Z zagranicy

Assad: Rozlew krwi w Syrii ma zabezpieczyć interesy Izraela i jego partnerów

Prezydent Syrii Baszszar al-Assad oświadczył, że krwawe akty terroru dotykające jego kraj są obliczone na obronę wspólnego interesu Izraela i jego partnerów, podkreślając, że „jedyną opcją”, która pozwoli na ocalenie narodu będzie „zwycięstwo” nad wspieranymi z zagranicy terrorystami.

– Można zakładać, że ci terroryści walczą dla Izraela. Nawet jeżeli nie są w szeregach regularnej izraelskiej armii, nadal walczą dla Izraela. A Izrael ma ten sam cel co Turcja, Stany Zjednoczone, Francja, Wielka Brytania, Arabia Saudyjska, Katar i inne kraje. Oni wszyscy mają ten sam cel – powiedział Assad w opublikowanym w czwartek wywiadzie dla chorwackiej gazety Vecernji.

– Izrael czyni wysiłki, aby udzielić wsparcia tym terrorystom w każdym miejscu, gdzie robi postępy syryjska armia. Atakują w ten czy inny sposób w celu udzielenia wsparcia terrorystom i grania na zwłokę, aby syryjska armia się z nimi nie starła – dodał.

Assad wyraził przekonanie, że „bez zachodniej interwencji” Damaszek mógłby zakończyć tę wojnę w kilka miesięcy.

Odpowiadając na pytanie, czy jest nadzieja na zakończenie wojny Assad stwierdził: „Oczywiście, jako że bez nadziei ani kraj, ani ludzie, ani państwo nie mogłoby wytrzymać sześciu lat w szczególnie okrutnych warunkach wojny wspieranej przez dziesiątki regionalnych i zachodnich krajów, z których niektóre to najbogatsze i najsilniejsze kraje świata”.

Mówiąc, że Syria nie ma innego wyjścia jak tylko zwyciężyć w wojnie z terroryzmem, Assad zaznaczał: „Jeżeli nie wygramy tej wojny, będzie to równoznaczne z wymazaniem Syrii z mapy. Nie mamy innego wyboru, jak tylko stanąć do walki i dlatego jesteśmy pewni, wytrwali i zdeterminowani”.

Assad ostro skrytykował Zachód za wykorzystywanie pretekstu wojny z terroryzmem jako narzędzia do osiągania celów politycznych, mówiąc: „Oni nie walczą z terroryzmem… Prawda jest taka, że oni wykorzystują terroryzm jako kartę w celu uzyskania różnych politycznych celów, nawet jeżeli ów terroryzm odbija się rykoszetem na ich własnych krajach, pociągając za sobą ofiary. Oni zupełnie tego się nie przyznają”.

– Europa, czy raczej wiele krajów europejskich wspiera terrorystów na dużą skalę, wysyła do Syrii dziesiątki tysięcy terrorystów, lub wspiera ich bezpośrednio i pośrednio, logistycznie, zbrojnie, finansowo, udzielając politycznych przykrywek etc. – wskazywał syryjski przywódca.

Prezydent Syrii potępił nieautoryzowane ataki amerykańskie na Syrię jako część polityki Waszyngtonu zabezpieczenia swoich punktów oparcia w kraju, dodając: „Mówiąc ogólnie, polityka amerykańska jest oparta na tworzeniu chaosu w różnych częściach świata i wywoływaniu konfliktów pomiędzy państwami”.

– Przez te konflikty, USA zabezpieczają swoje punkty oparcia przez sprzeczności i przez swoich pełnomocników, którzy już tam są, ale byli zdolni zdobyć prominentne pozycje ze względu na nowe okoliczności. Następnie biorą udział w negocjacjach w celu zabezpieczenia swoich interesów w danym regionie – tłumaczył.

Źródło: Press TV

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

417 komentarzy

417 Komentarzy

 1. Tomek

  6 kwietnia 2017 at 21:47

  Serio? Promujecie gościa, który używa broni gazowej względem swojego narodu? Tak, wiem, że wśród tzw. syryjskiej opozycji też są różne kreatury, ale promowanie ludzi typu Asad jest po prostu obrzydliwe. I pani redaktor jednocześnie pisze artykuły w obronie życia poczętego…

  • Robert B.

   6 kwietnia 2017 at 22:07

   Bo kto tak powiedział, że używa broni gazowej względem swojego narodu? Jakaś Amerykanica na forum ONZ i ty – jako leming – już to łyknąłeś? Trudno. Nie każdy to łyka. Wiesz co, już tirówka ma więcej własnej osobowości, bo łyka w paszczu tylko za kasę. Ty łykasz za darmo. Mało tego! Jeszcze sobie to chwalisz i obruszasz się, gdy inni tego nie robią..

   • Tomek

    7 kwietnia 2017 at 10:35

    Tak wszyscy tłuku mówią, a nie jedna „Amerykanica” czy ja – są nagrania, świadkowie, nawet Ruscy już temu nie zaprzeczają. Jak uważasz, że to jest zmanipulowane, to sam powołaj choć jeden dowód, a nie p…..sz tylko trzy po trzy o lemingach, Żydach, spiskach itp. Tudzież o jakichś swoich fantazjach o „połykaniu” – tego sobie też możesz oszczędzić, szczególnie na takim forum, nie sądzę, by to wielu interesowało.

    • gieptil

     7 kwietnia 2017 at 10:45

     Amerykańskie elity którym ty służysz, mają jedno polecenie od szatana – zabić jak najwięcej ludzi. Oni mają teorię od szatana, że teraz wchodzą w nową magiczną, tajemną rzeczywistość, w nowy wspaniały świat, jakiego ludzkość nigdy nie widziała. Tyle że szatan im wyjaśnił, że ponad 90% ludzkości nie nadaje się do tego nowego świata – więc musicie ich zabić, zanim ten raj na ziemi się pocznie. I zabijają, i zabijają, jak opętani. Bo oni są opętani.

     • Robert B.

      7 kwietnia 2017 at 10:48

      A w tych „amerykańskich” elitach jak zwykle „nadreprezentacja”… I kończy się to dla owej „nadreprezentacji” zawsze tak, jak się kończy…

     • Tomek

      7 kwietnia 2017 at 11:05

      To jeszcze Szatana w to mieszamy? Widzę, że merytoryka dyskusji wzrasta co wpis:)

     • gieptil

      7 kwietnia 2017 at 11:13

      Nie jest wielką tajemnicą, że amerykańskie elity (poza nielicznymi wyjątkami) regularnie biorą udział w satanistycznych obrzędach. Już kilka lat temu zostało to zdemaskowane i nagłośnione.

     • Tomek

      7 kwietnia 2017 at 14:22

      Do @gieptil

      „Nie jest wielką tajemnicą, że amerykańskie elity (poza nielicznymi wyjątkami) regularnie biorą udział w satanistycznych obrzędach. Już kilka lat temu zostało to zdemaskowane i nagłośnione.”

      To poproszę o źródło owej informacji / link do jakiegoś materiału. Z przyjemnością się do niego odniosę i ci wytłumaczę, że to bzdura.

     • Alex

      7 kwietnia 2017 at 19:44

      tak dla przypomnienia to Rosja jest nazywana imperium zla,a nie Ameryka,i to komunizm sowiecki ma najwiecej ofiar swoich zbrodni,to komunisci sa najwiekszymi ludobojcami na planecie Ziemia,a nie Ameryka,i gdyby nie ta Ameryka bylbys dzisiaj albo w koloni karnej,ale sprzedany na organy przez towarzyszy partyjnych,a tak to mozesz za ruble sowieckie oczerniac jedyne mocarstwo swiatowe jakim jest Ameryka

     • Paweł

      7 kwietnia 2017 at 22:37

      @Alex

      Tak dla przypomnienia to żydostwo obstawiało stanowiska kierownicze w sowieckiej Rosji. Slogany w stylu imperium zła są dobre dla dzieci.

    • Robert B.

     7 kwietnia 2017 at 10:46

     Do @Tomek:

     Nic wam to nie da. Goje mają rozum i rozumieją, mają oczy i widzą, mają pamięć i pamiętają sekwencję wydarzeń na Bliskim Wschodzie (podaną przeze mnie poniżej). Podobne rzeczy wyprawiali przed holokaustem. Tylko dureń wierzy bowiem w to, że wszystko miało swoje przyczyny oprócz holokaustu. Otóż holokaust też MIAŁ swoje przyczyny i dobrze wiemy, JAKIE to były przyczyny. A związek przyczynowo-skutkowy ma to do siebie, że następuje ZAWSZE. Gdy nastąpią odpowiednie przyczyny, pojawienie się skutków jest automatyczne… Ckliwe filmy z Żydowoodu o absolutnej wyjątkowości śmierci Żyda w porównaniu z banalnością śmierci goja prawa przyczynowości-skutkowości nie zniosą…

     • Tomek

      7 kwietnia 2017 at 11:19

      Oho… wracamy do starej śpiewki o Żydach i gojach, którymi próbujesz notorycznie tłumaczyć sobie rzeczywistość, bo najwyraźniej jest ona dla ciebie zbyt skomplikowana, żeby bez tak prostych (czy raczej prostackich) uproszczeń ją zrozumieć.

     • Robert B.

      7 kwietnia 2017 at 11:31

      Do @Tomek:

      Tak, „wracamy do śpiewki o Żydach”, bo Żydzi SĄ. Nie będzie tak, że o wszystkich będziemy mówić, tylko nie o Żydach.

     • Tomek

      7 kwietnia 2017 at 11:37

      Do @Robert B.

      Przecież ty chłopie tylko o Żydach mówisz… Żydofrenia paranoidalna:)

     • Robert B.

      7 kwietnia 2017 at 11:41

      Do @Tomek:

      To taka przeciwwaga dla tych, którzy w ogóle o nich nie mówią… Czego się spodziewaliście? Że reakcja nie nastąpi? Każda akcja wywołuje reakcję. Im bardziej żydostwo będzie naciskać, by goje uznały, że „żydowskiego zagrożenia nie ma”, tym bardziej goje będą o tym myślały, bo takie są PRAWA NATURY. Im bardziej będą wmawiać, że holokaust to mensura omnium rerum i wara od badania go, tym bardziej goje będą przekonane, że sprawa jest podejrzana. I nic z tym nie uda się wam zrobić. Nic.

     • Tomek

      7 kwietnia 2017 at 12:02

      Do @Robert B.

      To żadna „przeciwwaga”, to choroba.

     • Robert B.

      7 kwietnia 2017 at 12:18

      Do @Tomek:

      Tak czy inaczej, czy się wam to podoba czy nie, obojętnie, jak to sobie będziecie określać, NIE UDA SIĘ WAM wymóc na gojach, by się wami nie zajmowały. Goje będą się wami zajmowały proporcjonalnie do waszego zajmowania się gojami…

     • Paweł

      10 kwietnia 2017 at 10:23

      @Tomek

      Zapoznaj się z tym co pisał Staszic, bo wydaje mi się, że masz małe pojęcie o rzeczywistości. Tak się składa, że wszystko sprowadza się do żydostwa. Głównie z powodu rasistowskiego, faszystowskiego i antyludzkiego talmudu. O plugastwie zwanym herem słyszałeś?

     • Tomek

      12 kwietnia 2017 at 23:13

      Do @Paweł

      Staszic swoje dzieła pisał 200 lat temu, na miłość boską… W takich czasach mentalnie żyjesz? To jest ta twoja rzeczywistość? Jak komuś cały świat sprowadza się do jednej rzeczy (u ciebie – żydostwa), to jest to tylko oznaka jego paranoi.

    • Kierowca

     7 kwietnia 2017 at 14:40

     Interesuje to wielu i wszyscy mądrzy ludzie mają takie właśnie zdanie.
     Hucpa amerykańsko-żydowska z bronią chemiczną jest oczywista. Nikt mądry ani Syrii o użycie chemii nie posądza ani nie ma żadnych wątpliwości że to była prowokacja i fałszywka oczywista. Rosja niczego nie potwierdza a wręcz przeciwnie mówi otwrtym tekstem że Syria żadną bronią chemiczną już nie dysponuje. Tylko przebierańcy i żydowstwo światowe wrzeszczy co innego. Tylko oni i goje łykające jak tirówki mogą coś innego wykrzykiwać.
     Ale krzykiem z największego bezczelnego kłamstwa prawdy nie zrobicie!

     • Tomek

      7 kwietnia 2017 at 18:09

      Widzę, że kolejny amator tirówek się znalazł:). Co wy ludzie na tym portalu robicie?

      Swoją drogą, patrząc na poziom twojej argumentacji, to rozumiem, skąd w PRLu się tyle ciemniaków brało, co to wierzyło, że Amerykanie na nas stonkę ziemniaczaną zrzucali, AK to amerykańscy agenci, a Stalin to słońce polskiego narodu. Niestety, komuna zryła narodowi banie i są efekty.

    • markx

     7 kwietnia 2017 at 16:41

     durny Tomku jak jestes glupi to siedz cicho….w IRAKU to nawet kwasniewski widzial bron chemiczna…a ze to falsz to oczywiste…..co zyskal by asad teraz stosujac bron chemiczna….nic….teraz wygrawa wojne i wygrywa z terrorystami…a na to izreal nie moze patrzec spokojnie….kto jest beneficjentem rozpieprzenia iraku syrii egiptu libi….izrael….powoedzile ze wzgorz golan nigdy nie oddadza…..i to wlasnie jest metoda….a jak izrael skorzysta i mozna ukrasc rope naftowa….to USA tam zawsze bedzie….

     • moherowy beret

      7 kwietnia 2017 at 22:00

      Tomek broni izraelskiego punktu widzenia,może jest Żydem.Czy tak wierzy tym wszystkim kłamcom jak USA,Izrael,Arabia Saudyjska,Katar,Anglia,Francja Niemcy?
      A jakie ma dowody,że tym państwom można wierzyć w 100%?
      Przecież tak samo USA zaczynało chaos w Iraku,Afganistanie,Libii.Czy tam zmienili na lepiej czy dalej tam panuje chaos,terroryzm i śmierć cywilów?
      Tak samo ma być w Syrii?A kto ślini się patrząc na mapę z polami naftowymi w Syrii?Jak myslisz kto?

     • Tomek

      12 kwietnia 2017 at 23:21

      Do @moherowy beret

      Jak tak bardzo chcesz komuś metki przyprawiać i pisać, jakiego to niby obcego punktu widzenia broni, to powiem ci, że zabawnym jest, że ty bronisz rosyjskiego. Imperialistyczne USA, jak za starych dobrych lat 50-tych. Człowiek z PRLu wyjdzie, PRL z człowieka czasami nie…

    • moherowy beret

     7 kwietnia 2017 at 21:51

     Tomek,co Ty tu o ruskich piszesz,oni mówią ,że syryjskie samoloty bombardowały magazyny i tam były zapasy gazu.Tyle mówili.Ale najwięcej powiedzieli lekarze ze Szwecji podczas oglądania filmu z „białymi kaskami” jak rzekomo ratują zatrute dzieci.Lekarze z oburzeniem skomentowali,że „białe hełmy” kłuli nieoddychające dzieci bez sensu.Adrenalinę podaje się do serca w strzykawce pod pewnym nachyleniem,żeby trafiło do jakiejś komory.A na filmie dziadyga umorusany kłuł klatkę piersiową dziecka i wyciągnął strzykawkę,ale w niej była ta sama ilość płynu jak przed ukłuciem.Jakiś teatrzyk pokazywali.Okropne.A”białe hełmy” są powołane przez angielską agenturę i z pomocą amerykańskiej.Jakiś czas temu oglądałam te filmy jak oni odkopywali ludzi zasypanych i ledwo żywych.Ale za chwilkę siadali z odkopanymi”ofiarami” przy stoliczku prowizorycznym i coś tam popijali dobrze bawiąc się.Tego w mediach nie pokażą,a filmiki są w języku angielskim.Nikt tego nie szuka nie szpera,tylko TV włączy i już”wie” wszystko.

     • Tomek

      12 kwietnia 2017 at 23:26

      Przerażająca manipulacja… Może zamiast tropić ilość płynu w strzykawkach białych hełmów na youtube, mając tak błyskotliwy umysł, zajmiesz się tropieniem poważniejszych manipulacji amerykańskiego rządu? Np. powiesz mi, co naprawdę stało się w Roswell? Albo czy Amerykanie naprawdę wylądowali na Księżycu?

   • Tomek

    7 kwietnia 2017 at 11:14

    A swoją drogą, Robercik, właśnie przed chwilą nawet twój ukochany Erdogan pochwalił atak USA na bazę w Syrii, mówiąc, że zapobiegnie on podobnym zbrodniom dokonywanym przez reżim Asada. Jak pisałem, naprawdę dla nikogo na świecie najwyraźniej nie jest wątpliwe, że Asad dokonał ataku przy użyciu broni gazowej. Ale ty uparcie twierdzisz, że to ja niby łykam kit, podając na uzasadnienie jakieś opowiastki o tirówkach…

    • Robert B.

     7 kwietnia 2017 at 11:17

     Ty żyjesz w rzeczywistości podstawionej.

     • Robert B.

      7 kwietnia 2017 at 11:34

      Do @Tomek:

      Gębę to możesz mieć rozdziawioną ty, gdy ktoś ci wykaże, że różne kraje mają różne interesy. A gdy ktoś ci wykaże, że interesy ma też bezcenny Izrael, i że „Żydzi są” (czy to już się kwalifikuje jako „kłamstwo oświęcimskie” albo „zaprzeczanie świętemu, bo żydowskiemu, holokaustowi” albo „antysemityzm”?), to możesz dostać takiego szoku epistemicznego, że nie wiadomo, czy to przeżyjesz.

     • Tomek

      7 kwietnia 2017 at 11:44

      Do Robert B:

      Ale ja o Erdoganie i Turcji napisałem, nie o Izraelu. A ty nie dość, że najwyraźniej nie zerknąłeś na linka (a co tam, pomyślałeś pewnie, co się masz dokształcać i jakieś informacje weryfikować, ignorancja mniej boli…), to znowu wypisujesz mi tu jakieś banialuki, że „Żydzi są”. Matko Boska, no przerażające odkrycie, naprawdę… Tak cię to najwyraźniej przejęło, że nic innego z siebie już wydukać nie umiesz… „Żydzi są, Żydzi są, Żydzi są”. Eureka, chłopie.

     • Robert B.

      7 kwietnia 2017 at 11:56

      Do @Tomek:

      Dla takich jak ty stwierdzenie „Żydzi są” jest odkryciem, odkryciem obrazoburczym. Ja nie wiem, na co ty liczysz. Że uda ci się tutaj komuś wmówić, że „Żydów nie ma” szczególnie w kontekście Bliskiego Wschodu? Ty naprawdę żyjesz w rzeczywistości podstawionej… Oni są. Jeżeli wszystkie narody muszą ponosić konsekwencje polityki swoich elit (i nikt jakoś szczególnie się nad tym nie rozwodzi), to i żydostwo poniesie konsekwencje polityki swoich elit. 70 lat temu przekonali się, że jak jest wojna, to i ich ona dotyczy. Nie udało im się nikogo przekonać, że ich „nie ma”, ukryć się po norach, zacierać ręce i przyczaić się do tradycyjnego skoku na kasę i władzę, gdy goje będą już tak straumatyzowane wypruwaniem sobie flaków, że nie będą im patrzeć na łapska…

     • GlosRozsadku

      7 kwietnia 2017 at 12:30

      Do pana Roberta B. Dalej nie odpowiedzial pan rzeczowo na argument pana Tomasza , jesli jest pan pewny swego zdania powinien pan bez problemu zdementowac wypowiedz pana Tomka bez inwektyw i historii powstania Izraela . Wszyscy jestesmy swiadomi tej historii i bezsprzecznego udzialu elit zydowskich w wielu wydarzeniach swiatowych jednak prosze odniesc sie do przytoczonych argumentow pana Tomka . Z Gory dziekuje .
      Z Bogiem

     • Robert B.

      7 kwietnia 2017 at 12:35

      Do @Głos Rozsądku:

      Do jakich argumentów? Do słabo wyreżyserowanego przedstawienia urządzonego przez jakąś zakłamaną Amerykanicę w ONZ? A może do tego, co „sądzi o tym społeczność międzynarodowa”? Kto to jest ta „społeczność międzynarodowa”? Nic nie da takie mącenie. Ludzie wiedzą, jakimi prawami się świat rządzi i prędzej czy później ci, którym się wydaje, że nad tymi prawami zapanowali, przekonają się, jak głęboko się mylili (mam na myśli prawo akcji-reakcji, przyczynowości-skutkowości). Towarzystwo, do którego piję, przekonywało się o tym setki razy. I co? I gówno.

     • GlosRozsadku

      7 kwietnia 2017 at 14:43

      Do Robert B.
      Widzi pan , panska nienawisc tak pana zaslepia ze niewazne co ktos napisze pan i tak przyrowna to do milowania zydostwa . Nic w mojej wypowiedzi nie sugerowalo abym w jakikolwiek sposob nawolywal do „kochania” . Mimo to w panskich oczach wszystko co nie nawoluje do palenia i rzezi na zydach jest ich kochaniem . Gdybym myslal w tak radykalny sposob jak pan to powiedzial bym panu ze wszyscy ktorzy nie wstapili do Hamasu aby bombardowac Izralel to milosnicy zydow bo wedle mnie taki to ma wydziek , jak nie bombardujesz to kochasz ! Wiec na co pan czeka , porzuc pan klawiature i te „bajeczki ” zwane polska kultura i tradycja , zapusc pan brode i migusiem do Gazy wstepowac w szeregi Hamasu a jak nie to jest pan milosnik i wyznawca Izraela . Brzmi torszke absurdalnie , nieprawdaz ? Tak samo brzmi pan w oczach normalnych Polakow . Tak samo jak niebezpieczni sa semitofoby tak samo niebiezpieczni sa ludzie o podobnych do panskich poglodow . Zeby byc realista w kwestiach zydow i Izraela nietrzeba byc wcale jak nazisci gdyz wtedy tylko umacniamy ich pozycje , ale pan nie chce wysluchiwac rad „zyciowych” gdyz pan przeciez pozjadal wszystkie rozumy , wiadomo .
      Mimo wszystko zycze panu jak najlepiej i oby sie panu wiodlo a moze przyjdzie kiedys czas w ktorym pan zrozumie ze to wlasnie pan jest najlepsza dla masonieri marionetka , ktora umozliwia im taka kontrole nad panstwami .
      Z Bogiem .

     • Robert B.

      7 kwietnia 2017 at 15:10

      Do @Głos Rozsądku:

      Nie przekonuje mnie to nic a nic.

      Cytat: „Żeby być realistą w kwestii Żydów i Izraela, nie trzeba być wcale jak naziści”(poprawiłem ortografię, bo na takie niechlujne pisanie nie idzie patrzeć).

      Otóż, może tobie, ale mnie nie udało się wmówić, że żydostwo to jakieś absolutne przeciwieństwo nazizmu, że skoro naziści to zło absolutne i zabijali Żydów, to Żydzi to jakieś absolutne dobro. JA TEJ NARRACJI nie kupuję. Nie kupuję narracji podszeptywanej gojom przez żydostwo, że sprzeciwiać się Żydom, to stawać po stronie nazistów. Że Żydom z tego powodu sprzeciwiać się nie można. Że nie można ich zwalczać, bronić się przed nimi. Można.

      I powtarzam: wroga zwalcza się tak, by go pokonać, wroga zwalcza się środkami adekwatnymi, a nie pobożnymi życzeniami. Jeżeli wróg jest bezwzględny, to trzeba być wobec niego bezwzględnym. Nie ma to rady.

     • Paweł

      7 kwietnia 2017 at 17:18

      @Głosik

      Obecne chrześcijaństwo zostało rozłożone na łopatki więc wszelkie rady typu, że nie należy zniżać się do poziomu wroga zachowaj dla siebie, albo dla zniewieściałych katoliczków. Nienawiść jest dzisiaj bardzo potrzebna. Zachowujesz się jak hipokryta i manipulujesz cwaniaczku. Różnica między nami a żydostwem polega na tym, że w przeciwieństwie do nas żydostwo ucieka się do kłamstw i manipulacji.

     • GlosRozsadku

      7 kwietnia 2017 at 18:22

      Do Pawel .
      W czym objawia sie ma hipokryzja i manipulacja ? Co ma wspolnego dzisiejszy stan chrzescijanstwa z tym o czym ja mowie i z wartosciami na ktorych zbudowano nasz narod ? Uwaza pan ze mamy sie zachowywac jak nasi wrogowie , tak ? Moze mamy rznac kobiety w pol pila , odrabywac im glowy siekiera , palic ludzi w piecach , uzywac dzieci i kobiet jako tarczy , tak ? To sa te metody dla meskich „katoliczkow” jak pan . Jesli nie rozroznia pan dobra i zla to co pan tu wogole robi na tym forum . Czyz nie jest to strona „prawicowa” ? Czym kieruje sie prawica , czyz nie prawem i tradycja ?

     • Paweł

      7 kwietnia 2017 at 22:45

      @Głos

      „Moze mamy rznac kobiety w pol pila , odrabywac im glowy siekiera , palic ludzi w piecach , uzywac dzieci i kobiet jako tarczy , tak ? To sa te metody dla meskich „katoliczkow” jak pan . Jesli nie rozroznia pan dobra i zla to co pan tu wogole robi na tym forum . Czyz nie jest to strona „prawicowa” ? Czym kieruje sie prawica , czyz nie prawem i tradycja ?”

      Powyżej doskonały przykład manipulacji (hipokryzją jest między innymi nick, którego używasz). Stawić zbrojny opór nie znaczy bestialsko mordować niewinnych. Jak zaznaczyłem innym miejscu bardzo różnimy się od naszych wrogów. Opieramy się na prawdzie historycznej, czego nie można powiedzieć o nich. To zasadnicza różnica.

    • Kierowca

     7 kwietnia 2017 at 14:49

     Erdogan chce brać udział razem z Izraelem, Arabią Saudyjską (swoich szyitów) i USA w rozbiorach Syrii.
     Jesteś tępakiem albo co gorzej dla ciebie rżniesz głupa reprezentując tak naprawdę interesy Izraela!

     • Tomek

      7 kwietnia 2017 at 18:15

      No popatrz, to już wszyscy na tym świecie Izraelowi służą:). Odpadł wam jeden z ostatnich autorytetów, ino Putin jeszcze został (no, może Kim Dzong Un).

     • Tomek

      7 kwietnia 2017 at 18:28

      Do @Roberta B.

      Nie no, trochę ubawu mam. Ja myślałem, że jest tak jak piszesz, że ty wiesz O CO tak naprawdę chodzi. A okazało się, że g….o tam wiesz i nosem jednego z podstawowych agentów Izraela nie wyczułeś:).

      A tak na poważnie, to problem właśnie Robercie masz ty, bo może i wiesz, że dane kraje mają różne interesy, ale niestety zupełnie nie rozumiesz, jakie to interesy. No, ale czegóż błyskotliwego od ciebie oczekiwać, skoro wszystko sprowadzasz do opowiastek rodem z Protokołów Mędrców Syjony.

     • Paweł

      7 kwietnia 2017 at 22:58

      @Tomek

      Putin raczej też wspiera żydostwo. Minister spraw zagranicznych, czyli Ławrow przecież jest żydem. Putin zaprosił do Rosji żydów, którzy czują się źle w innych krajach Europy. Ponadto zarówno Miedwiediew jak i Putin szydzili z nabożeństwa w Cerkwii Prawosławnej.

     • Tomek

      12 kwietnia 2017 at 23:30

      Do @Paweł

      „Putin raczej też wspiera żydostwo. Minister spraw zagranicznych, czyli Ławrow przecież jest żydem.”

      Czyli jednak Robert B. ma totalnie prz….ne, nigdzie już na emigrację się nie może udać:). Ale tak na poważnie, to się tak bardzo nie bój. Więcej Żyda w tobie się znajdzie, niż w Ławrowie.

  • pierre

   6 kwietnia 2017 at 23:49

   Ależeś naiwny człowieku!

   • Tomek

    7 kwietnia 2017 at 10:38

    Grunt, że Trump nie jest naiwny, wie co się dzieje i zareagował.

    • Michał

     7 kwietnia 2017 at 11:26

     Niestety dał się wrobić ale to było do przewidzenia skoro musiał uzyskać poparcie AIPAC w kampanii wyborczej.

  • Jacenty

   7 kwietnia 2017 at 00:54

   Wystarczy ci pokazać trupy dzieci, żebyś od razu poznał kto je zamordował? Ci łajdacy oskarżający Asada ogłosili to chwilę po ataku. Trzeba być rozwielitką, żeby im jeszcze wierzyć.

   • Tomek

    7 kwietnia 2017 at 12:16

    To nie są zdjęcia z „trupami dzieci”, które łatwo można podrobić i kogoś bezpodstawnie oskarżyć. Zbierzmy fakty:

    1. Są to filmy pokazujące ewidentnie ofiary ataku gazem bojowym. Tego nie podrobisz tak łatwo, takie ataki nie dzieją się też w innych miejscach na świecie (w przeciwieństwie do wojen ogólnie, z których można by brać zdjęcia ofiar np. ostrzału)

    2. Kto ma gaz bojowy? Asad, a nie syryjska opozycja czy ISIS. To już stwierdzono w oficjalnym śledztwie ONZ w 2013 roku

    3. Filmów i relacji jest wiele, zostały one zweryfikowane jak widać przez wiele rządów. Nawet Rosja nie zaprzecza, że doszło do ataku.

    W świetle takich okoliczności, to raczej należałoby zapytać, jak bardzo trzeba być zmanipulowanym, żeby takie zestawienie faktów uważać (bez przedstawiania jakichkolwiek kontrargumentów) za manipulację…

    • Robert B.

     7 kwietnia 2017 at 12:26

     Buuuhaha!

     „W świetle takich okoliczności, to raczej należałoby zapytać, jak bardzo trzeba być zmanipulowanym, żeby takie zestawienie faktów uważać (bez przedstawiania jakichkolwiek kontrargumentów) za manipulację…”

     Dawaj namiary na swojego dealera! Towar, widzę, musi mieć przedni…

     • Tomek

      7 kwietnia 2017 at 14:10

      Robert, tobie narkotyków to nie trzeba, bo już nam zupełnie w obłoki odlecisz.
      A może zamiast głupio rechotać, wskażesz mi, który fragment mojej powyższej wypowiedzi nie jest prawdziwy?

     • Robert B.

      7 kwietnia 2017 at 14:13

      Do @Tomek:

      Prawdziwy? Taka kategoria do tego nie przystaje. Ty jesteś na totalnym odlocie, zero kontaktu z rzeczywistością. Dlatego napisałem: Dawaj namiary na swojego dealera…

     • Tomek

      7 kwietnia 2017 at 14:33

      Do @Robert B.

      No ale wskażesz mi łaskawie, dlaczego niby kategoria „prawdziwy” do nich nie przystaje, bo o to cię grzecznie poprosiłem, licząc na jakąś ciekawą dyskusję. Umiesz bronić swojego zdania w jakiś merytoryczny sposób? Bo pisać, że coś jest bzdurą albo, że ktoś jest naćpany, to byle dziecko na forum dla gimnazjalistów potrafi.

      Swoją drogą, widzę jednak u ciebie dość ciekawą odmianę. Wynurzenia o tirówkach, proszenie o numer do dealera narkotyków… No ja radziłem ci, żebyś dał sobie trochę odpoczynku od owych Żydów, ale raczej nie miałem na myśli, abyś zapuszczał się aż w takie klimaty dla odmiany:)

    • Michał

     7 kwietnia 2017 at 13:21

     Dobrze. Oczywiście nikt nie zaprzecza, że są to ofiary ataku gazem bojowym. Chodzi tylko, że nikt nie udowodnił, że zrobiły to siły rządowe Asada. Syria a dokładnie rząd syryjski prezydenta Asada nie posiada obecnie żadnej broni chemicznej ponieważ pozbył się jej wszystkich zapasów właśnie pod nadzorem międzynarodowych inspektorów w październiku 2013. Wcześniej kiedy miał nigdy nie udowodniono, że jej użył chociaż kilka prowokacji w tym ze słynnym już najcięższym atakiem na przedmieściach Damaszku w sierpniu 2013 było. Wywiad amerykański sygnalizował też wiele razy, że islamscy rebelianci i terroryści walczący z siłami rządowymi w Syrii mogli wejść w posiadanie gazów bojowych i broni chemicznej w wyniku przejęcia magazynów bądź udostępnienia im przez zaprzyjaźnione służby wywiadowcze (tureckie, saudyjskie, amerykańskie, francuskie, brytyjskie). Zamiast broni masowego rażenia mamy od dłuższego czasu w tym i innych konfliktach (szczególnie Ukraina) medialne kłamstwa masowego rażenia.

  • PolishPolackski

   7 kwietnia 2017 at 09:27

   Tomek:

   Buahahahahaha

  • gieptil

   7 kwietnia 2017 at 09:39

   To USA zorganizowały tę prowokację. I kiedyś te amerykańskie dranie zostaną zabici w sposób bardzo okrutny, żeby ostrzec następnych przed takimi pomysłami. Zanim zginą zostaną im wyprute flaki i odjęte członki.

   • Michał

    7 kwietnia 2017 at 11:30

    To robota CIA w której pełno jest ludzi poprzedniej administracji związanych z Clintonami.

  • myślę sobie że

   7 kwietnia 2017 at 09:52

   Pamiętam nagonkę na Saddama przed atakiem i w trakcie na Irak.
   Dokładnie ten sam schemat. Miał mieć broń atomową, biologiczną, chemiczną…

   Po latach okazało się, że to kłamstwo.
   A Irak jest w stanie wojny domowej, zginęło pewnie już miliony Irakijczyków.
   To samo w Libii.
   Czy ktoś się interesuje losem cywili w ogarniętej wojną domową Libii?

   Cała zadyma w Syrii rozpoczęła się wspieraniem „opozycji” antyasadowskiej przez Zachód, Izrael, Arabię Saudyjską i Katar…
   W celu obalenia Asada.
   Wojna dobiega końca, więc Asad „wymyka się” z sideł. Więc „trzeba było” wyciągnąć z rękawa „przekonujące dowody”…

   Najlepsze że „polskie” media ściekowe, od tvn po tvp już plują jadem i przekonują społeczeństwo do nowej wojny przeciw Złemu Asadowi…

   Co ciekawe, podobno Rosjanie podsunęli sugestię, że atak chemiczny mógł by być tragiczną pomyłką.
   Tzn. samoloty Asada bombardowały składy amunicji terrorystów. I zbombardowały przez przypadek też składy broni chemicznej terrorystów.
   Stąd zabójcza chmura chemiczna.

   • Robert B.

    7 kwietnia 2017 at 10:52

    O tym, że Saddam nic nie ma, było wiadomo od samego początku. Joschka Fischer mówił o tym publicznie bez ogródek jakiemuś amerykańskiemu wysłańcowi, który „montował koalicję”. No ale jak bezcenny Izrael tak chciał, to tak musiało być… Tak będzie oczywiście do czasu. Wtedy historia zacznie suw odwrotny i będzie to, co było. Ja w ślady Ulmów nie mam zamiaru iść.

   • Tomek

    7 kwietnia 2017 at 12:28

    Po latach to akurat okazało się, że Saddam broń chemiczną miał i to gotową do użytku. Amerykanie jednakże utajnili początkowo fakt jej znalezienia, z paru powodów – po pierwsze, bo była to broń którą sami pomogli Irakowi w latach 80-tych stworzyć na potrzeby wojny z Iranem, a dwa, że złamane były procedury niszczenia tej broni (nie zniszczono jej od razu, ileś tam osób zostało poparzonych). Odsyłam do artykułów w prasie, 2014 rok.

    • gosc

     7 kwietnia 2017 at 13:10

     Łżesz „Tomku”.
     USA oficjalnie przyznały, że żadnej „broni masowego rażenia” nie znaleźli. A później „nie zrażeni” atakują i rujnują kolejne kraje. Społeczność międzynarodowa równie niezrażona, popiera agresora.

     • Tomek

      12 kwietnia 2017 at 23:49

      Jesteś niedouczony, jak widać, a się rzucasz. Link do źródła informacji o znalezieniu broni Saddama (co początkowo utajniono, ale śledztwo dziennikarskie to wykazało) znajdziesz w jednym z moich komentarzy pod tym artykułem.

    • Michał

     7 kwietnia 2017 at 13:26

     Artykułów w jakiej prasie ? I kto je pisał ? Czyżby nie ci sami dziennikarze którzy w 2003 razem z Bushem juniorem i jego CIA popierali inwazję na Irak. Bron masowego rażenia kłamstwem medialnym jest dziś bardziej rozwinięta niż nam się wydaje.

     • Tomek

      12 kwietnia 2017 at 23:51

      Akurat wręcz przeciwnie, przeciwnicy Busha, bo New York Times:). Poszperaj, znajdziesz.

  • Paweł

   7 kwietnia 2017 at 16:28

   @Tomek

   Uważasz Assada za samobójcę? Dlaczego miałby zrobić coś, co nie przyniesie mu korzyści, ale bardzo zaszkodzi? Chyba, że jest marionetką i zrobił to na zamówienie.

  • tomek

   7 kwietnia 2017 at 21:32

   Tys to zwykly icek broniacy zydow ns tym poryalu

  • Czarek

   7 kwietnia 2017 at 21:46

   @ Tomek, nie pieprz głupot, ale dokształć się na stronach nie podlegających izraelowi!!!

  • Eva

   8 kwietnia 2017 at 03:31

   Wczoraj w nocy Amerikanie juz mowili o podziale Syrii

 2. Polka

  6 kwietnia 2017 at 22:36

  Robert B. jest tak jak piszesz a takich naiwnych Tomków jest na pęczki i to jest straszne 1

  • Jacenty

   7 kwietnia 2017 at 00:57

   Ja tam nie wierzę w taką aż naiwność.

 3. stan

  6 kwietnia 2017 at 22:45

  Przecież przywódcy wszystkich państw doskonale wiedzą, co jest grane. A ich zmowa milczenia wynika z kilku przyczyn, prostych i oczywistych. Jedną z nich jest nie narażanie się jewrejom. Najgorsze są oczywiście USA, ponieważ ich największy na świecie potencjał militarny i gospodarczy jest wykorzystywany przez koczowników, którzy okupują USA. Absolutnie wszystko, co mówi tzw. Zachód (w tym okupowana Polska) w sprawie Syrii to oczywiście są wierutne kłamstwa. Assad powiedział całą prawdę.
  A Tomek nie jest ani lemingiem, ani naiwniakiem – sprawdzone.

  • Robert B.

   6 kwietnia 2017 at 22:57

   Zauważ, że zawsze przychodzi kryska na Matyska… Ja nie wiem, w jakich oparach oderwania od rzeczywistości trzeba się poruszać, by wierzyć, że wszystko miało swoje przyczyny oprócz świętego, bo żydowskiego, holokaustu. Niestety. Holokaust MIAŁ swoje przyczyny i dla chcących poruszyć szarymi komórkami są one dane jak na talerzu. A skoro są dane, to są znane. A elity krajów poważnych to już na pewno wiedzą, o CO chodzi… Historia ma charakter dwusuwowy, jak twierdził nota bene Żyd Słonimski (bo i tacy się zdarzają, co mają kontakt z rzeczywistością): chrześcijanie dla lwów i Lwów dla chrześcijan… Ja naprawdę nie wiem, na co oni w tej sytuacji liczą…

 4. Janusz

  7 kwietnia 2017 at 01:12

  Ja zwykle w przypadku wyjątkowej podłości, kłamstwa oraz zbrodni: wszystkie drogi prowadzą do żyda.

 5. Adamsky

  7 kwietnia 2017 at 07:09

  Niestety ten gaz jest oznaką zbliżającego się czegoś bardzo złego. Assad jest bohaterem niczym Syzyf pcha kamień pod górę, a gdy jest już bliski zwycięstwa jakaś „zachodnia” pomoc zrzuca mu go na sam dół i znów wszystko od początku. Końca nie widać. Tzn widać, ale nie jest on optymistyczny ani dla Assada ani dla Syrii. W końcu rozbiora go szabrownicy z południa, północy i ich „sojusznicy”. Jak zwykle idzie o ropę i rurociągi, a to co mówią w TV, niestety łącznie z publiczną to jedno wielkie kłamstwo. Już wiadomo po co są koncesje na nadawanie.

 6. prawicowiec

  7 kwietnia 2017 at 09:23

  Brawo Trump ! Na pohybel Assadowi i Rosji ! Rosja była jest i będzie światowym barbarzyńcą !

  • gieptil

   7 kwietnia 2017 at 09:30

   Ty nie jesteś żaden prawicowiec. Ty jesteś mała pedalska wynajęta dupa do usług – biorę we wszystkie otwory z entuzjazmem. Byle płacili.

   • prawicowiec

    7 kwietnia 2017 at 09:51

    Ty prorosyjska gnido pedał to cie spłodził.Każdy kto ma choć odrobinę rozumu nigdy nie będzie popierał apokaliptycznego niedzwiedzia czyli Rosji.Tylko takie pseudoprawicowe szumowiny jak ty są do tego zdolne.Kumać się z odwiecznymi wrogami Polski to już trzeba być zjebem umysłowym.

    • gieptil

     7 kwietnia 2017 at 09:55

     Śmieciu już zarobiłeś kulę w łeb od wielkiej Polski. Koniec rozmowy, agenturę będziemy wyżynać piłą tarczową, aby kolejni wiedzieli ile kosztuje sprzedawanie Polski. Żadnych tam kul w łeb ani szubienic nie będzie, to zbyt luksusowa szybka śmierć dla takich jak ty. Wy musicie umierać długo i w męczarniach.

     • prawicowiec

      7 kwietnia 2017 at 10:37

      Ty mówisz o agenturze? Najlepsi w tym są ruscy i niestety znależli w Polsce takich posłusznych im oszołomów z ONR i innych tego typu pseudopatriotów dla których bogiem jest swoietia.Wam się należy kula w łeb za zdradę Polski.Mieć za przyjaciół sowietów to szczyt kurestwa.Ch.. wam w d.. pseudoprawicowcy.Niech żyją prawdziwi Prawicowcy którzy kochają swój kraj i nie kumają sie z wrogami Ojczyzny ! Walić Rosję !

     • gosc

      7 kwietnia 2017 at 17:41

      @Paweł dokładnie, bardziej by mu pasował nick „GłosIdioty”. Trzeba być albo idiotą, by nie rozumieć związku przyczynowo-skutkowego, albo parszywym hipokrytą. Domaga się „kultury”, ale tylko od jednej strony, do typa „pseudoprawicowiec” nie miał zastrzeżeń.
       
      Dla hipokryty „GłosRozsądku” takie teksty są ok:
      prorosyjska gnido
      pedał to cie spłodził
      szumowina
      zjeb umysłowy
      szczyt kurestwa
      Ch.. wam w d..

     • Paweł

      7 kwietnia 2017 at 22:53

      @Głos

      Skrytykowałeś jedną stronę i to nie tę, która zaczęła rzucać inwektywami.

      „Glosidioty , jakie to zmyslne . Brawo dla pana ! Brawo ! Naprawde wspanialy poziom , pozazdroscic tylko .”

      Sam się prosiłeś dając sobie taki prowokujący nick. Ktoś poważny stara się raczej o to, żeby to inni przekonali się, że jest rozsądny. Mogę sobie wymyślić nick głos Pana, ale będzie to równie żałosne. Ps. myślę, że Lem by się nie obraził.

     • tomek

      10 kwietnia 2017 at 19:54

      Ta qwa kacapska gieptil to kumpel wrzodaka i zyrinowskiego tez polzyd

  • myślę sobie że

   7 kwietnia 2017 at 10:11

   Ile bierzesz za te wrzaski?

  • ok?

   7 kwietnia 2017 at 13:13

   Zmień sobie nick na „pseudoprawicowiec”, ewentualnie „rusofob” lub „PiSuar”. Nie podszywaj się mendo pod prawicę.

 7. gieptil

  7 kwietnia 2017 at 10:30

  Należy dobrze zrozumieć z czym mamy tak naprawdę do czynienia. Amerykańskie elity które już dawno zdeptały Pismo Święte, teraz mają teorię że przechodzą w nową magiczną, mistyczną rzeczywistość, w jakiś magiczny mistyczny tajemny (okultystyczny) wyższy szczebel rozwoju cywilizacji i człowieka. Ale oni mają taką tajemną wiedzę, że do tego wyższego tajemnego szczebla rozwoju nie nadaje się ponad 90% ludzkości. Więc trzeba ich ZABIĆ. I zabijają. I tutaj nie chodzi o pieniądze. Oni pieniędzy mają mnóstwo. Tutaj chodzi o pewną idee. O pewien obłąkany pomysł podpowiedziany im przez szatana.

  • GlosRozsadku

   7 kwietnia 2017 at 19:17

   Te elity od zawsze mialy takie zamiary , tylko od niedawna maja juz prawie wszystkie klocki ukladanki . Idea to wspanialy nowy swiat , juz wykladana za czasow Platona i tak , moim zdaniem ta mysl pochodzi prosto od szatana . Prosze zauwazyc ze tu nie ma roznicy czy to sa elity USA czy Rosji czy jakie kolwiek inne . Wypadlo mi teraz to nazwiska , genaral GRU otwarcie o tym mowil ze GRU to organizacja okultystyczna , a co do CIA to ich siedzib ajest pentagon /pentagram . Czy mozna jeszce jasniej niz to . Lub siedziba angielskiego wywiadu , ktora wyglada jak jakies mauzoleum poganskich bozkow . Wywiat wogole skonstruowany jest wedlug blue printu masoneri , wiec czego tu oczekiwac .

 8. finka

  7 kwietnia 2017 at 12:34

  Sami zaopatrzyli stworzoną przez CIA opozycję w broń chemiczną. Organizując taki atak Assad strzelałby sobie w stopę. Pmiętamy „dowody”, jaki mieli na Saddama, że ma broń chemiczna i biologiczną, wszystko było kłamstwem byle napaść na Irak.

  • Tomek

   12 kwietnia 2017 at 23:56

   Znaleziono broń chemiczną Saddama. Link do odpowiednich informacji podawałem w jednym z komentarzu pod tym artykułem.

 9. Hania

  7 kwietnia 2017 at 20:06

  Pan GłosRozsądku doczekał się adekwatnej odpowiedzi ze strony naszego pocztyliona z MSZ?

  „MSZ ocenia, że decyzja prezydenta USA Donalda Trumpa była silnym i wyraźnym sygnałem, że dalsze rozprzestrzenianie i użycie broni chemicznej, w tym przeciwko bezbronnej ludności cywilnej w Syrii, nie będzie tolerowane. Polska będzie kontynuowała wysiłki na arenie międzynarodowej w celu całkowitej eliminacji broni chemicznej.

  Ministerstwo zapelowało do stron konfliktu o powstrzymanie się od działań, które prowadzić będą do dalszej eskalacji napięć i wzywamy do kontynuowania rozmów pod egidą ONZ prowadzących do rozwiązania konfliktu za pomocą środków politycznych. Zdaniem polskiej dyplomacji jedynie wspólne działania społeczności międzynarodowej […] mogą doprowadzić do trwałego pokoju i stabilności w regionie.”

  szkoda tylko, że ministerstwo nie zadaje sobie trudu odnalezienia sprawcy ataku chemicznego….
  Ale, to szczegół, nieprawdaż?

 10. Hania

  7 kwietnia 2017 at 22:28

  Szanowny panie o Ofiarach gułagów jak najbardziej
  – pamietam, pamiętam
  Razem z moim Narodem dźwigam to brzemię, boleśnie odczuwam brak elit wymordowanych przez dwóch albo i trzech okupantów bo, jak pan wie, Ukraińcy we Lwowie chętnie słuzyli Niemcom.
  Ciekawe czy pan nie zapomniał o Jałcie i jej ustaleniach?
  Nie bronię Rosji, ale biorę pod uwagę gehennę, którą przezyli także ( a może jako pierwsi) jej obywatele.
  Nie zapominam o licznych filozofach ( Sartre i inn) zachodnich pisarzach, zachwyconych Krajem Rad.
  Mnie proszę pana nie obchodzi pijar.
  Mnie obchodzi sprawiedliwość i ład w stosunkach międzynarodowych.
  Który jak na razie najbardziej uwiera USA i Izraelowi.
  Mylę się?

 11. Anty

  9 kwietnia 2017 at 14:09

  Ciekawy i rzeczowy film o stosunkach palestyńsko izraelskich. Polecam. Będzie tam dostatecznie dużo dowodów na temat działania Żydów na terytoriach okupowanych. Śmierć jest w tle w każdej sekundzie tego filmu. Żydzi nie są idealni. Nie pamiętają już faszyzmu. Obrośli w piórka.

 12. Anty

  9 kwietnia 2017 at 14:23

  Kiedyś USA mamiła tzw. towarzyszy broni niedozwoloną bronią w Iraku. Irak podbity, Husajn powieszony a pretekstu wojny nie znaleziono do dziś. Podobnie sprawa wygląda z Syrią. Ona też ma już swój scenariusz podpisany. Ale czy mamy się temu tępo przyglądać? Czy mamy patrzeć na te rzeczy i wmawiać sobie – zły ten prezydent Syrii jak zły miał być Husajn. Już nas dwa razy próbowano wymazać z mapy świata. Dlaczego nasze pieski polityczne popierające USA nie pamiętają o tym. Powinniśmy bronić każdego kraju w jego wiekowych granicach. Nawet słowem.

 13. anty-zionist

  10 kwietnia 2017 at 00:25

  Jeśli jakieś Państwo znajdzie się na celowniku syjonistów to bez względu czy ma rakiety jak KRLD czy nie ma jak Syria bez względu na wszystko czeka go zagłada.Pretekst zawsze się znajdzie( a to broń chemiczna a to dążenie do broni atomowej,a to niedobór demokracji itd..) Duży(USA) i mały Izrael(w Palestynie) nie odpuszczają.Straszą, napadają,bombardują, wprowadzają sankcje, wywołują sztuczne rewolucje, arabskie wiosny, nasyłają terrorystów, skłócają sąsiadów, organizują majdany, zabijają przywódców, itd… wszystko w zależności w jakiej części świata i jakich napadany kraj ma przyjaciół.Czy uda położyć się temu kres? próby już były..ale jak na razie nikomu to się nie udało.

 14. gugu

  11 kwietnia 2017 at 17:57

  że wam się też chce tracić czas na polemikę z trollem tomkiem , podziwiam

 15. Margarette Sopko

  8 maja 2017 at 00:32

  metatron cube

 16. Sook Bergem

  8 maja 2017 at 18:07

  Fantastic!

 17. website for cheating

  31 maja 2017 at 09:55

  Hi there! This is kind of off topic but I need some help from an established blog. Is it hard to set up your own blog? I’m not very techincal but I can figure things out pretty quick. I’m thinking about making my own but I’m not sure where to begin. Do you have any tips or suggestions? Appreciate it|

 18. best Philly diet doctor

  2 czerwca 2017 at 11:22

  Excellent details.

 19. Escort Ticino

  6 czerwca 2017 at 06:20

  I like your quality that you put into your writing . Please do continue with more like this.

 20. Stewart

  14 czerwca 2017 at 20:11

  Tengo que decir, que me ha sorprendido el contenido de este artículo. Es muy ilustrativo y permite aclarar dudas, a la vez que te brinda información valiosa.

 21. buy mens shoes online

  15 czerwca 2017 at 22:19

  Some can offer you money, whilst there are also other people that can provide you goods.|There is continuity of work even with out energy. One of the most popular is the Target Credit score Card. Now family shopping had moved to heaven.

 22. recycle lithium ion batteries slough

  17 czerwca 2017 at 18:22

  Its like you read my mind! You seem to know so much about this, like you wrote the book in it or something. I think that you can do with a few pics to drive the message home a bit, but instead of that, this is excellent blog. A fantastic read. I will certainly be back.

 23. Yes! Finally something about here.

 24. Non Plus Ultra

  26 czerwca 2017 at 04:57

  Your resources are well developed.

 25. download

  4 lipca 2017 at 20:23

  Its like you read my mind! You seem to know so much about this, like you wrote the book in it or something.
  I think that you can do with some pics to drive the message home a little bit, but other than that, this is great blog.
  A great read. I’ll definitely be back.

 26. here

  13 lipca 2017 at 15:53

  I do not even know the way I ended up here, however I thought this submit was once great.
  I do not know who you’re but definitely you are going to a well-known blogger should you aren’t already.

  Cheers!

 27. kevin

  1 sierpnia 2017 at 00:08

  voilà un petit test pour voir. En effet je veux absolument que mes liens s’indexent bordel. Ca fait trop là sinon mes amis.

 28. An interesting discussion is worth comment. I think that you should write more on this topic, it might not be a taboo subject but generally people are not enough to speak on such topics. To the next. Cheers

 29. Darinnania

  11 sierpnia 2017 at 09:36

  http://revia.phartesdomusa.org generic for revia

 30. Darinnania

  12 sierpnia 2017 at 01:42

  http://revia.phartesdomusa.org where can i buy revia hct

 31. Eastvale Dispensary

  26 sierpnia 2017 at 00:48

  Geez, that is unbelievable. I could not refrain from leaving a comment! Incredible.

 32. new business adviser

  26 sierpnia 2017 at 08:51

  You seem to really know who you are. Are there other pages you work on? Any new information.

 33. instacart coupon 2017

  27 sierpnia 2017 at 12:07

  Hey there! Do you know if they make any plugins to protect against hackers?

  I’m kinda paranoid about losing everything I’ve worked
  hard on. Any recommendations?

 34. Jesse Grillo

  29 sierpnia 2017 at 23:01

  You should be beyond proud of yourself. You are spot on with this. I willfor sure like your social media websites. I saw your blog on my Google Plus feed. I like your style.

 35. Jesse Grillo

  30 sierpnia 2017 at 10:35

  Your write up has proven useful to me. You seem to really know who you are.

 36. technology adviser

  31 sierpnia 2017 at 15:51

  Incredible. Certainly a lot of details to take into consideration.

 37. Jesse Grillo

  31 sierpnia 2017 at 23:52

  Thumbs up! Your website has proven useful to me.

 38. Jesse Grillo

  1 września 2017 at 06:30

  Spot on with this blogs. I am on the same side as you. Thank you for sharing your info. No complaints on this end, simply a excellent piece.

 39. Jesse Grillo

  1 września 2017 at 14:51

  Your website has a kind of engergy surrounding it. How could any of this be better stated? It could not. Incredibly helpful info.

 40. Jesse Grillo Jesse Grillo

  2 września 2017 at 05:44

  You could survive a Zombie apocalypse. Neat blog. I was reading on Friday when I discovered your blog. I enjoy the details you provide here. You have brought up a very superb ideas

 41. investor adviser

  3 września 2017 at 01:49

  Thank you for writing this great website. To think, I was confused a minute ago. I needed this. You have brought up a very superb points

 42. tech adviser

  4 września 2017 at 16:11

  I was all about this topic back in the day when I lived in Illinois. I have been looking everywhere for this!

 43. Jesse Grillo

  4 września 2017 at 22:21

  I truly appreciate this post. Nice website. You should be thanked more often. Geez, that is unbelievable.

 44. Jesse Grillo

  5 września 2017 at 20:23

  This information is magnificent. magnificent insight. You have made my day!

 45. Silvia Odete Morani Massad

  5 września 2017 at 22:06

  Your method of explaining the whole thing in this paragraph is genuinely pleasant, all be able to simply be aware
  of it, Thanks a lot.

 46. Nichole

  7 września 2017 at 06:20

  Pretty! This was an extremely wonderful post. Thanks for supplying these details.

 47. interest rates

  7 września 2017 at 21:41

  Appreciation to my father who informed me concerning this webpage, this web site is actually remarkable.

 48. best public relations

  7 września 2017 at 22:38

  awesome post, thanks a lot. Who raised you? They deserve a medal for a job well done.

 49. things you need to become a cartoonist

  8 września 2017 at 09:42

  You are so awesome! I don’t believe I’ve read a single thing like that before.
  So nice to find another person with a few unique thoughts on this subject.

  Really.. thank you for starting this up. This website is one thing that is needed on the internet,
  someone with a bit of originality!

 50. real estate loans

  8 września 2017 at 11:12

  Hi i am kavin, its my first occasion to commenting anywhere, when i read
  this post i thought i could also create comment due to this sensible paragraph.

 51. Jesse Grillo

  8 września 2017 at 11:19

  My boyfriend told me they really love your articles article. Your website has a certian feeling surrounding it.

 52. Heath

  9 września 2017 at 00:17

  It’s an remarkable paragraph designed for all the online visitors; they will obtain benefit from it I am sure.

 53. technology speaker

  9 września 2017 at 05:25

  Your perspective is beyond refreshing. I could not stop from commenting. My dad told me they really love your websites article. You are my savior.

 54. http://www.avtomoscvich.ru/

  9 września 2017 at 19:58

  There’s certainly a lot to know about this topic.
  I really like all of the points you made.

 55. Ramonita

  11 września 2017 at 10:49

  I constantly spent my half an hour to read this blog’s content daily
  along with a mug of coffee.

 56. http://dubazar.com

  11 września 2017 at 14:16

  This post presents clear idea in favor of the new users of blogging,
  that truly how to do running a blog.

 57. door pops back

  12 września 2017 at 02:22

  whoah this blog is excellent i love studying your articles.
  Keep up the good work! You realize, many people are hunting round for this info, you could help them greatly.

 58. Mariano

  12 września 2017 at 09:50

  Wow, that’s what I was seeking for, what
  a information! present here at this web site, thanks admin of this
  website.

 59. overrated interest rate

  12 września 2017 at 21:47

  Heya this is kind of of off topic but I was wondering if blogs use WYSIWYG editors or if you have to manually code with HTML.
  I’m starting a blog soon but have no coding expertise so I wanted to
  get advice from someone with experience. Any help would be enormously appreciated!

 60. professional garage door

  13 września 2017 at 05:04

  Hmm is anyone else encountering problems with the images on this blog loading?

  I’m trying to find out if its a problem on my end or if it’s the blog.
  Any suggestions would be greatly appreciated.

 61. apply singapore pr

  15 września 2017 at 07:02

  I like this post! Thanks.

 62. singapore pr application

  16 września 2017 at 23:47

  Great post!

 63. Raymundo Vinall

  17 września 2017 at 01:39

  As I website possessor I believe the content material here is rattling excellent , appreciate it for your efforts. You should keep it up forever! Good Luck.

 64. gproxy.info

  17 września 2017 at 09:07

  I am regular visitor, how are you everybody? This article posted at this
  web page is truly pleasant.

 65. tourism offers

  17 września 2017 at 09:46

  Quality content is the important to be a focus for the people to visit the
  site, that’s what this website is providing.

 66. tourism life

  17 września 2017 at 16:51

  Hello, I enjoy reading through your article post. I wanted to write a little
  comment to support you.

 67. golf clubs

  17 września 2017 at 21:48

  This post is worth everyone’s attention. When can I find out
  more?

 68. pr application

  18 września 2017 at 01:33

  I like this post! Thanks.

 69. charitable trust

  18 września 2017 at 03:12

  Everything is very open with a very clear clarification of the issues. It was really informative. Your site is extremely helpful. Thanks for sharing!

 70. old golf course

  18 września 2017 at 08:03

  Wow, incredible blog format! How long have you ever been blogging for?
  you made blogging glance easy. The whole glance of your web site is excellent, as smartly as the content!

 71. Mable

  18 września 2017 at 11:27

  I’m really impressed with your writing abilities as
  smartly as with the layout for your blog. Is that this a paid
  topic or did you modify it yourself? Either way keep up the
  excellent quality writing, it is uncommon to look a great weblog like this one these
  days..

 72. where to dispose of old computers

  19 września 2017 at 15:10

  I gotta bookmark this site it seems very useful very useful

 73. computer scrap recycling

  19 września 2017 at 15:12

  Thank you for the sensible critique. Me & my neighbor were just preparing to do a little research about this. We got a grab a book from our local library but I think I learned more clear from this post. I’m very glad to see such great info being shared freely out there.

 74. how to apply singapore pr

  20 września 2017 at 01:16

  I like this post! Thanks.

 75. Keena

  20 września 2017 at 05:32

  VIP ticket are at

 76. Larzews

  21 września 2017 at 12:33

  Finasteride Funziona Davvero Propecia [url=http://cialtobuy.com ]cialis[/url] Amoxicillin Dosage For Infection
  Achat Kamagra France Propranolol Overseas Pharmacy Dapoxetine Et Cialis
  Tadacip 20 Mg cialis price Best Pharmacy Online

 77. escape room dfw

  22 września 2017 at 17:50

  An interesting discussion is definitely worth comment. There’s no doubt that that you need to publish more about this subject, it may not be a taboo matter but generally folks don’t discuss these issues. To the next! Cheers!!

 78. Spot on with this write-up, I truly think this website needs much more consideration. I’ll probably be again to read much more, thanks for that info.

 79. Margart

  23 września 2017 at 01:14

  Everything is very open with a clear explanation of the
  issues. It was really informative. Your website is extremely helpful.
  Thanks for sharing!

 80. best tips travelling

  23 września 2017 at 02:12

  Great blog here! Additionally your web site rather a
  lot up very fast! What host are you using? Can I am
  getting your affiliate hyperlink for your host? I desire my
  site loaded up as fast as yours lol

 81. irregular heart rhythms

  23 września 2017 at 03:03

  Hello to all, it’s really a nice for me to pay a quick visit this web site, it includes
  helpful Information.

 82. php shopping cart

  23 września 2017 at 03:39

  very nice post, i undoubtedly adore this amazing site, continue it

 83. Julia

  23 września 2017 at 16:02

  Thanks to my father who informed me concerning this weblog, this webpage is genuinely amazing.

 84. Melva

  23 września 2017 at 20:21

  Quality articles or reviews is the main to be
  a focus for the viewers to go to see the website, that’s what this web site
  is providing.

 85. http://112.124.11.186

  23 września 2017 at 20:39

  Amazing blog! Is your theme custom made or did
  you download it from somewhere? A design like yours with a few simple adjustements would
  really make my blog jump out. Please let me know where you got your design.
  Kudos

 86. escape room dfw

  25 września 2017 at 01:33

  I must thank you for the efforts you’ve put in writing this website. I really hope to check out the same high-grade blog posts from you in the future as well. In truth, your creative writing abilities has motivated me to get my very own blog now 😉

 87. la.fnst.org

  25 września 2017 at 04:46

  Hi there! This blog post could not be written much better!
  Looking at this post reminds me of my previous roommate! He constantly kept talking about
  this. I most certainly will forward this information to him.

  Pretty sure he’s going to have a good read. Thank you for sharing!

 88. engevias.com.br

  26 września 2017 at 08:39

  Hello! Would you mind if I share your blog with
  my facebook group? There’s a lot of folks that I think would
  really appreciate your content. Please let me know.
  Many thanks

 89. Jamaal

  26 września 2017 at 12:12

  Hurrah, that’s what I was exploring for, what a material!
  present here at this web site, thanks admin of this site.

 90. Austrines

  26 września 2017 at 13:09

  cialis en espana

  [url=http://cialisjhgeneric.com/]cialis[/url]

  buy cialis

  cialis 5 mg como tomar

 91. turquoise hair fascinators

  26 września 2017 at 18:11

  Wonderful beat ! I wish to apprentice while you amend your web site, how can i subscribe for a blog website? The account helped me a acceptable deal. I had been tiny bit acquainted of this your broadcast offered bright clear idea

 92. Austrines

  27 września 2017 at 02:26

  cialis for sale in phoenix

  [url=http://cialisjhgeneric.com/]buy cialis[/url]

  cialis

  uk buy levitra cialis

 93. Vomirnes

  27 września 2017 at 05:23

  viagra for kvinnor

  [url=http://viagrabuygenzx.com/]viagra[/url]

  viagra

  precos viagra generico

 94. heart protection

  27 września 2017 at 07:22

  Thanks for sharing your thoughts about travel guides.
  Regards

 95. how to apply pr in singapore

  27 września 2017 at 11:27

  Great post there! Keep it up!

 96. imagine holiday travel

  27 września 2017 at 15:18

  you’re in point of fact a excellent webmaster. The site loading pace is
  amazing. It kind of feels that you are doing any distinctive trick.
  Furthermore, The contents are masterpiece. you have done a excellent activity
  in this subject!

 97. An interesting discussion is worth comment. I think that you should write more on this topic, it might not be a taboo subject but generally people are not enough to speak on such topics. To the next. Cheers

 98. Trevor

  28 września 2017 at 01:07

  Hello! This post could not be written any better! Reading through this post reminds me of my good old room mate!
  He always kept chatting about this. I will forward this post to him.
  Pretty sure he will have a good read. Thanks for sharing!

 99. travel cruise starting

  28 września 2017 at 04:31

  This is a good tip particularly to those fresh to the blogosphere.
  Short but very precise info… Many thanks for sharing this one.

  A must read post!

 100. Austrines

  28 września 2017 at 11:48

  once cialis daily

  [url=http://cialisjhgeneric.com/]cialis online[/url]

  buy cialis online

  lowest price on generic cialis

 101. Larzews

  28 września 2017 at 21:18

  Isotretinoin Commenti Su Dapoxetina [url=http://cheapestcial.com ]cialis[/url] Propecia Opinion Opinion Propecia Finasteride

 102. Richardgak

  29 września 2017 at 23:17

  [url=http://genericviagra28.com/]when does viagra go generic[/url]
  viagra generic usa
  cheap generic viagra
  cheap generic viagra

 103. Edwardcaf

  29 września 2017 at 23:23

  [url=http://viagracoupon28.com/]viagra 3 free pills coupon[/url]
  viagra coupon code
  viagra coupon free trial
  coupon viagra

 104. Abrahamvoida

  30 września 2017 at 01:40

  [url=http://viagraformen28.com/]viagra for men in india[/url]
  viagra pills for men
  sex pills for men viagra
  viagra for men without ed

 105. Michaeljab

  30 września 2017 at 01:49

  [url=http://viagraforsale28.com/]generic viagra for sale[/url]
  cheap viagra for sale online
  viagra for women for sale
  viagra for sale at walmart

 106. Jamescouro

  30 września 2017 at 02:01

  [url=http://femaleviagra28.com/]female viagra side effects[/url]
  new female viagra
  female viagra 2015
  female viagra name

 107. RichardWhals

  30 września 2017 at 02:02

  [url=http://overthecounterviagra28.com/]is viagra over the counter in usa[/url]
  viagra alternatives over the counter
  over the counter viagra
  over the counter viagra

 108. Lutherlig

  30 września 2017 at 02:03

  [url=http://buyviagraonline28.com/]buy viagra in mexico[/url]
  where to buy viagra online
  can you buy viagra online
  buy viagra cheap

 109. ErnestFUB

  30 września 2017 at 02:04

  [url=http://viagracost28.com/]cost of viagra[/url]
  how much does viagra cost per pill
  how much does viagra cost at walmart
  how much does viagra cost

 110. HectorUnits

  30 września 2017 at 02:07

  [url=http://cheapviagra28.com/]purchase cheap viagra online[/url]
  cheap viagra no perscription
  cheap viagra canada
  buy viagra online cheap

 111. Patrickmer

  30 września 2017 at 02:20

  [url=http://viagraforwomen28.com/]viagra pills for women[/url]
  over the counter viagra for women
  viagra for women
  herbal viagra for women

 112. LucienHailm

  30 września 2017 at 05:06

  [url=http://viagraprice28.com/]viagra 25mg price[/url]
  viagra single packs price
  viagra 50 mg street price
  cvs viagra price

 113. Forestdex

  30 września 2017 at 05:58

  [url=http://orderviagraonline28.com/]can you order viagra online[/url]
  viagra mail order usa
  viagra order online
  can i order viagra online

 114. Michealwramp

  30 września 2017 at 19:17

  [url=http://cialiscoupon29.com/]cialis coupon[/url]
  cialis coupon cvs
  cialis free trial coupon
  coupon for cialis

 115. Richardescab

  30 września 2017 at 19:23

  [url=http://cialisprice29.com/]cvs cialis price[/url]
  cialis 5mg price
  cialis 20mg price
  cialis 10mg price

 116. KennethDrush

  30 września 2017 at 19:29

  [url=http://genericcialis29.com/]when will cialis be available in generic[/url]
  what does generic cialis look like
  generic cialis 2017
  generic cialis online

 117. MichaelEvort

  30 września 2017 at 19:57

  [url=http://discountcialis29.com/]cialis discount coupons[/url]
  buy cialis online discount
  discount cialis prescriptions
  cialis discount

 118. DavidSor

  30 września 2017 at 20:06

  [url=http://canadianpharmacycialis29.com/]buy cialis canadian pharmacy[/url]
  cialis from canadian pharmacy
  cialis canadian pharmacy
  canadian pharmacy cialis 20mg

 119. Geraldbraib

  30 września 2017 at 20:08

  [url=http://cialisonline29.com/]buy generic cialis online[/url]
  where can i buy cialis online
  canadian pharmacy online cialis
  cialis buy online

 120. IvoryEvize

  30 września 2017 at 20:28

  [url=http://buycialis29.com/]buy cialis online without prescription[/url]
  buy cialis daily
  buy generic cialis
  where can i buy cialis online

 121. Dennislab

  30 września 2017 at 20:58

  [url=http://cialis5mg29.com/]5mg cialis reviews[/url]
  cialis 5mg price cvs
  cialis 5mg daily
  buy cialis 5mg daily use

 122. MicahDiz

  30 września 2017 at 22:51

  [url=http://ordercialisonline29.com/]best place to order cialis online[/url]
  how to order cialis online
  order cialis online cheap
  order generic cialis online

 123. JosephFax

  30 września 2017 at 23:36

  [url=http://cialis20mg29.com/]best price on cialis 20mg[/url]
  cialis 20mg price
  best price on cialis 20mg
  walgreens cialis 20mg price

 124. Micahatona

  2 października 2017 at 05:36

  [url=http://sildenafilgeneric30.com/]buy generic sildenafil[/url]
  sildenafil generic revatio
  sildenafil generic buy
  sildenafil generic vs viagra

 125. Williamhob

  2 października 2017 at 06:26

  [url=http://buytadalafilonline30.com/]buy generic tadalafil online cheap[/url]
  buy cialis ebay find tadalafil
  buy liquid tadalafil online
  how to buy tadalafil

 126. TeddyPrums

  2 października 2017 at 09:43

  [url=http://tadalafilcitrate30.com/]viagra sildenafil citrate cialis tadalafil tablets levitra vardenafil hci[/url]
  tadalafil citrate
  tadalafil citrate dosage
  tadalafil citrate liquid dosage

 127. Davidkeymn

  2 października 2017 at 10:10

  [url=http://tadalafilbestprice30.com/]tadalafil 5mg best price[/url]
  tadalafil 100mg best price
  tadalafil 100mg best price
  best price tadalafil

 128. Umanizzare presidios

  2 października 2017 at 21:03

  excellent points altogether, you simply gained a
  new reader. What could you suggest in regards to your submit that you made some days ago?
  Any positive?

 129. Georgeorirl

  3 października 2017 at 02:37

  [url=http://shopritepharmacy01.com/]shoprite bound brook nj pharmacy[/url]
  shoprite pharmacy clark nj
  shoprite pharmacy rockaway nj
  shoprite pharmacy absecon nj

 130. Davidsmunc

  3 października 2017 at 02:44

  [url=http://onlinepharmacyreviews01.com/]pharmacy tech online schools[/url]
  online pharmacy reviews
  united healthcare online pharmacy
  reddit online pharmacy

 131. Volopsanes

  3 października 2017 at 05:59

  cialis 20 mg contrassegno

  [url=http://cheapgenericialisjh.com/]cialis online[/url]

  cialis online

  effet cialis generi

 132. heart rhythms

  3 października 2017 at 09:02

  What’s up, just wanted to mention, I liked this post.
  It was helpful. Keep on posting!

 133. arsenal soccer jerseys

  3 października 2017 at 15:57

  Wow that was odd. I just wrote an very long comment
  but after I clicked submit my comment didn’t show up. Grrrr…
  well I’m not writing all that over again. Regardless, just
  wanted to say excellent blog!

 134. Gerfdnes

  4 października 2017 at 16:39

  canadian law selling viagra

  [url=http://viagracheappbgs.com/]viagra[/url]

  viagra online

  buying real viagra

 135. Gerfdnes

  4 października 2017 at 20:31

  10g viagra cialis levitra

  [url=http://viagracheappbgs.com/]viagra generic[/url]

  cheap viagra

  price viagra increasing

 136. traveling jobs

  4 października 2017 at 20:54

  This is a really good tip especially to those new to the blogosphere.
  Brief but very accurate info… Many thanks for sharing this one.
  A must read post!

 137. Sheldon Owen

  5 października 2017 at 01:49

  Such a deep answer! I have been surfing on-line more than 3 hours today. I was an expert in this subject when I was in Arkansas. Son of a gun!

 138. leafly

  5 października 2017 at 02:48

  Your site has a certian feeling about it. Your creative potential seems limitless. Can you tell us more about this? This will definitely be very useful for me when I get a chance to start my article.

 139. Ashley

  5 października 2017 at 04:04

  If you wish for to get a good deal from this piece of writing then you have to apply such techniques to your won website.

 140. Larzews

  5 października 2017 at 05:33

  Diuretique Sans Ordonnance [url=http://orderlevi.com]fastest levitra home delivery[/url] Get Levitra Generic Stendra Website Pharmacy buy accutane in usa

 141. I do not even know how I ended up here, but I thought this post was good.
  I do not know who you are but definitely you are going
  to a famous blogger if you aren’t already 😉 Cheers!

 142. Gerfdnes

  5 października 2017 at 13:33

  buy viagra online cheap uk

  [url=http://viagracheappbgs.com/]viagra generic[/url]

  buy viagra

  viagra e cuore

 143. Gerfdnes

  6 października 2017 at 07:49

  using viagra video

  [url=http://viagracheappbgs.com/]viagra generic[/url]

  viagra generic

  viagra ciliaris

 144. Dagmar Collet

  7 października 2017 at 05:08

  I do not even know how I stopped up right here, however I assumed this publish was great. I do not recognize who you are however certainly you’re going to a well-known blogger should you aren’t already 😉 Cheers!

 145. movies like kingsman

  7 października 2017 at 09:51

  Very often I go to see this blog. It very much is pleasant to me. Thanks the author

 146. fatal heart attacks

  8 października 2017 at 00:38

  Wonderful blog! I found it while searching on Yahoo News.
  Do you have any tips on how to get listed in Yahoo News?
  I’ve been trying for a while but I never seem to get there!
  Thank you

 147. holiday travel

  8 października 2017 at 04:24

  It’s fantastic that you are getting ideas from this article as well as from our dialogue made at this time.

 148. Larzews

  8 października 2017 at 09:27

  Propecia Coupon Code Cialis Ohne Rezept Forum [url=http://ordercheapvia.com]viagra[/url] Iv Zithromax Sale Viagra Singapore

 149. cannabis dispensary

  8 października 2017 at 09:31

  Any additional suggestions or hints? Some nice points there.

 150. Surkus icon

  8 października 2017 at 15:34

  Do you have you tube videos on the topic? It is like you wrote the book on it or something.

 151. Larzews

  8 października 2017 at 21:35

  Plavix Online Buy Rosa Implex Pvt Ltd [url=http://costofcial.com]viagra cialis[/url] Pyridium Cheap Cod Accepted. Order Online Pyridium Discount Without Dr Approval. Want To Buy Generic Pyridium Website Cash Delivery Overseas Generic Viagra Direct Provera Secure Ordering In Internet

 152. KerryMoole

  10 października 2017 at 16:05

  generico do viagra pfizer
  viagra uk
  pramil sildenafil 50mg
  [url=http://fastshipptoday.com/#]generic for viagra[/url]
  viagra men price south africa

 153. holiday travel trip

  10 października 2017 at 19:41

  Excellent weblog here! Also your website lots up fast!
  What web host are you using? Can I get your associate link
  on your host? I desire my website loaded up as quickly as yours lol

 154. ManuelIsoff

  10 października 2017 at 23:06

  what is the average price of viagra pills
  generic viagra
  can you get viagra without seeing doctor
  [url=http://fastshipptoday.com/#]cost of viagra[/url]
  how do i get viagra in the uk

 155. Larzews

  11 października 2017 at 07:21

  Doxycycline Tablets Buy Get Fluoxetine 40mg Ups Direct Pharmacy Miglior Prezzo Cialis Generico [url=http://sildenafdosage.com]viagra online[/url] Where To Buy Pyridium Medication Cod Only Store

 156. Justintef

  11 października 2017 at 15:44

  sildenafil 50 mg al maximo
  viagra online
  online prescriptions generic viagra
  [url=http://fastshipptoday.com/#]cheap viagra[/url]
  buy viagra luton

 157. Bryan Fences

  12 października 2017 at 02:18

  I’ve thought about posting something about this before. Good job! Can I use part of your post in my blog?

 158. buy arsenal soccer

  12 października 2017 at 02:58

  I wanted to thank you for this very good read!!
  I absolutely loved every little bit of it. I have you book-marked
  to look at new things you post…

 159. patrice sarda

  12 października 2017 at 09:47

  I like this weblog very much so much great info .

 160. MichaelBlori

  12 października 2017 at 23:51

  price viagra indian rupees
  online viagra
  can i take 300 mg of viagra
  [url=http://fastshipptoday.com/#]cost of viagra[/url]
  fda viagra online

 161. getting rid of old computers

  13 października 2017 at 14:06

  Hi, i think that i saw you visited my site so i came to “return the favor”.I am attempting to find things to improve my web site!I suppose its ok to use a few of your ideas!!

 162. Wilmerfak

  13 października 2017 at 14:51

  roux ocefa sildenafil 50 mg
  viagra for men
  can i cut 100mg of viagra in half
  [url=http://fastshipptoday.com/#]cost of viagra[/url]
  can i buy generic viagra in australia

 163. purchasing timex

  14 października 2017 at 13:06

  Greetings! Quick question that’s completely off topic.
  Do you know how to make your site mobile friendly? My blog looks weird when viewing from my iphone.
  I’m trying to find a theme or plugin that
  might be able to resolve this issue. If you have any recommendations, please share.
  Cheers!

 164. Larzews

  14 października 2017 at 17:59

  Dutasteride Overseas Free Shipping Santa Ana [url=http://cheapvia100mg.com]viagra[/url] Viagra Ohne Zollprobleme

 165. weed map

  15 października 2017 at 13:37

  I check your page every few days. You have a lot of knowledge on this topic.

 166. tinder dating

  17 października 2017 at 12:18

  My family always say that I am wasting my time here at net, except I
  know I am getting know-how everyday by reading such good articles.

 167. Americana Tickets NY

  17 października 2017 at 18:55

  http://www.americanaticketsny.com terrible company to work for.

 168. Cannabis App

  18 października 2017 at 00:19

  good post, thanks a lot. Thanks for writing this. I have learned new things through your blog.

 169. Pengamat Klub Bola Legendaris

  19 października 2017 at 07:55

  poetry has the power to affect our emotions by using words alone, i really love poetry“

 170. Carlos Eduardo Correa da Veig

  19 października 2017 at 08:37

  Hi there! Do you know if they make any plugins to safeguard against hackers?

  I’m kinda paranoid about losing everything I’ve worked hard on. Any recommendations?

 171. Luiz Gastao Bittencourt da Silva

  19 października 2017 at 14:33

  Fantastic beat ! I would like to apprentice while you amend your website,
  how could i subscribe for a blog web site? The account
  aided me a acceptable deal. I had been a little bit acquainted of
  this your broadcast provided bright clear idea

 172. room escape

  20 października 2017 at 06:29

  Howdy! I simply wish to give you a big thumbs up for the excellent info you have here on this post. I am coming back to your website for more soon.

 173. Lelio Vieira Carneiro Junior

  20 października 2017 at 13:04

  WOW just what I was looking for. Came here by searching for
  hello

 174. Umanizzare Gestão Prisional Ltda

  20 października 2017 at 23:20

  Appreciate the recommendation. Will try it out.

 175. Larzews

  21 października 2017 at 01:37

  Cialis 20mg Levitra Comparaison [url=http://sildenaf100mg.com]viagra[/url] Zentel Without Dr Approval

 176. escape rooms near me

  21 października 2017 at 10:47

  There is definately a lot to know about this subject. I like all of the points you’ve made.

 177. political satire art

  21 października 2017 at 22:07

  I have added your article to my Reddit bookmarks I am really impressed with your writing skills as well as with the layout on your blog. That is a smart way of thinking about it. You remind me of my bff.

 178. Umanizzare

  22 października 2017 at 00:07

  Hi, i think that i saw you visited my site so i came to “return the favor”.I’m trying to find things
  to enhance my site!I suppose its ok to use some
  of your ideas!!

 179. escape room decatur

  23 października 2017 at 04:49

  It’s difficult to find experienced people about this topic, however, you sound like you know what you’re talking about! Thanks

 180. contract phones

  23 października 2017 at 10:54

  Wow that was strange. I just wrote an extremely long
  comment but after I clicked submit my comment didn’t show up.
  Grrrr… well I’m not writing all that over again. Regardless,
  just wanted to say fantastic blog!

 181. Fallon Coria

  23 października 2017 at 16:17

  I do not even know how I ended up here, but I thought this post was great. I don’t know who you are but definitely you’re going to a famous blogger if you are not already Cheers!

 182. domain registrars

  23 października 2017 at 19:04

  Magnificent beat ! I wish to apprentice whilst you amend your site, how could i subscribe for a blog web
  site? The account helped me a applicable deal.
  I had been a little bit acquainted of this your broadcast provided shiny transparent idea

 183. TabbedOut

  24 października 2017 at 14:36

  I never discovered any attention-grabbing blog like yours. Will you write more about this? The people you love are lucky to have you in their lives. Crazy odd… this site was already loaded when I turned on my Iphone.

 184. tinder dating site free

  24 października 2017 at 19:32

  Hey there! Do you know if they make any plugins to help with Search Engine Optimization? I’m trying to get my blog to rank for some targeted keywords but I’m not seeing very good gains.
  If you know of any please share. Kudos!

 185. Larzews

  25 października 2017 at 03:36

  What Does Amoxicillin Cure Comprare Cialis Online Forum Cialis Super Aktiv Plus [url=http://howtogetvia.com]viagra[/url] Cialis Generico Consegna 24 Ore Best Online Penicillin

 186. tinder dating site

  25 października 2017 at 07:41

  Your style is so unique in comparison to other people I have read stuff from.
  Many thanks for posting when you’ve got the opportunity, Guess I will just
  book mark this site.

 187. RobertElare

  26 października 2017 at 08:16

  northwestpharmacy.com scam
  canadian pharmacy online viagra
  viagra canadian online pharmacy
  [url=http://healthcarecanadianonline.com/]online pharmacy cialis[/url]
  canada prescription service

 188. Marijuana Dispensary

  26 października 2017 at 11:33

  I am impressed. I simply must tell you that your posts are great. That is the thinking of a creative mind. Your article has proven useful to me.

 189. Redondo Beach

  26 października 2017 at 18:39

  Your perspective is super refreshing. I think the admin of this web page is really working hard in support of his web site, since here every material is quality based information.

 190. José Wilame Araújo Rodrigues

  26 października 2017 at 19:13

  Ahaa, its pleasant discussion on the topic of this paragraph at this
  place at this blog, I have read all that, so now me also commenting here.

 191. here

  26 października 2017 at 20:51

  My brother recommended I might like this blog. He was entirely right.
  This post truly made my day. You cann’t imagine just how much time I had spent for this info!
  Thanks!

 192. Egli Diana Pinto

  27 października 2017 at 02:11

  Hello there! This is kind of off topic but I need some help from an established blog.
  Is it very hard to set up your own blog? I’m not very techincal but I can figure things out pretty quick.

  I’m thinking about setting up my own but I’m not sure
  where to start. Do you have any points or suggestions?
  With thanks

 193. Luiz Gastao Bittencourt da Silva

  27 października 2017 at 12:14

  Hello, after reading this remarkable post
  i am also delighted to share my know-how here with friends.

 194. Jesse Grillo

  27 października 2017 at 12:15

  LinkedIn pros would love this. I enjoyed reading what you had to say. I will be subscribing to your feed. Well written!

 195. bigger website

  27 października 2017 at 18:16

  Very good blog post. I definitely appreciate this site. Stick with it!

 196. cell phone numbers lookup

  28 października 2017 at 03:02

  Wow, incredible blog layout! How long have you been blogging for?
  you make blogging look easy. The overall look of your site is wonderful, as well as the content!

 197. Carlos Eduardo Correa da Veig

  28 października 2017 at 06:20

  Thank you for the auspicious writeup. It in fact was a amusement account it.
  Look advanced to far added agreeable from you! However, how could we communicate?

 198. Luiz Gastão Bittencourt

  28 października 2017 at 08:53

  Thanks for the good writeup. It in fact was a
  amusement account it. Look complicated to far added agreeable from you!
  However, how could we keep up a correspondence?

 199. Carlos Eduardo Correa da Veig

  28 października 2017 at 09:36

  It’s an awesome post designed for all the internet users; they will
  obtain advantage from it I am sure.

 200. Carlos Eduardo Correa da Veig

  28 października 2017 at 12:12

  you’re in reality a just right webmaster. The web site loading velocity is amazing.
  It kind of feels that you are doing any unique trick.
  In addition, The contents are masterpiece. you’ve performed a great job in this topic!

 201. tinder dating

  28 października 2017 at 16:31

  Appreciation to my father who told me on the topic of this blog, this weblog is really awesome.

 202. Judi Bola

  28 października 2017 at 22:00

  pay per click programs are really great, i could earn some decent cash from it,,

 203. tinder dating

  28 października 2017 at 22:24

  Right here is the right webpage for anyone who hopes to find out about
  this topic. You realize so much its almost tough to
  argue with you (not that I actually would want to…HaHa).
  You definitely put a fresh spin on a subject that has been written about for ages.
  Wonderful stuff, just wonderful!

 204. Larzews

  29 października 2017 at 19:33

  Lioresal Prix Levitra 10 Mg Giovani Online Apotheke Viagra 25mg [url=http://cheapviafast.com]viagra prescription[/url] Cialis Libera Vendita Healty Man

 205. Waynecrobe

  30 października 2017 at 22:35

  canada online drugstore
  canada viagra
  canada meds
  [url=http://boinc.riojascience.com/team_display.php?teamid=220737]canadian drugstore[/url]

 206. Javieraduse

  30 października 2017 at 23:21

  buy cialis online canada
  drugs of canada
  canada rx
  [url=]buy levitra canada[/url]

 207. Javieraduse

  31 października 2017 at 06:23

  canadian cialis
  canadian pharmacies
  onlinepharmaciescanada.com
  [url=http://arcadegz.freehostia.com/profile/111938/cougaryam0.htm]online prescription drugs[/url]

 208. Ewa

  31 października 2017 at 08:31

  thx for the info

 209. Mitzi

  1 listopada 2017 at 04:28

  thx for the info

 210. Umanizzare presidios

  1 listopada 2017 at 07:00

  Thanks very nice blog!

 211. home robberies

  1 listopada 2017 at 09:33

  Wow, fantastic blog layout! How long have you been blogging for?
  you make blogging look easy. The overall look of your web site is wonderful, let alone the content!

 212. ip security

  1 listopada 2017 at 09:38

  Hi there! I simply wish to give you a big thumbs up for
  your great info you have here on this post. I’ll be returning to your site for more
  soon.

 213. Carlos Eduardo Correa da Veig

  1 listopada 2017 at 13:02

  Oh my goodness! Awesome article dude! Many thanks, However I am experiencing issues with your RSS.
  I don’t know the reason why I am unable to join it. Is there anybody having the same RSS problems?
  Anyone who knows the solution can you kindly respond?
  Thanks!!

 214. Judithsep

  1 listopada 2017 at 18:59

  viagra without prescription
  price viagra
  buy cheap viagra online
  [url=http://medsildenafilusa.com/]viagra prescription[/url]
  mail order viagra

 215. Jose Wilame Araujo Rodrigues

  1 listopada 2017 at 23:46

  Your mode of describing everything in this paragraph is really pleasant,
  every one be capable of without difficulty be aware of it,
  Thanks a lot.

 216. download

  2 listopada 2017 at 00:26

  Hello, i feel that i saw you visited my web site so i got here to go back the want?.I’m trying to to find things to enhance my web site!I guess its ok to make use of a few of your ideas!!

 217. Ima

  2 listopada 2017 at 01:54

  thx for the info

 218. Donnie Court

  2 listopada 2017 at 16:40

  very good good…this post deserves almost nothing …hahaha merely joking: S …nice write-up: P

  https://www.youtube.com/watch?v=bAKFqrSO17o

 219. Danielkarie

  3 listopada 2017 at 08:39

  car get insurance quote
  safe auto automobile insurance
  get best car insurance quotes
  [url=http://autousapremium.com/]quote auto insurance[/url]

 220. HeatherveK

  3 listopada 2017 at 17:44

  purchase medication cialis canada pharmacy online
  medications from canada [url=http://canadianpharmacyonlinetousa.com/#costco-viagra-price/]online viagra canada[/url]

 221. Tony

  5 listopada 2017 at 01:43

  Thanks for the info

 222. professional business coach

  5 listopada 2017 at 21:49

  Great write-up, I am a big believer in placing comments on sites to inform the blog writers know that they’ve added something advantageous to the world wide web!

 223. Wesley Schaub

  6 listopada 2017 at 06:06

  Nice weblog here! Also your website quite a bit up fast! What web host are you the usage of? Can I get your affiliate link to your host? I want my site loaded up as fast as yours lol

 224. asbestos study

  7 listopada 2017 at 09:48

  I am genuinely glad to read this blog posts which contains lots of useful information, thanks
  for providing these kinds of statistics.

 225. Bola-Vegas

  8 listopada 2017 at 16:21

  You can definitely see your expertise in the paintings you write. The world hopes for even more passionate writers such as you who aren’t afraid to say how they believe. Always go after your heart

 226. Fremont Marijuana

  8 listopada 2017 at 16:25

  Your posts reminds me of this girl I recently met. I am going to follow you on Google Plus. Thanks for posting this cool write up. You are obviously very knowledgeable.

 227. RichardSmush

  9 listopada 2017 at 04:53

  illinois car insurance companies
  largest car insurance companies
  the best affordable car insurance
  [url=http://www.bestcarinsurancecompaniesquotes.com/]car repair insurance companies[/url]
  auto insurance companies

 228. corporate group activities

  9 listopada 2017 at 11:59

  I’d like to thank you for the efforts you’ve put in penning this blog. I really hope to check out the same high-grade content from you later on as well. In fact, your creative writing abilities has encouraged me to get my own, personal site now 😉

 229. corporate activities fort worth

  10 listopada 2017 at 17:28

  Great post! We will be linking to this great post on our website. Keep up the good writing.

 230. Marijuana Dispensary

  12 listopada 2017 at 04:59

  After looking over a number of the website posts on your blog, I seriously like your way of blogging. Spot on with this article.

 231. Egli Diana Pinto

  12 listopada 2017 at 05:29

  I just couldn’t leave your website prior to suggesting that I actually
  enjoyed the usual information a person provide to your visitors?
  Is gonna be back frequently in order to inspect new posts

 232. Egli Diana Pinto

  12 listopada 2017 at 13:25

  What’s up, I wish for to subscribe for this web site to get latest updates,
  thus where can i do it please assist.

 233. hermosa beach

  13 listopada 2017 at 09:00

  Who raised you? They deserve a medal for a job well done. I have been surfing on-line more than 3 hours today. I was an expert in this field back when I lived in Idaho. You should be thanked more often. So thank you!!

 234. LarryEtels

  15 listopada 2017 at 20:26

  side effects of viagra natural viagra alternatives
  viagra reviews
  viagracanadaa com [url=http://sildenafilcitrateviagrausa.com/]viagra purchase[/url]

 235. chamgosari.net

  18 listopada 2017 at 05:56

  I all the time used to study post in news papers but now as I am a user of internet so from
  now I am using net for articles, thanks to web.

 236. DavidTat

  18 listopada 2017 at 17:54

  viagral com
  viagras pills men blue
  viagrae supplier
  [url=http://erectionhelpusa.com/viagra-online/]when will viagras patents expiration[/url]

  buy viagra canada

 237. MarieTon

  19 listopada 2017 at 00:29

  can you buy viagra without prescription
  cialis everyday
  lowest cialis prices
  [url=http://pharmacy24usa.com/]cialis cost at walmart[/url]
  cialis order

 238. Larzews

  19 listopada 2017 at 02:43

  Celexa Canadian Pharmacy Viagra Bestellen [url=http://ciali10mg.com]online pharmacy[/url] Indomethacin For Sale Achat Tadalafil Actos 45 Mg Tablets Online Order Us

 239. kuneyb7

  21 listopada 2017 at 17:27

  see here now
  Read More
  visit website
  [url=http://1stmedsusa.com/../sharer.php_u=http_//1stmedsusa.com/weight-loss/weight-loss-exercise-body-transformations-month-4.html]clicking here[/url]
  super fast reply

 240. 6hxca6a2

  21 listopada 2017 at 18:01

  safe auto car insurance
  infinity insurance company
  auto repair insurance
  [url=http://autoinsurbest.com/]accc insurance company[/url]
  nj manufacturers insurance company

 241. buy weed online bitcoins

  22 listopada 2017 at 08:14

  nicee content keep writing

 242. contract phones

  24 listopada 2017 at 13:40

  Hi, i think that i saw you visited my site so i got here to go back the desire?.I’m
  attempting to in finding issues to improve my site!I guess its
  good enough to make use of a few of your ideas!!

 243. AlfonsoMof

  24 listopada 2017 at 21:28

  allianz insurance
  auto insurance coverage
  progressive insurance customer service
  [url=http://carinsuranceflo.com/]prudential car insurance[/url]
  freeway insurance services

 244. to see here

  27 listopada 2017 at 14:50

  I like this weblog very much so much great info .

 245. John Deere Technical Manuals

  27 listopada 2017 at 18:53

  Great post, I have saved this website so with any luck , I will discover a lot more on this subject matter in the future!

 246. best nightlife apps

  28 listopada 2017 at 01:47

  Some nice points there. It is really amazing you do not have more followers.

 247. Hello, this weekend is pleasant in support of me, for the reason that this point in time
  i am reading this impressive informative piece of writing here
  at my residence.

 248. asbestos wont

  28 listopada 2017 at 19:17

  Amazing! Its genuinely remarkable article, I have got much clear idea on the topic of from this
  article.

 249. Kum Heugel

  28 listopada 2017 at 21:32

  Extremely helpful page. I love your pages but, I am super dyslexic. Do you have you tube videos on the topic? I have learned new things through your article. Thanks for sharing your info.

 250. Pozycjonowanie Ceny

  28 listopada 2017 at 23:53

  I truly appreciate this post. I’ve been looking everywhere for this! Thank goodness I found it on Bing. You have made my day! Thx again!

 251. drywall repair

  29 listopada 2017 at 03:02

  Hi, i think that i saw you visited my web site thus i came to “return the favor”.I am trying to find things to enhance my web site!I suppose its ok to use some of your ideas!!

 252. Leoma Barran

  29 listopada 2017 at 04:53

  Hello! I just would like to give a huge thumbs up for the great info you have here on this post. I will be coming back to your blog for more soon.

 253. Na Czym Polega Pozycjonowanie Stron

  29 listopada 2017 at 07:53

  you are actually a excellent webmaster. The site loading speed is incredible. It seems that you are doing any distinctive trick. Moreover, The contents are masterpiece. you have performed a excellent job in this subject!

 254. Dorothywef

  29 listopada 2017 at 17:14

  natural viagra alternative

  best generic viagra

  buy viagra new york

  [url=http://1stmedsusa.com/]viagra online uk[/url]

  viagra purchase

 255. Larzews

  30 listopada 2017 at 08:09

  Kamagra Senza Ricetta [url=http://buysildenaf.com]viagra[/url] Strattera For Sale Online 20 Mg Cialis Dosage

 256. Pozycjonowanie Stron Cennik Krakow

  2 grudnia 2017 at 00:08

  Some genuinely select blog posts on this site, saved to bookmarks .

 257. I love the efforts you have put in this, regards for all the great content.

 258. Pozycjonowanie Stron WWW Co To Jest

  4 grudnia 2017 at 01:48

  Some genuinely prime articles on this web site , saved to my bookmarks .

 259. Michaeltig

  4 grudnia 2017 at 22:26

  fremont auto insurance
  auto insurance in mexico
  kentucky auto insurance companies travelers insurance auto quote
  [url=http://autocarins2018.com/cheap-car-insurance-indianapolis/]auto car insurance quotes[/url]

 260. Pozycjonowanie Strony za Darmo

  5 grudnia 2017 at 17:12

  Its wonderful as your other articles : D, regards for putting up. „The art of love … is largely the art of persistence.” by Albert Ellis.

 261. MbjmvkRhyday

  5 grudnia 2017 at 21:23

  natural viagra alternative http://vipnowed7.com/ viagra tablet [url=http://vipnowed7.com/]cheap viagra[/url]

 262. 4d0glez

  5 grudnia 2017 at 21:43

  drapolene cream
  online pharmacies reviews
  canada med prescription codes
  [url=http://canadianpharmacyonline.us.com/]canadian drug company[/url]

  riteaid

 263. Laurel hardware west hollywood hours

  5 grudnia 2017 at 22:50

  Got sucked into your website for the last hour. Thank you for writing this great website. I am continually browsing online for tips that can help me.

 264. Lssnbdcpaturl

  5 grudnia 2017 at 23:15

  viagra safe http://canadiannowv.com/ viagra generic [url=http://canadiannowv.com/]buy viagra[/url]

 265. Skuteczne Pozycjonowanie Kurs

  5 grudnia 2017 at 23:49

  hi!,I like your writing so much! share we be in contact extra approximately your article on AOL? I require a specialist in this area to solve my problem. Maybe that is you! Looking ahead to peer you.

 266. Pozycjonowanie Stron Internetowych

  6 grudnia 2017 at 01:07

  Hey, you used to write wonderful, but the last several posts have been kinda boring… I miss your super writings. Past several posts are just a bit out of track! come on!

 267. Hvdbjaf

  6 grudnia 2017 at 12:59

  viagra canadian pharmacy http://domviped33.com/ viagra facts[url=http://domviped33.com/]viagra generic[/url]

 268. Larzews

  6 grudnia 2017 at 20:16

  Selegiline Precio De Cialis Generico En Aguascalientes [url=http://ordercheapvia.com]viagra[/url] Viagra Sin Receta Valencia

 269. Lswesdpaturl

  7 grudnia 2017 at 01:14

  buy cheap viagra online http://canadiannowv.com/ is generic viagra real [url=http://canadiannowv.com/]order viagra online[/url]

 270. MbjmvkRhyday

  7 grudnia 2017 at 06:08

  where can i buy viagra http://vipnowed7.com/ generic cheap viagra [url=http://vipnowed7.com/]buy viagra online generic[/url]

 271. Jak Stworzyc Strone Html

  7 grudnia 2017 at 15:01

  I gotta bookmark this web site it seems very useful extremely helpful

 272. Jsdfbreeby

  7 grudnia 2017 at 19:08

  female viagra pill http://saleednowo.com/cost viagra[url=http://saleednowo.com/]buy generic viagra[/url]

 273. App For Dive Bars

  8 grudnia 2017 at 06:54

  My mom told me they love your blogs blog. I will bookmark this.

 274. mikelangeloo agency

  8 grudnia 2017 at 17:23

  It’s a comprehensive, yet fast read.

 275. Jeffreyhit

  8 grudnia 2017 at 21:27

  levitra online
  cialis no doctor’s prescription
  generic cialis without prescription no prescription cialis
  [url=http://weedcanada32.fitnell.com/9212914/cialis-tablet-could-aid-guy-that-experience-erectile-dysfunction]generic cialis[/url]

 276. 5c3bje0

  8 grudnia 2017 at 22:44

  viagra cialis
  cialis side effects
  www cialis.com discount cialis online
  [url=http://lowest-price-canadian-cialis.com/]viagra without a doctor prescription[/url]

 277. Kdbccfcrymn

  9 grudnia 2017 at 19:33

  bad credit car loan http://paydayloansonlinenow.us.com/all online payday loans [url=http://paydayloansonlinenow.us.com/]loans for bad credit[/url]

 278. Jewelry

  10 grudnia 2017 at 03:09

  Simply wanna input on few general things, The website design is perfect, the subject matter is really great : D.

 279. Munbsfliday

  10 grudnia 2017 at 03:18

  credit loans – http://paydayloans-online.us.com/ online payday loans no credit check [url=http://paydayloans-online.us.com/]payday loan online[/url] ’

 280. Home Improvement

  10 grudnia 2017 at 09:59

  I got what you intend, thanks for putting up.Woh I am thankful to find this website through google. „I was walking down the street wearing glasses when the prescription ran out.” by Steven Wright.

 281. Web Design

  11 grudnia 2017 at 01:41

  hi!,I really like your writing so so much! proportion we be in contact extra approximately your article on AOL? I require a specialist on this space to solve my problem. Maybe that is you! Taking a look ahead to peer you.

 282. Home Improvement

  11 grudnia 2017 at 06:33

  I really like your writing style, good info , thankyou for putting up : D.

 283. coffee maker usage

  11 grudnia 2017 at 10:22

  I think this web site contains some real superb info for everyone :D. „The ground that a good man treads is hallowed.” by Johann von Goethe.

 284. Travel

  11 grudnia 2017 at 17:55

  Regards for helping out, wonderful info .

 285. Education

  12 grudnia 2017 at 11:19

  Nice blog here! Also your site loads up very fast! What web host are you using? Can I get your affiliate link to your host? I wish my website loaded up as quickly as yours lol

 286. Travel Insurance

  12 grudnia 2017 at 14:05

  I have recently started a web site, the info you provide on this site has helped me tremendously. Thank you for all of your time & work.

 287. Web Design

  12 grudnia 2017 at 16:07

  I’ve recently started a web site, the info you offer on this site has helped me greatly. Thank you for all of your time & work.

 288. Cheap Airline Tickets

  12 grudnia 2017 at 22:53

  I have learn several good stuff here. Definitely value bookmarking for revisiting. I surprise how much attempt you set to make the sort of great informative web site.

 289. Home Improvement

  13 grudnia 2017 at 00:33

  I dugg some of you post as I cerebrated they were extremely helpful invaluable

 290. live casino online

  13 grudnia 2017 at 09:53

  Palms down, Apple’s application store wins through a mile. It is a substantial determination of all styles of applications vs a alternatively unhappy quantity of a handful for Zune. Microsoft includes Options, primarily inside of the realm of games, still I am not absolutely sure I might need towards wager on the foreseeable future if this feature is necessary in direction of your self. The iPod is a substantially greater determination within that situation.

 291. next page

  13 grudnia 2017 at 11:46

  Might be near extremely difficult to find well-educated viewers on this content, however, you appear like you are familiar with the things you’re preaching about! Regards

 292. Going Here

  13 grudnia 2017 at 11:48

  Genuinely alluring details you have remarked, thanks for setting up.

 293. coffee pot volume

  13 grudnia 2017 at 12:07

  I savour, lead to I found just what I was taking a look for. You’ve ended my four day lengthy hunt! God Bless you man. Have a nice day. Bye

 294. Education

  13 grudnia 2017 at 14:16

  Only a smiling visitant here to share the love (:, btw outstanding design .

 295. page

  13 grudnia 2017 at 15:23

  I was very happy to discover this page. I wanted to thank you for ones time for this particularly fantastic read!! I definitely enjoyed every bit of it and I have you book marked to see new information on your blog.

 296. agen bola terpercaya

  13 grudnia 2017 at 16:12

  This is getting to be a little bit further subjective, but I a lot choose the Zune Industry. The interface is colorful, contains added flair, and some cool options which includes ‚Mixview’ that allow yourself abruptly look at identical albums, music, or other customers equivalent in the direction of what you’re listening in the direction of. Clicking upon one particular of individuals will middle upon that product, and a different mounted of „neighbors” will arrive into look at, allowing for yourself to navigate around studying as a result of equivalent artists, songs, or end users. Talking of customers, the Zune „Social” is as well outstanding entertaining, making it possible for oneself find others with shared preferences and becoming mates with them. Yourself then can pay attention in direction of a playlist developed primarily based upon an amalgamation of what all your buddies are listening in direction of, which is furthermore thrilling. Those people anxious with privacy will be relieved towards recognize yourself can stay clear of the community from viewing your specific listening patterns if yourself therefore make a decision.

 297. Thanks for the marvelous posting! I definitely enjoyed reading it, you happen to be a great author.

  I will remember to bookmark your blog and will eventually
  come back later on. I want to encourage yourself to continue your great posts, have a nice weekend!

 298. my blog website

  13 grudnia 2017 at 19:46

  I just hope to reveal to you that I am new to having a blog and completely cherished your site. Very possible I am prone to remember your blog post . You truly have impressive article blog posts. Be Thankful For it for telling with us your own internet page

 299. Best Online Shopping Sites

  13 grudnia 2017 at 22:32

  It’s appropriate time to make some plans for the future and it is time to be happy. I have read this post and if I could I desire to suggest you some interesting things or suggestions. Maybe you could write next articles referring to this article. I want to read even more things about it!

 300. agen judi bola

  14 grudnia 2017 at 02:18

  Among me and my partner we’ve owned much more MP3 gamers above the yrs than I can depend, including Sansas, iRivers, iPods (classic & touch), the Ibiza Rhapsody, etcetera. But, the closing handful of several years I have settled down to one line of players. Why? Considering that I was joyful towards obtain how well-designed and entertaining to employ the underappreciated (and extensively mocked) Zunes are.

 301. Home Improvement

  14 grudnia 2017 at 02:24

  Real nice design and style and excellent subject matter, very little else we need : D.

 302. Education

  14 grudnia 2017 at 02:24

  Attractive section of content. I just stumbled upon your blog and in accession capital to assert that I acquire in fact enjoyed account your blog posts. Any way I’ll be subscribing to your feeds and even I achievement you access consistently rapidly.

 303. Education

  14 grudnia 2017 at 07:33

  Whats up very cool web site!! Guy .. Excellent .. Amazing .. I’ll bookmark your web site and take the feeds also…I’m satisfied to seek out so many helpful information here in the submit, we need develop extra techniques in this regard, thanks for sharing.

 304. Home Improvement

  14 grudnia 2017 at 13:02

  I loved as much as you will receive carried out right here. The sketch is tasteful, your authored material stylish. nonetheless, you command get got an impatience over that you wish be delivering the following. unwell unquestionably come further formerly again since exactly the same nearly very often inside case you shield this increase.

 305. judi bola terpercaya

  14 grudnia 2017 at 15:36

  The Zune concentrates on currently being a Moveable Media Player. Not a net browser. Not a game machine. Quite possibly in just the upcoming it’s going to do even superior inside all those areas, nonetheless for by now it is really a outstanding course in the direction of set up and listen towards your tunes and films, and is with out peer in that respect. The iPod’s rewards are its world-wide-web going to and applications. If people reliable extra compelling, potentially it is your simplest preference.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra