Z kraju

Oskarżony ubek

Prokurator Oddziałowej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu IPN w Rzeszowie skierował do Sądu Rejonowego Wrocław-Śródmieście akt oskarżenia przeciwko Stefanowi R., byłemu funkcjonariuszowi Wojewódzkiego Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego we Wrocławiu.

Stefan R. został oskarżony o popełnienie w maju 1952 roku zbrodni komunistycznej, stanowiącej jednocześnie zbrodnię przeciwko ludzkości. Funkcjonariusz przekroczył uprawnienia, gdyż bezprawnie pozbawił wolności oraz znęcał się psychicznie i stosował groźby karalne wobec Józefa P. z powodu podejrzenia, że ten należał do organizacji niepodległościowej „Orlęta”. Były funkcjonariusz UB chciał go w ten sposób zmusić do podpisania zobowiązania do współpracy z Urzędem Bezpieczeństwa. Oskarżonemu grozi od sześciu miesięcy do pięciu lat pozbawienia wolności.

Źródło: ipn.gov.pl

 

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

2 komentarze

2 Komentarzy

 1. gosc

  11 kwietnia 2017 at 18:49

  Och, jaki sukces, jak łatwo postawić zarzuty ubekowi, który „bezprawnie pozbawił wolności oraz znęcał się psychicznie i stosował groźby karalne wobec Józefa P.”
  A co ze zbrodniami ludobójstwa UPA, czy i tu tacy jesteście bohaterscy „geroje” Panowie Prokuratorzy z IPN?
  Wstydu nie macie.
  Lista 135 sposobów mordowania przez UPA
  http://prawy.pl/3467-lista-135-sposobow-mordowania-przez-upa/

 2. tomek

  12 kwietnia 2017 at 11:03

  I odezwal sie sowiecki pacholek

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra