Felieton

Kierunek obrany przez Szwecję

W latach 90 ubiegłego wieku przez dwa lata mieszkałam w Szwecji. Opisałabym Szwedów, przy całym szacunku dla nich, jako naród chłodny, nie obnoszący się swoimi emocjami, ale co mnie wówczas najbardziej uderzyło, to owa political correctness – właściwie wyciągnąć ze Szweda jakąś opinię na tematy bieżące nie sposób, zwłaszcza jeżeli chciałam porozmawiać np. o aspektach – jak bym to nazwała – eksperymentów społecznych, które wówczas tam przebiegały i jak widzę dalej się toczą.

Szwedzka lewica uległa mirażowi uznając, że jest w stanie sformatować nowego, lepszego człowieka, szytego na miarę XXI w. Nie udało się Stalinowi, nie udało się Hitlerowi, a Szwedzi uznali, że dadzą radę. Żeby sprawa była jasna i w pełni klarowna, nie czynię żadnego znaku równości między tymi dwoma lewicowymi systemami totalitarnymi, a obecną Szwecją. Uważam jedynie, że szwedzkie elity podjęły się eksperymentu na żywym organizmie, czyli na własnych obywatelach i to doświadczenie zakończy się kompletną klapą, ze skutkami trudnymi dzisiaj do przewidzenia, nie tylko dla samych Szwedów, ale również dla ich najbliższego otoczenia. Pierwsze symptomy widać już na horyzoncie.

Rodowici Szwedzi to ludzie coraz bardziej samotni, wyalienowani ze społeczeństwa – taką postawę narzuca system. Charlotte Zander, szwedzka psychoterapeutka mówi: – Szwedzi całe życie pracują na to, by być w pełni samodzielni i nie zależeć od nikogo. Ta idea to miecz obosieczny. Zyskanie pełnej niezależności wiąże się z tym, że nikt nie jest zależny też od nas. Innymi słowy – stajemy się nikomu niepotrzebni. A przywiązani do owej niezależności, często mamy problem z wypowiedzeniem dwóch słów: potrzebuję cię. Boimy się, że to oznaka słabości, i czujemy się w obowiązku udowadniać, że damy sobie radę w pojedynkę.

Rodzina rozumiana w tradycyjnym ujęciu w Szwecji nie istnieje! Nastąpiła taka atomizacja, że ludzie nawet w ramach tej podstawowej komórki, nie zawiązują kluczowych relacji – Szwedzi żyją dla siebie i obok siebie. Zupełnie inna sytuacja występuje w rodzinach imigrantów, gdzie szwedzki model społeczeństwa jest odrzucany w całej rozciągłości, a akceptuje się go wyłącznie na poziomie pozwalającym przyjąć materialne wsparcie ze strony państwa. Za 20-40 lat, to imigranci będą dyktować warunki rodowitym, z dziada pradziada, Szwedom.

Systemowemu tresowaniu Szwedów towarzyszy zwykła głupota (?) Alice Bah Kuhnke, minister ds. Kultury i Demokracji Szwecji domaga się, by bojownicy ISIS dostawali od szwedzkiego rządu…pomoc socjalną. Wszystko po to, by zintegrować ich ze Szwedami!!! Tę informację musiałam przeczytać dwa razy, bo przyznaję za pierwszym razem – nie zrozumiałam, a przecież komunikat jest wyjątkowo prosty. Oni naprawdę w to wierzą! Szwedzi będą spadali z podciętą gałęzią, na której będą siedzieli, a którą sami sobie podcięli i z zadowolenia będą krzyczeli, że przyciąganie ziemskie działa i – tak w ogóle – jest pięknie.

Czy wszyscy oszaleli? Oczywiście, że nie. Otóż szwedzcy kibice weszli na jedno ze spotkań w niqabach zasłaniających twarz. Szwedzki rząd zareagował natychmiast oświadczając, że o tym, czy dana osoba może ubierać na stadionie niqab decydować będzie sąd! „Totalna inwigilacja” – jak powiedział jeden z bohaterów Seksmisji.

Tymczasem po ostatnim zamachu w Sztokholmie premier rządu… popłakał się (!) Moja klubowa koleżanka skomentowała: „Samozagłada Szwecji idzie pełną parą. Przywódca państwa,MĘŻCZYZNA,zamiast podjąć stanowcze działania w obronie swych zabijanych obywateli – PŁACZE!!! Szwedzi! Potomkowie walecznych Wikingów! Coście ze sobą zrobili!? — pyta Krystyna Pawłowicz.

Droga Krystyno, jeżeli będziemy sąsiadowali z pierwszym kalifatem, to będzie to sąsiedztwo… przez morze.

Dorota Arciszewska-Mielewczyk
Poseł na Sejm RP

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

12 komentarzy

12 Komentarzy

 1. jok

  12 kwietnia 2017 at 06:31

  1) „Samodzielność” – ale wspierana przez państwo i system socjalny, z podatków i zamożności państwa (czy topniejącej?)
  2. Glupota, eksperyment szwedzkich elit. Niewątpliwie etnicznie w dużym stopniu szwedzkie „elity” realizują program stworzenia nowego człowieka itd. Niemniej – moim skromnym zdaniem – to nie szwedzcy goje wymyślili multi – kulti i wspieranie „kolorowej imigracji”. Wśród pomysłodawców, prekursorów, prominentnych propagatorów, którzy od dziesięcioleci wpływają na „myślenie” społeczeństw zachodnich w stronę multi – kulti, są raczej przedstawiciele innej nacji:)) – pisze o tym m. in. K. MaCDonald.
  Tylko że tego nikt (np. z tych „na wierzchu” społeczeństwa), albo niewiele osób i b. oględnie – nie ośmiela się zauważyć….

  • klioes vel pislamista

   12 kwietnia 2017 at 08:55

   10/10

  • Kierowca

   12 kwietnia 2017 at 10:11

   1000/1000

  • Kierowca

   12 kwietnia 2017 at 10:53

   Dodam jeszcze że społeczeństwo szwedzkie tak jak i inne społeczństwa jest przerośnięte tą inną nacją co to jak grzyb wrasta w tkankę narodu tworząc niewidzialną z zewnątrz wewnętrzną siatkę zależności i wpływów. Media są totanie opanowane przez tą inną nację. Sądownictwo na kluczowych pozycjach też. Reszta rządowych instytucji pod olbrzymimi ale niewidzialnymi dla zwykłego obserwatora strukturami wpływów i władzy. Polityczna poprawność całego społeczeństwa wychowanego poprzez dziesiątki lat medialnej propagandy czyni że nikt się nie odważa wychylić i powiedzieć że król jest nagi. Zresztą siedzącmw tym już nie są w stanie tego nawet zauważyć. Działalność masmedialna jest już tak bezczelna że dla obserwatora z zewnątrz to oni już wcale się nie kryją ze swoją propagandą ale dla Szwedów i mieszkańcow Szwecji (niedługo 30%) jest to tak normalne że przyjmują te poglądy za swoje i oczywiste nie zauważając coraz to bardziej nasilającego się zwyrodnienia.

   • jok

    12 kwietnia 2017 at 18:35

    1.”Zresztą siedzącmw tym już nie są w stanie tego nawet zauważyć … jest to tak normalne że przyjmują te poglądy za swoje”. Właśnie, dobra tresura polega na tym, że tresowany nie jest jej świadomy.
    [Przywołując przypowieść o zagadnieniu – jak dziś się łowi dusze na wędkę czy w sieć i odpowiedz: na wędkę apostołowie, siecią od czasów Gutenberga, a dziś zmienia się wodę w akwarium, mam pewne skojarzenie. Wprawdzie internet może niewiele zmienia, ale daje teoretyczną przynajmniej, możliwość szerszego dotarcia do informacji i poglądów innych niż w „szerokim nurcie”. Co by było gdybyśmy byli skazani tylko na tłoczenie do głów przez TV? (no ułamki promila sięgnęłyby po trudno dostępne i mało aktualne „nieprawidłowe” słowo drukowane)]
    2. Tresurka w wydaniu zachodnioeuropejskim, w odróżnieniu wydań polskiego i amerykańskiego „zezwala” na pewien „antyizraelizm”, czy może posługuje się pozornym antyiz-zmem” (rzecz jasna dozwolony jest wyłącznie w stosunku do państwa, nigdy do narodu). Ważne jest jednak, że wychowała „białe” społeczeństwa w uwielbieniu do kolorowej imigracji

 2. klioes vel pislamista

  12 kwietnia 2017 at 11:15

  Temat tak „piękny”, że od razy popełniłem kolejny wierszyk:


  Burdel grozy

  W burdelu dużo jest ciupciania,
  Ale nie rodzą się tam dzieci.
  Burdelem godna jest nazwania
  Unia… Jak jednak mają Szwedzi
  Nazwać ojczyznę dzisiaj swoją?
  W burdelu ludzie się nie boją!…

  Burdel, pomimo że burdelem
  Jest, to porządek w nim panuje.
  Każdy duperel z duperelem
  Właściwe miejsce odnajduje.
  Panienki tam burdelmamami,
  Bywają, lecz nie ministrami…

  Tymczasem w Szwecji pani Kuhnke
  (Od demokracji i kultury
  Ministra) mózgu ma biegunkę,
  Nieburdelowe plotąc bzdury:
  „Socjal dla bojowników ISIS
  Ich integracji skończy kryzys.“

  Jej premier się popłakał właśnie.
  Bo nowy był w Sztokholmie zamach…
  W burdelu wykidajło trzaśnie
  Każdego, kto w usługi ramach
  Przekroczy standard sado-maso,
  Lecz w Szwecji brak goryli. A są

  W niej Szwedzi całkiem odmóżdżeni.
  Jednak nie wszyscy. Bo kibice,
  Myśląc, że protest los ich zmieni,
  Wdziali nikaby! Rękawicę
  Rząd szwedzki podjął… Ten rząd, który
  Płacze i wygaduje bzdury,

  Natychmiast orzekł: „O ubiorze
  Danej osoby na stadionie
  Tylko sąd decydować może.”
  Tak burdel, grozy burdel …tonie.
  A tonąc, tracąc rozum wszelki,
  Wypuszcza pierdy, jak bąbelki.

  • klioes vel pislamista

   12 kwietnia 2017 at 12:19

   Burdel grozy
   (wersja poprawiona)

   W burdelu dużo jest ciupciania,
   Ale nie rodzą się tam dzieci.
   Burdelem godna jest nazwania
   Unia… Jak jednak dzisiaj Szwedzi
   Mają ojczyznę nazwać swoją?
   W burdelu ludzie się nie boją!…

   Burdel, pomimo że burdelem
   Jest, to porządek w nim panuje.
   Każdy duperel z duperelem
   Właściwe miejsce tam znajduje.
   Panienki, choć burdelmamami
   Bywają, lecz nie ministrami…

   Tymczasem w Szwecji pani Kuhnke
   (Od demokracji i kultury
   Ministra) mózgu ma biegunkę,
   Nieburdelowe plotąc bzdury:
   „Socjal dla bojowników ISIS
   Ich integracji skończy kryzys.“

   Jej premier się popłakał właśnie,
   Bo nowy był w Sztokholmie zamach…
   W burdelu wykidajło trzaśnie
   Każdego, kto w usługi ramach
   Przekroczy standard sado-maso.
   Brak wykidajłów w Szwecji… A są

   W niej Szwedzi całkiem odmóżdżeni.
   Jednak nie wszyscy. Bo kibice,
   Myśląc, że protest los ich zmieni,
   Wdziali nikaby! Rękawicę
   Rząd szwedzki podjął… Ten rząd, który
   Płacze i wygaduje bzdury,

   Natychmiast orzekł: „O ubiorze
   Danej osoby na stadionie
   Tylko sąd decydować może.”
   Tak burdel, burdel grozy tonie…
   A tonąc, tracąc rozum wszelki,
   Wypuszcza pierdy, jak bąbelki.

 3. Soroka

  12 kwietnia 2017 at 14:27

  „właściwie wyciągnąć ze Szweda jakąś opinię na tematy bieżące nie sposób,”
  Nie sposób, bo są po prostu głupi. Jeżeli ktoś czegoś nie potrafi powiedzieć, to tego nie wie!
  Materializm jest religią diabła, więc diabeł stara się aby było jak najwięcej ludzi głupich i złych, tylko tacy idą do piekła.

 4. Zona

  12 kwietnia 2017 at 21:33

  Gadu gadu o Szwecji i jak to „źli” i oczywiście z „lewicy” politycy tam przeprowadzają eksperymenty – a spójrzmy jakie eksperymenty się nam Polakom wprowadza i jak głosowała w kwestiach istotnych ulubienica redakcji:
  – Głosowanie nr 27 dnia 06-10-2016 (CETA) > autorka tego felietonu głosowała ZA
  Głosowanie nr 12 na 27. dnia 06-10-2016 r (odrzucenie projektu ochrony życia poczętego) > wasza autorka głosowała ZA
  Reasumując takie są poglądy redakcji i będącego jej zapleczem zakonu pallotynów. Pogratulować.

 5. Dante Wolchesky

  8 maja 2017 at 00:39

  watch costa rica vs england live stream online free

 6. mp4 porn

  16 maja 2017 at 18:28

  Hey there! I could have sworn I’ve been to this website before but after reading through some of the post I realized it’s new to me. Anyways, I’m definitely delighted I found it and I’ll be book-marking and checking back frequently!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra