Felieton

Kierunek obrany przez Szwecję

W latach 90 ubiegłego wieku przez dwa lata mieszkałam w Szwecji. Opisałabym Szwedów, przy całym szacunku dla nich, jako naród chłodny, nie obnoszący się swoimi emocjami, ale co mnie wówczas najbardziej uderzyło, to owa political correctness – właściwie wyciągnąć ze Szweda jakąś opinię na tematy bieżące nie sposób, zwłaszcza jeżeli chciałam porozmawiać np. o aspektach – jak bym to nazwała – eksperymentów społecznych, które wówczas tam przebiegały i jak widzę dalej się toczą.

Szwedzka lewica uległa mirażowi uznając, że jest w stanie sformatować nowego, lepszego człowieka, szytego na miarę XXI w. Nie udało się Stalinowi, nie udało się Hitlerowi, a Szwedzi uznali, że dadzą radę. Żeby sprawa była jasna i w pełni klarowna, nie czynię żadnego znaku równości między tymi dwoma lewicowymi systemami totalitarnymi, a obecną Szwecją. Uważam jedynie, że szwedzkie elity podjęły się eksperymentu na żywym organizmie, czyli na własnych obywatelach i to doświadczenie zakończy się kompletną klapą, ze skutkami trudnymi dzisiaj do przewidzenia, nie tylko dla samych Szwedów, ale również dla ich najbliższego otoczenia. Pierwsze symptomy widać już na horyzoncie.

Rodowici Szwedzi to ludzie coraz bardziej samotni, wyalienowani ze społeczeństwa – taką postawę narzuca system. Charlotte Zander, szwedzka psychoterapeutka mówi: – Szwedzi całe życie pracują na to, by być w pełni samodzielni i nie zależeć od nikogo. Ta idea to miecz obosieczny. Zyskanie pełnej niezależności wiąże się z tym, że nikt nie jest zależny też od nas. Innymi słowy – stajemy się nikomu niepotrzebni. A przywiązani do owej niezależności, często mamy problem z wypowiedzeniem dwóch słów: potrzebuję cię. Boimy się, że to oznaka słabości, i czujemy się w obowiązku udowadniać, że damy sobie radę w pojedynkę.

Rodzina rozumiana w tradycyjnym ujęciu w Szwecji nie istnieje! Nastąpiła taka atomizacja, że ludzie nawet w ramach tej podstawowej komórki, nie zawiązują kluczowych relacji – Szwedzi żyją dla siebie i obok siebie. Zupełnie inna sytuacja występuje w rodzinach imigrantów, gdzie szwedzki model społeczeństwa jest odrzucany w całej rozciągłości, a akceptuje się go wyłącznie na poziomie pozwalającym przyjąć materialne wsparcie ze strony państwa. Za 20-40 lat, to imigranci będą dyktować warunki rodowitym, z dziada pradziada, Szwedom.

Systemowemu tresowaniu Szwedów towarzyszy zwykła głupota (?) Alice Bah Kuhnke, minister ds. Kultury i Demokracji Szwecji domaga się, by bojownicy ISIS dostawali od szwedzkiego rządu…pomoc socjalną. Wszystko po to, by zintegrować ich ze Szwedami!!! Tę informację musiałam przeczytać dwa razy, bo przyznaję za pierwszym razem – nie zrozumiałam, a przecież komunikat jest wyjątkowo prosty. Oni naprawdę w to wierzą! Szwedzi będą spadali z podciętą gałęzią, na której będą siedzieli, a którą sami sobie podcięli i z zadowolenia będą krzyczeli, że przyciąganie ziemskie działa i – tak w ogóle – jest pięknie.

Czy wszyscy oszaleli? Oczywiście, że nie. Otóż szwedzcy kibice weszli na jedno ze spotkań w niqabach zasłaniających twarz. Szwedzki rząd zareagował natychmiast oświadczając, że o tym, czy dana osoba może ubierać na stadionie niqab decydować będzie sąd! „Totalna inwigilacja” – jak powiedział jeden z bohaterów Seksmisji.

Tymczasem po ostatnim zamachu w Sztokholmie premier rządu… popłakał się (!) Moja klubowa koleżanka skomentowała: „Samozagłada Szwecji idzie pełną parą. Przywódca państwa,MĘŻCZYZNA,zamiast podjąć stanowcze działania w obronie swych zabijanych obywateli – PŁACZE!!! Szwedzi! Potomkowie walecznych Wikingów! Coście ze sobą zrobili!? — pyta Krystyna Pawłowicz.

Droga Krystyno, jeżeli będziemy sąsiadowali z pierwszym kalifatem, to będzie to sąsiedztwo… przez morze.

Dorota Arciszewska-Mielewczyk
Poseł na Sejm RP

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

33 komentarze

33 Komentarzy

 1. jok

  12 kwietnia 2017 at 06:31

  1) „Samodzielność” – ale wspierana przez państwo i system socjalny, z podatków i zamożności państwa (czy topniejącej?)
  2. Glupota, eksperyment szwedzkich elit. Niewątpliwie etnicznie w dużym stopniu szwedzkie „elity” realizują program stworzenia nowego człowieka itd. Niemniej – moim skromnym zdaniem – to nie szwedzcy goje wymyślili multi – kulti i wspieranie „kolorowej imigracji”. Wśród pomysłodawców, prekursorów, prominentnych propagatorów, którzy od dziesięcioleci wpływają na „myślenie” społeczeństw zachodnich w stronę multi – kulti, są raczej przedstawiciele innej nacji:)) – pisze o tym m. in. K. MaCDonald.
  Tylko że tego nikt (np. z tych „na wierzchu” społeczeństwa), albo niewiele osób i b. oględnie – nie ośmiela się zauważyć….

  • klioes vel pislamista

   12 kwietnia 2017 at 08:55

   10/10

  • Kierowca

   12 kwietnia 2017 at 10:11

   1000/1000

  • Kierowca

   12 kwietnia 2017 at 10:53

   Dodam jeszcze że społeczeństwo szwedzkie tak jak i inne społeczństwa jest przerośnięte tą inną nacją co to jak grzyb wrasta w tkankę narodu tworząc niewidzialną z zewnątrz wewnętrzną siatkę zależności i wpływów. Media są totanie opanowane przez tą inną nację. Sądownictwo na kluczowych pozycjach też. Reszta rządowych instytucji pod olbrzymimi ale niewidzialnymi dla zwykłego obserwatora strukturami wpływów i władzy. Polityczna poprawność całego społeczeństwa wychowanego poprzez dziesiątki lat medialnej propagandy czyni że nikt się nie odważa wychylić i powiedzieć że król jest nagi. Zresztą siedzącmw tym już nie są w stanie tego nawet zauważyć. Działalność masmedialna jest już tak bezczelna że dla obserwatora z zewnątrz to oni już wcale się nie kryją ze swoją propagandą ale dla Szwedów i mieszkańcow Szwecji (niedługo 30%) jest to tak normalne że przyjmują te poglądy za swoje i oczywiste nie zauważając coraz to bardziej nasilającego się zwyrodnienia.

   • jok

    12 kwietnia 2017 at 18:35

    1.”Zresztą siedzącmw tym już nie są w stanie tego nawet zauważyć … jest to tak normalne że przyjmują te poglądy za swoje”. Właśnie, dobra tresura polega na tym, że tresowany nie jest jej świadomy.
    [Przywołując przypowieść o zagadnieniu – jak dziś się łowi dusze na wędkę czy w sieć i odpowiedz: na wędkę apostołowie, siecią od czasów Gutenberga, a dziś zmienia się wodę w akwarium, mam pewne skojarzenie. Wprawdzie internet może niewiele zmienia, ale daje teoretyczną przynajmniej, możliwość szerszego dotarcia do informacji i poglądów innych niż w „szerokim nurcie”. Co by było gdybyśmy byli skazani tylko na tłoczenie do głów przez TV? (no ułamki promila sięgnęłyby po trudno dostępne i mało aktualne „nieprawidłowe” słowo drukowane)]
    2. Tresurka w wydaniu zachodnioeuropejskim, w odróżnieniu wydań polskiego i amerykańskiego „zezwala” na pewien „antyizraelizm”, czy może posługuje się pozornym antyiz-zmem” (rzecz jasna dozwolony jest wyłącznie w stosunku do państwa, nigdy do narodu). Ważne jest jednak, że wychowała „białe” społeczeństwa w uwielbieniu do kolorowej imigracji

 2. klioes vel pislamista

  12 kwietnia 2017 at 11:15

  Temat tak „piękny”, że od razy popełniłem kolejny wierszyk:


  Burdel grozy

  W burdelu dużo jest ciupciania,
  Ale nie rodzą się tam dzieci.
  Burdelem godna jest nazwania
  Unia… Jak jednak mają Szwedzi
  Nazwać ojczyznę dzisiaj swoją?
  W burdelu ludzie się nie boją!…

  Burdel, pomimo że burdelem
  Jest, to porządek w nim panuje.
  Każdy duperel z duperelem
  Właściwe miejsce odnajduje.
  Panienki tam burdelmamami,
  Bywają, lecz nie ministrami…

  Tymczasem w Szwecji pani Kuhnke
  (Od demokracji i kultury
  Ministra) mózgu ma biegunkę,
  Nieburdelowe plotąc bzdury:
  „Socjal dla bojowników ISIS
  Ich integracji skończy kryzys.“

  Jej premier się popłakał właśnie.
  Bo nowy był w Sztokholmie zamach…
  W burdelu wykidajło trzaśnie
  Każdego, kto w usługi ramach
  Przekroczy standard sado-maso,
  Lecz w Szwecji brak goryli. A są

  W niej Szwedzi całkiem odmóżdżeni.
  Jednak nie wszyscy. Bo kibice,
  Myśląc, że protest los ich zmieni,
  Wdziali nikaby! Rękawicę
  Rząd szwedzki podjął… Ten rząd, który
  Płacze i wygaduje bzdury,

  Natychmiast orzekł: „O ubiorze
  Danej osoby na stadionie
  Tylko sąd decydować może.”
  Tak burdel, grozy burdel …tonie.
  A tonąc, tracąc rozum wszelki,
  Wypuszcza pierdy, jak bąbelki.

  • klioes vel pislamista

   12 kwietnia 2017 at 12:19

   Burdel grozy
   (wersja poprawiona)

   W burdelu dużo jest ciupciania,
   Ale nie rodzą się tam dzieci.
   Burdelem godna jest nazwania
   Unia… Jak jednak dzisiaj Szwedzi
   Mają ojczyznę nazwać swoją?
   W burdelu ludzie się nie boją!…

   Burdel, pomimo że burdelem
   Jest, to porządek w nim panuje.
   Każdy duperel z duperelem
   Właściwe miejsce tam znajduje.
   Panienki, choć burdelmamami
   Bywają, lecz nie ministrami…

   Tymczasem w Szwecji pani Kuhnke
   (Od demokracji i kultury
   Ministra) mózgu ma biegunkę,
   Nieburdelowe plotąc bzdury:
   „Socjal dla bojowników ISIS
   Ich integracji skończy kryzys.“

   Jej premier się popłakał właśnie,
   Bo nowy był w Sztokholmie zamach…
   W burdelu wykidajło trzaśnie
   Każdego, kto w usługi ramach
   Przekroczy standard sado-maso.
   Brak wykidajłów w Szwecji… A są

   W niej Szwedzi całkiem odmóżdżeni.
   Jednak nie wszyscy. Bo kibice,
   Myśląc, że protest los ich zmieni,
   Wdziali nikaby! Rękawicę
   Rząd szwedzki podjął… Ten rząd, który
   Płacze i wygaduje bzdury,

   Natychmiast orzekł: „O ubiorze
   Danej osoby na stadionie
   Tylko sąd decydować może.”
   Tak burdel, burdel grozy tonie…
   A tonąc, tracąc rozum wszelki,
   Wypuszcza pierdy, jak bąbelki.

 3. Soroka

  12 kwietnia 2017 at 14:27

  „właściwie wyciągnąć ze Szweda jakąś opinię na tematy bieżące nie sposób,”
  Nie sposób, bo są po prostu głupi. Jeżeli ktoś czegoś nie potrafi powiedzieć, to tego nie wie!
  Materializm jest religią diabła, więc diabeł stara się aby było jak najwięcej ludzi głupich i złych, tylko tacy idą do piekła.

 4. Zona

  12 kwietnia 2017 at 21:33

  Gadu gadu o Szwecji i jak to „źli” i oczywiście z „lewicy” politycy tam przeprowadzają eksperymenty – a spójrzmy jakie eksperymenty się nam Polakom wprowadza i jak głosowała w kwestiach istotnych ulubienica redakcji:
  – Głosowanie nr 27 dnia 06-10-2016 (CETA) > autorka tego felietonu głosowała ZA
  Głosowanie nr 12 na 27. dnia 06-10-2016 r (odrzucenie projektu ochrony życia poczętego) > wasza autorka głosowała ZA
  Reasumując takie są poglądy redakcji i będącego jej zapleczem zakonu pallotynów. Pogratulować.

 5. Dante Wolchesky

  8 maja 2017 at 00:39

  watch costa rica vs england live stream online free

 6. mp4 porn

  16 maja 2017 at 18:28

  Hey there! I could have sworn I’ve been to this website before but after reading through some of the post I realized it’s new to me. Anyways, I’m definitely delighted I found it and I’ll be book-marking and checking back frequently!

 7. black top hat fascinator

  26 maja 2017 at 16:14

  Great blog! I am loving it!! Will come back again. I am taking your feeds also

 8. Nickolas Arcaro

  27 maja 2017 at 13:52

  I have to point out my admiration for your kind-heartedness for persons who really want guidance on that question. Your special commitment to passing the solution up and down appeared to be particularly insightful and have permitted guys much like me to achieve their targets. Your warm and friendly hints and tips entails a great deal to me and far more to my office workers. Thanks a ton; from each one of us.

 9. website tips

  31 maja 2017 at 12:06

  This is turning out to be a bit a lot more subjective, nevertheless I significantly favor the Zune Industry. The interface is colorful, is made up of additional aptitude, and some awesome features which includes ‚Mixview’ that enable yourself out of the blue check out comparable albums, tunes, or other end users identical towards what you’re listening in direction of. Clicking upon a single of people will center on that product or service, and one more mounted of „neighbors” will arrive into check out, enabling by yourself in the direction of navigate in close proximity to researching as a result of equivalent artists, music, or buyers. Chatting of people, the Zune „Social” is far too perfect fun, allowing for on your own identify other people with shared choices and becoming friends with them. On your own then can hear in the direction of a playlist made based mostly on an amalgamation of what all your buddies are listening towards, which is additionally interesting. All those apprehensive with privacy will be relieved towards understand on your own can steer clear of the public towards observing your individual listening habits if yourself as a result choose.

 10. the Philadelphia weight loss pills

  2 czerwca 2017 at 03:36

  Excellent information.

 11. blog tips

  5 czerwca 2017 at 01:00

  Apple now contains Rhapsody as an application, which is a excellent get started, but it is by now hampered through the incapability to keep locally upon your iPod, and includes a dismal 64kbps little bit value. If this modifications, then it will to some degree negate this benefit for the Zune, nevertheless the 10 tunes per month will nevertheless be a large plus in Zune Pass’ want.

 12. any pages

  5 czerwca 2017 at 06:05

  Apple currently contains Rhapsody as an app, which is a ideal start out, nonetheless it is presently hampered by means of the incapability to store locally on your iPod, and has a dismal 64kbps bit cost. If this adjustments, then it will considerably negate this advantage for the Zune, nonetheless the 10 songs per thirty day period will however be a substantial additionally in Zune Pass’ prefer.

 13. website tips

  8 czerwca 2017 at 18:36

  Sorry for the massive study, still I’m Quite loving the refreshing Zune, and anticipate this, as nicely as the high quality critiques some other All those contain prepared, will guidance you decide if it’s the immediately alternative for you.

 14. any pages

  8 czerwca 2017 at 19:24

  Sorry for the enormous research, nonetheless I’m very loving the fresh new Zune, and anticipate this, as effectively as the Fantastic testimonials some other All those include prepared, will aid yourself come to a decision if it is really the straight selection for oneself.

 15. the page

  9 czerwca 2017 at 10:28

  Between me and my partner we’ve owned much more MP3 gamers more than the years than I can rely, together with Sansas, iRivers, iPods (classic & touch), the Ibiza Rhapsody, and so on. But, the final pair yrs I have fixed down in the direction of one particular line of avid gamers. Why? Because I was delighted in the direction of discover how well-designed and pleasurable toward hire the underappreciated (and extensively mocked) Zunes are.

 16. many blogs

  9 czerwca 2017 at 15:07

  This is turning into a bit extra subjective, nonetheless I a lot prefer the Zune Market. The interface is colourful, has far more flair, and some interesting capabilities together with ‚Mixview’ that let by yourself suddenly look at related albums, tunes, or other users comparable to what you happen to be listening to. Clicking upon one particular of these will middle upon that product, and an additional preset of „neighbors” will come into feeling, enabling yourself to navigate more than exploring through equivalent artists, music, or consumers. Chatting of customers, the Zune „Social” is also excellent fun, allowing for by yourself come across other individuals with shared choices and turning out to be good friends with them. Oneself then can listen towards a playlist intended dependent on an amalgamation of what all your mates are listening in direction of, which is additionally enjoyable. Those people concerned with privateness will be relieved in the direction of know you can avert the community in opposition to looking at your personal listening practices if you consequently decide.

 17. any url

  10 czerwca 2017 at 09:53

  Amongst me and my husband we have owned additional MP3 players about the yrs than I can depend, including Sansas, iRivers, iPods (classic & touch), the Ibiza Rhapsody, etcetera. But, the past several a long time I’ve solved down in the direction of one line of avid gamers. Why? For the reason that I was joyful in the direction of find how well-designed and enjoyable in direction of employ the service of the underappreciated (and greatly mocked) Zunes are.

 18. Tressie

  14 czerwca 2017 at 11:58

  Me parece una gran oportunidad ver este tipo de información detallada como se detalla aquí. Están muy bien explicados todos los aspectos del tema.

 19. womens footwears

  15 czerwca 2017 at 01:41

  The other side of the tale was the functional software development on the web.|Yes, only the best top high quality pearl jewellery! All you have to do is surf a couple of online shopping websites and place an purchase for the product you wish to have. There is continuity of function even without power.|1 of the most well-liked is the Goal Credit Card. They, really, make their pants for brief girls and many petite sizes I swear start at 5’4″. For instance, one for your Twitter and one for YouTube videos.|This consists of goods for both men and women with a quantity of sub sections for each. You can verify out many colours and even check new colors on him/her. Each of these types are provided by the Nationwide Goal Bank.|Food, Wonderful Food: Numerous families get stung by the higher prices on meals, consume and snacks while on times out.

 20. Pingback: xmt85c4wx5ctwxw3tcerthve56

 21. jenny

  21 czerwca 2017 at 17:51

  saba ace diet pills distributor bossier federal credit

 22. samoletni beleti

  22 czerwca 2017 at 12:50

  This is the right blog for anyone who wants to find out about this topic. You realize so much its almost hard to argue with you (not that I actually would want…HaHa). You definitely put a new spin on a topic thats been written about for years. Great stuff, just great!

 23. katies

  22 czerwca 2017 at 17:47

  best diet pills for women 2017 hairstyles for women

 24. katie

  23 czerwca 2017 at 14:23

  reductil diet pills 15mg ambien addiction

 25. katie

  25 czerwca 2017 at 15:25

  the diet pills jennifer hudson took weight loss

 26. KelChalkhic

  25 czerwca 2017 at 21:17

  Free Shipping Dutasteride Pharmacy Order Viagra Aloevera

 27. I discovered your blog site on google and check a few of your early posts. Continue to keep up the very good operate. I just additional up your RSS feed to my MSN News Reader. Seeking forward to reading more from you later on!…

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra