Kościół

Polski wysłannik ujawnia prawdę o Medjugorje. Mowa jest o trzeciej wojnie światowej

Ksiądz Arcybiskup Henryk Hoser SAC, jako papieski wysłannik do Medjugorje, miejscu objawień Maryi opisuje fakty, których doświadczył podczas kilku dni pobytu w tym państwie.

Jako osobisty wysłannik Papieża Franciszka ordynariusz warszawsko-praski zaznajomił się w tym czasie z różnymi formami prowadzonego tam duszpasterstwa, odbył pieszą pielgrzymkę na Górę Objawień, spotkał się z widzącymi i odprawił Mszę dla pielgrzymów. Podkreślił będąc tam m.in., że największym „cudem” Medjugorje jest indywidualna spowiedź, będąca sakramentem miłosierdzia i zmartwychwstania.

„W dzisiejszym, bardzo niespokojnym świecie Medjugorje staje się światłem i przesłaniem pokoju” – podkreślił papieski wysłannik podczas spotkania z dziennikarzami. Wskazał, że rokrocznie do tego miejsca przybywa 2,5 mln pielgrzymów, a od 1986 r., gdy zaczęto prowadzić statystyki, rozdano tam ponad 37 mln Komunii św. „Ludzie doświadczają w tym miejscu sacrum i otwierają się na Boga życia” – mówił ks. abp Henryk Hoser. Jako najważniejsze elementy duszpasterskie wymienił stojącą w centrum wszelkich działań Eucharystię, głoszenie Słowa Bożego, adorację Najświętszego Sakramentu, różaniec i indywidualną spowiedź. „Są to praktyki coraz bardziej zapominane w starej Europie” – zauważył papieski wysłannik podkreślając, że dzięki nim przybywający do Medjugorje pielgrzymi odkrywają znaczenie życia wewnętrznego i relacji z Bogiem.

Przypomniał jednocześnie „płodność” tego miejsca wyrażającą się w ponad 600 powołaniach do życia zakonnego i kapłańskiego. Ks. abp Hoser podkreślił, że bez wątpienia prowadzi się tam skutecznie nową ewangelizację. Płodność duchowa, o której mówił ks. abp Henryk Hoser przejawia się m.in. w licznych powołaniach kapłańskich i zakonnych, jakie tu się narodziły: ocenia się, że od początku objawień, a więc od 1981, do naszych czasów, za głosem Bożym poszło – pod wpływem doznanych tu doświadczeń i przebudzenia duchowego – 610 mężczyzn i kobiet, najwięcej z Włoch, Niemiec, Francji i USA. W czasach, gdy w Europie, zwłaszcza zachodniej, mamy do czynienia z wielkim spadkiem powołań kapłańskich i zakonnych, „fenomen” medjugorski w tej dziedzinie jest tym bardziej niezwykły – podkreślił abp Hoser.

Oceniając całe to zjawisko wyodrębnił trzy jego płaszczyzny: najpierw jest to parafia – to tu toczy się życie duchowe i duszpasterskie; pod tym względem miejscowa parafia doświadczyła od czasu rozpoczęcia objawień niebywałego wzrostu o ponad tysiąc osób, co jak na niewielką wcześniej wspólnotę stanowi istotny czynnik. Drugą przestrzenią rozważań są pielgrzymi – ich liczba również nieustannie wzrasta i obecnie przekracza, jak już zaznaczono na początku, 2,5 mln osób rocznie. Od 1986, gdy zaczęto prowadzić statystyki, do dzisiaj, w Medjugorje wydano prawie 37,2 mln komunii świętych, a przecież nie wszyscy pielgrzymi przyjmowali ten sakrament. Eucharystie w tym czasie celebrowało i koncelebrowało ponad 815 tys. księży, oczywiście wielu z nich wielokrotnie.

Trzecia płaszczyzna tego miejsca to narodziny w Medjugorje ponad 30 różnych wspólnot kościelnych, nawiązujących wprost lub pośrednio do całego tego zjawiska. W ciągu lat powstały tu także liczne placówki – seminaria z myślą o różnych środowiskach, np. dla sierot, kobiet przeżywających trudności, osób uzależnionych, niepełnosprawnych, Domus Pacis – czynny cały rok ośrodek rekolekcyjny dla wszelkich grup i osób, m.in. małżeństw i rodzin, księży, osób zakonnych, lekarzy i służby zdrowia itp. Przez cały rok tętni tu intensywne życie duchowe – podkreślił arcybiskup. Zachęcił obecnych na konferencji dziennikarzy do udziału w tych praktykach, organizowanych nieustannie. Dodał, że wszyscy winni też odwiedzić wzgórze „Podbrdo” i pokłonić się znajdującemu się tam wizerunkowi Maryi.

Zarazem ks. abp. Henryk Hoser SAC podkreślił, że jego zadaniem było zbadanie sytuacji duszpasterskiej w Medjugorje, a nie wypowiadanie się co do prawdziwości objawień maryjnych. Zachęcił do cierpliwości w tej sprawie podkreślając, że im bardziej problem jest złożony, tym więcej czasu Kościół potrzebuje, by się ostatecznie wypowiedzieć. Wskazał m.in., że w ciągu 36 lat naliczono ponad 40 tys. osobistych objawień. Jest to bardzo duża liczba, tym bardziej, że nie wiąże się to z jednym miejscem, jak to miało np. w Lourdes, tylko, jak to określił abp Hoser, „podąża za widzącym”. Wyraził zarazem przekonanie, że ufnie oczekuje na wynik prac komisji badającej objawienia w Medjugorje i decyzję Papieża w tej sprawie.

Papieski wysłannik do Bośni i Hercegowiny podkreślił też znaczenie tytułu, jakim obdarzana jest tam Matka Boża. „W obliczu trzeciej wojny światowej w kawałkach Maryja Królowa Pokoju staje się tutaj światłem dla pogrążonego w mroku współczesnego świata” – zaznaczył.

Nie jest to coś nowego, gdyż Maryja w wielu innych miejscach jest tak nazywana, ale tutaj ma to szczególne znaczenie, gdyż właśnie te ziemie były jeszcze niedawno widownią gwałtownych walk i wojny, a ja sam – dodał mówca – byłem ponad 20 lat temu wysłannikiem papieskim do Rwandy, gdzie również toczyła się niezwykle krwawa wojna domowa. A papież Franciszek powtarza, że obecnie toczy się III wojna światowa „w kawałkach”, np. w Syrii i w ogóle na Bliskim Wschodzie. I w takim to krajobrazie politycznym tytuł „Gospy”, jak ją nazywa miejscowa ludność, nabiera wyjątkowego znaczenia, a samo Medjugorje ma do odegrania bardzo specyficzne zadanie. Maryja jako Królowa Pokoju staje się tutaj światłem dla dzisiejszego świata.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

412 komentarzy

412 Komentarzy

 1. Lynell

  4 listopada 2017 at 23:17

  thx for the info

 2. Pingback: obat sipilis dan kecing nanah

 3. Pingback: Minneapolis airport limousine

 4. Pingback: Kutil Kelamin Tidak Sembuh

 5. Pingback: beli obat kutil kelamin diPapua Barat ampuh

 6. Pingback: obat kutil gatal

 7. investigatore privato Novara

  12 listopada 2017 at 14:59

  Inilah yang menjadi konten nilai! 🙂

 8. Pingback: obat kutil leher

 9. Pingback: Hpv (Human Papillomavirus) Nedir}

 10. Pingback: obat penyakit eksim basah}

 11. Pingback: semmbuhkan wartir

 12. SEO Monza

  17 listopada 2017 at 10:33

  Thetta er thad sem er gildi innihald! 🙂

 13. Pingback: discounted dildo

 14. seo vancouver

  22 listopada 2017 at 22:58

  prada shoes ??????30????????????????5??????????????? | ????????

 15. Pingback: fungsi obat super tetra

 16. John Deere Repair Manuals

  28 listopada 2017 at 13:23

  Ta for giving the hyperlink but unhappily it looks incapable to pull up? Will any person possess a mirror or even different supply?

 17. impresa di pulizie Monza

  7 grudnia 2017 at 16:54

  Dit is wat ‚n waarde inhoud! 🙂

 18. Pingback: Nama Obat Untuk Kutil Kelamin Di Apotik

 19. Pingback: Vibrator

 20. Pingback: Best Penis Extender

 21. Pingback: himedia

 22. jocuri aparate gratis

  23 grudnia 2017 at 07:48

  Roman Polanski How do I put rss feeds on a classic blogger template?

 23. Pingback: look here

 24. Pingback: 90's R&B

 25. Pingback: Ragazza Italy jewelry

 26. Pingback: Online Boutique

 27. Pingback: Gigi Cesare Music Teen idol rock pop

 28. Pingback: Obat kutil kelamin

 29. Pingback: kona coffee beans

 30. Pingback: Kon coffee

 31. Pingback: سرور مجازی

 32. Pingback: هاست

 33. Pingback: persian tar

 34. Pingback: kona coffee bean

 35. Pingback: kona coffee

 36. Pingback: Internação Involuntária

 37. Pingback: Front light letter sign

 38. Pingback: Obat bisul di kemaluan wanita

 39. Pingback: InsideHackers Review

 40. Pingback: خرید وی پی ان

 41. Pingback: Kartoffelsuppe von little Lunch

 42. Pingback: raman kathpalia

 43. Pingback: Family Law Solicitors in London

 44. Pingback: خرید اکانت vpn

 45. Pingback: فیلترشکن رایگان برای کامپیوتر

 46. Pingback: تنظیمات پروکسی در تلگرام چیست

 47. Pingback: Painting & Decorating in London

 48. Pingback: کولر 13000

 49. Pingback: تبلیغ گوگل

 50. Pingback: وی پی ان سیسکو

 51. Pingback: کولر صنعتی جنوب

 52. Pingback: خريد vpn براي ايفون

 53. Pingback: السويد

 54. Pingback: termeh

 55. Pingback: خرید کولر صنعتی

 56. Pingback: خرید vpn برای آیفون

 57. Pingback: online games for kids

 58. Pingback: تبلیغ گوگل

 59. Pingback: کولر صنعتی

 60. Pingback: خرید vpn

 61. Pingback: رفع ارور 1009

 62. Pingback: خرید vpn

 63. Pingback: گوگل adwords

 64. Pingback: خرید vpn پرسرعت

 65. Pingback: رفع ارور 1009

 66. Pingback: قیمت کولر آبی 40000

 67. Pingback: رفع ارور 1009

 68. Pingback: خرید vpn پرسرعت برای کامپیوتر

 69. Pingback: قیمت کولر صنعتی

 70. Pingback: گوگل adwords

 71. Pingback: Belize city inn

 72. Pingback: گوگل adwords

 73. Pingback: 脱毛

 74. Pingback: وی پی ان ایفون

 75. Pingback: vpn

 76. Pingback: nebbia leginy

 77. Pingback: قیمت کولر آبی 13000

 78. Pingback: SEO Mauritius

 79. Pingback: گوگل adwords

 80. Pingback: وی پی ان ایفون

 81. Pingback: کولر صنعتی بزرگ

 82. Pingback: خرید کولر صنعتی

 83. Pingback: رفع ارور 1009

 84. Pingback: خرید vpn ایفون برای openvpn

 85. Pingback: دانلود hotspot shield برای ویندوز کرک شده

 86. Pingback: hugo scully anal sex

 87. Pingback: تبلیغ گوگل

 88. Pingback: Obat Herbal Sipilis Di Apotik

 89. Pingback: Jual Obat Kutil Murah

 90. Pingback: Closed-circuit television

 91. Pingback: php Registration and login script

 92. Pingback: دوربین مداربسته

 93. Pingback: Closed-circuit television

 94. Pingback: سرور مجازی فرانسه

 95. Pingback: تستر دوربین مداربسته

 96. Pingback: خرید کولر صنعتی

 97. Pingback: آشنایی با Iris در دوربین‌های مدار بسته

 98. Pingback: سیستم حفاظتی

 99. Pingback: سیستم حفاظتی

 100. Pingback: خرید دوربین مدار بسته

 101. Pingback: فیلتر شکن اندروید

 102. Pingback: کولر صنعتی

 103. Pingback: خرید کریو پرسرعت بدون قطعی

 104. Pingback: خرید گوگل ادوردز

 105. Pingback: خرید دوربین مدار بسته

 106. Pingback: خرید گوگل ادوردز

 107. Pingback: سیستم cctv

 108. Pingback: خرید دوربین مدار بسته

 109. Pingback: سیستم cctv

 110. Pingback: zand game

 111. Pingback: خرید طلا

 112. Pingback: فروش طلا

 113. Pingback: IPhone bulk

 114. Pingback: خرید vpn

 115. Pingback: خرید فیلترشکن

 116. Pingback: خرید vpn

 117. Pingback: p spot

 118. Pingback: sex toys nipple clamps

 119. Pingback: خرید دوربین مدار بسته

 120. Pingback: خرید دوربین مدار بسته

 121. Pingback: کولر صنعتی

 122. Pingback: g web vibrator review

 123. Pingback: Obat Kutil Kelamin Di Apotik

 124. Pingback: hot adult sex american orgasm

 125. Pingback: خرید vpn

 126. Pingback: خرید دوربین مدار بسته

 127. Pingback: gratis inserate

 128. Pingback: adam and eve thumper vibrator

 129. Pingback: healthiest matters articles

 130. Pingback: diet destinations

 131. Pingback: خرید دوربین مدار بسته

 132. Pingback: https://novin.marketing/

 133. Pingback: خرید فیلتر شکن اندروید

 134. Pingback: pets mega malls

 135. Pingback: nipple orgasm

 136. Pingback: sex with small penis

 137. Pingback: خدمات کفسابی

 138. Pingback: رفع ارور 1009

 139. Pingback: having sex makes you sick

 140. Pingback: dildo porn

 141. Pingback: amber adam and eve commeriaval

 142. Pingback: Obat China Untuk Kutil Kelamin

 143. Pingback: dani daniels stroker

 144. Pingback: سیستم cctv

 145. Pingback: خرید گوگل ادوردز

 146. Pingback: Obat Ambeien

 147. Pingback: classic vibrator

 148. Pingback: double penetration cock ring

 149. Pingback: sex games for couples

 150. Pingback: کولر صنعتی مشهد

 151. Pingback: خرید vpn پرسرعت

 152. Pingback: خرید طلا

 153. Pingback: step by step guide for creating your own ebook

 154. Pingback: رفع آیفون خطای 1009

 155. Pingback: سیستم cctv

 156. Pingback: how to use dildo

 157. Pingback: how to properly use a penis pump

 158. Pingback: felnőttképzés

 159. Pingback: martial arts home study course

 160. Pingback: pop over to this website

 161. Pingback: how to enter a dildo

 162. Pingback: خرید وی پی ان

 163. Pingback: دانلود فیلتر شکن رایگان

 164. Pingback: womanizer deluxe

 165. Pingback: sex toy haul

 166. Pingback: squirting with a dildo

 167. Pingback: masturbation lube

 168. Pingback: CCTV installer Wolverhampton

 169. Pingback: ipad air 2 flip cover

 170. Pingback: adam and eve sex toy ratings

 171. Pingback: hydroquinone

 172. Pingback: سیستم cctv

 173. Pingback: Gujarat Government Jobs

 174. Pingback: iphone repair service in london

 175. Pingback: male sextoy

 176. Pingback: early vibrators

 177. Pingback: organic besan

 178. Pingback: boston moving quotes

 179. Pingback: Simeon-Geova

 180. Pingback: biohealth nutrition

 181. Pingback: vibrator pink

 182. Pingback: 100% pure kona coffee beans

 183. Pingback: miniclip games

 184. Pingback: miniclip 8 ball pool

 185. Pingback: bahis siteleri

 186. Pingback: acılasma

 187. Pingback: usb vibrator

 188. Pingback: bahis siteleri

 189. Pingback: bahis siteleri

 190. Pingback: Moleskin Jackets

 191. Pingback: sex couples to climax

 192. Pingback: self bondage

 193. Pingback: Morgellons Cure

 194. Pingback: Jual Obat Kutil Kelamin Nanga Bulik}

 195. Pingback: best pleasure massagers

 196. Pingback: clash royale hack

 197. Pingback: adam & eve sex toys

 198. www.office.com/setup

  14 marca 2018 at 08:50

  Great post! I am actually getting ready to across this information, is very helpful my friend. Also great blog here with all of the valuable information you have. Keep up the good work you are doing here.
  http://www.office.com/setup

 199. Pingback: PHP Scripts

 200. Pingback: g spot stimulator adam and eve

 201. Pingback: Birka

 202. www.office.com/setup

  15 marca 2018 at 11:30

  This is my first comment here so I just wanted to give a quick shout out and say I truly enjoy reading your posts.

 203. www.office.com/setup

  16 marca 2018 at 08:57

  Great post! I am actually getting ready to across this information, is very helpful my friend. Also great blog here with all of the valuable information you have. Keep up the good work you are doing here.

 204. Pingback: get low cost travel packages all in one place

 205. Pingback: life like dildo

 206. Pingback: Cara Mengobati Penyakit Kutil Pada Kelamin Pria

 207. Pingback: counselors who provide online advice

 208. www.office.com/setup

  17 marca 2018 at 08:50

  Great post! I am actually getting ready to across this information, is very helpful my friend. Also great blog here with all of the valuable information you have. Keep up the good work you are doing here.

 209. Pingback: ladies mall shopper

 210. Pingback: moms bundle

 211. Pingback: How to treat morgellons

 212. Pingback: illuminati application

 213. Pingback: get paid to do surveys

 214. Pingback: google database hack

 215. Pingback: benefits of joining the illuminati

 216. Pingback: matka result

 217. Pingback: Top Compras

 218. Pingback: jageze

 219. Pingback: free chat rooms

 220. Pingback: One way link building

 221. Pingback: dental cosmetics

 222. www.office.com/setup

  23 marca 2018 at 09:45

  Install OFFICE setup 2017/18 and office 365 with genuine office product key.
  We are providing independent support service if in case you face problem to activate or Setup office product.

 223. Pingback: Bàn học thông minh chống gù chống cận

 224. Pingback: Psychic Christopher Golden

 225. Pingback: Loan

 226. Pingback: cursos online gratuitos com certificado

 227. Pingback: Create a photography website

 228. Pingback: garudapoker

 229. Pingback: Piercing Santiago

 230. Pingback: anti-oxidants

 231. Pingback: p3d

 232. Pingback: Phone Repairs

 233. Pingback: psychic christopher golden

 234. Pingback: how to deal with horrible in laws

 235. Pingback: https://www.bestspiritualpsychic.com/

 236. Pingback: Andrew Wright Maine lawyer

 237. Pingback: Computer City

 238. Pingback: psychic

 239. Pingback: Keto Diet

 240. Pingback: Vancouver Escorts

 241. Pingback: alpinemining

 242. Pingback: gps tracker

 243. Pingback: tile removal

 244. Pingback: a spell with no one particular in mind

 245. Pingback: vse pesni

 246. Pingback: Cacti toronto

 247. Pingback: resize image

 248. Pingback: Diploma In Computer

 249. Pingback: دستگاه برش ليزر

 250. Pingback: sex positive

 251. Pingback: remy hair

 252. Pingback: Indian hair

 253. Pingback: sex toys for lesbian

 254. Pingback: outdoor gear for survivalists and preppers

 255. Pingback: what to look for when buying sexy lingerie

 256. Pingback: malaysian hair

 257. Pingback: have more sex for better health

 258. Pingback: remy peruvian malaysian indian Brazilian Hair

 259. Pingback: Event

 260. Pingback: How To Use Bullet Vibrator

 261. Pingback: so this is christmas testo

 262. Pingback: Church Shoes

 263. Pingback: xianxia novel

 264. Pingback: dīvānu tīrīšana rīgā

 265. Pingback: best g spot vibrator

 266. Pingback: Face cream with snow algae.

 267. Pingback: suction cup dildo

 268. Pingback: lost love spells caster in Pretoria

 269. Pingback: https://medium.com/@buygifts24/spring-2018-fashion-trends-44ab2427f033

 270. Pingback: sữa bột ensure cho người gầy

 271. Pingback: paracetamol

 272. Pingback: kakie prazdniki

 273. Pingback: univconstantine

 274. Pingback: task management online

 275. Pingback: pornuha

 276. Pingback: sasha grey fleshlight

 277. Pingback: first time sex toy

 278. Pingback: Hydroquinone

 279. Pingback: Hydroquinone

 280. Pingback: sportotobet

 281. Pingback: how to build a gaming pc for beginners

 282. Pingback: Sittercity login

 283. Pingback: خرید vpn

 284. Pingback: Landscape Designer in Wall Twp. NJ

 285. Pingback: used cinema projectors

 286. Pingback: family

 287. Pingback: kitchen remodeling near me

 288. Pingback: web designers scotland

 289. Pingback: 12 inch realistic dildo

 290. Pingback: whmcs

 291. Pingback: دستگاه لیزر

 292. Pingback: Accelerated Business Degree

 293. Pingback: Sacramento Taxi airport

 294. Pingback: how to find a threesome partner

 295. Pingback: SLICE DIAMOND

 296. Pingback: phones

 297. Pingback: test equipment for sale

 298. Pingback: pravoslavnie prazdniki 2068

 299. Pingback: segodnya prazdnik

 300. Pingback: trah_net_621

 301. Pingback: buy strap on

 302. Pingback: anal plugs

 303. Pingback: ur3 deep throat sucker

 304. Pingback: online business

 305. Pingback: install america

 306. Pingback: Fire Prick

 307. Pingback: Rabbit Vibrator

 308. Pingback: lovehoney

 309. Pingback: super pump

 310. Pingback: clit vibrator

 311. Pingback: Men's Subscription Box

 312. Pingback: Glass Dildo

 313. Pingback: l'arque prostate massager

 314. Pingback: hd film izle

 315. Pingback: best g spot vibrator

 316. Pingback: best sex toys

 317. Pingback: http://www.loeldeal.com

 318. Pingback: g spot viprator toll

 319. Pingback: ways to make money online from home legit

 320. Pingback: slovari dalya

 321. Pingback: kinky sex toy

 322. Pingback: best male masturbator

 323. Pingback: Wild G-Spot Vibrator

 324. Pingback: Dillion Harper inspired sex toys

 325. Pingback: ladies and mens jewellery shops

 326. Pingback: special fitness offers

 327. Pingback: fashion advice just for men

 328. Pingback: IT Security Assessment in Jacksonville

 329. Pingback: free images

 330. Pingback: today match prediction

 331. Pingback: DraftKings NBA

 332. Pingback: waterproof suction cup vibrator

 333. Pingback: how to last longer in bed

 334. Pingback: friv

 335. Pingback: Amazing new gadgets

 336. Pingback: Painters Brisbane

 337. Pingback: electric massager

 338. Pingback: trah_net_621 porno bor'ba

 339. Pingback: NFL DFS

 340. Pingback: Take my online class for me

 341. Pingback: trah_net_621 trah porno video

 342. Pingback: College Sports Overload

 343. Pingback: College Sports Overload

 344. Pingback: g spot vibrator

 345. Pingback: rabbit vibe

 346. Pingback: سكس

 347. Pingback: how to

 348. Pingback: best licensed home inspectors

 349. Pingback: best building inspections

 350. Pingback: Nude cams

 351. Pingback: kakie prazdnik

 352. Pingback: best portable vaporizer

 353. Pingback: aflamsex

 354. Pingback: anal plug for women

 355. Pingback: سكس مترجم, سكس محارم, سكس

 356. Pingback: mensajes de buenos dias

 357. Pingback: Monay conveter

 358. Pingback: german rottweiler

 359. Pingback: Hip hop leaks

 360. Pingback: Sex live

 361. Pingback: Acer drivers

 362. Pingback: licensed commercial real estate property Inspections

 363. Pingback: Freexxx

 364. Pingback: Shemale cams

 365. Pingback: Iphone deal

 366. Pingback: Cheap iphone case

 367. Pingback: Iphone 7 case

 368. Pingback: Wireless Headphones

 369. Pingback: nihal seneviratne sunday times

 370. Pingback: make sex better

 371. Pingback: marketing automation

 372. Pingback: strapon dildo set

 373. Pingback: butt plugs

 374. Pingback: سكس

 375. Pingback: سكس مترجم

 376. Pingback: Free MILF Porn

 377. Pingback: see thru panties

 378. Pingback: ireland

 379. Pingback: website design toronto

 380. Pingback: NISSAN

 381. Pingback: criminal lawyer

 382. Pingback: summer camp china

 383. Pingback: facebook

 384. Pingback: prazdnik 2018

 385. Pingback: how to use ben wa balls

 386. Pingback: mp3 songs

 387. Pingback: best lesbian sex toys

 388. Pingback: Musicpleer

 389. Pingback: Pet Portraits

 390. Pingback: best sex toys

 391. Pingback: tounge vibrators

 392. Pingback: butterfly vibrator

 393. Pingback: using lube

 394. Pingback: masturbation toys

 395. Pingback: top lesbian sex toys

 396. Pingback: house music dj

 397. Pingback: دوربین مدار بسته

 398. Pingback: Best Butt Plug

 399. Pingback: KingCock Double Trouble Dildo

 400. Pingback: adam and eve shipping box

 401. Pingback: Wand Massager Review

 402. Pingback: how to use vibrating ring

 403. Pingback: Magic Wand Massager Review

 404. Pingback: Rabbit Vibrator Review

 405. Pingback: nipple clippers

 406. Pingback: silky smooth vibrator

 407. Pingback: best thrusting rabbit

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra