PRAWY.TV

Odlot Grzegorza Schetyny! Takiego kabaretu dawno nie było [WIDEO]

Panie Marszałku! Ten się śmieje, kto się śmieje ostatni.

Panie Marszałku! Wysoka Izbo! Pani Premier!

Od czasu, kiedy zdecydowaliśmy się złożyć wniosek o konstruktywne wotum nieufności, z różnych stron sceny politycznej, najgłośniej ze strony PiS-u, jak słyszeliśmy, jest śmiech, prychanie, niezadowolenie, bo to znaczy tylko tyle, co widzimy od wielu, wielu miesięcy, od 1,5 roku. Nie rozumiecie, co to znaczy demokracja parlamentarna. Nie wiecie, co to znaczy.

Bo zawsze jest takie pytanie i zawsze będzie: Czy to ma sens, czy takie wnioski mają sens, jeżeli większość parlamentarna jest taka, jaka jest, jeżeli arytmetyka sejmowa jest bezwzględna? Tak jest, ale to przecież normalne narzędzie, instrument demokracji parlamentarnej, też broń, oręż opozycji, żeby doprowadzić do debaty, żeby rozmawiać o jakości rządu, o tym, co dalej. Wiem, że to wam się nie podoba, bo wam się demokracja ani parlament nie podobają, ale musicie z tym żyć.

Dlatego to bardzo jasne i takie oczywiste. Rozmawiamy o konkretnych ministrach, o ich zaniechaniach, o błędach, o szansach, jakie marnują. Składamy wnioski o wotum nieufności. Chcemy ich odwołać, rozmawiamy. Ale ta sytuacja jest inna, ponieważ nie mogę się zgodzić, nie możemy się zgodzić na to, żeby powiedzieć, że to jest strata czasu, że ta debata jest niepotrzebna, że możemy rozmawiać o czymś innym. Nie, musimy rozmawiać o Polsce, bo to jest dzisiaj najważniejsze, o przyszłości naszego kraju. Jeżeli mówimy o stracie czasu, to nie ta debata jest stratą czasu, ale stratą czasu jest te 1,5 roku, które Polska musiała przeżyć pod waszymi rządami, jak mówił pan prezes, pod rządami panów z PiS. Dobrze pamiętam.

To jest tak, że można mówić – i to przecież słyszymy za każdym razem – że macie w Sejmie większość, że macie przewagę, że możecie wygrać każde głosowanie. To jest prawda. Macie – jeszcze – w Sejmie większość, ale na pewno nie macie tej większości w Polsce, wśród Polaków.

Polacy nie mogą już na was patrzeć, a przynajmniej większa ich część. Dobrze o tym wiecie. Dlatego to wszystko, co robicie, jest zagłuszaniem tej rzeczywistości, łącznie z tą gierkowską próbą stworzenia wystawy, która ma zamazywać rzeczywistość i ten smutny obraz Polski, którą przez 1,5 roku zbudowaliście.

Macie większość w Sejmie, nie macie jej w kraju, i tego się boicie. Boicie się wyborów, boicie się Polaków. Chcecie narzucić swoją wolę, chcecie przegłosować wszystko tutaj, żeby zakłócić rzeczywistość, która jest poza tym budynkiem. Nie uda wam się tego zrobić.

Polacy dzisiaj chcą rozmawiać o wizji Polski, chcą rozmawiać o przyszłości i tego od nas oczekują. Mówią wielokrotnie: rozmawiajcie o Polsce, jakiej chcemy, o tym, co jest naszym celem, co jest celem naszego kraju w perspektywie najbliższych miesięcy, lat, kadencji. Przecież to nie jest tak, że coś się kończy. Jesteśmy na etapie, jesteśmy w trakcie procesu budowy naszego kraju. Polacy chcą Polski europejskiej, euroatlantyckiej, bezpiecznej i praworządnej, Polski troszczącej się o swoich obywateli i ufającej im, Polski samorządnej i nowoczesnej, uczciwej, spokojnej, stabilnej i wreszcie, co najważniejsze, zdrowej psychicznie.

Polski, która musi być przewidywalna, Polski, która nie jest Polską chaotyczną, Polski, która nie jest prowadzona przez kilku fantastów, amatorów i otoczona grupą cwaniaków i partyjnych dorobkiewiczów, taka jak ta, którą wy zbudowaliście. Chcą Polski odpowiedzialnej za swoich obywateli, odpowiedzialnej za przyszłe pokolenia. Chcą kraju szanowanego poza granicami i państwa odpowiedzialnego, ważnego partnera w Europie. Taką Polskę chcielibyśmy wszyscy zapewnić nam i naszym dzieciom i obiecuję, że taką Polskę zaczniemy budować w pierwszy dzień po wygranych wyborach.

Panie Marszałku! Wysoka Izbo! W listopadzie 2015 r., 1,5 roku temu, kiedy zaczynaliście swój polityczny karnawał, z tego miejsca pani premier Beata Szydło obiecywała, teraz będzie cytat: Pokora, praca, umiar, roztropność w działaniu i odpowiedzialność (…)

Po 1,5 roku rozliczamy was z obietnic i mówimy: najmniej odpowiedzialna, najbardziej arogancka i szkodliwa władza po 1989 r. Mówimy to dzisiaj tu, bo Polacy mówią nam o tym codziennie.

Jakie są symbole waszych rządów, tego 1,5 roku? Co zrobiliście? To tak, żeby wam powiedzieć i opisać, pokazać. Zdemolowaliście system prawny oparty na konstytucji. Podeptaliście ją wielokrotnie, podobnie jak Trybunał Konstytucyjny, prokuraturę i niezależne sądy. Stworzyliście instytucje Misiewiczów. Misie-pisie. Aroganci partyjni bez żadnych zasług i kompetencji w urzędach, w spółkach, w dyplomacji i oczywiście w wojsku. Następna rzecz: klęska 1:27 w Brukseli. Nie pamiętacie tego? 1:27.

Ona okrywa was hańbą i pokazuje, jak szkodliwe dla interesów Polski są wasze pomysły. Rozbijanie bez opamiętania rządowych limuzyn. Wycinanie milionów drzew na szkodę przyszłych pokoleń. Chaos w szkolnictwie i ograniczanie wolności w kulturze. Upartyjnienie mediów publicznych, które miały służyć obiektywnej informacji, a służą wam do walki z opozycją. Wreszcie demontaż armii, zdemolowanie armii i upadek polityki zagranicznej. To jest osiągnięcie 1,5 roku waszych rządów. (…)

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

20 komentarzy

20 Komentarzy

 1. panMarek

  7 kwietnia 2017 at 13:51

  Grześ sfiksował pod naciskiem niewykonalnych żądań WSI.

 2. m

  7 kwietnia 2017 at 16:33

  „Bo brak nagrody za czynione dobro, jest błogosławieństwem. To znaczy jest …” – http://prawy.pl/48870-medytacje-ewangeliczne-z-dnia-7-kwietnia-2017/

 3. m

  7 kwietnia 2017 at 16:34

  To byłoby śmieszne, gdyby robił to za własne pieniądze.

 4. Wieslawa48

  7 kwietnia 2017 at 22:59

  ; pomaganie malym ojczyznom spolecznosci, zostawc pieniadze w samorzadach decyzje jak wydawac pieniadze podatnika zostawic w gestii podatnika ba nawet 13 emerytura itp itd itp . Boze ! jak ten pan Schetyna zmadrzal przez ostatnie 1, 5 roku ba cala PO przyklaskiwala tylko gdzie Ci panowie i panie byli przez ostatnie 8 lat Dwie kadencje to za malo zeby te madrosci wdrozyc…. Proszenie o nowy kredyt zaufania zakrawa na ironie….

 5. mobsex.mobi

  16 maja 2017 at 09:16

  When I initially commented I clicked the “Notify me when new comments are added” checkbox and now each time a comment is added I get four emails with the same comment. Is there any way you can remove people from that service? Thanks!

 6. agen poker online

  26 maja 2017 at 06:58

  fantastic submit, many thanks. very nice post as well as idea|We appreciate you discussing your current article I might usually follow|Thank you all on your information along with Odlot Grzegorza Schetyny! Takiego kabaretu dawno nie było [WIDEO] – Prawy.pl responses Regards ….|a really successful site. Very unveiling post. Because of the members.|I tremendously value each of the data I’ve study here. I will get the word out concerning your blog along with other men and women. Regards.|wonderful, many thanks :)|truly this can be a good net many thanks thanks administrative very good publish very messege|Ooohh, excellent data you are writing it extremely thoroughly clean. I’m quite fortunate to obtain this kind of particulars by you. agen poker online http://www.feraripoker.org/

 7. Roxanne Loge

  27 maja 2017 at 13:05

  magnificent issues altogether, you just gained a logo new reader. What could you suggest about your submit that you just made some days ago? Any sure?

 8. Wellness

  2 czerwca 2017 at 02:10

  Very helpful.

 9. bileti london

  14 czerwca 2017 at 01:52

  Your place is valueble for me. Thanks!…

 10. Mitch

  14 czerwca 2017 at 10:31

  I want to thank you for all the guidance you offer in this article. Really helped me a lot!

 11. sandal shoes online

  14 czerwca 2017 at 21:51

  With online paid surveys, you will have enjoyable and at the same time, make some extra money.|So pls choose cautiously thatw hat all off page action you require. In these days’s globe most of the individuals like to put on mild fabric fit. You can get everything delivered free of price.|Put them together and we have the Personal Pc. Once he receives your ask for, he will send you an email with the hyperlink to download the genie. Am I going to have numerous pictures or movies on the site?|Jpearls Bracelets segment is the wonderland for ladies with a style for magnificence. This will conserve you money if there occurs to be a extremely great sale at one particular retailer. Why is business A so a lot less expensive than company B?|Present certificates for online shopping website s may be provided as an incentive. But viewing a baby in a baby costume can melt anybody’s coronary heart. For checking right key phrases you can use Google key phrase tool.|They are accessible at a number of merchants such as Goal, Walmart, Kmart and even QVC. Our life stand on the foundation of ‚s and one’s. Health is important if you want to be successful in life.|Don’t get me wrong, we aren’t going hungry, but things are not great at the second.

 12. KelChalkhic

  17 czerwca 2017 at 10:00

  Furosemide Pharmacy Pitampura India Buy Kamagra Online Cheap Pharmacie En Ligne Kamagra

 13. recycle ups batteries thatcham

  18 czerwca 2017 at 17:24

  Very interesting info !Perfect just what I was searching for! „Peace, commerce and honest friendship with all nations entangling alliances with none.” by Thomas Jefferson.

 14. samoletni bileti varna sofia

  22 czerwca 2017 at 10:05

  Spot on with this write-up, I truly think this website needs much more consideration. I’ll probably be again to read much more, thanks for that info.

 15. jenny

  22 czerwca 2017 at 15:41

  can taking diet pills affect your period

 16. katies

  23 czerwca 2017 at 12:19

  diet pills qnexa buy vivus

 17. KelChalkhic

  25 czerwca 2017 at 10:42

  Overnight Shipping Pain Killers Levitra Generic Cheap Kamagra Gelatina 100mg

 18. jenny

  25 czerwca 2017 at 13:21

  prescription diet pills drugs phentermine information

 19. You made some decent points there. I looked on the internet for the issue and found most individuals will go along with with your website.

 20. jenny

  27 czerwca 2017 at 05:20

  diet pills 500 calories a day examples of metaphors in literature

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra