będą oni szmuglować broń dla muzułmańskich terrorystów w USA? Zna pani jakikolwiek przypadek szmuglu broni dla europejskich terrorystów, którego dopuścili się Ukraińcy? Nie? To czemu pani takie rzeczy wypisuje? Tak bardzo jest pani do Ukraińców uprzedzona, czy ktoś za taką propagandę po prostu dobrze płaci?

  • gieptil

   7 kwietnia 2017 at 00:18

   Co ty idioto wypisujesz. Toż te Ukrainki właśnie szmuglowały szybkostrzelne działko o dużej mocy rażenia. Prawdopodobnie miało ono zostać wykorzystane do zamachu terrorystycznego. I można założyć że gdyby ktoś takie działko wykorzystał, ustawił w oknie i otworzył ogień, to byłoby mnóstwo zabitych. Takie działka to straszna broń. Swoją drogą, … jak one mogły wejść w posiadanie takiej eksluzywnej broni bez wiedzy władz Ukrainy???

   • m

    7 kwietnia 2017 at 05:03

    A może to Rosjanki przebrane za Ukrainki :-))))))))))))))))))). Na pewno.

   • Tomek

    7 kwietnia 2017 at 12:41

    Gieptil, najwyraźniej nie zrozumiałeś nic z mojego postu. Ukrainki, o których piszesz, próbowały przeszmuglować działko montowane na okrętach wojennych, służące do rażenia samolotów, rakiet, czy helikopterów. To ma być broń dla europejskich terrorystów z ISIS do używania w zamachach??? Pytałem, jakie są znane przypadki szmuglu broni dla europejskich terrorystów, bo to sugeruje autorka artykułu.

    • m

     7 kwietnia 2017 at 16:26

     Kilka samolotów pasażerskich podchodzących do lądowania można tym zestrzelić i, zanim ktoś się zorientuje, podjechać pod kolejne lotnisko.
     Myślisz, Tomek, że one to szmuglowały dla jakiegoś kolekcjonera?

     • gieptil

      7 kwietnia 2017 at 22:06

      Pierwotne przeznaczenie tego działka nie przeszkadza wykorzystać go do innych celów, jak najbardziej może być wykorzystane do strzelania do tłumu, do policji, do lekko opancerzonych pojazdów, jest wiele możliwości.

 7. Adam

  7 kwietnia 2017 at 05:54

  Będą i to bezwizowo Na Ukrainie z entuzjazmem przyjęto wyniki głosowania Parlamentu Europejskiego, który opowiedział się za zniesieniem wiz dla obywateli tego kraju. Decyzja PE ucieszyła władze oraz Ukraińców .A nam wmawiano żeby podróżować trzeba wchodzić do eurokołchozu. A Polska nadal wchodzi w d…ę USA o mimo utrzymywania polityki wizowej i nie tylko Nowa administracja USA nie będzie pozwalać na obrażanie Izraela i przyjmowanie rezolucji, które są skierowane przeciwko niemu – powiedziała w poniedziałek ambasador Stanów Zjednoczonych przy ONZ Nikki Haley.- Dajcie mi dwa tygodnie po zaprzysiężeniu. Załatwię to – taką obietnicę podczas spotkania z amerykańską Polonią złożył, wówczas jeszcze kandydat, Donald Trump. Chodziło oczywiście o postulat zniesienia wiz dla Polaków. Prezydent USA nie tylko nie dotrzymał w tej sprawie słowa, ale podjął decyzję o zaostrzeniu obecnych przepisów.Polska jest jednym z nielicznych krajów Unii Europejskiej, których obywatele nie mogą wjechać do USA na okres do 90 dni bez wizy. Przed wyborami, podczas spotkania z amerykańską Polonią w Chicago, Donald Trump obiecywał zniesienie wiz w ciągu dwóch tygodni od objęcia urzędu. https://youtu.be/Rj6FwUSb0OM?list=PLRshtefChMsqPSx-IT_URCm4JNCbDccuO&t=46

 8. m

  7 kwietnia 2017 at 16:35

  „Bo brak nagrody za czynione dobro, jest błogosławieństwem. To znaczy jest …” – http://prawy.pl/48870-medytacje-ewangeliczne-z-dnia-7-kwietnia-2017/

 9. eradycator

  8 kwietnia 2017 at 22:03

  Pawlina z G. im w tym pomogą, już pokazali że potrafią to robić

 10. http://mobsex.mobi

  22 maja 2017 at 19:32

  Hi, all is going nicely here and ofcourse every one is sharing facts, that’s really fine, keep up writing.

 11. Fermin Wollam

  25 maja 2017 at 05:14

  Its good as your other content :D, regards for posting.

 12. turquoise fascinator headband

  26 maja 2017 at 00:01

  I like what you guys are up too. Such clever work and reporting! Keep up the superb works guys I’ve incorporated you guys to my blogroll. I think it will improve the value of my web site :).

 13. poker online uang asli

  26 maja 2017 at 06:21

  Howdy could you thoughts permitting me personally realize which in turn webhost you’re working with? I’ve filled your blog post Ukraińcy będą szmuglować broń dla „biednych uchodźców” w UE? – Prawy.pl throughout Several diverse internet browsers i should state this website loads a lot quicker next many. Could you advocate an excellent hosting provider at the reasonable cost? Many thanks, I appreciate it!.poker online uang asli http://www.feraripoker.org/

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra