PRAWY.TV

Rozsądne podsumowanie Jana Klawitera dorobku PiS w tej kadencji

Panie Marszałku! Pani Premier! Wysoka Izbo!

Wotum nieufności jest normalną praktyką opozycyjną, ale to tylko pozornie stanowi normalny akt parlamentarny. W naszym systemie premiera się nie odwołuje, premiera się zmienia, a państwo nawet nie potrafiliście we własnym gronie zaproponować wspólnego kandydata. Wasz wniosek to element gry o prymat w opozycji, a nie poważny akt polityki parlamentarnej. To tylko komentarz na temat sytuacji, a teraz odniosę się bezpośrednio do sprawy.

Prawica Rzeczypospolitej wniosek PO odrzuca z najbardziej zasadniczych powodów. Polacy 1,5 roku temu odwołali bardzo zły rząd premier Kopacz, który uskrajnił politykę złego rządu premiera Tuska. Z obecnym rządem różnimy się w ważnych kwestiach, nie wszędzie widzimy zmiany, ale jeśli Polska ma się w ogóle zmieniać, wy, państwo – tu ponownie zwracam się do Platformy i Nowoczesnej – absolutnie nie możecie przejąć władzy.

Na poczet pozytywnych działań rządu zaliczamy program 500+. Szkoda, że nie został podjęty 10 lat temu. Była to wtedy jedna z różnic między Prawicą Rzeczypospolitej a PiS-em, ale dobrze, że teraz ten ważny krok został zrobiony. Biorąc pod uwagę, że przez ostatnie lata z każdym rokiem sytuacja demograficzna się pogarszała, kolejnych kroków musi być o wiele więcej. W prognozach rządu nie zakłada się w ogóle powrotu do poziomu 0,5 mln urodzeń rocznie, a dopiero przekroczenie tego progu pozwoli mieć nadzieję na zatrzymanie procesu wyludniania Polski. Zmiany, jeśli mają być skuteczne, muszą mieć przede wszystkim wymiar moralny. Przecież w Polsce nie brakuje rodzin wielodzietnych, które są wierne małżeńskiemu ślubowaniu przyjęcia na świat każdego dziecka, które od Boga dostaną. Rząd miał okazję zamanifestować z nimi solidarność w czasie debaty o ochronie życia. Niestety w tej sprawie większość parlamentarna ponosi wielką odpowiedzialność za storpedowanie społecznej inicjatywy ˝Stop aborcji˝.
Skapitulowaliście państwo przed czarną rewolucją i naciskami zza granicy, przed którymi mieliście obowiązek bronić najsłabszych, a teraz przetrzymujecie w komisji petycji projekt Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia, która wam zaufała. Nie wolno wam demolować kapitału społecznego, który jest u podstaw tego zaangażowania.

Dziedziną zasługującą na solidarność są elementy polityki środkowoeuropejskiej. Nie jesteśmy w stanie zabronić wzmocnionej współpracy państwom starej Unii. Odpowiedzią na ich federalizm nie są dyskusje o prędkościach, ale wzmocniona, wielowymiarowa współpraca Europy Środkowej. Ona nie może ograniczać się do reakcji na działania kierownictwa Unii, choć zdecydowana reakcja na presję imigracyjną jest absolutnie konieczna. Polska powinna zaproponować zawarcie konwencji praw rodziny na bazie Karty Praw Rodziny wysłanej państwom i organizacjom międzynarodowym przez Stolicę Apostolską. Oczywiście trzonem takiego porozumienia powinny być państwa Europy Środkowej. Natomiast rzeczą zupełnie niedopuszczalną jest podporządkowanie naszej polityki w sprawach ładu moralnego państwom dominującym w Unii Europejskiej. Unię mamy zmieniać w sprawach najważniejszych, a nie wdawać się w politykę z awanturami w sprawach drugorzędnych. Oczekujemy od rządu zdecydowanego stanowiska w sprawach suwerenności Rzeczypospolitej, przede wszystkim odrzucenia układu CETA, który uchyla furtkę do układu TTIP, co oznacza wystawienie polskiego rolnictwa na nierówną i nieuczciwą konkurencję, a także uruchamia nową falę uprzywilejowania kapitału zagranicznego.

Prawica Rzeczypospolitej oczekuje również od partii rządzącej jasnej deklaracji, że ani w tej, ani w następnej, ani w żadnej kolejnej kadencji nie podważy art. 227 konstytucji i zawartych w nim norm. Polska musi zachować walutę narodową. To niezbędny i nienaruszalny warunek konkurencyjności naszej gospodarki na rynku międzynarodowym i zapewnienia naszym dzieciom i wnukom godnej pozycji wśród narodów Europy.

Prawica Rzeczypospolitej zrobi wszystko, żeby zmobilizować opinię publiczną do wytrwałych działań na rzecz polskiej racji stanu i zasad cywilizacji chrześcijańskiej, stanowiących fundament dobra wspólnego naszego narodu. Nie poprze w związku z tym wotum nieufności. Dziękuję.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

26 komentarzy

26 Komentarzy

 1. Pingback: obat sipilis dan kecing nanah

 2. Pingback: Obat Wasir Ambeien Herbal di Minahasa Utara

 3. Pingback: obat kutil murah

 4. Pingback: obat kutil alami rumah

 5. Pingback: Cara Pengobatan Penyakit Kutil Kelamin}

 6. Pingback: obat sipilis untuk pria}

 7. Pingback: obat kutil kelamin wanita}

 8. Pingback: Cara Menghilangkan Bekas Kutil Kelamin

 9. Pingback: Obat Kutil Beranak

 10. Pingback: Obat Kutil Di Jari Tangan DiKendal

 11. S128

  20 listopada 2017 at 18:10

  Respect to op, some fantastic entropy.

 12. Pingback: Penyebab Kutil Kelamin Pada Wanita DiBelitung

 13. Pingback: obat kencing nanah yang bisa dibeli di apotik

 14. Judi Sabung Ayam

  25 listopada 2017 at 01:49

  Great post. I am facing a couple of these problems.

 15. Pingback: Berbahayakah Kutil Kelamin DiBarito Utara

 16. Health Current Events

  12 grudnia 2017 at 07:48

  Very well written post. It will be useful to anybody who utilizes it, including me. Keep up the good work – can’r wait to read more posts.

 17. Tirage gratuit des cartes divinatoires logiciel astrologie mac

 18. Pingback: Bagaimana Cara Penyembuhan Kutil Kelamin DiBandung

 19. Pingback: Salep Untuk Mengobati Kutil Kelamin DiKota Pagar Alam

 20. Pingback: Obat Penyakit Kelamin Seperti Kutil DiAceh Barat

 21. Pingback: Obat kutil kelamin

 22. Pingback: kutil vagina

 23. Pingback: bintik di penis

 24. Pingback: Cara Pemakaian Obat Kutil Kelamin De Nature

 25. Pingback: Jual Obat Kutil Kelamin Medan}

 26. Pingback: Ketuat Di Kemaluan

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra