Z zagranicy

Niemcy nie chcą odsyłać „uchodźców” na Węgry, bo „Węgrzy ich źle traktują”

Władze Niemiec poinformowały we wtorek, że wstrzymują się od transferu ubiegających się o azyl imigrantów do Węgier zgodnie z przyjętymi przez UE zasadami do czasu, kiedy Budapeszt da zapewnienie, że imigranci nie będą systematycznie internowani.

Zgodnie z tzw. zasadami Dublińskimi, ubiegający się o azyl mają być odsyłani do pierwszego europejskiego kraju, w którym zostali zarejestrowani. Jednakże ONZ i grupy broniące tzw. praw człowieka naciskają na państwa UE, aby zawiesiły transfery „uchodźców” na Węgry po tym, jak w marcu Budapeszt wprowadził prawo o internowaniu ubiegających się o azyl.

Minister spraw wewnętrznych Niemiec stwierdził w dyrektywie do biur migracyjnych, że „w przypadkach transferów na Węgry, musi być pewność, że transferowana osoba zostanie zakwaterowana zgodnie z normami unijnymi”.

„Bez takiej gwarancji ze strony węgierskich władz, nie powinno dochodzić do transferu” dodał minister, potwierdzając raport opublikowany w regionalnej niemieckiej grupie mediowej Funke.

Z oficjalnych danych wynika, że Niemcy odesłały w zeszłym roku prawie 12 tys. „uchodźców” do miejsc, w których ci zostali zarejestrowani po raz pierwszy. 294 z nich powróciło na Węgry.

Źródło: The Local

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

6 komentarzy

6 Komentarzy

  1. Situs Indobookies

    9 listopada 2017 at 19:13

    Good read. I wish I felt inspired enough to write such good posts onto my own blog. It is not easy.

  2. Pingback: mengobati infeksi saluran kencing pada wanita

  3. Pingback: Obat Kutil Berbentuk Plester

  4. Pingback: Nama Penyakit Kutil Kelamin

  5. Pingback: Obat China Kutil Kelamin

  6. Pingback: Ciri Ciri Penyakit Kutil Pada Kelamin Pria

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra