Z kraju

Konfederacja Kobiet RP po stronie lekarzy sumienia

Konfederacja Kobiet RP przygotowała petycję w obronie lekarzy sumienia. Apel skierowany do Premier Szydło ma na celu zwrócenie uwagi na pojawiające się w ostatnim czasie przypadki ataków na lekarzy, którzy opierając się lobby koncernów farmaceutycznych, odmawiają wydawania recept na antykoncepcję, deklarują niewykonywanie aborcji i mają odwagę krytykować procedury in vitro.

– W ostatnich tygodniach jesteśmy świadkami licznych i coraz bardziej śmiałych ataków środowisk feministycznych na lekarzy, wiernych etyce zawodu i zasadzie primum non nocere. Padają oni ofiarami niewybrednych komentarzy, są szkalowani i zastraszani, choć to właśnie oni wykazują największą odpowiedzialność za zdrowie i życie swoich pacjentek – powiedziała Małgorzata Owczarska, Prezes Konfederacji Kobiet RP.

Konfederacja Kobiet RP apeluje do rządu o wprowadzenie regulacji prawnych, które zapewnią lekarzom prawo do wykonywania ich zawodu w sposób sumienny – zgodnie z aktualną wiedzą medyczną i tak, by nie krzywdzić żadnego z pacjentów.

– Apelujemy do Premier Szydło, w kwestii kluczowej dla większości kobiet. Wbrew temu co twierdzą feministki, w interesie kobiet jest, aby lekarze w swojej pracy kierowali się zarówno wiedzą medyczną, jak i sumieniem. Tylko taka postawa zapewnia nam bezpieczeństwo, chroni nasze zdrowie i życie. Tylko lekarze sumienia mogą obronić kobiety przed natarczywym lobbingiem koncernów farmaceutycznych, czerpiących gigantyczne zyski ze sprzedaży antykoncepcji hormonalnej – dodaje Małgorzata Owczarska.

Przykłady stygmatyzacji i prześladowania lekarzy, którzy zgodnie z prawem i własnym sumieniem chronią kobiety przed aborcją i szkodliwym działaniem antykoncepcji oraz presją firm farmaceutycznych, można mnożyć. Pamiętamy wciąż usunięcie prof. Bogdana Chazana ze Szpitala im. Świętej Rodziny w Warszawie. We Wrocławiu feministki wraz ze wspierającymi je politykami lewicowymi dyskredytują kandydata do funkcji konsultanta wojewódzkiego ds. ginekologii tylko dlatego, że sprzeciwia się aborcji. Ostatnio lekarz z Warszawy, który publicznie opowiedział o powodach porzucenia lukratywnej pracy dla kliniki in vitro, padł ofiarą prowokacji i medialnego linczu, który zakończył się usunięciem go z prywatnej kliniki medycznej.

Konfederacja Kobiet RP przypomina, że Trybunał Konstytucyjny orzekł, że chroniona przez art. 53 ust. 1 Konstytucji RP wolność sumienia, „musi przejawiać się także w możliwości odmowy wykonania obowiązku nałożonego zgodnie z prawem, z powołaniem się na przekonania naukowe, religijne lub moralne”.

Link do petycji: http://www.mamwplyw.pl/potrzebujemy-lekarzy-sumienia-m,67,k.html

Konfederacja Kobiet RP integruje lokalne środowiska i grupy kobiet, które angażują się w promocję i obronę macierzyństwa, małżeństwa i rodziny. Celem organizacji jest zaprezentowanie w przestrzeni publicznej stanowiska ogromnej większości kobiet, które w oparciu o wspólnie wyznawane wartości, stają na straży rodziny, naturalnie rozumianej kobiecości oraz szacunku dla ludzkiego życia.

Podejmuje ona inicjatywy służące rozwojowi kobiet oraz ochronie rodzin. Działa w kierunku społecznego dowartościowania roli żony i matki, a także sprawiedliwego docenienia pracy kobiet, nie tylko zawodowej ale również tej wykonywanej w domu, na rzecz rodziny.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

184 komentarze

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra