Z zagranicy

Assad: Rozlew krwi w Syrii ma zabezpieczyć interesy Izraela i jego partnerów

Prezydent Syrii Baszszar al-Assad oświadczył, że krwawe akty terroru dotykające jego kraj są obliczone na obronę wspólnego interesu Izraela i jego partnerów, podkreślając, że „jedyną opcją”, która pozwoli na ocalenie narodu będzie „zwycięstwo” nad wspieranymi z zagranicy terrorystami.

– Można zakładać, że ci terroryści walczą dla Izraela. Nawet jeżeli nie są w szeregach regularnej izraelskiej armii, nadal walczą dla Izraela. A Izrael ma ten sam cel co Turcja, Stany Zjednoczone, Francja, Wielka Brytania, Arabia Saudyjska, Katar i inne kraje. Oni wszyscy mają ten sam cel – powiedział Assad w opublikowanym w czwartek wywiadzie dla chorwackiej gazety Vecernji.

– Izrael czyni wysiłki, aby udzielić wsparcia tym terrorystom w każdym miejscu, gdzie robi postępy syryjska armia. Atakują w ten czy inny sposób w celu udzielenia wsparcia terrorystom i grania na zwłokę, aby syryjska armia się z nimi nie starła – dodał.

Assad wyraził przekonanie, że „bez zachodniej interwencji” Damaszek mógłby zakończyć tę wojnę w kilka miesięcy.

Odpowiadając na pytanie, czy jest nadzieja na zakończenie wojny Assad stwierdził: „Oczywiście, jako że bez nadziei ani kraj, ani ludzie, ani państwo nie mogłoby wytrzymać sześciu lat w szczególnie okrutnych warunkach wojny wspieranej przez dziesiątki regionalnych i zachodnich krajów, z których niektóre to najbogatsze i najsilniejsze kraje świata”.

Mówiąc, że Syria nie ma innego wyjścia jak tylko zwyciężyć w wojnie z terroryzmem, Assad zaznaczał: „Jeżeli nie wygramy tej wojny, będzie to równoznaczne z wymazaniem Syrii z mapy. Nie mamy innego wyboru, jak tylko stanąć do walki i dlatego jesteśmy pewni, wytrwali i zdeterminowani”.

Assad ostro skrytykował Zachód za wykorzystywanie pretekstu wojny z terroryzmem jako narzędzia do osiągania celów politycznych, mówiąc: „Oni nie walczą z terroryzmem… Prawda jest taka, że oni wykorzystują terroryzm jako kartę w celu uzyskania różnych politycznych celów, nawet jeżeli ów terroryzm odbija się rykoszetem na ich własnych krajach, pociągając za sobą ofiary. Oni zupełnie tego się nie przyznają”.

– Europa, czy raczej wiele krajów europejskich wspiera terrorystów na dużą skalę, wysyła do Syrii dziesiątki tysięcy terrorystów, lub wspiera ich bezpośrednio i pośrednio, logistycznie, zbrojnie, finansowo, udzielając politycznych przykrywek etc. – wskazywał syryjski przywódca.

Prezydent Syrii potępił nieautoryzowane ataki amerykańskie na Syrię jako część polityki Waszyngtonu zabezpieczenia swoich punktów oparcia w kraju, dodając: „Mówiąc ogólnie, polityka amerykańska jest oparta na tworzeniu chaosu w różnych częściach świata i wywoływaniu konfliktów pomiędzy państwami”.

– Przez te konflikty, USA zabezpieczają swoje punkty oparcia przez sprzeczności i przez swoich pełnomocników, którzy już tam są, ale byli zdolni zdobyć prominentne pozycje ze względu na nowe okoliczności. Następnie biorą udział w negocjacjach w celu zabezpieczenia swoich interesów w danym regionie – tłumaczył.

Źródło: Press TV

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

388 komentarzy

388 Komentarzy

 1. Tomek

  6 kwietnia 2017 at 21:47

  Serio? Promujecie gościa, który używa broni gazowej względem swojego narodu? Tak, wiem, że wśród tzw. syryjskiej opozycji też są różne kreatury, ale promowanie ludzi typu Asad jest po prostu obrzydliwe. I pani redaktor jednocześnie pisze artykuły w obronie życia poczętego…

  • Robert B.

   6 kwietnia 2017 at 22:07

   Bo kto tak powiedział, że używa broni gazowej względem swojego narodu? Jakaś Amerykanica na forum ONZ i ty – jako leming – już to łyknąłeś? Trudno. Nie każdy to łyka. Wiesz co, już tirówka ma więcej własnej osobowości, bo łyka w paszczu tylko za kasę. Ty łykasz za darmo. Mało tego! Jeszcze sobie to chwalisz i obruszasz się, gdy inni tego nie robią..

   • Tomek

    7 kwietnia 2017 at 10:35

    Tak wszyscy tłuku mówią, a nie jedna „Amerykanica” czy ja – są nagrania, świadkowie, nawet Ruscy już temu nie zaprzeczają. Jak uważasz, że to jest zmanipulowane, to sam powołaj choć jeden dowód, a nie p…..sz tylko trzy po trzy o lemingach, Żydach, spiskach itp. Tudzież o jakichś swoich fantazjach o „połykaniu” – tego sobie też możesz oszczędzić, szczególnie na takim forum, nie sądzę, by to wielu interesowało.

    • gieptil

     7 kwietnia 2017 at 10:45

     Amerykańskie elity którym ty służysz, mają jedno polecenie od szatana – zabić jak najwięcej ludzi. Oni mają teorię od szatana, że teraz wchodzą w nową magiczną, tajemną rzeczywistość, w nowy wspaniały świat, jakiego ludzkość nigdy nie widziała. Tyle że szatan im wyjaśnił, że ponad 90% ludzkości nie nadaje się do tego nowego świata – więc musicie ich zabić, zanim ten raj na ziemi się pocznie. I zabijają, i zabijają, jak opętani. Bo oni są opętani.

     • Robert B.

      7 kwietnia 2017 at 10:48

      A w tych „amerykańskich” elitach jak zwykle „nadreprezentacja”… I kończy się to dla owej „nadreprezentacji” zawsze tak, jak się kończy…

     • Tomek

      7 kwietnia 2017 at 11:05

      To jeszcze Szatana w to mieszamy? Widzę, że merytoryka dyskusji wzrasta co wpis:)

     • gieptil

      7 kwietnia 2017 at 11:13

      Nie jest wielką tajemnicą, że amerykańskie elity (poza nielicznymi wyjątkami) regularnie biorą udział w satanistycznych obrzędach. Już kilka lat temu zostało to zdemaskowane i nagłośnione.

     • Tomek

      7 kwietnia 2017 at 14:22

      Do @gieptil

      „Nie jest wielką tajemnicą, że amerykańskie elity (poza nielicznymi wyjątkami) regularnie biorą udział w satanistycznych obrzędach. Już kilka lat temu zostało to zdemaskowane i nagłośnione.”

      To poproszę o źródło owej informacji / link do jakiegoś materiału. Z przyjemnością się do niego odniosę i ci wytłumaczę, że to bzdura.

     • Alex

      7 kwietnia 2017 at 19:44

      tak dla przypomnienia to Rosja jest nazywana imperium zla,a nie Ameryka,i to komunizm sowiecki ma najwiecej ofiar swoich zbrodni,to komunisci sa najwiekszymi ludobojcami na planecie Ziemia,a nie Ameryka,i gdyby nie ta Ameryka bylbys dzisiaj albo w koloni karnej,ale sprzedany na organy przez towarzyszy partyjnych,a tak to mozesz za ruble sowieckie oczerniac jedyne mocarstwo swiatowe jakim jest Ameryka

     • Paweł

      7 kwietnia 2017 at 22:37

      @Alex

      Tak dla przypomnienia to żydostwo obstawiało stanowiska kierownicze w sowieckiej Rosji. Slogany w stylu imperium zła są dobre dla dzieci.

    • Robert B.

     7 kwietnia 2017 at 10:46

     Do @Tomek:

     Nic wam to nie da. Goje mają rozum i rozumieją, mają oczy i widzą, mają pamięć i pamiętają sekwencję wydarzeń na Bliskim Wschodzie (podaną przeze mnie poniżej). Podobne rzeczy wyprawiali przed holokaustem. Tylko dureń wierzy bowiem w to, że wszystko miało swoje przyczyny oprócz holokaustu. Otóż holokaust też MIAŁ swoje przyczyny i dobrze wiemy, JAKIE to były przyczyny. A związek przyczynowo-skutkowy ma to do siebie, że następuje ZAWSZE. Gdy nastąpią odpowiednie przyczyny, pojawienie się skutków jest automatyczne… Ckliwe filmy z Żydowoodu o absolutnej wyjątkowości śmierci Żyda w porównaniu z banalnością śmierci goja prawa przyczynowości-skutkowości nie zniosą…

     • Tomek

      7 kwietnia 2017 at 11:19

      Oho… wracamy do starej śpiewki o Żydach i gojach, którymi próbujesz notorycznie tłumaczyć sobie rzeczywistość, bo najwyraźniej jest ona dla ciebie zbyt skomplikowana, żeby bez tak prostych (czy raczej prostackich) uproszczeń ją zrozumieć.

     • Robert B.

      7 kwietnia 2017 at 11:31

      Do @Tomek:

      Tak, „wracamy do śpiewki o Żydach”, bo Żydzi SĄ. Nie będzie tak, że o wszystkich będziemy mówić, tylko nie o Żydach.

     • Tomek

      7 kwietnia 2017 at 11:37

      Do @Robert B.

      Przecież ty chłopie tylko o Żydach mówisz… Żydofrenia paranoidalna:)

     • Robert B.

      7 kwietnia 2017 at 11:41

      Do @Tomek:

      To taka przeciwwaga dla tych, którzy w ogóle o nich nie mówią… Czego się spodziewaliście? Że reakcja nie nastąpi? Każda akcja wywołuje reakcję. Im bardziej żydostwo będzie naciskać, by goje uznały, że „żydowskiego zagrożenia nie ma”, tym bardziej goje będą o tym myślały, bo takie są PRAWA NATURY. Im bardziej będą wmawiać, że holokaust to mensura omnium rerum i wara od badania go, tym bardziej goje będą przekonane, że sprawa jest podejrzana. I nic z tym nie uda się wam zrobić. Nic.

     • Tomek

      7 kwietnia 2017 at 12:02

      Do @Robert B.

      To żadna „przeciwwaga”, to choroba.

     • Robert B.

      7 kwietnia 2017 at 12:18

      Do @Tomek:

      Tak czy inaczej, czy się wam to podoba czy nie, obojętnie, jak to sobie będziecie określać, NIE UDA SIĘ WAM wymóc na gojach, by się wami nie zajmowały. Goje będą się wami zajmowały proporcjonalnie do waszego zajmowania się gojami…

     • Paweł

      10 kwietnia 2017 at 10:23

      @Tomek

      Zapoznaj się z tym co pisał Staszic, bo wydaje mi się, że masz małe pojęcie o rzeczywistości. Tak się składa, że wszystko sprowadza się do żydostwa. Głównie z powodu rasistowskiego, faszystowskiego i antyludzkiego talmudu. O plugastwie zwanym herem słyszałeś?

     • Tomek

      12 kwietnia 2017 at 23:13

      Do @Paweł

      Staszic swoje dzieła pisał 200 lat temu, na miłość boską… W takich czasach mentalnie żyjesz? To jest ta twoja rzeczywistość? Jak komuś cały świat sprowadza się do jednej rzeczy (u ciebie – żydostwa), to jest to tylko oznaka jego paranoi.

    • Kierowca

     7 kwietnia 2017 at 14:40

     Interesuje to wielu i wszyscy mądrzy ludzie mają takie właśnie zdanie.
     Hucpa amerykańsko-żydowska z bronią chemiczną jest oczywista. Nikt mądry ani Syrii o użycie chemii nie posądza ani nie ma żadnych wątpliwości że to była prowokacja i fałszywka oczywista. Rosja niczego nie potwierdza a wręcz przeciwnie mówi otwrtym tekstem że Syria żadną bronią chemiczną już nie dysponuje. Tylko przebierańcy i żydowstwo światowe wrzeszczy co innego. Tylko oni i goje łykające jak tirówki mogą coś innego wykrzykiwać.
     Ale krzykiem z największego bezczelnego kłamstwa prawdy nie zrobicie!

     • Tomek

      7 kwietnia 2017 at 18:09

      Widzę, że kolejny amator tirówek się znalazł:). Co wy ludzie na tym portalu robicie?

      Swoją drogą, patrząc na poziom twojej argumentacji, to rozumiem, skąd w PRLu się tyle ciemniaków brało, co to wierzyło, że Amerykanie na nas stonkę ziemniaczaną zrzucali, AK to amerykańscy agenci, a Stalin to słońce polskiego narodu. Niestety, komuna zryła narodowi banie i są efekty.

    • markx

     7 kwietnia 2017 at 16:41

     durny Tomku jak jestes glupi to siedz cicho….w IRAKU to nawet kwasniewski widzial bron chemiczna…a ze to falsz to oczywiste…..co zyskal by asad teraz stosujac bron chemiczna….nic….teraz wygrawa wojne i wygrywa z terrorystami…a na to izreal nie moze patrzec spokojnie….kto jest beneficjentem rozpieprzenia iraku syrii egiptu libi….izrael….powoedzile ze wzgorz golan nigdy nie oddadza…..i to wlasnie jest metoda….a jak izrael skorzysta i mozna ukrasc rope naftowa….to USA tam zawsze bedzie….

     • moherowy beret

      7 kwietnia 2017 at 22:00

      Tomek broni izraelskiego punktu widzenia,może jest Żydem.Czy tak wierzy tym wszystkim kłamcom jak USA,Izrael,Arabia Saudyjska,Katar,Anglia,Francja Niemcy?
      A jakie ma dowody,że tym państwom można wierzyć w 100%?
      Przecież tak samo USA zaczynało chaos w Iraku,Afganistanie,Libii.Czy tam zmienili na lepiej czy dalej tam panuje chaos,terroryzm i śmierć cywilów?
      Tak samo ma być w Syrii?A kto ślini się patrząc na mapę z polami naftowymi w Syrii?Jak myslisz kto?

     • Tomek

      12 kwietnia 2017 at 23:21

      Do @moherowy beret

      Jak tak bardzo chcesz komuś metki przyprawiać i pisać, jakiego to niby obcego punktu widzenia broni, to powiem ci, że zabawnym jest, że ty bronisz rosyjskiego. Imperialistyczne USA, jak za starych dobrych lat 50-tych. Człowiek z PRLu wyjdzie, PRL z człowieka czasami nie…

    • moherowy beret

     7 kwietnia 2017 at 21:51

     Tomek,co Ty tu o ruskich piszesz,oni mówią ,że syryjskie samoloty bombardowały magazyny i tam były zapasy gazu.Tyle mówili.Ale najwięcej powiedzieli lekarze ze Szwecji podczas oglądania filmu z „białymi kaskami” jak rzekomo ratują zatrute dzieci.Lekarze z oburzeniem skomentowali,że „białe hełmy” kłuli nieoddychające dzieci bez sensu.Adrenalinę podaje się do serca w strzykawce pod pewnym nachyleniem,żeby trafiło do jakiejś komory.A na filmie dziadyga umorusany kłuł klatkę piersiową dziecka i wyciągnął strzykawkę,ale w niej była ta sama ilość płynu jak przed ukłuciem.Jakiś teatrzyk pokazywali.Okropne.A”białe hełmy” są powołane przez angielską agenturę i z pomocą amerykańskiej.Jakiś czas temu oglądałam te filmy jak oni odkopywali ludzi zasypanych i ledwo żywych.Ale za chwilkę siadali z odkopanymi”ofiarami” przy stoliczku prowizorycznym i coś tam popijali dobrze bawiąc się.Tego w mediach nie pokażą,a filmiki są w języku angielskim.Nikt tego nie szuka nie szpera,tylko TV włączy i już”wie” wszystko.

     • Tomek

      12 kwietnia 2017 at 23:26

      Przerażająca manipulacja… Może zamiast tropić ilość płynu w strzykawkach białych hełmów na youtube, mając tak błyskotliwy umysł, zajmiesz się tropieniem poważniejszych manipulacji amerykańskiego rządu? Np. powiesz mi, co naprawdę stało się w Roswell? Albo czy Amerykanie naprawdę wylądowali na Księżycu?

   • Tomek

    7 kwietnia 2017 at 11:14

    A swoją drogą, Robercik, właśnie przed chwilą nawet twój ukochany Erdogan pochwalił atak USA na bazę w Syrii, mówiąc, że zapobiegnie on podobnym zbrodniom dokonywanym przez reżim Asada. Jak pisałem, naprawdę dla nikogo na świecie najwyraźniej nie jest wątpliwe, że Asad dokonał ataku przy użyciu broni gazowej. Ale ty uparcie twierdzisz, że to ja niby łykam kit, podając na uzasadnienie jakieś opowiastki o tirówkach…

    • Robert B.

     7 kwietnia 2017 at 11:17

     Ty żyjesz w rzeczywistości podstawionej.

     • Robert B.

      7 kwietnia 2017 at 11:34

      Do @Tomek:

      Gębę to możesz mieć rozdziawioną ty, gdy ktoś ci wykaże, że różne kraje mają różne interesy. A gdy ktoś ci wykaże, że interesy ma też bezcenny Izrael, i że „Żydzi są” (czy to już się kwalifikuje jako „kłamstwo oświęcimskie” albo „zaprzeczanie świętemu, bo żydowskiemu, holokaustowi” albo „antysemityzm”?), to możesz dostać takiego szoku epistemicznego, że nie wiadomo, czy to przeżyjesz.

     • Tomek

      7 kwietnia 2017 at 11:44

      Do Robert B:

      Ale ja o Erdoganie i Turcji napisałem, nie o Izraelu. A ty nie dość, że najwyraźniej nie zerknąłeś na linka (a co tam, pomyślałeś pewnie, co się masz dokształcać i jakieś informacje weryfikować, ignorancja mniej boli…), to znowu wypisujesz mi tu jakieś banialuki, że „Żydzi są”. Matko Boska, no przerażające odkrycie, naprawdę… Tak cię to najwyraźniej przejęło, że nic innego z siebie już wydukać nie umiesz… „Żydzi są, Żydzi są, Żydzi są”. Eureka, chłopie.

     • Robert B.

      7 kwietnia 2017 at 11:56

      Do @Tomek:

      Dla takich jak ty stwierdzenie „Żydzi są” jest odkryciem, odkryciem obrazoburczym. Ja nie wiem, na co ty liczysz. Że uda ci się tutaj komuś wmówić, że „Żydów nie ma” szczególnie w kontekście Bliskiego Wschodu? Ty naprawdę żyjesz w rzeczywistości podstawionej… Oni są. Jeżeli wszystkie narody muszą ponosić konsekwencje polityki swoich elit (i nikt jakoś szczególnie się nad tym nie rozwodzi), to i żydostwo poniesie konsekwencje polityki swoich elit. 70 lat temu przekonali się, że jak jest wojna, to i ich ona dotyczy. Nie udało im się nikogo przekonać, że ich „nie ma”, ukryć się po norach, zacierać ręce i przyczaić się do tradycyjnego skoku na kasę i władzę, gdy goje będą już tak straumatyzowane wypruwaniem sobie flaków, że nie będą im patrzeć na łapska…

     • GlosRozsadku

      7 kwietnia 2017 at 12:30

      Do pana Roberta B. Dalej nie odpowiedzial pan rzeczowo na argument pana Tomasza , jesli jest pan pewny swego zdania powinien pan bez problemu zdementowac wypowiedz pana Tomka bez inwektyw i historii powstania Izraela . Wszyscy jestesmy swiadomi tej historii i bezsprzecznego udzialu elit zydowskich w wielu wydarzeniach swiatowych jednak prosze odniesc sie do przytoczonych argumentow pana Tomka . Z Gory dziekuje .
      Z Bogiem

     • Robert B.

      7 kwietnia 2017 at 12:35

      Do @Głos Rozsądku:

      Do jakich argumentów? Do słabo wyreżyserowanego przedstawienia urządzonego przez jakąś zakłamaną Amerykanicę w ONZ? A może do tego, co „sądzi o tym społeczność międzynarodowa”? Kto to jest ta „społeczność międzynarodowa”? Nic nie da takie mącenie. Ludzie wiedzą, jakimi prawami się świat rządzi i prędzej czy później ci, którym się wydaje, że nad tymi prawami zapanowali, przekonają się, jak głęboko się mylili (mam na myśli prawo akcji-reakcji, przyczynowości-skutkowości). Towarzystwo, do którego piję, przekonywało się o tym setki razy. I co? I gówno.

     • GlosRozsadku

      7 kwietnia 2017 at 14:43

      Do Robert B.
      Widzi pan , panska nienawisc tak pana zaslepia ze niewazne co ktos napisze pan i tak przyrowna to do milowania zydostwa . Nic w mojej wypowiedzi nie sugerowalo abym w jakikolwiek sposob nawolywal do „kochania” . Mimo to w panskich oczach wszystko co nie nawoluje do palenia i rzezi na zydach jest ich kochaniem . Gdybym myslal w tak radykalny sposob jak pan to powiedzial bym panu ze wszyscy ktorzy nie wstapili do Hamasu aby bombardowac Izralel to milosnicy zydow bo wedle mnie taki to ma wydziek , jak nie bombardujesz to kochasz ! Wiec na co pan czeka , porzuc pan klawiature i te „bajeczki ” zwane polska kultura i tradycja , zapusc pan brode i migusiem do Gazy wstepowac w szeregi Hamasu a jak nie to jest pan milosnik i wyznawca Izraela . Brzmi torszke absurdalnie , nieprawdaz ? Tak samo brzmi pan w oczach normalnych Polakow . Tak samo jak niebezpieczni sa semitofoby tak samo niebiezpieczni sa ludzie o podobnych do panskich poglodow . Zeby byc realista w kwestiach zydow i Izraela nietrzeba byc wcale jak nazisci gdyz wtedy tylko umacniamy ich pozycje , ale pan nie chce wysluchiwac rad „zyciowych” gdyz pan przeciez pozjadal wszystkie rozumy , wiadomo .
      Mimo wszystko zycze panu jak najlepiej i oby sie panu wiodlo a moze przyjdzie kiedys czas w ktorym pan zrozumie ze to wlasnie pan jest najlepsza dla masonieri marionetka , ktora umozliwia im taka kontrole nad panstwami .
      Z Bogiem .

     • Robert B.

      7 kwietnia 2017 at 15:10

      Do @Głos Rozsądku:

      Nie przekonuje mnie to nic a nic.

      Cytat: „Żeby być realistą w kwestii Żydów i Izraela, nie trzeba być wcale jak naziści”(poprawiłem ortografię, bo na takie niechlujne pisanie nie idzie patrzeć).

      Otóż, może tobie, ale mnie nie udało się wmówić, że żydostwo to jakieś absolutne przeciwieństwo nazizmu, że skoro naziści to zło absolutne i zabijali Żydów, to Żydzi to jakieś absolutne dobro. JA TEJ NARRACJI nie kupuję. Nie kupuję narracji podszeptywanej gojom przez żydostwo, że sprzeciwiać się Żydom, to stawać po stronie nazistów. Że Żydom z tego powodu sprzeciwiać się nie można. Że nie można ich zwalczać, bronić się przed nimi. Można.

      I powtarzam: wroga zwalcza się tak, by go pokonać, wroga zwalcza się środkami adekwatnymi, a nie pobożnymi życzeniami. Jeżeli wróg jest bezwzględny, to trzeba być wobec niego bezwzględnym. Nie ma to rady.

     • Paweł

      7 kwietnia 2017 at 17:18

      @Głosik

      Obecne chrześcijaństwo zostało rozłożone na łopatki więc wszelkie rady typu, że nie należy zniżać się do poziomu wroga zachowaj dla siebie, albo dla zniewieściałych katoliczków. Nienawiść jest dzisiaj bardzo potrzebna. Zachowujesz się jak hipokryta i manipulujesz cwaniaczku. Różnica między nami a żydostwem polega na tym, że w przeciwieństwie do nas żydostwo ucieka się do kłamstw i manipulacji.

     • GlosRozsadku

      7 kwietnia 2017 at 18:22

      Do Pawel .
      W czym objawia sie ma hipokryzja i manipulacja ? Co ma wspolnego dzisiejszy stan chrzescijanstwa z tym o czym ja mowie i z wartosciami na ktorych zbudowano nasz narod ? Uwaza pan ze mamy sie zachowywac jak nasi wrogowie , tak ? Moze mamy rznac kobiety w pol pila , odrabywac im glowy siekiera , palic ludzi w piecach , uzywac dzieci i kobiet jako tarczy , tak ? To sa te metody dla meskich „katoliczkow” jak pan . Jesli nie rozroznia pan dobra i zla to co pan tu wogole robi na tym forum . Czyz nie jest to strona „prawicowa” ? Czym kieruje sie prawica , czyz nie prawem i tradycja ?

     • Paweł

      7 kwietnia 2017 at 22:45

      @Głos

      „Moze mamy rznac kobiety w pol pila , odrabywac im glowy siekiera , palic ludzi w piecach , uzywac dzieci i kobiet jako tarczy , tak ? To sa te metody dla meskich „katoliczkow” jak pan . Jesli nie rozroznia pan dobra i zla to co pan tu wogole robi na tym forum . Czyz nie jest to strona „prawicowa” ? Czym kieruje sie prawica , czyz nie prawem i tradycja ?”

      Powyżej doskonały przykład manipulacji (hipokryzją jest między innymi nick, którego używasz). Stawić zbrojny opór nie znaczy bestialsko mordować niewinnych. Jak zaznaczyłem innym miejscu bardzo różnimy się od naszych wrogów. Opieramy się na prawdzie historycznej, czego nie można powiedzieć o nich. To zasadnicza różnica.

    • Kierowca

     7 kwietnia 2017 at 14:49

     Erdogan chce brać udział razem z Izraelem, Arabią Saudyjską (swoich szyitów) i USA w rozbiorach Syrii.
     Jesteś tępakiem albo co gorzej dla ciebie rżniesz głupa reprezentując tak naprawdę interesy Izraela!

     • Tomek

      7 kwietnia 2017 at 18:15

      No popatrz, to już wszyscy na tym świecie Izraelowi służą:). Odpadł wam jeden z ostatnich autorytetów, ino Putin jeszcze został (no, może Kim Dzong Un).

     • Tomek

      7 kwietnia 2017 at 18:28

      Do @Roberta B.

      Nie no, trochę ubawu mam. Ja myślałem, że jest tak jak piszesz, że ty wiesz O CO tak naprawdę chodzi. A okazało się, że g….o tam wiesz i nosem jednego z podstawowych agentów Izraela nie wyczułeś:).

      A tak na poważnie, to problem właśnie Robercie masz ty, bo może i wiesz, że dane kraje mają różne interesy, ale niestety zupełnie nie rozumiesz, jakie to interesy. No, ale czegóż błyskotliwego od ciebie oczekiwać, skoro wszystko sprowadzasz do opowiastek rodem z Protokołów Mędrców Syjony.

     • Paweł

      7 kwietnia 2017 at 22:58

      @Tomek

      Putin raczej też wspiera żydostwo. Minister spraw zagranicznych, czyli Ławrow przecież jest żydem. Putin zaprosił do Rosji żydów, którzy czują się źle w innych krajach Europy. Ponadto zarówno Miedwiediew jak i Putin szydzili z nabożeństwa w Cerkwii Prawosławnej.

     • Tomek

      12 kwietnia 2017 at 23:30

      Do @Paweł

      „Putin raczej też wspiera żydostwo. Minister spraw zagranicznych, czyli Ławrow przecież jest żydem.”

      Czyli jednak Robert B. ma totalnie prz….ne, nigdzie już na emigrację się nie może udać:). Ale tak na poważnie, to się tak bardzo nie bój. Więcej Żyda w tobie się znajdzie, niż w Ławrowie.

  • pierre

   6 kwietnia 2017 at 23:49

   Ależeś naiwny człowieku!

   • Tomek

    7 kwietnia 2017 at 10:38

    Grunt, że Trump nie jest naiwny, wie co się dzieje i zareagował.

    • Michał

     7 kwietnia 2017 at 11:26

     Niestety dał się wrobić ale to było do przewidzenia skoro musiał uzyskać poparcie AIPAC w kampanii wyborczej.

  • Jacenty

   7 kwietnia 2017 at 00:54

   Wystarczy ci pokazać trupy dzieci, żebyś od razu poznał kto je zamordował? Ci łajdacy oskarżający Asada ogłosili to chwilę po ataku. Trzeba być rozwielitką, żeby im jeszcze wierzyć.

   • Tomek

    7 kwietnia 2017 at 12:16

    To nie są zdjęcia z „trupami dzieci”, które łatwo można podrobić i kogoś bezpodstawnie oskarżyć. Zbierzmy fakty:

    1. Są to filmy pokazujące ewidentnie ofiary ataku gazem bojowym. Tego nie podrobisz tak łatwo, takie ataki nie dzieją się też w innych miejscach na świecie (w przeciwieństwie do wojen ogólnie, z których można by brać zdjęcia ofiar np. ostrzału)

    2. Kto ma gaz bojowy? Asad, a nie syryjska opozycja czy ISIS. To już stwierdzono w oficjalnym śledztwie ONZ w 2013 roku

    3. Filmów i relacji jest wiele, zostały one zweryfikowane jak widać przez wiele rządów. Nawet Rosja nie zaprzecza, że doszło do ataku.

    W świetle takich okoliczności, to raczej należałoby zapytać, jak bardzo trzeba być zmanipulowanym, żeby takie zestawienie faktów uważać (bez przedstawiania jakichkolwiek kontrargumentów) za manipulację…

    • Robert B.

     7 kwietnia 2017 at 12:26

     Buuuhaha!

     „W świetle takich okoliczności, to raczej należałoby zapytać, jak bardzo trzeba być zmanipulowanym, żeby takie zestawienie faktów uważać (bez przedstawiania jakichkolwiek kontrargumentów) za manipulację…”

     Dawaj namiary na swojego dealera! Towar, widzę, musi mieć przedni…

     • Tomek

      7 kwietnia 2017 at 14:10

      Robert, tobie narkotyków to nie trzeba, bo już nam zupełnie w obłoki odlecisz.
      A może zamiast głupio rechotać, wskażesz mi, który fragment mojej powyższej wypowiedzi nie jest prawdziwy?

     • Robert B.

      7 kwietnia 2017 at 14:13

      Do @Tomek:

      Prawdziwy? Taka kategoria do tego nie przystaje. Ty jesteś na totalnym odlocie, zero kontaktu z rzeczywistością. Dlatego napisałem: Dawaj namiary na swojego dealera…

     • Tomek

      7 kwietnia 2017 at 14:33

      Do @Robert B.

      No ale wskażesz mi łaskawie, dlaczego niby kategoria „prawdziwy” do nich nie przystaje, bo o to cię grzecznie poprosiłem, licząc na jakąś ciekawą dyskusję. Umiesz bronić swojego zdania w jakiś merytoryczny sposób? Bo pisać, że coś jest bzdurą albo, że ktoś jest naćpany, to byle dziecko na forum dla gimnazjalistów potrafi.

      Swoją drogą, widzę jednak u ciebie dość ciekawą odmianę. Wynurzenia o tirówkach, proszenie o numer do dealera narkotyków… No ja radziłem ci, żebyś dał sobie trochę odpoczynku od owych Żydów, ale raczej nie miałem na myśli, abyś zapuszczał się aż w takie klimaty dla odmiany:)

    • Michał

     7 kwietnia 2017 at 13:21

     Dobrze. Oczywiście nikt nie zaprzecza, że są to ofiary ataku gazem bojowym. Chodzi tylko, że nikt nie udowodnił, że zrobiły to siły rządowe Asada. Syria a dokładnie rząd syryjski prezydenta Asada nie posiada obecnie żadnej broni chemicznej ponieważ pozbył się jej wszystkich zapasów właśnie pod nadzorem międzynarodowych inspektorów w październiku 2013. Wcześniej kiedy miał nigdy nie udowodniono, że jej użył chociaż kilka prowokacji w tym ze słynnym już najcięższym atakiem na przedmieściach Damaszku w sierpniu 2013 było. Wywiad amerykański sygnalizował też wiele razy, że islamscy rebelianci i terroryści walczący z siłami rządowymi w Syrii mogli wejść w posiadanie gazów bojowych i broni chemicznej w wyniku przejęcia magazynów bądź udostępnienia im przez zaprzyjaźnione służby wywiadowcze (tureckie, saudyjskie, amerykańskie, francuskie, brytyjskie). Zamiast broni masowego rażenia mamy od dłuższego czasu w tym i innych konfliktach (szczególnie Ukraina) medialne kłamstwa masowego rażenia.

  • PolishPolackski

   7 kwietnia 2017 at 09:27

   Tomek:

   Buahahahahaha

  • gieptil

   7 kwietnia 2017 at 09:39

   To USA zorganizowały tę prowokację. I kiedyś te amerykańskie dranie zostaną zabici w sposób bardzo okrutny, żeby ostrzec następnych przed takimi pomysłami. Zanim zginą zostaną im wyprute flaki i odjęte członki.

   • Michał

    7 kwietnia 2017 at 11:30

    To robota CIA w której pełno jest ludzi poprzedniej administracji związanych z Clintonami.

  • myślę sobie że

   7 kwietnia 2017 at 09:52

   Pamiętam nagonkę na Saddama przed atakiem i w trakcie na Irak.
   Dokładnie ten sam schemat. Miał mieć broń atomową, biologiczną, chemiczną…

   Po latach okazało się, że to kłamstwo.
   A Irak jest w stanie wojny domowej, zginęło pewnie już miliony Irakijczyków.
   To samo w Libii.
   Czy ktoś się interesuje losem cywili w ogarniętej wojną domową Libii?

   Cała zadyma w Syrii rozpoczęła się wspieraniem „opozycji” antyasadowskiej przez Zachód, Izrael, Arabię Saudyjską i Katar…
   W celu obalenia Asada.
   Wojna dobiega końca, więc Asad „wymyka się” z sideł. Więc „trzeba było” wyciągnąć z rękawa „przekonujące dowody”…

   Najlepsze że „polskie” media ściekowe, od tvn po tvp już plują jadem i przekonują społeczeństwo do nowej wojny przeciw Złemu Asadowi…

   Co ciekawe, podobno Rosjanie podsunęli sugestię, że atak chemiczny mógł by być tragiczną pomyłką.
   Tzn. samoloty Asada bombardowały składy amunicji terrorystów. I zbombardowały przez przypadek też składy broni chemicznej terrorystów.
   Stąd zabójcza chmura chemiczna.

   • Robert B.

    7 kwietnia 2017 at 10:52

    O tym, że Saddam nic nie ma, było wiadomo od samego początku. Joschka Fischer mówił o tym publicznie bez ogródek jakiemuś amerykańskiemu wysłańcowi, który „montował koalicję”. No ale jak bezcenny Izrael tak chciał, to tak musiało być… Tak będzie oczywiście do czasu. Wtedy historia zacznie suw odwrotny i będzie to, co było. Ja w ślady Ulmów nie mam zamiaru iść.

   • Tomek

    7 kwietnia 2017 at 12:28

    Po latach to akurat okazało się, że Saddam broń chemiczną miał i to gotową do użytku. Amerykanie jednakże utajnili początkowo fakt jej znalezienia, z paru powodów – po pierwsze, bo była to broń którą sami pomogli Irakowi w latach 80-tych stworzyć na potrzeby wojny z Iranem, a dwa, że złamane były procedury niszczenia tej broni (nie zniszczono jej od razu, ileś tam osób zostało poparzonych). Odsyłam do artykułów w prasie, 2014 rok.

    • gosc

     7 kwietnia 2017 at 13:10

     Łżesz „Tomku”.
     USA oficjalnie przyznały, że żadnej „broni masowego rażenia” nie znaleźli. A później „nie zrażeni” atakują i rujnują kolejne kraje. Społeczność międzynarodowa równie niezrażona, popiera agresora.

     • Tomek

      12 kwietnia 2017 at 23:49

      Jesteś niedouczony, jak widać, a się rzucasz. Link do źródła informacji o znalezieniu broni Saddama (co początkowo utajniono, ale śledztwo dziennikarskie to wykazało) znajdziesz w jednym z moich komentarzy pod tym artykułem.

    • Michał

     7 kwietnia 2017 at 13:26

     Artykułów w jakiej prasie ? I kto je pisał ? Czyżby nie ci sami dziennikarze którzy w 2003 razem z Bushem juniorem i jego CIA popierali inwazję na Irak. Bron masowego rażenia kłamstwem medialnym jest dziś bardziej rozwinięta niż nam się wydaje.

     • Tomek

      12 kwietnia 2017 at 23:51

      Akurat wręcz przeciwnie, przeciwnicy Busha, bo New York Times:). Poszperaj, znajdziesz.

  • Paweł

   7 kwietnia 2017 at 16:28

   @Tomek

   Uważasz Assada za samobójcę? Dlaczego miałby zrobić coś, co nie przyniesie mu korzyści, ale bardzo zaszkodzi? Chyba, że jest marionetką i zrobił to na zamówienie.

  • tomek

   7 kwietnia 2017 at 21:32

   Tys to zwykly icek broniacy zydow ns tym poryalu

  • Czarek

   7 kwietnia 2017 at 21:46

   @ Tomek, nie pieprz głupot, ale dokształć się na stronach nie podlegających izraelowi!!!

  • Eva

   8 kwietnia 2017 at 03:31

   Wczoraj w nocy Amerikanie juz mowili o podziale Syrii

 2. Polka

  6 kwietnia 2017 at 22:36

  Robert B. jest tak jak piszesz a takich naiwnych Tomków jest na pęczki i to jest straszne 1

  • Jacenty

   7 kwietnia 2017 at 00:57

   Ja tam nie wierzę w taką aż naiwność.

 3. stan

  6 kwietnia 2017 at 22:45

  Przecież przywódcy wszystkich państw doskonale wiedzą, co jest grane. A ich zmowa milczenia wynika z kilku przyczyn, prostych i oczywistych. Jedną z nich jest nie narażanie się jewrejom. Najgorsze są oczywiście USA, ponieważ ich największy na świecie potencjał militarny i gospodarczy jest wykorzystywany przez koczowników, którzy okupują USA. Absolutnie wszystko, co mówi tzw. Zachód (w tym okupowana Polska) w sprawie Syrii to oczywiście są wierutne kłamstwa. Assad powiedział całą prawdę.
  A Tomek nie jest ani lemingiem, ani naiwniakiem – sprawdzone.

  • Robert B.

   6 kwietnia 2017 at 22:57

   Zauważ, że zawsze przychodzi kryska na Matyska… Ja nie wiem, w jakich oparach oderwania od rzeczywistości trzeba się poruszać, by wierzyć, że wszystko miało swoje przyczyny oprócz świętego, bo żydowskiego, holokaustu. Niestety. Holokaust MIAŁ swoje przyczyny i dla chcących poruszyć szarymi komórkami są one dane jak na talerzu. A skoro są dane, to są znane. A elity krajów poważnych to już na pewno wiedzą, o CO chodzi… Historia ma charakter dwusuwowy, jak twierdził nota bene Żyd Słonimski (bo i tacy się zdarzają, co mają kontakt z rzeczywistością): chrześcijanie dla lwów i Lwów dla chrześcijan… Ja naprawdę nie wiem, na co oni w tej sytuacji liczą…

 4. Janusz

  7 kwietnia 2017 at 01:12

  Ja zwykle w przypadku wyjątkowej podłości, kłamstwa oraz zbrodni: wszystkie drogi prowadzą do żyda.

 5. Adamsky

  7 kwietnia 2017 at 07:09

  Niestety ten gaz jest oznaką zbliżającego się czegoś bardzo złego. Assad jest bohaterem niczym Syzyf pcha kamień pod górę, a gdy jest już bliski zwycięstwa jakaś „zachodnia” pomoc zrzuca mu go na sam dół i znów wszystko od początku. Końca nie widać. Tzn widać, ale nie jest on optymistyczny ani dla Assada ani dla Syrii. W końcu rozbiora go szabrownicy z południa, północy i ich „sojusznicy”. Jak zwykle idzie o ropę i rurociągi, a to co mówią w TV, niestety łącznie z publiczną to jedno wielkie kłamstwo. Już wiadomo po co są koncesje na nadawanie.

 6. prawicowiec

  7 kwietnia 2017 at 09:23

  Brawo Trump ! Na pohybel Assadowi i Rosji ! Rosja była jest i będzie światowym barbarzyńcą !

  • gieptil

   7 kwietnia 2017 at 09:30

   Ty nie jesteś żaden prawicowiec. Ty jesteś mała pedalska wynajęta dupa do usług – biorę we wszystkie otwory z entuzjazmem. Byle płacili.

   • prawicowiec

    7 kwietnia 2017 at 09:51

    Ty prorosyjska gnido pedał to cie spłodził.Każdy kto ma choć odrobinę rozumu nigdy nie będzie popierał apokaliptycznego niedzwiedzia czyli Rosji.Tylko takie pseudoprawicowe szumowiny jak ty są do tego zdolne.Kumać się z odwiecznymi wrogami Polski to już trzeba być zjebem umysłowym.

    • gieptil

     7 kwietnia 2017 at 09:55

     Śmieciu już zarobiłeś kulę w łeb od wielkiej Polski. Koniec rozmowy, agenturę będziemy wyżynać piłą tarczową, aby kolejni wiedzieli ile kosztuje sprzedawanie Polski. Żadnych tam kul w łeb ani szubienic nie będzie, to zbyt luksusowa szybka śmierć dla takich jak ty. Wy musicie umierać długo i w męczarniach.

     • prawicowiec

      7 kwietnia 2017 at 10:37

      Ty mówisz o agenturze? Najlepsi w tym są ruscy i niestety znależli w Polsce takich posłusznych im oszołomów z ONR i innych tego typu pseudopatriotów dla których bogiem jest swoietia.Wam się należy kula w łeb za zdradę Polski.Mieć za przyjaciół sowietów to szczyt kurestwa.Ch.. wam w d.. pseudoprawicowcy.Niech żyją prawdziwi Prawicowcy którzy kochają swój kraj i nie kumają sie z wrogami Ojczyzny ! Walić Rosję !

     • gosc

      7 kwietnia 2017 at 17:41

      @Paweł dokładnie, bardziej by mu pasował nick „GłosIdioty”. Trzeba być albo idiotą, by nie rozumieć związku przyczynowo-skutkowego, albo parszywym hipokrytą. Domaga się „kultury”, ale tylko od jednej strony, do typa „pseudoprawicowiec” nie miał zastrzeżeń.
       
      Dla hipokryty „GłosRozsądku” takie teksty są ok:
      prorosyjska gnido
      pedał to cie spłodził
      szumowina
      zjeb umysłowy
      szczyt kurestwa
      Ch.. wam w d..

     • Paweł

      7 kwietnia 2017 at 22:53

      @Głos

      Skrytykowałeś jedną stronę i to nie tę, która zaczęła rzucać inwektywami.

      „Glosidioty , jakie to zmyslne . Brawo dla pana ! Brawo ! Naprawde wspanialy poziom , pozazdroscic tylko .”

      Sam się prosiłeś dając sobie taki prowokujący nick. Ktoś poważny stara się raczej o to, żeby to inni przekonali się, że jest rozsądny. Mogę sobie wymyślić nick głos Pana, ale będzie to równie żałosne. Ps. myślę, że Lem by się nie obraził.

     • tomek

      10 kwietnia 2017 at 19:54

      Ta qwa kacapska gieptil to kumpel wrzodaka i zyrinowskiego tez polzyd

  • myślę sobie że

   7 kwietnia 2017 at 10:11

   Ile bierzesz za te wrzaski?

  • ok?

   7 kwietnia 2017 at 13:13

   Zmień sobie nick na „pseudoprawicowiec”, ewentualnie „rusofob” lub „PiSuar”. Nie podszywaj się mendo pod prawicę.

 7. gieptil

  7 kwietnia 2017 at 10:30

  Należy dobrze zrozumieć z czym mamy tak naprawdę do czynienia. Amerykańskie elity które już dawno zdeptały Pismo Święte, teraz mają teorię że przechodzą w nową magiczną, mistyczną rzeczywistość, w jakiś magiczny mistyczny tajemny (okultystyczny) wyższy szczebel rozwoju cywilizacji i człowieka. Ale oni mają taką tajemną wiedzę, że do tego wyższego tajemnego szczebla rozwoju nie nadaje się ponad 90% ludzkości. Więc trzeba ich ZABIĆ. I zabijają. I tutaj nie chodzi o pieniądze. Oni pieniędzy mają mnóstwo. Tutaj chodzi o pewną idee. O pewien obłąkany pomysł podpowiedziany im przez szatana.

  • GlosRozsadku

   7 kwietnia 2017 at 19:17

   Te elity od zawsze mialy takie zamiary , tylko od niedawna maja juz prawie wszystkie klocki ukladanki . Idea to wspanialy nowy swiat , juz wykladana za czasow Platona i tak , moim zdaniem ta mysl pochodzi prosto od szatana . Prosze zauwazyc ze tu nie ma roznicy czy to sa elity USA czy Rosji czy jakie kolwiek inne . Wypadlo mi teraz to nazwiska , genaral GRU otwarcie o tym mowil ze GRU to organizacja okultystyczna , a co do CIA to ich siedzib ajest pentagon /pentagram . Czy mozna jeszce jasniej niz to . Lub siedziba angielskiego wywiadu , ktora wyglada jak jakies mauzoleum poganskich bozkow . Wywiat wogole skonstruowany jest wedlug blue printu masoneri , wiec czego tu oczekiwac .

 8. finka

  7 kwietnia 2017 at 12:34

  Sami zaopatrzyli stworzoną przez CIA opozycję w broń chemiczną. Organizując taki atak Assad strzelałby sobie w stopę. Pmiętamy „dowody”, jaki mieli na Saddama, że ma broń chemiczna i biologiczną, wszystko było kłamstwem byle napaść na Irak.

  • Tomek

   12 kwietnia 2017 at 23:56

   Znaleziono broń chemiczną Saddama. Link do odpowiednich informacji podawałem w jednym z komentarzu pod tym artykułem.

 9. Hania

  7 kwietnia 2017 at 20:06

  Pan GłosRozsądku doczekał się adekwatnej odpowiedzi ze strony naszego pocztyliona z MSZ?

  „MSZ ocenia, że decyzja prezydenta USA Donalda Trumpa była silnym i wyraźnym sygnałem, że dalsze rozprzestrzenianie i użycie broni chemicznej, w tym przeciwko bezbronnej ludności cywilnej w Syrii, nie będzie tolerowane. Polska będzie kontynuowała wysiłki na arenie międzynarodowej w celu całkowitej eliminacji broni chemicznej.

  Ministerstwo zapelowało do stron konfliktu o powstrzymanie się od działań, które prowadzić będą do dalszej eskalacji napięć i wzywamy do kontynuowania rozmów pod egidą ONZ prowadzących do rozwiązania konfliktu za pomocą środków politycznych. Zdaniem polskiej dyplomacji jedynie wspólne działania społeczności międzynarodowej […] mogą doprowadzić do trwałego pokoju i stabilności w regionie.”

  szkoda tylko, że ministerstwo nie zadaje sobie trudu odnalezienia sprawcy ataku chemicznego….
  Ale, to szczegół, nieprawdaż?

 10. Hania

  7 kwietnia 2017 at 22:28

  Szanowny panie o Ofiarach gułagów jak najbardziej
  – pamietam, pamiętam
  Razem z moim Narodem dźwigam to brzemię, boleśnie odczuwam brak elit wymordowanych przez dwóch albo i trzech okupantów bo, jak pan wie, Ukraińcy we Lwowie chętnie słuzyli Niemcom.
  Ciekawe czy pan nie zapomniał o Jałcie i jej ustaleniach?
  Nie bronię Rosji, ale biorę pod uwagę gehennę, którą przezyli także ( a może jako pierwsi) jej obywatele.
  Nie zapominam o licznych filozofach ( Sartre i inn) zachodnich pisarzach, zachwyconych Krajem Rad.
  Mnie proszę pana nie obchodzi pijar.
  Mnie obchodzi sprawiedliwość i ład w stosunkach międzynarodowych.
  Który jak na razie najbardziej uwiera USA i Izraelowi.
  Mylę się?

 11. Anty

  9 kwietnia 2017 at 14:09

  Ciekawy i rzeczowy film o stosunkach palestyńsko izraelskich. Polecam. Będzie tam dostatecznie dużo dowodów na temat działania Żydów na terytoriach okupowanych. Śmierć jest w tle w każdej sekundzie tego filmu. Żydzi nie są idealni. Nie pamiętają już faszyzmu. Obrośli w piórka.

 12. Anty

  9 kwietnia 2017 at 14:23

  Kiedyś USA mamiła tzw. towarzyszy broni niedozwoloną bronią w Iraku. Irak podbity, Husajn powieszony a pretekstu wojny nie znaleziono do dziś. Podobnie sprawa wygląda z Syrią. Ona też ma już swój scenariusz podpisany. Ale czy mamy się temu tępo przyglądać? Czy mamy patrzeć na te rzeczy i wmawiać sobie – zły ten prezydent Syrii jak zły miał być Husajn. Już nas dwa razy próbowano wymazać z mapy świata. Dlaczego nasze pieski polityczne popierające USA nie pamiętają o tym. Powinniśmy bronić każdego kraju w jego wiekowych granicach. Nawet słowem.

 13. anty-zionist

  10 kwietnia 2017 at 00:25

  Jeśli jakieś Państwo znajdzie się na celowniku syjonistów to bez względu czy ma rakiety jak KRLD czy nie ma jak Syria bez względu na wszystko czeka go zagłada.Pretekst zawsze się znajdzie( a to broń chemiczna a to dążenie do broni atomowej,a to niedobór demokracji itd..) Duży(USA) i mały Izrael(w Palestynie) nie odpuszczają.Straszą, napadają,bombardują, wprowadzają sankcje, wywołują sztuczne rewolucje, arabskie wiosny, nasyłają terrorystów, skłócają sąsiadów, organizują majdany, zabijają przywódców, itd… wszystko w zależności w jakiej części świata i jakich napadany kraj ma przyjaciół.Czy uda położyć się temu kres? próby już były..ale jak na razie nikomu to się nie udało.

 14. gugu

  11 kwietnia 2017 at 17:57

  że wam się też chce tracić czas na polemikę z trollem tomkiem , podziwiam

 15. Margarette Sopko

  8 maja 2017 at 00:32

  metatron cube

 16. Sook Bergem

  8 maja 2017 at 18:07

  Fantastic!

 17. website for cheating

  31 maja 2017 at 09:55

  Hi there! This is kind of off topic but I need some help from an established blog. Is it hard to set up your own blog? I’m not very techincal but I can figure things out pretty quick. I’m thinking about making my own but I’m not sure where to begin. Do you have any tips or suggestions? Appreciate it|

 18. best Philly diet doctor

  2 czerwca 2017 at 11:22

  Excellent details.

 19. Escort Ticino

  6 czerwca 2017 at 06:20

  I like your quality that you put into your writing . Please do continue with more like this.

 20. Stewart

  14 czerwca 2017 at 20:11

  Tengo que decir, que me ha sorprendido el contenido de este artículo. Es muy ilustrativo y permite aclarar dudas, a la vez que te brinda información valiosa.

 21. buy mens shoes online

  15 czerwca 2017 at 22:19

  Some can offer you money, whilst there are also other people that can provide you goods.|There is continuity of work even with out energy. One of the most popular is the Target Credit score Card. Now family shopping had moved to heaven.

 22. recycle lithium ion batteries slough

  17 czerwca 2017 at 18:22

  Its like you read my mind! You seem to know so much about this, like you wrote the book in it or something. I think that you can do with a few pics to drive the message home a bit, but instead of that, this is excellent blog. A fantastic read. I will certainly be back.

 23. Yes! Finally something about here.

 24. Non Plus Ultra

  26 czerwca 2017 at 04:57

  Your resources are well developed.

 25. download

  4 lipca 2017 at 20:23

  Its like you read my mind! You seem to know so much about this, like you wrote the book in it or something.
  I think that you can do with some pics to drive the message home a little bit, but other than that, this is great blog.
  A great read. I’ll definitely be back.

 26. here

  13 lipca 2017 at 15:53

  I do not even know the way I ended up here, however I thought this submit was once great.
  I do not know who you’re but definitely you are going to a well-known blogger should you aren’t already.

  Cheers!

 27. Fanduel promo code

  19 lipca 2017 at 16:32

  Hi, after reading this amazing piece of writing i am as well cheerful to share my knowledge here with colleagues.

 28. kevin

  1 sierpnia 2017 at 00:08

  voilà un petit test pour voir. En effet je veux absolument que mes liens s’indexent bordel. Ca fait trop là sinon mes amis.

 29. An interesting discussion is worth comment. I think that you should write more on this topic, it might not be a taboo subject but generally people are not enough to speak on such topics. To the next. Cheers

 30. Darinnania

  11 sierpnia 2017 at 09:36

  http://revia.phartesdomusa.org generic for revia

 31. Darinnania

  12 sierpnia 2017 at 01:42

  http://revia.phartesdomusa.org where can i buy revia hct

 32. Eastvale Dispensary

  26 sierpnia 2017 at 00:48

  Geez, that is unbelievable. I could not refrain from leaving a comment! Incredible.

 33. new business adviser

  26 sierpnia 2017 at 08:51

  You seem to really know who you are. Are there other pages you work on? Any new information.

 34. instacart coupon 2017

  27 sierpnia 2017 at 12:07

  Hey there! Do you know if they make any plugins to protect against hackers?

  I’m kinda paranoid about losing everything I’ve worked
  hard on. Any recommendations?

 35. Jesse Grillo

  29 sierpnia 2017 at 23:01

  You should be beyond proud of yourself. You are spot on with this. I willfor sure like your social media websites. I saw your blog on my Google Plus feed. I like your style.

 36. escape room garland

  30 sierpnia 2017 at 00:40

  After I initially left a comment I appear to have clicked on the -Notify me when new comments are added- checkbox and now each time a comment is added I get 4 emails with the exact same comment. Perhaps there is an easy method you can remove me from that service? Thanks!

 37. Jesse Grillo

  30 sierpnia 2017 at 10:35

  Your write up has proven useful to me. You seem to really know who you are.

 38. technology adviser

  31 sierpnia 2017 at 15:51

  Incredible. Certainly a lot of details to take into consideration.

 39. Jesse Grillo

  31 sierpnia 2017 at 23:52

  Thumbs up! Your website has proven useful to me.

 40. Jesse Grillo

  1 września 2017 at 06:30

  Spot on with this blogs. I am on the same side as you. Thank you for sharing your info. No complaints on this end, simply a excellent piece.

 41. Jesse Grillo

  1 września 2017 at 14:51

  Your website has a kind of engergy surrounding it. How could any of this be better stated? It could not. Incredibly helpful info.

 42. Jesse Grillo

  2 września 2017 at 01:10

  It is like you read my thoughts! Do not get afraid to spread your thoughts. Somehow you make time stop and fly at the same time. You think about this subject from way more than one view point. A BIG hello from New York!

 43. Jesse Grillo Jesse Grillo

  2 września 2017 at 05:44

  You could survive a Zombie apocalypse. Neat blog. I was reading on Friday when I discovered your blog. I enjoy the details you provide here. You have brought up a very superb ideas

 44. investor adviser

  3 września 2017 at 01:49

  Thank you for writing this great website. To think, I was confused a minute ago. I needed this. You have brought up a very superb points

 45. Jesse Grillo

  4 września 2017 at 07:34

  I bet top Reddit professionals would agree. You deserve a hug right now. I really like your writing style and how well you express your thoughts. You are a very persuasive writer.

 46. tech adviser

  4 września 2017 at 16:11

  I was all about this topic back in the day when I lived in Illinois. I have been looking everywhere for this!

 47. Jesse Grillo

  4 września 2017 at 22:21

  I truly appreciate this post. Nice website. You should be thanked more often. Geez, that is unbelievable.

 48. Reuben Mintos

  5 września 2017 at 01:49

  Hello, Neat post. There is an issue with your site in internet explorer, might check this… IE nonetheless is the market chief and a huge portion of folks will omit your excellent writing because of this problem.

 49. Jesse Grillo

  5 września 2017 at 20:23

  This information is magnificent. magnificent insight. You have made my day!

 50. Silvia Odete Morani Massad

  5 września 2017 at 22:06

  Your method of explaining the whole thing in this paragraph is genuinely pleasant, all be able to simply be aware
  of it, Thanks a lot.

 51. garage door riding

  6 września 2017 at 04:26

  This web site really has all the info I wanted concerning this subject and didn’t know who to ask.

 52. real estate school

  6 września 2017 at 05:01

  I’ve been surfing on-line greater than three hours today, but I never discovered any attention-grabbing
  article like yours. It is pretty price enough
  for me. In my view, if all webmasters and bloggers made just right
  content as you probably did, the internet
  will probably be a lot more useful than ever before.

 53. Nichole

  7 września 2017 at 06:20

  Pretty! This was an extremely wonderful post. Thanks for supplying these details.

 54. We absolutely love your blog and find a lot of your post’s to be exactly what I’m looking for.
  Would you offer guest writers to write content to suit
  your needs? I wouldn’t mind creating a post or elaborating on many of the subjects you write about here.

  Again, awesome weblog!

 55. interest rates

  7 września 2017 at 21:41

  Appreciation to my father who informed me concerning this webpage, this web site is actually remarkable.

 56. right car loan

  7 września 2017 at 22:37

  It’s remarkable to go to see this website and
  reading the views of all colleagues concerning this piece of
  writing, while I am also eager of getting familiarity.

 57. best public relations

  7 września 2017 at 22:38

  awesome post, thanks a lot. Who raised you? They deserve a medal for a job well done.

 58. best stocks available

  8 września 2017 at 09:10

  Greetings! This is my first comment here so I just wanted to give a
  quick shout out and say I truly enjoy reading through your posts.
  Can you suggest any other blogs/websites/forums that cover the
  same subjects? Thanks a lot!

 59. things you need to become a cartoonist

  8 września 2017 at 09:42

  You are so awesome! I don’t believe I’ve read a single thing like that before.
  So nice to find another person with a few unique thoughts on this subject.

  Really.. thank you for starting this up. This website is one thing that is needed on the internet,
  someone with a bit of originality!

 60. real estate loans

  8 września 2017 at 11:12

  Hi i am kavin, its my first occasion to commenting anywhere, when i read
  this post i thought i could also create comment due to this sensible paragraph.

 61. Jesse Grillo

  8 września 2017 at 11:19

  My boyfriend told me they really love your articles article. Your website has a certian feeling surrounding it.

 62. Heath

  9 września 2017 at 00:17

  It’s an remarkable paragraph designed for all the online visitors; they will obtain benefit from it I am sure.

 63. technology speaker

  9 września 2017 at 05:25

  Your perspective is beyond refreshing. I could not stop from commenting. My dad told me they really love your websites article. You are my savior.

 64. popular blog

  9 września 2017 at 05:36

  Zune and iPod: Greatest individuals assess the Zune toward the Contact, nonetheless when observing how slender and surprisingly lower and mild it is, I try out it towards be a as an alternative unique hybrid that brings together features of both of those the Contact and the Nano. It is Quite colourful and attractive OLED display is a little lesser than the contact screen, nevertheless the participant by itself feels pretty a bit scaled-down and lighter. It weighs above 2/3 as substantially, and is significantly smaller in just width and top, even though remaining merely a hair thicker.

 65. http://www.avtomoscvich.ru/

  9 września 2017 at 19:58

  There’s certainly a lot to know about this topic.
  I really like all of the points you made.

 66. Jamel

  10 września 2017 at 00:31

  This is very interesting, You’re a very skilled blogger.
  I’ve joined your feed and look forward to seeking more of your fantastic post.
  Also, I’ve shared your web site in my social networks!

 67. Kara

  10 września 2017 at 06:24

  Hey there! This is my first comment here so I just wanted to give a quick shout out and say I really
  enjoy reading your articles. Can you recommend any other blogs/websites/forums that go over the same subjects?
  Thanks!

 68. Nice PHP Scripts

  10 września 2017 at 22:34

  Aw, i thought this was an incredibly nice post. In notion I have to set up writing like this moreover – taking time and actual effort to have a really good article… but so what can I say… I procrastinate alot by no means manage to get something accomplished.

 69. Friv 2

  11 września 2017 at 09:02

  Some truly interesting info , well written and broadly user genial .

 70. start up menu

  11 września 2017 at 09:52

  Hi, I do think this is an excellent site.
  I stumbledupon it 😉 I’m going to revisit yet again since I book-marked it.
  Money and freedom is the best way to change, may you be rich and continue
  to guide other people.

 71. Woah! I’m really loving the template/theme
  of this website. It’s simple, yet effective.
  A lot of times it’s hard to get that „perfect balance” between superb usability
  and visual appeal. I must say you’ve done a great job with
  this. Additionally, the blog loads super quick for me on Opera.
  Superb Blog!

 72. Ramonita

  11 września 2017 at 10:49

  I constantly spent my half an hour to read this blog’s content daily
  along with a mug of coffee.

 73. http://dubazar.com

  11 września 2017 at 14:16

  This post presents clear idea in favor of the new users of blogging,
  that truly how to do running a blog.

 74. interest rate

  11 września 2017 at 15:39

  I quite like reading through a post that will make men and
  women think. Also, many thanks for permitting me to comment!

 75. door pops back

  12 września 2017 at 02:22

  whoah this blog is excellent i love studying your articles.
  Keep up the good work! You realize, many people are hunting round for this info, you could help them greatly.

 76. real player

  12 września 2017 at 02:41

  Hi! I could have sworn I’ve been to this web site before but after going through many of the posts I realized it’s new to me.

  Regardless, I’m certainly pleased I discovered it and I’ll be bookmarking it
  and checking back regularly!

 77. Mariano

  12 września 2017 at 09:50

  Wow, that’s what I was seeking for, what
  a information! present here at this web site, thanks admin of this
  website.

 78. cowmesh.net

  12 września 2017 at 10:05

  It’s perfect time to make a few plans for the future and it is time to be happy.
  I have learn this put up and if I may I desire to counsel you some interesting things or advice.
  Maybe you could write next articles relating to this article.
  I want to learn more issues approximately it!

 79. problems start

  12 września 2017 at 10:59

  Hi mates, its enormous piece of writing regarding educationand entirely defined, keep it up
  all the time.

 80. phone book

  12 września 2017 at 18:12

  Hey there! Do you use Twitter? I’d like to follow you if that would be ok.
  I’m definitely enjoying your blog and look forward to new updates.

 81. overrated interest rate

  12 września 2017 at 21:47

  Heya this is kind of of off topic but I was wondering if blogs use WYSIWYG editors or if you have to manually code with HTML.
  I’m starting a blog soon but have no coding expertise so I wanted to
  get advice from someone with experience. Any help would be enormously appreciated!

 82. Lelio Vieira Carneiro Junior

  13 września 2017 at 03:21

  It’s a pity you don’t have a donate button! I’d without a doubt donate
  to this brilliant blog! I guess for now i’ll settle for book-marking and adding your RSS feed to my Google account.
  I look forward to fresh updates and will talk about this blog with
  my Facebook group. Chat soon!

 83. professional garage door

  13 września 2017 at 05:04

  Hmm is anyone else encountering problems with the images on this blog loading?

  I’m trying to find out if its a problem on my end or if it’s the blog.
  Any suggestions would be greatly appreciated.

 84. Boyd

  15 września 2017 at 06:50

  Have you ever thought about including a little bit more than just your articles?

  I mean, what you say is fundamental and all. However imagine if
  you added some great pictures or video clips to give your posts
  more, „pop”! Your content is excellent but with images and video clips, this website could
  certainly be one of the greatest in its field. Great blog!

 85. apply singapore pr

  15 września 2017 at 07:02

  I like this post! Thanks.

 86. this blog

  16 września 2017 at 03:02

  Zune and iPod: Utmost All those look at the Zune in the direction of the Contact, but at the time observing how slender and astonishingly reduced and light-weight it is, I choose it in the direction of be a really unique hybrid that brings together attributes of possibly the Touch and the Nano. It is really extremely vibrant and beautiful OLED display is slightly smaller than the touch screen, nevertheless the player by itself feels Incredibly a bit lesser and lighter. It weighs in excess of 2/3 as substantially, and is noticeably lesser inside width and height, even though staying only a hair thicker.

 87. best charities to donate to

  16 września 2017 at 20:03

  When I initially left a comment I seem to have clicked the -Notify me when new comments are added- checkbox and from now on every time a comment is added I receive four emails with the same comment. Perhaps there is a way you can remove me from that service? Appreciate it!

 88. singapore pr application

  16 września 2017 at 23:47

  Great post!

 89. Raymundo Vinall

  17 września 2017 at 01:39

  As I website possessor I believe the content material here is rattling excellent , appreciate it for your efforts. You should keep it up forever! Good Luck.

 90. international travel

  17 września 2017 at 06:30

  Attractive section of content. I just stumbled upon your
  web site and in accession capital to assert that I
  get actually enjoyed account your blog posts. Any way I’ll be subscribing to your augment and
  even I achievement you access consistently rapidly.

 91. air travel

  17 września 2017 at 07:13

  certainly like your web-site but you need to check the spelling on quite a few of
  your posts. Several of them are rife with spelling problems
  and I to find it very bothersome to inform the reality nevertheless I’ll definitely come again again.

 92. gproxy.info

  17 września 2017 at 09:07

  I am regular visitor, how are you everybody? This article posted at this
  web page is truly pleasant.

 93. tourism offers

  17 września 2017 at 09:46

  Quality content is the important to be a focus for the people to visit the
  site, that’s what this website is providing.

 94. tourism life

  17 września 2017 at 16:51

  Hello, I enjoy reading through your article post. I wanted to write a little
  comment to support you.

 95. macau tourism

  17 września 2017 at 18:21

  Hey there! Someone in my Facebook group shared
  this website with us so I came to take a look.
  I’m definitely enjoying the information. I’m book-marking and will
  be tweeting this to my followers! Fantastic blog and
  superb design and style.

 96. golf clubs

  17 września 2017 at 21:48

  This post is worth everyone’s attention. When can I find out
  more?

 97. pr application

  18 września 2017 at 01:33

  I like this post! Thanks.

 98. charitable trust

  18 września 2017 at 03:12

  Everything is very open with a very clear clarification of the issues. It was really informative. Your site is extremely helpful. Thanks for sharing!

 99. old golf course

  18 września 2017 at 08:03

  Wow, incredible blog format! How long have you ever been blogging for?
  you made blogging glance easy. The whole glance of your web site is excellent, as smartly as the content!

 100. Mable

  18 września 2017 at 11:27

  I’m really impressed with your writing abilities as
  smartly as with the layout for your blog. Is that this a paid
  topic or did you modify it yourself? Either way keep up the
  excellent quality writing, it is uncommon to look a great weblog like this one these
  days..

 101. old golf course

  18 września 2017 at 12:48

  For most recent news you have to visit world-wide-web and on world-wide-web I found this website as a best website for newest updates.

 102. where to dispose of old computers

  19 września 2017 at 15:10

  I gotta bookmark this site it seems very useful very useful

 103. recycling e waste

  19 września 2017 at 15:11

  Simply a smiling visitor here to share the love (:, btw outstanding design .

 104. computer scrap recycling

  19 września 2017 at 15:12

  Thank you for the sensible critique. Me & my neighbor were just preparing to do a little research about this. We got a grab a book from our local library but I think I learned more clear from this post. I’m very glad to see such great info being shared freely out there.

 105. old it recycling

  19 września 2017 at 15:19

  Heya i am for the first time here. I found this board and I find It really useful & it helped me out a lot. I hope to give something back and aid others like you aided me.

 106. how to apply singapore pr

  20 września 2017 at 01:16

  I like this post! Thanks.

 107. Keena

  20 września 2017 at 05:32

  VIP ticket are at

 108. best tips travelling

  20 września 2017 at 08:55

  Heya i’m for the first time here. I found this board and I in finding It really useful
  & it helped me out a lot. I am hoping to give one thing back and aid others like you helped me.

 109. php gallery script

  20 września 2017 at 10:15

  wedding venue beside the beach is i think the best and looks very romantic;;

 110. golf courses

  20 września 2017 at 12:54

  Appreciating the time and energy you put into your website and in depth information you offer.
  It’s nice to come across a blog every once in a while that
  isn’t the same unwanted rehashed material. Wonderful read!
  I’ve bookmarked your site and I’m adding your RSS feeds to my Google account.

 111. Neal

  20 września 2017 at 14:34

  Hey There. I found your blog using msn. This is
  a very well written article. I’ll make sure to bookmark it and come back to read
  more of your useful info. Thanks for the post.
  I will certainly return.

 112. escape room dallas

  20 września 2017 at 14:49

  I blog frequently and I really thank you for your content. The article has truly peaked my interest. I am going to book mark your website and keep checking for new information about once per week. I opted in for your RSS feed too.

 113. capethica.com

  20 września 2017 at 17:21

  Valuable information. Lucky me I discovered your web site by chance, and I’m surprised why this twist
  of fate didn’t happened in advance! I bookmarked
  it.

 114. Tobias

  21 września 2017 at 09:48

  I go to see day-to-day a few websites and blogs to read articles or reviews,
  except this weblog presents feature based writing.

 115. Larzews

  21 września 2017 at 12:33

  Finasteride Funziona Davvero Propecia [url=http://cialtobuy.com ]cialis[/url] Amoxicillin Dosage For Infection
  Achat Kamagra France Propranolol Overseas Pharmacy Dapoxetine Et Cialis
  Tadacip 20 Mg cialis price Best Pharmacy Online

 116. arsenal soccer jerseys

  21 września 2017 at 22:46

  I’ve been browsing on-line greater than 3 hours as of late, yet
  I by no means discovered any fascinating article like yours.
  It’s pretty worth sufficient for me. Personally, if all website owners and bloggers made
  good content material as you did, the net will likely be much more useful than ever before.

 117. open golf

  22 września 2017 at 07:34

  When someone writes an article he/she retains the idea of a
  user in his/her brain that how a user can be aware of it.
  Thus that’s why this post is outstdanding. Thanks!

 118. branded shoes online

  22 września 2017 at 10:39

  So you can buy whatever you require online.|Even though the costs are stored at a reduced degree, the quality of these products is second to none. Before buy discount footwear, you must need to lookup on operating shoes. How can you miss Christian Louboutin online store!|They also have three blackout t-shirt designs dimension 3XL that you can select from.

 119. escape room dfw

  22 września 2017 at 17:50

  An interesting discussion is definitely worth comment. There’s no doubt that that you need to publish more about this subject, it may not be a taboo matter but generally folks don’t discuss these issues. To the next! Cheers!!

 120. Spot on with this write-up, I truly think this website needs much more consideration. I’ll probably be again to read much more, thanks for that info.

 121. macau tourism

  22 września 2017 at 19:48

  Hello There. I found your weblog the use of msn. This
  is a really smartly written article. I’ll make
  sure to bookmark it and return to learn more of your useful information. Thanks for the post.

  I’ll definitely comeback.

 122. Margart

  23 września 2017 at 01:14

  Everything is very open with a clear explanation of the
  issues. It was really informative. Your website is extremely helpful.
  Thanks for sharing!

 123. golf club

  23 września 2017 at 01:53

  When someone writes an paragraph he/she retains the idea of a user in his/her brain that how a user can understand it.

  So that’s why this article is perfect. Thanks!

 124. best tips travelling

  23 września 2017 at 02:12

  Great blog here! Additionally your web site rather a
  lot up very fast! What host are you using? Can I am
  getting your affiliate hyperlink for your host? I desire my
  site loaded up as fast as yours lol

 125. irregular heart rhythms

  23 września 2017 at 03:03

  Hello to all, it’s really a nice for me to pay a quick visit this web site, it includes
  helpful Information.

 126. php shopping cart

  23 września 2017 at 03:39

  very nice post, i undoubtedly adore this amazing site, continue it

 127. Julia

  23 września 2017 at 16:02

  Thanks to my father who informed me concerning this weblog, this webpage is genuinely amazing.

 128. shendusheyin.com

  23 września 2017 at 16:57

  Hi there all, here every person is sharing these know-how,
  so it’s good to read this blog, and I used to pay a visit
  this web site all the time.

 129. escape room dfw

  23 września 2017 at 18:53

  Can I simply say what a comfort to uncover someone that truly knows what they are talking about online. You actually realize how to bring an issue to light and make it important. A lot more people really need to look at this and understand this side of the story. It’s surprising you aren’t more popular since you certainly possess the gift.

 130. Melva

  23 września 2017 at 20:21

  Quality articles or reviews is the main to be
  a focus for the viewers to go to see the website, that’s what this web site
  is providing.

 131. http://112.124.11.186

  23 września 2017 at 20:39

  Amazing blog! Is your theme custom made or did
  you download it from somewhere? A design like yours with a few simple adjustements would
  really make my blog jump out. Please let me know where you got your design.
  Kudos

 132. Scott

  24 września 2017 at 21:21

  Thanks for the marvelous posting! I seriously enjoyed reading it, you can be a
  great author.I will ensure that I bookmark your blog
  and will often come back down the road. I want to
  encourage continue your great work, have a nice morning!

 133. escape room dfw

  25 września 2017 at 01:33

  I must thank you for the efforts you’ve put in writing this website. I really hope to check out the same high-grade blog posts from you in the future as well. In truth, your creative writing abilities has motivated me to get my very own blog now 😉

 134. la.fnst.org

  25 września 2017 at 04:46

  Hi there! This blog post could not be written much better!
  Looking at this post reminds me of my previous roommate! He constantly kept talking about
  this. I most certainly will forward this information to him.

  Pretty sure he’s going to have a good read. Thank you for sharing!

 135. You actually make it seem so easy with your presentation but I find this
  topic to be actually something which I think I would never understand.

  It seems too complicated and extremely broad for me.
  I am looking forward for your next post, I’ll try to get the hang of it!

 136. Dena

  25 września 2017 at 14:05

  Oh my goodness! Amazing article dude! Thank you, However I am
  having problems with your RSS. I don’t understand why I can’t join it.

  Is there anyone else getting identical RSS issues? Anybody who knows
  the answer can you kindly respond? Thanks!!

 137. engevias.com.br

  26 września 2017 at 08:39

  Hello! Would you mind if I share your blog with
  my facebook group? There’s a lot of folks that I think would
  really appreciate your content. Please let me know.
  Many thanks

 138. Vomirnes

  26 września 2017 at 10:59

  le viagra est il en vente libr

  [url=http://viagrabuygenzx.com/]viagra generic[/url]

  buy viagra

  viagra and bendroflumethiazide

 139. Jamaal

  26 września 2017 at 12:12

  Hurrah, that’s what I was exploring for, what a material!
  present here at this web site, thanks admin of this site.

 140. Austrines

  26 września 2017 at 13:09

  cialis en espana

  [url=http://cialisjhgeneric.com/]cialis[/url]

  buy cialis

  cialis 5 mg como tomar

 141. holiday travel

  26 września 2017 at 15:32

  May I simply just say what a relief to discover somebody that actually knows what
  they are discussing on the net. You definitely understand how to bring an issue
  to light and make it important. A lot more people really need to read this and
  understand this side of your story. It’s surprising you’re not more
  popular since you surely possess the gift.

 142. turquoise hair fascinators

  26 września 2017 at 18:11

  Wonderful beat ! I wish to apprentice while you amend your web site, how can i subscribe for a blog website? The account helped me a acceptable deal. I had been tiny bit acquainted of this your broadcast offered bright clear idea

 143. best dating

  26 września 2017 at 19:51

  Nice post. I learn something new and challenging on blogs I stumbleupon everyday.
  It’s always useful to read through articles from other authors and practice a little something from their sites.

 144. Austrines

  27 września 2017 at 02:26

  cialis for sale in phoenix

  [url=http://cialisjhgeneric.com/]buy cialis[/url]

  cialis

  uk buy levitra cialis

 145. Vomirnes

  27 września 2017 at 05:23

  viagra for kvinnor

  [url=http://viagrabuygenzx.com/]viagra[/url]

  viagra

  precos viagra generico

 146. http://www.death-clan.eu/

  27 września 2017 at 06:30

  Very soon this web site will be famous amid all
  blogging and site-building people, due to it’s fastidious articles or reviews

 147. heart protection

  27 września 2017 at 07:22

  Thanks for sharing your thoughts about travel guides.
  Regards

 148. emotions movie pixar

  27 września 2017 at 09:27

  This is having a little bit excess subjective, yet I a lot want the Zune Current market. The interface is vibrant, incorporates even more flair, and some neat capabilities which includes ‚Mixview’ that enable on your own abruptly perspective very similar albums, tunes, or other people equivalent toward what you happen to be listening towards. Clicking upon one particular of people will centre on that solution, and one more preset of „neighbors” will appear into impression, allowing for yourself to navigate over researching as a result of comparable artists, audio, or end users. Conversing of users, the Zune „Social” is on top of that excellent fun, permitting yourself come across many others with shared preferences and getting buddies with them. On your own then can listen in direction of a playlist constructed based on an amalgamation of what all your good friends are listening toward, which is much too exciting. All those anxious with privacy will be relieved in the direction of recognize yourself can keep away from the community versus looking at your person listening behavior if you therefore take.

 149. how to apply pr in singapore

  27 września 2017 at 11:27

  Great post there! Keep it up!

 150. escape room plano

  27 września 2017 at 13:37

  I really like reading an article that can make men and women think. Also, many thanks for permitting me to comment!

 151. imagine holiday travel

  27 września 2017 at 15:18

  you’re in point of fact a excellent webmaster. The site loading pace is
  amazing. It kind of feels that you are doing any distinctive trick.
  Furthermore, The contents are masterpiece. you have done a excellent activity
  in this subject!

 152. An interesting discussion is worth comment. I think that you should write more on this topic, it might not be a taboo subject but generally people are not enough to speak on such topics. To the next. Cheers

 153. best butt

  28 września 2017 at 00:27

  Great post. I was checking constantly this blog and I’m impressed!
  Extremely useful information specifically the last part
  🙂 I care for such info much. I was looking for this particular information for a long time.
  Thank you and best of luck.

 154. Trevor

  28 września 2017 at 01:07

  Hello! This post could not be written any better! Reading through this post reminds me of my good old room mate!
  He always kept chatting about this. I will forward this post to him.
  Pretty sure he will have a good read. Thanks for sharing!

 155. travel cruise starting

  28 września 2017 at 04:31

  This is a good tip particularly to those fresh to the blogosphere.
  Short but very precise info… Many thanks for sharing this one.

  A must read post!

 156. jordan soccer jersey

  28 września 2017 at 07:52

  I’m not that much of a internet reader to be honest but your blogs really nice, keep it up!

  I’ll go ahead and bookmark your site to come back later.
  All the best

 157. Austrines

  28 września 2017 at 11:48

  once cialis daily

  [url=http://cialisjhgeneric.com/]cialis online[/url]

  buy cialis online

  lowest price on generic cialis

 158. developing heart disease

  28 września 2017 at 11:56

  I’ve been browsing online more than 4 hours today, yet I never found any interesting article like yours.
  It is pretty worth enough for me. In my view, if all web owners
  and bloggers made good content as you did, the web will be a lot more useful than ever before.

 159. butt workout

  28 września 2017 at 16:47

  Do you mind if I quote a couple of your posts as long as I provide
  credit and sources back to your webpage? My blog site is in the exact same
  niche as yours and my users would certainly benefit from a lot of
  the information you provide here. Please let me know if this ok with you.
  Appreciate it!

 160. Larzews

  28 września 2017 at 21:18

  Isotretinoin Commenti Su Dapoxetina [url=http://cheapestcial.com ]cialis[/url] Propecia Opinion Opinion Propecia Finasteride

 161. https://pt-br.facebook.com

  29 września 2017 at 08:10

  Everything wrote was actually very logical. But, think about this, suppose you added
  a little information? I mean, I don’t want to tell you how to run your
  website, however what if you added a post title to maybe get
  folk’s attention? I mean Assad: Rozlew krwi w Syrii ma zabezpieczyć interesy
  Izraela i jego partnerów – Prawy.pl is kinda boring.
  You could look at Yahoo’s home page and see how they create article headlines
  to get people to open the links. You might try adding a video
  or a related pic or two to get people excited about what you’ve
  got to say. In my opinion, it might make your website a little bit more
  interesting.

 162. Richardgak

  29 września 2017 at 23:17

  [url=http://genericviagra28.com/]when does viagra go generic[/url]
  viagra generic usa
  cheap generic viagra
  cheap generic viagra

 163. Edwardcaf

  29 września 2017 at 23:23

  [url=http://viagracoupon28.com/]viagra 3 free pills coupon[/url]
  viagra coupon code
  viagra coupon free trial
  coupon viagra

 164. timex wearers

  30 września 2017 at 01:18

  Thank you for sharing your info. I truly appreciate your efforts and I am waiting for
  your next write ups thank you once again.

 165. Abrahamvoida

  30 września 2017 at 01:40

  [url=http://viagraformen28.com/]viagra for men in india[/url]
  viagra pills for men
  sex pills for men viagra
  viagra for men without ed

 166. Michaeljab

  30 września 2017 at 01:49

  [url=http://viagraforsale28.com/]generic viagra for sale[/url]
  cheap viagra for sale online
  viagra for women for sale
  viagra for sale at walmart

 167. Jamescouro

  30 września 2017 at 02:01

  [url=http://femaleviagra28.com/]female viagra side effects[/url]
  new female viagra
  female viagra 2015
  female viagra name

 168. RichardWhals

  30 września 2017 at 02:02

  [url=http://overthecounterviagra28.com/]is viagra over the counter in usa[/url]
  viagra alternatives over the counter
  over the counter viagra
  over the counter viagra

 169. Lutherlig

  30 września 2017 at 02:03

  [url=http://buyviagraonline28.com/]buy viagra in mexico[/url]
  where to buy viagra online
  can you buy viagra online
  buy viagra cheap

 170. ErnestFUB

  30 września 2017 at 02:04

  [url=http://viagracost28.com/]cost of viagra[/url]
  how much does viagra cost per pill
  how much does viagra cost at walmart
  how much does viagra cost

 171. HectorUnits

  30 września 2017 at 02:07

  [url=http://cheapviagra28.com/]purchase cheap viagra online[/url]
  cheap viagra no perscription
  cheap viagra canada
  buy viagra online cheap

 172. Patrickmer

  30 września 2017 at 02:20

  [url=http://viagraforwomen28.com/]viagra pills for women[/url]
  over the counter viagra for women
  viagra for women
  herbal viagra for women

 173. LucienHailm

  30 września 2017 at 05:06

  [url=http://viagraprice28.com/]viagra 25mg price[/url]
  viagra single packs price
  viagra 50 mg street price
  cvs viagra price

 174. Forestdex

  30 września 2017 at 05:58

  [url=http://orderviagraonline28.com/]can you order viagra online[/url]
  viagra mail order usa
  viagra order online
  can i order viagra online

 175. Michealwramp

  30 września 2017 at 19:17

  [url=http://cialiscoupon29.com/]cialis coupon[/url]
  cialis coupon cvs
  cialis free trial coupon
  coupon for cialis

 176. Richardescab

  30 września 2017 at 19:23

  [url=http://cialisprice29.com/]cvs cialis price[/url]
  cialis 5mg price
  cialis 20mg price
  cialis 10mg price

 177. KennethDrush

  30 września 2017 at 19:29

  [url=http://genericcialis29.com/]when will cialis be available in generic[/url]
  what does generic cialis look like
  generic cialis 2017
  generic cialis online

 178. MichaelEvort

  30 września 2017 at 19:57

  [url=http://discountcialis29.com/]cialis discount coupons[/url]
  buy cialis online discount
  discount cialis prescriptions
  cialis discount

 179. DavidSor

  30 września 2017 at 20:06

  [url=http://canadianpharmacycialis29.com/]buy cialis canadian pharmacy[/url]
  cialis from canadian pharmacy
  cialis canadian pharmacy
  canadian pharmacy cialis 20mg

 180. Geraldbraib

  30 września 2017 at 20:08

  [url=http://cialisonline29.com/]buy generic cialis online[/url]
  where can i buy cialis online
  canadian pharmacy online cialis
  cialis buy online

 181. IvoryEvize

  30 września 2017 at 20:28

  [url=http://buycialis29.com/]buy cialis online without prescription[/url]
  buy cialis daily
  buy generic cialis
  where can i buy cialis online

 182. JamesGon

  30 września 2017 at 20:34

  [url=http://cialisforsale29.com/]generic cialis for sale[/url]
  brand cialis for sale
  cialis for sale craigslist
  cialis for sale

 183. Dennislab

  30 września 2017 at 20:58

  [url=http://cialis5mg29.com/]5mg cialis reviews[/url]
  cialis 5mg price cvs
  cialis 5mg daily
  buy cialis 5mg daily use

 184. MicahDiz

  30 września 2017 at 22:51

  [url=http://ordercialisonline29.com/]best place to order cialis online[/url]
  how to order cialis online
  order cialis online cheap
  order generic cialis online

 185. JosephFax

  30 września 2017 at 23:36

  [url=http://cialis20mg29.com/]best price on cialis 20mg[/url]
  cialis 20mg price
  best price on cialis 20mg
  walgreens cialis 20mg price

 186. soccer shoes pattern

  1 października 2017 at 11:12

  An impressive share! I have just forwarded this onto a co-worker who was doing a little
  research on this. And he in fact bought me lunch because
  I found it for him… lol. So let me reword this….

  Thank YOU for the meal!! But yeah, thanks for spending the time to discuss this matter here on your blog.

 187. Roberta

  2 października 2017 at 05:32

  I was very pleased to uncover this site. I wanted to thank
  you for your time due to this wonderful read!! I definitely really liked every bit of it and I
  have you saved as a favorite to see new information in your
  website.

 188. Micahatona

  2 października 2017 at 05:36

  [url=http://sildenafilgeneric30.com/]buy generic sildenafil[/url]
  sildenafil generic revatio
  sildenafil generic buy
  sildenafil generic vs viagra

 189. Williamhob

  2 października 2017 at 06:26

  [url=http://buytadalafilonline30.com/]buy generic tadalafil online cheap[/url]
  buy cialis ebay find tadalafil
  buy liquid tadalafil online
  how to buy tadalafil

 190. BrandonFiz

  2 października 2017 at 07:40

  [url=http://sildenafil100mg30.com/]sildenafil citrate 100mg prices[/url]
  sildenafil 100mg tablet
  sildenafil tab 100mg
  sildenafil citrate 100mg tab

 191. TeddyPrums

  2 października 2017 at 09:43

  [url=http://tadalafilcitrate30.com/]viagra sildenafil citrate cialis tadalafil tablets levitra vardenafil hci[/url]
  tadalafil citrate
  tadalafil citrate dosage
  tadalafil citrate liquid dosage

 192. Davidkeymn

  2 października 2017 at 10:10

  [url=http://tadalafilbestprice30.com/]tadalafil 5mg best price[/url]
  tadalafil 100mg best price
  tadalafil 100mg best price
  best price tadalafil

 193. Umanizzare presidios

  2 października 2017 at 21:03

  excellent points altogether, you simply gained a
  new reader. What could you suggest in regards to your submit that you made some days ago?
  Any positive?

 194. developing heart disease

  3 października 2017 at 01:17

  Today, I went to the beach front with my children. I found a sea shell and gave it to my 4 year old daughter
  and said „You can hear the ocean if you put this to your ear.”
  She placed the shell to her ear and screamed. There was a hermit crab inside
  and it pinched her ear. She never wants to go back!
  LoL I know this is totally off topic but I had to tell someone!

 195. Georgeorirl

  3 października 2017 at 02:37

  [url=http://shopritepharmacy01.com/]shoprite bound brook nj pharmacy[/url]
  shoprite pharmacy clark nj
  shoprite pharmacy rockaway nj
  shoprite pharmacy absecon nj

 196. Davidsmunc

  3 października 2017 at 02:44

  [url=http://onlinepharmacyreviews01.com/]pharmacy tech online schools[/url]
  online pharmacy reviews
  united healthcare online pharmacy
  reddit online pharmacy

 197. Volopsanes

  3 października 2017 at 05:59

  cialis 20 mg contrassegno

  [url=http://cheapgenericialisjh.com/]cialis online[/url]

  cialis online

  effet cialis generi

 198. Cell Phone Charging Stations

  3 października 2017 at 08:44

  Thanks for some other great post. Where else may anybody get that kind of information in such an ideal method of writing? I’ve a presentation next week, and I am at the look for such information.

 199. heart rhythms

  3 października 2017 at 09:02

  What’s up, just wanted to mention, I liked this post.
  It was helpful. Keep on posting!

 200. arsenal soccer jerseys

  3 października 2017 at 15:57

  Wow that was odd. I just wrote an very long comment
  but after I clicked submit my comment didn’t show up. Grrrr…
  well I’m not writing all that over again. Regardless, just
  wanted to say excellent blog!

 201. Gerfdnes

  4 października 2017 at 16:39

  canadian law selling viagra

  [url=http://viagracheappbgs.com/]viagra[/url]

  viagra online

  buying real viagra

 202. Egli Diana Pinto

  4 października 2017 at 18:12

  I’ve been surfing on-line more than 3 hours nowadays, yet I
  by no means found any interesting article like yours. It’s beautiful worth sufficient for me.
  In my opinion, if all website owners and bloggers made
  excellent content material as you did, the web shall
  be much more helpful than ever before.

 203. Gerfdnes

  4 października 2017 at 20:31

  10g viagra cialis levitra

  [url=http://viagracheappbgs.com/]viagra generic[/url]

  cheap viagra

  price viagra increasing

 204. traveling jobs

  4 października 2017 at 20:54

  This is a really good tip especially to those new to the blogosphere.
  Brief but very accurate info… Many thanks for sharing this one.
  A must read post!

 205. aiswiki.wustl.edu

  4 października 2017 at 22:20

  Hi to every body, it’s my first visit of this web site; this webpage carries amazing and really good information for visitors.

 206. Sheldon Owen

  5 października 2017 at 01:49

  Such a deep answer! I have been surfing on-line more than 3 hours today. I was an expert in this subject when I was in Arkansas. Son of a gun!

 207. leafly

  5 października 2017 at 02:48

  Your site has a certian feeling about it. Your creative potential seems limitless. Can you tell us more about this? This will definitely be very useful for me when I get a chance to start my article.

 208. Ashley

  5 października 2017 at 04:04

  If you wish for to get a good deal from this piece of writing then you have to apply such techniques to your won website.

 209. Larzews

  5 października 2017 at 05:33

  Diuretique Sans Ordonnance [url=http://orderlevi.com]fastest levitra home delivery[/url] Get Levitra Generic Stendra Website Pharmacy buy accutane in usa

 210. I do not even know how I ended up here, but I thought this post was good.
  I do not know who you are but definitely you are going
  to a famous blogger if you aren’t already 😉 Cheers!

 211. Gerfdnes

  5 października 2017 at 07:55

  pfizer viagra cheap ireland

  [url=http://viagracheappbgs.com/]viagra generic[/url]

  viagra generic

  order cheap viagra in detroit

 212. holiday travel around

  5 października 2017 at 09:49

  Hi there, just became aware of your blog through Google, and found that it’s really informative.
  I am going to watch out for brussels. I’ll appreciate if you continue this in future.
  Numerous people will be benefited from your writing. Cheers!

 213. Gerfdnes

  5 października 2017 at 13:33

  buy viagra online cheap uk

  [url=http://viagracheappbgs.com/]viagra generic[/url]

  buy viagra

  viagra e cuore

 214. http://www.davidwarnerchristenson.com

  5 października 2017 at 19:08

  Does your blog have a contact page? I’m having problems locating it but, I’d like to shoot you an e-mail.

  I’ve got some suggestions for your blog you might be interested in hearing.
  Either way, great blog and I look forward to seeing it grow over time.

 215. coffee maker xq633

  5 października 2017 at 19:11

  I like what you guys are up too. Such smart work and reporting! Keep up the excellent works guys I’ve incorporated you guys to my blogroll. I think it’ll improve the value of my site :).

 216. make holiday travel

  5 października 2017 at 20:40

  Howdy! I’m at work surfing around your blog from my new iphone 3gs!
  Just wanted to say I love reading your blog and look forward to all your posts!
  Carry on the excellent work!

 217. Gerfdnes

  6 października 2017 at 07:49

  using viagra video

  [url=http://viagracheappbgs.com/]viagra generic[/url]

  viagra generic

  viagra ciliaris

 218. Rosaura

  6 października 2017 at 12:33

  Wonderful goods from you, man. I have have in mind your stuff
  prior to and you’re simply extremely great. I really like what you have acquired right here,
  certainly like what you are saying and the way in which wherein you say it.
  You are making it enjoyable and you still take care of to stay it sensible.
  I cant wait to learn much more from you. This is
  actually a great website.

 219. tender dating

  6 października 2017 at 13:51

  I know this web page presents quality dependent articles and other material,
  is there any other website which offers these kinds of things in quality?

 220. brazil dating

  6 października 2017 at 18:48

  Hello there, I discovered your blog via Google at the same time as searching for a related topic, your website got here up, it seems
  to be great. I’ve bookmarked it in my google bookmarks.

  Hi there, just become aware of your blog via Google, and found that
  it’s truly informative. I’m gonna watch out for brussels. I will appreciate if you happen to proceed this in future.

  Lots of people can be benefited out of your writing.

  Cheers!

 221. yeswedding.uol.com.br

  6 października 2017 at 20:55

  First off I want to say superb blog! I had a quick question which I’d like
  to ask if you don’t mind. I was curious to know how you center yourself and clear your mind before writing.

  I have had a difficult time clearing my mind in getting my
  thoughts out. I do take pleasure in writing but it just seems like the first 10 to 15 minutes are usually wasted simply just trying to figure out how to begin.
  Any recommendations or hints? Thank you!

 222. Dagmar Collet

  7 października 2017 at 05:08

  I do not even know how I stopped up right here, however I assumed this publish was great. I do not recognize who you are however certainly you’re going to a well-known blogger should you aren’t already 😉 Cheers!

 223. Shelia

  7 października 2017 at 08:18

  Attractive section of content. I just stumbled upon your weblog
  and in accession capital to assert that I get actually enjoyed account your blog posts.
  Anyway I will be subscribing to your augment and even I achievement you access consistently rapidly.

 224. Leopard booties

  7 października 2017 at 09:09

  it is a really nice point of view. I usually meet people who rather say what they suppose others want to hear. Good and well written! I will come back to your site for sure!

 225. movies like kingsman

  7 października 2017 at 09:51

  Very often I go to see this blog. It very much is pleasant to me. Thanks the author

 226. brazil butt lift

  7 października 2017 at 13:09

  Asking questions are truly good thing if you are
  not understanding something completely, except this paragraph presents nice understanding yet.

 227. www.thetelecommunications.net

  7 października 2017 at 19:32

  Arms down, Apple’s application retail outlet wins by means of a mile. It is a large amount of all styles of apps vs a in its place not happy preference of a handful for Zune. Microsoft has plans, in particular inside of the realm of online games, nonetheless I am not of course I would require in direction of guess on the long term if this feature is necessary in direction of your self. The iPod is a substantially greater decision in just that circumstance.

 228. Elroy Herda

  7 października 2017 at 23:04

  What i don’t understood is actually how you’re not really much more well-liked than you might be right now. You are very intelligent. You realize thus significantly relating to this subject, produced me personally consider it from so many varied angles. Its like men and women aren’t fascinated unless it is one thing to do with Lady gaga! Your own stuffs great. Always maintain it up!

 229. fatal heart attacks

  8 października 2017 at 00:38

  Wonderful blog! I found it while searching on Yahoo News.
  Do you have any tips on how to get listed in Yahoo News?
  I’ve been trying for a while but I never seem to get there!
  Thank you

 230. Hosea

  8 października 2017 at 01:42

  What i do not realize is in reality how you’re now not
  actually a lot more neatly-preferred than you may be right now.
  You are very intelligent. You recognize thus significantly in the case
  of this matter, produced me personally believe it from a lot of various angles.
  Its like women and men aren’t interested except it’s something to
  do with Lady gaga! Your own stuffs outstanding. At all times deal with it up!

 231. holiday travel

  8 października 2017 at 04:24

  It’s fantastic that you are getting ideas from this article as well as from our dialogue made at this time.

 232. Larzews

  8 października 2017 at 09:27

  Propecia Coupon Code Cialis Ohne Rezept Forum [url=http://ordercheapvia.com]viagra[/url] Iv Zithromax Sale Viagra Singapore

 233. cannabis dispensary

  8 października 2017 at 09:31

  Any additional suggestions or hints? Some nice points there.

 234. Surkus icon

  8 października 2017 at 15:34

  Do you have you tube videos on the topic? It is like you wrote the book on it or something.

 235. domain availability

  8 października 2017 at 18:46

  Pretty nice post. I simply stumbled upon your weblog and wanted to mention that I have really enjoyed browsing your weblog posts.

  After all I will be subscribing on your rss feed and I’m hoping
  you write once more very soon!

 236. holiday travel trip

  8 października 2017 at 19:37

  each time i used to read smaller content which also clear
  their motive, and that is also happening with this post which I am reading now.

 237. Larzews

  8 października 2017 at 21:35

  Plavix Online Buy Rosa Implex Pvt Ltd [url=http://costofcial.com]viagra cialis[/url] Pyridium Cheap Cod Accepted. Order Online Pyridium Discount Without Dr Approval. Want To Buy Generic Pyridium Website Cash Delivery Overseas Generic Viagra Direct Provera Secure Ordering In Internet

 238. holiday travel today

  9 października 2017 at 10:18

  Hi there colleagues, nice article and fastidious urging commented here, I am
  genuinely enjoying by these.

 239. situs bet bola

  9 października 2017 at 17:10

  The fresh new Zune browser is remarkably optimistic, but not as constructive as the iPod’s. It works well, yet isn’t as immediate as Safari, and includes a clunkier interface. If yourself once in a while method upon having the world wide web browser that’s not an issue, nonetheless if you are developing in the direction of examine the world-wide-web alot in opposition to your PMP then the iPod’s larger sized exhibit and superior browser could possibly be necessary.

 240. KerryMoole

  10 października 2017 at 16:05

  generico do viagra pfizer
  viagra uk
  pramil sildenafil 50mg
  [url=http://fastshipptoday.com/#]generic for viagra[/url]
  viagra men price south africa

 241. find asbestos

  10 października 2017 at 18:40

  Hello there, just became aware of your blog through Google, and found that it is truly informative.
  I’m gonna watch out for brussels. I will appreciate if
  you continue this in future. Numerous people will be benefited from your writing.
  Cheers!

 242. holiday travel trip

  10 października 2017 at 19:41

  Excellent weblog here! Also your website lots up fast!
  What web host are you using? Can I get your associate link
  on your host? I desire my website loaded up as quickly as yours lol

 243. ManuelIsoff

  10 października 2017 at 23:06

  what is the average price of viagra pills
  generic viagra
  can you get viagra without seeing doctor
  [url=http://fastshipptoday.com/#]cost of viagra[/url]
  how do i get viagra in the uk

 244. RichardHycle

  11 października 2017 at 04:09

  where can i buy viagra in germany
  where to buy viagra
  viagra for cheap
  [url=http://fastshipptoday.com/#]where to buy viagra[/url]
  viagra to buy in ireland

 245. Larzews

  11 października 2017 at 07:21

  Doxycycline Tablets Buy Get Fluoxetine 40mg Ups Direct Pharmacy Miglior Prezzo Cialis Generico [url=http://sildenafdosage.com]viagra online[/url] Where To Buy Pyridium Medication Cod Only Store

 246. bandar bola terbesar

  11 października 2017 at 11:51

  The new Zune browser is amazingly Great, still not as Wonderful as the iPod’s. It will work very well, yet isn’t really as prompt as Safari, and is made up of a clunkier interface. If oneself sometimes program upon employing the world wide web browser that’s not an issue, however if you happen to be creating towards browse the website alot in opposition to your PMP then the iPod’s greater show and far better browser may perhaps be critical.

 247. Dominick

  11 października 2017 at 15:26

  What’s up everyone, it’s my first pay a quick visit at this web page, and paragraph is truly fruitful in favor of me, keep up posting these types of articles or
  reviews.

 248. asbestos study first

  11 października 2017 at 15:28

  Great work! This is the type of information that should
  be shared around the web. Disgrace on Google for not positioning this submit upper!
  Come on over and discuss with my web site . Thanks =)

 249. Justintef

  11 października 2017 at 15:44

  sildenafil 50 mg al maximo
  viagra online
  online prescriptions generic viagra
  [url=http://fastshipptoday.com/#]cheap viagra[/url]
  buy viagra luton

 250. Bryan Fences

  12 października 2017 at 02:18

  I’ve thought about posting something about this before. Good job! Can I use part of your post in my blog?

 251. buy arsenal soccer

  12 października 2017 at 02:58

  I wanted to thank you for this very good read!!
  I absolutely loved every little bit of it. I have you book-marked
  to look at new things you post…

 252. patrice sarda

  12 października 2017 at 09:47

  I like this weblog very much so much great info .

 253. MichaelBlori

  12 października 2017 at 23:51

  price viagra indian rupees
  online viagra
  can i take 300 mg of viagra
  [url=http://fastshipptoday.com/#]cost of viagra[/url]
  fda viagra online

 254. tinder

  13 października 2017 at 11:34

  Hi there to all, how is everything, I think every one is getting more from this website, and your views are nice in support
  of new people.

 255. getting rid of old computers

  13 października 2017 at 14:06

  Hi, i think that i saw you visited my site so i came to “return the favor”.I am attempting to find things to improve my web site!I suppose its ok to use a few of your ideas!!

 256. Wilmerfak

  13 października 2017 at 14:51

  roux ocefa sildenafil 50 mg
  viagra for men
  can i cut 100mg of viagra in half
  [url=http://fastshipptoday.com/#]cost of viagra[/url]
  can i buy generic viagra in australia

 257. With havin so much content and articles do you ever run into any problems of plagorism or copyright infringement?
  My blog has a lot of exclusive content I’ve either written myself
  or outsourced but it looks like a lot of it is popping it up all over
  the web without my agreement. Do you know any techniques to help protect against content from being stolen?
  I’d really appreciate it.

 258. purchasing timex

  14 października 2017 at 13:06

  Greetings! Quick question that’s completely off topic.
  Do you know how to make your site mobile friendly? My blog looks weird when viewing from my iphone.
  I’m trying to find a theme or plugin that
  might be able to resolve this issue. If you have any recommendations, please share.
  Cheers!

 259. Larzews

  14 października 2017 at 17:59

  Dutasteride Overseas Free Shipping Santa Ana [url=http://cheapvia100mg.com]viagra[/url] Viagra Ohne Zollprobleme

 260. website designing

  15 października 2017 at 00:44

  I feel that is one of the most vital info for me.
  And i’m glad studying your article. But should observation on few common issues, The website taste is perfect, the articles
  is really nice : D. Good job, cheers

 261. Samual Rousey

  15 października 2017 at 02:57

  Along with every thing which appears to be building within this specific area, all your points of view tend to be very stimulating. On the other hand, I appologize, because I can not give credence to your whole suggestion, all be it exhilarating none the less. It looks to everyone that your comments are generally not completely validated and in actuality you are generally your self not really totally certain of the point. In any case I did take pleasure in examining it.

 262. popular blog

  15 października 2017 at 11:16

  If you happen to be continue to on the fence: grab your beloved earphones, intellect down in the direction of a Least complicated Acquire and question to plug them into a Zune then an iPod and see which just one appears greater towards oneself, and which interface generates you smile excess. Then you can expect to realize which is right for by yourself.

 263. weed map

  15 października 2017 at 13:37

  I check your page every few days. You have a lot of knowledge on this topic.

 264. Robin Balbontin

  16 października 2017 at 01:53

  The other day, while I was at work, my cousin stole my iphone and tested to see if it can survive a 40 foot drop, just so she can be a youtube sensation. My iPad is now broken and she has 83 views. I know this is entirely off topic but I had to share it with someone!

 265. tinder dating site

  16 października 2017 at 04:17

  Greetings from Florida! I’m bored to tears at work so I decided to check out your site
  on my iphone during lunch break. I love the info you present here and can’t wait to take a look
  when I get home. I’m surprised at how fast your blog loaded on my phone ..
  I’m not even using WIFI, just 3G .. Anyways, awesome blog!

 266. asbestos removal

  16 października 2017 at 05:01

  This is really interesting, You are a very skilled blogger.
  I have joined your rss feed and look forward to seeking more of
  your great post. Also, I have shared your site in my social networks!

 267. Lelio Vieira Carneiro

  16 października 2017 at 11:50

  This design is wicked! You definitely know how to keep a reader amused.
  Between your wit and your videos, I was almost moved to start my own blog (well, almost…HaHa!) Excellent job.
  I really enjoyed what you had to say, and more than that, how you presented it.

  Too cool!

 268. Denis Echavarria

  16 października 2017 at 12:10

  I like the valuable information you provide in your articles. I will bookmark your weblog and check again here regularly. I’m quite sure I will learn many new stuff right here! Good luck for the next!

 269. Marijuana Dispensary

  17 października 2017 at 04:24

  Your write up is really useful to me. You have opened my eyes to varying views on this topic with interesting and solid content.

 270. tinder dating

  17 października 2017 at 12:18

  My family always say that I am wasting my time here at net, except I
  know I am getting know-how everyday by reading such good articles.

 271. Egli Diana Pinto

  17 października 2017 at 18:54

  Excellent post. I used to be checking continuously
  this blog and I am impressed! Very helpful info specially the remaining part 🙂
  I deal with such information much. I used to be seeking this particular info for a very lengthy time.
  Thanks and best of luck.

 272. Americana Tickets NY

  17 października 2017 at 18:55

  http://www.americanaticketsny.com terrible company to work for.

 273. Cannabis App

  18 października 2017 at 00:19

  good post, thanks a lot. Thanks for writing this. I have learned new things through your blog.

 274. Umanizzare Gestão Prisional Ltda

  18 października 2017 at 01:49

  Hi there, I discovered your site via Google even as looking for a
  comparable subject, your website got here up, it appears to
  be like good. I have bookmarked it in my google bookmarks.

  Hello there, just became aware of your weblog via Google,
  and found that it is truly informative. I’m going to watch out for
  brussels. I will appreciate if you happen to proceed this in future.
  Many folks might be benefited out of your writing.
  Cheers!

 275. right timex look

  18 października 2017 at 04:05

  Link exchange is nothing else however it is simply placing the
  other person’s website link on your page at appropriate place and other person will
  also do similar in support of you.

 276. Grupo Coral

  18 października 2017 at 07:21

  With havin so much content and articles do you ever run into any problems of plagorism or copyright infringement?
  My blog has a lot of unique content I’ve either written myself or outsourced but it looks like a lot of it is
  popping it up all over the web without my permission. Do you know any ways to help prevent
  content from being ripped off? I’d truly appreciate it.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra