Z kraju

Srokowski: Żaden polski rząd nie zaprotestował przeciwko rozkwitowi ideologii nazistowsko-faszystowskiej na Ukrainie

My nie możemy uważać, że Kresowianie to jest jakieś getto, że to jest jakieś plemię oddzielne, które oderwało się od wielkiej wspaniałej polskiej historii. Kresy były tą częścią Rzeczpospolitej. Która włożyła największy skarb do naszych dziejów. […] Wreszcie to trzeba uzmysłowić naszej władzy, która jest głucha i ślepa na własną historię, własną tradycję – mówił znany pisarz i działacz kresowy Stanisław Srokowski podczas wtorkowej Miesięcznicy Wołyńskiej.

– Prezes [Listowski – przyp. red.] wspomniał, że na Ukrainie odradza się idea banderowska. Ona już się nie tylko odradza. Ona tam już się mocno zakorzeniła. Te pomniki największych zbirów, największych morderców, stoją dzisiaj na ulicach polskich miast, które do Rzeczpospolitej należały przez 600-700 lat i to godzi w naszą dumę narodową, że tymi ulicami, którymi przechadzali się polscy królowie, dzisiaj na tych samych ulicach są najwięksi zbrodniarze – nie krył oburzenia.

– To jest coś porażającego, coś bardzo smutnego. I za ten stan, za ten fakt, że dzisiaj Bandera stoi we Lwowie w Tarnopolu, w Łucku, w Stanisławowie i w setkach miast polskich dawnych, że za ten stan odpowiadają polskie rządy. To nie jest tak, że tylko Ukraińcy są winni temu, że tam są w tej chwili te pomniki. Żaden polski rząd nie zaprotestował do tej pory przeciwko rozkwitowi ideologii nazistowsko-faszystowskiej na Ukrainie – dodał, nazywając politykę ukraińską „fatalną, porażającą, głupią i bezsensowną”, „która żywi się śmiercią tamtych czasów, buduje swoją tożsamość na trupach”.

Stanisław Srokowski zwrócił uwagę, że dzisiaj na Ukrainie dzieci od najmłodszych lat uczą się, jak być banderowcem. – Chłopiec, czy dziewczynka już w wieku siedmiu lat uczy się, że ma być niczym Bandera, czyli wziąć nóż, siekierę i mordować – konkludował.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

46 komentarzy

46 Komentarzy

 1. win

  12 kwietnia 2017 at 11:33

  Polskie MSZ:UPA to patrioci.Stanisław Srokowski oskarża PIS o przękręt w sprawie kresowego ludobujstwa.

 2. wolna-polska.pl

  12 kwietnia 2017 at 11:37

  Żydowska opozycja na Ukrainie.

 3. wolna-polska.pl

  12 kwietnia 2017 at 11:40

  Zdjęcia mówiące więcej niż tyśiąc słów.

 4. wolna-polska.pl

  12 kwietnia 2017 at 11:44

  Tajny plan Izraela:”Drugi Izrael
  ” na Ukrainie.(żydzi chazarii 1999r)Żmijowe plemię wraca na Ukrainę.

 5. Phil

  12 kwietnia 2017 at 11:45

  To nie jest polski rząd. To są żydzi i zdrajcy szabesgoje!

  Oni tym razem ROZWALĄ POLSKĘ na ZAWSZE!

  Polska PRZEPADŁA!

 6. prawicowiec

  12 kwietnia 2017 at 12:06

  Przejmowanie się garstką durnych Ukraińców o zapędach faszystowskich uważam za głupotę.Ponad to faszyzm jest też modny w Rosji więc oni też są zagrożeniem.Martwić się trzeba przede wszystkim śmierdzącym rozrastającym się lewactwem w Polsce.Z nimi trzeba walczyć !

  • pallicho

   12 kwietnia 2017 at 13:02

   i,żydowskim lewactwem i prawicowym!!!

  • jj

   12 kwietnia 2017 at 15:47

   W latach 40 też nie było ich dużo ,a jednak radykalizmem swym zastraszyli tych co nie chcieli mordować Polaków.

 7. wolna-polska.pl

  12 kwietnia 2017 at 12:59

  Ukraina-Rządzą nami”żydłaki”-mówi Sawczenko.

 8. Wojciech

  12 kwietnia 2017 at 13:03

  Może jak ten ciemny lud pomiędzy Bugiem a Odrą przestanie głosować na popis te wydmuszki okragłostołowe to się coś zmieni .

 9. gazetawarszawska.com

  12 kwietnia 2017 at 13:05

  Ukraina:Ustawa uznająca Polskę za okupanta Chełmna,Przemyśla i Rzeszowa.

  • Tomek

   12 kwietnia 2017 at 19:11

   Nic takiego nie powstało

 10. Goska

  12 kwietnia 2017 at 19:04

  Wszedzie głośno na temaT Miśka ] 50000 plus a tu cisza grobowa. Misiek to dziecko spłodzone w sekcie NIEBO a ten przygłup go słucha. Rodzimi posychiatrzy! dlaczego nie reagujecie? Wystarczy popatrzeć na ich facjaty i widać, że kwalifikują się na leczenie zamknięte. Dobrze, że prezesi się zorientowali i pogonią idiotów psycholi.

  • Danka

   12 kwietnia 2017 at 19:08

   Dawkuj swoje bluzgi, o „Zlotousta” czy tam „Zlotousty”.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra